De toestand in het Verre Oosten stationnair ELTAX JAMBOREE INRICHTING LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 5 Augustus 1937 De Spaansche kwestie BREESTRAAI 161 Elecfrische Meubelmakerij Stoffeerderij Beddenmakerij Verdere voorbereiding van beide partijen LUCHTVAART Laatste Berichten Binnenland Alle reparatiën vlug, solide en zeer billijk Wij leveren desverkiezend op zeer gemakkelijke betalingsvoorwaarden ENGELAND De vlootbouw. Naar Hector Bywater, de maritieme cor respondent van de Daily Telegraph schrijft, ral het vlootprogramma voor 1938 waar schijnlijk niet bij dat voor dit jaar ten ach ter staan, hoe uitgebreid dit ook moge zün. Men verwacht het op stapel zetten van drie of vijf linieschepen, zes of zeven kruisers en de noodige torpedobootjagers, duikbooten en andere kleine schepen. Ook zal men het personeel nog verder uitbreiden, tot ten minste 125.000 man. Voorts zal het aantal vliegtuigen op de vloot, d.w.z. op speciale vllegtuigschepen en op schepen met een catapult van 230 op 550 gebracht worden. Tegen het einde van dit jaar zal 664.000 ton aan oorlogsschepen op stapel zijnnaar men gelooft, een record voor vredestijd. Deze tonnenmaat is verdeeld over 5 linie schepen van 35.000 ton, 5 vliegtuigschepen van 22.000 of 23.000 ton. 8 kruisers van 9000 a 10.000 ton, 5 kruisers van 8000 ton. 7 kruisers van 5300 tón, 16 flottieljeleiders van 1850 ton. 24 torpedobootjagers van 1650 ton, 18 duikbooten van 540 tot 1520 ton, 12 kanonneerbooten en 10 motor torpedoboo ten. DUITSCHLAND HERMANN GOERING-SCHILDERS SCHOOL. Weer arrestaties van dominees. Ten vervolge op de berichten over de ..zuivering" der Duitsche kunst wordt thans ült Berlijn gemeld dat te Kronen burg in het Eifelgebergte minister-ppresi- dent generaal Göring een schildersschool heeft opgericht, welke, naar is aangekon digd. onder zijn persoonlijk toezicht zal staan. Tot leider van den onderwijzenden staf heeft Göring benoemd prof. Werner Feiner van de Pruisische Kunstacademie. ,.De Hermann Göring Schildersschool", gelijk de officieele naam luidt, geeft, naar men in de door Göring opgestelde statuten leest, uitdrukking aan de levenswijze in de kunst. Göring wenscht dat deze Duitsche in lichting den grondslag legt tot een Duit sche schilderschool, die de vroegere tradi ties van Duitsch schilderen zal voortzetten, en een waardevolle erfenis nalaten voor de komende Duitsche generaties. Dr. Dibelius en ds. Stahn, leden van den ibroederraad van de Evangelisohe Kerk der Oud-Pruisische Unie. zyn gearresteerd. Men vermoedt, dat zij beschuldigd worden van het misbruik maken van den kansel en van overtreding der verordeningen op de collecte. GRIEKENLAND Communisten in vrijheid gesteld. Ter gelegenheid van de herdenking van den politieken ommekeer van 4 Augustus 1936 zijn een aantal communisten, die zich reeds geruimen tyd in hechtenis bevonden, in vrijheid gesteld, nadat zij een verklaring hadden onderteekend de communistische idee te-hebben opgegeven. VEREENIGDE STATEN Dreigt een spoorwegstaking? De vlootbouw. De Amerikaansche marine zal in de ko mende zitting van het Congres credieten vragen voor den bouw van twee nieuwe slagschepen en twee lichte kruisers, ver klaarde admiraal Leahy tegenover journa listen. Het doel van de marine is een bouw programma ten uitvoer te brengen, dat gaat tot aan de limiet van het oude ver drag tot vlootbeperking van Londen, en verder een vervanging van de thans in dienst zijn,de oorlogsschepen voor zoover zij de leeftijdgrens gepasseerd zijn. Er dreigt een reusachtige loonstaking van spoorwegpersoneel uit te breken. Naar de leider van spoorwegmachi nisten en stokers, David Robertson, mededeelde, hebben 350.000 leden van vijf vakvereenigingen van spoorweg arbeiders vrijwel eenstemmig voor de staking gestemd, indien hun eischen niet ingewilligd worden. Twee dagen geleden hebben reeds 800.000 leden van 14 andere vakvereenigingen van spoor wegarbeiders voor de staking gestemd. De autoriteiten trachten nog door arbitreerend op te treden het uitbreken van de staking te verhinderen. geeft de beste verbinding met de 4556 (Ingez. Med.) HET LUCHTVERKEER OVER DEN NOORDELIJKEN ATLANT. OCEAAN. De „Lieutenant-de-Vaisseau Paris" in September naar New-York? De groote Fransche vliegboot „Lleutenant- de-ValSseau Paris", die verleden jaar, in Januari 1936 te Pensacola was gezonken en daarna is gelicht en geheel hersteld, heeft dezer dagen haar proefvluchten be ëindigd, waarbij bleek, dat de machine op nieuw aan de gestelde eischen voldeed. Volgens persberichten uit Nanking en Sjanghai komen de Chineesche militaire leiders dagelijks te Nanking byeen tot het bespreken van plannen, om den Japan schen troepen het hoofd te bieden langs de Pao Ting-lijn, De opperbevelhebber van het Kwangsi- leger. generaal Pei Tsjoeng Sji, is gister middag te Nanking aangekomen. Hy be gaf zich onmiddeliyk naar maarschalk Tsjang Kal Sjek, wiens eeregast hy is. Naar verluidt, zijn het leger en de bevol- King van Kwangsi bereid, mede te werken aan een oorlog van natlonalen tegenstand tegen Japan. De correspondent van de ..Nitsji S.iim- boen" te Sjanghai heeft bericht, dat de troepen van de Chineesche centrale regee ring steeds meer Noordwaarts rukken. Maarschalk Tsjang Kai Sjek draagt ech ter zorg, dat zijn troepen slechts langzaam de Gele Rivier overschryden. De maarschalk doet zulks ten eerste, omdat hy buitenlandsche interventie wil verkrijgen door den toestand in Noord- China gecompliceerder te maken, zoodat het een internationale kwestie wordt, ten tweede omdat hy wacht op nieuwe vlieg- luigen uit Europa en op Amerikaansche vliegeniers. ten derde omdat hij het Kwangsi-leger bij zyn troepen wenscht in te lyven en ten vierde, omdat hy de me dewerking verlangt van 90.000 communis ten in den strijd tegen Japan. Men wijst er op, dat de concentratie van Chineesche troepen te Tsinan en de ge- leidelyke ontruiming van Tsinan en Tsing Tau door de Chineesche autoriteiten en talrijke inwoners erop wyzen, dat dit ge bied zich daadwerkelyk voorbereidt op öfflneming aan het verzet tegen Japan. De komst van Kawagoe. In officieele kringen te Nanking heeft men weinig hoop, dat de komst aldaar van den Japanschen ambassadeur in China, Kawagoe nog veel zal kunnen uitrichten in de richting van vreedzame onderhande lingen. Nanking is alleen bereid met Kawa goe te onderhandelen indien Japan Noord- China niet verder binnendringt en er in toestemt de territoriale en bestuurlijke in tegriteit van China te eerbiedigen. Ge ruchten afkomstig uit Japansche kringen doen vermoeden, dat Japan bU eventueele onderhandelingen demilitariseering van het gebied tusschen Peking en Tientsin zal eischen alsmede erkenning van Mantsjo?- kwo. Indien dit juist is, dan valt wel te verwachten dat Nankijjg niet in onderhan delingen zal treden. „China moet Japan uitputten". In een radiotoespraak heeft het lid van den politieken raad van Hopei en Tsjahar, Wang Tsjing-wel oa. verklaard: „Wij zul len ten strijde moeten trekken. Indien een sterk land 'n aanval doet en op een sneue overwinning hoopt, dan moet China, als zwak land, het heil zoeken in een uitput tingsoorlog. China moet er voor zorgen dat de stryd zal duren tot zyn tegenstanders uitgeput zullen zijn. Het kan de mogelijk heid van interventie van een derde mo gendheid veronderstellen, wanneer na de onvermijdelijke militaire actie, China erin zal zyn geslaagd Japan financieel en militair uit te putten". Wang Tsjing-wei besloot zyn rede met erop te wijzen, dat China alleen op zichzelf moet rekenen in dezen verdedigingsoorlog. De overige mo gendheden, zelfs de vrienden en zij, die het recht willen verdedigen, zullen aarze len op te treden, alleen om een mogend heid. welke wordt aangevallen, te helpen. Evacuatie. Verontrust door den uittocht der Japan sche bewoners naar de internationale en Japansche concessies, heeft de Chinee sche minister van buitenlandsche zaken een byeenkomst belegd van vertegenwoor digers der ministers van financiën en ver keerswezen, teneinde de bescherming der Chineesche bewoners in Japan onder de cogen te zien. Deze zullen te Yokohama en Nagasaki worden geconcentreerd en even tueel gerepatrieerd. Domei verneemt uit Kan-ton, dat de Ja pansche consul den Japanschen inwoners van Kanten opdracht heeft gegeven naar Hongkong te vertrekken. Economische betrekkingen tusschen China en Japan afgebroken. De economische betrekkingen tus schen Japan en China zijn vrijwel ge heel afgebroken. Naar het agentschap Domei mededeelt, zijn in alle deelen van China de meeste transacties met Japan geannuleerd. De in het binnen land van China gevestigde kooplieden hebben de wyk genomen. De textielfa brieken te Sjanghai en Tientsin zijn stilgelegd. De Japansche exporteurs be ginnen hun aandacht te concentreeren op de markten in 't Zuidelijk deel van de Stille Zuidzee. De vliegboot, waarmee men, aanvangen de begin September via de Azoren een serie proefvluchten over den Atlantischen Oceaan naar Noord-Amerika wil maken, is uitgerust met zes Hispano-motoren van 650 pk. elk, die haar een snelheid geven van maximaal 250 K.M. per uur, een kruissnel heid van circa 190 K.M. per uur. By besluit van het Fransche luchtvaart ministerie is tot commandant van de Lieutenant-de-Vaisseau Paris" voor de eerste experimenteele proefvluchten over den Oceaan benoemd de kapitein-luitenant ter zee Bonnot, die verbonden is aan het luchtvaartministerie. Krijgsverrichtingen. De Japansche generale staf meldt, dat vliegtuigen Chineesche troepen, die uit Kalgan kwamen en naar Hopci trokken, hebben gebombardeerd en tot staan ge bracht. Verscheidene treinen werden ge troffen door bommen, welke vele slacht offers maakten. Twee Chineesche regimen ten zyn aangekomen te Patioe, 60 K.M. ten Zuiden van Natsjang, waar zich de troepen samentrekken, die Tientsin en Tangkoe ontruimd hebben. Tusschen Pei- ping en Tientsin rijdt dagelijks weer een trein De Japansche effectieven in het gebied van Peiping en Tientsin bedragen op het oogenblik 35.000 man. Men verwacht, dat de Japanneezen in Zuidelijke richting zul len aanvallen, d.w.z. in de richting van Tsanghsien en Paoting, alsmede in Noor- delyke richting in Tsjahar en Soeijoean. Japansche vliegtuigen hebben Hankau opnieuw gebombardeerd. Volgens de Asahi hebben Japansche troe pen op 3 Augustus nabij Peiping 250 man, behoorende tot de gendarmeriebrigade van Oost-Hopei, die aan het muiten geslagen waren en op 29 Juli de Japansche ingeze tenen te Toengsjau hadden vermoord ver nietigd. Volgens een bericht uit Nanking zyn by Foe Lin Tsjen, 35 K.M. ten Zuiden van Tientsin Chineesche en Japansche troepen slaags geraakt. In Chineesche kringen maakt men hier uit op, dat de Japanners hun linies naar het Zuiden willen verplaatsen. De Amerikaansche troepen in Noord-China. In den Amerikaanschen Senaat heeft Hamilton Lewis, die mede namens talryke officieren in het Amerikaansche leger sprak, de terugtrekking van de Ameri kaansche troepen uit Peiping en Tientsin geëischt. Spr. was van meening, dat de overeenkomsten welke na den Boxer opstand in 1900 zyn gesloten, niet langer aan de eischen van den toestand voldoen. Volgens hem dreigt de aanwezigheid der Amerikaansche troepen tot soortgelyke in cidenten te leiden als het Fransch- Japansche Incident te Tientsin. De senator uitte tenslotte den wensch, dat de Ameri kaansche burgers Noord-China verlaten. Zooals men weet, was het ministerie van buitenlandsche zaken tot dusver een andere meening toegedaan. Nieuwe aanvullende begrooting in Japan. De Japansche regeering heeft besloten, de tweede aanvullende begrooting in het parlement in te dienen. Deze tweede begrooting bedraagt 410 millioen yen in totaal, waarvan 300 mil- lioen voor het ministerie van oorlog, 100 millioen voor het ministerie van marine, 5 millioen voor het ministerie van buiten landsche zaken en 3 millioen voor het ministerie van financien. Verder heeft de regeering in het Lager huis het aangekondigde wetsontwerp inge diend strekkende tot het verhoogen van de belastinginkomsten met 100 millioen yen in verband met de gebeurtenissen in Noord- China. De minister van oorlog Soegiyama zeide nog, dat het de vraag is. of de troepen van het Japansche garnizoen in Noord-China in staat zullen zijn te volharden in de tot dusver door hen aangenomen houding tegenover den gestadigen opmarsch der troepen van de centrale Chineesche regee ring naar het noorden. De Japansche troepen, aldus de minister, maken zich gereed, om een „strafexpeditie" tegen de centrale troepen te ondernemen, indien de laatsten daartoe aanleiding ge ven. De minister verzekerde voorts, dat de tegenwoordige begrooting voldoende is ter dekking van de voorloopige kosten, maar dat de regeering genoodzaakt zal zijn een speciale vergadering van den Landdag bij een te roepen, en goedkeuring te vragen voor een nieuwe aanvullende begrooting, indien de toestand verergert. Partyen achter de Japansche regeering. Op een conferentie van alle partyen is besloten morgen aan het Huis van Afge vaardigden een gemeenschappelijke motie voor te leggen, waarin de politiek der re geering ten aanzien van de gebeurtenissen in Noord China wordt goedgekeurd en er by de regeering op wordt aangedrongen, te zoeken naar een principieele oplossing van het Noord-Chineesche vraagstuk. De Chineesche leening. Naar verluidt, heeft de Chineesche mi nister van financiën, Koeng, die eenlgen tyd in Londen vertoeft, voor China een leening van 20 millioen pond sterling ge sloten, hoofdzakelijk bestemd voor de con versie van binnenlandsche leeningen van China. De nadere bepalingen van de lee ning worden op het oogenblik nog uitge werkt. Chineezen vluchten uit vrees voor oorlog Naar aanleiding van geruchten over het uitbreken van een Chineesch-Japanschen oorlog en een dan te verwachten beschie- •ing van Sjanghai zyn ongeveer 16.000 Chineezen met have en goed uit de stads- deelen van Sjanghai en de Noord-Ooste- lyke deelen der internationale nederzetting naar het centrum van het concessiege bied van Sjanghai gevlucht. Ook uit Nan king zUn duizenden vluchtelingen aange komen. daar zy vliegtuigaanvallen op de hoofdstad en van de centrale regeering vreezen. Echter zijn ook uit Sjanghai tal rijke bewoners in de richting van Nanking vertrokken. De vluchtelingenstroom was /dó groot, dat het treinverkeer op 't tra- jeet Sjanghai Nanking moest worden uit gebreid. Vele Chineezen verlaten ook de steden aan de Jangtse en aan de Oostkust en trekken zich naar het platteland terug. De niet-inmenging. De diplomatieke correspondent van Reu ter kwam gistermiddag met de verrassende mededeeling, dat de Russische regeering haar standpunt inzake de non-interventie had laten varen en thans bereid was, de party-Franco als belligerent te erkennen, nog vóór de laatste vrijwilligers het Schier eiland hadden verlaten. De erkenning zou verbonden blijven aan eenige voorwaarden in den geest van de Engelsche compromis voorstellen Later is Reuter echter od dit bericht teruggekomen Maiskl. de Sovjet ambassadeur, die gisteren een bezoek heeft gebracht aan Lord Plymouth, heeft geen enkele wüziging aangekondigd in het Rus sische standpunt, zooals dat vastgesteld was tijdens de iongste vergadering der sub commissie. Ook de Russische ambassade te Londen is met een nadrukkeWke tegen spraak gekomen Behalve van Maiski. heeft Plymouth nog bezoek ontvangen van Corbin en Grandi: vandaag heeft hU nog een bespreking met den Duitschen zaakgelastigde. De kwestie der Mooren. welke de Sovjet- Unie eveneens als vrijwilligers beschouwd wilde zien welke teruggetrokken zouden dienen te worden, is naar het oordeel van sovjet-Russische kringen te Londen van zuiver technlschen aard en door den Sovjet vertegenwoordiger dan ook alleen ter sprake gebracht in een der byeenkomsten van de technische ondercommissie. Waarschijniyk zal morgen de sub-com missie weer byeenkomen. Plymouth wil nog eenige noodzakeiyke voorbereidende besprekingen houden. De Indruk is blyven bestaan, dat er nog geen aanzienlyke vooruitgang is vast te stellen op den weg naar onvoorwaardelijke aan vaarding van de Engelsche voorstellen. Spanje en de Heilige Stoel. Hoewel men verzekert dat het agreement voor de benoeming van Don Pablo Chur- ruca als vertegenwoordiger der regeering van Burgos in het geheel geen erkenning van dit bewind beteekent, meent Havas toch te weten, dat de titel van den nieuwen vertegenwoordiger gewyzigd zal worden. Op het oogenblik zouden besprekingen gevoerd worden over deze aangelegenheid en men is van meening dat de markies niet meer als officieus agent, maar als officieel ver tegenwoordiger beschouwd zal worden. Niettemin beteekent dat. naar men verze kert, geen formeele erkenning van de regee ring van Franco. Verbranden van boeken. Zaterdag, ter gelegenheid van het feest van Ignatius, zijn in Spanje oa. te Bilbao, groote demonstraties gehouden, Phalangis- ten, requetes, beambten, Marokkaansche troepen, Duitsche en Italiaansche soldaten hebben voor het standbeeld van Ignatius van Loyola een autodafé aangepicht. De werken van Zola. Blasco, Ibanez. Anatole France Renan. Marx, Bakoenin, Malraux en Valéry. P. Valders enDickens gin gen in vlammen op. Ook een aantal couranten moest het ontgelden, oa de. Manchester Guardian, News Chronicle Daily Herald, het Fransche katholieke blad L'Aube, de Humanité. de Populaire, Marianne en vele andere. Van 't front. De strijd schynt in hoofdzaak te rusten, hoewel de regeeringstroepen bii Madrid weer druk oefenen, waardoor zelfs het ge rucht de wereld is ingestuurd, dat Bruneta door hen zou zün heroverd hetgeen door niets wordt bevestigd. Generaal Miaga heeft overigens nog eens breedvoerig zün vorig succes uitgemeten, terwül Salamanca hetzelfde doet ten aan zien van het front van Teruel. Talryke arrestaties te Madrid. Radio Santander meldt, dat de procureur der republiek te Barcelona het onderzoek is begonnen inzake den aanslag op Andreu, den president van het hof van cassatie. Er werden vier arrestaties verricht en by de huiszoekingen die werden verricht, zijn wapens en munitie ontdekt. Te Madrid zUn gedurende het laatste et maal nieuwe huiszoekingen verricht, waarbli talryke personen gearresteerd werden. WONING- LOEB 5533 (Ingez. Med.) HET IN DEN HANDEL BRENGEN VAN SCHEERMESJES. Een schrijven van den minister van justitie. De minister van justitie heeft een schrij ven gericht aan de procureurs-generaal by de gerechtshoven waarin de minister erop wijst, dat het „regelmatig voorkomt, dat mesjes voor veiligheidsscheerapparaten, voor welke aan de Gllette Safety Razor Company octrooi is verleend en voor welke o.a. de Roth-Büchner g.m.b.h. licentie- houdster is (zgn, .sleufmesjes"), uit het buitenland worden betrokken en vervol gens hier te lande in het verkeer gebractt anders dan door tusschenkomst van de N.V. Netherlands Safety Razor Company, te Amsterdam, de uitsluitend geautoriseer de importrice en vertegenwoordigster van deze maatschappUen hier te lande. Teneinde tegen deze overtredingen van art. 45 der octrooiwet beter te kunnen op treden, heeft de minister van financiën by de opsporing daarvan de medewerking toegezegd van den dienst der invoerrechten en accijnzen, welke hierin zal bestaan, dat de visiteerende ambtenaren, zoodra zij bij de visitatie een zending van bedoelde mes jes signaleeren. daarvan onverwyid, zoo mogelyk telefonisch, de politie van de plaats van bestemming der mesjes in ken nis stellen. Doordat dc mesjes in afwijken de verpakking worden ingevoerd, waarover de minister de visiteerende ambtenaren nog nader zal instrueeren, zal het moge- lyik zün te onderkennen, welke mesjes al dan niet inbreuk maken op bedoeld octrooi. Onmiddeliyk na de ontvangst van een zoodanige waarschuwing behoort de poli tie, voor zoover noodig in overleg met den betrokken Officier van Justitie, verder de noodige maatregelen te treffen". De minister teekent hierby aan, dat op het oogenblik van den invoer het misdrijf van art. 45 der octrooiwet in den regel nog niet is gepleegd. De douane zal dus, voor zoover er overigens geen aanleiding mocht bestaan om de goederen voor de visitatie op te houden, niet aan belang hebbenden kunnen beletten, dat zij de goederen invoeren. Het zal dus noodzake lijk zijn zooveel mogelijk in het oog te houden, waarheen en met welke bestem ming de mesjes verder worden vervoerd, om onmiddellijk strafrechtelijk te kunnen Ingrijpen, zoodra de mesjes m het verkeer zijn gebracht of een poging daartoe plaati vindt". MINISTER SLOTEMAKER DE BRUINE BEZOEKT ARTIS. Vertooning van de Artisfilm. Vanmorgen heeft de minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, in gezel schap van den chef der afdeeling kunst zaken, mr. P. Visser een bezoek aan Artis te Amsterdam gebracht. De minister was speciaal gekomen om een gedeelte van de Artisfilm. samenge steld door de heeren A. T. J. Portielje en H. C. Verkruysen, te zien. OPLEVING IN HET HOTELBEDRIJF TE AMSTERDAM. De hotelbezetting te Amsterdam over de maand Juni vertoont volgens de Jongste gegevens van het gemeentelyk bureau voor de statistiek wederom een sterke sty- glng. In de negen eersteklasse hotels steeg het aantal logeernachten in de maand Juni van byna 14.200 tot ruim 20.800, d.w.z. met 46 pCt., de bedbezettlng steeg van 0.37 tot 0.55. Voor de middelklasse, welke negen hotels omvat, steeg de bedbezetting van 0,32 tot 0.42. Voor de 24 voornaamste hotels te Am sterdam liep het aantal logeernachten op van 23.120 tot ruim 32.300, de bedbezetting vertoont een styging van 0.35 op 0.48. PRINS BERNHARD ZAL DEN ZEEVERKENNERSDAG NIET BIJWONEN. De hoofdkwartiercommissaris voor de zeeverkenners verzoekt ons mede te deelen, dat het bericht, dat Z.K.H. Prins Bernhard Zaterdag a s. den zeeverkennersdag op de Kaag zal bywonen, onjuist is. De prins zal dien dag niet aanwezig kunnen zyn. DE TINBAGGERMOLEN „DOEJOENG" NADERT GIBRALTAR. De in opdracht van de Billltonmaat- schappy bij J. en K. Smit's scheepswerven te Kinderdyk gebouwde tinbaggermolen „Doejoeng", welke op 27 Juli j.l. zijn sleep reis naar Nederlandsch-Indië heeft aan gevangen, vordert, mede dank zij het_,. gunstige weer in Het Kanaal en in de uo" van Biscaye, goed. Volgens het laatste by L. Smit en C0-» Internationalen sleepdienst, welke firma met het moeilyke transport belast is, insjT komen bericht, bevond het tr.a.nsl'l. zich Maandagmiddag 2 Augustus JJ. streeks het middaguur ter hoogte van Noordkust van Spanje, 70 mül ten Noor Westen van La Coruna. Verwacht wordt, dat de sleepboow „Humber" en „Oostzee" in den loop v morgen met de „Doejoeng" te GiwjjLg zullen aankomen, waar voor de eers maal gebunkerd wordt. - 2—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2