Zorgwekkende toestand in het Verre Oosten IEID5CH DAGBLAD Eerste Blad Dinsdag 10 Augustus 1931 Pessimisme aan beide zijden Incident op vliegveld te Sjanghai Spanjaarden van Fransch schip gehaald LAND- EN TUINBOUW VRAGENRUBRIEK Laatste Berichten Binnenland Soegijama zegt: „Japan's ge. duld is ten einde". De minister van oorlog, Soegijama, heeft verklaard, dat de ontwikkeling een zeer ernstige wending heeft ge nomen. No China, door den opraarsch zijner troepen zijn verdragsverplich tingen heeft geschonden, is het geduld van Japan ten einde. Als dergelijke schendingen zich nog langer zouden voordoen, zou Japan zich tot gewapend optreden gedwongen zien. De tijd der diplomatieke onderhandelingen is voor bij. tenzij China op het laatste oogen- blik tot bezinning komt. Japanschc kringen zeggen, dat leger cn vloot het er thans over eens zijn, dat onderhandelingen met Nanking vergeefs zullen zijn, zoolang de Chineesche troepen geen nederlaag zal zijn toegebracht, doch dat de on derhandelingen na een overwinning der Japanneezen op nuttige wijze zul len kunnen worden hervat. Ook in Chineesche kringen ls de alge- meene opvatting, dat een minnelijke schik king onwaarschijnlijk is. Men heeft de overtuiging, dat Japansche troepen zul len voortgaan met Tsjahar en Soei Yoean en zoo mogelijk ook Noord-Sjansi te over weldigen en op die wijze in feite de be zetting van het Chineesche gebied ten Noorden van de Gele rivier zullen vol tooien aleer Tokio over een regeling zal pTaten. Naar Havas verneemt, heeft de Duitsche regeering de Chineesche ambassade te Berlijn medegedeeld, dat zij, in tegenstel ling met bepaalde berichten uit Japansche bron, niet voornemens is. China uit te noodigen, zich bij het Duitsch-Japansche anti-communistische pact aan te sluiten. iNaar men weet hebben officieele kringen te Tokio verklaard, dat het eenige doel van de Japansche actie in Noord-China was. China ertoe te bewegen met Japan samen te werken in den strijd tegen het com munisme) De Chineesche minister van financiën, dr. Koeng. heeft te Parijs een financieele overeenkomst met een groep Fransche banken geteekend. Uit kracht van deze overeenkomst zal een zeker crediet be schikbaar gesteld worden, bestemd voor de vergrooting van de Chineesche reserve aan buitenlandsche deviezen. Op de terug reis naar China zal Koeng bezoeken bren gen aan Berlijn, Praag en Rome. Japansche troepen te Peiping. Japansche troepen zijn Peiping bin nengerukt. Het waren 5000 man met een Vijftigtal tanks en vele vracht- en andere auto's. Terwijl de Japansche bevolking de troepen met gejuich verwelkomde en de Japanneezen ook door vertegenwoordigers van verschil lende instellingen en vereenigingen be groet werden, liet de Chineesche bevol king zich niet op straat zien. Vliegtuigen hebben vlugschriften uitge worpen, waarin gezegd wordt, dat de troe pen zijn binnengetrokken om Chineezen en vreemdelingen orde en veiligheid te ver schaffen. Verscheidene Japansche torpedo- en kanonneerbooten, die deelnemen aan de evacuatie der Japanneezen uit de steden der Jangtsevallei. zijn aangekomen te Sjanghai, waar op het oogenblik het tweede Japansche smaldeel is samengetrokken. Chineesche troepen rukken op. De Japansche generale staf deelt mede, dat troepen van de centrale regeering in Sjantoeng Oprukken in de richting van de kust. Van Japansche zijde heeft de pers vernomen, dat een Chineesche opmarsch naar de kust 't Japansche leger zou nood zaken tot het ontschepen van troepen en het bezetten van Tsingtau, dat door de Japansche bewoners is ontruimd. De Ja panneezen verwachten gevechten langs den spoorweg PeipingHankau doch gelooven niet aan groote krijgsverrichtingen langs de lijn TientsinPoekau. Niettemin moes ten vrachtauto's, die uit Tientsin naar Tsjangtsjau waren vertrokken, gistermor gen terugkeeren, naar men gelooft, in ver band met het oprukken der Chineesche troepen naar het Noorden. Volgens berichten uit Nanking hebben de Japanneezen in de buurt van Nankau, tus schen Peiping en Soei Yoean, ongeveer 25.000 man samengetrokken Er zijn nog meer transporten onderweg, in het geheel ter sterkte van 50.000 man. Van Chinee sche zijde verklaart men, dat deze troepen concentraties verband houden met de voorbereidingen, welke worden getroffen voor een inval in de provincie Tsjahar. Naar uit Peiping wordt gemeld, komen te Takoe nog steeds Japansche versterkin gen aan. De Japansche troepen in Noord- China worden thans op 45.000 man ge schat. Ontspanning te Tientsin? Uit Tientsin wordt van Japansche zijde gemeld, dat 3000 Chineesche politiebeamb ten den vrede en de rust handhaven. Deze politietroepen staan onder toezicht van de commissie tot handhaving van den vrede. De tramdiensten zijn hervat. Gemeld wordt dat om zes uur des avonds Japansche troepen te Matsjiakoe (ten Noorden van Kaiping) de burgerwacht hebben ontwa pend en 500 geweren en 50.000 patronen hebben in beslag genomen. Verder is uit Tientsin bericht ontvan gen, dat Tsji Tsoeng Mo, die het voorzit terschap van den uitvoerenden raad van de autonome regeering van Oost Ho Pei waarneemt, met zijn staf te Tangsjang is aangekomen. De autonome regeering heeft te Tangsjang, dat aan den spoorweg van Tientsin naar Sjanghaikwan is gelegen, haar voorloopige hoofdkwartier ingericht. De Japansche autoriteiten te Tientsin hebben aangedrongen op de instelling van censuur in de post- en telegraafkantoren der Britsche en Fransche concessies. Het consulaire corps heeft dit verzoek echter beslist afgewezen, daar censuur zou wor den beschouwd als een inbreuk op de rech- der der concessies. Den ambassades zal een Japansch memorandum worden overhan digd. Krijgsoperaties geopend? Het D.N.B. meldt uit Nanking, dat al daar van het front in Noord China bericht is ontvangen, dat de Japanneezen in den sector van Nankau de krijgsoperaties heb ben geopend. De Japansche troepen, die ter sterkte van 1000 man onder bescherming van ge schut tot den aanval overgingen, zouden na een verwoeden strijd zijn teruggeslagen. Het hoofdkwartier van het Japansche garnizoen in het Noorden maakt melding van een botsing tusschen Japansche af- deelingen en een sterke Chineesche troe penmacht aan de grens tusschen Tsjahar en Jehol. 80 kilometer ten Noorden van Peiping. De Japansche troepen hebben vol gens deze mededeellng den Chineeschen aanval na een strijd van verscheidene uren afgeslagen. Chineezen wegens hoogverraad terechtgesteld. Zes Chineezen, die geprobeerd hadden de spoorbrug over de gele rivier tusschen Pei ping en Hankau in de lucht te laten vlie gen, werden door Chineesche militairen te Sin Slang (Noord Honan) gearresteerd en wegens hoogverraad terechtgesteld. 4556 <Ingez. Medj VEREENIGDE STATEN Bezoek van Amerikaansche oorlogsschepen uitgesteld Staking in de zijde-industrie Het departement van Marine heeft me degedeeld, dat het voorgenomen bezoek van vier oorlogsschepen aan Japan voor onbe- paalden tijd is uitgesteld. Een reden wordt niet opgea«ven, doch van betrouwbare zijde verneemt men, dat de regeering de oorlogs schepen in de wateren van Noord-China wenscht te houden voor de bescherming der Amerikaansche belangen. In de staten Pennsylvanië, New York en New Yersey is de staking in de zijde-in dustrie begonnen, waartoe het comité voor industrieele organisatie had besloten. Te Patterson 'New Yersey) zijn ltt.00 arbei ders in staking en te Boston eveneens 10.000. Voor de fabrieken wordt door de stakers gepost. De politie is versterkt. RUSLAND De „zuivering". De Raad van Volkscommissarissen heeft Japansch marine-officier en Chineesch milicien gedood. Bij een incident in de nabijheid van het Hocngjau-vliegveld ten Westen van Sjanghai zijn een Chinees en een Ja panner om het leven gekomen. Het in cident deed zich voor. toen Japannee zen zich toegang tot het veld trachtten te verschaffen. Chineesche soldaten verzetten zich daartegen, er ontstond een vuurgevecht, waarbij een Japanner en een Chinees gedood werden. De Chineesche soldaten hebben den weg van het vliegveld naar de stad afge sloten door er een barricade op te wer pen. Dc ongerustheid bij de Japansche bewoners van Sjanghai is groot. Alle Japansche winkels zijn gesloten. Hoewel het moeilijk is berichten over het incident te krijgen, verneemt Havas uit goede bron, dat het een Japansch detache ment van in uniform gekleede soldaten was, dat zich toegang tot het vliegveld wil de verschaffen. Er ontstond een vuurge vecht, waarbij een Chineesch gewond werd. Later vond de politie der internationale concessie op den weg naar het veld een auto, waarin twee gewonde Japansche sol daten vervoerd werden. Uit Japansche bron wordt bevestigd, dat een Jc.panr.ees bij het voorval gedood is. De plaatselijke Japansche autoriteiten deelen mede, dat bij het incident op het vliegveld een Japansch marine-officier om het leven gekomen is, terwijl een marinier vermist wordt. De Chineezen melden, dat een Chineesch milicien gedood is. De Japansche lezing. Het Japansche landingscorps geeft nog de volgende officieele lezing van 't Hoeng- jau-incident. De tweede luitenant Chlama, comman dant van de eerste compagnie van het lan dingscorps te Shanghai, werd om vijf uur hedennamiddag door Chineesche soldaten gedood, toen hij in een auto bij het vlieg veld reed. De marinier Saito, die de auto bestuurde, is verdwenen, doch op de zit plaats van den chauffeur werden bloed vlekken gevonden. Het Japansche landingscorps zal trach ten te onderhandelen over een billijke re geling, doch zal eischen, dat de Chinee sche autoriteiten hun verantwoordelijkheid ten opzichte van deze onwettige daad aan vaarden. Een Japansch communiqué over het in cident behandelt den militairen toestand in de omgeving der stad. Er wordt in ver klaard. dat de Chineezen verdedigingswer ken om Sjanghai hebben ingericht, waarbij zij gebruik maken van floddermijnen. Manschappen der Chineesche gendarme rie hebben op straat voorbijgangers gevisi teerd. Volgens het communique beteekent zulks een schending van de overeenkomst van Sjanghai en een onwettige en provo- ceerende daad der Chineezen, gericht te gen de Japanneezen. Uit het communiqué blijkt, aldus het Duitsche Nieuwsbureau, dat het landings corps en de militaire autoriteiten nadruk kelijk persisteeren bij de ten uitvoerleg ging hunner eischen met het doel de om streken van Sjanghai verder te demilita- riseeren. De Japanneezen eischen dat een Japansche commissie een onderzoek zal in stellen naar het Incident. De eerste burgemeester van Sjang hai, Yoei, heeft meer dan een uur ge confereerd met den consul-generaal van Japan en den Japanschen marine attaché over het incident te Hoeng Jau. Naar van Chineesche zijde ver luidt, kwamen beide partijen overeen het incident langs diplomatieken weg bij te leggen en den toestand niet te verscherpen. Yoei zegde toe'het inci dent nauwkeurig te zullen bestudeeren. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 10 Aug. Tarbot per Kg. f. 10,90; Griet per kist van 50 Kg. f. 3620; Tongen per Kg. f. 1,60 1,20; Zetschol per kist van 50 Kg. f. 26 24; Kleine schol idem f. 16,505,20; Tong schar idem f. 4015; Roggen per 20 stuks f. 7—5: Vleeten per stuk f. 2,60—0,30; Gr. roode Poon per kist van 50 Kg. f. 1918; Kleinmiddel schelvisch per kist van 50 Kg. f 189,50; Kleine schelvisch idem f. 92; Kabeljauw per kist v. 125 Kg. f. 4828,50; Gullen per kist van 50 Kg. f. 122,25; Heilbot per Kg. f. 1,25; Wijting per kist v. 50 Kg. f. 3,802,80; Koolvisch per stuk f. 0,380,20; Makreel per kist van 50 Kg. f. 11—7,50. Groote hake f. 4240; Grootmiddel f. 41 —38; KI, middel f. 15—13; Klein f. 8,80— 4,90; 2 Steuren van 17 Kg. en 18 Kg. f. 0,56 0,70 per Kg. Aangekomen 4 stoomtrawlers: IJM 253 met f. 2253; IJM 112 met f. 4494; IJM 6 met f. 2506; IJM 4 met f. 1686 en 1 logger KW 78 met f. 1224. Binnen met versche haring: IJM 266 met f. 2967. Binnen met pekelharing: KW 79 met 436 kantjes. Deze l.yiing is vervoerd naar Den Helder. Praairapport Hr. Ms. „Nautilus". C Augustus. Tusschen 54 gr. 55 en 55 gr. 28' Nbr. en 0 gr. 10' en 0 gr. 41' Oi.: SCH, 89 3 kantjes; SCH. 186 322 kantjes; SCH. 243, den adjunct-volkscommissaris voor bin- 320 kantjes; SCH. 6. 120 kantjes SCH. 135, nenlandschen handel, Chronin, van zijn 540 kantjes; SCH. 134, 400 kantjes; SCH. functie ontheven. Ii2, 320 kantjes; SCH. 121, 540 kantjes; SCH 254 470 kantjes; SCH. 39, 110 kantjes SCH. 274, 480 kantjes; SCH. 104, 650 kant- ies: SCH. 39. 110 kantjes; SCH. 274. 480 kantjes; SCH. 104, 650 kantjes; SCH. 97, 150 kantjes; VL. 103, 300 kantjes; VL. 155, 270 kantjes: VL. 156, 270 kantjes; KW. 147, 400 kantjes; KW. 32. 260 kantjes; KW. 31, 135 kantjes; KW 29. 330 kantjes; GDY. 8, 150 kantjes. Praairapport Hr. Ms. „Van Ewijk", 7 Augustus. Tusschen 54 gr. 32.5' en 55 gr. 04' Nbr. en 0 gr. 45' Ol. en 0 gr. 16' Wl.: VL. 16. 90 kantjes; VL. 86. 100 kantjes; VL. 97 290 kantjes: VL. 196. 340 kantjes; VL. 216. 40 kantjes; SCH. 6. 150 kantjes; SCH. 47 540 kantjes; SCH. 31, 90 kantjes; SCH. 110, 490 kantjes; SCH. 243, 330 kantjes; SCH. 245, 200 kantjes; SCH. 253, 70 kantjes; SCH. 339, 70 kantjes; SCH. 365, 250 kantjes; KW. 40, 180 kantjes; KW. 110, 272 kantjes; KW. 163. 410 kantjes; GDY. 51, 320 kantjes Te Scarborough: VL. 130. 500 kantjes; SCH 37. 260 kantjes: SCH. 57, 250 kantjes; SCH. 78. 20 kantjes; SCH. 120. 163 kantjes; SCH 246 25 kantjes; SCH. 305, 40 kantjes: KW. 18. 75 kantjes; KW. 20, 150 kantjes: KW. 26, 291 kantjes; KW. 47. 431 kantjes; KW. 50. 80 kantjes; KW. 57. 485 kantjes; KW. 58, 130 kantjes; KW. 102. 60 kantjes; KW. 127. 104 kantjes; KW. 167. 40 kantjes. Ailes wel. NAAR ZEE. (Van onzen correspondent) De stoomtrawlers Neptunus, Maria, Eli zabeth, Poolzee, Condor en Vios IV zijn weer naar zee vertrokken. De Emma gaat in het dok om voor de visscherij te wor den gereedgemaakt. IIOOGERE VERDIENSTEN IN 1936. De loonstatistiek voor de visscherij te Katwijk, Scheveningen, Vlaardingen en Maassluis, welke het centraal bureau voor de statistiek dezer dagen in de zevende af levering van het maandschrift van dit bu reau heeft gepubliceerd, toont aan, dat de gemiddelde totale verdiensten der haring- visschers in 1936 belangrijk hooger waren dan in het ongunstige Jaar 1935. Ook de gemiddelde weekverdiensten waren geste gen, en wel in doorsnee met 20", o voor ma trozen bedroeg het gemiddeld per week verdiende loon f. 20.72. voor stuurlieden f. 23.62 en voor motordrijvers f. 25.73. i Incident aan boord van de „Maréchal Lyautey". Uit Casablanca wordt gemeld, dat aan boord van den Franschen mail- stoomer „Maréchal Lyautey" zich een incident voorgedaan heeft, terwijl het schip aanlegde in de haven van Las Palmas. Het schip, dat van Dakar kwam, had drie Spaansche passagiers aan boord, die volgens de Spaansche autoriteiten overeenkomstig de huidige wetten mi litairen dienst moesten doen. De be manning van het Fransche schip wei gerde de Spanjaarden aan land te doen gaan, niettegenstaande de gezagvoer der van het schip en de Fransche con sul den raad gaven, hen te laten gaan. Hierop werd het schip omsingeld door een aantal kanonneerbooten, die hun mitrailleurs op het Fransche schip richtten en eenige honderden soldaten begaven zich met de wapens in de vuist aan boord. Met kolfstooten en vuistslagen werd de bemanning op het achterschip bijeéngedreven, waarna de soldaten het schip doorzochten naar de drie passagiers. Vervolgens kreeg de kapitein van de „Maréchal Lyautey" opdracht het anker te lichten en hij werd gewaarschuwd, dat bij de minste demonstratie v?n de bemanning de kustbatterijen het va /tuig tot zinken zouden doen brengen. In verband met dit incident zullen de Fransche schepen Las Palmas niet meer aandoen. Verlaging toeslag op melk. Van 2.16 tot 1.88 cent per K.G. melk van 3.2 vetgehalte. Het bedrag, dat de melkveehouders voor de melk ontvangen, bestaat uit den prijs op de wereldmarkt en het daarop gegeven steunbedrag. Naarmate de prijs op de we reldmarkt stijgt, kan het steunbedrag wor den verlaagd zonder dat de inkomsten der veehouders geringer worden. Het steunbe drag werd het laatst vastgesteld op dei grondslag van een Leeuwarder boternotee- ring van ongeveer 65 ets. per kg. Sedert IS deze noteering gestegen. Vandaar, dat de minister van economische zaken aanleiding heeft gevonden, het steunbedrag met in gang van Maandag 16 Augustus te verlagen en wel tot 1,88 cent per kg. melk van 3,2"/o vetgehalte. Hierbij is nog overwogen, dat de stijging der Leeuwarder noteering met een daling van de heffing ls gepaard gegaan, daar an ders de boterprijs voor den consument zou zijn gestegen. De inkomsten van het land bouwcrisisfonds loopen dientengevolge te rug, hetgeen een vermindering van het steunbedrag wettigt. Voorts is ln aanmer king genomen, dat de veehouders op het oogenblik voor het rundvee betere prijzen maken dan eenigen tijd geleden. Dat de hoeveelheid melk, welke de veehouders pro- duceeren, toeneemt, hetgeen eveneens ge paard gaat met een vermeerdering van in komsten en ten slotte, dat het gewenscht is, iedere aanleiding tot verhooging der pacht prijzen te vermijden. In de verlaging van het steunbedrag van 2,16 tot 1,88 ls de verhooging van den we- reldprijs van de boter slechts gedeeltelijk verdisconteerd. De minister heeft op ver schillende gronden gemeend, het steunbe drag thans niet met het volle bedrag van de stijging der Leeuwarder noteering te moeten verlagen. Op deze wijze worden te groote schokken vermeden en wordt voor komen, dat het steunbedrag direct weer zou moeten worden verhoogd, indien de Leeuwarder noteering een dalende richting zou volgen. Bovendien kon op deze wijze rekening worden gehouden met de ook na de vorige vaststelling van den melktoeslag vermoedelijk nog iets gestegen productie kosten, voor zoover althans deze stijging niet door rationalisatie werd geneutrali seerd. Ten slotte ls hierbij ook overwogen het feit. dat het peil van de inkomsten der melkveehouders gedurende de crisis her haaldelijk relatief laag was. Wanneer een nieuwe verlaging of verhoo ging van het steunbedrag ter sprake mocht komen, zal rekening worden gehouden met het feit, dat de door de stijging der Leeu warder noteering mogelijk geworden ver laging op de aangegeven gronden ditmaal niet geheel werd uitgeput. van der W. te O. Hilversum, Soestdljk. Amersfoort. Totaal 21 K.M. Amersfoort, Nijkerk, Putten. Garderen, Uddelermeer, Apeldoorn. Totaal 46 K.M. Apeldoorn, Beekbergen, Loenen, Eerbeek Totaal 20 K.M. Eerbeek, Dieren, de Steeg, Arnhem, Oos terbeek, Wageningen, Amerongen, Doorn, Utrecht. Totaal 79 K.M. Leiden, Woerden. Leiden. Totaal 52 K.M. H. J. B„ te L Lelden, Rotterdam, Eindhoven. Totaal 145 K.M. Eindhoven, Weert, Maaseyck, Maastricht. Totaal 81 K.M. De Belgische frank noteerde gisteren 6,1 ct. Vertrek van Maastricht 14 u. 30. De negende tweejaarlijksche internationale padvinders conferentie. Opening door prof. Slotemaker de Bruine, Prins Bernhard ter vergadering. Vanochtend is in het gemeentemuseum te Den Haag de negende tweejaarlijksche internationale conferentie van de padvin dersbeweging geopend door den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine. Reeds voor tienen waren de buitenland sche deelnemers van het jamboreekamp naar Den Haag gekomen en tegen elf uur kon de conferentie een aanvang nemen. De leiding van de vergadering berustte bij Z.H. Prins Gustaaf Adolplf van Zweden, die in het midden van de hoofdtafel zal met aan zijn rechterzijde prof. Slotemaker de Bruine en mr. Hubert Martin, directeur van het internationaal padvinders-bureau en te linkerzijde den chef scout, lord Baden Powell en staatsraad Rambonnet, hoold- verkenner van de Nederlandsche padvin ders. Achter de hoofdtafel waren gezeten de leden van het Internationale comité. De Nederlandsche afgevaardigden op deze conferentie zijn dr. R. Höppener, hoofdkwartierscommissaris van de R.K. padvinders, ds. W. M. A. Kalkman, com missaris van de padvinders der Chr. Jon- gemannenvereen., mr. A Oosterlee, com missaris van de Nederlandsche verkenners, de heer Soediani, leider van de Ned. Indi sche padvinders, prof. dr. J. Quay, assistenl commissaris van de voortrekkers. Voorts woonde als gast de conferentie bi) dame Catherine Furse van het wereld bureau van de melsjes-padvlndsters, mevr, van den Bosch, voorzitster van het Ned, padvindstersgilde, lr. J. F. van Iloy te ma, regeeringscommissaris bij de Jamboree, prof. Pella, gezant van Roemenië te 's Gra- venhage en de gezantschapssecretaris J. T. Magheru, alsmede verschillende anderen. Nadat de voorzitter, prins Gustaaf Adolph van Zweden, enkele woorden in het En- gelsch tot de afgevaardigden had gericht, sprak prof. dr. Slotemaker de Bruine, eveneens ln de Engelsche taal, het ope ningswoord uit, waarin hij met waardee ring sprak over de gehouden jamboree en over het streven der internationale pad vindersbeweging. De chief scout, lord Baden Powell, spraï een woord van dank voor de genoten gast. vrijheid en heette de delegaties van alle landen welkom. Hij vestigde de aandacht op de „goodwill and friendship", die in de padvinderij heerseht en die de oorzaat is, dat, ondanks alle verschil in taal en tas, men zich op de jamboree als één groote familie heeft gevoeld. Lord Baden Powell bracht een compliment aan den Neder- landschen hoofdverkenner, staatsraad Rambonnet. Daarna las hij een Boodschap voor, welke ontvangen was van koning George VI van Engeland, waarin Zijne Majesteit den leiders van de conferentie veel succes wenschte. Vervolgens reikte de chief scout den zilveren wolf, de hoogste onderscheiding in de padvinderij, uit aan de heeren Martin, directeur van het internationale bureau te Londen, majoor De Bonstetten en Wilson. Lord Baden Powell heeft hun de onder scheiding persoonlijk omgehangen. Hoofdverkenner Rambonnet sprak ver volgens en stelde aan de leden van de conferentie eenige van zijn trouwe mede werkers voor, die hem hebben bijgestaan, toen hij door ziekte verhinderd was zelt aan de voorbereiding van de wereldjam boree mede te werken. Het waren de hee ren A. Oosterlee, H. J. Spijkerman, lr. J. P- de Jong, kapitein P. P. C. van Rijen, hop man J. Schaap en architect A. H. van Leeuwen. Vervolgens namen de werkzaamheden een aanvang met het voorlezen van rap porten. Tijdens het voorlezen werd de ver gadering verrast door de komst vin Z. K. H. Prins Bernhard die aan de hoofdtafel plaats nam, de conferentie enkele oogenblikken bijwoonde en daarna vertrok in gezelschap van Prins Gustaaf Adolph van Zweden. NEDERLANDSCHE STUDENT IN FRANKRIJK ZWAAR GEWOND. In een afgTond gestort. De 20-jarige student in de medicijnen Van der Velde, uit Rotterdam, die op het oogenblik een cursus volgt aan de handels school te Grenoble, is. toen hij een jeug dige landgenoote, die een kleinen val had gemaakt op den Pic Domenon Corneille te Grenoble, te hulp wilde komen, in een honderd meter diepen afgrond gestort, waar hij in het bergpuln terecht kwam. Met zware verwondingen is hij naar de kliniek te Grenoble vervoerd. GARANTIEPRIJS AARDAPPELMEEL OOGST 1937. Van bevoegde zijde vernemen wij. dat de minister van economische zaken heeft be sloten, den garantieprijs voor aardappel meel van den oogst 1937 vast te stellen op f. 9.75 per 100 K.G. aardappelmeel van ge middelde kwaliteit. DE TWENTSCHE BANK. In de heden te Amsterdam gehouden buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders van de Twentsche Ban' N.V. zijn benoemd tot directeuren ne vennootschap de heer mr, J. D. Boltl®; tot dusverre directeur van het wes! j, rayon van de Twentsche Bank, alsmede 1n heer F. Rosingh. tot dusverre bestuurde van de kantoren te Rotterdam. Tot c- "oris werd gekozen prof- ir. H. C. J. H. C"lissen, Maastricht.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2