Uit de Rijnstreek tEfDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 30 Juli 1937 YISSCHERIJ-BERICHTEN SCHEEPSVERBINDINGEN THIJS IJS EN DE TOOVERSPIEGEL LUCHTVAART Ga niet met vacantie! Stompwijksclie Spelling? Boven den ingang van het kantoor van (iet Gas- en Electrlciteltsbedrljf, heelt men liet volgende opschrift geschilderd: ..Gem. jightbedrijf". Met ingang van 1 Augustus is eervol ontslag verleend, wegens huwelijk, aan jnej. Kohnc onderwijzeres aan de school met den bijbel, In haar plaats is benoemd mej. C. Wassenaar, thans kweekeling met akte aan deze school. De 11-jarige leerling van de R.K. Jon gensschool, J. Koeleman, had het ongeluk op de speelplaats te vallen, waardoor zijn dijbeen uit de kom schoot. Onder leiding van het onderwijzend personeel hebben de leerlingen van de tioogere klassen der R.K. Jongensschool oen boottocht gemaakt. Gevaren werd naar de Kagerplassen en via de Ringvaart naar Sassenheim, Daar werden de jongens ont haald en bezig gehouden met verschillende snelen. Velen kwamen met 'n fraaien prijs thuis. De terugtocht geschiedde op dezelfde wijze. Gistermiddag heeft bij de N.V. Eerste Ned. Kogellager- en Schxoevenfabriek Enkes een ernstig ongeluk plaats gehad. De metaalbewerker G. Wlgt, wonende in de Tedingerstraat 38, was met eentge jon gens bezig een ijzeren balk te versjouwen. Een der jongens liet plotseling de balk les, waardoor W. deze im het gezicht kreeg. Ernstig gewond aan neus en aangezicht heef: hij zich onder doktersbehandeling gesteld. VOORHOUT. Jaarvergadering R.K. Muziekvereen. „St. Caecilia". De R.-K. muziekver. „St. Caecilia". hield haar 18de jaarvergadering in het Parochie huis. Geopend werd door den voorzitter, den heer G. Witteman. Bijzonder werden welkom geheeten pastoor Warmenhoven en de directeur der vereen., de heer Bolder- dijk. Op spr.'s verzoek aanvaardde de pas toor de functie van geestelijk leider. De notulen werden goedgekeurd, waarna i.h.st. werd besloten, een verzekering te sluiten op de bezittingen der vereeniging. De inkomsten bedroegen dit jaar f.769.93, de uitgaven f. 770.43'/i. Tekort f. 0.501/». De controlecommissie bevond de bescheiden van den penningmeester in orde. Het jaar verslag van den secretaris, den heer P. v. d. Geer Lzn. werd goedgekeurd. De aftr. bestuursleden werden bij acclamatie her kozen. De concerten werden vastgesteld op 9 Aug. en 4 Sept. Burgerlijke Stand. Overleden: Geertje Zuiderduin 53 j.. echtgen. van B. v. d. Lubbe. Geboren: Andries, z. v. G. v. d. Nieuwen- óijk en H. Steenvoorden. Aanrijding. Gisterenmiddag omstreeks 5 uur werd de t-jarlge A.'J. uit Noordwljk op den Rijns- twgerweg. toen hij met z'n fiets plotseling I fcn weg overstak, door een vrachtauto be- ihurd door v. V. uit Rijnsburg. aangereden. fc knaap werd hevig bloedend opgenomen en naar het gebouw van de wijkverpleging vervoerd. Den chauffeur treft geen schuld, later is de Jongen per auto naar huis ge bracht. Het oude liedje. Gisteravond is een auto van de fa. Z. en P. bij het achteruitrijden tegen de roode straatlantaarn op de Bultbrug gereden. De reflector van de lantaarn werd vernield, terwijl de lantaarn zelf ontzet werd. Dit is nu in enkele weken tijds het derde ongeluk op dezelfde plaats. Gegund. Aan de fa. IJssélmuiden en Zn. alhier is het leggen van een 1050 M. lange hoofdbuis van de Teijlingerlaan af in de Torenlaan. gegund. Vermoedelijk zal in de eerste helft van Augustus met het werk worden be gonnen. Piet Gijzenbrug. Met de door de fa. J. P. A. NelLssen te Haarlem te bouwen nieuwe Piet Gljzenburg zou eerst 9 Aug. a s. worden begonnen. Op verzoek van de polltie-autorlteiten zal. in verband met de Jamboree de aanvang pl.m. 2 dagen worden uitgesteld, zoodat de oude brug nog eenige dagen intact zal blijven. Te 's-Gravenhage slaagde mej. J. G. 7 v. d. Berghe voor het examen hoofd- «cte. VOORSCHOTEN. Rijwielen gestolen. Bij de politie heeft G. S. uit Leiden aan gifte gedaan, dat zijn rijwiel uit een rij- wielenberging nabij de Zilverfabriek is weggenomen. Mej. C. V. beging de fout, haar rijwiel nabij de R.-K. Kerk neer te zetten, in- plaats van in de rijwielstalling. Toen zij uit de kerk kwam was haar rijwiel ver dwenen. Aanrijding. De heer H. F. W. L. alhier is gistermid dag met zijn rijwiel in Den Haag aange reden. Hij moest naar het Gem. Zieken huis aan den Zuidwal worden overge bracht. Concert. Dinsdagavond om 8 uur geeft „Benve- huto" onder leiding van den heer J. G. Wakka een concert in het Burgemeester Vernèdepark. Het programma luidt: 1. Osman-Pacha, Harsen van Steenebruggen. 2. La Rasiëre, °uv. v. G. Delfort. 3. Frohlöcken, polka v. Tahrbach. 4. Loin du Bal, intermezzo v. Gillet. 5. Bouquet de Melodie, potpourri G. Verhey. 6. V.V.V. Marsch. v. Willy Schoo- 'umeijer. Pauze. 7. Lustspiel, ouv. v. Keler- jkla 8 La fille du Marin, Walzer van J. hanovici. 9. La fllle du Regiment, fantasie zur l'opéra v. Donirettl. 10. Feestmarsch v. R. van der Glas. Het Priesterfeest. Het bericht inzake het eere-comlté voor de feestelijke viering van de eerste plech- *>ge H. Mis van onzen plaatsgenoot, den b?er c. Smit, behoeft een aanvulling en wijziging. Bij de namen dergenen, die in ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maartje d. van Boudewijn van Zwieten en Jannetje van Tol: Jacob Leen- dert z. van Klaas van Egraond en Geertje Vonk: Wiihelmina Elisabeth Maria d. van Adrianus A. v. Bruggen en Helena J. Kor- tekaas; Klazina Petronella Maria d. van Cornelis J. van der Pijl en Hendrlka W. Verhagen; Lena d. van Arie Antonie van der Laken en Jacoba de Jong. Gehuwd: Hendrik Jacobus Verdonk en Neeltje Donker; Theodorus van Frankfoort en Clara Johanna Krumpielman; Antonius Blonk en Johanna de Bruin; Pieter de Vor en Leuntje Jongejan. Overleden: Johanna van Veen 68 jaar geh. met Hermanus Petrus Stigter; Aaltje i van Leeuwen 39 jaar geh. med. Hendrik Langeraar; Jacob Comelis van Beusekom 48 jaar geh. met Martijntje den Hollander. Loop der Bevolking. Ingekomen van: Leimuiden. Abrahamina B. Visser, Dorpsstraat 102; Boskoop, Bar- dina Koelewijn, Rozenstraat 47; Koudekerk Diederik Vonk en echtgen.. Aarkade 71; i Koudekerk. Jenheke W. van Ommeren, I Hoorn 115; Amsterdam, Cornel-is van der Bijl. Kerkvaartsweg 35; Bodegraven, Ge- rarda M. Pijnacker, Julianastraat 25; Zeg veld, Arie van Dam, Groeneweg 35; Hllle- gom. Johannes J. van Leeuwen. Stations-1 straat 10; Utrecht. Wiihelmina van Voort huizen, Raadhuisstr. 44; Katwijk, Klazina, van der Pol, Groenweg 9. Vertrokken naar: Hazerswoude, Rietveld 26, Arie Duiker en echtgen.: BelUngwolde Friescheloo K 58, Jantje E. van Otterloom; Leiden Hooigracht 63, Agatha Th. Verkerk; Oegstgesst, Kempenaerstraat 64. Maria M. Vester; Zwolle Eigenhaardstraat 24. Margje Oosthoek; Bodegraven Brugstraat 3, Mar tijntje W. van Zalingen; Ned. Oost-Indlë, Cornelis Nagtegaal; Reeuwijk, A 38, Gerar- da J. van Vliet; Zwammerdam A 19, Jacob Splinter en echtgen.; Zwammerdam, Schoolstraat 104, Jan W. Moen en echtgen H. J. v. d. Sluys f. Te Zeist is op 74-jhrigcn leeftijd overle den de heer H. J. v. d. Sluys, oud-onder- wijzer aan de Chr. ULO-School, alhier. Eigenaardig ongeluk. Voor de garage Versloot aan de Noord straat was de chauffeur de H. bezig met het oppompen van een autoband. Plotse ling sprong de band en door den grooten luchtdruk vloog de losse ijzeren ring van de velg in zijn gezicht. Hevig bloedend viel H. neer. De eerste hulp werd verleend door den heer J. v. d. Pol commandant van de Roode Kruiscolonne. Later werd H. door dr. Kerpel behandeld en naar huis ver voerd. Succes der ruiters. De Boreftsche ruiters hebben deelgeno men aan een concours te Alblasserdam. Daarbij wonnen zij in de dressuurproef voor viertallen den vierden prijs. De heer Jan Boer won in de klasse nieuwelingen den derden prijs, terwijl de heer W. Los op Marie, die foutloos uit den handicap- sprintwedstrijd kwam, den 5den prijs ver overde. Mej. J. A. Karssen slaagde te Den Haag voor het diploma onderwijzeres costuum- en mantelvak. De heer Th. Korse slaagde te Heer len voor het M.T.S.-examen, afdeeltng bouwkunde. Veertigjarig onderwijzersjubileum. Van den heer A. Mieog te Koudekerk. BOSKOOP. Zondagdienst doktoren. Voor Zondag a.s. zal de Zondagdienst worden waargenomen door dr. J. Hambur ger, Telef. 136. Aanbesteding. Door het architectenbureau firma W. Robbers te Haarlem werd hedenmorgen namens het R.K. Par. Kerkbestuur van den H. Bonifaclus alhier aanbesteed het uitbrei den van de R.K. school alhier. De inschrijvingen waren als volgt: Hoek f.9790; Rooyers Noordwljk f:10970; W. v. d. Helm f. 11.455; Slingerland f. 11.584; Strijk, Leiden f. 11.600; Gesman. Oudenes en Turkenburg f11.597A. J. van Engelen f. 11.777; A. van Dam f. 11.788; Bertel, Hazerswoude f. 11.800. Koppe f. 11.990; de Raad en Tolk f. 12.175: C. M. Decren- berg f. 12.053; W. van Beieren f. 12.374: Fa. Kcblenz en Z„ Haarlem f. 12.900. Waar geen plaatsnaam is vermeld, is deze Alphen. De gunning werji aangehouden. De opbrengst van den alhier gehou den speldjesdag ten bate van de Ver. tot bevordering van de gezondheid in de gra fische vakken bedraagt f. 140.31. HAZERSWOUDE. De collecte in de Ned. Herv. Kerk. ten bate van het Studiefonds der Confessio- neele Vereeniging heeft f. 55.51 opgebracht. Niet mej. Boitkamp. maar mej. A. H. J. C. Blot kamp slaagde te Rotterdam voor de akte Nuttige Handwerken. Mej. Blotkamp is opgeleid door mej. G. M. E. v. d. Bijl te Leiderdorp. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Gehuwd: Eimbertus Gerrit Rosenboom en Adriana Peters. NIEUWVEEN. Lood der bevolking. het eere-comité zitting hebben genomen i: weggevallen de naam van zuster M. jWftensia Bak O.P. Na het vertrek van Pa- Fnedrichs heeft diens opvolger. Pater ^Jongen zitting genomen in het eere- couiite. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren; Anna Hendrlka Maria d. van W. v d. Poll en G. M. van Benten; Arnol- dus Maria, z. van H. Th. v. d. Maat en J. C. de Groot; Kornelis z. van K. Cuperus en T. Groen. Ondertrouwd: W. N. de Wit 26 jaar en P. N Verduijn 23 jaar: J. Harlnk 29 jaar en A. W. Muller 26 jaar. Getrouwd: D. T. van Rijn en J. de Vos. Loop der Bevolking. Gevestigd: Wed. A B. DaniëlDomburg van Zwammerdam, Buitenkerk 6; W. J. Westerdijk, van Vlaardingen. Emmakade 119 m; M. H. A. Waijers van de Bilt, Kerk straat 14: H. Wijkei en gezin van Geleen, Emmakade 128; M. W. v. Zalingen van Alphen a. d. Rijn. Brugstraat 3; L. Ver schoor, van Hardinxveld, Emmakade 119 m; A. Verweij van Zevenhuizen, Zuidzijde 52; Th. M. van Velsen van Gouda. Emmakade 73: F. G Versluljs van Barwoudswaarder, Emmakade 68. Vertrokken: A. IJdo naar Reeuwijk, Weth. Venteweg 110; A. A. J. Gordeau n Bussum, Brinklaan 160. Vertrokken; D. Bruyne, naar Huizen A Nout, naar Amerohgen. Gevestigd: J. C. v. d. Oever, van Leimui den P. Baurdox, van Voorburg. Burgerlijke Stand. Geboren: Teuntje. Cornelia, dochter van G. Verkerk en A. M. Weststeijn. Overleden: W. J. Alberts, 78 Jaar. Ondertrouwd: M. A'. Roof en B. v. Gulik De heer A. Mieog. As. Zondag zal het 40 jaar geleden zijn dat de heer A. Mieog hoofd der Ned. Herv. School te Koudekerk zijn loopbaan bij het onderwijs begon. Geboren te Leiden ontving hij daar zijn opleiding. Zijn eerste betrek king als onderwijzer aanvaardde hij ook daar. Tevens was hii eenigen tijd als leeraar aan de Normaalschool verbondgn. Na Leiden was hii onderwijzer te Rijns- burg waarna hij hoofd der Gustad Hoeffer school werd te Sittard. Na een plm. 10- Jarig verblijf aldaar aanvaardde hij ziin tegenwoordige betrekking van hoofd aan de Ned. Herv. school met den Bijbel te Koudekerk. De heer Mieog staat bekend als een uitstekend onderwijzer. Door collega's en personeel wordt hit zeer gewaardeerd en door zijn leerlingen geliefd. Hij heeft zitting in verschillende colleges als kerkvoogdij commissie van bijstand, be stuur der Chr. Hist. Kiesvereenigine enz. Hedenmorgen is hi) door de kinderen ge huldigd, terwijl vanmiddag de gelegenheid werd geboden den iubilaris geluk te wen- schen. De muziekvereniging zal hem van avond een serenade brengen. TER AAR. Schoolreisje. De kinderen van de O.L. School maak ten .begeleid door het onderwijzend per soneel en andere belangstellenden een uit stapje naar Katwijk aan Zee. Hoewel het nu niet bepaald warm was en de zon zich schuil hield heeft men zich toch uitste kend weten te amuseerèn. De pepermunt-installatie gereed. Naar wij vernemen is de installatie, ge bouwd in de loods van de fa. Valentijn en bestemd om uit de pepermuntplanten de kostbare pepermuntolie te winnen, vrijwel geheel gereedgekomen. Verschillende offi- cieele personen hebben in gezelschap van den burgemeester een en ander bezichtigd. zónder zoo'n handig metalen zakdoosje met 3 „AKKERTJES" mede le nemen. Bij hoofdpijn, „trein-ziekte", kou-vallen, redl oen AKKERTJE" Uw bedorven dag I 5301 dngez. Meel.) Concert. Hedenavond om 8 uur geeft de St. Laurens Harmonie een concert in het Burgemeester Vernèdepark. Door de politie werden J. v. L. en L. v. d. H„ die onder den invloed van sterken drank verkeerden en ruzie maakten In een café. naar het arreetanitenlokaal overge bracht. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Gerarda d. van J. var. Leeuwen en J. A. Vellekoop; Maaike d. van L. v. d. Wulp en M. v. d. Berg; Frederlk z. van W. Driesse en M. Wervers; Anna Maria d. van M. M. Compeer en T. C. M. van Vliet; Johannes z. van A. N. Smith en B. T. Verhoef. Overleden: C. G. M. Marcells geb. van Grieken, 49 jaar; A. van Nielen, 48 .jaar. Ondertrouwd: P. de Man en J. M. Hof man. Op Dinsdag 10 Augustus des voormid dags van 89 uur, zal er tenhuizen van dr. Pols, gelegenheid zijn-tot kostelooze inen ting of her-Inenting. WASSENAAR. De collecte voor de Stichting Hoen- derloo heeft f. 114.47 opgebracht. Te 's-Gravenhage slaagde mej. J. N. v. d. Heyden, voor het examen handen arbeid. ZEVENHOVEN. Verkeersstremming. Door vernieuwing der ophaalbrug over de Ringvaart bij den eersten Hoefweg, is het verkeer gestremd. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Getrouwd Johannes Borst en Geertruda Maria Volwater. Morgen wordt een speldjesverkoop gehouden ten bate van het T.B.C. fonds „Draagt elkanders lasten". Arbeidsongeval. Door het breken van een drijfriem van een dorschmachine, kreeg de heer M. een ijzeren bout tegen het hoofd, waardoor een diepe wond ontstond. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Overleden: Marrigje Verduyn, 67 j., eoht- genoote van Arie Nap; Hendrika Bennekom, 80 j., gesch. echtge van Johannes Jacobus Hendrikus Cornelis Speet (overleden te Lelden). De steunregeling verlengd. De Minister van Sociale Zaken heeft be sloten den geldigheidsduur der steunregeling te verlengen tot 1 Januari 1938. SPRONG MET EEN VALSCHERM VAN 9800 METER. De Russische luitenant Kailanoff heeft een nieuw wereldrecord gevestigd door op 9800 meter hoogte met een valscherm uit een vliegtuig te springen. Hii kwam in 27 minuten behouden be neden. De luitenant was voorzien van een zuurstoftoestel. Een der superieuren van den springer verklaarde, dat door daze verrichting be wezen is. dat men uit de stratosfeer met een valscherm kan afdalen. Een dergelijke sprong, aldus zeide hij, vereisoht echter een groot lichamelijk weerstandsvermogen en een grondige voor bereiding. DE POSTVLUCHTEN. De „Nandoe" is gistermiddag 4.14 uur op Schiphol geland. De „Torenvalk" uitreis ls gisteren te Bandoeng geland. DE „CAMBRIA" VERTROKKEN. De Engelsche vliegboot „Cambria" U gisteravond zeven uur uit Foynes in Ier land vertrokken, teneinde opnieuw te po gen over den Atlantischen Oceaan te vlie gen. (Bulten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. INZAMELING OUDE RIJWIELPLAATJES EN ANDERE METALEN. Bezitters van rijwielen, de eerste Augus tus is weer nabij. Wat dit beteekent? De fiscus zal U weder de verplichting op leggen Uw belastingplaatje te vernieuwen. Wat zult U met Uw oud rijwielplaatje doen? Toch zeker niet nutteloos weg werpen? De Vereeniging tot bevordering der be langen van tuberculose patiënten in Ne derland. die In 1931 het initiatief heeft genomen de oude rijwielplaatjes, benevens oud koper, lood. tin. zink. zilverpapier, capsules, de hondenpenningen enz. ten bate van de tuberculosebestrijding hl te zamelen, doet ook nu weer een beroep op Uw medewerking. Brengt Uw plaatje, alsook andere oude metalen, daar waar onze reclamebiljetten hangen of aan het secretariaat der afd. Leiden: J. Bouwman, Heerenstraat 97. VISCHPRIJZEN. UMUIDEN, 30 Juli 1937 Tarbot per K.G. f. 1.060.94; Tongen per K G. f. 1.401.30; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f.19—7.50; Schar f. 7.50—3.90; Pie terman en Poontjes f. 5.50; Groote Schel visch f3227Middel Schelvisch f.21: Klcinmiddel Schelvisch f. 2117.50; Kleine Schelvisch f.137.70; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.64—26; Gullen per kist van 50 K.G. f. 8.80—4.60: Lengen per stuk f 1.05; Wijting per kist van 50 K.G. f. 5.503.50; Koolvisch per stuk f. 0.350.15; Makreel per kist van 50 K.G. f. 16—13.50. Aange voerd 592 kisten versche haring f. 5.15— 4.45 per kist. Aangekomen de stoomtrawler: IJM. 4 m. f.2107; RO. 53 met f.324 (voor versche ha ring) en de KW 69 met f. 1722 besomming (voor pekelharing). VLAARDINGEN, 30 Juli. Binnen van de haringvlsscherijKW. 20 met 26 last; KW. 138 met 28 last; VL. 27 met 35 last; VL. 97 met 35 last. Prijzen: maatjes gr. f. 14.2017.70; id. jong f. 10.90—11.70; id. Z. f. 9.40—6.50; id. N. f. 8.109.10; volle N. f. 12.9013.10; id. Z. f. 10.50—11.30. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt: ..Martha" IJm. 165. vangst 20 m. tarbot, 10 m. tong, 7 m. gr. schol. 65 m. kl. schol, 15 m. wijting en gul. Totaal 117 manden. „Voorwaarts" IJm. 83, vangst onbekend. De volgende schepen zijn morgen Radio- telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen-Radio Aagtekerk, Alchiba, Alcyone. Almkerk, Alphacca, Alpherat, Baloeran, Boschfon tein. Chr. Huygens. Costa Rlca, Dempo, Grootekerk, Hoogkerk, Indrapoera. Jagers fontein. J. P. Coen, Joh. de Witt, Meerkerk, Meliskerk, Nijkerk. Oranje Nassau. Poeiau Tello, Randfonteln, van Rensselaer, Rot terdam Hal., Serooskerk, Sibajak, Simon Bolivar, Spaarndam, Springfontein, Streef kerk, Veendam, Venezuela, Volendam. 10. En werkelijk 't was nog maar eTWi later, of reeds kwam daar iets boven water! 'tWas erger nog dan Thijsje had gedacht; er kwam iets vreeselijks te zien nu onverwacht er dook een heele groote monster-kop daar eensklaps uit het water op, en Thijs, die nu zijn oogen niet meer durfde te gelooven, viel van schrik ondersteboven Het is een zeedraak of een derg'lijk dier.hoe komt het monster hier? 't Is stellig wel door Leo Listig hier gebracht, en 't houdt bij het Geheime Eiland goed de wacht: 'tis een van Leo's lievelingen, en 't zorgt, dat niemand tot het eiland door kan dringen. Met tanden, scherper dan een vijl, verscheurde 't beest nu eerst het zeil; toen richtte hij zijn oogen op 't verschrikte Thijsje. En deze dacht: „Dit is dan wel het einde van het reisje 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7