STADSNIEUWS Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland VRIJDAG 30 JULI 1937 No 23725 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN 78ste Jaargang DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: PRIJS DEZER COURANT: Vergadering in Warmond's Raadhuis Ernstig spoorwegongeval bij Parijs. Dit nummer bestaat uit VIER bladen LEIDSCH DAGBLAD 3D ets. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.3S per week 'fTi f.0.19 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden -f- portokosten.1 (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.Jt In afwijking van de alleszins logische ge woonte om te vergaderen in haar eigen ge bouw aan den Stationsweg alhier, kwam gistermiddag de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland in het Raadhuis te Warmond in vergadering bijeen. Na een korte huishoudelijke vergadering opende de voorzitter, de heer B. ten Cate Brouwer de openbare zitting. De notulen der openbare vergadering werden onveranderd vastgesteld. Naar aanleiding van een ingekomen stuk stelden de heeren van der Kloot en Bergers voor om tot de regeering het verzoek te richten de omzetbelasting op de levensmid delen af te schaffen. Diverse leden spraken zich pro of contra dit voorstel uit, waarna het Bureau toezegle om deze kwestie in beraad te nemen alvo rens bepaalde stappen te ondernemen. De heer van der Kloot trok daarop zijn voorstel terug. Als lid van de Commissie van Toezicht op het M.O. in de vacature ontstaan door het bedanken van prof. dr. H. W. Keesom, zal 4e heer J. F. X. Sanders worden aangewe- ten, wanneer het daartoe strekkend verzoek vordt ontvangen. Op voorstel van het Bureau werd besloten om in overleg met de betrokken gemeenten over te gaan tot het verspreiden onder daar voor in aanmerking komende adressen van een opgave van in het district der Kamer beschikbare industrieterreinen en eventueel leeg staande fabrieksgebouwen. Aan de be trokken gemeentebesturen en eigenaars van bedoelde terreinen zal worden verzocht de vereischte gegevens beschikbaar te stellen, waarna de Kamer dit materiaaal in een brochure zal verzamelen en wereldkundig maken. Voorts werd besloten aan het Economisch Instituut voor den Middenstand te verzoe ken een enquête in te stellen naar de distri- butiekosten van onder overheidsdistributie vallende goederen, indien deze, hetzij dooi de overheid, hetzij door den middenstand worden gedistribueerd. Overheidsdistributie van goederen. Aan het desbetreffende adres is het vol gende ontleend: Ondanks dat de overheidsdistributie van levensmiddelen en andere benoodigdheden aan werkloozen en behoeftigen in Nederland meer en meer een krachtige oppositie ver wekt, blijkt de moeilijkheid zeer groot, om een eenmaal bestaande distributie weer op te heffen, terwijl bovendien het gevaar niet denkbeeldig is, dat nog weer nieuwe artike len aan de lijst der distributiegoederen zul len worden toegevoegd. Het wil de Kamer voorkomen, dat, nu een abnormale vernietiging van groente dit jaar niet op een groote schaal meer voorkomt, voornamelijk twee argumenten de over- heidsadviseurs, die dezen vorm van goede rendistributie propageeren, beïnvloeden. Het eerste argument is, dat de midden stand van deze distributie geen schade on dervindt, omdat de werkloozen en arm lastigen zonder deze distributie toch niet in staat zijn de betreffende goederen te koo- pen, terwijl het tweede argument is, dat de winst, welke de distribuant op de betref fende artikelen neemt of moet nemen, oor- raak is, dat de goederen geheel of voor een belangrijk deel buiten het bereik der werk loozen en armlastigen komen. Uiteraard is het tweede argument het voornaamste. De voornaamste vraag is, of de distribu tie door den middenstand de goederen zoo duur maakt, dat deze daardoor bulten het bereik van de werkloozen en behoeftigen vallen. Aangezien het Economisch Instituut voor den Middenstand speciaal is opgericht om feitelijke kwesties als deze te onderzoeken, zou de Kamer het zeer op prijs stellen, als uw Instituut dit researchwerk op zich zou willen nemen. De Kamer meent dit met te meer gerust heid te kunnen vragen, nu uw Instituut door de uitgave Kosten en Winsten in den Kleinhandel, zich reeds eenigszins op dit terrein bewogen heeft. De hier volgende factoren zijn voor de Kamer ten deze van het grootste gewicht. Ie. Hoeveel worden de prijzen der verschil lende soorten der door de overheid ge distribueerde artikelen bij distributie in volkszaken door den middenstand ver hoogd; 2e. Welke factoren, zooals accijnzen, crisis- heffingen, enz. zijn, behalve een nor- male winstmarge, daarop van Invloed; •e. Hoeveel bedragen de kosten bij over heidsdistributie door de overheid ge maakt, geheel afgezien van het feit of deze kosten al dan niet worden bere kend; ai door de rijksoverheid; b) door de Landbouwcrisiscentrales en eventueel andere semi-publiekrech- telijke instellingen; c) door de gemeenten. Uiteraard zal ook groote aandacht moe ten worden geschonken aan de vrijstelling van crisisheffingen welke verschillende ge distribueerde artikelen genieten. Allicht zal het uw Instituut ook mogelijk zijn, om b.v. ten aanzien van de thans ge staakte distributie van versche groenten, vóór deze mogelijk weer tot nieuw leven komt, na te gaan, hoeveel kg. groenten vanuit de gemeentelijke distributielokalen naar de mestvaalt zijn verhuisd, omdat deze niet werden afgenomen. Daarbij zal mogelijk ook kunnen worden nagegaan, of op een bepaald aantal bon nen niet meer werd afgeleverd dan op deze bonnen stond vermeld. De verleiding daar toe zal grooter geweest zijn naar mate meer groenten vernietigd moesten worden. Van groot belang zou het zijn, als een verklaring zou kunnen worden gegeven van het feit, dat een naar verhouding zeer laag percen tage der werkloozen en behoeftigen van de groentendistributie gebruik maakte. Ook zou kunnen worden nagegaan, in welke mate de andere gedistribueerde goe deren werden gekocht. Verlaging P.T.T.-taricven. Hierna kwam in behandeling een voorstel van het Bureau der Kamer om aan den minister van Binnenlandsche Zaken een adres te richten inzake verlaging der P.T.T.- tarieven, zulks in verband met de door dit Staatsbedrijf gemaakte winsten. Aan dit adres ontleenen wij het volgende Tot voor enkele jaren was het gewoonte, dat uit het bedrijf der P.T.T. jaarlijks een bedrag van circa 4 millioen gulden naar de Rijksschatkist werd overgeheveld; zulks ondanks het feit, dat het Rijk voor de door den staat uitgeleende gelden een zeer be hoorlijke rente ontving. Het behoeft geen betoog, dat het Hoofd bestuur der P.T.T. daardoor zeer geremd werd in zijn pogingen om de tarieven te verlagen en o.a. het telefoonbedrijf tot grootere ontplooiing te brengen. Hoe onge woon deze situatie is, moge blijken uit het feit, dat verschillende takken van verkeer jaarlijks vele millioenen uit de schatkist ontvangen, hetzij door betaling der tekor ten, hetzij door gratis verkeerswegen ter beschikking te stellen enz., terwijl een ver- keersbedrijf als de P.T.T. daarentegen jaar lijks vele millioenen in de Rijksschatkist moet storten. Met zeer groote bezorgdheid heeft de Ka mer evenwel geconstateerd, dat, in stee dat naar wegneming van deze onjuiste situatie werd gestreefd, voor het jaar 1937 meer dar. het dubbele bedrag van het P.T.T.-bedrijf werd gevorderd. In 1937 heeft het P.T.T.- bedrijf n.l. niet minder dan f. 8.500.000.als winstt?) aan het Rijk moeten uitkeeren. Het verslag van den Postraad over 1936 behelst ten deze onder meer het volgende: „De ontwerp-begrooting van het P.T.T.- bedrijf voor 1937 noopte ons, bezwaren kenbaar te maken tegen de verhooging van het aan de schatkist uit te keeren winstsaldo van ongeveer 4 millioen gld. zooals in de voorgaande jaren min of meer als norm was aangenomen lot ongeveer 8'/» millioen gulden. De hoogere winstuitkeering is gevonden door de inkomsten wat hooger, de uitgaven wat lager te stellen en de afschrijvin gen te verminderen." Het schonk de Kamer voldoening, even eens in dit verslag te lezen, dat ook de toen malige Minister van Binnenlandsche Zaken van het zeer ongewenschte van dezen maat regel overtuigd bleek. De Kamer veroorlooft zich daarom met verschuldigden eerbied hierbij den wer.sch uit te spreken, dat Uwe Excellentie het ver trouwen van den Postraad, „dat een derge lijke afwijking van de normale gedragslijn zich niet zal herhalen", niet zal beschamen. Het bovenstaande geeft de Kamer aan leiding met verschuldigden eerbied Uwe Excellentie te verzoeken het wel daarheen te willen leiden, dat de winsten, door het bedrijf behaald, meer dan voorheen ge bruikt zullen worden om het bedrijf tot ont wikkeling te brengen en de gebruikers in hun onkosten tegemoet te komen. Verlaging van de porti en verlaging van de telefoontarieven is blijkens de resultaten door het bedrijf behaald, mogelijk. Het ta rief voor locale zoowel als voor interlocale telefoongesprekken acht de Kamer beslist te hoog, terwijl naar de meening van de Kamer het aantal kringen kleiner gemaakt dient te worden. De winsten die in het tele foonbedrijf gemaakt worden, demonstreeren voor zich op klare wijze het billijke van het verzoek der Kamer, Deze winsten toch bedroegen per abonné per jaar, in: 1930 f. 29,54 1931 ,32,22 1932 23,59 1933 34,17 1934 32,02 1935 25,44 Verder moge de Kamer Uwe Excellentie er op wijzen, dat in den loop der laatste ja ren verschillende bezuinigingen in het be drijf der P.T.T. haar beslag verkregen. De Kamers van Koophandel zijn herhaal de malen geraadpleegd t.a.v. bepaalde be zuinigingen, waaraan deze gereedehjk hare medewerking hebben verleend. Zoo werd het aantal bestellingen per dag in vele plaatsen ingekrompen. Postkantoren tot Hulpkantoren gedegradeerd, enz. Al deze bezuinigingen waren voor het bedrijfsleven niet zonder bezwaren. Men heeft zich ech ter hierbij neergelegd, omdat men daardoor een belangrijke verlaging der tarieven hoopte te verkrijgen. Wanneer nu, dank zij mede het goede beheer, het bedrijf der P.T.T., door de ingevoerde bezuinigingen grootere winsten kan boeken, lijkt het de Kamer met de billijkheid zeer in strijd, wan neer deze winsten gebruikt worder tot het dekken van tekorten op de Staatsbegroo- ting. De Kamer hoopt dan ook niet alleen dat het. uit te keeren winstsaldo weer tot- het normale bedrag zal worden teruggebracht, maar ook dat de winsten nog meer dan voorheen tot tariefverlagingen zuilen wor den gebruikt. Ten slotte werd het Bureau gemachtigd een onderzoek in te stellen naar de kosten van eiectrischen stroom voor industrie-doel einden in het district der Kamer. Van de rondvraag werd geen gebruik ge maakt, zoodat de voorzitter hierna de ver gadering sloot. Na afloop der vergadering werd onder lei ding van het dagelijksch bestuur der ge meente Warmond een rondwandeling door het dorp gemaakt. De electrificatie bij de Ned. Spoorwegen. In 1939 komt het baanvak LeidenWoerden aan de beurt. Onze spoorwegmedewerker meldt: Nu de electrificatie der Ned. Spoor wegen van het middennet Den Haag SS. Gouda, Woerden, Utrecht, Nijmegen; Utrecht, Eindhoven, welke zóó ver gevor derd is, dat nog dit jaar proefritten ge houden kunnen worden, zal met de uit breiding der electrificatie worden voort gegaan, zóó zal in 1939 het baanvak Lei denWoerden voor electrificatie in aan merking komen. Bij de electrificatie van de lijn Woerden- Gouda-Den Haag SS. werd de z.g. lijn naar Leiden reeds in de electrificatie op genomen. Na de electrificatie zullen de Dieseltreinen op de baanvakken Utrecht, Groningen, Leeuwarden en Maastricht in dienst gesteld worden. ZONDAGSSCHOOL „DE VIERENTWINTIG (HUIZEN". Boottocht ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan. De Zondagsschool „de 24 Huizen" heeft een goedgeslaagden boottocht gehouden met de kinderen ten besluite van de viering van het 60-jarig bestaan. Om zeven uur kwamen de kinderen met hun leiders(sters) in „Prediker" samen, waar de secretaris bij afwezigheid van den voorzitter de aanwezigheid hartelijk welkom heette en verzocht te zingen Ps. 68 10, waerna hy voorging in gebed. In groepsverband vertrokken de kinderen naar de boot, welke ligplaats had genomen in den Oude Singel. Ongeveer half acht vertrok de boot. terwijl de kinderen zongen: „Scheepke onder Jezus' hoede" Nadat de kinderen een gevulde koek hadden gekre gen werd het eerst gemeerd aan den speel tuin de Propeller aan de Sassenheimer pont. Hier kreeg elk een glas ranja en werd een genoeglijk uurtje doorgebacht met spelen. Tegen elf uur vertrok het gezel schap weer met bestemming Groenendaal. Op de boot werden nog broodjes en melk gebruikt, waarna naar den speeltuin werd gemarcheerd. Al spoedig werd daar een druk gebruik gemaakt van de glijbaan, waaraan zelfs de ouderen met veel plezier meededen. Ook de andere spelen, vonden 'n gretig onthaal. Nadat ook hier nog een glas ranja met een reep chocolade was genoten, ging het boschwaaxts. langs het hertenkamp. Een aardig gezicht was het ook de eekhoorntjes in de vrije natuur te zien spelen. Velen hadden dit nog nooit van zoo nabij gezien. In het bosch werden nog allerlei spelen gedaan, waarvoor voor elke groep drie prij zen waren uitgeloofd. Moe gespeeld werd te circa half vijf weer naar de boot terug gewandeld. Terw 1 nog verschillende ver- gewandeld. Terwijl nog verschillende ver snaperingen en melk werden rondgedeeld en waarbij ook het Jamboree-lied opgang deed werd de terugtocht aanvaard Te half acht werd weer aan den Oude Singel aangelegd en gingen allen weer in optocht naar gebouw Prediker. De secretaris dankte hier in dë eerste plaats den helpers en helpsters voor dé yer- 27 dooden, vele gewonden. Gisteravond heeft in Frankrijk een ernstig spoorwegongeval plaats gevon den. De ramp geschiedde op driehonderd meter afstand van het station van Vil- leneuve St. Georges, op 25 K.M. van Parijs. De trein Parijs-St. Etienne ont spoorde daar om kwart over elf. De locomotief, die door den slecht gestel den wissel heen reed, liep uit de rails. De bagagewagen versplinterde, de post wagen, die rechts van de locomotief doorreed, liep 'n dertigtal meters ver der, waarbij hij een tweede klasse-wa gen meetrok, welke echter vrijwel in tact bleef. Daarachter volgde een hou ten derde klasse-wagon, die totaal ver pletterd en in stukken geslagen werd, doordat hij als in een schroef genepen werd tusschen de twee metalen rijtui gen, waar hij tusschen in reed. Het aantal slachtoffers bedraagt 27, terwijl velen gewond werden. De slachtoffers zijn pelgrims uit Li- sieux en kinderen uit vacantiekoloniën. De zwaar gewonden zijn naar het zie kenhuis te Villeneuve vervoerd, de licht gewonden naar Parijs. Onmiddellijk nadat het ongeluk geschied was, hebben de ongedeerde reizigers en personen, die zich op het station van Vil leneuve bevonden, zich aan het eerste red dingswerk gewijd. Brandweerlieden uit Parijs kwamen als eerste hulptroepen aan. Onder de autoriteiten, die zich naar de plaats des onheils begeven hebben, bevon den zich om. minister-president Chau- temps en de ministers d'Ormoy en Queuille. De eerste resultaten van het onderzoek, ingesteld door de controlecommissie der spoorwegmaatschappij veroorloven defini tief de oorzaak van de spoorwegramp te wijten aan een verkeerde wisselmanoeuvre. Er was aangekondigd, dat trein 511 zou passeeren en de wissel was voor dezen trein overgehaald. Uit Parijs kwam toen het verbeterde bericht, dat trein 1017 zou ko men en niet trein 511. Nu schijnt reeds vast te staan, dat enkele seconden te laat de wisselstand verbeterd werd, en dat de rails nog niet geheel hun zijwaartsche be weging voltooid hadden, toen trein 1017 op den wissel aankwam. De locomotief wankelde een oogenblik en ontspoorde toen. De vraag waarvoor men gesteld is, is nu, of de wisselwachter door een verkeerde op vatting enkele oogenblikken te iaat den wissel in werking heeft gesteld, dan wel of hij voor het wijzigen van den wisselstand niet meer den noodigen tijd heeft gehad. Het onderzoek is er op gericht deze kwestie uit te maken. De beide wisselwachters zijn den geheelen nacht verhoord door den rechter van instructie. zorging van de consumptie en voor de hulp aan de kinderen besteed, waarna hii ver zocht te zingen Gezang 180 1 ,,'k Wil U, o God mijn dank betalen", waarna hij voor ging in dankgebed. Voldaan over het genotene en met een dankbaar hart, dat alles zoo vlot was ver- loopen, gingen allen huiswaarts. Nadat de kinderen vertrokken waren, heeft de heer G. J. v. d. Berg met enkele woorden, namens de genoodigden. bestuur en personeel dank gebracht, voor den pret- tigen dag met de kinderen doorgebracht en verzocht ten besluite nog te zingen: ..Zijn Naam moet eeuwig eer ontvangen" Ps. 72 11. Het was een waardig slot van een heer lijken dag, waarby het vrij gunstige weer ook had meegewerkt om het geheel naar aller genoegen te doen slagen. DE WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst voor Sociale Zaken stonden ingeschreven: Bouwvakarbeiders: baggerlieden 3, be hangers 19 betonvlechters 15, betonwer kers 51, glazenwasschers 9, glazenmakers 1. granietwerkers 9, grondwerkers 87, heiers 1, metselaars 125, opperlieden 87. schilders 99, straatmakers 6, hulp-straat makers 12. stucadoors, witters 38, timmer lieden 193, uitvoerders 9, voegers 16, ongesch. bouwarb. 6. Totaal 786. Fabrieksarbeiders: öleekers 21, lompen sorteerders 12, vellenblooters 6, steen- fabr. arb. 108, zeepfabr. arb. 4. ongesch. fabr. arb. 60. Totaal 211. Kantoorpersoneel: kantoorpersoneel 95. reizigers, colp. 46, winkelbedienden 35, eta leurs 3, incasseerders 9, musici 6, onder wijzers 9, overheidspersoneel 10, verple gers 4. Totaal 217. Hotel-caré-pers.: huispersoneel 7, kell- ners 33, koks 3. Totaal 43. Houtbewerkers: beddenmakers 4, hout bewerkers 52, kistenmakers 6, kuipers 8, lijstenmakers 4, mandenmakers 1, meubel stoffeerders 21, meubelmakers 33, politoer- ders 4, ongesch. arbeiders 32. Totaal 165. Kleermakers: kleermakers 66, kappers 5, rchoenmakors e.a. 13 Totaal 84. Land- en tuinarb.:bloemisten 23, land arbeiders 22, tuinlieden 22, warmoeziers 7, ongesch. landaxb. 5. Totaal 79. Metaalbewerkers: bankwerkers 92, blik- EERSTE BLAD BINNENLAND. Vlootrevue op het Buiten-IJ ter gelegen* heid van de overdracht van het Prin selijk jacht. (3e Blad). Legeroefeningen van 2023 September. (3d Blad). Het monopolistisch karakter van K.L.M. en K.N.I.L.M. in gevaar? (4e Blad). De grondwetsherziening; memorie van ant woord aan de Tweede Kamer. (3e Bi.) De nood in het slagersbedrijf. (Land- en Tuinbouw, 3e Blad). De jaarvergadering van den Leidscheri Voetbalbond. (Sport, 4e Blad). Onze Indische luchtpostbrief. (3e Blad). Luchtvaartentoonstelling Avia geopend. (Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND. De Japanners hebben thans Peiping en Tientsjin in bezit. Maarschalk Tsjang Kai Sjek wil zich niet neerleggen bij schending van Chineesch territoriaal bezit. (3e en le Blad). De antwoorden ter niet-inmengings-com- missie voor Spanje binnen. Bezwaren der sovjets. (3e Blad). Spoorwegongeval bij Parijs eischt 27 slacht offers. (le Blad). Amerikaansch schip verbrand. (Buitenl, Gemengd, 4e Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD. bewerkers 20, burgersmeden 35, electri- ciëns 57. gasfitters 15. gasmetermakers 2, gereedschapmakers 2, instrumentmakers 2, isoleerders 4, kettingsmeden 21, klinkers 9, koperslagers 4, lab. bedienden 3, las- schers 7, loodgieters 45, machinisten 15, metaalboorders 6, metaaldraaiers 4, me taalslijpers 2, metaalzagers 1, monteurs 20, pianostemmers 3, ponsers 5. polijsters 1. rijwielherstellers 14, rijtuigschilders 1, scheepstimmerlieden 5, stokers 18, tegen- houders 16, verw. monteurs 10, voorslaan- ders 6, voorwarmers 3, vulcaniseurs 1, vuurwerkers 7, wagenmakers 8, ijzerwer kers 38, zandvormers 1, ongesch. arbeiders 43. Totaal 546. Sigarenmakers: sigarenmakers 18, slga- renstrippers 2. Totaal 20. Technici, opz.: analysten 2, bedrijfslei ders 7, ingenieurs 3. technikers 5, teeke naars, opz. 10, werkmeesters 13, Totaal 40. Textielarbeiders: hekelaars 6, katoen drukkers 23, kluwers e.a. 3, iuikers 12, plaatsnijders e.a. 22, schrobbeiaars 2, spin ners 10, spoelers 3, staaldraaddraaiers 10, sterkers 2, strijkers 14, wevers 125, wolbe werkers 38, ongesch. textielarbeiders 57. Totaal 327. Transportarbeiders: emballeurs 5, chauf feurs 139, exp. knechten 19, koetsiers 15, loopknechten 38, schippers 72, magazijn knechten 63, spoor- en trampers. 17, wa kers 6, transportarbeiders 456. Totaal 901. Typografen: boekbinders 32, boekdruk kers 21. fotografen 5, hulp-vakarbeiders 3, letterzetters 26, steendrukkers 2. Totaal 89. Voedingsmiddelenarb.: bakkers 78, mo lenaars 1, ovenisten 4, slagers 65, suiker werkers 23, wijnkoopersknechten 9, zout- zieders 2, zuivelbereiders 2, ongesch., fabr, arb. 26. ToLaal 210. Vrouwen: apothekersass. 1. kapsters 4, naaisters 6. maasters 1, winkeljuffrouwen 10, buffetjuffrouwen 1, linnenjuffrouwen 1, kantoorbedienden 21, verpleegsters 8, bedrijfsleidsters 1, teekenaressen 1, onder wijzeressen 5, ass. en huishoudsters 9, kin derjuffrouwen 4, dienstboden 6, dagmeis jes 21. werksters 89. fabrieksarbeidsters 20, A.V.O. 9. Totaal 218. Algemeen totaal 3928 30 Juli 1936 4136 1 Augustus 1935 3784 Ben. 41 ged. werkloozen, 24 jeugdwerk- verschaffing en 20 werkverschaffing. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: „De Farm", Hooigracht 33/33a, Leiden) automaticbedrijf en poeliersbedrijf. Eigenaar W. Pia^meyer, Lelden.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 1