Uit Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 30 Juli 1937 Tandarts HUETING AGENDA AALSMEER. TWEEDE LUSTRUM. De Doopsgezinde Zondagsschool. In October a.s. zal het 10 jaar geleden zijn, dat de Doopsgezinde Kerk alhier be sloot tot het inrichten harer Zondagsschool naar de Westhill-methode. Het was onge twijfeld een belangrijke stap. om den kin deren te leeren zich door middel van een voudige teekeningen een aanschouwelijke voorstelling te vormen van datgene, wat hun door de assistenten verteld werd. Groei en bloei der Zondagsschool hebben bewe zen. dat de goede weg gekozen is. Het ligt in de bedoeling, het heuglijke feit van het 10-jarig bestaan, zoowel kerkelijk als in een samenkomst in ..De Oude Veiling" te vieren. Door twee commissies worden de noodige voorbereidingen getroffen. Opbrengst collecte. De speldjesverkoop ten bate van „Zonne straal" heeft f. 208.12 opgebracht Uitstapje. De meisjes-afdeelingen van het dames koor „D.I.N.D.U.A." hebben, onder begelei ding van vele ouders, een bootreis gemaakt naar Katwijk en omgeving. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerarda Casperina. dochter v. G. C. de Vries en G. Brunsting Willem, zoon van W. J. Vreeken en J. van Drunen Thommj' Johannes Cornelis. zoon van A. J. v. d. Meer en M. H. de Jong Sebas- tianus Hermanus Theodorus. zoon van W. T B Koperdraad-en M. H. Broekhuizen Jan Willem, zoon van D. P. Harting en E. •ras. Ondertrouwd; E. H. Bukman, oud 33 j. en N. Brouwer, 34 jaar J. v. d. Broek, 26 jaar en G. v. Wlrdum, 29 jaar K. C. Been 30 jaar en A. G. Visser. 29 jaar C. N. Visser. 28 jaar en J. de Pous. 24 jaar. Getrouwd: W. Engel en A. W. v. Kesteren HAARLEMMERMEER. Het Verecnigingsgebouw te Vijfhuizen. Naar wij vernemen bestaan er plannen om het Vereenigingsgebouw te Vijfhuizen te restaureeren en uit te breiden. De be- noodigde gelden zal men trachten bijeen te krijgen door het organiseeren van een verkoopmiddag en -avond in de herfst maanden. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Gijsberta, D. van P. Clement, en C. de Bruijn Teuntje. D. van J. Flobbe en A. G. v. Haaf ten Geer- truida Johanna Maria, D. van H. Krimp en W. C. van der Horst Cornelis, Z. van J. L. Knook en N. C. van Heljnlngen Wendelke. D. van H. Salomons en W. Brandsma Godefridus Johannes Maria. D. van G. J. van Leeuwen en M. C. Meijer Cornelis. Z. van M. van der Maden en M M. van Leeuwen Aloisla. D. van A. Slinger en A. Mlchlmayr Cornelis, Z. van H. Klootwijk en N. Kreuger Tijzina, D. van J. G. Blonk en C. Breure Geer- truida Johanna, D. van C. Breure en M. E. van der Kooij Petrus Nicolaas, Z. van C. J. Blom en M. E. Stokman. Ondertrouwd: Arie van der Blom 28 j. en Dirkje Spruitenburg 26 j. Arnoldus van Vlooten 39 t. en Wilhelmlna Moleman 28 j. Willem J. Pols 24 j. en LIentje Ver meulen 22 j. Johannes Knook 26 j. en Hilllgje Ouwerkerk 21 j. Jozef J. A. Beelen 29 j. en Catharina M. Prins 26 j. Gerardus Hoeber 33 j. en Johanna C. Jansen 25 j. Gehuwd: Cornelis P. P. Bisschop en Anna M. van Drijck Leendert J. Drost en Guurtje Imanse Aart in 'tVeld en Cor nelia Meulblok Johannes J. Vlugt en Catharina van Breen. Overleden: Anneke Gerritje Verkeijl 60 j„ geh. met C. Kooij Gerrlt C. de Regt 73 j„ geh. met J. M. Eindhoven Cornelis Meijer 15 j„ Z. van A. Café en A. Dol Jan de Waal 4 J., Z. van C. de Waal en G. A. Blokland. Loop der bevolking. Gevestigd: Pieter B. Groenveld, Huig- sloterdijk 399; Willem den Dekker. Domi neeslaan 99; Cornelis van Damme. Mod derpad 63; Adriana W Blom, Hoofdweg 69; Wilhelmina Meijer, Schipholweg 97; Aga tha van Leeuwen. IJweg 1058; Pietertje Kos. Kruisweg 1873; Jansje Meirmans, wed. A. G .Huiskens. Kruisweg 608; Theodorus J. Boijeng, Leeuwerikstraat 35; Evert de Bruijn .Zwanenburgerdijk 294; Hermanus J. A. Ebbink. Dennenlaan 31; Franciscus A. Focke, Nieuwemeerdijk 132; Jacob Groot, Eksterstraat 7. Vertrokken: Jacob Poortvliet, n. Amster dam, Kinkerstraat 252 mhg.; Dirk F. Hoogvliet, n. Weesperkarspel. L. Dwarsweg A 184; Michel L. Bakker, n. Heemstede, Lindenlaan 49; Pieter A v d. Broeke. n. Amsterdam, Curagaostraat 91 hs; Johan nes Kroes, n. Amsterdam, Anjelierstraat 206; Hendrikje Steen, naar Aalsmeer, Machineweg 19; Johan R. van Randeraat, n Monnikendam. Overleekergouw 6: Eli sabeth B .Heuthorst, n. Haarlem, Leidsche- vaart 64: Elisabeth Th. Hulsbosch, n. Hil legom, Zandlaan 32; Helmich Schuring, n. Baarn, Lage Vuursche „De Stulp" No. 6; Aaltje Kranenburg, n. Sassenheim, Hoofd straat 174; Hendrikus J. J .Janssen, n. Loosdrecht. depot politietroepen Nieuwer- sluis; Theodora Westerman. n. Haarlem. Oranjestraat 72; Alida A Schouten, n. Wilnis. Stationsweg 282a; Jan Boot, naar Ned. Oost. Indië; Martin Blomhof, n. Am sterdam. Den Texstraat 37; Cornelia Wal ter, n. Alkmaar. Appelsteeg 5; Hendrik F. Greebe, naar Amsterdam, Alb. Cuypstraat 260IIIhg; Wed. Klaas Vos, n. Zwolle, Bui tenkant 7a; George K .Visbeen, n. Amsterl dam, Witte de Withstraat 151 III hg. HILLEGOM. De inspecteur van politie te Rijswijk benoemd. De heer A. Hensums, inspecteur van politie alhier, is met ingang van 1 Septem ber a.s. benoemd tot inspecteur van po litie te Rijswijk (Z.H.). De bloembolienbcurs. De bloembollenbeurs was gisteren niet druk bezocht (105 personen). De handel was veel beter dan een week geleden; er is veel vraag naar tulpen, terwijl de be langstelling voor hyacinthen en enkele soorten narcissen grooter wordt. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwoverzicht. Vorige week konden we in ons overzicht nog een tamelijk optimistisohen toon laten hooren doch al zeer spoedig veranderde de stemming en nadien is de toon van ma jeur in mineur veranderd. De handel is zoowel voor de aardappelen als voor de verschillende groenten lusteloos geworden. De een schrijft het toe aan onvoldoende vraag voor export, de ander aan den va- cantietljd, die zich bijna elk jaar ken merkt aan een matte stemming in den groentenhandel. weer anderen aan den grooten aanvoer van diverse boonensoor ten aan andere veilingen, die maar een matigen prijs opbrengen, doch de Katwijk- sche producten beconcurreeren. De teelt van boonen is hier van ondergeschikt be lang al neemt zij jaarlijks toe. De aanvoer van eerstelingen nam dagelijks af. De prijs was niet slecht, van f. 0.80 tot f. 1.10 per kist van 25 K.G. voor de grooten en van f. 0.50 tot f. 0.65 voor de drielingen. Men heeft zich met het rooien echter nogal ge haast in verband met het intrekken van den garantieprijs op 16 Juli 1.1. Van eigen heimers nam de aanvoer dagelijks toe en dit had tot gevolg dat de prijs daalde tot f. 0.70 a f. 1 p. kist van 25 K.G. Voor dezen prijs wil men de mooie Katwijksche zand- r.ardappelen nog niet ruimen, vandaar dat de aanvoer ging verminderen. De bloem- koolprijzen vielen niet mee. Aanvankelijk, met een zeer matigen aanvoer, kon nog tot f. 10 tot f. 14.40 geboekt worden, dooh in het laatst van de vorige week liep het al flink terug. De eerste dagen dezer week, teen de aanvoer ging toenemen tot plm. 10.000 per veiling, werd het pr niet beter op. De eerste soort noteerde van f. 5.80 tot f. 7.10 per 100. de tweede soort bracht van f. 1.50 tot f. 3.50 op. Volgende week wordt een groote aanvoer verwacht. Met bos- peen liep het ook al zeer verschillend. Sommige dagen was er weinig animo ter wijl b.v. een volgenden dag de stemming geheel anders was. Vandaar de groote prijsverschillen. We kunnen als noteering voor bospeen opgeven van f. 4.10 tot f. 7.30 per 100 bos. Met waschpeen was het niet veel anders gesteld, een onvaste markt met uiteenloopende prijzen; noteering van f 0.30 tot f. 0.75 per kist van 20 K.G. Breekpeen ging voor f. 4 tot f. 4.50 per 100 K.G. en tuinboonen bleven steeds goed gevraagd met prijzen van f. 5.10 tot f. 7.20 p. 100 K.G. Onze plaatsgenoot, de heer H M de Nie. slaagde te 's Gravenhage voor het examen handelskennis LO. KATWITK AAN ZEE. MOOIE INZET VAN DE V.V.V. FEESTEN. Groote belangstelling voor den lampionoptocht. Er was gisteravond groo'e belangstelling voor den lampionoptocht. De deelname was buitengewoon groot. Wegens de verwachte groote drukte was een extra rijksveldwach ter uit Sassenheim gerequireerd De lange lichtstoet werd geopend door bereden politie. Achter de muziek van „U.N-Idir. de heer P C Langmuur, volgde in een auto het bestuur van V.V.V. die dezen avond georganiseerd heeft. De honderden deel nemers kwamen ln de Koningin Wilhelmina straat bijeen, waar de stoet geformeerd werd Omstuwd en voorafgegaan door een vroolijke menigte werd de reeds vermelde route gevolgd. Overal lanes den weg stond het zwart van de menschen. vooral op den breeden Boulevard, Gepauzeerd werd even ln de Jan Tooropstraat. Annastraat en op den hoek Zuid-Boulevard. Deze inzet van de V.V.V. feesten is een groot succes geweest. Alvorens de stoet vertrok, heeft „U.NI" een paar nummers ten beste gegeven in de muziektent op den Boulevard Een aardig moment was het toen een aantal Scheveningsche vrouwen, die met een viertal autobussen gekomen waren, een rondedansje ging maken. SPAARBANK VERSLAG 1936. Netto winst f. 5807.43'/.. Het bedrag aan spaargelden steeg in 1936 tot. f. 486.984.79'/: verdeeld over 941 inleg gers. De verschuldigde rente aan inleggers bedroeg einde des jaars f-17.700.93. Het uitstaand bedrag tegen onderhand- sche schuldbekentenissen daalde tot f, 41.344, terwMi dat der le hypotheken steeg tot f 398.575.25. De reëele waarde der ef fecten bedroeg ultimo December 1936 f. 102 993.75. terwijl de te vorderen interest een totaal-bedrag van f. 12.760.07 aangaf. De bank. en kassaldl bedroegen f. 20 368 49. De kantoorinventaris komt op de balans voor met f.1. De netto-winst over 1936 ad f5807.43'/» werd bij de bestaande reserves gevoegd, die thans samen bedragen f62.356.83'/». Verkooping. Ten overstaan van notaris J. K. C. Mat- thijs had gisteravond in Casa Cara de openbare verkooping bij afslag plaats van: groote houten schuur aan het Parlevllet- slop in bod op f, 3700. afgemijnd op f. 1500 door den heer J Parlevliet en het huis met schuur en erf aan de Donker Ourtlus- straat 43 in bod op f. 1800. afgemijnd op f. 300 door den heer E. Kruyt. Voor de microfoon. Het Chr. Dameszangkoor „Looft den Heer", directeur de heer Paul Pul, is door de N.C.R.V. uitgenoodigd om op Zondag 17 October a.s. des namiddags van 56 uur in de Oude Kerk gewijde muziek voor de radio te zingen Naar de Jamboree. Naar de Jamboree zijn 13 Katwijksche padvinders vertrokken met hun leiders de heeren H. v. d Maaden, N. Hoek en J. C. K. Timmermans. Onder leiding van den heer A. den Dikken heeft een speldjesverkoop plaats gehad ten bate van het Chr. Opvoedings gesticht „Hoenderloo". De opbrengst was f. 63.90. Zuid-Boulevard 76 KATWIJK AAN ZEE. AFWEZIG v. 31 Juli16 Aug. De praktijk wordt te zijnen huize waar genomen, uitsluitend van 912 uur en bovendien Dinsdagavond v. 6'/»7'/» uur. 5291 LISSE. N.V. ELECTRICITEITSBEDF IJ F. Winst f. 18.343.86. Aan het jaarverslag 1936 van de N.V. Electriciteitsbedrijf Hillegom-Lisse-Sassen - heim wordt het volgende ontleend: Het boekjaar 1936 gaf over het algemeen bevredigende resultaten. De stroomafgifte overschreed voor het eerst sinds de oprich ting van het bedrijf de 2 millioen KWU. Ongetwijfeld ls mede oorzaak hiervan de algemeene tariefsverlaging, in den aanvang van 1936 tot stand gekomen. De stroomverkoop bedroeg in 1936: 2.042.694 KWU tegen 1.839.067 KWU in 1935, een toename derhalve van 183.627 KWU of niet minder dan 10"'o. De stroominkoop van Leiden steeg met 8V»°/o en bedroeg in 1936 2.299.091 KWU. Van het nieuwe vastrecht-dubbeltarief werd eind 1936 gebruik gemaakt door 121 afnemers. Het aantal aangesloten perceelen nam ln 1936 toe met 116, waardoor eind 1936 een aantal bereikt werd van 5684, waarvan 2930 huurinstallaties. De uitbreiding van het kabelnet, inbe grepen de huisaanslultingen, bedroeg in 1936: ruim 6 kilometer: aan het eind van het jaar was in totaal in den grond aan wezig 191'/» kilometer kabel. Aan 394 krachtinstallaties werd stroom geleverd voor 639 motoren met een capa citeit totaal van 1390 pk. De straatverlichting bestond uit 635 lichtpunten met een capaciteit van 58'/» kilowatt. Het gemiddeld verbruik per inwoner van de drie gemeenten steeg van 71 KWU in 1935 tot 77 KWU in 1936. Per aansluiting gerekend waren deze getallen resp. 339 KWU en 363 KWU. Voor uitbreidingen werd uitgegeven f. 20.480.78, de afschrijvingen bedroegen f. 35.264.46, de boekwaarde der bezittingen was eind 1936 nog f. 541.096.22. Op geldleeningtn werd afgelost f. 21.000, eind 1936 was de leeningschuld f. 502.000. Het geplaatst aandeelenkapitaal bedroeg f. 54.000, waarvan gestort f29.500. De re serve bleef onveranderd n.l. f. 43.457.06. Als gevolg van de groote tariefsverla gingen bedroeg de nettowinst over 1936 slechts f. 18.343.86. Met behulp van het res tant winst vorige jaren kon aan de drie gemeenten ook over 1936 weer een totaal bedrag van f. 29.500 worden uitgekeerd. Aanrijdingen. Woensdag had in de tocht van den Hee- reweg nabij het' perceéfl Bruijnen. een aan rijding plaats tussohen een autobus en een handkar met bloembollen. De bloembollen rolden over den weg en gingen verloren. De schade bedraagt ongeveer f.35. Gisteren reed een D.K.W.-auto op den Heereweg tegen een vrachtauto aan De laatste auto werd zwaar beschadigd, doch persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Loop der Bevolking. Ingekomen: R. Bissmann, van Haarlem, Heereweg 447; J. P. Engelhard, van Boekei, Heereweg 275; A. J. Tol. van Amsterdam, Stationsweg 156: mej. M. T. Vermeulen, van Amsterdam, Schoolstraat 17; mej. C. J. M. Verburg. van Vlaardingen, Heereweg 303; H. M. Verhaar-Berkhout, van Hillegom, Wll- helminastraat 18; mej. A. M. Onderwater, van Sassenheim, 3e Poellaan 27; J. J. Pot man van Hillegom, Kanaalstraat 50: mej. M. Boef, van Bodegraven, Stationsweg 156; W. Willemsen, van Hillegom. Meer en Hout straat 25. Vertrokken: F. de Groot en gezin, naar Hillegom; mei. S. Oudshoorn, naar Sassen heim; mej. J. de Kooker, naar Sassenheim. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Cecilia Elizabeth, d. van W. F. M. Buschmann-en van J. F. C. Nord- siek; Theodora Cornelia, d. van L. H. Droogh en van P. C. van Eeden; Catharina Petro- nella Maria, d. van H. M. J.'Ragas en van C. G. M. Elvers. Ondertrouwd: J. Meeuwissen en M. H. Montanus. Gehuwd: H. de Bruin en H. C. Grimber gen; W. D. van Stein en A. C. van den Berg; W. van der Lans en H. C. Duijndam. NOORDWIJKERHOUT. De maandelijksche collecte ln de Ned. Kerv. Kerk bracht op voor de Kerk f. 55. en voor de Diaconie ruim f. 20. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. P. J. Vliet Vlieland, v. Lei den, Boerenburgerweg 84; O. W. Bueslnk, v. Den Helder, Wilhelminastraat 44; E. de Ronde, v. Uithuizen, Rembrandtweg 9; J. P. Bon. van Bergen (N.H.), Langeveld 29/8; F. Schold, v. Oegstgeest, Abr. v. Royenstr. 4a; P. J. Hogervbrst v, Sassenheim, Voor straat 18; A. J. Bader, v. Noordwljkerhout, Wilhelminastraat 15; Wed. Verlaan geb. Talsma, v. Noordwljkerhout, Wilhelmina straat 15; E. Holtmann v. Witten (Did.), H. ter Duinstraat 26; S. Hofstra en fam„ v. Velsen, Boerbaaveweg 2; H. D. S. M. van Noorden, v. Voorburg, Hotel Huls ter Duin; J. S. Schouten en fam., v. Bcemster, Dahlia- straat 36; S. Mooijen, v. Wassenaar, Duin weg 3; P. C. Molenkamp, v. Zoeterwpude, Zeestraat 5; Th. E. M. Baltussen. v. Haar lem, Langeveld 29; C. Tissing, v. Assen, Voorstraat 26; A. Bensman, v. Bussum, Bronkhorststraat 64. Vertrokken: K. Nijkamp geb. Noppe n. Den Haag, Gabr. Metzustr. 114 I; KI. Paeschier naar Zuid-Afrika Transvaal, District Rustenburg; J. Th. H. de Groot n. Amsterdam Pr. Hendriklaan 17; A. J. de Haas. naar Amsterdam Barth-Diazstr. 381; A. C C. Schakenbos naar Hazerswoude Rijndijk A 262. Burgerlijke Stand. Geboren: Quirina Catharina Johanna, dochter van J. C. de Haas en J. M. Vink Antonia Johanna, dochter van M. J. van Kampen en A. van den Berg Apolonia Adriana Wilhelmina, dochter van J. Ver hoeven en Q. M. Augustinus Aagje, dochter van G. van Weeghel en A. de Mol Nicolaas Jacobus zoon van P. Vink en M J. Vink Wilhelmus Lodewlkus, zoon van C. P. Vink en M. J. Vink Joscphus Wilhelmus Joës Clemans. zoon van J. G. S. Alkemade en A. J. M. Oehl Arie zoon van C. Vink en F. Hoek Anne Lore, dochten van J. I. Weber en M. Milfers Simon, zoon van D. Klinkenberg en M. Oosterveer. Ondertrouwd: J. J. van Klaveren en C. van Beelen J. van Beelen en C. van der Kraan G. Star en B. Wassing. Getrouwd: K. Passchier en A. van der Niet M. J. van Bakel en P. A. Brederode C. Imthorn, wedr. van A. M. Nielsen en A. Bensman. NOORDWIJK AAN ZEE. CONCERT EN LAMPIONOPTOCHT. Hebben een gToot succes. Voor „Seinpost" aan den Noord-Boule vard werd gisteravond een openlucht-con cert gegeven door „Excelsior". Reeds eenige malen heeft V.V. „Noord- wijk Vooruit" gepoogd zulk een concert te organiseeren, doch telkenmale weer maak ten de onverbiddelijke weergoden deze ge bruikelijke en steeds zeer gewaardeerde attractie voor gasten en bevolking onmo gelijk. Ditmaal was Pluvius goedgunstig gezind en al was de bewolking somber en drei gend, het bleef droog en bovendien was de avondlucht niet te koud om een vertoeven aan den Boulevard minder aangenaam te maken. Er heerschte dan ook een gewel dige, zeer gezellige drukte en ontelbaar velen hebben genoten van het voortreffe lijke, vlot afgewerkte programma van „Ex celsior". Tegen halftien werd een aanvang ge maakt met het hoogtepunt van dezen avond: den lampionoptocht. De opstelling had een vlot verloop. De deelname was overweldigend. In een goede stemming werd een rond tocht gemaakt door de badplaats ln het zeer geapprecieerde gezelschap van het fanfarecorps. Voor V.V. was het een buitengewoon ge slaagde avond en voor deelnemers en toeschouwers niet minder! OEGSTGEEST. Hst programma voor Koninginnedag. Verschillende nieuwigheden. Zooals bekend, heeft het bestuur van de Oranjevereeniging dit jaar met groote moeilijkheden te kampen, ontstaan door den fïnancieelen achterstand, waarvan op de laatste algemeene vergadering mede- deeling is gedaan. Voor het te organiseeren Oranjefeest op 31 Augustus as was dan ook een eerste vereischte „bezuinigen'. Ondanks dit feit is het bestuur toch met goeden moed voortgegaan en als resultaat daarvan ka*i worden vermeld, dat het a.s. Oranjefeest in gsen geval op lager peil zal komen te staan, dan vorige feesten. Zelfs zijn er o.a. aanmerkelijke verbeterin gen te constateeren. Het ochtendfeest, hoofdzakelijk voor de schooljeugd bestemd, zal in andere rich tingen worden geleid. Na de zangautade voor het Raadhuis zal langs korten weg ln optocht met muziek worden gemarcheerd naar het A.SC.-terreln waar door ruim 1000 kinderen diverse tractaties in ontvangst zullen worden ge nomen terwijl een poppenkast zal worden vertoond. De kinderen van de in de gemeente ge vestigde bewaarscholen ontvangen .hun tractaties op school. Het middagfeest ondergaat ook een groote wijziging. Zoo zal het ringrijden met versierde rijtuigen vervallen. Ten eerste omdat de belangstelling dalende is en ten tweede om het onder breken van de wedstrijden e.a. op het feestterrein tegen te gaan. Zal dus de oude traditie, het ringrijden, door velen worden betreurd, zoo wordt daartegenover het feest nu meer geconcentreerd op het A.S.C.- terrein, waar het publiek meer in de gele genheid Is alles overzichtelijk te volgen. Op de bijeenkomst met het bestuur van de O.V. werd speciaal onze aandacht ge vestigd op de verkregen medewerking van „de Gorselsche dansers" die des middags ln hun oud-Geldersche kleederdracht hun mooie volksdansen zullen vertoonen. Dit ls Inderdaad iets bijzonders. Om aan dit gebeuren een zeker cachet te geven, zal het gezelschap bij aankomst door burgemeester A. J. van Gerrevink worden ontvangen op het Raadhuis. Voor verdere afwisseling zullen zorg dragen leden van, voor zoover thans be kend, diverse jeugd-organdsaties w.o. van de Oegstgeester Satrya's en van „Jong Oegstgeest" door het geven van demon straties. Tevens zal een schermdemonstratie wor den gegeven onder leiding van den heer M. de Troye. Na afloop van het middagfeest zal een optocht worden geformeerd van de diverse prijswinnaars, waaraan ook de muziek corpsen zullen deelnemen. Het avondfeest op het A.S.C.-terrein zal tal van attracties bieden. Behalve een Oranje-geluidsfilm, zullen bij fakkellicht de Gorselsche dansers optreden en verder zullen eenige historische scherm demonstra., ties worden voorgesteld. Zeert zeker tot vreugde van vele leden, blijkt uit dit veelzijdige programma dat het besituur der O.V. van de oude traditie van feestvieren is afgestapt, hetgeen ook weer aanleiding moge zijn voor niet- leden, tot een algemeene aansluiting. Ook dat is noodzakelijk, in verband met de organisatie van de komende feesten. Zooals ons werd medegedeeld worden reeds thans pogingen aangewend en mid delen beraamd om de benoodigde gelden daarvoor bijeen te brengen. Heden slaagde voor het praktijk examen Boekhouden afgenomen door de Vereeniging voor Handelsexamens op Prac- tischen Grondslag onze plaatsgenoot de heer C. Aalbersberg. HEDEN. W. de Zwijgerkerk (Gemeente Gods): Spr. W. Hacking en P. v. d. Woude, 8 u. n.m. Maandag. N o o r d w ij k-a a n-Z e e (Casino)Haarl, Orkest-ver. 8'/» uur nam. DAGELIJKS Pieterskerkracht 9: Tentoonstelling „Ars Aemula Naturae", 10 uur voorm. tot 5 uur nam. (tot 9 Augustus). DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21) Half drie tot half vier: Donderda Inenting tegen diuhterle. 3'/» uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg: 8 uur nam. „De jonge graaf". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater Breestr 31: 8 uur nam. „Wij zijn toch allemaal geen engelen". Woesdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Ltdo-Thenter Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Hals over kop". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxv-Theater, Haarl.str. 7 „De wildernis roept". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 49 8 u. nam. „In den grafkelder der pharao's". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Wbensdag- en Zaterdag-nam. te 2'/» uur. Nova-bioscoop (Katwijk aan Zee): „Pyg- maiion", 2'/» en 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en r.acht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid". echter van nam 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor Doedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Juli tot en met Zondag 1 Augustus a.s. waargeno men door de apotheken P. du Croix, Ra penburg 9. tel. 807, en E. B. de Metz, Ka- merlingh Onneslaan 28, tel. 3553. en J. Doe. dens. Wilhelmlnapark 8, Oegstgeest, tel. 274 RIJNSBURG. „De Macht van het Kleine". De meisjes-collectanten van de Vereeni ging „de Macht van het Kleine" hebben gisteren een uitstapje gemaakt naar de Stichtingen van de Vereeniging te Heem stede. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Marie Dirkje, d. van B. van Dijk en van H. E. van der Sj>ek. Maartje, d. van M. de Jong en van M. Roos Petrus Theodorus, z. van H. Th. van Dam en van C. J. Baak Catharina, d. van C. van der Ploeg en van A. P. Sikking Wil helmus Franciscus, z. van S. Borst en van H. Th. Homan Geertje, d. van J. P. Vis en van M. M, Schalk Gerrit, z. van M. Zandbergen en van N. Sdhuilenburg. Ondertrouwd:. L. Sluijmer 24 j. en M. de Vries 22 j. Getrouwd: M. Schrama en M. Th. Reeu- wijk. Loop der Bevolking. Vertrokken: H. M. van de Werken naar 's-Gravenhage G. van der Tang naar Lelden Th. J. Witteman naar Oegst geest G. J. R. Hofstede naar Deventer F. C. A. van den Bosch naar Texel J. A. Mooijekind en gezin naar Ldsse M. J. van den Oetelaar naar Boxmeer' M. A. Aaldering naar Wetol M. Th. Reeu- wijk naar Wassenaar. Ingekomen: M. J. van Asselt, Zuilhof- straat 15, van Alkemade A. van 't Wout, Zuilhofstraat 15, van Lisse W. G. M. Buschman, Berkenlaan 42, van Haarlem C. M. van der Weijden, Klinkenberg 7. van 's-Hertogenbosch P. Hoogsteden, Rijks straatweg 39, van Rotterdam M. A. Wed. Uphoff en gezin, Vaartkade 1, van Alkemade J. W. Pouwels, Hoofdstraat 191a, van Oss A. M. Hoogeveen, Gou verneurlaan 20, van Zoeterwoude F. van Duin, v. Heemstrastraat 20, van Was senaar A. Kranenburg, Hoofdstraat 174, van Haarlemmermeer. VEUR-LEIDSCHENDAM. N.V. EERSTE NED. KOGELLAGER- EN SCHROEVENFABRIEK ENKES. Jaarverslag 1936. In de jaarvergadering van aandeelhou ders zijn goedgekeurd de balans en winst en verliesrekening over 1936. Tot commis saris is herkozen de heer P. J. v. Ommeren. Het jaarverslag bevat o.m. de volgende gegevens. Gedurende de eerste helft van 1936 waren wij ten einde den omzet op peil te houden, genoodzaakt orders aan te ne men tegen nog lagere prijzen dan het jaar daaraan vooraf gaande. Door de depreciatie van den gulden, ls het gelukt geleidelijk den omzet te vergrooten en betere prijzen te bedingen. Het onbevredigende resultaat van het eerste half Jaar drukte echter te zwaar om het verdere deel van het jaar te kunnen worden goedgemaakt. De financieele positie der vennootschap is ■bevredigend. De bruto winst inclusief f. 9709 koerswinst bedroeg f. 32736. Na afschrijving van f. 30397 bedroeg de netto winst f. 2339. Met bijvoe ging van f. 1600 winst over 1935 bedroeg het totaal saldo winst f. 3939, hetwelk op nieuwe rekening is overgebracht. De ingetreden verbetering heeft zich ooi in 1937 voortgezet, zoodat bijzondere om standigheden voorbehouden, de toekomst met vertrouwen kan worden tegemoet ge zien. 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6