Op stap in Vogelenzang Honderdduizend bezoekers op de Jamboree Binnenland Waar dat Is? CEBUTO-AGENTSCHAP ii i i K IEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 5 Augustus 1937 Derde Blad No. 23730 78ste Jaargang De welpen demonstreeren voor de Koningin en den Prins Jamboree-sfeer Ontzaglijk was gisteren de publieke belangstelling voor de Jamboree! De komst van H. M. de Koningin en Prins Bernhard, alsmede de aanwezigheid van 6000 welpen, had zoo stimulee- rend op het bezoek gewerkt, dat het alle verwachtingen overtrof. Uitteraard is een nauwkeurige schatting niet mogelijk, maar men noemde ons een totaal van honderdduizend bezoekers op dezen dag! Dat dit vooral in de Bekslaan tot groote moeilijkheden aan leiding gaf spreekt vanzelf en de verkeersopstoppingen in ge noemde laan en bij het station waren af en toe dan ook enorm. Toen de welpen gisteren op het terrein kwamen werd hun bij den ingang een bal lonnetje uitgereikt, welke zij bij de de monstratie in de arena zouden oplaten, In het jeugdig enthousiasme of misschien wel hit zenuwachtigheid voor hun komende de monstratie, lieten echter vele welpen hun ballon glippen en tal van die gekleurde ballonnetjes bleven onder tegen het breede bladerdek der boomen hangen, hetgeen een aardig effect opleverde. Rondom de arena werd het zoo druk, dat reien in lange rijen moesten wachten, voor dat zij toegelaten konden worden. Het grasveld rondom de arena was gevuld met honderden bezoekers, die liggende of zit tende op smakelijke wijze hun twaalfuurtje nuttigden. Zoo naderde steeds meer en meer het tijdstip van de aankomst der Vorstelijke personen, welk moment in de grootste spanning werd verbeid. Eindelijk werd het sein gegeven: de Koningin is in aantocht! Aller oogen richtten zich naar den in- ing, waar de koninklijke auto's zouden binnenrijden en de spanning werd eerst rerbroken toen de Koninklijke auto de poort binnendraaide. Plechtig klonk het Wilhelmus terwijl de auto's langzaam tot roor de eere-tribune reden. Bij de laatste banken van ons Volkslied was het publiek tchter niet meer te houden en donderend barstte een luid gejubel los, dat minuten lang duurde. Eerst toen Hare Majesteit, die gkleed was in het paars, en een hoed met ■eren op had, waaraan ook heden weer de pdvindersinsignes bevestigd waren, welke .-yjis Hendrik vroeger gedragen heeft, en Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard óie gekleed was in het uniform der huza ren, de tribune hadden bestegen, verstom- ien de toejuichingen. Hierna werden ver- Rullende op de eere-tribune aanwezige autoriteiten aan Hare Majesteit voorge steld. Ook de chief scout en lady Baden Powell tuen hier aanwezig. Voorts bevonden nch onder de gasten Prins Gustaaf Adolf ran Zweden en minister Steenberghe. Het terrein bood een schitterenden aan- blik met zijn overvolle tribunes, op den achtergrond aan groote masten de ver- schillende nationale vlaggen en daarach ter weer de tallooze vlaggen van de aan het défilé deelnemende contingenten, welke Tlaggen, beschenen door de warme zonne stralen, door een licht briesje lustig wap perden. Het défilé ving aan en in keurige regel maat trokken ook gisteren weer de ver schillende contingenten langs de tribunes onder hartelijk applaus van de duizend koppige menigte. H.M. de Koningin, die staande het défilé voorbij liet trekken, had 'oor ieder contingent een vriendelijke hoofdknik. Prins Gustaaf filmde bij het Passeeren zijn eigen contingent. Aanbieding van geschenken. Na afloop van het défilé werden de ge schenken aangeboden. Het Indische geschenk voor het Prinselijk Paar, dat door hopman Ran- neft aan den Prins werd overhandigd, bestaat uit een zilveren rookstel uit ge ciseleerd zilver van Kota Gedeh ..Djokja". Het was een plechtig oogenblik toen de Indische padvinders, die zich in linie hadden opgesteld voor de eere tribune, op hun bamboefluiten de eerste regels van het Wilhelmus speel den. Het door hen aangeboden geschenk be- Jtt een sigarendoos, een sigarettendoos, "de aschbakken en een lucifershuls. Het Scheel Is geplaatst op een tableau van "isromandel ebbenhout uit Celebes. Voorts waren aan dit geschenk toegevoegd twee 'raaie Indische schilderijen en verder al bums met de handteekeningen van de In- uische padvinders en padvindsters, die aan net geschenk hadden bijgedragen met eigen verdiend geld. De albums hadden een bmslag van geciseleerd Kota Gedeh zilver Waren voorzien vara emblemen der Ne- rlandsch-Indlsche padvindersvereenigin gen. Zij zijn vervaardigd door een Indisch "bpman. De opdracht bij het Indische ge schenk luidt: ..Toen in Nederland de klokken beier den, zijn wij padvinders en padvind sters van Indië, aan het werk getogen °m eigenhandig een klein bedrag te verdienen voor dit huldeblijk, dat wij thans met liefde en eerbied aanbieden. Wij hebben daarvoor gewerkt met het 'evendig besef, dat dit onze eerste daad ïan toewijding was jegens U, die ons, ™o het God behaagt, vele jaren als ""eo hoogste leider wilt voorgaan op het pad naar waarachtig levensgeluk. Die gedachte heeft ons zelfs den nede- rigsten arbeid tot 'n vreugde gemaakt, zooals dat ook later zal zijn. als wij ons, als volwassenen, in dienst mogen stellen van ons geliefd Vorstenhuis en Nederland." Na de aanbieding hieven de Indische jongens vol vuur him yell aan: „Oranje met Oranje recht door zee", en onder het spelen van het Piet-Hein-lied marcheerden zij af. De kleinste scout van het British-Empire contingent overhandigde vervolgens een zilveren drinkoeker aan Prins Bernhard, als een huwelijksgift voor Prinses Juliana, De van geluk stralende boy, wien deze onderscheiding te beurt viel, was de lU/i- jarige King's scout Arthur Mc Chrystel van het North West Lancashire contingent. De inscriptie van den beker luidt: „Aan geboden aan Hare Koninglijke Hoogheid Prinses Juliana ter gelegenheid van haar huwelijk door het Britsche contingent op de wereldjamboree te Vogelenzang." De beker dateert uit de periode van Koning George n en maakte deel uit van het zilveren servies van het Koninklijke yacht „Royal Caroline", dat na het huwe lijk van George III met Prinses Oharlotte van MecklenburgStrelitz op 8 September 1761 herdoopt werd in Royal Charlotte". Namens Letland werd aan H.M. de Koningin een boekwerk aangeboden met afbeeldingen van versieringsmotieven ge bruikt in de Letsche folklore, getiteld „Ornement Letton" van Latvju Raksti. De Iersche padvinders tenslotte over handigden Z.K.H. Prins Bernhard een ge schenk voor H.K.H. Prinses Juliana, be staande uit een lunchgarnituur van 19 stuks Carricknacross kant. De welpen in actie. Na de aanbieding van de geschenken was het groote moment voor de welpen aange broken. Met duizenden stroomden zij het terrein op, begeleid door akela's en baloe's en toen allen zich hadden opgesteld, namen zij krachtig het „Leve de Koningin" van de luidsprekers over en terzelfder tijd gingen de duizenden ballonnetjes in roode, witte en blauwe kleuren de lucht in. Daarna demonstreerde een aantal wel pen gedeelten van hun spel van jonge wol ven. En toen kwamen er grootsche momen ten. De hooge raadrots werd op het terrein gebracht, de totempalen werden in een grooten cirkel daaromheen geplaatst met een opening naar de eeretribune. Onvergetelijk was het daarop vol gende schouwspel. Door tien wclpjes werden de chief scout en Prins Bern hard van de tribune gehaald en glim lachend schreden zij, de Prins met een der kleinen aan de hand, naar den raadsrots, waarop beiden plaats namen. Alle welpen hieven daarop hun gebrui kelijke kreten aan, gevolgd door een „leve de chief" waarbij zij uit vreugde hun groene petjes in de hoogte gooien. Onder luid gehuil van de jonge wol ven bereikten de chief en de Prins, bei den vroolijk glimlachend, en omstuwd door de welpen met de totempalen, daarna weder de tribune. Daarop volgde een défilé van alle welpen, aardig om te zien in hun jeugdig enthou siasme en aanhankelijkheid, uitbundig met hun petjes zwaaiend. Het was aandoenlijk uit de duizenden kleine kelen het pakken de „Hoort zegt het voort" te hooren zingen en het slot daarvan „Wij zijn bereid" be looft heel wat voor de toekomst. De Schotten gaven vervolgens een her haling van de Maandag reeds gedemon streerde Schotsche volksdansen, welke ook thans weder veel bijval oogstten door de keurige uitvoering. In fraaie kleurige costuums kwam ver volgens een groot aantal Fransche ver kenners dansend het terrein op. die een demonstratie gaven van dansen uit den Elzas, Langue Doc, Bretagne en de Proven ce. Aan de dansen uit Langue Doe namen vijf doofstomme jongens deel. De Hongaren betraden vervolgens onder begeleiding van hun muziekkorps de arena, terwijl zich naast de eeretribune hun kapel opstelde. Een hart van Hongaarsche Lebkuchen (een soort koek) werd meegedragen, waar van de drager zich opstelde tegenover de eere-tribune. Dit hart met bloemen sym boliseerde den dank van Hongarije voor hetgeen Nederland tijdens den wereldoor log voor de Hongaarsche kinderen heeft gedaan. Door de luidsprekers zelde een Hongaar in het Nederlandsch, dat Hon garije grooten dank aan Holland verschul digd is, waar duizenden Hongaarsche kin deren in Holland nieuwe ouders hebben gevonden. Hongarije zal dat nooit verge ten en die spreker bracht daarvoor nog maals den grootsten dank van Hongarije over. Deze woorden werden door het pu bliek met oorverdoovend applaus ontvan gen. Een treffende hulde werd ook gebracht door eenlge honderdeii Hongaarsche ver kenners, waai-van de eene groep serpen tines in de rood, wit en blauwe kleuren rondslingerde, terwijl de andere groep het zelfde deed met serpentines In de kleuren van de Hongaarsche vlag. Dit gedeelte der demonstratie werd besloten met het spelen van het Wilhelmus, dat door de Hongaren in het Nederlandsch werd medegezongen. Als besluit voerde een aantal Hongaar sche verkenners, gekleed in paradedracht, welke costuums thans ook nog worden ge dragen bij de opening van het parlement, een fraaien dans uit. Tusschen de duinen en het donker geu rend naaldhout kronkelen de blauwe rook spiralen van knetterende houtvuren om hoog. Zoo ver de blik maar turen kan, strekt zich bij Vogelenzang een eindloos, blank tentenkamp uit en daarboven wap peren de veelkleurige vlaggen van tallooze landen der aarde. Een jeugdig nomaden- leger is hier ordelijk neergestreken en leidt in 't midden van de twintigste eeuw een primitief bestaan, archaïsch wellicht, arca disch zeker. Jamboree „En slapen die jongens nu zoo maar op den grond?" Hoeveel malen hebben wij deze dagen die vraag door bezorgde dames en ongeruste, (waarschijnlijk eenigszins rheu- matische) heeren op leeftijd hooren stel len. Dat moet wel ongezond zijnJa, kijkt u maar eens daar, achter het kamp, mevrouw. Ziet u die gespierde door de zon gebruinde knapen niet onder de douche staan? Hoort u niet, hoe ze zingen, terwijl het ijskoude water hun langs de gladde lijven spoelt? Ongezond?, gaat u eens even mee, en kijkt u eens naar dat stel jeugdige bar baren daar. die zich in de zon liggen te koes teren en zich rekken als konden zij het genot van de overvloedig hen doorstra lende gezondheid niet omvatten. Gaat u eens kijken naar hun spelen en bewondert hun uithoudingsvermogen, hun discipline, hun gevoel voor rhythme, hun onderlinge hulpvaardigheid. Dan bent u genezen van uw ongerustheid. Merkwaardig toch, die talenkennis van het Nederlandsche volk. Dat wij polyglot ten zijn. daar staan wij bekend voor in de wereld. Maar dat het zóó erg was, dat die veeltalige geleerdheid ons eigenlijk zoo maar ingeboren is, ja, dat wist ik toch niet. Of zouden alleen de Vogelenzangsche jonge schoonen met zoo'n overweldigend talentalent gezegend zijn? Het lijdt in ieder geval geen twijfel of de taalleeraren dezer Vogelzangsterjes kunnen geen tienen ge noeg in de rapporten noteeren, of zouden zij al over elven en twaalven denken? Bewijs: wanneer het avond worden gaat en de eerste schemer nog zoo licht is, dat men aan zijn bestaan nog twijfelt, trek ken verkenners, hun naam strekt hun tot plicht, nietwaar? op verkenning uit. En al spoedig bewegen zich langs de koel overlommerde wegen rondom het jambo reekamp, getweeën en gevieren, arm in arm, druk babbelende paren, hij en zij en zij en hij: zij aan zij. En ziet, Poolsch noch Roemeensch, Ame- rikaansch noch Schotsch, Engelsch, Tsje chisch, noch Fransch. Duitsch. noch Ja- pansch of Chineesch bieden geheimen voor de opgewekte Vogelenzangsters. De ge sprekken gaan zoo vlot en ongestoord, dat het een wonder mag heeten. Verbroedering en verzustering? Jamboree ri-ri Weet u. wat een sembrie-haring is? en sembrie-ijs? Sembriepoffertjes kunt u ook krijgen, en sembrie-oliebollen, zes om een dup, de laatste. Alles luidkeels aangeboden in de kraampjes, die niet ver van de.... jamboree (aha), staan opgesteld in de Vogelenzangsche dreven en straten. Des avonds is dat een vroolijk gezicht, als de verblindende carbidlampen hun witte schijnsels over de uitstallingen doen stra len en een opgewekte menigte, bezoekers en padvinders, kleurig, lachend, zingend zich daarlangs beweegt. En wie zou niet lachen en zingen, als een zachte maan haar blau we licht over het slapende land uitzendt en een geur van palingen en haring de har sige lucht der dennennaalden is komen kruiden en het lieflijk gekwaak van een saxofoon den poffertjeskraam ontzweven komt? Buitengewoon anders, zoo ordelijk als de kampen zijn, zonder uitzondering. De stroo- zakken opgestapeld, de dekens keurig in den rol, keukengerei netjes in gelid op ge- improviseerde standaards, voor een huis moeder een wonder om aan te zien. En dat aardappelen schillen, om niet te spreken van het vleesch uitsnijden! Gistermiddag nog, kwam ik als conscentieus verslaggever aanrennen naar een geweldigen oploop voor een der Engelsche tenten. Het was daar een deining en beweging van jewelste. Een gedrang zóó geweldig, dat een ieder wel angstig zich even moest afvragen of het wel in orde was met zijn levensverzekering. Wat was het geval? De Britten zouden kar- bonaadjes eten en nu stond me daar zoo'n blaag van een jongen met een mes van een meter of zoo een half rund (niet over dreven?) in keurige plakjes te snijden. Wie doet je wat? Het ging zelfs zoo goed dat een Amsterdamsche er door in helle ver ontwaardiging schoot en uitriep: Als ze maar willen. Maar laat ik dien kwajongen van mijn nou eens vragen om de spercie- boonen af te halen! Mot je zien hoe hard ie de trappen afrent" Jamboree. Ze maken het best! Allemaal 1 Tot slot gaven de Nederlandsche ver kenners een herhaling van hun demon stratie in rope-spining, pionierswerk, rij- wielacrobatiek en vendelzwaaien. Kampvuur. In den loop van den avond werd het opnieuw een heele drukte in de richting van het dorp Vogelenzang, waar aan de diverse verkeersmiddelen weer de hoogste eischen werden gesteld. Des avonds waren er een kampvuur voor de welpen, kampvuren ir. eenlge subkam pen en een kampvuur in de duinen, waarbij ook het publiek werd toegelaten. Duizenden maakten van de gelegenheid gebruik dit unieke schouwspel bij te wonen. Het was een schitterend geslaagde dag. Folkloristische demonstraties. In de groote arena van het jamboree terrein zijn gistermorgen demonstraties gegeven van groepsdansen, zwaarddansen en vendelzwaaien. volkskunsten, die in vroeger eeuwen in ons land een groote po pulariteit genoten en die thans, dank zij de toewijding van de folkloristen en de be wonderaars van het oude nationale volks leven weer aan de vergetelheid worden ont rukt. De dansdemonstraties werden aan geboden door een comité van ingezetenen, van het Kennemerland en werden uitge voerd door voordansers en danseressen van den Meihof in Oosterbeek, onder de be proefde leiding van den heer en mevrouw van de Ven, die reeds zooveel hebben ge daan voor liet folklorisme in Nederland en die thans met deze demonstraties voor de padvinders trachtten onder de jeugd be langstelling voor de volksdansen te wekken. De dansen oogstten begrijpelijkerwijze een groot succes. Iedere dans werd door den heer van de Ven toegelicht en begeleid met kostelijke Nederlandsche wijzen. Niet minder geestdrift, en terecht, werd gewekt door het vendelzwaaien, dat gede monstreerd werd door het Brabantsche vendelierscorps van den heer Hendriks uit Tongeren, dde zelf een solodemonstratie gaf, waarbij hij bewonderenswaardige staaltjes van behendigheid in het zwaaien van het wapperende dundoek toonde. Een groep Gorsselsche boeren zou nog een aantal echte boerendansen vertoonen; helaas hadden zij door een auto-panne bij Laren groote vertraging ondervonden, zoo dat te twaalf uur nog slechts een Gorssel sche boer in de arena was verschenen. Prins Bernhard naar de zeeverkenners. Naar wij vernemen zal Prins Bern hard Zaterdag a.s. den Kaagdag van de zeeverkenners bijwonen. Waterverkenners naar het Braassemermee r. Gistermiddag bracht een aantal water verkenners die deelnamen aan de Jambo ree, een bezoek aan het Braassemermeer. Het gezelschap bracht eveneens een bezoek aan de zweminrichting te Oude Wetering, waar zij door Burgemeester Peek werden begroet. Door enkele leden van de Red dingsbrigade werden eenige demonstraties uitgevoerd, o.a. ook met de auto-cabine. De bezoekers toonden zich zeer opgetogen over de geleverde prestaties en hadden groote bewondering voor het natuurschoon, het welk het meer met omgeving biedt. Dc poorten gaan voortaan om zeven uur dicht. De Jamboree-commissie meldt: In verband met de groote drukte op het Jamboree-terrein, waarvan het eigenlijke kamp te acht uur en de win- kelbuurt e.a. te tien uur door het pu bliek moeten zijn verlaten, ziet de Jamboree-leiding zich genoodzaakt in het vervolg de poorten voor het publiek te sluiten om zeven uur. Voor het lichtspel van morgenavond, dat om tien uur zal aanvangen, wordt een uit zondering gemaakt en zal tot tien uur toegang worden verleend tot het demon stratieterrein. IR. J. L. SCHOUTEN OVERLEDEN. Gisteravond is op 85-jarigen leeftijd te Delft overleden ir. Johannes Laurens Schouten, de stichter van het bekende ate lier voor gebrandschilderd glas ,.'t Prin senhof" in de Schoolstraat aldaar, Johannes Laurens Schouten, op 12 De cember 1852 te Gouwsluis bij Alphen aan den Rijn geboren, bezocht de H.B.S. en de polytechnische school te Delft, waar hij in 1882 het diploma civiel- en in 1885 dat van bouwkundig ingenieur behaalde. Het is Lecomte. destijds leeraar aan de polytechnische school, geweest, die hem tot het glasbranden heeft gebracht. In Frankrijk heeft Schouten studiereizen gemaakt en te Parijs bezocht hij verschei dene ateliers. Het atelier in de Sohoolstraat te Delft, dat weldra zulk een groote vermaardheid zou krijgen, werd In 1889 gesticht op een zolder boven de vergaderkamer der re genten van het oude mannenhuis. Daar begon Schouten, met eenige helpers, aan de uitvoering van eenvoudige ontwerpen van Lecomte. In 1891 stelde hij voor het eerst te Amsterdam zijn werk ten toon. In 1900 volgde een inzending op de tentoon stelling te Parijs, welke een gouden me daille verwierf. Schouten's naam werd meer en meer bekend. Opdrachten voer nieuw en restauratiewerk stroomden toe. Het eerste groote werk vormde het herstel van het Noorder-transeptraam in de Nieu we Kerk te Amsterdam. Kort daarna be gon de geweldige restauratie-arbeid voor de 31 glazen in de kolossale St. Janskerk te Gouda, het levenswerk van Schouten, waaraan hij 35 jaren heeft gearbeid. Het atelier verrichtte verder de restauratie van ramen in de Oude Kerk te Amsterdam, de St. Bavo ie Haarlem, de St. Jacobskerk te 's-Gravenhage. Nieuwe ramen, uitgevoerd in ,.'t Prinsenhof", verschenen in het Rijksmuseum, het Vredespaleis, de groote synagoge te Amsterdam, het stadhuis te Arnhem en vele kerken, waaronder vooral de nieuwe kerk te Delft. Dat gemoedelijke dorpshotel met dat aardige utfhengbord, waar U zoo voor treffelijk kent eten Dat verklappen we niet. ,'tJs één van die uitgezochte adressen,die de ervaren CEBUTO-Jeiders overal weten op te sporen en die U zelf nooit zou ont dekken. 6 dagen Valkenburg, Eifel, Ardennen f 38.75 6 Burg en Bergisch land 35.50 6 Ardennen, Luxemburg 47. 6 Vierlandentocht .„48.— 6 Harzgebergte „47.— Inlichtingen en Reisgids hij H. HEESTERMANS, LEIDEN. TEL 1532 Steenstraat 24 (hoek Beestenmarkt) REIZEN ZONDER ZORGEN 5550 dngez. Mod.) INTERNATIONAAL CONGRES VAN VERGELIJKEND RECHT. Ontvangst door de regecring. Namens de Nederlandsche regeering heeft de minister van justitie, mr. Gose- ling, den deelnemers van het internatio naal congres van vergelijkend recht gis teravond een ontvangst aangeboden in de feestzaal van het Kurhaus te Schevenin- gen. Tot de aanwezigen behoorden de minis ter van koloniën, Weiter. de minister van economische zaken, Steenberghe, de mi nister van waterstaat Van Buuren, de vice- president van den raad van state, jhr. mr. Beelaerts van Blokland, staatsraad mr. Limburg, de voorzitter van de Tweede Ka mer, mr. Aalberse, de secretaris-generaal van bultenlandsche zaken, mr. Snouck Hurgronje, alle momenteel te Den Haag vertoevende rechters van het permanente hof van Internationale justitie, zeer vele leden van het diplomatieke corps en na mens het gemeentebestuur der residentie, waarvan de burgemeester, mr. De Monchy. plotseling verhinderd was, de wethouders prof. Van der Bilt en ir. Feber. alsmede vele leden van de rechterlijke macht. Minister Gosèling heette met een kort woord alle congresdeelnemers hartelijk welkom en namens de congressisten dankte lord Macmillan voor de gastvrije ont vangst, die de Nederlandsche regeering het congres had bereid. Geruimen tijd bleven de aanwezigen onder opgewekten kout bij een in de zalen van het Kurhaus. waar welvoorziene buffetten voor de noodige verversohingen zorgden. „NAUTILUS" NAAR SPAANSCHE WATEREN. Lost tijdelijk de „Johan Maurits van Nassau" af. Naar wij vernemen, komt Hr. Ms. mijnen veger „Willem van Ewyck" heden op in Den Helder om de politie-inspectie van de visscherij te aanvaarden. Dit staat in ver band met het vertrek van Hr. Ms. mijnen- legger „Nautilus", welke belast is met het politietoezicht op de zeevisscherij. naar de Spaansche wateren om daar tijdelijk Hr. Ms. „Johan Maurits van Nassau" af te lossen. EISCHEN VOOR VEEVERVOER. Keuring van wagens voor 1 Januari a.s. De ingenieur van den rijkswaterstaat te 's-Gravenhage, belast met de inschrijving van zware motorrijtuigen en aanhangwa gens, maakt bekend, dat met Ingang van 1 Januari a.s. alle motorrijtuigen en aan hangwagens. bestemd voor veevervoer als zoodanig gekeurd en ingeschreven zullen moeten zijn. Volgens het nieuwe motor- en rijwiel - reglement toch is het, te beginnen met 1 Januari, verboden met een motorrijtuig of een aanhangwagen herkauwende dieren, eenhoevige dieren of varkens te vervoeren, indien niet voldaan is aan verschillende voorwaarden, welke ten aanzien van deze voertuigen worden gesteld in verband met het bepaalde in art. 38 onder c van het motor- en rijwielreglement. Dit reglement is, in verband met het veevervoer voor groote groepen onzer be volking belangrijke bepalingen gaan be vatten. Deze bepalingen zijn bekend gemaakt in de Nederlandsche Staatscourant van 27 Juli en bovendien voor belanghebbenden te verkrijgen bij het inschrijvingsbureau van motorrijtuigen en aanhangwagens, af- deeling veevervoer, Carel van Bylandtlaan 3, 's-Gravenhage. PRINS TSJITSJIBOE WIJZIGT ZIJN REISPLAN. In verband met de lichte ongesteldheid van Prins Tsjitsjiboe heeft het Japansche Prinselijke paar zijn reisplan moeten wij zigen. Daar de Prins en de Prinses in ieder geval nog heden en morgen in de residen tie zullen blijven, is afgezien van de voor genomen bezoeken aan Brussel en aan Parijs. Gistermiddag ontving de Prins m Hotel des Indes den Japanschen gezant te Brussel. HET INSTRUCTIEBATALJON. Naar verluidt, zouden bij het Departe ment van Defensie in verband met het te verwachten tekort aan kader bij de as. legerorganisatie plannen in voorbereiding zijn, het eenige jaren geleden opgeheven instruetiebataljon opnieuw in het leven :e roepen. Zoodoende zou ook voor ion-elui met een andere opleiding dan H B.S. of Gymnasium de mogelijkheid weer gescha pen worden, tot beroepsofficier te worden opgeleid. „Vad."

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 9