De Europeesche roeikampioenschappen - Felle brand te Amsterdam LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad 78sfe Jaargang FEUILLETON Kameraad Moeder DE JAMBOREE 1937 IS TEN EINDE. Een laatste groet van do vertrekkende Amerikanen. met Hollandsche klompen, anders zouden zij niet in Holland zijn geweest. DE NIEUWSTE AMERIKA.VNSCHE TANK DE HEKKEN VAN DE JAMBOREE TE VOGELENZANG, waar kort geleden nog welke een snelheid van 100 k.m. per uur duizenden door naar binnen stroomden, zijn gesloten, en eenzaam als voorheen ligt kan bereiken. De bewapening bestaat uit 2 machinegeweren en een klein snelvuurkanon "e^ Sr0°te terrein weer daar FELLE BRAND IN DE DRUKKERIJ EN MAGAZIJNEN VAN A. J. NUSS V., IN DE FALCKSTRAAT TE AMSTERDAM. OVERZICHT TIJDENS HET BLU SS CHI N G SWERK OOGST IN DE W1ER1NGERMEER. Doordat de maand Juli zeer weinig zonnig" was, begon het maaien der duizenden h.a. graan later dan gewoonlijk. Nu het eindelijk rijp is geworden, wordt met man en macht gewerkt. Een viertal groote zelfbinders door, tractors getrokken, aan het werk. Roman van CHRISTEL BROEHLDELHAES J) Westphal! Aha. TiebruckWat, afzeggen wegens drukke bezigheden? Dat accepteer ik niet! Je moet toch ook eens wat voor je eigen menschen doen, niet al- f'Jd alleen voor anderen. Kom toch! Wat. touw? Maar die is toch officieel voorbij. En hoe je er innerlijk over denkt, gaat wemand iets aan. Rouw draagt een tensch niet voor zich uit als een schild, waarmee men alles excuseert. Daar loop je Jfch niet mee te koop! Als je geen andere verontschuldiging hebt. °P dit oogenblik klonk de krachtige, ®aar door en door bezielende toon van een muziekinstrument in de hoorschelp j.an Tiebruck's oor. Het was, alsof iemand een snaar in zijn ziel had aangeroerd en nu rilde en golfde het geluid nog na, af wisselend zwakker en weer luider wordend. rt Dat is dus afgesproken, hoorde hij n bejaarden professor in de microfoon «ggen, je komt dus! We hebben tot nu r* maar wat geboomd en zijn juist met net muzikale gedeelte van den avond be tonnen Je hebt dus niets verzuimd. bn bij elke kleine pauze in het gesprek, „aoemhallng voor elk woord, hoorde Tie- v.» den trillenden, krachtigen klank ,an vreemde snaren. Wat is dat? vroeg hjj belangstellend. De ander begreep hem niet direct. Tie bruck moest zich wat duidelijker uitdruk ken. O. die muziek? Een harp! Ja, een zeldzaam instrument geworden, maar bui tengewoon mooi. Juffrouw Parhoff was er een virtuoos op. Men verwachtte hem dus. Hij moest z'n auto en zijn voeten nemen en komen. Parhoff?! Dien naam had hij toch al eens meer gehoord. Maar waar? Tiebruck kwam niet op het idee aan het milieu van zijn dagelijkschen werkkring te denken; hij meende den naam in zijn herinnering aan andere gasten van vroegere muziek avonden te moeten zoeken, maar merk waardigerwijze kon hij hem niet thuis brengen, ofschoon hij hem stellig bekend voorkwam. Parhoff! Enfin, hij zou ten slotte nog vroeg genoeg ervaren, waar hij die dame meer ontmoet had, Camilla maakte een eind aan zijn over peinzingen. Pruilend, zelfs iets gevaar lijker dan pruilend kionk haar stem. Dom, kind. Hij was immers al lang niet meer boos. Met een teeder gebaar nam hij haar hoofd tusschen zijn handen, zijn slanke vingers begravend onder het haar over haar ooren. Zoo. en nu ben je Pap's verstandige meisje, ja? Morgenavond blijf ik dan weer eens bij jullie. Fijn, vader, riep Georg uit zijn hoek, ik had je allang iets willen vragen. Wat dan, mijn jongen? Ach, over beroepskwesties en zoo Ik zal je smoking klaar leggen, Paps, zei Camilla en haastig verliet zij de kamer. Wij praten morgen wel eens over een en ander, wendde Tiebruck zich tot zijn zoon. Wel te rusten, Georg, ga niet te laat naar bed! Georg sprong op en vergezelde zijn vader tot de deur. Tiebruck legde zijn vingers op den gebogen arm van den jongen; zoo lie pen ze naast elkaar, ernstig als collega's. Een half uur later maakte Tiebruck zijn entrée in den huize Westphal. In de met smaak ingerichte vertrekken was wederom een kleine kring van prominente figuren bijeen. Onder hen bevond zich een jonge dramaturg, wiens waardevolle werken in de tooneelwereld grooten opgang maakten en een beroemde zangeres, die den avond opluisterde;' er waren bekende mannen, zoowel uit het geestelijk leven als uit de flnancieele- en zakenwereld en in het ge heel had Tiebruck wel bijna dertig men schen te begroeten. Tot hen behoorde eveneens Romana Parhoff. Professor West phal stelde haar voor met de aardige op merking, dat dit de jonge dame was, die den beroemden docent met haar muziek reeds door den draad van de telefoon had weten te boeien. Romana glimlachte slechts even, maar deze glimlach wekte bij Tiebruck direct herinneringen op aan een voorstelling, welke hij zich als jongen van de madonna had gemaakt. Van aïïe vrouwen, die hij hier en daar .in gezel schap of op festiviteiten had ontmoet, nam zij een dergelijk compliment het aar digst op; zij schonk noch hem, noch West phal een koketten of een schelmsohen blik, zij glimlachte slechts en beroerde daardoor in een hart, dat haar tot dusver vreemd was geweest, den wortel van een verwelkten bloesem. Tiebruck haastte zich Romana eenige ophelderingen te geven met betrek king tot- het kleine voorval, waarop West- phal's opmerking sloeg. Intusschen werd deze laatste eiders verlangd een gast heer heeft nu eenmaal zijn plichten en Tiebruck en Romana bleven alleen. Hij leidde het gesprek onmiddellijk in met de opmerking, dat haar naam hem bekend voorkwam. Als ik u daarbij behulpzaam kan zijn, antwoordde ze, dan wil ik dat graag doen. Men mag nu eenmaal niet verlan gen, dat een beroemd man al zijn assis tenten bij name kent. Bent u bij mij in de kliniek? vroeg Tiebruck, oprecht verbaasd. Ik heb u nooit gezien. Röntgenassistente van dr. Möldervan! Ik had zelf medicus willen worden, kin derarts. Het was helaas onbetaalbaar zoo'n langdurige studie Zij aarzelde even, alsof het haar moeite kostte een pijnlijk moment uit haar her innering te overwinnen. Daarna vervolgde zijMaar ik ben zoo ook tevreden. Kunt u 's avonds naar huis gaan? vroeg Tiebruck. Wonen uw ouders hier? Neen, ik ben alleen. Zij zweeg na deze korte mededeeling. Tiebruck zocht tever geefs naar een paar woorden van troost, maar ze vond die zelf reeds en vervolgde: Zoo heel erg is het niet, ik heb zooveel liefhebberijen, vóór alles: mijn geliefde muziek. Minstens twee dagen per week word ik hier of daar geïnviteerd en ge woonlijk is het net zoo gezellig en onder houdend als hier bij de Westphals. U bent zeker wel zeer bevriend met de familie? Mevrouw Westphal was een vriendin van mijn overleden moeder. Ik betreur het ten zeerste, dat ik te laat kwam, keerde Tiebruck op een vorig thema terug. Ik zou u graag harp heb ben hooren spelen. Ik wil graag nog eens spelen, als u daar prijs op stelt. Ze zei het zonder een spoor van koket terie, zoo, alsof ze iets schonk en toch geen rechten gaf. Alleen voor mij? Dat is bijzonder vriendelijk van u, juffrouw Parhoff. Zij wilde nog iets antwoorden, maar op dit oogenblik trad een jongmensch op hen toe met de typische bewegingen van iemand, die zich overal en onder alle om standigheden zeker waant van zijn zaak: Erwin Westphal, de jongste zoon van den heer des huizes, een nakomertje onder de kinderen Westphal en daarom reeds van zijn jeugd af voorgetrokken en verwend. Hij was ongetwijfeld de best gekleede man van het gezelschap en gold algemeen als een aangenaam causeur, een vlotte danser en een getraind sportbeoefenaar. Erwin Westphal dus trad op Romana toe, maakte een lichte buiging, zoowei voor haar als voor Tiebruck, die hem noodgedwongen een hand moest geven, en zijn toon was onweerstaanbaar, toen hij zei: Het spijt me ontzettend, professor, juffrouw Parhoff te moeten ontvoeren, maar ze heeft me al sinds lang een dans beloofd, wanneer de gelegenheid zich daar toe zou voordoen. Nu is die gelegenheid er en voila, hierbij keek hij het tweetal zege vierend aan, nu eisch ik mijn recht op! Romana schudde lachend het hoofd en antwoordde: Die belofte moet ik dan al heel lang geleden hebben gegeven, want ik kan me er met den besten wil niets meer van herinneren. Ik durf er oo zweren, dat het zoo is, zei Erwin kwasi-plechtig, ik kan je m'n notitieboekje laten zien, waarin je belofte met dag en uur staat opgeteekend. (Nadruk verboden). (Wordt vervolgd). DE EUROPEESCHE ROEIKAMPIOEN SCHAPPEN op de Boschbaa.n te Amster dam. De achten: v.l.n.r. Duitschland, Dene marken, Holland, Tsjecho-Slnwakiip

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 5