Het koelhuis te Katwijk aan Zee| geopend LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 5 Augusfus 193] KERK- EN SCHOOLNIEUWS GEMENGD NIEUWS De burgemeester stelt het bedrijf in werking Nederlandsch Onderwijzers- Genootschap. FAILLISSEMENTEN Vreeselijk ongeluk op het hoofdstation te Groningen. Reiziger tusschen treeplank en perron bekneld. Gisteravond heeft op het hoofdstation te Groningen een noodlottig ongeluk plaats gehad. De 58-jarige heer H. Mulder uit Groningen, die met den laatsten trein uit Hoogezand om half twaalf te Groningen arriveerde, stapte uit den trein terwijl deze nog in beweging was. Hij kwam te vallen, geraakte tusschen de treeplank en 't per ron bekneld en werd ongeveer vijftig me ter meegesleurd. De treinbeambten zagen, dat de ongelukkige hierbij werd rondge slingerd. Toen de trein tot stilstand was gekomen, werd het slachtoffer bevrijd. Hij gaf toen nog teekenen van leven, doch overleed eenigen tijd later. Als tragische bijzonderheid zij hierbij nog gemeld, dat het ongeval geschiedde voor "de oogen van mevrouw Mulder, die haar man van den trein afhaalde. LOTERIJSPEL TE ZANDVOORT IN BESLAG GENOMEN. Gisteravond omstreeks half elf arriveer den bij het Casino te Zandvoort aan de Dr. Johan Metzgerstraat de officier van justitie te Haarlem, de commissaris van politie te Zandvoort, mr. P. L. Reijenga, eenige rechercheurs en een zestal agenten. Dc agenten zetten alle toegangen af, welke leiden naai- de zaal, waar sedert enkele weken de vereeniging ..Sociëteit Zandvoort" haar leden de gelegenheid biedt het loterijspel Fortuna te beoefenen. De vertegenwoordigers van justitie en politie betraden vervolgens de zaal en troffen daar een zeventigtal personen aan. Deze werden ondervraagd, waarna proces verbaal tegen hen werd opgemaakt. Vier speeltafels, fiches en andere voor werpen voor het beoefenen van het spel. alsmede de bank. welke eenige duizenden guldens bevatte werden in beslag genomen en naar het politiebureau overgebracht. Autobus kwam in sloot terecht. Door onbekende oorzaak te Sexbierum van den weg gereden. Gistermorgen is te Sexbierum een ern stig auto-ongeluk gebeurd. De autobus van de Nederlandsche tramwegmaatschappij die den dienst onderhoudt tusschen de plaatsen Jacobi-Parochie en Franeker. be stuurd door den chauffeur Jager uit Leeu warden. passeerde een even voor het bo vengenoemde plaatsje gelegen bocht met 'n snelheid van naar schatting ongeveer der tig kilometer.. Even voorbij de bocht kwam de autobus door onbekende oorzaak op den berm van den weg te rijden met het gevolg, dat de bus, waarin zes en twintig passagiers zaten in de langs den weg ge legen bermsloot terecht kwam. Van de passagiers werden drie ernstig gewond, ne gen minder ernstig. Geneeskundige hulp werd verleend door de dokters Kuperus en Moulin te Sexbie rum. Een der zwaar gewonden, de echbge- noote van den heer J. Pols uit Sexbierum. is naar het Diaconessenziekenhuis te Leeu warden vervoerd. De twee anderen werden per ziekenauto naar hun woningen over gebracht. De andere passagiers zijn met eigen vervoermiddelen naar hun woningen vertrokken. De chauffeur, die voor de tweede maal deze route reed, bleef onge deerd. Vermeld dient nog te worden, dat de weg ter plaatse in een zeer slechten toestand verkeert. FELLE BRAND TE SLOTERDIJK. Boerderij in vlammen. Gistermiddag Is brand uitgebroken in de Boerderij van den heer T. van den Broek aan den Spaamwouderwijk 471 te Sloter- dijk. Omstreeks half twee ontdekte het acht jarig dochtertje van den landbouwer, dat de vlammen uit het dak van de boerderij sloegen. Onmiddellijk schreeuwde ze: „brand, brand". De arbeiders, die op het veld werkten, door dit geroep gealarmeerd, kwamen da delijk op de boerderij af om hulp te ver- leenen. Het bleek toen. dat ook de naast de boerderij gelegen hooibergen in brand stonden. Een van hen waarschuwde de bewoners van een naburig huis. vanwaar men de brandweer alarmeerde, die spoedig ter plaatse verscheen. Onderwijl hielpen de anderen den boer met het in veiligheid brengen van het vee. De geheele veestapel, bestaande uit twee koeien, vijf kalveren en zeventig varkens kon worden gered. Alleen eenige konijnen verbrandden. De brandweer bestreed met vier stralen het vuur, en was vrij spoedig den brand meester. De boerderij had echter zwaar van het vuur te lijden gehad. Het dak was geheel vernield en de inventaris grooten- deels verloren gegaan. Circa honderddui zend kilo hooi werden eveneens een prooi der vlammen. Zoowel de boerderij als het hooi waren verzekerd, de inventaris ech ter niet. Het nablusschingswerk nam nog gerui- men tijd in beslag, vooral door het nasmeu- len van het hooi. Men neemt aan, dat de brand ontstaan is in den hooiberg en vandaar overgeslagen is naar de boerderij. De ooizaak wordt gezocht in broeiing van het hooi. BRAND TE OUDE-PEKELA. Hedennacht om ruim twaalf uur werd brand ontdekt in een dubbele woning, waarin gevestigd zijn een kapperszaak en een vergunning van de weduwe Prik en haar zoon te Oude-Pekela. Alle bewoners waren afwezig, zoodat niets kon worden gereed. Het geheele pand is tot den grond toe afgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door ver zekering gedekt. IN EEN ZEIS GEVALLEN. Te Beek, gemeente Bergh, had de land bouwer Laes het ongeluk uit te glijden, waardoor hij met zijn been zoodanig in een zeis viel, dat dat lichaamsdeel bijna geheel werd afgesneden. Hij is in het ziekenhuis te 's Heerenberg opgenomen. Zijn toestand is zorgwekkend. BUITENLANDSCH GEMENGD. MASSA-VERGIFTIGING VAN ARBEIDERS. Naar aanleiding van den dood van 122 arbeiders, die om het leven zijn gekomen tengevolge van het eten van worst, die met bacillen was besmet, hebben in Rusland de verantwoordelijke personen terecht gestaan als „Trotzkistische bandieten en organisa toren van massa-vergiftiging der arbei ders". De rechtbank te Azof heeft den directeur der worstfabriek. den directeur van den handelsdienst der levensmiddelen- magazijnen en een keuringsarts ter dood veroordeeld. ONTVOERD EN TERUGGEVONDEN. De twee-jarige Donald Horst, zoon van een schatrijken hotelhouder te Chicago, is door gangsters ontvoerd, toen hij met ver scheidene andere kinderen in het bijzijn van zijn moeder in den tuin speelde. In enkele seconden waren de roovers met het kind verdwenen. Per telefoon hebben zij daarna een losgeld van vijfduizend dollar geëischt. De politie is direct met het op sporingswerk begonnen en gisteren liet de onderprocureur van Chicago mededeelen. dat de tweejarige Donald Horst ongedeerd teruggevonden is. verdedigde het rapport van de commissie. Spr. verwierp het verwijt, dat de openbare school schuld zou zijn aan de ontkerste ning van het Nederlandsche volk. Invoe ring van het leervak bijbelkennis zou ge vaar mee brengen voor het karakter van de openbare sohool. Men kan het bijbel- onderwijs niet aan lederen willekeurlgen leerkracht opdragen. Wat zou er dan over blijven van de vrijheid van den onder wijzer en het karakter der openbare school. De heer L. F. Kleiterp zette de meening uiteen van de minderheid van de commis- sie, die tegelijkertijd dc meening is van de meerderheid van het hoofdbestuur. Spr. achtte bijbelkennis van zeer groot belang voor het persoonlijk en maatschappelijk leven. Wanneer het Nederlandsche volk dit onderwijs verlangt, moet de Nederlandsche onderwijzer bereid zijn het te geven. De heer K. Vondeling hield een pleidooi voor invoering van het leervak bijbelkennis op grond van de toenemende belangstelling voor de religie, die spr. in verschillende kringen constateert. De heer Zevenbergen sprak namens de minderheid van het hoofdbestuur ten gunste var. het rapport. Spr. gaf als zijn meening. dat objectieve bijbelvertelling niet bestaat. Men zal altijd te maken krij gen met de opvoeding van het kind door zijn ouders. Nadat verschillende afgevaardigden nog hun meening hadden gezegd, stelde het hoofdbestuur een motie voor. waarin gelet op de uiteenloopende meeningen aangaan de hef. onderwerp bijbelkennis wordt be sloten het rapport niet in stemming te brengen, maar als studie-object te aan vaarden. De motie werd met algemeene stemmen aangenomen. Voorts werden nog eenige voorstellen aangenomen en eenige aangehouden. Besloten werd om. er bij de regeering op aan te dringen, de wijzigingen in 1934 in de spelling aangebracht, terug te nemen. Tenslotte werd een motie aanvaard, waarin de regeering wordt verzocht in af wachting van een spoedige algeheeie verbetering der ondenvijzerssalarissen, de laatste toegepaste korting van 5 pet. met terugwerkende kracht tot 1 Juli 1937 te doen vervallen en een motie waarin de vergadering zegt in hooge mate te betreu ren, dat voorstanders van openbaar onder wijs zoowel in de desbetreffende staats commissie als in de volksvertegenwoordi ging aan de totstandkoming der „concen- tratiewet" hun medewerking hebben ver leend. Hierna sloot de heer Bon de vergadering, 's Avonds vereenigden de congressisten zich aan een diner. Een hoekje in de machinekamer van het nieuwe koelhuis. ONGELUK OP ZEE. Arbeider bekneld geraakt en overleden. Gisteravond omstreeks zeven uur is op zee, ter hoogte van Urk, de ongeveer 55-jarige W de Boon uit Sliedrecht, bij werkzaamheden op den baggermolen „Gor- kum", bekneld geraakt tusschen een ledige zolderschuit en den baggermolen. Het slachtoffer bekwam ernstige kneuzingen. Met de sleepboot „Albatros" van de firma Blankevoort en Zn. is de man naar Urk gebracht, doch voordat het schip de haven bereikt had. was hij reeds overleden. VERDRONKEN. Gisteravond omstreeks half acht was de 16-jarige Willy Gabriels uit Spaubeek, in de Haas, ter hoogte van het overzetveer tusschen Elsloo en Gothem aan het baden. Op een gegeven oogenblik verdween hij in de diepte. Zijn broer, de 25-jarige Thyme Gabriels, die aan den kant stond te kij ken, sprong gekleed te water, doch ook hij verdween in de diepte. Een voorbijganger, de heer L. Meyers, begaf zich vervolgens te water en wist beide drenkelingen op het droge te brengen. Ijlings ontboden genees- heeren pasten kunstmatige ademhaling toe, hetgeen alleen bij Thyme baatte. Zij slaagden er echter niet in de levensgeesten bij den jongste op te wekken. De jongens konden niet behoorlijk zwem men. 130 KOREANEN IN STORM OMGEKOMEN. Sinds 1 Augustus zijn in het noordelijk deel van Korea 130 menschen gedood en 18 gewond als gevolg van zware stormen en regenbuien, welke aanzienlijke mate- rieele schade hebben aangericht. GROOTE BRAND IN PALESTINA. Vannacht is te Tel Aviv 'Palestina) een groote brand uitgebroken, tengevolge waar van verscheidene levensmiddelenmagazij nen in de asch zijn gelegd. De schade wordt op 1.500.000 irancs geraamd. In sommige kringen acht men het niet uitgesloten, dat hier kwaadwilligheid in het spel is. in verband met de economische spanning, waaronder de markt gebukt gaat. PREDIKBEURTEN. BOSKOOP. Geref. Gem.: Vrijdagnam. halfaoht, da. Hofman, van Moercapelle. NED. HERV. KERK. Aangenomen: Naar Hbogeloon R. v. d. Mast. cand. te Driebergen. 91 »U jaarvergadering te Rotterdam. In de middagzitting van de 91ste jaar vergadering van het Ned. Onderwijzers genootschap te Rotterdam was aan de orde het rapport van de commissie „onder wijs in bijbelkennis". In dit rapport wordt geconcludeerd tot handhaving van den be- staanden toestand. De openbare school kan en mag geen andere taak hebben te dezer zake dan die omschreven in de lager- onderwijswet van 1920. Onderwijs in bijbel kennis kan, aldus 't rapport, niet gegeven worden op de openbare school, zonder in botsing te komen met de geloofsovertui gingen. die in den bijbel haar grondslag vinden Deze opvatting sluit een occasio- neele behandeling van bijbelsche verhalen niet uit. De heer J. van Wijngen, secretaris- rapporteur van de commissie, hield een beschouwing over de historie van het onderwijs in bijbelkennis op school en ALGEMEENE SYNODE DER NED. HERV. KERK. XIV. In de gisteren te 'sGravenhage voortge zette zitting van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk heeft ds. J. Boonstra van Gieten rapport uitgebracht over de eind redactie van de definitief aangenomen wijziging van art. 70 van het Algemeen reglement; Prof. dr. Th L. Haitjema van Groningen over de voorloopig aangenomen wijziging van art. 7, alinea d van het re glement op het examen en van art. 2, alinea 2 van het reglement op het Hulppre dikerschap. Alle conclusies werden aange nomen. Overeenkomstig de conclusie werden ver zoeken van kerkvoogden van Everdingen en van Losdorp om verlaging van het quo tum. waarover ds. L. Boer van Schevenin- gen rapporteerde, verworpen. Hierna kwam in behandeling het j.l Maandag ter inzage gelegde rapport over het reglement op de samenwerking der ge meenten. (De vorming van een Centralen Raad etc. waarover we reeds een en ander mededeelden). De Synode vereenigde zich met de conclusie van het rapport strekken de tot aannemingvan het reglement. Vervolgens kwam aan de orde het rap port over het voorstel van Dr. J. B. Callen- bach, em. predikant te Bilthoven in betrek king tot art. 10 van het reglement op de kerkeraden, dat eveneens ter inzage gelegd was en waarover we reeds mededeelingen deden. Door de commissie voor de nieuwe wetsvoorstellen werd voorgesteld het woord „uitspraak" in art. 10 te laten staan, maar het woord „beslissing" in art. 9 te schrap pen. Een minderheid achtte dit laatste on- gewenscht. De Synode vereenigde zich met dit laatste gevoelen. Ds. P. de Bruijn van Driebergen rappor teerde over de persoonlijke kerkvisitatie in Friesland. Het rapport werd onder dank zegging aan den rapporteur goedgekeurd. Ds. J. W. J. Addink van Heeze bracht rapport uit over een verzoek van het Prov. Kerkbestuur van Noord-Holland om voor lichting inzake art. 13 van het reglement op het godsdienstonderwijs met name over de vraag of schriftelijke cursussen kunnen worden geacht te voldoen aan hetgeen in art. 13 van dit reglement gezegd wordt. De conclusie van het rapport ontkent dit laat ste, met welke zienswijze de Synode zich vereenigde. Wegens het houden van commissiever gaderingen verdaagde de president de zit ting tot hedenmorgen. KINDERZENDINGSFEEST OP OUD POELGEEST. Onder begunstiging van mooi weer werd gistermiddag op „Oud Poelgeest" het acht tiende Zendingsfeest gevierd, uitgaande van het Kinder Zendingscomité te Leiden. De voorzitter van het Bestuur de heer G. Leenheer opent met het laten zingen van Ps. 65 vs. 1 en gebed. Hij spreekt daarop een welkomstwoord. Vervolgens is het woord aan Ds. Chr. Eerhard van Hillegom die spreekt over „Heidenkinderen en Christenkinderen". Uiterlijk verschil is er tusschen christen en heidenkinderen niet. Dat verschil zit in wendig. Om dit nader aan te toonen neemt spr. als voorbeeld de kinderen der Toradja's op Celebes. Spr. schetst karakter en levens wijze dezer kinderen en hun gebrekkige op voeding. Vooral op geestelijk gebied heerscht schromelijke armoede. Tegenover dezen donkeren achtergrond schetst spr. het heer lijke van de Christelijke opvoeding, begin nende met het sacrament van den doop. Krachtens dien doop heeft het kind in zijn verder leven steeds vrijen toegang tot God. Het indenken van dit voorrecht moet er Onder zeer groote belangstelling had gis teravond in het gebouw zelf de officieele opening plaats van het nieuwe koelhuis te Katwijk aan Zee. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op: burgemeester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop. de wethouders J. Dubbeldam en C. A. Veltkamp, <fen ge meentesecretaris D. C. O. Boekhoven, vele raadsleden, de meeste Katwijksche reeders die tevens aandeelhouders in de N. V. Koel huis zijn, haringhandelaars; den heer N. Parlevliet Jr.. vertegenwoordiger van de Kamer van Koophandel voor Rijnland; den raad van bestuur van het Koelhuis be staande uit de heeren D. Taat, voorzitter, H Admiraal, E. A. van Daalen, Jac. den Duik Azn„ D. F. E. Meerburg; den heer A. v. d. Toorn, 2de voorzitter van dc Reeders- vereen. voor de Nederl. Haringvisscherij met den secretaris, den heer J. A. Mulder; ir. G. Ferguson, adviseur van de gemeente Katwijk en ontwerper van het Koelhuis; vertegenwoordigers van de N.V. Apeldoorn- sche Machinefabriek voorh. Loog Landaal te Apeldoorn, welke de machinerieën ge leverd heeft; de aannemersfirma v. d. Plas alhier; den opzichter J. W. Onstenk uit Leiden; den directeur der gemeentebedrij ven E. A. van Daalan. den directeur der gemeentewerken ir. J. H. de Bruyn; den administrateur G. Meyer, directeur van de Rotterdamschc Bankvereen.; den machi nist A. Parlevliet; den secretaris van „Vuurbaak", C de Best. De eerste spreker was de heer D. Taat, die namens het bestuur van het Koelhuis allen welkom heette en in 't bijzonder het college van B. en W. Als het getij verloopt, aldus spr.. moet men de bakens verzetten. Spr. ging na wat er gedurende de laatste 10 jaar op visscherijgebied is veranderd. Aan de haring werden steeds hoogere cischen gesteld en men besloot te gaan koelen. Uitvoerig ging spr. na hoe het koel huis te Katwijk met hulp van dc gemeente tot stand is gekomen en bracht B. en W. en den raad dank voor hun medewerking. Verder richtte spr. waardeerende woorden tot de heeren van Daalen, v. d. Plas, ir. de Bruyn en ir. Ferguson Bijzonderheden. Hierna sprak ir. G. Ferguson, ontwerper van het koelhuis. Spr. zette het doel van het koelhuis, het overhouden van haring, uiteen. Dit haringkoelhuis, aldus spr.. dat aan een groot aantal reeders gelegenheid moet geven hun vangsten op te slaan, be schikt over twaalf koelruimen en twee ge koelde werkruimen. De koelruimen zijn 'wee aari twee boven elkaar gelegen, de twee werkruimen liggen eveneens boven eikaar, ieder vóór zes koelruimon. Dit is mogelijk geweest door de terreinsituatie: de langs het koelhuis gelegen hellende straat maakt het mogelijk aan de eene zij de van het koelhuis de benedenverdieping, aan de andere zijde de bovenverdieping te bedienen zonder dat liften noodig zijn. Ty peerend voor dit koelhuis zijn bovendien de twee groote werkruimen, waarin, door lichte isolatie en matige koeling de hoogtl zomertemperatuur, die voor de haring zool uiterst schadelijk is, geweerd wordt. De koelinstallatie bestaat uit een koude-1 opwekkend en een koude verbruikend deel.l In de machinekamer zijn de machines enl apparaten opgesteld, die de koude produ-l ceeren, in den vorm van koude pekel een| heel andere dan die waarin de haring pekeld wordt! De koelinstallatie bestaat uit twee dee-1 ien, ieder voor zich een complete eenheid I vormend en volkomen aan elkaar geüjbl Terwijl beide werken in tijden van groottl haringinbreng, is voor het grootste gedeel-f te van het jaar één installatie voldoend!! om in de koudebehoefte te voorzien. Daar-I mede is de reserve verkregen, zoodat Lloyd's I die voorschrijft voor installaties voor con-r serveeren van bederfelijke levensmiddeler.l Het passieve deel van het koelproces on- f vat de machines en apparaten, noodig voorl het transport van de in de machinekanwl opgewekte koude en de distributie over it koudeverbruiksplaatsen. Na het uitspreken van de rede rul den heer Ferguson, noodigde dc voor-[ zitter den burgemeester uit om de ma-1 chinerieën van het'koelhuis in ssttküvg te stellen. Nadat allen naar de machi nekamer naren afgedaald, haalde del burgemeester een handle over, waarin de machines gingen draaien. Naar boven teruggekeerd, werd, voordat! men aan de gedekte tafels plaats nam! slaande het Wilhelmus gezongen, waanial de muziek het „Haringlied" speelde, ft! aanwezigen werden vervolgens onthaald c>?l heerlijk gekoelde haringen waarbij bier fa| croquetjes geserveerd werden. Rede van den burgemeester. I Door een eenvoudige handeling, aldus del burgemeester is voor Katwijk een belan:-! rijk bedrijf in werking gesteld. Kalsrijtl leeft van de visscherij. reeds van geslacKl Op geslacht. Hier is de evolutie meesc-l maakt van bom tot motorlogger. Telken I dreigden reederijen onze gemeente te veel laten. Doch reeders en handelaren zijnl Katwijk trouw gebleven, hoewel zij hier vele voordeelen die andere visschersplaat-1 sen bieden, moeten missen. Toen deed "I zich een gelegenheid voor om de visschenj I aan onze gemeente te binden; er was tol hoefte aan koelruimte en het gemeentebe-r „tuur was onmiddellijk bereid om zijn me- dewerking aan de bestaande plannen, difl uil reederskrlngen zijn voortgekomen. "I helpen verwezenlijken. Hier kon een ecre-l schuld worden ingelost. Met vertrouvenl gaan we de toekomst tegemoet. Tenslotte! wees spr. op de bijzondere wijze waarop d«| financieele regeling tot stand is gekomen! en bracht een dronk uit op den bloei vaal de gemeente Katwijk en het nieuwe koel-f huis. Hierna werd nog het woord gevoerd dooi! de heeren A. v. d. Toorn uit Scheveningen-I N. Parlevliet en C. van Tongeren, terwijt de heer D. Taat een slotwoord sprak, waar-: ui hij den wensch uitsprak dat Katwijk oos een haven zou krijgen. ons toe brengen ook anderen die er nog van verstoken zijn, bekend te maken met het Evangelie. In de pauze die hierop volgde werden de kinderen met allerlei spelletjes bezig ge houden. Na de pauze is het woord aan Zendeling N. de Neep met het onderwerp: Hoe het groeide. Van de eerste school tot de eerste vliegmachine. Omstreeks 1860 werd het Christendom op Halmaheira gebracht. De zendelingen op Nieuw Guinea en Ternate waren toen in een moedeloozen toestand, totdat hun aan dacht getrokken werd door het naburige eiland Halmaheira. waar zendeling van Dijken het pionierswerk verrichtte. Al spoe dig werd de eerste school geopend, al was de inrichting ook zeer primitief. Hij schetst de moeilijkheden, die de goeroe's (inland- sche onderwijzers) met het geven van on derwijs hadden. Toch ging het langzamer hand vooruit: vooral het Bijbelsch onder wijs maakte een goeden opgang. Des Zon dags werd het schooltje voortgezet in de kerk, waar de eerste volwassenen werden gedoopt. Thans heeft iedere voorname plaats een school en vindt men ook hier en daar opleidingsscholen voor goeroe's. SDr. geeft een overzicht van het verloop der nude vliegmachine! Spr. schetst del verbazing der inlanders bij het verschijn1" l van de eerste vliegmachines! ,1 Tenslotte wekt hij de kinderen op y> I geven en bidden voor het werk der zendins-1 Door den heer J. F. de Heer, secretar»! van het comité werd het slotwoord gespr" ken. Uitgesproken: Bernardus J°^an" L Meeu'wissen, timmerman, Lisse, Heeren* o p 459. R.-c. mr. L. Vliegenthart. Cur. mr. i Verlooy, Heemstede. rfc I Gedurende de maand Juli werden ou I gezamenlijke griffies in Nederland ge poneerd 50 crediteurenlijsten met een taal passief van f. 412.083.10, waarvan P ferent f. 86.508.84. Sedert 1 Jan. 1937 warden in totaa' deponeerd 1085 crediteurenlijsten mei totaal passief van f 16.113.855.87 waa preferent f.3.995.092.01'/!. i.rHim I Vernietigd door het Hof te Aniste schooldagen, hetgeen door de kinderen met I 23 Juli: C. Vissers, Nieuw Vennep.^ groote belangstelling wordt gevolgd. En1 43

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 12