Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 6 Augustus 1937 THIJS IJS EN DE TOOVERSPIEGEL VRAGENRUBRIEK WARMOND. Opleving. De bekende buitenplaats „Klein Leerust" na tal van jaren leeg gestaan te hebben, thans weer bewoond. Ook de bui tenplaats Oegstergeest met het bekende ooievaarsnest heeft weer bewoners gekregen, joodat zoo langzamerhand de buitens ln deze gemeente weer bewoond zijn. Uit den mast gevallen. De heer v. d. K. uit Amsterdam is bij het vastmaken van een touw in den mast van vtjn schip, uit den mast gevallen en kwam uist op den rand van zijn boot terecht. Hij (daagde over Inwendige pijnen. Doktershulp werd Ingeroepen en op advies van den ge neesheer ls hl] per auto overgebracht naar lijn woning te Amsterdam. Aanrijding. Op den Warmonderdam nabij den Rljks- itraatweg is een vrachtauto beladen met betonblokken ln aanrijding gekomen met een personenauto. Deze laatste werd zwaar beschadigd. De chauffeur bekwam wonden lan handen en gelaat en heeft zich onder jeneeskundlge behandeling moeten stellen. De zwaar beschadigde wagen werd door een baanauto weggesleept. Naar wij vernemen zal binnenkort in deze gemeente een kano-wedstrijd worden {ehouden. WASSENAAR. DE VIERING VAN KONINGINNEDAG. Groot Bloemencorso. Op den tweeden van de a.s. feesten der Koningin Wilhelmlnavereeniglng, Woensdag l September, zal in den namiddag een groot Bloemencorso worden gehouden. Daartoe ls besloten naar aanleiding van de groote ani mo die er het vorig Jaar voor een dergelijk festijn bleek te bestaan. Om deel te nemen behoeft men geen lid van de Wilhelmlna vereeniglng te zijn. Groep A zal omvatten de kleine voertui gen zooals autopeds, vilegende Hollanders, Knderauto's, poppenwagens en dergelijke. Groep B ls voor versierde rijwielen, be den door kinderen tot 15 jaar. Groep C is eveneens voor versierde rijwie len, alsook voor tandems, bereden door per ionen boven 15 Jaar. Groep D omvat alle voertuigen, die be- ipannen zijn met ponny, bok of ezel, ter wijl voorts In deze groep zijn ondergebracht de driewielers zonder motorkracht. Groep E is er voor 2- of meer-wiellge wa ins met paardbespanning. Groep F is voor auto's, motorfietsen, mo- lorcarrlërs, motor met zijspan, enz. Groep G omvat alle reclamewagens en jropagandawagens. Groep H ls voor vereenigingsgroepen, die 'noet gaan. De te volgen route zal dezelfde zijn als sleden jaar. Bij het pension St. Willibror- dutaan de Ridderlaan wordt de stoet ont bonden. De auto's, motoren enz. gaan dan zog over den Schouwweg, Gr. Haesebr. weg, ïlevltspark (rond), Stoeplaan, Oud-Wasse- zarscheweg en Schouwweg naar het dorp tag. Ongeveer een half uur na aankomst al in de bestuurstent op het feestterrein de prijsuitreiking plaats vinden. Aangifte tot deelname aan het Bloemen- ffiso kan geschieden bij Boekhandel Hoogeveen aan de Kerkstraat 71. VERKEERSONGEVAL. Motorrijder ernstig gewond. Gisteravond omstreeks 9 uur wilde de mo torrijder A. J. v. d. V. nadat hij eenlgen tijd «hts van den Rijksstraatweg nabij de Eikenlaan had staan praten, zich naar de overzijde van den weg begeven. Hierbij lette hij slechts op het verkeer uit de rich ting Lelden en niet op dat uit de richting Den Haag, met het gevolg dat hij werd ge- hepcn door een auto bestuurd door J. B. Rotterdam. Hij werd tegen den weg ge- 'llngerd terwijl zijn motor zwaar bescha digd werd. Door een tweetal artsen werd hem de eer hulp verleend. Met een zware hersen schudding en een hoofdwonde werd hij met «n ziekenauto naar het Academisch Zie- «nhuis te Leiden overgebracht. - Me], J. D. Tossen slaagde te Utrecht 'oor het examen Fransch L.O. De heer C. v. d. Bosch slaagde te Den ™K voor het examen Hoogduitsche bU L.O. ZEVENHOVEN. Diefstal van eenden. Door v. d. W. en V. werd bij de politie 'ingifte gedaan van vermoedelijken diefstal eenden. De veldwachter B. maakte te- gebrs. H. die hiervan verdacht werden, Boces-verbaal op. Er zijn reeds verschil lij personen verhoord, maar een deflni- <S»n aanw^z'ng kan n°B niet worden ge- man onder tractor geraakt. Zeer ernstig verwond. Gistermorgen is de 57-jarige A. Boek- sAt het koppelen van een stroo-pers rwM een tractor. onder deze tractor te- riiik Eekomen, tengevolge waarvan zijn "Ween verbrijzeld werd, terwijl zijn borst- rf? ®erd ingedrukt. In ernstigen toestand 'oerd s'acht°ffer naar het ziekenhuis ver- ALPHEN. Beroepen. Onze plaatsgenoot, de heer A Donker, theol. cand. ontving een beroep van de Ned. Herv. Gem. v. Retranchement (Z.V1.1. Aanrijding en verkeersopstopping. Op den hoek Bruggestraat-Julia nasiraat had een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto van J. R. uit Rotterdam en een personenauto van D. uit Den Haag, waarbij een poot van een tafel, geladen op den vrachtwagen, een groote consternatie en verkeersopstopping teweeg bracht. De aan rijding op zich zelf liep goed af. doch de poot was door de personenauto gedrongen, waardoor de wagens zóó vast in elkaar zaten, dat het geruimen tijd duurde, voor dat de wagens vrij van elkaar waren »e- maakt De schade wordt vermoedelijk onderling geregeld. Ernstig gewond. Op den Rijksstraatweg nabij Zwammer- dam werd gistermiddag de ongeveer vijf tienjarige wielrijdster mej. V. uit Bodegra ven, toen zij met haar rijwiel van den Rijksstraatweg naar het rijwielpad over stak, als het ware geschept door een achterop komende personenauto, waardoor zij werd opgenomen en op het rijwielpad werd gesmakt, waar zij ernstig gewond en bewusteloos bleef liggen. Per auto werd zij naar dr. S. vervoerd, die haar de eerste hulp verleende en daarna naar een zieken huis liet overbrengen Door de Juist aan wezige politie uit Alphen werd het verkeer, dat eenlgen tijd was gestagneerd, geregeld. Geslaagde boottocht. De eerste A. M. A. boottocht der Alphen- sche winkeliers is wel bijzonder geslaagd! Niet alleen wat het groote aantal deel nemers betreft, doch ook de prachtige weersgesteldheid was een belangrijke fac tor voor het welslagen. De belangstelling was zoo enorm groot, dat het comité niet minder dan twee groote salonbooten had moeten huren om het groote aantal deel nemers te kunnen vervoeren. Deze eerste reis ging via het Aarkanaal en Amstel naar Amsterdam, waar door de deelnemers een bezoek aan Artis werd gebracht. Aan boord werd gegeten en dank zij de uit nemende organisatie had alles een zeer goed verloop, zoodat men in de beste stemming huiswaarts keerde. Een ieder was over deze reis zeer voldaan! De eerst volgende reis is bepaald op 12 Augustus a.s. Gauw uitverkocht! De ijscoventer J. v. E. ln dienst bij de firma Wed. K. bleek gisteravond spoedig uitverkocht, toen hij met zijn bakfiets ln de Gouwe reed. Gelukkig kon v. E. zich zelf redden, doch het ijs en 'n geldsbedrag van ongeveer f. 8 ging geheel verloren. De flets 'kon later op het droge worden ge bracht. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodora Gerarda, d. van Wilhelmus Hoogerwerf en Antonia M. Loogman; Petrus Johannes, z. van Johan nes Petrus Hunink en Teuntje Dijs; Jo hanna, d. van Gerrit de Regt en Aaltje Ruitenburg; Hendrika Dirkje, d. van Koos de Jong en Maartje Sneeuw; Marinus An- tonius, z. van Antonius van der Kwaak en Margaretha H. den Ouden; WIjmtie, d. van Teunis Bruijnes en Bartha van Klompen burg; Jansje, d. van Willem de Jeu en Cornelia Koppe Getrouwd: Jacob Jelle de Grauw, 23 j. en Cornelia Magdalena Carsjens, 27 jaar. Overleden: Marchje Jantina la Fleur, oud 1 jaar, overl. te Zeist: Albert Rijns burger, oud 2 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: van Boskoop Cornells J. de Goede, bloemenhandelaar, Zeilmakerstr. 19; v. Rotterdam' Gerrit J. Molenaar, schil der. v. Dijkstraat 25; v. Wassenaar Louisa M. Odijk ,z.b., Steekterweg 130; v. Castri- cum, Hillegonda M. Hèideman, winkeljuffr. Julianastraat 24 rood; v. Koudekerk Theo- dorus G. v. Leeuwen, bakkersknecht. Hugo de Grootstraat 20. Vertrokken: naar 's Gravenhage, Ane moonstraat 133, Jacob Bol en gez.; n. Har derwijk, Kleine Grintweg 71. Neeltje Don ker; n. Gouda. Boelenkade 141. Johanna de Bruin ,z.b.; n. Leerdam, Markt 7. Leon- tje Jongejan; n. Eindhoven aan boord, An tonius W. J. van Venrooij; n. Eindhoven, G. Gezellestraat 12. Henri Sjouerman; n. Hilversum, P v. Loolaan 5, Maria C. van Wijk; n. 's Gravenhage. Frankenslag 142, Frouwina de Jonge; n. Voorburg, Damzigt- straat 27, Sophia M. de Heer, d.b.: n. En schede. Hengeloschestraat 181, Herman R. Ovcrbeek en gez., rijksontvanger; n. Am sterdam, Heerenweg 124, Gerrit van Vliet en gez. ZOETERMEER. Loop der Bevolking. _G?v^tigd: W. A. G. Blaauwhof, v. Boxtel, A Taal, v. Voorschoten. "trokken: M. Staalstra, n. Utrecht. W vaar vernemen heeft de heer B, iSL, ,en' directeur van de Harmoniever, Misior", als zoodanig bedankt. BODEGRAVEN. Harddraverijen. De Harddraverijvereeniging, die meer dan 10 jaar lang haar werkzaamheden ge staakt had en alleen voor 2 jaar ln sa menwerking met de „Boreftsche Ruiters" een paardensportdag hielp organiseeren, gaat thans haar oude taak, het 1 maal per Jaar organiseeren van een harddraverij ter hand nemen. Volgende week Woensdag wordt op haar eigen terrein de eerste hard draverij gehouden, waarbij in 3 klassen zal worden gedraafd. Men verwacht veel be langstelling en een groote deelname; f 500 aan prijzen is uitgeloofd, 's Avonds wordt een avondfeest gehouden met een bios coopvoorstelling. Weer een beker voor de Burgerwacht. De Burgerwacht behaalde in den jaar- lljkschen wedstrijd van den kring van Burgerwachten „de Rijn" met 468 punten den eersten prijs en werd daarmee kam pioen en bovendien definitieve houdster van den wisselbeker. De Burgerwacht heeft thans reeds verschillende dezer wisselbe kers in bezit. Succes voor „Halleluja." De Chr. Zangver, „Halleluja", heeft on der leiding van den heer J. M. Kouwen- hoven deelgenomen aan een concours te Woudenberg en behaalde met 310 punten een eersten prijs in de afd. Uitmuntend heid. Burgerlijke Stand. Geboren: Hein, z. v. G. van Duuren en A. A. Braam Dirk Bernard, z. v. D. Boot en W. Koning. Ondertrouwd: G. A. Bahlmann en M. A. Agterof H. M. v. d. Dool en Th. E. M. Aengenent E. Versluis en B. v. d. Poorte. Getrouwd: J. Harink 29 j. en A. W. Mul ler 27 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. Molenaar, v. Amsterdam, N. Markt 21 H. D. A. Kamteeg en echt- genoote, v. Maarsseveen, v. Tolstraat 18 A. van Dam, v. Delft, Noordstraat 57 E. P. Voordouw. v. Zoeterwoude, Prinsen straat 35 J. van der Tol, v. Zegveld, Noordzijde 128. Vertrokken: J. Boerefijn, n. Voorschoten Voorstraat 13 C. J. Holster, n. Sprang- Capelle, Nleuwstraat W. Tjoelker, n. Vleuten, A 220 N. den Houdijker, naar Haarlem, Harmens Janstraat 30 A. van der Marei en gezin, n. Alphen a. d. Rijn, Lindenhovestraat. Botsing. Op den hoek le Coultrestraat-Wilhelmi- nastraat, had een botsing plaats tusschen een motorrijder en een auto. De autobe stuurder, die rechtdoor wilde gaan, haalde teveel naar links uit en reed pardoes op den motor in. De berijder daarvan, de heer V. alhier en de duo passagier, de heer S. werden op den grond gesmakt. V. kreeg een lichte hersenschudding, terwijl S. er met een bloedende hoofdwonde afkwam. Aanrijding. Gistermiddag werd mej. C. V. alhier op den Zwammerdamschen Straatweg bij het oversteken van den weg, waarbij zij ver zuimde richting aan te geven, aangereden door een auto uit Apeldoorn. Het meisje werd tegen den grond geslingerd en bleef bewusteloos liggen. In bewusteloozen toe stand en met een gebroken been werd zij naar het Ziekenhuis te Leiden overge bracht. Driemaal hooibroei! Bij een landbouwer aan de Zuidzijde moest dezer dagen reeds voor de derde maal de hooiberg worden ontruimd, om dat het hooi zóó sterk broeide, dat onmid dellijk brandgevaar was ontstaan. BOSKOOP. d. Op het schoolexamen van de R.-K. vak school slaagden alle candidaten en wel voor lingerie, de dames C. Vermeulen, N. Rijnbeek, C. van Lins en C. v, d. Zon en voor costumière mej. J. Heemelaar. Een dure ruzie. Bij een twist tusschen twee jongens aan de Zuidkade, liep het zoo hoog, dat de een den ander door een groote ruit duwde van het perceel bewoond door den heer M. De schade werd aan den eigenaar ver- HAZERSWOUDE. Verkeersongeluk. Een tweetal dames uit Rotterdam reed gistermorgen per rijwiel uit de richting Aiphen naar Leiden. Bij de Chr. school aan den Rijndijk, hadden zij het ongeluk el kander in de wielen te rijden, met het ge volg dat beide dames vielen. Een hunner, mej. G. Melching. liep daarbij verwon dingen op en werd bewusteloos bij den heer Kastelyn binnen gebracht, waar zij door den inmiddels ontboden dr. Vlaan deren werd behandeld. Des middags werd zij per auto naar Rotterdam gebracht. KOUDEKERK. Uitstapje. „Koudekerks Gemengd Koor" maakte per touringcar van de M.O.D.A. een reisje i naar Breda en 's-Hertogenbosch. Daar wer den de Sint Janskerk en de Raadskelder bezichtigd. De terugtocht ging over Utrecht. Begunstigd door prachtig zomerweer heeft men veel genoten I Geslaagd uitstapje. Per touringcar van den heer v. Bunnin- gen alhier, hebben de leden der afd. v. d. R.-K. Vrouwenbond een reisje gemaakt naar het Gooi. Eerst werd Utrecht bezocht en een ex cursie gemaakt naar de historische Dom kerk. Na alzoo in gedachten in oude tijden te hebben verwijld, werd ter afwisseling ln Soesterberg de ontwikkeling der moderne vliegtechniek met bewondering gadegesla gen. Uit Soesterberg ging het vla het Pa lels Soestdijk op Hilversum aan, waar een welvoorziene maaltijd wachtte. Het stad huis werd natuurlijk niet vergeten, waar na het schoone Gooi werd doorkruist. Oud- Valkeveen, aan het strand van het IJssel- meer, was een gezellig eindpunt, eer de te rugreis werd aanvaard. Buitengewoon vol daan over den moolen tocht, kwam men in de beste stemming hier weer aan. Gevonden: Een rozenkrans en 2 ba gage-ruimen. Inlichtingen ter gemeente secretarie. De heer G. van der Horst, kweekeling met acte aan de Chr. Nat. School aan den Rijndijk, slaagde voor het examen hoold- acte. Bij den gemeenteveldwachter zijn in lichtingen te bekomen omtrent een gevon den tasch met gereedschappen. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Maria, d. v. A. Le- liveld en- E. Pieterse Cornelia Wllhel mina, d. v. M. Leliveld en J. Haak. Ondertrouwd: P. B. van Dijk 24 j. en M. M. Pieterse 23 j. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Overleden: E. Groen 35 j. NOORDEN. De Grechtkade tot rijbaan. Door Ingelanden van het waterschap Teij- lingen is voorgesteld om de Grechtkade van het Woerdensche verlaat af tot de wo ning van den heer C. G. Bouwman aldaar, tot rijbaan te maken. RIJNSATERWOUDE. VERKEERSONGtiLUK- Padvinder breekt zijn arm. Gistermiddag passeerde een troepje pad vinders uit Gouda, dat een bezoek aan de jamboree had gebracht per fiets ons dorp. De fietsen van twee padvinders raakten in elkaar en de jongens kwamen te vaUen. Een hunner brak zijn arm. Nadat dr. Sta- pensea de arm weer had gezet werd de jongen per auto naar huis gebracht. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Catharina, d. van C. A .Volgering en G. Egberts; Christianus Cornells, z. van G. Pieterse en A. C. Cas- telein; Adrlanus Cornelis Maria IJsbran- dus, z. van A. C. Hoogeveen en J. M. Aker boom. Overleden: Jan de Bruyn, 71 jaar. Gehuwd: Cornelis van Veen, 26 jaar en A. Voordouw, 25 jaar. WOUBRUGGE. De Gercf. Meisjesvereeniging maakte per rijwiel en de zangvereenlglng „De Kleine Lofstem" per motorboot een reisje naar Katwijk. 16. Ibijs heeft zijn scheepje goed voor anker eerst gelegd en toen ging RIJzooals hij tot zichzelf reeds had gezegd, maar snel op 't pad, om eens te zien waar Leo zich met Dickie Dons ver scholen had. Maar ik vermoed, dat hij de plank wel mis zal slaan, als hij nu denkt, dat het maar zóó zal gaan; Leo Lastig laat zijn eiland goed bewaken en hij zal 't Thijsje niet gemak'lijk maken I Thijs was langs het strand nog maar een heel klein eindje voort gekomen; toen heeft hij al een vreemd geluid vernomen Het leek eerst wat op brommen en toen werd het een heel kwaad grommen; er riep een stom, heel grof en zwaar „Héé wat moet jij daar Thijs keek. geschrokken, om, en zag daar. heusch. een heeien grooten, heelen kwaden reus, hij zag dien boozen man zijn zware vuisten ballen en hij had moeite om van schrik niet om te vallen. 5598 (Ingez. Med.) De brug in het Noordeinde. Met de vernieuwing van de brug in het Noordeinde te Hoogmade is een aanvang gemaakt. Aanvankelijk was het de bedoe ling een noodbrug te leggen voor vrachten van ten hoogste 1000 Kg., dit is echter niet doorgegaan ,de weg Is thans voor het rij- verkeer afgesloten. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Meinsje Helena, d. van G. J. Saarberg en E. M .de Heer; Adriana ,d. van A, Verstoep en S. N. Rijm; Willem, z. van J. Perridon en B. Both; Cornelis Ma ria, z. van J. B. J. Mulleman en W. L. Lee- meijer; Gerrit, z. van A. Zijdeman en A. F. van Schalk; Leo, z. van J. A. Sonneveld en M. Molenaar; Jacob, z. van A. J. de Jong en M. v. d. Spek; Marinus, z. van A. C .Verheul en P. M. Both. Overleden: L. van Rhijn, 71 jaar. BrugwMfatershuisje. Door B .en W. Is vergunning verleend aan den Rijkswaterstaat tot den bouw van twee brugwachterswoningen ten behoeve van de brugwachters, die dienst zullen doep aan de basculebrug over de Gouwe. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirkje, d. van Pieter Weissen bach en Adriana Petronella Baelde; Jo hannes Anthonius, z. van Lourentius. Adri- anus Anthonius van Zuijlen en Theodora Allda Vendrig; Gerritje, d. van Cornelis van Duuren en Helena Fokker. A. S. te L. Voor een reis haar België heeft U uitsluitend een bewijs van Neder landschap noodig. Aan te vragen op het gemeente-secreta rie onder overlegging van 2 pasfoto's. Kosten f. 2.50. A. v. d. V. te L. Zeilstr., Koninginnew., Willemsparkweg, Baerlestr., P. C. Hooft- straat, Hobbemastraat, Stadhouderskade, brug, Leidsche Plein. Leidschestraat, Ko ningsplein, N.Z. Voorburgwal, Paleisstraat, Dam, Nieuwendijk. v. d. M. te L. Neen, voor dergelijke doeleinden is dat fonds niet. M. M. te K. Z. U zult Uw vraag nader moeten toelichten, voor deze beantwoord kan worden. W. B. te L. Van uit Arnhem kunt U per fiets de volgende plaatsen bezoeken: Rosendaal (bedriegertjes), Westerbouwing en vandaar over Pietersberg naar Schoon oord; naar Oosterbeek en Oosterbeek Hoog; naar Worth-Rheden (bosch en heide). Abonné te L. De door u gewenschte adressen zijn: Emtégeës, voorz. J. Prins, Lammenschansweg 2, seer. J. Krom, Witte Singel 18; Tooneelclub V.V.SX., J. C. Blom, praeses, E. A. Hartree, Jan van Goyenkade 44, ab-actis; "Vadertje Langbeenclub, B. Mennes, Joh. de Wittstraat 27, voorzitter, mej. Joha de Jongh, de Kempenaerstraat 89, Oegstgeest, secretaresse. U is toch een ldioo-nou he'o' en we 500 meter film opgenomen met u als Romeinsch veldheer en nu heeft u een polshorloge aan.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7