De „Flamingo"-ramp - Prins Bemhard bij den „Vierdaagsche BUITEN HAAR KRINGEN 78sfe Jaargang LEID5CH DAGBLAD Tweede Blad FEUILLETON Het vercaan van het K. L M Oe omgekomen bemanning. V.l.n.r.Piloot C. Th. R. Steensma, de tweede bestuurder-boordwerktuigkundige G. Geerling, de radaotelegrafist R. Ludekuizd en de stewardess mej. v. d. Laan. Geheel rechts: Schiphol rouwt. Vlaggen aan den ingang vliegtuig „Flamingo" van het veld halfstok. BEN GROEP ROEIERS VAN NJORD vertrok Rotterdam naar Portugal om daar deel te nemen aan de internationale roeiwedstrijden te Estoril en te Figneira da Foz. DE TWEEDE DAG VAN DEN VIERDAAGSCHE. Prins Bernhard toonde zijn belangstelling. In het dorp Wychen marcheeren deelnemende soldaten voorbij deal Prins. Door HERMAN ANTQNSEN. Ze gal oom Peter een kus boven op zijn Kale hoofd en verliet het kantoor. Ze had met Curt afgesproken in het Colony restaurant te lunchen. En een blik op haar horloge overtuigde haar ervan, dat 't hoog H)d werd, er heen te gaan- In de taxi kwam ze tot 't besluit, dat oom Peter vol komen gelijk had. Alleenbehpefde ze Curt nu beslist méér te vertellen, dan aL leen het simpele feit, dat ze een atelier had gehuurd, om daar wat te werken zonder gestoord te worden. Maar dat zou onwaar heid zijn. Ze moest Curt de volle waarheid vertellen. En daartoe was ze besloten, toen ze door den maitre d'hötel uit de ves tibule naar hun tafeltje werden geleid. Toen hij hun bestelling had opgenomen, boog te zich naar haar verloofde toe. „Curt, ik heb je iets te vertellen". „En ik heb je wat te vragen", zei hij heesch. „He.b jij een atelier gehuurd en daar nu en dan een Jongen man ontvangen onder een schuil naam?" IX. Wanneer ze later over het geval na nacht, dan vond Terry, dat die vraag van Pjt' een zelfden indruk op haar nan. ais het plotseling stilstaan gemaakt van een film, midden in een spannende scène. Ze herinnerde zich eens een momentopname van een springend paard gezien te heb ben. Ze kon bijna niet gelooven, dat een dier, dat altijd zulke sierlijke bewegingen maakte zoo'n afschuwelijke houding kon aannemen. Dien indruk had die vraag op haar ge maakt. De kellners gingen rustig met be dienen door; niemandnield op met eten of praten. Maar voor Terry leek het, of heel de wereld een oogenblik stil had ge staan en of dat oogenblik onuitwischbaar in haar geheugen was geprent. Tot haar dood toe zou ze de woedende oogen van Curt voor zich zien. Iedere trek van zijn gezicht stond diep in haar geest gegrift. Het duurde slechts één moment en toen werd alles weer gewoon. Ze zag, dat de hand van Curt trilde en bemerkte, dat haai adem niet stilstond. Langzaam, met de uiterste zorg. haalde ze een Sigaret uit haar kokertje te voorschijn, stak die aan aan 't vlammetje, dat 'n gedienstige kellner haar aanbood en keek Curt aan. Denkelijk waren er geen tien seconden na het stellen van de vraag verloopen, maar het leek haar een eeuwigheid. Ze was binnengekomen met het vaste voornemen, hem alles te ver tellen. Ze had verwacht, dat Curt wel een beetje teleurgesteld in haar zou zijn. Maar ze was er niet op voorbereid, dat hij ver achting zou toonen, onjdat ze meende, dat hij haar zou gelooven. De nederigheid, die haar vervulde toen ze het voornemen had opgevat alles te bekennen, verdween op slag. Wat nu voorviel, was zoo heel anders, dan ze zich had voorgesteld. Ze kreeg geen gelegenheid om hagr bekentenis af te leg gen. Er werd haar een beschuldiging voor de voeten geslingerd, die ze meer dan schandelijk vond. Alle kleur was uit haar gelaat geweken, toen ze zijn vraag hooi de, maar nu, onder het rooken drong her bloed bonzend naar haar hoofd terug. Curt was woedend! En de reden was, dat hij haar wantrouwde, poe waagde hij dat te doen? Had zij hem soms gesmeekt, met hem te mogen trouwen? Had zij hem maandenlang achterna geloopen? Aan de andere zijde van de zaal zat Janie Lee met Tom Whitely. Werktuigelijk be woog ze haar lippen om hen te begroeten. Wat verderop zaten Parker Carson en zijn vrouw. Wat dePd Parker midden op den dag in de stad? „Ik vroeg je iets, Terry", zei Curt, schor van opwinding. Nu had ze haar zelfbeheersching einde lijk terug. Ze tikte de asch van haar si garet ai. „Verwacht je op zoo'n vraag werkelijk nog een antwoord, Curt?" „Waarom niet?" vroeg hij. „Is dat een vraag, die een man stelt, aan een vrouw, die hij liefheeft enver trouwt?" Hij haalde ongeduldig de schouders op. „We staan niet op het tooneel, Terry en we spelen niet voor een zaal met men- schen", zei hij. „We zijn gewone menschen en een mensch is nu eenmaal geen ma chine, die werkt volgens voorgeschreven regels van ridderlijkheid en zoo meer. Ik wil weten, of je op je atelier een anderen man ontmoet hebt. Ik wil weten, of je dat atelier, onder een valschen naam gehuurd hebt „En veronderstel eens van wel..,, wat dan nog?" „Wat dan nog? Wat dan nog?" herhaal de hij ongeloovig. „Ja, dat is precies, wat ik vroeg", zei Terry en haar toon klonk vinnig. „Wat zon dat dan nog? Wat zou jij daaruit willen opmaken, Cprt?" „Kun je mij dat vragen?" „Waarom niet? We schijnen nu eenmaal een en ander over elkaar uit te visschen. Jij .bent iets van mij te weten gekomen „Dus is het waar?" riep hij uit. „En ik ben achter iets van jou gekomen'? vervolgde ze, zonder op zijn onderbrekin f te letten. „Ik bemerkt, dat jij weinig ver trouwen hebt". „Omdat ik je naar de waarheid vraag omtrent Ze viel hem in de rede. „Omdat je woedend bent geworden, voor dat ik je vraag nog beantwoord heb, Curt. Als je me volkomen vertrouwde, dan zou je niet nijdig zijn. Die VTaag kon je mis schien gesteld hebben ik veronderstel, dat het voor een man tè erg is, praatjes te hooren en er niet op in te gaan maar je zou niet nijdig geworden zijn. Ten minste niet, "voordat ik je aanklacht had toegegeven". „Woorden, niets dan woorden, Terry", zei hij. „Iedere man die van een vrouw houdt en dan iets van haar hoort „En dan vraag ik nog eenswat zou het? Wat voor waard? hecht jij eraan, Curt?" „Als jij een anderen man in het geheim ontmoet en afspraakjes met hem „Precies," zei Terry. „Zit daar dan nood zakelijk iets verkeerds in?" guthers werd dpodsbleek. „Terry, hoe fcuö je. „Hoe ik dat kan zeggen? Maar 't schijnt me toch toe, Curt, dat je er Iets verkeerds in wilt zien. Dus.... wat verlang je van medat ik ontken, iets verkeerds ge daan te hebbenof moet ik ontkennen, dat ik een atelier heb gehuurd en daar wel eens met een anderen man gesproken heb?" „IkikSuthers kwam niet ver der. „Ga door", zei Terry koeltjes. „Ik wil precies weten wat je denkt". „Kun je me wat ik denk, kwalijk nemen?" „Het is geen kwestie van kwalijk nemen, Curt. Het is een kwestie van willen weten". „Nou, Terry, je weet toch ooknou ja, ik kon me niet voorstellen „Je kon niet denken dat ik een ander boven jou zou verkiezen, hè? Maar wat dacht je dan wèl?" Nu kreeg Suthers weer een kleur. „Ik heb niets gedacht", zei hij. „Ik heb alleen maar een vraag gesteld, JSn het heeft er veel van weg Terry dat je het antwoord zoekt te ontwijken". „Toch waar?" Haar stem was ijzig kalm. „Herinner je je nog, Curt, dat ik, toen we net zaten zei dat ik je iets wilde vertellen?" „Ja", antwoordde hij. ,Pet was over hetzelfde geval, waarnaar jij vroeg", zei ze. „Ik had je Willen vertel len, Curt, dat ik een erg domme, flauwe, kinderachtige streek had uitgehaald. Ik ben er nu niet meer zoo zeker van Curt, of ik je de bijzonderheden van mijn domheid verder zal vertellen". „Omdat Ik je te diep beleedigd heb?" (Nadruk verboden). .(Wordt vervolgd). DE JAARLIJKSCHE VERLICHTINGSAVOND TE BERGHJN-BINNBN. De oude ruïnekerk in floodlight. HOOFDVERKENNER RA91 BONN ET heeft gisteren een bezoek gebracht-aan het Jamboreeterrein te Vogelenzang. Rechts kapitein van Ryen .(comm. van ontvangst der buitenlandsche padvinders).

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 5