LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 3 Augustus 1937 VISSCHERIJ-BERiCHTEN SPORT Voor rechtszaken en incasso's: RECHTZAKEN AGENDA ZEILEN. De Holland-week. Prins Bernhard zeilt mee in de Tromp 2. Evenals de eerste twee wedstrijddagen heeft de dag van gisteren zich weer ge kenmerkt door betrokken weer met onge veer denzelfden wind uit Noordelijke rich tingen. Des middags ruimde de wind iets. Er werden op het Buiten-IJ weer twee wedstrijden gezeild. Door een verandering van de baan, eerst na het starten der sharpies (de verschillende nummers wer den daardoor een half uur vertraagd) was er des middags een kruisrak van het vuur toreneiland naar Durgerdam, 's middags was door den veranderden wind ook dit weer te niet gedaan. In den ochtendwedstrijd der sharpies strijd kon de" Dultscher Fr. Koeser de tweede plaats bezetten achter C. M. H. Nauta .terwijl zijn landgenoot Richard Kropp zich als vijfde wist te plaatsen. Des middags bleven de Hollandsche sharpie- eeilers echter de baas .zoodat Koeser slechts vijfde werd. De uitslag was toen: 1. Overmans; 2. Quelcher; 3. C. M. H. Nauta; 4. J. H. Nauta. Bij de Olympiajollen waren de Dultschers gelukkiger. De eerste vijf plaatsen waren hun bult, met Borgerhoff Mulder als zesde, 's Middags wonnen weer twee Dultschers. Toen was Borgerhoff derde en Coops vijfde. Op het IJsselmeer waar de gebruikelijke drlehoeksbaan gezeild werd, kwam hoog bezoek. Prins Bernhard zeilde n.l. mede in de „Tromp II" van den heer A. E. Dudok van Heel ln de voorgift-klassen, waar de „Tromp II" een mooien wedstrijd zeilde tegen de „Noordster" en won. In de Drakenklasse is de Duitscher O. A. Ernst met den eersten prijs schoot gegaan voor J. Heinen. Onze landgenoot Bob Maas heeft zich weer als eerste kunnen plaatsen in de Internationale starklasse waardoor tevens 1 zijn kans op den hoofdprijs over de vier wedstrijddagen zoo goed als verzekerd is. De tweede plaats werd bezet door den Franschman Jean Peytel. De Dultsche marine-luitenant Merten werd derde en de Franschman Herbulot vierde. In de Regenboogklasse was de uitslag: 1. Tjebbe st. Tj. Maas (De Kaag); 2. Hol- landia, st. C. van Staveren (Braassemer- meer); 3. De Leede III, st. W. v. d. Mey (K.N.Z. en R.V.); 4 .Holland II ,st. F. P. Bos (Braassemermeer). OM DEN AMERICA-CUP. Ook de tweede race gewonnen door het jacht Ranger. De tweede race om den Amerlca-cup. welke gisteren od een driehoeks baan bij Rhode-Island werd gehouden, werd weder om gewonnen door het Amerikaansche jacht .Hanger" van Harold Vanderbilt. De tijd van de .Hanger" beteekende een record over deze driehoeksbaan van 30 mijlen. De .Endeavour 2" van den heer Sopwith ging 18 min. 32 sec. na de „Ranger" door de finish. De .Hanger" leidt thans met twee overwinningen na twee races. CRICKET. N.C.B.-ELFTAL—FREE FORESTERS. De tweedaagsche wedstrijd op het (H.C.C.-terrein. Op het HC.C.-terrein te Den Haag werd gisteren een aanvang gemaakt met den tweedaagsehen wedstrijd tusschen het N.CB.-elftal en de Free Foresters. De Nederlandsche aanvoerder, jhr. J. van den Bosch, won den toss en koos batten. Het begin was uiterst zwak, want voor 29 runs waren reeds 5 wickets neer. Daarna ging het iets beter, dank zij goed batten van Sllievts (41) en de Waal, 40 not out. Voor 140 zat het geheele Nederlandsche (Blftal aan den kant. De score van de eerste Innings luidt; W. Roodenburg c. Gilmer fc Bromley Davenport 10 C. A. Huinder b. Bromley Davenport 5 C J. Engel c. Bromley Davenport b Gilmer 11 J. Oosterhoff b Bromley Davenport 0 L. W. Sillevis st. Boddington fe. Green 41 J. v. d. Bosch laanv.) b. Gilmer 1 F. Wunder V. Boddington b. Brims 6 R. W. J. de Waal n.o. 40 D. L. Ingelse b. Bromley Davenport 4 M von Oven c. Bromley Davenport fc. Gilmer 6 L Borani b, Gilmer 0 Extra's 19 TENNIS. De int. kampioenschappen van Duitschland. Von Cramm en Crawford geslagen. Op den derden dag van de intern, kampioenschappen van Duitschland, welk tournooi te Hamburg wordt ge houden, vielen als belangrijkste feiten de nederlagen van Von Cramm en Crawford te noteeren. Von Cramm sneuvelde met 61, 18, 63, 06, 62 tegen den jeugdigen Aus traliër Bromwicl». Sinds 1932 ls de titel van intern, kampioen van Duitschland in zijn bezit geweest. Gisteren speelde hij on zeker en nerveus. De Australiër won zeel snel de eerste set met 61. Von Cramm herstelde zich, won met een zelfde vaart de tweede set met overeenkomstige cijfers. In de derde set ging het tot 33 gelijk op, toen kreeg Von Cramm een inzinking en Bromwich nam de set met 63 voor zijn rekening .In de vierde set speelde Brom wich zeer gereserveerd. Hij riskeerde niets Von Cramm had zijn ouden vorm nog wel niet teruggevonden .doch elk onderdeel van zijn spel was nu beter verzorgd. Met 60 won hij de vierde set, zoodat de vijfde den doorslag moest geven. Von Cramm ver loor nu zijn service-game. Het werd 20 voor Bromwich, Von Cramm haalde tot 2—1 op. doch vervolgens beheerschten de schitterende backhandslagen, tweehandig, van Bromwich de partij. Het werd 31, 41 en zelfs 51. Nogmaals kon Von Cramm zijn service winnen, doch Brom wich maakte in de achtste game geen fout, zoodat hij met 6—2 de match won. Het publiek, dat vanzelfsprekend zeer te leurgesteld was, had een Von Cramm ge zien, bij wien meer foutieve dan goede slagen van het racket waren gekomen. m Een tweede verrassing was de neder laag van Crawford, eveneens een der ge plaatste spelers, tegen den Oostenrijker Metaxa .De Australiër kon zich, evenals Von Cramm, niet voor den kwart-eind strijd plaatsen .Hij verloor met 46, 63, 6—1. 1—6. 3—6. Metaxa was zeer vast, ging niet van de baseline af en aangezien Crawford het grootst aantal foutieve slagen gaf, wist de Oostenrijker door zijn rustig technisch goede spel de partij te winnen. Kho Sin Khie behaalde een moeilijke vijf-sets-overwinning op den internationa len kampioen van Nederland, Kukuljevic. Met twee sets achter speelde de Chinees rustig verder ,het werd two sets all en !n de beslissende set kwam Kho Sin Khie opnieuw 14 achter te staan. Door groote concentratie en te veel forceeren van den Joego-Slaaf wist dé Chinees de partij nog uit het vuur te sleepen. De belangrijkste resultaten waren: Heerenenkelspel, achtste finales: Mac Grath (Australië )sl. Butler 1 Duitschland) 6—4, 6—3. 6—0: Kho Sin Khie 'China) si. Kukuljevic (Joego-Slavië) 57, 38, 6—1 .7—5 .8—6; Henkei (Duitschlandsi. Hildebrandt iDuitschland) 60 .63. 61. Bromwich (Australië) si. Von Cramm (Duitschland i 6—1, 1—6, 6—3, 0—6, 6—2; Dettmer iDuitschiand) si. Szigeti (Honga rije) 6—8, 6—3, 64, 3—6, 6—4; Farquhar- son (Zuid-Afrika) si. Barowski (Oosten rijk) 0—6, 6—4, 2—6 ,6—2, 6—3; Denker (Duitschland)Petra (Frankrijk) w.o. Damesenkelspel, achtste finales: mevr. Sperling si. mej. Heittmann 6—1, 6—2; mevr. Ullsteln si. mej. Weber 6—1, 6—4; mej. Horn si. mej, Mueller 6—4, 9—7; mevr. de la Valdene si. mej. Alexander 60, 61; mej .Hamel si. mevr. Fablan 63, 86; mej. Zehden si. mej. Rosenow 62 ,63; mej. Enger si. mej. Kovac 64, 6—4. In 't gemengd dubbelspel behaalden mej. Rollin Couquerque en dr. Dessart hun eerste overwinning. WATERPOLO. DE ZIJL IV—POELMEER III 0—4. De gisteravond alhier voor de competitie van den Kring Den Haag van den K.N.Z.B. gespeelde wedstrijd De Zijl IVPoelmeer III, eindigde in een 40 overwinning voor de Oegstgeestenaren. Ruststand 20. VOETBAL. OM DEN LUXOR WISSEL-BEKER. Gisteravond speelde op het Sportman- terrein P C. en L. I tegen M.D.S. Rust ging in met 21 voor M.DS. Na de pauze wist midvoor Slera den stand op te voeren tot 53 voor M.D.S. Scheidsrechter Waasdorp leidde tot ieders genoegen. Hedenavond op het L O.V.-terreln L.S.V. I—A S.V. WEDSTRIJD R.B.F. Gisteravond speelde op het Leidsche Boysterrein een elftal van de Rotterdam- sche Broodfabriek tegen een elftal der dansschool De Wekker. De wedstrijd ein digde in een 43 overwinning voor RB.F. (ruststand 22). Donderdag n.m. te 8.15 vertrekt R.B.F. per touringcar naar Alphen, vanaf de Rot- terdamsche broodfabriek, voor den retum- wedstrljd tegen het bakkerselftal. Er wordt gespeeld op het Alphia-terrein. DUIVENSPORT. DE UIVER. Wedvlucht van Halle. Eerst aangek, duif te 2 u. 46 m.. laatste aangek, duif te 4 u. 7 m. 58 sec. J. Fakkel le. 6e; H. Serller 2e, 14e; N. de Meij 3e, 15e. 22e; J. v. Kampen 4e, 8e. 16e; A. Lancel 5e. 13e; J. Sulyle 7e, lie; J. Noordervliet 9e, 10, 18e; N. Bousie 12e; T. Fasel 17e; G. de Graaff 19e; J. v.d. Steen 20e; K. Stikkelorum 21e; J. Bave- laar 23e. Totaal 140 Bowlingcijfers Free Foresters: Dr. S. Gilmer 4 voor 45. E. Bromley Da- (venport 4 voor 30. D. Brims 1 voor 24, C. Tuff 0 voor 12, L. Green 1 voor 13. Iets voor half vier gingen de Engelschen aan bat. Het begin was buitengewoon, dank eij een fenomenaal openingspaar. Williams en Boddington. die het Nederlandsche to taal overschreden. Maar daarmee was het uit en de rest werd een volkomen debacle, want voor 25 runs sneuvelden niet minder dan 5 wickets. In hoofdzaak ls dit te danken aan het schitterend bowlen van Huinder Deze nam 4 wickets voor 14 runs. terwijl hij meer maidens bowlde dan overs waarin runs gemaakt werden. De score was tot dusver als volgt'. E S B. Williams c. Wunder b Sillevis 87 R. A. Boddington c. Von Oven b. Huinder 86 S P. Lawrence l.b-w. Huinder 6 S. F. E. Short c. de Waal b Huinder 7 R. D. Lemon c. Ingelse b. Huinder 5 C. R. Tuff c. J van den Bosch b. Wunder 0 L. Green n.o. P. Eckerslrey n.o. 0 D Brims, H. S Gilmer. E. Bromley Davenport, alle drie. te bat. Extra's 10 Voor 6. Totaal 184 WIELRENNEN. NIEUW SWIFT. J, Riethoven, die bij de kampioenschap pen van Nederland zoo ernstig kwam te vallen, heeft vorige week een ernstige ope ratie ondergaan aan zijn hoofd. Door zijn sterk gestel heeft hij dit goed doorstaan en er is reeds verbetering ten goede waar te nemen. De laatste competitiewedstrijd bestond uit een klassement-wedstrijd voor alle categorieën waarbij de A-klassers door con tracten elders niet aan den start ver schenen. In de B-klasse kwamen slechts vier ren ners aan den start, waarbij J. van der Leest met 29 punten en f link en voorsprong wist te winnen, waarmede hij ook de ge heele competitie won. C. Slingerland be zette met 21 punten de tweede plaats. A. Lodewijks plaatste zich derde met 18 .punten, terwijl M. C. Segaar opgaf. De .winnaar legde de 45 K.M. af in 1 uur 18 min. 30 sec. De negen C-klassers garven een mooien wedstrijd te zien en de gebroeders Geen- .jaar komen steeds beter opeetten. De uitslag was: 1. W. Geenjaar, 31 K.M. dn 54 min. 30 see.; 2. J. Geenjaar; 3. W. RijSbergen; 4. Van 't Wout; 5 6 en 7. H. Kapaan, H. Holswllder en J. Laven, terwijl Bertram opgaf. Naar wij vernemen heeft het bestuur van Nieuw-Swlft vergunning verkregen voor het houden van een nationalen weg wedstrijd. DE WEDSTRIJDEN TE ALPHEN. Onder .Laatste Berichten" hebben wij gisteren nog den eindstand van den zes avonden-wedstrijd te Aliphen vermeld. Hier volgen nog de uitslagen van eendge vooraf gehouden races. Sterkere renners: 1. M. Segaar, 13 pnit.; 2. A. Lodewijks, 12 pnt.; 3. K. de Haas, 7 pnt.; 4. J. v. d. Leest, 4 pnt., allen leden van Nieuw Swift, uit Leiden. Juniores: 1. P. Hofstede, Steeds Hooger: 2. C. de Bruyn, St. H.; 3. J. Laven. N. Swift; 4. H. Noest, Nw. Swift. De heer Beerepoot, de organisator van deze wedstrijden, deelde mee, dat binnen kort de revanche van dezen zes-avonden wedstrijd zou worden gereden. SCHAKEN. HET LANDENTOURNOOI TE STOCKHOLM Nederland wint thans van Italië. Gisteren werden de afgebroken partijen uit de earste, tweede en derde ronde van het landen-tournool te Stockholm voort gezet en beëindigd. Voorts werd de vierde ronde gespeeld, waarin Nederland met 31 van Italië won. Het Hollandsche team deelt, na de vierde ronde met Estland, de vijfde plaats ln de algemeene rangschikking. De uitslagen ln de vierde ronde waren voor onze landgenooten tegen Italië: EuweCastaldl 10; LandauRiello 10; PrinsNapolltano 01; De Groot Rosselll del Turco 10. VAN DER HEIJDEN H. Rijndijk 105, Leiden, Tel. 3405 Besprekingen 's avonds, 1905 (lngez. Med.) KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen stond voor het kantonge recht alhier, weer een groot aantal per sonen voor ernstige verkeersovertredingen terecht, waarbij door het O.M. zware straf fen werden geëischt. Waarnemend kanton rechter was mr. Nord Thomson. E. van T. alhier moest terecht staan om dat hy uit „aardigheid" op het Levendaal met een auto moedwillig op den heer G. H. Steenbergen die aldaar met zijn vrouw liep te wandelen, was ingereden. Door tijdig op het trottoir te springen wisten zij een aanrijding te voorkomen. De heer Steen bergen verklaarde dat verdachte na eerst links gereden te hebben plotseling een zwenking maakte en od 2'/: m. vol gas gaf en recht op hem en zijn vrouw inreed; getuige was er goed afgekomen maar zijn vrouw kreeg door den schrik een hevlgen zenuwschok en een spierverrekking in haar been, welke ln spierverlamming is overge gaan. waardoor zijn vrouw nimmer meer dat been kan gebruiken. Verdachte, die geen rilbewils bezit, ontkende de auto be stuurd te hebben, maar een zeker van H. die ook geen rijbewils bezat. De heer S. herkende echter pertinent verdachte ais den bestuurder van de auto. De waarn. kantonrechter vond het een manier autobandieten waardig om op zoo'n wijze od eerzame burgers ln te rilden Aangezien ook een andere getuige verklaarde dat niet verdachte maar van H de auto bestuurd had, werd de zaak tijdelijk geschorst en de zitting ten huize van den heer Steen bergen voortgezet, waarheen de waarn. kantonrechter, de griffier, het O.M.. veld wachter en verdachte oer auto gebracht werden. Daar ook mevr S verdachte per tinent herkende, eischte het O.M. een maand principale hechtenis en ontzegging der bevoegdheid voor den tijd van een iaar om een auto te besturen. De waarn. kan tonrechter veroordeelde verdachte overeen komstig den elsch van het O.M. N. W chauffeur uit Amsterdam moest terecht staan omdat hij. hoewel de door gang op den Zükerweg te NoordwUkerhout niet vrij was door een geparkeerde auto die links op den weg stond en een tegen ligger. od zeer onvoorzichtige wüze toch was gepasseerd met als gevolg een ernstige botsing. Het O.M. wees er op. dat ver dachte door het Kantongerecht te Den Haag reeds eerder was gestraft voor on voorzichtig en roekeloos rilden met intrek king van het rijbewijs vóór 8 maanden. Verdachte schijnt door te blijven gaan met roekeloos rijden waarom het O.M. f. 40 boete eischte of 20 dagen hechtenis. Uit spraak conform. W. M uit Amsterdam moest terecht staan wegens een zelfde overtreding. Hoewel het op den 2en Pinksterdag op den Gooweg onder Npordwljkerhout zeer druk was en de doorgang op den smallen weg niet vrij was. had verdachte zich daaraan niet gestoord en was met groote snelheid doorgereden, waardoor hi1 een meisje dat geheel rechts van den weg fietste ondersteboven had ge reden. De heer A G Roodbrief uit Am sterdam en de heer C. van Dijk van Heem stede hadden het zw-ar gewonde meisje geholpen en daarna he1 verkeer geregeld. Bij onderzoek wee verder gebleken dat de remmen der auto van verdachte ln 't ge heel niet werkten Het OM vond de feiten zeer ernstig en eischte acht dagen pr. hech tenis en intrekking van het rijbewijs voor één maand en voorts 30 boete of 15 dagen hechtenis. De waarn. kantonrechter kon zich vereenigen met de zware straf, welke het O M vroeg en veroordeelde verdachte dienovereenkomstig. N van der M uit Oegstgeest moest te recht staan omdat hil met zijn auto op de tramrails was blijven rijden, hoewel een tramtrein der N.Z.H.T.M. naderde en de Rljnsburgerweg b!1 ..Pomona" zeer breed is. Hierdoor was hij in botsing gekomen met de tram. De wagenvoerder der N.Z.HT.M. J Sloos verklaarde, dat hoewel hij voordu rend signalen gegeven had, verdachte op de rails bleef rijden. Tenslotte had hij een aanrijding niet meer kunnen voorkomen. Het OM wees er od dat verdachte ook den loop der tram belemmerd had. Eisch 2 maal f. 20 boete of 2 maal 10 dagen hechtenis. Uitspraak 1ste feit (links rliden) vrijspraak 2e felt (tram in loop belemmeren) f.20 boete of 10 dagen hechtenis. F. v. D. chauffeur te Lisse stond terecht omdat hij hij verandering van richting de richtingwijzer van zijn auto slechts 45 gr. had uitgestoken waardoor de heer A J. de Jong uit Roosendaal met zijn auto tegen de auto van verdachte was opgebotst. Een deskundige de heer P. A. Zeestraten ver klaarde dat de richtingwijzer 70 gr. was uitgestoken. Het O.M. hield zich aan de verklaringen van de politie dat richting wijzer onvoldoende was uitgestoken en eischte f. 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak f. 10 boete of 5 dagen hechtenis. B. A. W uit Zoeterwoude moest terecht staan omdat hij 's morgens om 6 uur met zeer groote snelheid per rijwiel de Maars- manssteeg was uitgereden en ln botsing was gekomen met een auto van de P.T.T.. die juist deze steeg passeerde. Behalve dat het rijwiel gedeeltelijk werd vernield, werd de wielrijder zeer ernstig verwond en een week ln het Acad. Ziekenhuis verpleegd. De adj. directeur de heer Brechtman diende nemens den Staat der Nederlanden een civiele vordering van f. 9 18 wegens bescha diging der auto in. Verschillende getuigen verklaarden, dat de chauffeur der postauto G. Neuteboom geen signalen voor het pas- seeren der steeg gegeven had. terwijl de fietsrijder dit wel had gedaan Het O M. eischte f.1 boe'e of 1 dag hechtenis en toewijzing des vordering aan den Staat der Nederlanden. De waarn. kantonrechter achtte de overtreding niet bewezen en sprak verdachte vril met ontzeeglne der vordering A. T v d W. uit Leiderdorp was met zijn auto op de Steenstraat tegen een auto opgebotst, die van de Beestenmarkt de Narmstraat wilde inrijden. Zoowel- de aan- zeredene als een andere getuige verklaar den dat verdachte die links reed, met 75 K M snelheid aankwam waardoor hij niet tijdig kon remmen en een botsing onver mijdelijk was. E'sch OM. 2 maal f.12 50 boete of 2 maal 5 dagen hechtenis, Ui'- spraak le feit (linksrilden) vrijspraak; 2e feit f.15 boete of 3 dagen hechtenis. H. V te Lelden werd wegens dronken schap bij herhaling veroordeeld tot f. 15 boete of 10 dagen hechtenis. W. S. koopman uit Rijnsburg had In Juni 'e Lelden, terwijl hil ln staat van dron kenschap verkeerde op een rtiwlel gereden. Verdachte was zeer gevaarllik voor het verkeer geweest, wijl hil zlg-zag over den weg reed. Elsch f. 20 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak f. 10 boete of 2 dagen hechtenis HEDEN. Rijnsburg: Openluchtsamenkomst 8 uur nam. Ds. Hacking en P. v. d. Woude. Woensdag. Patrimonium: 7 uur 15 nam.: de heer Schoonderbeek. DAGELIJKS Pleterskerkraoht 9: Tentoonstelling „Ais Aemula Naturae", 10 uur voorm. tot 5 uur nam. (tot 9 Augustus). DIVERSEN 's Woendags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch opvoedkundig Bureau. (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier; Donderdag: Inenting tegen diphterie 3'/i uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten, 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees, kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 3 Aug. Tarbot per KG. f. 1.100.74; Griet per kist van 50 K.G. f. 3216; Tongen per K.G. f. 1.60—1.75; Zetschol per kist van 50 K.G. f.18; Kleine Schol f. 16—5.80; Schar f.10— 3.50: Tongschar f.3117: Pieterman en I Poontjes f.9—10; Groote Schelvisch f. 26.50 Middel Schelvisch f.2117; Kleinmiddel Schelvisch f. 15—8.20; Kleine Schelvisch f. 62 05: Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.53—28; Gullen per kist van 50 K.G. f. 10.50—2.20: Lengen per stuk f. 1—0,80: Heilbot per K G. f. 2.50—1.80; Wijting per ktst van 50 K.G. f.3—2.30: Koolvisch per stuk f. 0.43—0.15; Makreel per kist van 50 K.G f.13—8.30: groote hake f.81: groot middel f.76—70; kleinmiddel f.19—17.50; klein f. 13—7.80. 861 kisten versche haring. Prijzen f. 4.40 —3.90 per kist. Aangekomen 6 stoomtrawlers: RO. 15 met f.2603; IJM. 54 met f.1888; IJM. 83 met f.1192; IJM. 58 met f.4439; IJM. 417 met f.1808; IJM, 7 met f.2080 besomming. Voorts de logger KW. 76 met f. 1309; 2 Deensche kotters E. 142 met f. 339 en E. 45 met f. 924 besomming. Verder 1 harlnglog- ger: IJM. 490 met f.4110 besomming. HET DEENSCHE CONTINGENT. I* bijna uitgeput. (Van onzen correspondent). Door den grooten aanvoer van Deensche kotters in de vorige maand, is het con tingent. dat voor de maanden Juli en Aug. 133000 K.G. bedroeg (zooals wij reeds meld den ls het onlangs aanzienlijk verhoogd), nu reeds bijna uitgeput, Voordat er een nieuwe periode Ingaat, t.w. op 1 Sept. a.s. kunnen nog slechts eenige kotters hun vangsten ln IJmuiden lossen. DE VI8SCHERIJ IN 1936. Verschenen is het verslag over de vis- i scherij gedurende 1936. In het algemeen overzicht worden de totaal uitkomsten van het visscherijbedrijf en de uitvoer van visch naar de verschillende landen besproken, in Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „De jonge graaf". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid- dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopemie voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater Breestr 81: 8 uur nam, ,Wij zijn toch allemaal geen engelen", Woesdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorioopende voorstelling. Lldo-Thenter Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Hals over kop". Woen9dag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorioopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxv-Theater, Haarl.str. 7 „De wildernis roept". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 49 8 u. nam. „In den grafkelder der pharao's". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdag-nam. te 2'/j uur. Nova-bioscoop (Katwijk aan Zee): „Pyg- maiion", 2'/2 en 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ts dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld". echter van nam 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor -Doedrecepten. het bijzonder de uitvoer naar Duitschland, België. Frankrijk en Groot-Brlttannië. Hieruit blijkt, dat de waarde van den totalen uitvoer van visch en vlsscherijpro- aucten. bij 1935 vergeleken, bijna 1.3 mil- Hoen gulden hooger was. De ln totaal uit gevoerde hoeveelheid was ruim 6.2 mllllKi K.G. (bruto) grooter. In hoofdzaak was uit te danken aan de omstandigheid, dat de uitgevoerde hoeveelheid (bruto) en waarde van pekel- en steurharlng belang rijk hooger waren dan in het vorige jaar (nl. rond 12.789.000 K.G. (bruto) Van versche zeevisch waren zoowel de uitgevoerde hoeveelheid (bruto) als de v/aarde ervan kleiner dan in 1935. Vooral de verzending naar België liep aanmerke- H1k terug, doch ook Duitschland nam min der af. Verder vermeldt het verslag, das de uitkomsten van het trawlvlsscherijbe- tcdrijf vooral In de eerste helft van het jaar over het geheel zeer onbevredigend waren. ZH werden bovendien van half Juni lot half Juli nog ongunstig beïnvloed door een staking te IJmuiden van de beman ningen der stoomtrawlers. In het tweede halflaar konden wat betere resultaten worden geboekt, o.m. waren de besommin gen van de haring stoomtrawlers en van dc kleine stoomtrawlers vrij goed. Van de drijfnetvisscheri] wordt vermeld, dat deze door van regeeringswege getroffen maatregelen weder op beperkte schaal werd uitgeoefend. De haringvangsten wa ren gedurende vrijwel het geheele seizoen op bijna alle vangplaatsen bevredigend tot ruim. Dank zij de betere afzetmogelijkhe den voor de haring konden de haringpnj- zen zich ln het najaar, niettegenstaande de groote aanvoeren in October, op een ui goed loonend peil handhaven en waren de geldelijke uitkomsten van de haringvis- scherij aanmerkelijk beter dan in 1935. Omtrent de beugvisscherij vermeldt he. rerslag, dat deze visscherij met slechts een 5-tal Vlaardingsche stoombeugers. die uit sluitend te IJmuiden aan de markt kwa men, in de eerste vijf maanden van het jaar werd uitgeoefend. De uitkomsten wa ren over het geheel onbevredigend. VLAARDINGEN, 3 Augustus Van de haringvisscherij kwamen binnen: SCH. 210 met 36 last, SCH. 289 met 29 last. Beide schepen hebben de lading gedeelte lijk te Vlaardlngen gelost en zijn doorgs- gaan naar Scheveningen, waar zij na oen afslag binnenkwamen. Te Schevenigen wa ren 5 schepen binnen met tezamen 138 iasl- De prijzen van gisteren waren: Maatjesharing groen 9.607.—; klein 8.608.maatjes zuid 7.605.60: 1de»1 noord 7.10—8.80; volle haring zuid 10.70- 9.40. Heden (3 Aug.) was er geen aanvoer. Dc prijzen waren: Gewone maatjes f. 5.40; volle haring f. 10.3010.80. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Woensdagmark' Jacqueline Clasine, IJM. 10, Vangst: 65 Schelvisci platvlsch; 540 manden. m. Schelvisch; 390 m. braadschelvlsch; m, platvlsch; 10 m. gul; 10 m. varia. Tow Glarla, IJM. 37. Vangst: 1475 m. har» 65 m. makreel; 60 m. koolvisch en w» ting. Totaal 1600 manden en 25 stuks sti) kabeljauw. Caroline IJM. 26, 560 m. diversen (waai van 300 m. braadschelvisch) en 850 stu stijve kabeljauw. Catharine Duyvls, IJM. 60. 550 dlvcrsw Thuisstoomende voor de Donderdag markt: Aneta IJM. 82. 900 m. haring 70 m. diversen. 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6