De Leidsche wandelaars marcheeren best Jaarvergadering Leidsche Voetbalbond LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 30 Juli 1937Vierde Blad No. 237» 78ste Jaargang Vele stadgenooten op den weg naar Arnhem Huldiging van den heer Waringa De heer Van der Meer benoemd tot lid van verdienste. De Leidsche politie-commis- saris verwelkomt z'n mannen (Van een bijzonderen medewerker) Het weer liet zich gistermorgen aanvan kelijk mooi aanzien, doch het verliep en li, de verte zagen wij een proces voltrek ken dat weinig bemoedigends inhield. Wij gingen thans op marsch naar Arnhem en ontdekten al spoedig den heer J. J. v. d. Berg, die rustig, doch zeker zijn weg ver volgde. Dc Leidsche politiemannen, n.l. de heeren Wijk, Dijkstra, Wilschut,, Lou- v,ersen en Visser gingen, voor zoover ik kon opmerken weer broederlijk en eensgezind op stap. Het duurde maar kort of zoover liet oog reikte was het een stroom van wandelaars die allen dezelfde richting gin- De dames Hoppenbrouwer en Sluis op marsch. gen. Bij den afrit aan den Vaerweg staat de Belvedère, een oud gebouw van belang rijke geschiedkundige waarde als 'n mach tig bolwerk herinnerde aan den tijd van ie machtige heeren die eertijds den rivier overgang beheerschten. Daarvóór de brug, bet meest moderne en geweldige bouwwerk mi dezen tijd, dat de beide Waaloevers mbindt en waaronderdoor met geweldigen stroom het water zich naar beneden 'Westwaarts) beweegt. Als kleine schuiten en stoomertjes doen de op en af varende schepen aan. waarbij er zijn die zeker te groot zijn om de Leidsche binnenwateren 1c bevaren. Aan de overzijde bereikten wij vin een langen afrit het dorpje Lent, dat als liet ware door midden gesneden, ach ter den afrit en de bedijking ligt ver scholen. Wel gek als je gewend bent tegen tie huizen op te kijken en dat nu slechts óe kap van het dak met de onderscheidene kleuren der pannen zijn te bezien. Later wordt het beter, wordt de afrit minder hoog en komt deze met den beganen grond zeer gelijk. Het beeld van het landschap is hier geheel anders dan tusschen het land van Maas en Waal. Hoe meer men in de richting Arnhem komt hoe schraler de jrond. Is het land tusschen Maas en Waal bij afwisseling bouw- en weideland, hier is liet in hoofdzaak weide met niet over- tuliijk vee, doch met zeer veel boomgaar den waarin de appelen, peren cn pruimen als het ware voor het grijpen hangen. Zóo zwaar zijn de appel- en perenboomen be zet dat de hangende takken met palen moeten worden gestut. Als hier de bevol king geen appeltje voor den dorst kan ver garen dan moeten wij den moed maar op geven Arnhem werd via Eist, reeds voor acht uur bereikt en hoewel er al heel war menschen o|) de been waren moeten de langslapers toch ook wel in hun slaap zijn verrast. De 55'ers kregen nog een parcours om Arnhem cadeau wat hun zeer zeker niet aai berouwen. Als men van natuurschoon houdt dan is het ook daar wel een dorado. Langs villa's en parken trokken zij door de prachtige bosschen, langs het Open lucht Museum en het Dierenpark, over den Sclielmsenweg. De vallei aan den Bchelm- senweg is een schilderij op zich zelf dat steeds meer den rijkdom van onzen prach- tigen bodem doet zien. In Arnhem trof ik nog wat oude bekenden en op den terug weg ontdekte ik terzijde van den oprit van de Rijnbrug de heer van der Horst en even verder, aan den anderen kant van het orcede water kreeg ik mej. Heynes, onze ijverige telefoniste, in het vizier, en je ver baast je er tegelijkertijd over, dat er jaren over heen kunnen gaan. voor je elkaar in Leiden een keertje ontmoet. Kwiek schoof ze over den betonnen weg in de richting Nijmegen. Weldra trof ik ook den heer 'an Koperen aan in gezelschap van mej. Stouten. Onze volgende rust was te Eist waar wij dl'. Verrijp en jhr. Just de la Puissiere kon den aflossen Beiden loopen zwaar bepakt als kapitein mede. Prettig zoo'n rustig zitje vlak aan den weg. Ook nu zagen we weer stadgenooten, zooals de verpleegsters Zr. de Graaf en Zr. Bijhold die er 'n flinke vaart in hadden. Pro Patria brengt het er c.it keer niet zoo heel best af. Wat stram en stijf; overigens gaat het nog wel. De heer Woestenberg Sr. uit Oegstgeest loopt cr nog op los als een jonge kerel en toch moet hij al verder dan de vijf kruisjes zijn De heer van Tol was weer op stap met de gebroeders van der Linden en de heer J. v. d. Linden maakt hier zijn kennis van E. H. B. O. wel ten nutte, want hij heeft cr al verschillende met succes onder han den gehad. De 2 dames van de R.K. gymnastiekver. Groen Wit. mej. Hoppenbrouwer en mej. Gr. Sluis, vertegenwoordigen op een puike manier hun vereeniging. Hulde voor zulke afgezanten. Ze worden goed verzorgd door mej. Toos van Noort. De heer Griffioen heb ik gisteren niet kunnen ontdekken. Bij 4 R.I. gaat alles op rolletjes. Op de brug bij Arnhem heb ik ze stadswaarts zien gaan. Oirze militaire schoenmakers onder lei ding van sergeant Rijsdam „lappen den betonweg als het ware aan hun laars', fi guurlijk gesproken wel te verstaan, en ze zetten hun maag behoorlijk op de leest ook figuurlijk gesproken natuurlijk Luite nant Everts was zoo vriendelijk de verrich tingen van het detachement te komen gadeslaan wat door zijn ondergeschikten wel op prijs zal zijn gesteld. Dc Leidsche politie was vrij vroegtijdig binnen en mocht tot haar genoegen ervaren dat de commissaris, de heer J. R. Meyer op het terrein aanwezig was om zijn mannen te verwelkomen. Dat dit blijk van belangstel ling den ondergeschikten goed deed durf ik wel te beweren. Maar geachte lezers, denk niet dat deze mooie medaille geen keerzijde heeft. De „Nederige Belooning Voor Lichamelijke Ontbering" (NB.L.O.i wordt niet zoo ge makkelijk verdiend. Het kost veel training, moeite, doorzetting en vaak veel pijn. Kom bij gelegenheid eens. als alles binnen is kijken achter de schermen. Blaren als dui veneieren soms. opengeloopen voeten en nog meer akelige gebreken. Maar men weet er wel raad op. Eenige dokters en dokteressen alsmede ongeveer 50 hospitaal soldaten zijn dag in dag uit van 6 tot 10 uur bezig om de patiënten voor den dag van morgen weer op te lappen, Vrijdag, den laatsten dag gaan wij over Grave, Elsharen, Mill en Cuyk naar Nij megen om de vierdaagsche onder jolijt en gezang te beëindigen. Het aantal uitvallers is tot 75 gestegen. MOTORSPORT. DE DUINRELLTERREINRIT IV. De Duinrellterreinrit IV. georganiseerd door de Motorclub „Wassenaar en Omstre ken" wordt gehouden op Zondag 19 Sep tember. De Graaf van Zuylen van Neljevelt heeft weer zijn fraai landgoed ter beschikking gesteld. Evenals bij voorgaande Duinrellterrein- ritten zullen de deelnemers worden ver deeld in oefenklasse, een wedstrijdklasse en een zijspanklasse, terwijl ditmaal voor de eerste maal ook een veteranenklasse zal worden ingelascht. Voor deze veterairenklasse is een fraaie zilveren beker beschikbaar gesteld. WATERPOLO. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Het IJ—H Z. en P.C. 4—2. Voor een vrij talrijk publiek is gisteravond in het sportfondsenbad te Amsterdam de eerste wedstrijd om het kampioenschap van Nederland tusschen Het IJ cn H.Z. en P.C. gespeeld. Na een spannenden strijd slaagden de Amsterdammers er in een 4—2 overwinning te bevechten, nadat met de rust de stand nog 11 gelijk was geweest. Tijdens de Vierdaagsche afstanösmarschen zorgt de firma Boldoot onderweg weer. evenals vorige jaren, voor een gratis verfrisschlng, welke algemeen op prijs wordt gesteld. Foto Van Vliet. De huldiging van den heer Waringa. Op de eerste rij het L.V.B.-bestuur, v. 1. n. r.: de heeren: Brokaar. Metsch, Waringa, Steenhauer. Caro, Dijkman en Van der Meer. Op de tweede rij; de heer Geenjaar. vier familieleden van den heer Waringa en vervolgens de heeren Van der Aart en Delvaux. In café Zomerlust kwam gisteravond het Leidsche Voetbalparlement bijeen onder leiding van den heer Steenhauer, die In z'n openingswoord speciaal welkom heette den heer Delvaux, den voorzitter van den Noord-Hollandschen Voetbalbond, die uit Alkmaar was overgekomen om op dezen avond tegenwoordig te kunnen zijn bij de huldiging van den heer Waringa. ter gele genheid van diens 25-jarig bestuurslid maatschap. Spreker bracht lof aan den secretaris-penningmeester, den heer W. Caro. voor diens keurige jaarverslag, dat bereids door ons werd vermeld, en prees de vereeniging L.D.W.S., die wel-is waar niet is gepromoveerd, maar dan toch het kampioenschap van de 4e klasse K.N.V.B. veroverde. Notulen en jaarverslagen wer den vervolgens goedgekeurd nadat van be stuurszijde hier en daar een toelichting was gegeven. De heer Geenjaar meende dat het elftal der Zondagcompetitie zoo zwak is en over betrekkelijk zoo weinig goede spelers be schikt dat men overwegen moet voortaan van deelneming aan de Vierbonden-wed strijden af te zien (iets waarop de secreta ris-penningmeester ook reeds in z'n ver slag gewezen had, temeer omdat de kosten veel te hoog zijn. of althans anders op een geheel andere wijze te werk te gaan. De heer De la Bije meende dat het zich terug trekken een bewijs van zwakte zou zijn, met welke handelwijze hij niet accoord kon gaan. terwijl de heer Metsch het voorstel aan de hand deed (wat nader overwogen zal worden) om voor dit tournooi een com binatie te vormen uit Zaterdagmiddag- en Zondagcompetitie. Een bestuursvoorstel tot royement van een A.R.C -lid werd aangenomen evenals een wijziging van het Huish. Regl. (voor gesteld door A.R.C.)hetgeen vaststelt dat de protestcommissie zich moet gronden op Verkeerde toepassing der spelregels of op verkeerd waarnemen van den scheidsrech ter. In dit laatste geval kan een protest dan echter alleen worden toegewezen, wanneer de protestcommissie zich hier eenstemmig voor verklaart. Een voorstel van D.V.S. om het bestuur van den bond te verzoeken maatregelen te nemen dat wanneer aan het einde der competitie (als de beslissing voor het kampioenschap al gevallen is) een vereeniging of elftal zich terugtrekt uit den bond. dit niet leidt tot verandering in den competitiestand, bleek op practische bezwaren te stuiten. Het bestuur zal ech ter elk geval op zichzelf beoordeelen. U.V.S. had bezwaren tegen het feit dat de elftalopgaven voor den L.V.B. vroeger ingediend moeten zijn dan voor den K.N.V.B. Zij wenschte dat met elkaar in overeenstemming te brengen. De heer Caro merkte op dat de vroegere opgave bij den L.V.B. noodzakelijk is omdat er juist voor de vele lagere elftallen zooveel controle- arbeid noodig is. Het voorstel werd ver worpen. Een ander voorstel van U.VS. was: de schoolwedstrijden in de Paaschvacantie te doen verspelen met eventueele stopzet ting van het adspiranten- en juniores-pro- gram gedurende deze wedstrijden. De voor zitter verklaarde dat deze wedstrijden door A.S.C. en niet door den L.V.B. worden ge houden. terwijl de heer Burggraaf zeide dat dit tournooi op verzoek der scholieren, die dikwijls met vacantie zijn, juist niet in de Paaschvacantie wordt verspeeld. Zoowel de heer Swanenburg (U.V.S.) als andere af gevaardigden verklaarden dat meerdere clubs door de schoolwedstrijden moeilijk heden krijgen, terwijl de heer Metsch wilde bepalen dat alleen jongens tot en met 12 jaar aan het tournooi mogen deelnemen. Waar ook hiertegen bezwaren geopperd werden, werd besloten (zulks op advies van den heer Burggraaf i dat het L.V.B- bestuur aan A.S.C. zal verzoeken de wed strijden te houden na afloop der competi tie. U.V.S. wilde vervolgens een lid van den bond van z'n lidmaatschap vervallen laten verklaren indien bij eventueele mishande ling. of iets dergelijks, beroep wordt ge daan op een andere rechtspraak dan die van den L.V.B (gelijk ook bij den K.N. V.B. het geval isl Het bestuur stond afwij zend tegenover het tornen aan iemands bur gerrecht. evenals meerdere afgevaardigden, waarna het voorstel verworpen werd. Op verzoek van U.V.S. zal voortaan (mits de belangen van den bond er niet door worden geschaad) aan de clubs recht streeks bericht gezonden worden dat een hunner leden als L.V.B.-official is benoemd, terwijl op financieele bezwaren een vijfde U.V.S.-voorstel bleek te stuiten om de ver eenigingen te verplichten aan leden, bij toetreding, een reglement te verstrekken. Na de gebruikelijke uitreiking van den Zaterdagmiddagbeker, de L V.B.-sleutels en medailles, werd de heer Th. v. d. Meer. die zich als bestuurslid niet meer herkiesbaar stelde, toegesproken door den voorzitter. Deze bracht den heer Van der Meer dank voor alles wat hij voor den bond heeft ge daan en voor zijn steeds onafhankelijke meening. Hij wist uitstekend wat er in de vereenigingen omging en het spijt het be stuur dat hij thans voor zijn functie heeft bedankt, in verband met z'n werkzaam heden. Op voorstel van het bestuur werd hij hierna onder applaus benoemd tot lid van verdienste, voor welke hulde de heer Van der Meer hartelijk bedankte In verband met het late uur werd vervol gens besloten de bestuursverkiezing later schriftelijk te houden. Aftredend en her kiesbaar zijn de heeren S. N. Waringa, G. A. Brokaar en E. Velthuyzen. Bij de rondvraag kwam de heer Geen jaar nog eens terug op de kwestie van deelname aan het Vierbondentournooi en hij vroeg wat er nu gebeuren ging. De heer Waringa zeide dat men bezuinigen moet. Het is gebeurd dat er 45 personen mee gin gen op kosten van den bond. terwijl er slechts elf jongens voetballen moesten. Voor de dames zal men dus niet meer be talen kunnen. De heer Geenjaar meende dat de schoen ergens anders wringt, name lijk dat het diner achterwege gelaten moet worden en dat er bezuinigd kan worden op de consumptiebonnen. De voorzitter zegde tenslotte toe dat de kosten aanmerkelijk gedrukt zullen wor den indien men eventueel weer deelneemt. Nadat nog enkele vragen beantwoord wa ren werd te ruim halftwaalf de vergade ring, die door afgevaardigden van 32 clubs bijgewoond werd, gesloten. Een belangrijk punt der agenda is thans nog onbesproken gebleven. Dat was de hul diging van den vice-voorzitter, den heer S. N. Waringa, die 25 jaar bestuurslid is ge weest, en wiens familie ter gelegenheid van deze plechtigheid een deel der vergade ring bijwoonde. Namens de vereenigingen in den L.V.B. sprak de heer Geen jaar (ter vervanging van den heer Velthuyzen. die door droeve familie-omstandigheden plotseling verhin derd was). Hij dankte den heer Waringa voor het vele werk dat hij in den loop der 25 jaren van zijn bestuurslidmaatschap voor den bond en de vereenigingen heeft gedaan, daarbij hopende dat hij als de bekende harde werker nog lang op den zelfden weg zal willen voortgaan. Spon taan heeft men van alle zijden meegehol pen tot het bijeenbrengen van een bedrag voor een huldeblijk (een gouden horloge ketting met inscriptie) dat spreker hierna aanbood met den wensch dat de heer Waringa er nog zeer vele jaren genoegen van zal mogen hebben (applaus). De heer Delvaux (Noord-Holl. Voetbal bond) huldigde den jubilaris als lid van de Vierbonden-commissie, waarin hij zooveel nuttig werk heeft gedaan en schonk een zilveren sier-schep i met de Alkmaarsche kaaswaag als afbeelding er op), terwijl de heer Van der Aart. namens den Haarlem- schen Bond, eveneens woorden van warme hulde en waardeering sprak tot den man, die ook in de voetballerij het voorbeeld van den eenvoud is geweest en uitblonk door z'n machtige bezieling voor de voet balsport. Spreker deed z'n woorden verge zeld gaan van de aanbieding van een fraaie ets. De heer Geenjaar kwam namens de clubs (van wie alle kleuren en namen er op zijn aangebracht door den heer Binsbergen) aandragen met een keurig diploma inlijst (behoorende bij de reeds aangeboden hor logeketting), terwijl hij vervolgens den voorzitter, den heer Steenhauer, die 15 jaar de leiding heeft in den bond. onder ap plaus der vergadering, een mooien bloemen mand aanbood. De heer Steenhauer dankte voor dit huldeblijk, verklaarde dat alle bestuurs leden dankbaar zijn voor den velen lof. welke den heer Waringa op dezen avond was toegezwaaid en zeide dat deze op een waarlijk bewonderenswaardige en eerlijke manier voor den L.V.B. heeft gewerkt. De heer Waringa is de oudste ln het bestuur, maar ook de secuurste en de opgeruimd- ste. Het bestuur hoopt hem nog lang in z'n midden te hebben omdat men weet te doen te hebben met een eerlijk mensch. die han delt zonder aanziens des persoons. Hierna was het woord aan den heer Waringa, die begon met te zeggen hoezeer hij het op prijs stelde dat men er aan ge dacht heeft dezen avond ook zijn familie in deze huldiging te betrekken. Hij dankte voor de mooie cadeaux en de vriendelijke woorden, en niet minder voor de wijze waarop hij steeds op de voetbalvelden door de clubs wordt ontvangen en eindigde met de verklaring nog gaarne voor den. L.V.B. werkzaam te willen blijven. (Wij merken bij het verslag van deze plechtigheid nog op dat in den loop van den dag schriftelijke gelukwenschen waren binnengekomen van het bestuur van den K.N.V.B. en van den heer Van Stralen, wethouder van Leiden, terwijl het L.V.B.- bestuur aan mevr. Waringa een bloemen hulde had gezonden). VOETBAL. De Competitie-indeeling. De Sportkroniek meldt de competitie-in- deeling voor eenige lagere afdeelingen in het Westen. Afdeeling I, 4e klasse E: Aalsmeer. ADW. Heemskerck, Neerlandia. Oranje-Zwart, LOC, Ontwaakt, ZSGO, ZRC, Wilhelmina Vooruit. Afdeeling II, 4e klasse A: Boskoopsche Boys, DVS, Leidsche Boys, Roodenburg, TONA, GSV, Rouwkoop (bij toel.i, SSDS (bij toel.l, HDV, 4e klasse B: Alphia, LDWS, VDS. Archi pel, DUNO, VOGEL, Kranenburg, Oranje- Blauw, Zwart-Blauw, SEP. 4e klasse C: LFC, DSO, VVD. BTC, SOA. WIK. De Jagers, De Ooievaars, Te Werve, Maasstraat (bij toel.l. 4e klasse D: Waddinxveen, Moordrecht, Gouderak, Haastrecht, Zwervers, Schoon hoven, Ammerstol (bij toel.l, Cromvliet, Lekkerkerk Reserve 2e klasse A; HBS 2, ADO 3, Al phen 2, Gouda 2. HW 2, Olympia 2, Quick 2, Scheveningen 2, BEC 2, VUC 3. Reserve 3e klasse A: Alphia 2. ASC 2, LFC 2, Lugdunum 2, UVS 2, Bodegraven 2, ADO 4, HVV 3, HBS 4. VUC 4. ZUIDERKWARTIERSPORTMAN. Zondag zullen op het Zuiderkwartier- terrein aan den Kanaalweg, aanvangende te 10 uur, de navolgende wedstrijden wor den gespeeld tegen Sjoortman, t. w.: Zuiderkw. adsp.Sportman adsp. ibi; Zuiderkwart. 4—Spiortman 4; Zuider kwart. 3—Sportman 3; Zuiderkwart. 2 Sportman 2. QUICK BOYS I— ORANJE ZWART I. Morgenavond te zeven uur speelt Quick Boys thuis een wedstrijd tegen Oranje- Zwart uit Amsterdam. OM DEN Z. H. B.-BEKER. Gisteravond speelde E.L.K.R.G. tegen L.O.V.a onder leiding van scheidsrechter Sniedewind. Het eerst is de K.R.G.-voor- hoede weg en zij geeft den L.O.V.-keeper het nakijken. Spoedig maakt L.O.V. gelijk 11. Weer is het K.R.G. dat door open spel voor het L.O.V.-doel komt en de leiding weet te nemen. 21. Nog voor de rust maakt L.O.V. gelijk 22. Na de thee spelen beide partijen een nog vlugger en open spel maar nu met L.O.V. in de meerder heid. Als scheidsrechter Sniedewind, die dezen wedstrijd geheel in handen had. het einde fluit, is de stand 35 voor de L.O.V. OM DEN LUXOR-WISSELBEKER. Hedenavond speelt P.C. en L. tegen A.S.V. op het L.O.V.-terrem te 7.15 en morgen middag P.C. en L. 2Haagweg-elftal te 3 uur,

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 13