e Jamboree is gesloten bodschap van den chief Het laatste kampvuur. LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 10 Augustus 1937 Derde Blad No. 23734 De linnen stad verdwijnt Isle Jaargang Goede wil en vriendschap ter bevordering van den vrede Is U verbrand in de zon? Bijgewoond door Prinses Juliana en Prins Bernhard LUCHTVAART Voor rechtszaken en contracten: RECHTZAKEN WEDEROM wapperden langs de ruime arena de vlaggen, wederom schetterden de trompetten en rommelden de trommels hun rhythmische blijheid over het zonnige grasveld, terwijl een koele wind de warme zon tot een genot maakte. De Schotsche bagpipes joedelden, muziekkorpsen trokken voorbij, stoet na stoet rukte op en stelde zich in verband op het groote opmarschterrein achter de arena het laatste deiilé van deze Wereldjamboree zou beginnen. In het kamp waren de jongens des morgens al begonnen met afscheid nemen. Zingende trokken vroolijke groepjes rond om nog een laatste bezoek te brengen aan de vele vrienden, die zij in den loop van de week hebben leeren kennen en waardeeren. Hier en daar werd reeds een tent onder gejuich, maar tegelijkertijd met een zekeren weemoed opgebroken. Het was zoo goed als voorbij. Laat ons hopen, dat de boys veel goeds en schoons van ons kleine vaderland, dat zijn best gedaan heeft hen zoo hartelijk mogelijk te ontvangen, zullen kunnen vertellen. I Tegen halfdrle gistermiddag begonnen arena-tribunes vol te loopen. Op de (eretribune hadden de chief scout, Lord jaden Powell, en generaal Behrens, bene- Bens eenige andere autoriteiten plaats ge- Icmen. Van den grooten mast wapperde loven de vlaggen der andere naties uit, de Ktderlandsche driekleur. Toen begon de fcuzici: en trokken de contingenten de pena binnen. Voorop de kampleider en j sub-kamplelder. Hierna in omgekeerde liphabetische volgorde de padvlnderscon- iiiigenten: de blauwe Zweden, de IJslan- [ers, de Venezolanen enzoovoort. Staande unschouwde de chief scout zijn na al eze vermoeiende dagen nog steeds voor ttrekkende jongens, voor iedere natlo- |ale vlag het padvinderssaluut brengende, taalgebroken rukten de duizenden scouts lp, marcheerden de arena rond, tot zij aan (en ingang de volgende groepen ontmoet- en sloten dan aan de binnenzijde aan, dat steeds kleuriger beweeg van vlaggen uigs de tribunes ging een machtig Ichouwspel. In het midden van het terrein fond de „raadsrots" opgesteld, omringd :or een cordon voortrekkers. Steeds meer vulde zich de groote arena, het werd een golvende massa. Toen de iderlandsche groep met zijn achtduizend Jan voorbij getrokken was, leek, het of er f .ts meer bij kon en toch moesten er nog Helen komen. Voortdurend compacter frerd de menigte op het middenterrein, ar steeds opnieuw werd er plaats ge- pden voor de duizenden, die nog voorbij ischeerden. Ditmaal waren het de Fran- dte de aardige gedachte hadden, fatend met allerlei kleurige doeken den dief luide toe te juichen, terwijl de Pool- be vliegers tn de formatie van een vlieg- liig voorbijtrokken. Bij het Amerikaansche bntingent hadden de Indianen thans ook |t er veel bewondering. Het Engelsche con- agent. dat door luide kreten zijn aan- nkelijkhetd voor den chief uitte, trok |(armd voorbij de eeretribune, als een tabooi van de verbroedering In de fc hterste gelederen marcheerde de Lord K-hop van Jarrow mede. Inmiddels had- |c;n de padvinders op het middenterrein Fich met het front naar de eeretribune op- kï'teld. waarachter de laatst defileerenden pch aansloten. Toen was het groote moment aangebro- pn, waarop de chief scout zijn jongens zou preken. Een pad naar de raadsrots was fpengehouden', en tot aan de eeretribune pas een eerehaag van scouts opgesteld. De pief liet toen de duizenden padvinders op K'ta grond plaats nemen, en schreed onder Beide toejuichingen naar de raadsrots. ge- poigd door een staf van officials. Op de raadsrots aangekomen, plaatste ford Baden Powell zich voor de micro- Poon, maar kon geruimen tijd niet aan het koord komen, doordat vliegtuigen, waar- trede de zgn. handdicapped scouts een fondvlucht maakten, laag over de arena piogen en het geronk der motoren alles Herstemde. Toen de stilte eindelijk inge treden was, begon Lord Baden Powell zijn pede. Hij sprak als volgt: Rede van den Chief Scout. ..Padvinders, gij zijt hier na lange marschen bijeen gekomen. Gij moet vermoeid zijn, na al deze dagen van rondtrekken door het kamp. Ik zal daarom kort zijn en alleen zeggen, dat wij thans gekomen zijn aan het einde van de Jamboree, die slechts Zondag schijnt te zijn begonnen. Gedurende de korte dagen van deze Wereldjamboree, hebben tot mijn vreugde, alle padvin ders het grootste deel van hun tijd besteed aan het sluiten van vriend schap. Dat is ook het doel der pad vinders: zooveel mogelijk vriendschap w andere landen te sluiten. De dagbla den hebben geschreven over een kin derkruistocht. Dit is een zeer juiste beschrijving, omdat jullie werkzaam rijt voor een groote zaak, de kruis tocht voor den vrede. Vroeger trokken de kruisridders op om de Saracenen te bestrijden en de Heilige Stad Jeruzalem te veroveren. Zij slaagden daarin niet. De kinderen waren daarover zoo ont daan en ontevreden, dat zij zeiden: wi] willen zelf uittrekken voor een groote saak en het Heilige Land veroveren, wk hun kruistocht is mislukt, want hfj was slecht georganiseerd en de kinderen hadden geen middelen van vervoer en geen voedsel voor den tocht. Ook jullie komen uit alle deelen van de wereld bijeen, om vriendschap te ?'ulten, een taak even groot als van jcderen anderen kruistocht Probeer daarom zooveel mogelijk vrienden te ■haken in andere landen. Over enkele laren zijn jullie volwassen en mannen jullie land, dan zullen de moeilijk heden komen, dan zullen zich conflic ten voordoen, dan zal wellicht weer gesproken worden over oorlog en vrede. Maar als je veel vrienden hebt in an dere landen, wil je geen oorlog met hen voeren. Dan weet Je, dat er een betere weg is tot oplossing van de conflicten: onderling overleg en vriendschappe lijke regeling. Toen de groote kruisvaarders uit trokken hadden zij op hun schepen bij zich een Jacobsstaf, die thans de totem is van deze Jamboree. Het is een Instrument om den weg te kunnen vinden. Laat deze totem voor ons een gids zijn om ons de richting te bepalen naar den vrede. Onze totem is veel omvattend. Zij draagt een kruis en kan dus een gids zijn voor alle Christenen, maar hij draagt nog veel meer en kan dan ook alle landen en klassen om vatten. Daarom is het een goede totem voor de padvinders. Ook de tien pun ten van de padvinderswet zijn daarin opgenomen. Laat ons thans onze campagne voor den vrede voortzetten. Ik zal nu aan den leider van ieder contingent een kleine copie uitreiken van den Jacobs staf, om mee te nemen als een sym bool, dat herinneren kan aan ons doel: goede wil en vriendschap als voornaamste middelen om vrede te be vorderen en in stand te houden". Na deze rede, die in aandachtige stilte door de padvinders werd aangehoord, reikte de chief scout de Jacobstaven uit en richtte toen voor de tweede maal, zeer ontroerd het woord tot de jongens: De tijd is nu voor mij gekomen om vaar wel te zeggen! Ik hoop. dat jullie een ge lukkig leven zullen leiden. Jullie weet, dat ik in mijn een-en-tach- tigste jaar ben en het einde van mijn leyen nader. De meesten van jullie staan aan 't begin en ik wensch, dat jullie leven geluk kig en vol succes zal zijn. Je kunt dit be reiken door je best te doen de padvinders- wet uit te dragen, je leven lang, wat ook je lunctie moge zijn en waar je ook bent. Ik wensch, dat Jullie allen den J&cobstaf van de Jamboree op je uniform zult hou den. Ik hoop, dat je zult trachten er aan te blijven denken, wat de beteekenis is van dezen staf. Door deze beteekenis in acht te blijven nemen, zul je geholpen worden bij je streven God's Rijk van den vrede en den goeden wil te vestigen. Deze totem zal je altijd de padvinders- wet in herinnering houden en den prach- tigen tijd, dien wij in Nederland hebben ge had. Hij zal Je helpen uitgerust te zijn voor de padvinderswet gedurende heel je leven en steeds meer onze padvindersidealen van goeden wil en de helpende hand der kame raadschap te verbreiden onder al degenen, die wij ontmoeten. Mijn boodschap aan jullie is vriendschap te verspreiden en broederschap over de geheele wereld. Vaarwel en God zegene jullie allen." Drie geestdriftige cheers volgden na een ontroerende stilte op deze indrukwekkende woorden. Nog drie cheers voor den Neder- landschen hoofdverkenner en het laatste schreden, waarop bij de begrooting was druk verlieten de padvinders langzaam het terrein. Het vertrek van den Chief. De chief scout, Lord Baden Powell, zal Zondagavond naar Londen terugkeeren. Het bezoek overtrof dat van alle vorige Jamborees. Gisteren waren er reeds vroeg tal van bezoekers, die rustig voor de hekken het officieele openingsuur afwachtten. Geluk kig voor hen werden zij door het dichte bladertak van de fraaie boomen beschermd voor de verzengende zonnestralen. Zoo druk als Zondag zou het echter wel niet worden. Want Zondag was het de re corddag van de Jamboree Niet minder dan 125.000 personen bezochten toen het ter rein. Het was dan ook een drukte van be lang. Aan belangstelling heeft het de Jambo ree dus niet ontbroken en het aantal be zoekers heeft ver en ver het aantal over schreden, waarop bij de begrooting was gerekend Meer nog, de Nederlandsche Jamboree heeft daarmede alle voorgaande geslagen. Welk een succes voor de organisatoren van dit wereldgebeuren en voor allen, die op een of andere wijze aan de totstandko ming van deze tijdelijke tentenstad hebben medegewerkt. De padvinderij heeft hier mede 'n grooten stap in de goede richting gedaan, en allen, zoowel de bezoekers als de duizenden deelnemende jongens zullen aan deze Jamboree prettige herinneringen bewaren. Zondag hebben de spoorwegen 40 a 50.000 bezoekers voor de Jamboree aangevoerd, terwijl zij 78 extra-treinen hebben laten rijden. De scheerlijnen worden ontspannen, de haringen uit den grond getrokken, de ten ten opgerold. De linnen stad verdwijnt. Ruim een week hebben bijna dertigduizend jongens door Nederland een geest van on bezorgde blijheid doen waaien, hebben zij de wereld laten zien, wat er onder de jeugd van dezen tijd leeft. Elders in de wereld mogen menschen op hartelooze wijze hun onderlinge twisten trachten te beslechten, hier in Vogelen zang is een week lang getoond, hoe de jeugd wil, dat de volken onder elkander zullen leven. En geheel Nederland heeft een stroom van warme vreugde door zich heen voelen gaan, geheel ons land heeft meegeleefd met de rijke weelde van zoo veel jeugdige geestdrift, van zooveel onver woestbaar toekomstvertrouwen. „Maakt vrienden!" heeft de chief scout tot zijn jongens gezegd en zij hebben zijn edel en hoog bevel uitgevoerd en funda menten gelegd, waarop de toekomst voort kan bouwen. „Change" was een geliefde bezigheid op deze jamboree. Maar niet alleen mutsen en petjes, blouses en geborduurde linten, klompen en bergschoenen, messen en kom passen zijn geruild. Er zijn indrukken uit gewisseld, vooroordeelen weggenomen. Er is in duizenden hoofden en harten weder- zijdsche achting en kennis gevestigd, waar onwetendheid en onkunde heerschten. Vriendschappen zijn gesloten tusschen IJs- Ianders en Slameezen, tusschen Japannee- Als de huid van Uw gelaat, hals en armen door de zon pijnlijk verbrand is, of dat gij U bij het fietsen hebt doorgezeten, doe er dan onmiddellijk Purol op. Dit verzacht en geneest spoedig. Purol (wit en geel) .beide in doozen van 30 en 60 ct„ tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 5740 (Inge?.. Med.) zen en Venezolanen, tusschen Britten en Zuid-Amerikanen. Opofferingsgezindheid is een tweede elsch van de padvinders. Wij, die als jour nalisten de geheele week op de jamboree gewerkt hebben, kunnen er van getuigen, hoe ernstig de padvinders ook naar dit Ideaal streven. De jongëns, die op zich ge nomen hadden de persdienst te verzorgen hebben bijna niets van het kamp gezien. Zij zijn van des morgens vroeg tot des avonds laat in de weer geweest, onver moeid altijd bereid en geheel levend naar de oude en schoone stelregel „ick dien". De voortrekkers, die het kamp hebben op gebouwd en aan het goede verloop van den dagelijkschen gang van zaken al hun krachten hebben gewijd, hebben alleen van de jamboree deze herinnering: „het was hard werken". Maai' daarnaast hebben zij de wetenschap, dat zij hun duizenden ka meraden uit alle deelen der wereld, be scheiden en onopvallend, maar daardoor des te verdienstelijker, gediend hebben op onovertrefbare wijze. Honderdduizenden Nederlanders hebben het kamp een bezoek gebracht. Er zijn dagen geweest, dat tientallen extra-treinen nauwelijks voldoende waren om den stroom van belangstellenden naar de jamboree te vervoeren. Geen wanklank is gehoord. Wanneer wij den leiders der verschillende kampen vroegen, wat hun beste indrukken waren van deze Jamboree, was onverander lijk het eerste antwoord, dat gegeven werd: ..Wij zullen nooit vergeten op welke wijze Nederland ons ontvangen heeft". Tot groote vreugde van de duizenden padvinders, die gisteravond om acht uur rondom het groote kampvuur zaten geschaard, verschenen plotseling en zonder dat iemand hun komst had kunnen bevroeden, Prinses luliana en Prins Bernhard met een klein gevolg, ten einde volkomen in den geest van dit kameraadschappelijke padvindersfeest eenvoudig onder de menigte knapen dit laatste en intieme kampvuur mede te maken. Er was tot dit laatste kampvuur geen publiek toegelaten. De padvinders wilden dit afscheidsfeest liever geheel onder elkander blijven. Het was heerlijk weer en vele padvinders, die met dekens en wollen jakken gewapend naar het kampvuur opgetrokken waren, zullen er weinig gebruik van hebben behoeven te maken. Op de rij uit boomstammen door padvin ders zelf getimmerde eerezetels hadden ach tereenvolgens plaats genomen de chief- scout, Lord Baden Powell, gehuld in een pittoreske mantel, waarop alle teekens der tot dusverre gehouden! Wereldjamborees ge borduurd waren, Prins Gustaaf Adolf en tal van kampautoriteiten, benevens de bis schop van Jarrow, die Zondag voor de Brit ten de godsdienstoefening had geleid. Pom van Voorthulzen had de leiding van deze vlammenfinale. Zooals gebruikelijk werd het vuur ont stoken door middel van Indiaansche vuur bogen. waarmede een rond stukje hout zeer snel in een soort tonder wordt rondge draaid. tot dit begint te smeulen. Met den gloeienden tonder wordt dan een viertal fakkels en daarmede het kampvuur ont stoken. Tijdens het vuurmaken werd een soort Indiaansche bezweringsformule uit gesproken: Roode gloed, roode gloed, be hoed ons tegen de koude, laat de wereld zich aan onze idealen verwarmen, zooals wij ons warmen aan je vlammen. Het Prinselijk Paar komt. Vervolgens werd de Baden-Powell-yell uitgebracht en zouden de jongens beginnen met het zingen van het Jamboree-lied in het Engelsch, Fransch en Nederlandsch, toen plotseling in een uithoek van de duin pan, langs welks hellingen de tienduizen den scouts gelegerd waren, groote beroering ontstond, die zich alle aanmaningen van Pom ten spijt, al spoedig over de aanwezi gen verspreidde. Hoeden en mutsen werden in de lucht geworpen, heele groepen ston den te dansen van opgetogenheid en plot seling begonnen duizenden frissche jon gensstemmen spontaan het Wilhelmus te zingen, dat ontzaglijk en indrukwekkend over het stille duinlandschap, waar de avond al begon te schemeren, weerklonk. Een oogenblik om nooit te vergeten. En toen wisten alle jongens het, zonder dat iemand 't hun gezegd had: Prinses Juliana en Prins Bernhard waren komen „binnen vallen" in het groote padvindersgezin, om gezamenlijk met de jongens in ongedwon gen vreugde dit laatste feest van de Jam boree mede te vieren. Een zitplaats in het zand. Prinses Juliana zocht lachend en ver heugd over de hartelijke ontvangst, een plaatsje in het zand. Zij wilde er niet van weten plaats te nemen op de eere zetels. Dezen avond was Zij evenals al die tallooze jongens een jong en geluk kig menschenkind onder gelukkige jon gens. Prins Bernhard zette zich even eens in het zand neer aan de voeten van Baden Powell en Prins Gustaaf Adolf van Zweden, de kleinzoon van den Zweedschen koning, kwam naast hem zitten. Onmiddellijk daarna werd het program ma voortgezet, nadat eerst nog uiting aan de blijheid was gegeven door het uiten van den hallo-yell, luidende: We are glad to meet you, we are glad to greet you, hallo, hallo, hallo. (Wij zijn blij u t'ontmoeten, wij zijn blij u te groeten, hallo, hallo, hallo) Het Tsjecho-Slowaaksche padvindersor kest zette toen een aantal Nederlandsche liedjes ln, die door allen, ook door de Koninklijke gasten, lachend en verheugd werden meegezongen. „Dat we toffe jongens zijn dat willen we weten" en „Zoolang de lepel in de brij pot staat, treuren we nog niet", „Hallo hallo, bij ons gaat alles zoo" en nog eenige andere roemruchte: „Laat de klok maar luiden, laat de klok maar slaan", niet te vergeten. Deze „recital" werd beëindigd met een enthousiast, maar helaas volkomen on waar: „We gaan nog niet naar huis, nog lang niet". Ongedwongen stemming. Er volgde een uitgebreid programma van opvoeringen, de één al aardiger dan de ander. Er werd een Nederlandsche yell uit gebracht, waarin de Prinses met vreugde instemde: Rood. wit blauw, oranje, Neder land, Nederland, je maintiendrai, leve de N.P.V. Een charmant klein Oostenrijkertje jodelde, dat het een lust was, de Tirolers schuhplatterden. het bekende varialied werd gezongen, waarbij het geheele kamp aan het schuitjevaren sloeg, de rij van Prinses Juliana, Prins Bernhard en Prins Gustaaf Adolf al even vroolijk meedeinde als ieder ander, uiteraard tot enorme en uitbundige voldoening van de padvinders, wier hart Prinses Juliana met dezen avond voor goed gestolen heeft. En zoo ging het den gehee- len avond door. Geen lied werd door de padvinders gezongen, of Prinses Juliana stemde van harte in, geen yell werd uitge bracht of onze jonge Prinses deed mee, ernstig en volkomen opgaande in haar streven het zoo goed mogelijk te doen. Het was voor de jongens om nooit te vergeten. Achter elkaar volgden de Franschen, de Polen, verschillende yells, o.a. een Hongaar- sche, waarbij de naam Vogelenzang niet werd uitgesproken, maar door vogelgefluit werd aangegeven, een clown, het Piet-Hein- lled, John Brown, het Poolsche orkest, te veel om allemaal op te noemen en eigenlijk te aardig om niet stuk voor stuk te bespre ken en nog eens op te halen. Een alleraar digst moment was, toen de verpleegsters, die in het kamphospitaal de enkele zieken behandeld hebben, op het podium versche nen en op de wijs van In een blauw gerui- ten kiel, een nieuw vervaardigd gedicht zon gen .dat stormen van gelach ontketende. De Syriërs zongen en dansten, een Hon gaar gaf een solo op een oud nationaal instrument, de Belgen gaven een aardig, op muziek gedanst kwajongensgevecht te zien. canons werden gezongen, Indianen lieten een adelaarsdans zien en zoo verliep deze laatste avond van de Wereldjamboree in een feeststemming, die door de aanwe zigheid van Prinses Juliana tot zoo'n hoog tepunt gestegen was, dat wel niemand on- der de padvinders zal zijn, die er niet mee zal instemmen, wanneer wij schrijven, dat het slot tevens het hoogtepunt geworden is van dit op zoo grootsche wijze geslaagde padvindersfeest. NIEUWE POOLVLUCHT RUSLAND-AMERIKA. Bij gunstig weder zal de vlieger Leva- nevski hedenmiddag te 6 uur uit Moskou vertrekken voor een vlucht naar New-York over de Noordpool. De vlucht zou ten doel hebben de mogelijkheid te onderzoeken van een handelsvlucht tusschen Sovjet- Rusland en de Ver. Staten. Levanevski zal een nieuw type viermotorig toestel ge bruiken. DE „CAMBRIA" TE SOUTHAMPTON TERUGGEKEERD. De vliegboot van de Imperial Airways „Cambria" is gistermiddag te vijf uur te Southampton teruggekeerd. De nachtelijke overtocht van Botwood naar Foynes werd volbracht in elf uur, 57 min., zes minuten minder, dan de „Cale donia" noodlg heeft gehad. DE POSTVLUCHTEN. De „Torenvalk" is gisteren te 3 u. 58 min. op Schiphol geland. DE VLUCHT MOSKOU—NOORDPOOL— VANCOUVER. Erkend als „internationaal" record. De commissie der Centrale Aero club der Sovjet-Unie heeft bevestigd, dat de vlieg tocht van de „luch'helden" Tsjkalof. Bai- doekof en Balaykof op de route Moskou NoordpoolVancouver erkend is als ..inter, nationaal" record voor afstandsvluchten in rechte lijn. Deze vliegers hebben op hun tocht 8582 K.M. 960 M afgelegd. Later hebben andere Russische vliegers een aanzienlijk grooter afstand afgelegd. VAN DER HEIJDEN H. Rijndijk 105, Lelden, Tel. 3405 Besprekingen 's avonds. 1257 ringez. Med.) KANTONGERECHT DELFT. De kantonrechter te Delft heeft veroor deeld wegens: overtreding Motor- en Rij- wlelwet: H. v. E. te Stompwijk f.3.— subs. 2 dagen: overtreding Politieverordening te Stompwijk: J. H. f.5.subs. 3 dagen. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen moest voor het Kantonge recht alhier terecht staan F. V., winkelier alhier, wegens overtreding van de Drank wet. Hoewel verdachte alleen verlof A had voor verkoop van bier in gesloten flesschen had de politie geconstateerd, dat in zijn winkel bier gebruikt was en de geopende flesschen in beslag genomen. Verdachte erkende de overtreding, maar had niet kunnen verhinderen dat de kooper het bier ter plaatse had opgedronken. Het O. M. elschte f. 25 boete of 10 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring der in beslag ge nomen flesschen bier. Hoewel de kanton rechter, mr. Llgtenberg, de overtreding zeer ernstig vond en den indruk had, dat deze overtreding wel meer gebeurd was, veroordeelde hij verdachte tot f. 7.50 boete of 3 dagen hechtenis met verbeurdverkla ring der ln beslag genomen flesschen bier. J. van V., melkhandelaar te Rijnsburg, moest ook terecht staan wegens overtre ding van de Drankwet. Hoewel verdachte verlof B had en dus geen bier mocht ver- koopen, had zijn dochter en nog wel na sluitingstijd om 10.40 bier verkocht. Ver dachte erkende de overtredingen. Het O. M. achtte primair overtreding der Drank wet bewezen en ook het 2de feit: verkoo- pen na sluitingstijd; hij eischte voor de eerste overtreding f. 15 boete of 3 dagen hechtenis en voor het tweede feit f. 5 boete of 3 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte voor het 1ste feit tot f. 7.50 boete of 3 dagen hechtenis en voor het 2de feit tot f. 2.50 boete of 3 da gen hechtenis. B. L. Z.. bakker alhier, moest terecht staan omdat hij melk bestemd voor de be reiding van melkbrood, ontroomd had, waardoor het bereide brood niet aan de wettige voorschriften had voldaan. Ver dachte erkende van de melk de room af geschept te hebben omdat deze eenigszins zuur was en hij bang was dat dit invloed op den smaak van het brood zou hebben. Omdat het 's morgens zóó vroeg was, kon hij geen andere melk krijgen. Het O. M. wees verdachte er op, dat hij dit brood, bereid met ontroomde melk, niet als melk brood had mogen afleveren. Het O. M. eischte dan ook f.25 boete of 10 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 15 boete of 6 dagen hech tenis. E. G. Z„ slager alhier, moest terecht staan, omdat in zijn zaak op Zaterdag 's avonds na 10 uur door personeel nog werkzaamheden waren verricht. Verdachte erkende de overtreding maar daar gewone winkels, die tot 10 uur geopend zijn. ook fijne vleeschwaren verkoopen, is hij ook wel verplicht zijn zaak, die anders om half tien gesloten wordt, tot 10 uur geopend te houden. En daar de opruimingswerkzaam heden moeilijk kunnen geschieden als er nog publiek in den winkel is. moet dit wel na 10 uur gebeuren. Het O. M. wees verdachte er op dat hij op 8 Juni 1936 voor een zelfde overtreding door het kantongerecht tot f. 10 boete ver oordeeld was. Het O.M. eischte ook nu weer f. 10 boete of 4 dagen hechtenis. Uitspraak conform.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 9