WEET U Uit de Omstreken [EIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 6 Augustus 1937 n.v. „HET MOTORHUIS" agenda Bezichtigt onze SHOWROOM Stationsweg 1. MUSEA. AALSMEER. Serenade. Gisteravond bracht het Jeugdcorps van „Aalsmeers Harmonie" een serenade aan het echtpaar G. Hazenberg—Koningen, wonende aan den Oostelnderweg te Aals- meer-Ooet, in verband met zijn 40-jarig huwelijksfeest. Namens „A.H." en haar Jeugdcorps heeft de voorzitter, de heer D. Jongkind Mz„ het echtpaar toegesproken. I>e heer Hazenberg richtte zich in harte lijke bewoordingen tot de meisjes en jon gens waarna zij getracteerd werden. Chr. Mannenkoor. Behalve een reeds vermelden lsten prijs In den concertwedstrijd, behaald Aals meers Chr. Mannenkoor op het concours te Woudenberg nog een 2den prijs in den eere-wedstrijd en een extra-prijs voor het hoogst aantal punten in de afd. Uitmun tendheid. Zilveren jubileum. Ter gelegenheid van zijn 25-jarig dienst verband aan de Centrale Aalsmeersche Veiling ia de heer J. Spaargaren Jbz. gisteren door het personeel in de bloe metjes gezet, terwijl hij van verschillende zijden vele en hartelijke handdrukken op dezen voor hem zoo heuglijken dag in ontvangst had te nemen. Ook ontbraken de stoffelijke blijken van waardeering niet. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida, d. v. J. de Gans en G. Dekker Jan. z v. A. P. Verwoerden en G. J. van der Meer. Ondertrouwd: C. Bromet 27 j. en P. Baarsen 24 J. Gehuwd: J. Lanser en G. Maarse J. Harting en A. v. d. Heuvel. BENTHUIZEN. Loop der bevolking. Gevestigd: Lijntje Korbljn, van Hazers- woude. Vertrokken: Huiberta van Eersel, naar 's-Gravenhage Bastina Korbijn, n. Ha- zerswoude. Gisteren overleed in den leeftijd van 89 jaar het oud-raadslid en kerkmeester der Geref. Gem., de heer P. Slootweg. De overledene had bovendien in verschillende commissies zitting. HAARLEMMERMEER. Uitbreidingsplan voor Hoofddorp. Er is in voorbereiding de herziening van het uitbreidingsplan voor Hoofddorp. Dit plan omivat Hoofddorp met naaste omge ving, zooals dit wordt begrensd door een denkbeeldige lijn, evenwijdig loopende met den Kruisleg op een afstand van 650 meter, vanaf de noordoostelijke brugleuning over de Hoofdvaart te Hoofddorp nabij het Pol derhuis, vanaf den Kagertocht tot den Nieuwerkerkertocht; vervolgens vanaf den Nleuweikerkertocht langs den geniedijk tot aan den Kagertocht en daarna langs den Kagertocht van geniedijk tot de boven omschreven denkbeeldige lijn. Oranjefeest te Nieuw-Vennep. De Oranjevereenlging te Nieuw-Vennep heeft besloten ter gelegenheid van den ver jaardag van H.M. de Koningin op 31 Aug. as. feestelijkheden te organlseeren. Het programma, dat nog nader zal worden vastgesteld, zal om. bevatten kinderoptocht en verder kinder- en volksspelen. Te Vijfhuizen zullen er, volgens het door het Oranjecomité genomen besluit, op dien dag geen feestelijkheden plaats hebben. Aanrijdingen. Op den Hoofdweg alhier werd gisteren een wielrijdster, mej. G., die links van den weg reed en bij het naderen van een auto nog gauw den weg wilde oversteken, door een spatbord van het motorrijtuig gegre pen, waardoor ze met fiets en al tegen den grond sloeg. Ze bleek er wonderlijk goed en slechte licht gewond te zijn afgekomen. Aan de activiteit van den autobestuurder, die met een matigen gang reed en zijn wagen direct tot stilstand bracht, is het zeker te danken dat dit ongeluk voor de juffrouw geen ernstige gevolgen had. Op den Kruisweg nabij den opgeheven spoorwegovergang passeerden twee zwaar met hooi beladen vrachtauto's, terwijl daartussohen reed de koopman L. met zijn bakfiets. De bestuurder van een uit tegen overgestelde richting naderend vracht auto beladen met steenen, de chauffeur G., bemerkte nog Intijds dat L. met zijn bak fiets plotseling tusschen de stroo-auto's vandaan kwam eri zag Zich ter voorko ming van een ernstige aanrijding genood zaakt z'n stuur om te slaan, waardoor de zware vraoht op het trottoir reed en tegen de brugleuning botste en de lading gedeel telijk op den weg terecht kwam. G. en L. kwamen met den schrik vrij. Loop der bevolking. Gevestigd: Theodoras J. Boijeng, Leeuwe rikstraat 35 Evert de Bruin. Zwanenbur. gerdijk 294 Gerrit G. Gerritsen. Frieda- laan 73 Petrus Grabrowsky, Relgerstraat 53 Willem E Kooij. Schipholweg 77 Antonius B Kroes, Nieuwemeerdijk 7 Hendrlkus van der Leur, Nieuwemeerdijk 405 Alexander Pheüffer. Kastanjeiaan 41 Arle Plug. Domineeslaan 43 Paulus Rljvordt. echtg. Iepenlaan 38 b Wilhelm F. Schaaf. H M. Dijklaan 20 Gerardus Baljet. wed H. M. Dijklaan 20 Henricus W. van der Waarden. Spieringweg 398 Joannes G. Zuurwelle Nieuwemeerdijk 165. Vertrokken: Barend P Obbes, naar Am sterdam Mercatorstraat 133 m Cornells Witziers. naar Amsterdam Bietzstraat 37 H C. Helder, wed. naar Amsterdam. Westerstraat 81 I Gerharda A Relmerink HeeTde Manerrberg F 461 Maria A S. Wassenaar naar Amsterdam. Nieuweweg 42 n - Klaas de Vries naar Utrecht, Kwartelstraat 53 Maria van Groenmgen Heemstede, Haven 51 Albert. Godvliet, naar Haarlem Slachthuisstraat 27 rd Johanna E. van Leeuwen, Aalsmeer, Be goniastraat li Leendert J. Wijshake, Haarlem Olivierstraat 7 Heinrich Chr. G. Klaus. Djitschland. Ahrensdorf L. van Oos'erhout. wed.. Amsterdam. Vondelstraat 160 Jan van Geest Duitschland Th. W Goddefrol wed Utrecht J P Coenstr 117 Cornelia J van Scheooingen Am sterdam Haarlemmerstraat 93 hs Neel. tje Bakker Haarlem Van Dortstraat 66 Gerrit ter Reehorst, Aalsmeer Pontlaan 5 Johannes Arbouw 's Gravenhage. Laak haven. 3e brug to. Verhulst Johannes C. van den Bor. Haarlem, dr. Schaepman- straat 115. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika, d. v. A. L. Bliek en M. Hol Afina, d. v. D. den Hertog en C. van Arendonk Johannes Jacob Antonius zoon van A Zoet en K. J Koo- men Johannes Theodorus Hubertus, z v. P. L Luijben en M. E. van der Wiel Gerardus Pieter. z. v G. Schönhage en C. P. de Jong Hendrik, z v. J. van 't Hul en A. Bulk Jacob, z. v. J. van Mars bergen en A. van den Berg Embertus Martinus, z. v. M. Spreeuw en J. Stroomer Apolonia, d. v, S. Romeijn en A Ruig- haver Antje, d. v. C. Kroon en A Los Wendelina Aagje Catharina, d. v. J. Ho- genhout en A. Rletbrock Neeltje, d. v, J, Kinkel en M. Spaargaren Jeltje, d. v. R. ten Wolde en G. H. Breure Huig, z. v. P. C. Baartman en W. Agterdenbos Maria, d. v. A. Klaassen en E. v. Cappellen Jacobus, z, v. A. Slingerland en M. C. Smit, Ondertrouwd: Hermanus H. Hêuft 22 j. en Hendrika M. Zoetman 27 j. Jacob Rip 29 j. en Maria Schalk 26 j. Wilhelm van Aalst 21 j. en Ltzette C. P. Smit 20 j. Johannes W. Smit 31 J. en Alida W. van der Kort 26 J. Andreas J. Brian 23 J. en Helena L. Rathmann 23 j. Arle van der Voet 40 j. en Berendina Hof 23 j. Joost Oudshoorn 23 j. en Annigie Krijgsman 22 j. Jacobus van Groeningen 24 j. en Hanna Grlekspoor 20 j. Bastiaan J. van der Pol 29 j. en Jacomina Gerritsen 25 j. Cornelis van der Maarel 26 j. en Anna B, Bleijerveen 25 j. Roelof C. Slinger 22 j. en Pieternella M. Voois 21 j. Cornelis Colijn 23 j. en Hendje Slinger. Gehuwd: Nicolaas A. Jansen 24 J. en Wilhelmina J. Leijdekker 20 j. Ubel Ve- nema 33 j. en Adriana van Wattlngen 25 J. Eduard J. L. Maat 28 j. en Anna Ver schoor 22 j. Arie Mol 24 J. en Neeltje van den Bos 23 j. Alexander Pheijffer 68 j. en Maria A. Bolender 49 J. Jacobus G. C. Hoogland 24 j. en Neeltje M. v. Kuijk 18 j. Bernardus J. Hollander 24 j. en Cornelia J. Otten 18 j. Overleden: Petrus Adrlanus, 11 m., z. v. H. Bokhorst en A. van Nieuwkoop. HILLEGOM. Vergadering van de Hanze. De afdeeling van de R.K. mlddenstands- vereeniging alhier hield een zeer goed be zochte ledenvergadering onder leiding van den voorzitter den heer G. B. Kroon De voorz. deelde mede. dat de taak der zegel commissie is volbracht. Er is f.26 a f.27 toegewezen welk bedrag gestort zal worden in het fonds voor noodlijdende middenstan ders. De heer W. Nijman heeft bedankt als bestuurslid en treedt dus ook af voor het Santosfonds. Verslag is uitgebracht over de laatste vergadering van den C.R. De Vestigingswet voor het kleinbedrijf is besproken door den voorzitter. De cursus sen, waarvan er een de volgende maand te Lisse aanvangt, werden aanbevolen. De kwestie van het maar lukraak oprich ten van sigarenwinkels zal aan het hoofd bestuur voorgelegd worden. Bij de rondvraag is ernstig geklaagd over de huidige straatverlichting, en over het gevaar in de bochten van de Hoofdstraat. De bloembollenbeurs. Op de bloembollenbeurs die gisteren door 100 personen bezocht werd, bleek meer vraag dan aanbod te zijn. De handel was van weinig beteekenis, uitgezonderd in mud. De collecte voor het fonds der A. S. Talma-stlchtlng heeft hier f.27 opge bracht. KATWIJK AAN ZEE. Opbrengst collecte. De straatcollecte voor het Blindenhuis „Sonneheerdt". de Chr. Werkinrichting voor blinden te Ermelo. heeft f. 133.43 op gebracht. Visscherijfilm. Gedurende de V.V.V.-week. zal op Woens dag 11 Augustus des avonds om 9 uur in de Zaal voor Prot. Belangen de Visscherij film van de heeren C. Varkevlsser en H. P. Bloot, vertoond worden. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Het verloop van den handel was deze week, zooals wij dat in dezen tijd van het Jaar veelal gewoon zijn, eenlgszlns mat. Een gedrukte stemming, weinig kooplust, matige tot lage prijzen. Men moest beslist extra kwaliteit hebben om een bevredigen de prijs te kunnen noteeren. De aardappel- handel en ook het rooien zijn nu weer vrij, doch wie zou meenen dat deze vrijheid te vens voordeelen bezorgt, is er naast. De aanvoer van Eerstelingen is van geen be teekenis meer. Dit product is opgeruimd. En de prijzen van Eigenheimers zijn niet zóó, dat zij uitlokken tot haastig rooien. Integendeel! Vorige week was er nog reden om haast te maken voor het planten der navrucht. Daarvoor is het nu in het alge meen te laat geworden dus heeft men den tijd en de mooie zandelgenheimers wenscht men nog niet te ruimen voor f. 0.70 a f0.80 Iper kist. Zwarte grond eigenheimers bren gen genoemde prijs op, doch sommige extra partijen duinzand-eigenheimers gaan voor f. 0.90 tot f. 1 per kist van 25 K.G. Drielin gen worden gekocht voor f.0 35 tot f. 0.60 p. kist. Met de bloemkool wil het nog niet. Met kleine schommelingen beweegt de dat de FORD JUNIOR een benzine-gebruik heeft van ongeveer 12 a 13 km. per 1 liter benzine en dat deze auto in de laagste klasse der wegen belasting valt - PRIJZEN VAN f. 1395.— AF. VRAAGT PROSPECTUS EN DEMONSTRATIE. OFF. FORD DEALER 5592 TELEF. 2135/36. (Ingez, Med.) prijs voor de 1ste soort zich tusschen f4.90 tot f. 8.60 per 100. Tweede soort wordt veelal gekocht voor de zouterij voor f. 1.70 tot f3.40 per 100. De kwaliteit is best. Met bospeen ging het ongeveer in gelijken geest. Wat best was ging voor redelijke prijs, f. 5.10 tot f. 7.20 per 100 bos, doch de massa kon niet meer halen dan f. 3.90 tot f. 4.90. Voor Breekpeen kwam dezer dagen weer eenlge vraag nadat het product een week lang bijna niet te verkoopen was. Mogelijk dat er spoedig meer gekocht zal worden voor conserven nu blijkt dat de napeen lang niet zoo goed in het gewas staat als vorig Jaar. Sommigen verwachten zelfs een slecht na- gewas Waschpeen ging in den prijs van f0.30 tot f 0.70 per kist van 20 K.G. naar gelang van kwaliteit. Met Tuinboonen is het bijna afgeloopen de laatste brachten van f. 4.10 tot f. 5.70 per 100 K.G. Thans kwam het artikel pootulen weer ter velling. Deze brachten van f. 3 30 tot f3.60 per 100 K.G. op. Sla komt in kleine kwantums, de kwaliteit is maar matig, de prijs vrij goed, van f.0 70 tot f. 1-60 per 100 stuks. Een ver heugende mededeeling ten slotte dat er zoo goed als niets doordraaide. Uitstapje Chr. Meisjesvereen. Begunstigd door prachtig weer maakte de Chr. Meisjesvereen. Bid-Werk een uit stapje naar Nijmegen. LISSE. Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. W. C. Does, van Hille- gom, Stationsweg 58 - M. C. Helleman, van Wateringen, 3e Poellaan 43 Mej. E. H. van Oosten, van Heemstede, Stations weg 46 J. A. Mooijekind en gezin, van Sassenheim, Wagenstraat 22 F. J. van Kesteren, van Warmond. Heereweg 348. Vertrokken: B. Donk naar Utrecht E. G. Roering en gezin naar Doesburg Mej. S. Mastenbroek naar Blokzijl Mej. M. Jansen naar Bennebröek Mej. M. Wijn hout naar Haarlemmermeer Mej. P. N. van Luik naar Hlllegom. Burgerlijke Stand. Theodora Johanna, d. van H. Veltman en G. Does Franclscus Cornells Johannes zn van P. J. Zwetsloot en H. J. van Steijn Cornelia Adriana, d. van A. van Groen en A. de Wilt Adrlanus Wilhelmus, zti. van W M. Maarschalk en R. P. V. Raap horst Cornelia, d. van Ch. de Vreede en R. L. van Iwaarden Petrus Johannes, zn. van P. J. Hagen en J. J. P. van Riek. Overleden 'Adriana van der Lubbe, echt- genoote van J. Wassenaar. 61 j. Maria Friederika Thorwesten, wed. van Chr. A. Ebest, 89 j. Clara Maria Schenk. 16 j. Ondertrouwd: A. Buurman en A. D. van der Laan H. A. Donck en C. M. Elferlng Loop der Bevolking. Gevestigd: J. M. van Overbeek van Oegst- geest naar Oude Zeeweg 94 M. A. van Meurs, van Weesp naar Langeveld 29 A. Beekman van Leiden naar Langeveld 29 G. J. Bosman van Rheden naar IJmuider- straat 13 P. Meijer en fam. van Voorhout naar Zeestr. 3 E. J. van den Burg van Noordwijkerhout naar Schevenlngschestr. 19 G. P. Kuipers, van Voorschoten naar Lindenhofstraat 14 J. J. G. de Groot van Medemblik naar Lijnbaanweg 5 G. J. J. van Eeden van Medemblik naar Voorstraat 116 A. de Bruijn van Delft naar School straat 70 b Vertrokken: P. A. Brederode, echtg. L. J. van Bakel naar Heemstede, Glipperweg 2 J. C. Spierenburg naar Noordwijker hout, Havenstr. 49 Wed. A. G. Hout kamp, geb. J. van Hoof naar Heemstede, St. Bavogesttcht M. Barendsen naar Vlisslngen, St. Jozefziekenhuis L. M. C. Thijssens naar Leiden, Heerengracht 54 J. G. G. Hus, naar Delft, woonschip, lig plaats Nw, Haven E. A. M. Leenen naar Den Haag. Thereslastr. 59 E. K. Hen- ningsen naar Rotterdam, Goudscheweg 162a n G. Voordouw naar Woerden, Ha venstraat 37. Burgerlijke Stand. Geboren: Astrid Sybille Maxlmtllane Jo sephine Maria, d. van P. M. v. d. Wlllik en J. A. H. M. van Dijk Jacob, zn. van J. van der Meulen en A. P. Sweers Jan, zn, van J. Tisslng en C. Timmerman Jacob, zn. van J. van Duin en P. Passchier Johanna Jacoba, d. van W. Schelvis en C P. Wassenaar. Ondertrouwd: C. W. Borst en M. A. Schel vis. Getrouwd: P. C. W. Molenkamp en B. Voordouw. Overleden: Willem Brederode, 37 j. geh. met J. M. Kret. Roode Kruiscollecte. De afd. van het Roode Kruis zal morgen een buscollecte houden. OEGSTGEEST. De heer J. G. Rozenboom slaagde te 's-Gravenhage 'voor het examen Boekhou den M.O. SASSENHEIM. NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Catharina, d. van A. L. van Berkel-Smit Engelmundus Jaco bus Johannes, z. van P. van der Steen- Bruins Albertus Cornells, z. van L. P. van Maris-Kieverlaan Johannes, z, van J. C. van der Voort-de Ridder Martinus Gerhardus, z. van A. van den Nieuwendljk en J. A. Mens Cornells Gijsbertus Henri cus, z. van J. M. Lengers en E. M. Kapteln Gerrit Frederik, z. van L. H. Musegaas en A. E. van Os Leonardus Jacobus Maria Camillus, z. van L. J. Nederstlgt en M. J. Hulsebosch Geiarda Maria. d. van B. N. Gevers en P. J. Wesselman Petrus Christianus, z. van P. C. Nulkes en G. J. van Leeuwen Elisabeth Anna Maria, d. van J, W. Houtsma en M. J. E. Houët Anto nius Petrus, z. van P. C. Th. Warmerdam en C. M. Duineveld Jacobus Nicolaas Liberata, z. van J. W. Edelaar en C. A. Duijndam Lambertus Christiaan, z. van L. C. Bouwmeester en Th. A. Wassenaar. Overleden: Alb. Barends 56 j., echtg. van J. Toebak J. M. Hoogenstraaten 57 j., echtg. van J. A. Nederpelt H. van Strae- len 78 j„ echtg. van D. Sneek W. Brede rode 36 j., echtg. van J. M. Kret J. Vioen 62 echtg. van J. P. de Ridder A. T. A. van den Nieuwendljk lj. Ant. J. van Spanje 74 j. Ondertrouwd: J. C. Molkenboer 25 j. Jm. en Th. van der Ploeg 19 j. Gehuwd: A. M. Anthorüssen en J. E. Caspers A. van Abswoude en A. K. van Gijlswijk N. C. Duijndam en E. M. Rlt- ter C. C. Wessels en J. M. A. van den Berg B. L. van Kampen en A. A. Opdam. Te Utrecht slaagde voor de acte Engelsch M.O-A. de heer A. J. Enders, onderwijzer aan de R.K. St. Jozefschool, alhier. NOORDWIJK. HET BLOEMENBAL. Gistermiddag kwam een motorrijder in de Hoofdstraat in botsing met een auto. Hoewel de motor onder de voorwielen der auto terecht kwam, liep het ongeval goed af. daar de motorrijder slechte eenige lichte verwondingen bekwam. Een geanimeerde stemming. Gisteravond vond onder zeer groote be langstelling, op initiatief van mevrouw v. d. Mortel, eehtgenoote van den burgemeester, In het Casino het z.g. „bloemenbal" plaats, ten bate der Noordwijksche armen. Van de feestelijke aankleeding der zaal was bijzonder veel werk gemaakt door mid del van bloemen en planten, hetgeen een schitterend effect opleverde. Niet minder dan 20 man waren nu den ge- heelen dag bezig geweest en de ontwerpers hebben met deze grandioze versiering voor zeker alle eer ingelegd! Onder geanimeerde muziek vond dit j aar lij ksch terugkeerende bal plaats, dat zich opnieuw gekenmerkt heeft door een zeer geanimeerde stemming. Moge de opbrengst voor het mooie "doei aan de verwachtingen beantwoorden! VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Overleden: Cornelia de Groot 41 J„ echtgen. v. F. van Dam. Geboren: Hendricus Andreas, z. v. J. Hoogkamer en H. J. Driesen. Gehuwd: Hermanus Cornells 8chuurlnk, 23 j. met Neeltje Roskam 23 J. VEUR-LEIDSCHENDAM. Inbraak. Door middel van braak heeft men zich des nachts toegang verschaft tot de boer derij van K. aan den Veurschenachterweg. Vermist wordt een zestal Leldsche kazen. Diefstal. De groenten-exporteur D. van D. te Am sterdam, heeft bij de politie aangifte ge daan van diefstal van een 30-tal veilings- kisten van de Coöp. Groenteveiling Veur en Omstreken. Verdacht wordt J. J. van L. te Stompwijk. De feesten der Wilhelminavereeniging. Na een rast van vier jaren, zal thans de Wilhelminavereeniging, ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin, weder verschillende feesten organlseeren. De feesten zullen worden gehouden op het terrein van de St. Jozefstraat. Het voor- loopige programma vermeldt de volgende nummers. Dinsdag 7 September as. des ochtends 9.15 uur optocht van de leerlingen der belde openbare scholen aan de R.K. meis jes- en longensschool. naar 't feestterrein alwaar in 18 afdeelingen zal worden ge kampt om fraaie prijzen. Om 2.30 uur wedstrijden voor de school vrije jeugd Jongens van 1418 laar hard- loopen, meisjes van 1418 jaar ringsteken per flets. Woensdag 8 September as. des middags om 2.30 uur nat. ringrijderij voor heer en dame op tandem. Voor alle nummers zijn fraaie prijzen beschikbaar gesteld. VALKENBURG. De collecten in de maand Juli hebben in de Herv. Kerk opgebracht voor de Dia conie f. 41.92, voor de Kerk f. 13.40; ln de bussen f. 13.20: en de maandelijke collecte f. 16.26'/.. VOORSCHOTEN. DE VIERING VAN KONINGINNEDAG. Een uitgebreid programma. De officlecle feestgids onder redactie van de Koningin Wilhelmina Vereeniging is verschenen en aan alle ingezetenen, dank HEDEN. Oegstgeest: Willem de Zwijgerkerk: 8 u, nam. ds. Hacking en P. v. d. Woude. Dinsdag. Noordwijk aan Zee (Casino): Haarlem- sche Orkestvereenlging 8V« uur nam. DAGELIJKS Pieterskerkraoht 9: Tentoonstelling „Ars Aemula Naturae", 10 uur voorm. tot 5 uur nam. (tot 9 Augustus). DIVERSEN 's Woendags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch opvoedkundig Bureau. (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderdag: Inenting tegen diphterle S'/i uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst, v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. Academisch Historisch Museum: Ge- durende de vacanties op werkdagen van 9—12 en Vit5 uur; Zaterdag 9—12 uur. Toegang 25 cent, inbegrepen bezichtiging Academiegebouw. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Singel: Geopend ln Januari, November en December van 10—3 uur; ln Februari Maart, April, Mel en October van 104 uur cn in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur: op de Zondagen de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de beide Kerstdagen vanaf I uur. Het Museum is gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.2J overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April—1 Oct. 105 uur: 1 Oct. 1 Nov. 104 uur; 1 Nov.—16 Febr. 10— 3 uur; 16 Febr.—1 April 104 uur; 's Zon dags van 1—3, 4 of 5 uur. Entrée: 'sMaan- dags f.0 25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum Nat. Hist., v. d. Werff- park. ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30 12. 1.30—5 uur. 's Zaterdags 8,30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 9—12.30 en 25.30 uur: Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en l'/i6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en l'/i4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 10—12 en 1.30—4 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hlst. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdsgen behalve 's Maandags van 104 uur. 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam 's Zondags gesloten. Kosteloos. Gedurende de zomervacantie d.l. tot 20 September gesloten. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 912 en IV»4 uur. Kosteloos. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „Wie het laatst kust Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopends voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Pygmalion". Woesdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Showboat". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl.str. 1 „Het lied aan den Bosporus". lederen middag 2.30 u. 's avonds om en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: ■Jeugdvoorstelling.. Casino-Theater, Hoogewoerd 49. 8 u. nam. .„Follow the fleet". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdag-nam, te 2'/i uur. Nova-bioscoop (Katwijk aan Zee): „Ship Ahoy", 2'/i en 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Aug. as. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vlschmarkt 4, tel. 552 en J. Doedens, Wilhelminapark Oegstgeest, tel. 274. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot vjn. 8 uur alleen voor sDoedrecepten. zij een getroffen regeling met de mldden- standsvereeniglngen, gratis uitgereikt. De feestviering van den verjaardag van H.M. de Koningin heeft plaats op 31 Augus tus a.s. 's Morgens om half 10 wordt een kinder optocht gehouden door een gedeelte van het dorp, terwijl op de Voorstraat van 11.3012.30 uur kinderspelen zijn. 's Mid dags om 1.30 uur is er rlngrijden met paara en sjees voor paren, kuipje steken voor Jon gens. naar den trein gaan voor meisjes en touwtrekken voor heeren. Bovendien Is er een schletconcours en vogelschieten. 's Avonds half 7 een voetbalwedstrijn V.V.L.—Rouwkoop en een Korfbalwedstrijo Vitesse IIjsvogels II en om half 9 een concert met na de pauze populaire marscn- muziek. De Voorstraat zal geillummeera zijn. De Werkloosheid. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling staan, deze week, als W?LT* zoekenden ingeschreven 117 personen <»a* rlg Jaar 196 personen). 2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6