.JTEMPLE „N0YA"-BI0SC00P Katwijk a. Zee Uit de Omstreken SHIP AHOÏ LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 5 Augustus 1937 YISSCHERIJ-BERICHTEN Het programma der V.V.V.-week. AGENDA MUSEA. AALSMEER. i Vergadering „Centrum Gemeenschap". De kring Aalsmeer van de stichting „Centrum Gemeenschap" heeft gisteren een contact-avond voor aangesloten nering doenden en verbruikers belegd in ..De Oude Veiling", O-l.v. den heer Joh. Dietze. Deze hield een inleiding over het stelsel, dat de nieuwe organisatie voorstaat en dat ge baseerd is op een bonnen-systeem, waarbij om. de kooper 10°<o voordeel geniet. Op deze inleiding volgde een gedachtenwisse- ling waarna besloten werd een contact commissie te vormen, met het doel, koo- pers en neringdoenden door juiste inzich ten in deze nader tot de idee der „Cen trum Gemeenschap" te brengen. Bij „Cen trum Gemeenschap" zijn hier thans plm. 50 leden aangesloten, waarvan 20 nering doenden uit verschillende branches. Mooi succes. „Aalsmeers Chr. Mannenkoor" (directeur de heer J. C. Hulsbos) behaalde gisteren op het Nationaal Zangconcours te Wou denberg in de afd. Uitmuntendheid een lsten prijs met 328 punten. Uitstapje. Gisteren hebben de meisjes en jongens die zich hebben belast met de bezorging van het Kerkblad der Ned. Herv. Gemeen te, met een tweetal autobussen een uit stapje gemaakt naar Noordwijk en „Groe- nendaal" te Heemstede. Concert. Gisteravond heef het R.-K. Fanfare corps ..Laus Deo" (directeur de heer Chr. v. 't Schip) een concert gegeven in den tuin van café „De Driesprong" in de buurt schap Kudelstaart. Voor dit concert be stond flinke belangstelling. HAARLEMMERMEER. Goedgeslaagde kinderoptocht. De door de Oranjevereeniging „Ons Ge noegen" te De Kaag georganiseerde kin- ceroptocht, heeft gistermorgen langs den Lisserdijk en Huigsloterdijk alhier, onder begunstiging van prachtig weder'en groote belangstelling plaats gehad. Met de muziek uit de gemeente Lisse en een drietal op paarden gezeten dames voor op. was het een mooi en gezellig geheel, dat een prettigen indruk maakte. Na af loop van dezen optocht werden de kinde ren met het pontveer bij de Kaag overge zet naar de andere zijde van de Ringvaart om daar aan de kinderspelen te kunnen deelnemen. Autorit voor ouden van dagen. Voor het houden van een autorit voor ouden van dagen uit Vijfhuizen en omge ving. heeft het comité besloten een beroep te doen op aller medewerking, teneinde, evenals vorige jaren, den oudjes weder een genotvollen dag te kunnen verschaffer- Voor een dergelijk mooi en sympathiek doel heeft men bij de Vijfhuizenaren nog nimmer tevergeefs aangeklopt, zoodat het plan ook dit jaar wel weder kans van sla gen zal hebben. KATWIJK AAN ZEE. In verband met het 40-jarig bestaan van V.V.V. heeft het bestuur een feestweek ge organiseerd. Het programma luidt als volgt: Maandag 9 Augustus, des - voormiddags van 1012 uur aan den Zuid-Boulevard: wedstrijd met autopeds voor jongens en meisjes. Dinsdag 10 Augustus, des namiddags van 35 uur: wedstrijd in het tobberoeien In de Buitenwatering aan den Noord-Boule vard: des avonds van 79 uur: stoelendans aan den Boulevard voor jongens en meisjes. Woensdag 11 Augustus, om 2 u. 15 min. n.m. op het strand wedstrijd hardloopen (80 en 100 M.). wedstrijd estafetteloop (4 x 80 M. voor jongens boven 16 laar. Donderdag 12 Augustus, aanvang 7 uur des avonds: behendigheidswedstrijd met auto's op het parkeerterrein bij de muziek tent. Vrijdag 13 Augustus: Lampionoptocht. Opstelling te 8 uur in de Koningin Wilhel- zninastraat vertrek half 9 Om half 11 wordt een groot vuurwerk afgestoken. Zaterdag 14 Augustus aanvang des na middags te 3 uur in de Binnenwatering tusschen de sluizen: zwemwedstrijden voor dames en heeren. Schoolslag, rugslag en vrije slag. Afstanden 25 50. 100 en 200 M. Deelnemers 12 jaar en ouder. Er warden mooie prijzen voor de wed strijden beschikbaar gesteld. Gedurende de feestweek zal de toren der Oude Kerk des avonds van 9 tot 11 uur met schijnwerpers worden verlicht. Totaal 10150 badgasten. Tot op heden zijn op het politiebureau ingeleverd 1890 badlijsten met 10.150 daarop voorkomende namen van badgasten. Gevonden voorwerpen: gymnastiek schoen, beige dameshandschoen, vulpen, doublé halsketting met hanger, badpak met witte badhanddoek, kniekous, bruine dameshandschoen, paar witte handschoe nen. blauwe pull-over, blauwe blazer, bruine riem. zilver ringetje met letters J. R„ bruine kinderschoen, zak met brood, paar bruine sandaaltjes, wit truitje zwart zijden onder jurk, tasch met boterhammen, 9 kleine en 3 groote vlaggen, portemonnaie inh. 60 ct groen fluweelen jasje. Inlichtingen op het politiebureau van 912 uur vm. LISSE. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor werd in Juli in gelegd f 9387,56 en terugbetaald f. 10433.42. Onze plaatsgenoot, de heer H. Wiersma Slaagde voor het examen handelskennis. Door B. en W. dezer gemeente is aan Zuster Analla van het St. Agatha-gesticht alhier vergunning verleend tot het houden van een speldjesdag op 15 Aug. ten bate van het fonds voor onbemiddelde priester studenten in deze parochie. Onze ploatsgenooten F. Verduyn, W. Verduyn en P. van der Zaal, slaagden voor het diploma Machineschrijven systeem Mercurius. De jaarlijksche lediging van de zgn. armenbus, welke steeds gereed staat bij de huwelijksvoltrehkkingen, heeft opgebracht f. 90.02. welk bedrag door den penning meester van het Burg. Armbestuur werd ontvangen. Aan het bestuur der R.K. Drankbe strijding alhier werd door B. en W. ver gunning verleend tot het houden van een speldjesdag cvp 4 Sept. a.s. NOORDWIJK BINNEN. Aanrijding. Op den hoek VoorstraatDouzastraat werd een uit de Douzastraat komende motor-carrier, bestuurd door den heer A. alhier, door een uit Leiden komende tram aangereden en tegen een boom gedrukt, tengevolge waarvan de carrier zeer ernstig werd beschadigd. NOORDWIJK. Gevonden voorwerpen: handschoen; kilo-gewicht: portemonnaie met inhoud; ceintuur: plattegrond-teekening van een winkelhuis; twee sleuteltjes aan een ring; schroevendraaier: oorbel: zakdoek, waarin eenig geld; armbandhorloge; bril; klomp; sleutel. Inlichtingen 's Woensdags en 's Zater dags van 12 tot 13 uur, ten politie-bureele te Noordwijk-Binnen. NOORD WIJKERHOUT. Water voor de Zilk. Het is thans zeker, dat ook in de buurt schap Zilk water uit het waterleidingbedrijf geleverd zal worden en wel door tusschen- komst van de gemeente Voorhout. Mej. A. J. Enders slaagde te Utrecht voor het examen Engelsch M. O.a. NOORDWIJK AAN ZEE. De winkelweek geopend. Gisteravond vond in „de Landbouw" de officieele opening plaats van de winkel weekend-show. De voorzitter, de heer v. Wely heette burgemeester, genoodigden en de jury-leden welkom. De burgemeester die nu al voor de 8ste maal deze opening zal verrichten, vond het moeilijk weer iets te moeten zeggen. Nu er echter wat betere tijden aanbreken, wil hij zijn blijdschap uitspreken voor den moed en het vertrouwen dat de Noordwij ksche winkeliers ook nu weer toonen en hij sprak den wensch uit dat de verwachtingen niet beschaamd zullen worden Hiermede was de winkelweek geopend. De jury kon hierna aan haar moeiWke taak beginnen. Alles was feestelijk gestemd vooral toen drie muziekkorpsen een muzlkaSe rond wandeling maakten en zich spoedig een optocht had gevormd. Mogen de Noordwijksche winkeliers van hun werken groote resultaten zien! De uitslagen luiden: Eere-prijzen: S P. C. van Wely en W. V. Kruyef; le prijzen: W. Poortier, G. de Roos en B. v. d. Berg; 2de prijzen: H. C. Admiraal. K. Toonen en J. Steen; 3e prij zen: R. P. Koelewijn, C. v. Egmond en J. Mooyekind4e prijzen: F. de Roos. M. J. Voss. J. Baalbergen en D. Uithoven. Eer volle vermelding: H. Stukvoet. OEGSTGEEST. Mej. C. van den Bildt slaagde te Utrecht voor het examen Fransch L.O. RIJNSBURG. Uitstapje naar België. De oudere leden van de Chr. Gymnastiek, vereeniging D.W.S. maakten onder leiding van het bestuur per touringcar een uit stapje naar Antwerpen en Brussel. In beide steden werden de meest bekende beziens waardigheden bezichtigd. Kinderzendingsfeest. De leerlingen van de Ned. Herv. Zondags, school bezochten onder leiding van him onderwijzers het kinderzendingsfeest op het mooie landgoed Oud-Poelgeest. De heen- en terugreis werd per boot ge maakt. SASSENHEIM. Raadsagenda. De gemeenteraad is in openbare verga dering bijeen geroepen tegen Vrijdagavond 7 uur, ter behandeling der volgende ageda: 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken en me- dedeelingen; 3. Vaststelling bedrijfsreke- ningen 1936; 4. Rapport der Commissie tot het nazien der gemeenterekening 1936 en in verband hiermede voorloopige vaststel ling dier rekening; 5. Verordening heffing radio-rechten; 6. Behandeling adres bewo ners Menneweg; 7. Verzoek van Ged. St. om intrekking besluit omtrent wedde Ad ministrateur Burg. Armbestuur; 8. Slui tingsuur verlofslokaliteiten; 9. Reclames Hondenbelasting; 10. Aanstelling admini stratieve kracht voor schoolartsendienst. Vanaf Vrijdag 6 Aug.: lederen middag 2.30 u.iederen avond 8 u. S H I R L E Y" Wj in haar nieuwste film CaptainJanuary") SHIRLEY TEMPLE stralender dan ooit. SHIRLEY TEMPLE komischer dan ooit SHIRLEY TEMPLE, GUY KIBBEE, SLIM SUMMERVILLE in een film, welke jong en oud zal bekoren i Breng thans ook Uw kinderen mee, zij zullen zich dol vermaken met 's Werelds troetelkind SHIRLEY TEMPLE. TOEGANG IEDERE LEEFTIJD 5536 Aanbesteding. Door B. en W. werd aanbesteed het bui tenschilderwerk van: a. Gemeentehuis; b. 4 woningen Kerklaan; c. 8 woningen Nieu we Haven; d. kleedgebouw Sporthoff en e. ijzeren hek langs Park Rusthoff (Hoofd straat en Gouverneurlaan). Ingeschreven werd als volgt: J. van Duiker f. 1451.G. J. de Nobel f. 1424.—: P. H. de Groot f. 1495; G. Bemelman f. 1408: G. C. v. Goeverden f. 1392.—; P. V. d. Aart f. 1293.50.— Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Theresia Maria. d. van H L. Elferink en J P Smit. Overleden: C. de Groot, 41 jaar. echtg. van F. van Dam. wonende te Voorhout. Ondertrouwd: P. L. J. Prins. 28 jaar en A M. A. van Reisen 24 jaar P Zwetsloot 24 jaar en M W. Brouwer. 27 jaar Getrouwd: E. van den Berg, 27 jaar en A. A. E. ten Bosch. 25 jaar E. J. J. Duii- vestljn. 32 jaar en J J. M, Bergman. 29 jaar Loop der bevolking. Vertrokken: M. M Zijlmans en gezin, woonark naar Oos'erhout (B.) H. a Rivière en fczin. Kerklaan 62 naar Den Haag J J. M. Bergman. Hoofdstraat 18, naar Vleuten. Gevestigd: H Schekkerman. Rijksstraat weg 14 van Wljdenes F. J. L. Kuster. Hoofdstraat 310. van Amersfoort —ME van der Zwart Mennewez 69 van Oegst- geest S Oudshoorn Teijlinzerlaan 21. van Llsse B. Okhuijsen, Hoofdstraat 253. van Utrecht. vb;. VEUR-LEIBSCHENDAM. Met ingang van 1 0 Aug. as. wordt de machinist der Nederlandsche spoorwegen, de heer F. Borgers te Utrecht, als zoodanig naar hier overgeplaatst. WASSENAAR. Ernstige val. De 7-j. van T. kwam bij het spelen zóó ongelukkig te vallen, dat hij naar huis moest worden gebracht, waar de huisarts een hersenschudding constateerde. Loop der Bevolking. Gevestigd: T. A. Immink, geb. Akker man, zonder beroep, uit den Haag. Corn, de Wittstr. 19 H. van Andel, zonder beroep, uit den Haag. Corn, de Wittstr. 6 H. van Andel, geb. van Alphen. zonder beroep, uit Vonrst, Corn, de Wittstr. 6 M. A. Bec kers. dienstbode, uit Breda, Prinsenweg 105 A. Ebner. vreemd, dienstbode, uit Pfaf- fendorf (Oostenrijk). Wittenburgerwag 104 Wed. E. J. van den Heuvel, geb. Brokke, zonder beroep, uit den Haag. Tuinpad 49 F. Hermans en gezin, accountant, leeraar boekhouden M.O., uit den Haag. Deijlerweg 123 W. J. Hoogenboom, tuinder, uit Al- kamade. Ouw-Wassenaarscheweg 16 J. M. Janssens, huishoudster, uit den Haag, Lange Kerkdam 40 H. Korda, vreemd, dienstbode, uit Voorburg, Storm van 's-Gravesandeweg 129 L. Land en doch ter. zonder beroep, uit den Haag, Zijdeweg 23 J. van Leeuwen en gezin, zonder be roep. uit den Haag. Prinses Marielaan 20 M. Lobregt, zonder beroep, uit den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 30a J. C. H. Melis en gezin, privaat-dicent notariaat, uit Breda. Prinsenweg 105 M. W. J. L. Melis, zon der beroep uit Meerssen (L.), Prinsenweg 105 Chr. L. Mook, vreemd, dienstbode, uit den Haag, Park Oud-Wassenaar 1 J. Plauder. vreemd, dienstbode, uit Baarn, Middelweg 8 M. Th. Schrama. geb. Reeuwijk. zonder beroep, uit Sassenheim, Cornells de Wittstraat 29 L. Rohde, vreemd, dienstbode, uit den Haag. Witten- burgerweg 186 L. C. Schaffers, dienst bode uit den Haag. Gr Haesebroeksche- wag 2 N. J. W. Smallenburg en gezin, koopman, uit Aaru (Zwitserland), Burcht plein 19 J. A. van Straalen, zonder be roep, uit Steenwijk. Buurtweg 92 H. A. Verdoorn en gezin, zonder beroep, uit Voor burg. Kerkstraat 67 A. Visser, winkeljuf frouw. uit Rijswijk, Tuinpad 43 Z. L. E. Haag (weduwe van E. Chr. Vogelzang) en gezin, zonder beroep, uit Djocjakarta (N. O. I.). Crocusstraat 11 P. H. M. Voss en vrouw, koopman, uit Voorburg. Storm van 's-Gravesandeweg 277 M. A. Weijmans, dienstbode, uit Rotterdam, Vijverweg 19 M. G. G. Wezenberg, dienstbode, uit Gen- dringen, Joh. de Wittstraat 13 T. H. van Wisselingh en gezin, hoofdingenieur Rijks waterstaat. uit Heemstede. Storm van 's-Gravesandeweg 95. Vertrokken: J. J. Klompe. naar Bloemen- daal, Bloemendaalscheweg 159 H. Mes- semaker en vr., naar Voorschoten, Hya- cinthstraat 3 H. Szitagji naar Lelden. Lammenschansweg 21 L. H. v. d. Berg en gezin, naar Voorburg, v. Beijerenstr. 36 T. Cnossen en gezin, naar Amsterdam Valeriusstr. 127 huis P. J. Nielen Groen naai Willemstad, Curcao R. M. Jansen naar Batavia A. W. Vredegoor, naar Naarden, Keizer Ottoweg 3 E. Becker, naar den Haag. Ruijchrocklafti 70 Wed. Meurs geb. J. C. Odenwalder, naar den Haag, Morelstraat 28 M. H. Hendriksen naar Zevenaar. Babberich 691 S. Ober- reiter, naar Maassluis, Arie Krijgsman- straat 6a A. Frings. naar den Haag, Jo zef Israëlsplein 3 M. A. Goddijn, naar Sassenheim. Bijdorptraat 20 A. Biller, r.aar den Haag Ruychrocklaan 174 M. Rütschi rfaar den Haag. Zoutelandelaan 61 Wed. C. Sterk geb. Hanselaar. naar Bodegraven. Zuid-Zijde 24 Wed. J. E. H. A. Kalff geb. Wichers Hoeth, naar den Haag. Koningskade 7 B. C. Kalff. naar den Haag. Javastraat 82 H. E. Lipjes en gezin, naar Voorschoten. Oranjelaan 7 N. M. van Os, naar Stompwijk. Stompwijk- scheweg 42 R. Schonewelle naar den i'Iaag. Sehenkkade 235 H. F. R Berger naar Voorburg, Rh. Felthstraat 14. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Maria Stephana, dochter van C. P. J. Corel en A. A. Bak ker Jan, zoon van A. van Delft en A. D. van Kleef Johanna Cornelia, dochter v. C. J. Schoorl en A. J. Kniinenburg Her mine Cornelia, dochter van H. C. Voor hoeve e J. Gerritzen. Ondertrouwd: H. P. de Wit en P. v. Delft O. Voorhoeve en E. A. de Beus J. Bu^cheens en W. M. Noordermeer. Getrouwd G. A. Heyning en K. S. Rein- ders C. N. J. Looijestijn en J. C. Rem- mcrswaal H Spies en W. Goor H. Verheul en T. Theil. ZEVENHOVEN. Vergadering R.-K. Volksbond. In de vergadering van den R.-K. Volks bond werden de verslagen uitgebracht door den secretaris en den penningmees ter. Deze werden goedgekeurd. Er werden besprekingen gevoerd over den inkoop van brandstoffen. Ook het programma voor den feestavond werd besproken. Zilveren Priesterjubileum. Zondag 15 Aug. zal pastoor C. A. Moons zijn 25-jarig priesterjubileum herdenken. Dit feest zal een bijzonder karakter dra gen, daar dit jaar de nieuwe kerk gereed is gekomen, een werk dat op initiatief van den pastoor is uitgevoerd. De collecte voor de R.-K. jeugdwerk- loozenzorg bracht f. 12 op. ZOETERWOUDE. B. en W. hebben benoemd tot contro leur der steunverleening den heer J. H. Visser, bezoldigd volontair ter gemeentese cretarie alhier. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 5 Augs. 1937. Tarbot per K.G. f. 1.040.94; Griet per kist van 50 K.G. f. 2814; Tongen per K.G. f. 1.701.24; Middelschol per kist van 50 K.G. f. 34—17; Zetschol per kist van 50 K.G. f. 25.5013.50; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 22.503.90; Bot per kist van 50 K.G. f. 145.60; Schar per kist van 50 K.G. f.9— 3.70; Tongschar per kist van 50 K.G. f.26 13; Vleeten per stuk f. 1.70; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 7.507; Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 30 —18; Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 2410.50; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 17—6.80; Kleine Schel visch per kist van 50 K.G. f. 5.05—1.10; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 5222; Gullen per kist van 50 K.G. f. 8.50—1.45; Lengen per stuk f. 1.700.90; Heilbot per K.G. f. 1.30; Wijting per kist van 50 K.G. f. 2.90—1.60; Koolvisch per stuk f. 0.16 0.08; Makreel per kist van 50 K.G. f. 12—9. Aangevoerd: groote hake f.62, grootmiddel hake f.47; kleinmiddel hake f.17—13.50; kleine hake f. 115.10; 1317 kisten versche haring, prijs f. 4.10—2.95 per kist. Aangekomen 11 Stoomtrawlers: RO. 16 met f.1571: IJM. 384 met f.1591: IJM 49 met f.2251: IJM. 78 met f.1387 IJM. 167 met f.1568; IJM. 86 met f.1144: IJM. 118 met f.1225; IJM. 44 met f.1871; IJM. 38 met f.2269; IJM. 82 met f.2779; IJM. 91 met f.441 en de Deepsche kotters: E. 404 met f. 1315 en E. 436 met f. 856. Vlaardingsche markt, 5 Aug. Binnen van de haringvisscherijKW. 158 met 26 last; KW 123 met 36 last; VL, 206 met 36 last; VL. 50 met 36 last: VL. 73 met 35 las'.; VL. 132 met 28 last. Prijzen: maatjes groen f. 9.406, idem gewoon f.75.90; volle ha ring f. 4.50—3.90. Vrijdag. Oegstgeest: Willem de Zwijgerkerk: 8 u. nam. ds. Hacking en P. v. d. Woude. Dinsdag. Noordwijk aan Zee (Casino)Haarlem- sche Orkestvereeniging 8'/« uur nam. DAGELIJKS Pieterskerkraoht 9: Tentoonstelling „Arj Aemula Naturae", 10 uur voorm. tot 5 uur nam. (tot 9 Augustus). DIVERSEN 's Woendags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch opvoedkundig Bureau. Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderdag: Inenting tegen diphterie 3'/! uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. Academisch Historisch Mnsenm: Ge durende de vacanties op werkdagen van 912 en l'/e5 uur; Zaterdag 912 uur. Toegang 25 cent, inbegrepen bezichtiging Academiegebouw. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Singel: Geopend in Januari, November en December van 103 uur; in Februari Maart, April, Mel en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur: op de Zondagen de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de beide Kerstdagen vanaf 1 uur. Het Museum is gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f0.25 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April—1 Oct. 10—5 uur; 1 Oct 1 Nov. 104 uur; 1 Nov.—16 Febr. 10- 3 uur; 16 Febr.—1 April 104 uur; 's Zon dags van 13, 4 of 5 uur. Entrée: 's Maan dags f. 0.25: overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park. ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30 —12, 1.30—5 uur. 's Zaterdags 8.3012 uur; Kosteloos. Rijksherbarium. Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 9—12.30 en 25.30 uur: Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—11 en l'/t6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 912 en l'/t4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwctenschappcltji. Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur: 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam 's Zondags gesloten Kosteloos, Gedurende de zomervacantie d.l. tot 20 September gesloten. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en 1V«4 uur. Kosteloos. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg: 8 uur nam. „De jonge graaf". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater Breestr 31: 8 uur nam. ,Wij zijn toch allemaal geen engelen". Woesdag- en Zaterdagnam 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater Steenstr 39: 8.15 uur nam. „Hals over kop". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur Het Nieuwe Roxv-Theater. Haarl.str. 7 „De wildernis roept". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 1 en 8.15 uur Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: leugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „In den grafkelder der pharao's". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdag-nam. te 2'/i uur. Nova-bioscoop (Katwijk aan Zee): „PyS" maiion", 2'/j en 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Aug. as. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, tel. 552 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor sooedrecepten. Praairapport Hr. Ms. „Jan van Brakel". 3 Augustus. Tusschen 5 gr. 24' en 55 gr. 29' Nbr. en 1 gr. 6' en 1 gr. 40' 01. VL. 70, 200 kantjes; VL. 71, 30 kantjes; VL. 85, W kantjes; VL. 180, 34 kantjes; VL. 193, U» kantjes; VL. 196. 175 kantjes: VL. 199, 300 kantjes; VL. 203, 250 kantjes; VL. 206, 61» kantjes: VL. 207, 300 kantjes; SCH. 3, 5Jo kantjes: SCH. 56, 270 kantjes; SCH 116, lu" kantjes; SCH. 242. 270 kantjes; SCH. 4M. 320 kantjes: KW. 41 460 kantjes: KW. ion 440 kantjes. Alles wel. DE POOLSCHE TRAWLERS. (Van onzen correspondent). Omtrent de Poolsche trawlers vernemen wij nog, dat de eerste de St. Neots H -■ aangekocht door tusscbenkomst van ae 1 L. Parlevliet, onder den naam Amsteraa" GDY 94, in de vaart is gebracht. 2—Z

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6