LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 18 Augustus 1937 SPORT Om de Leidsche Kampioenschappen. Het tournooi te Noordwijk. AGENDA LUCHTVAART ZWEMMEN. Tevens wedstrijden voor politie enz. Gisteravond vonden in de zweminrich ting De Zijl onder zeer groote belangstel ling de door ..De Zijl" georganiseerde wed strijden om de Leidsche kampioenschappen en de jaarlijksche politiewedstrijden, als mede die van het Tram- en Spoorweg personeel plaats. Hier volgen de uitslagen: 50 M. Schoolslag Jr. (Politie enz.): 1. Bey 49 3/5 sec; 2. Plug 50 sec.; 3. Laman 53 sec. 50 M. Schoolslag Sr. (Politie enz.i: 1. Teske 1 min. 11/5 sec.; 2, Bots 1 min. 1 2/5 sec.; 3. v. d. Steen 1 min. 10 2/5 sec. 50 M. Schoolslag dames (kampioenschap van Leiden); 1. R. Blom 49 sec. (kam pioene) 2. C. v. d. Lelie 49 3/5 sec. 100 M. Schoolslag heeren (kampioen schap van Leiden)1. W. Geeve (De Zijl) 1 min. 30 sec. (kampioen); 2. A. Nota (L.Z.C.i 1 min. 38 2/5 sec. 50 M. Rugslag (Politie enz.)1. Laman 53 1/5 sec.; 2. Bey 56 sec.; 3. Visser 1 min. 3 sec. 50 M. Rugslag dames (kampioenschap van Leidem: 1. C. v. d. Lelie (kampioene van Leidem 48 4 5 sec.; 2. R. Blom 53 sec.; 3. C. Dreef 54 4/5 sec. 100 M. rugslag heeren (kamp. van Lei den): 1. H Kapaars 1 min 39 3'5 sec. (kampioen); 2. C. Boekkooi 1 min. 51 sec. 50 M. vrije slag Sr. (Politie enz.)1. Meerburg 42 sec.; 2. Eveleens 57 2/5 sec.; 3. Segaar 1 min. 12/5 sec. 50 M. vrije slag Jr. (Politie enz.)1. Van Hilten 40 3/5 sec.; 2. Plug 501/5 sec.; 3. Bey 51 2/5 sec. 50 M vrije slag dames (kampioen van Leiden)1. R. Blom 451/5 sec. (kam pioene 2. C. v. d. Lelie 50 4/5 sec. 100 M. vrije slag heeren (kampioen van Leiden): 1. F. Teegelaar (L.Z.C.) 1 min. 13 sec (kampioen); 2. A. Sanders (De Zijl) 1 min. 15 2 5 sec. (met handslag); 3. P. Lut (de Zijl) 1 min. 15 2/5 sec. Reddend zwemmen (Politie); 1. Huys- kens 54 3/5 sec.; 2. v. Hilten 55 sec.; 3. Walkotter 1 min. 9 3/5 sec. Hinderniszwemmen (Touwtrekken)De ■winnende ploeg bestond uit de heeren: Teske. Plug en Steen. Popduiken (Politie enz.); 1. Van Hilten 34 2/5 sec.; 2. Bey 34 4/5 sec. aanval en na een aantal schoten, welke vaak even naast of over de lat vlogen, doelpuntte Van Aelst voor de vierde maal. De strijd was hiermede beslist, het einde kwam spoedig met een alleszins verdiende 42 zege van onze landgenooten. Daar België van Duitschland had verloren, kwam Nederland op de derde plaats op de rang lijst. De stand is als volgt: gesp. gew. gel. verl. doelp. Hongarije 3 3 - - 203 Duitschland 3 2 - 1 87 Nederland 3 2 - 1 711 België 3 1 1 1 9—9 Oostenrijk 3-12 615 Frankrijk 3 - - 3 510 VOETBAL. De kwestie-Bakhuys. STAR (UTRECHT) PROMOVEERT. Gisteravond heeft Star te Utrecht met 21 van S. V. H. gewonnen, waarmede de Utrechtenaren naar de eerste klasse pro- 1 moveeren. SERIEWEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. De in het Zuiderbad te Boskoop gehou den wedstrijden hadden wederom veel be langstelling. Allereerst kwamen in het water: Bos koop I en Elfhoeven II. De thuisclub moest met 30 het onderspit delven en A.Z.C. m (Alphen) moest het tegen de Waddinx- veeners afleggen met 50. Hedenavond spelen Elfhoeven II—De Gouwe II en Boskoop IG.Z.C. IV (Gouda). TENNIS. Tot slot werden twee waterpolowedstrlj- den gespeeld. De eerste, tusschen twee combinaties, eindigde in een gelijk spel De hoofdwedstrijd was tusschen: De Zijl I en H.Z. en P.C.-combinatie. H Z. en P C. verscheen met het volgen de zevental: Doel: De Boer; achter: Herklots, Swart en Van Apeldoorn; voor Verkuik, de Ronde en Lukman. De thuisclub begon goed en het eerste schot kwam van D. Kraaienbrink. H.Z. en P C. maakte zich daarna mooi vrij, maar de boogbal kwam juist op het doel. Na een fout tusschen twee Zijl-spelers kwam het eerste doelpunt voor de gasten 01. Even later liet. Geeve zijn man los en spoedig was de stand 0—2. De gasten speelden zeer goed, maar moesten een speler missen we gens opstellen binnen de 2 M. lijn. Na he., ■uitzwemmen gelukte het Lut spoedig den achterstand te verkleinen 1—2. Een ver schot van K, Kraaienbrink wist de H.Z. en P.C.-doelman corner te werken. Hierna wist spoedig een H.Z. en P.C.'er met een mooie schijnbeweging 13 te maken, ter wijl de linksvoor voor 1—4 zorgde. Belde doelen kwamen nog om beurten in gevaar, maar gedoelpunt werd er niet meer. Ook gisteren is het Noordwijksche tour nooi voortgezet. In den loop der week zal thans nog een enkele partij gespeeld wor den. waarna naar thans besloten is a.s. Zaterdag de rest volgen zal. Twee fina les zijn afgewerkt, namelijk in het dames enkelspel A, waarin mej. Sluis zegevierde, en in het heeren-enkeispel B, waarin Tjeenk Willink in drie sets de baas bleef over den Leidenaar Dros. De uitslagen waren: Heeren-enkeispel A, halve eindstrijd: Reidt si. Smldt 6—1, 9—7. Heeren-enkeispel B. kwart eindstrijd: Dros si. D. Pel 6—4, 6—2, Halve .eindstrijd: Dros sl. Kreukniet 62. 6—1. Eindstrijd: Tjeenk Willink sl. Dros 64, 57, 6—2. Dames-enkelspel A. halve eindstrijd: mej. Sluis sl. mej. Z. Kerckhoff 61. 36, 63: mej. Sluis had reeds van mej. v. d. Korst gewonnen en kreeg dus den eersten prijs, terwijl mej. v. d. Horst, gelijk ge meld. den tweeden prijs won. Gemengd dubbelspel, kwart eindstrijd: mej. Sluis en Schimmel sl. mej. Leeuwen berg en v. d Hagen 61, 63. Halve eindstrijd: mej. Moolenburgh en Delvaux sl. mej. Hefting en Hollander 10-8, 7—5. Dames-dubbelspel, tweede ronde: mej. Broese van Groenou en mej. Leeuwenberg sl. mevr. T Pauw van Wieldrecht en jkvr. Pauw van Wieldrecht 64, 64. Halve eindstrijd: mej. A. Kerckhoff en mej. Z. Kerckhoff sl. mej. Broese van Groe nou en mej. Leeuwenberg 46. 61. 64; mej. De Wal en mej. Hefting sl. mevr. De Gruyter en mej. Moolenburgh 108, 75. WATERPOLO. Om den Horthy-beker. Nederland wint van Frankrijk met 42. Na den rustdag van Maandag is gis teren het internationale waterpolo- tournooi om den Horthy-beker te Boe dapest voortgezet. Het Nederlandsche zevental wist de tweede overwinning te behalen; met 42 werd Frankrijk verslagen, waar door onze landgenooten een plaats op de ranglijst stegen en thans als derde staan genoteerd. In de andere wedstrijden won Duitsch land van België met 4—3. terwijl Hongarije —Oostenrijk met 9—2 verpletterde. Het Nederlandsche zevental kwam tegen Frankrijk uit onder leiding van den Belgi schen scheidsrechter Raeve. Nederland bleek dadelijk sterker te zijn; onze land genooten waren voortdurend in den aan val, maar, zooals dat zoo vaak geschiedt, het doelpunt kwam van de niet verwachte zijde. De bekende Franschman Nakache gaf zijn land met een fraai schot de lei ding. Maar lang duurde 't niet; Van Aelst, die schitterend speelde en zeker een van de meest tactische spelers van beide ploe gen was, bracht het Nederlandsche zeven tal spoedig op fraaie wijze op gelijken voet met Frankrijk. Steeds weer kwamen onze landgenooten gevaarlijk naar voren, de Fransche verdediging had vooral tegen Van Aelst niet veel in te brengen en deze speler zorgde door nog twee uitstekende doelpunten voor een verdiende 31 voor sprong bij de rust. In de tweede helft was de meerderheid van de Nederlanders aanvankelijk niet zoo groot. De Franschen speelden met .meer enthousiasme en het gelukte Bermyn den achterstand met een onhoudbaar schot te verkleinen. De Nederlandsche ploeg be merkte het gevaar, trok weer energiek ten BELGIË—NEDERLAND. De Belgische ploeg. In verband met den komenden .wedstrijd tegen Nederland (Zaterdag 28 en Zondag 29 Augustus) te Westende aan de Belgische kust, heeft de keuze-commissie van den Belgischen L.T.B. het voornemen de vol gende ploeg op te stellen, aldus de „Msb.". Heeren-enkeispel: 1 en 2. Lacrolx en Naeyaerts; 3 en 4. Geelhand en Van den Eijde; 5 en 6. De Borman en Moreau; 7 en 8. Delire en Peten. In het dames-enkelspel is voorlooplg me vrouw De Bary (die wel tegen Frankrijk speelde) niet opgesteld. De vier dames zijn nu: mej. De Borman, mej. Solé, mevr. Isaac en mej. Dumonceau, in deze volgorde. De enkelspelen, zoowel dames als heeren, worden twee aan twee gekruist gespeeld, de dubbelspelen in verband met het groot aantal partijen niet. Heeren-dubbelspel: 1. Lacrolx—De Bor man; 2. GeelhandVan den Eijnde; 3. MoreauNayaert; 4. EwbankNauts. Wel licht komt in de laatste combinatie nog verandering. In het gemengd en in het damesdubbel spel zal mevr. De Meulemeester weer spe len. In verband met een gezins-ultbreiding speelde zij dit jaar nog niet. Gemengd dubbelspel: 1. mevr. De Meule meester—Lacrolx; 2. mej. De Borman—De Borman: 3. mevr. IsaacMoreau; 4. mevr. PoullartVan den Eijnde. Vier fiksche combinaties, waarvan de spelers elkaar kennen. Hetgeen ten onzent feitelijk alleen het geval is met mej. Ter- windtVan Swol. Dames-dubbelspel: 1. mevr. De Meule meestermej. De Borman; 2. mevr. Pou llartmevr. Isaac. WIELRENNEN. NIEUW SWIFT. Zaterdag zullen alle licentie houders deelnemen aan de Ronde van Nieuwe Wetering, welke om half vier aanvangt J. Schulier neemt deel met Evert de Jong aan de zesavonden wedstrijd op de Goudsche Wielerbaan, welke hedenavond aanvangt Zondag zullen de Nieuw Swift leden deel nemen aan de grasbaanwedstrljden te Woerden. Jac. de Groot zal in den koppel wedstrijd en in de afvalrace uitkomen, ter wijl de navolgende leden zullen starten ln de sprint en 25 ronden race: C. Grosz; K. de Haas; H. Holswilder; J, Laven; J v. d. Leest; B. Lodewijks; H. Noest; M. C. Segaar; C. Slingerland; W. v. Rooyen; T. van Rooyen en F, v. d. Berg. Maandag a.s. zullen Jac. de Groot, W. van Rooyen, A. Lodewijks en S. J. de Jong deel nemen aan de Ronde van Edam, uitge schreven door de AR.C. Ulysses. Moet onze landgenoot Vrijdag te Reims zijn In de kwestie Bakhuys is men het nog steeds niet eens. Aan het ANP verzekerde onze landgenoot onlangs dat alle geruch ten inzake het teekenen van een contract om beroepsspeler te worden bi.1 de F C. Reims, volkomen onwaar zl1n. Anderen hiel den vol dat Bakhuys we] een contract heeft geteekend en weer anderen beweer den pertinent te weten dat het slechts een voorloopig contract geldt hetwelk hem tot niets bindt. Thans meldt men uit Parijs aan de „Tel": Het geval-Bakhuys wordt te Reims, waar men sinds een tweetal dagen vermoed', dat de Nederlandsche middenvoor zijn contract met de Stade de Reims wil afzeggen, zeer ernstig opgevat Door dat contract heeft Bakhuys zich verbonden, 20 Augustus (dus Vrijdag) a.s. te Reims aanwezig te zijn en het bestuur van de Stade de Reims is ab soluut van plan, Bakhuys een proces we gens contractbreuk aan te doen, wanneer hij zijn woord niet nakomt. Reeds nu heeft men maatregelen getrof fen om eventueel een plaatsvervanger voor hem te vinden en met een anderen goeden middenvoorspe'.er gecontracteerd, zoodat het zeer goed mogelijk is. dat Bakhuys bij nakomen van zijn contract, slechts korten tüd op de lijst der spelers van de S'ade de Reims zal voorkomen Deze club Immers soee'.t s'.echts in de tweede divisie der Fransche professionalcompetitie en kan zich natuurlijk niet de weelde veToorlooven er een ongelimiteerd aantal dure spelers op na te houden. Daarom is het mogelijk, dat Bakhuys spoedig naar een andere club „verkocht" zal worden. Wat Bakhuys als professional ran de Stade de Reims zal ont vangen, wilde men ons niet mededeplen, doch men verzekerde ons, dat hij er een zeer goed bestaan, dat vele Fransche midr denstanders hem zouden benijden, door zou hebben. WEDSTRIJDEN A.Z.L. De gisteravond gespeelde wedstrijd A.Z.L.—Veteranen A.Z.L. Is een 8—3 over winning geworden voor A.Z.L. Rust ging in met 42. Na afloop overhandigde de aanvoerder der veteranen aan A.ZJL. een medaille. Morgen gaat A.Z.L. te gast bij U.V.V. op het gemeenteterrein aan het Zwarte Pad. A.Z.L. n speelt morgen tegen L.O.V. II thuis. U.V.S.—D.F.C. Zondag te 5 uur vindt op het terrein aan den Zoeterwoudsche Singel een ontmoe ting plaats tusschen de eerste elftallen van U.V.S. en D.F.C. uit Dordrecht. Zooals men weet kwam het vorige sei zoen de U.V.S.-trainer Evert Ruisch nog voor D.F.C. uit. Hoogstwaarschijnlijk zal Ruisch a.s. Zondag bij zijn oude vereeni- ging medespelen. Hij en Mijnders vormen dan den linkervleugel. LEIDSCHE POSTDUIVENVEREENIGING „DE VRIENDENCLUB". Wedvlucht vanaf Mons (België), afstand pi m. 193 K.M. In concours 152 duiven, welke om 10.25 uur met Zuidwestenwind en bewolkte lucht in vrijheid gesteld wer den. De duiven kwamen zeer traag binnen. A. P. v. d. Voort klokte de eerste. Hij had de volgende uitslagen: 1, 5, 8 en 9. C. v. Dijk als nieuweling in de vereeniging had 2 en 13. Chr. v. d. Pluym 3. 7, 19 en 26. W. Themmen kwam prachtig naar voren met den mooien uitslag met dit slechte we der van 4, 12, 15, 21, 23 en 27; S. N. van Leeuwen 6. 10 en 16; L. Gijsman 11; W. Ie Malr 14, 18, 24, 29 en 30: G. P. Onvlee 17; Joh. Vogelensang 20 en 25; F. Hofman 22 en C. Vlaardingerbroek 28. De donateurs maakten den volgenden uitslag: W. Abrahams 1, 2, 3, 4; A. v. Rijs- bergen 5; W. Prins 6 en A. Piket 7. De 1ste duif werd geconstateerd om 13 uur 50 min. en 25 sec. en maakte 941,70 m. per minuut; de laatste puntenwinnaar om 15,31.16; deze maakte 631,91 m. per minuut. De volgende liefhebbers behaalden punten met hun aangewezen duiven: W. Abra hams (die ook den speclalen prijs wint); Chr. v. d. Pluym 95; W. Themmen 88; L. Gijsman 51; C. v. Dijk 50; G. P. Onvlee 47; A. v. Rijsbergen 45; F. Hofman 44; C, Vlaar dingerbroek 41 en W. ie Mair 40. De stand voor het kampioenschap jonge duiven is: S. N. v. Leeuwen 119 punten; Joh. Vogelen sang 115 en Chr. v. d. Pluym 112 punten. Nu volgt het laatste station, Quievraln, voor het kampioenschap. Bij de vlucht Mons liet het zich eerst aanzien, dat er vele verliezen zouden komen, doch Maan dag zijn bijna alle duiven teruggekeerd. Hedenavond inkorven voor Dordrecht. Vrij dag voor Quievraln en Zaterdag voor Roo- zendaal. Dan beginnen de volgende week de buitenlandsche vluchten oud en jong en zal ..De Vriendenclub", zooals leder Jaar op het station Mons 19 September een stedelijk concours houden tot sluiting van het vllegselzoen, DE ZWALUW. (Voorschoten). C. G. W. I—P. C. en L. I. Door verhindering van P. C. en L. is deze wedstrijd hedenavond afgelast. D, S. O.—NEGER-ELFTAL. De wedstrijd tussohen D.S.O. (Zoeter- meer) en een West Ind. Negerelftal, werd gewonnen door D.S.O met 50. ONS CLUBJE I—L.D.T.S. I. Morgenavond te 7 uur speelt Ons Clubje I tegen L.D.T.S. I om den Ramaker-wissel beker. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN L P S.V. Morgenavond te halfzeven speelt de LP S V. een nederlaagwedstrijd tegen de Ambt Maat-sch Hulpbetoon te Leiden op het terrein aan den Zoeterwoudsche singel. DAMMEN. NEDERLANDSCHE ARBEIDERS-SPORTBOND. Morgenavond te 8 uur zal er een vriend schappelijke wedstrijd worden gespeeld tusschen de N AS.B.-damgroep „Denk en Zet" en de Leidsche Werkloozen-damver- eenlging (L.W.D.V.) ln het Volksgebouw. Wedvlucht van Mons (België) met jonge duiven. Hokafstand van de eerste prijswin nende duif 188.920 K.M. De duiven wer den in vrijheid gesteld te 10 uur 25 min. met Z.-Westen wind. zy hebben onderweg met zware regens te kampen gehad, zoodat menig goed vogeltje des avonds op het ap pèl ontbrak. Maandag en Dinsdag zyn er echter nog verscheidene thuis gekomen, zoodat de verliezen nog al mee vallen. De eerste pryswinnende duif werd om 2 uur 11 minuten 30 sec. geconstateerd en maakte een snelheid van 834.08 meter per minuut. De laatste prijswinnende duif werd om 3 uur 15 min. en 28 sec. geconstateerd. De pry zen werden als volgt behaald: F. Ie Malr 1, 2, 7, 16. 19. G. J. Zwaan 3, 6. H. H. J. Klaveren 4. 5, 10, 11, 18. G. A. v. Adrichem 8 ,9, 12. J. Caspers, Stompwyk 13, 21. J. Verhoeven 14. N. N. 15, 20. B. Versteegen 17. STEEDS SNELLER. (NoordwUk). Wedvlucht met jonge duiven vanaf Mons (België i, afstand plm. 202 K.M. hemels breed. In concours 115 duiven. Door regen daar ter plaatse werden de duiven pas gelost te 10 uur 25 min. met Z.-W. wind en betrokken lucht. De uitslag was als volgt: J. Oomsen 1. 7, 8. Vogelaar v. Sohle 2, 4. Gebr. Boot 3. J. v. d. Niet 5, 6, 14. J. Rak horst 9. Gebr. Vink 10. J. Passchler 11, 12. Gebr. v. d. Poel 13, 20. Gebr. Passchler 15, 22. Gebr. Cramer 18. O. v. d. Meulen 17, W. Hoek 18, 19. M. Hoek 21. A. v. Duin 23. De eerste duif werd geconstateerd te 2 uur 14 min. 31 sec. en vloog den afstand met een gem. snelheid van 879.74 meter per min. De 23e duif werd te 3 uur 23 min. 38 sec. geconstateerd en vloog 676.93 me ter per minuut. Vrijdag. W. de Zwygerkerk (Gemeente Gods): Spr. W. Hacking en P. v. d. Woude. 8u. n.m. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „Spionnage in de Orient". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur Zondag van 2 tot 7 uur doorloopenas voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater Breestr 31: 8 uur nam „Bruiloft in Waikiki". Woesdag- en Zaterdagnam 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater Steenstr 39: 8.15 uur nam. „Het arme rijke meisje". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uw, Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl str. 7 „Het geheim van de blauwe kamer". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag. Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 49. 8 u. nam, „De 7 sleutels van Baldpate". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdag-nam. te 2'/» uur. Nova-bioscoop (Katwdjk aan Zee)„Am sterdam by Nacht", 2'/i en 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor -Doedreeepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807; J. E. M. ten Dyk, Haven 18, teler. 85 en J. Doedens, Wilhelmlnapark 8, Oegst- geest, telef. 274. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen te 6 uur is de „Reiger", gezagvoerder Hondong, van Schiphol naar Indlè vertrokken. Dertien passagiers hebben voor deze reis geboekt. Het vliegtuig heeft 134.966 KG. goederen, 486.670 KG. briefpost en 9.750 K.G. pakketpost aan boord. DUIVENSPORT. „DE BLAUWKRAS". Wedvlucht vanaf Mons, afstand 193 K.M. In concours 65 vogels. Deze werden te 10.25 met Z.W.-wlnd ln vrijheid gesteld en be reikten hun hokken als volgt: G. Grebel 1, 2; P v. d. Leek 3; J. Vo gelenzang 4, 5, 11, 12, 13; Abr. v. Roljen 6, 10; N. F. Siraa 7; J. Schreuder 8; G. A. v. Albada 9. Eerste duif 14 uur 1 min. 43 sec., snel heid 888,74 meter per minuut; laatste pryswinnende duif 15 u. 36 m. 24 sec. of 621,84 meter per minuut. Hiermede zijn de jonge-dulven-vluchten afgeloopen. De kampioenen zijn: le kam pioen P. v. d. Leek met 3929,54 meter; 2e kampioen J. Vogelenzang met 3662,24 me ter; 3de kampioen Abr. v. Royen met 3658,15 meter. „DE BONTE DUIF". Wedvlucht van Mons (België). Afstand pl.m. 194 K.M. De duiven werden door het slechte weer pas om 10 u. 25 min. met Z.W.-wind (later N.W.) in vryheid gesteld. De uitslag is als volgt: P. van Zyp, le en 6e; A. v. Dijk 2e, 8e en 18e; C. P. Velt- huyzen 3e; J. P. van Hooidonk 4e, 9e en 10e; W. v. d. Steen 5e, 9e, 11e en 14e; J. J. Vliegenthart 12e en 19e; R. P. de Graaf 13e, 16e en 17e; H. J. v. d. Steen 15e. De eerste pryswinner werd om 14 u. 11 m. 43 sec. geconstateerd en maakte een gemiddelde snelheid van 855.49 M. p. min.; laatste vogels 16.29.33 met 527,89 M. per minuut. DE NASPORINGEN NAAR LEWANEFSKI. Opnieuw onduidelijke seinen. De regeerlngscommissle te Moskou voor de organisatie van de vluchten Moskou Noord-Amerika deelt mede: Dinsdag heeft men opnieuw zeer ondui- delyke seinen gehoord van een zend- installatie, welke zou kunnen toebehooren aan het vliegtuig van Lewanefski. Men kon echter niets ontcyferen. Het toestel van Zadikov maakte goede vorderingen op zijn tocht naar het Noorden. Gistermorgen is hij uit Markowo langs de rivier de Anadyr in de Voorzienigheidsbaai aange komen. Hy moest de voortzetting van zyn tocht echter uitstellen, daar de dichte mist het landen in het bergachtige gebied van het schiereiland Tsjoekotka onmoge- ïyk maakte. Te Krasnojarsk ls men gereed gekomen met de voorbereiding van de Poolvlucht van het tweemotorlge toestel van Grat- zianski, die zich naar Dickson-eiland zal begeven om eveneens deel te nemen aan de nasporingen, met het toestel van Golo- vine, die te Kazan den bouw van een tweede radiostation voltooit. VOOR DONDERDAG 19 AUGUSTUS. Hilversum 1, 1875 M. AVRO-uitzending. 8.00: Gramofoopl. 10.00: Morgenwij ding 10.15: Gramofoonpl. 10.30: Ma- trozenkoor, ensemble „Koetjitja" (e.o.l. declamatie en harmonicaduo 12.30 AVRO dansorkest 1.00: Omroeporkest en solist Jetty Cantor's Ensemble en gram platen 4.00: Voor de zieken 4.30Vervolg concert 5.00: Kinderuurtje 5.30: De Palladians 6.30: Sportpraatje 7.00; Berichten ANP., Mededeelingen 7.15: Inleiding tot de volgende uitzending - 7.25: Uit Salzburg: „Figaro's Hochzelt", opera. In de pauzes: Toelichting 11.00 12.00Berichten ANP., hierna AVRO-dan- orkest Hilversum II, 301 M. 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO., 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00: Gramofoonpl. - 10.30: Morgendienst 10.45: Gramofooti- platen 11.30: Godsdienstig halfuur 12.00Berichten 12.15: Gramofoonpl. 12.30: KRO-orkest 1.00: Gramofoonpl. 1.30: De KRO-Melodlsten 2.00 Piano kwartet „Die Haghe" en gram.platen - 3 30: Gram.platen 3.45: Bybellezlng - 4.45: Handenarbeid voor de jeugd 5.15: Sopraan en tenor 6.20: Gram.platen - 6.45: Causerie vanwege het C.N.V. 7.00: Berichten 7.15: Causerie over Volkszang 7.45: Reportage 8.00: Berichten ANP, herhaling SOS.-berichten 8.15: Stafnu- zlek 6de Reg. Infanterie 9.05: „Militair ceremonieel", causerie 9.35: Vervolg con cert. Om 10.05: Berichten ANP 10.40: Gram.platen 10 45: Gymnastiekles - 11.00—12.00: Gram.platen. Schriftlezing. Droitwich, 1500 M. 11.05: Gram.muzlek 12.05: Leonardl en zyn orkest 12.50: Sopraan en bariton 1.20: Gram.muziek 2.05: Het Victor Olof Sextet 2.50: De clamatie 3.05: Gram.muzlek 3.35: Het Stedeiyk Orkest van Bournemouth en so list 5.05: Gram.platen 5.20: Lou Prea- ger en zyn Band 6.20: Berichten 6.40: Boekbespreking 7.00: BBC-Schotsch ork 7.50: Radlotooneel 9.05 De Vereenlgde Muziekkorpsen van H. M. Welsh Guards, H. M. Irish Guards en H. M. Royal Air Force 9.35: Vrooiyke voordracht 10.00: Be richten 10.20: Phllharmonlsch ensemble en soliste 11.35: Herman Darewski en zyn New Melody Rhyth. Band 11.50— 12.20: Dansmuziek (gr.pl.). Radio Paris, 1648 M. 7.10, 8.20 en 11.20 Gram.platen 12.50: Labls-orkest en zan; 2.20: Gram.platen 4,05: Zang 5.05: Radlotooneel 7.23: Zang 7.38: Gra mofoonpl. 8.35: „Othello", opera 10.50 Gramofoonplaten. Keulen, 456 M. 6.50: Dresdens Om roeporkest 8.50: Gram.platen 12.20: Militair Orkest 2.35: Solistenconcert 4.20: Omroep-Amusementsorkest 5.20: Gevarieerd programma 5 50: Pianoduo 6.20: Blaasconcert 8.30: Beriyns Phll harmonlsch orkest en solist 9.30: Om- roepklelnorkest. Hans Bund, O. Kermbach en H. Niel en hun orkesten en solisten 10.5012.20: Landesorkest Gouw Baden. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 220: Gramofoonpl. 5.20: Gram.platen 6.35: J. Schnyders' orkest 7 35: Gra mofoonpl. 820: dito 9.20: Sympho- nieconceri uit Ostende 11.0011.20 Gra mofoonplaten. 484 M.: 12.202.20: Gram.platen 5.20: J. Schnyders' orkest 6.20: Pianovoor dracht 6.35: Zang 7.20: Pianovoor- c.racht 7.45: Gram.platen 8.20: J Schnyders' orkest 10.30—11.20: Gramo foonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 7.20: Ber- lijn's Philharmonisch Orkest 9.20: Be richten 9.35: Gram.muzlek 10.20: Be richten 10.50: Cello en piano 11-05: Weerbericht 11 2012.20: Landesorkest Gouw Baden. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O-V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 19 Augustus. 1ste programma: lederen dag van 8—24 uur: Avro, Vara, enz. 2de programma: lederen dag van 8—24 uur: Kro, Ncrv, enz. 3e programma: 8 00: Keulen 10 20: diversen 1120: Parijs Radio 123j' Brussel VI. 14.20: Keulen 15.20- Droitwich 15.35: diversen 15*»; Londen Reg. 16 20: Keulen l'JJ- Brussel VI. 18 35: B-ussel Fr 19 20. Brusse' VI 20.30: Keulen 21-2®' Brussel Fr. 22 50: Weenen of diveÏÏ?.' 4e programma: 8 00 Brussel VI. JJ: diversen 10 35: Londen Reg. IJ-2:; Droitwich 18 20: diversen IJS: Londen Re? 19 00' n-oitw'ch Ij-J"; diversen 20.20: Londen Reg 22/"' Boe-'apest of diversen 22 40: Londen Wijzigingen voorbehouden. 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6