BINNENLAND WEK DE GAL IN UW LEVER OP 1 78 ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 27 Juli 1937 Derde Biad No. 23722 Japan's buitenlandsche politiek GEMENGD NIEUWS Rede van Hirota DE LUCHTVERDEDIGINGSDAG TE SCHEVENINGEN. Een spiegelgevecht in de lucht. Ter gelegenheid van den luchtverdedi- cingsdag te Scheveningen op 21 Augustus, worden er des middags omstreeks 4 uur vliegdemonstraties gehouden, waaraan o.m. medewerken: een escadrille legervliegtui gen uit Soesterberg, de nieuwste Fokkers (o.a. de G I). sportvliegtulgen van de na tionale luchtvaartschool, machines van de Koolhovenfabriek, de Scheldemusch van den heer Slot, het autoglrotoestel en het nieuwe amphlblevliegtuig van den heer Hijmans en zweeftoestellen, terwijl de ma rine alle mogelijke medewerking zal ver kenen. De bedoeling is om door het vormen van twee partijen een spiegelgevecht in de jicht te leveren. Door middel van een luid spreker-installatie en langs radiografischen I weg krijgen de vliegers in de lucht com mando's, terwijl het publiek in staat is te tien hoe deze uitgevoerd worden. INTERNATIONALE FEDERATIE VAN WERKGEVERSORGANISATIES IN HET KLEEDINGBEDRIJF. De heer J. IV. Hart tot eere-president benoemd. Van 30 Juli tot 2 Augustus as. zal te Parijs gehouden worden het tweede con gres van de Internationale Federatie van Werkgeversorganisaties in het kleedingbe- órijf. Nederland zal op dit congres door een aantal .afgevaardigden uit verschillende deelen van ons land worden vertegenwjor- digd. Naar wij vernemen, is de heer J. W. Hart, te Amsterdam, eere-lid van den Bon:l van Maatkleedingbedrljven in Nederland, benoemd tot eere-president van de inter nationale federatie. Deze onderscheiding is den heer Hart, die veel voor de internatio nale organisatie in dit bedrijf heeft ge daan, aangeboden ter gelegenheid van zijn listen verjaardag dien hij korten tijd ge leden heeft gevierd. VOORONTWERP LANDBOUW-ORDENINGSWET. Hel standpunt van minister Steenberghe. Men meldt ons uit Den Haag: Dezer dagen is een bericht verschenen, dat het voorontwerp landbouwordenings- tet door den minister van Economische laken zou zijn teruggenomen. Van be- iwgde. zijde vernemen wij, dat dit bericht ia dezen vorm niet juist is. De minister heft zijn standpunt ten aanzien van dit awontwerp nog niet bepaald, maar aan ie adviseerende instanties verzocht haar arbeid voorloopig op te schorten, teneinde te voorkomen, dat mogelijk onnoodig werk iou worden verricht. GEREF. VEREEN, v. DRANKBESTRIJDING De 37ste algemeene vergadering. Vandaag en morgen houdt de Gerefor meerde Vereeniging voor Drankbestrijding satie aldaar haar 37e algemeene vergade ring onder leiding van ds. J. v. Herksen, te Zwolle in het gebouw der Vrije Evangeli- Geref. predikant te Ermelo, Hedenmorgen ging aan de algemeene vergadering een bijeenkomst van het hoofdbestuur vooraf waarin de heer C. Buitendijk van Amsterdam, ter gelegen heid van het feit dat hij de vereeniging 25 jaar als penningmeester heeft gediend, op hartelijke wijze is gehuldigd. De voorzitter bood den jubilaris met een warmgestemd woord van dank als tastbaar hewijs van vriendschap van zijn collega's- hoofdbestuurders een fraai schilderij aan van den schilder W. L. Wijmans te Hilver sum, voorstellende den Kampveerschen toren. Met een enkel woord heeft de heer Buitendijk voor deze attentie dank gezegd. Hedenmiddag ging aan de jaarvergade ring een bijeenkomst vooraf van 't hoofd bestuur met de afgevaardigden van de Prov. Bonden. Daarin trad als spreker op de heer A. van Roon Jr. van Rotterdam, secr. van den Prov. Zuid-Holl. Bond, met 't onderwerp: „De taak van de Prov. Bonden". Ref. gaf een uiteenzetting van de taak van de Prov. bonden, die aan de actie der tfdeelingen leiding moeten geven en zor gen moeten voor uitbreiding van het aan tal afdeelingen. De bondsbesturen moeten allereerst zelf werken en daarom gaf spr. aan de hand van een uitgewerkt schema nader aan wat hjj in de komende periode met als de taak der bondsbesturen, welke taak hij nader in een twaalftal voorstel len uitwerkte. Als de actie gevoerd is moe ten de resultaten in een bijeenkomst van het hoofdbestuur met de bobden nader «sproken worden. Het hoofdbestuur dient niet alleen algemeene leiding te geven, maar ook aan de bonden zulks te doen, opdat zoo de vereeniging in haar geheel Propaganda voert. Op het onderwerp volgde een levendige discussie, waarna ref. van repliek diende. .Hedenavond om 7 uur vangt de eerste zitting van de algemeene vergadering aan, die een huishoudelijk karakter draagt. Om half negen biedt de ontvangende afdeeüng een begroetingssamenkomst aan. Het Evangelisatiezangkoor „Sursum Corda" aal welwillende medewerking verleenen en ds. J. H. Kuper, Geref. predikant te Zwolle, aal een kort woord spreken. Om half elf vangt morgenochtend de al gemeene vergadering aan. Vóór dien zullen de leden een bezoek brengen aan de Oroote Kerk, waarbij mej. J. Robijn, orga- niste van de Zuiderkerk, enkele liederen °P het orgel spelen zal. HET PRINSELIJK ECHTPAAR TE SOESTDIJK TERUG. Gisteravond om zes uur zijn Prinses Ju- "ana en Prins Bernhard per auto van het L°o ten palelze Soestdijk aangekomen. '■-'ERZOEK OM VERLAGING VAN DEN BIERACCIJNS. De Bond van Nederlandsche brouwerijen heeft in een request aan den minister van financiën om verlaging van den bieraccijns gevraagd en daarvoor de volgende gronden aangevoerd. De te hoog opgeschroefde ac cijns drukt nu 13 maal zoo zwaar als voor 11)17. De schatkist ondervindt hiervan na- deelen. Het biergebruik en dus ook de ac cijnsopbrengst zijn thans nog niet de helft van 1930 De brouwerijen teren in en het koffiehuisbedrijf verkeert in een noodtoe stand. In dit bedrijf heeft de elders optredende opleving geen verbetering gebracht Dit alles komt onder meer, omdat het bier te duur moet blijven vanwege den accijns. Zoodoende is Nederland veel so berder dan de omringende landen, waar per hoofd wel tienmaal meer bier gedron ken wordt dan hier. Tenslotte somt het request op, welke of- flcieele instanties zich in de laatste jaren voor accijnsverlaging hebben uitgesproken. In deze lijst worden naast den vorigen mi nister van financiën onder meer de Nij- verheidsraad, tallooze Kamers van Koop handel en andere organisaties genoemd. NEDERLANDSCH-HERVORMDE RADIO-OMROEP. Dezer dagen kwam het bestuur van de Vereeniging tot Oprichting van een Ne- derlandsch Hervormde Radio-Omroep in vergadering bijeen te Middelburg. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat reeds een honderdtal predikanten van de Nederlandsch-Hervormde Kerk deze be weging steunen. In verschillende plaatsen, o.a. Leiden, Rotterdam, Dordrecht, Amster dam, zullen propaganda-vergaderingen worden gehouden in de eerstkomende maanden. Het plan is In den loop van October een algemeeneledenvergadering in Utrecht te beleggen, teneinde definitief tot een lan delijke organisatie te geraken. en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet uw lever een liter gal in de In gewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding onvoldoende is. wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen ln Uw lichaam. U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor do vrije toevoer van gal. waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal tc doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in flacons van 0.75. 2412 angez. Med.) Bij de opening van de zitting van het Japansche parlement heeft de minister van buitenlandsche zaken, Hirota, het woord gevoerd. Hirota. Deze zeide o.a.: Een der doeleinden dei- nationale politiek van Japan is dit land een positie te verzekeren, welke het in staat stelt in Oost-Azië een stabiliseerende kracht te zijn en bij te dragen tot de ves tiging van een werkelijken vrede in de we- reid. Teneinde deze politiek goed te voe ren, moeten wij de betrekkingen van Japan met Mandsjoekwo, China en Sovjet-Rus land beschouwen. Onze regeering betreurt diep te constateeren, dat in China het anti- Japansche gevoel werd aangewakkerd en oo systematische wijze geëxploiteerd met h'.t doel de openbare meening tot eenheid te brengen en het nationale bewustzijn te doen geboren worden. De Japansche regeering heeft verleden jaar bij het incident van Sjcn Toe van de gelegenheid gebruik gemaakt China te verzoeken de houding jegens Japan te wij zigen en bewijs te geven van oprechtheid in concrete vraagstukken, welke verbon den zijn met de verbetering der betrek kingen tusschen de beide landen. Onge lukkigerwijze liepen deze onderhandelin gen dood tengevolge van den kwaden wil van China. De Japansche politiek in Oost- Azié is uitsluitend gericht op verwezenlij king der stabiliteit in dit gebied van Azië, door middel van bevrediging en samenwer king tusschen Japan, Mandsjoerije en China en door het tot staan brengen van de communistische indringing in 't Ooster. De Japansche regeering hoopt dan ook vu rig, dat China geheel en al en zoo spoedig mogelijk de lijnen, welke aan de Japan sche politiek ten grondslag liggen, zal be grijpen. Men constateert echter op het Het prinselijk jacht. De te waterlating op 14 Augustus a.s. Het prinselijk echtpaar zal wellicht aanwezig zijn. Naar wii vernemen, zal het motor jacht „Piet Hein", dat op de Amster- damsche Scheepswerf van de firma G. de Vries Lentsch Jr. te Amsterdam voor het Prinselijk Paar in aanbouw is, op Zaterdag 14 Aug. a.s. te water worden gelaten. Het ligt in het voornemen van Prinses Juliana en Prins Bernhard zoo mogelijk bij den stapelloop te genwoordig te zijn. Met den bouw van het jacht is men thans zoover gevorderd, dat men tot de afwerking genaderd is. De machineka mer is nagenoeg gereed, slechts moeten wat de technische installatie betreft de noodige pijpleidingen nog worden aangebracht. In het inwendige van het schip is de betimmering ook reeds voor het grootste gedeelte klaar. Daaraan wordt thans de laatste hand gelegd. De schilders zijn op het jacht aan 't werk en het laat zich aanzien, dat op den dag der tewaterlating het jacht nage noeg gereed zal zijn. De plechtigheid zal een eenvoudig karakter dragen. Zoodra de „Piet Hein" geheel gereed zal zijn, zal het jacht door het Comité tot aanbieding van een Nationaal Hu welijksgeschenk van den bouwer wor den overgenomen om vervolgens op een nader vast te stellen tijdstip aan Prinses Juliana en Prins Bernhard te worden overgedragen. HET PRINCEVLAG-DEFILÉ TE SOESTDIJK. Behalve de paleisstandaards en auto- vlaggen met het nieuwe wapen van den prins wordt Zaterdagmiddag aan den prins en de prinses te Soestdijk ook een album met al de namen van hen. die aan dit ge schenk deelnemen, aangeboden. Dit album is vervaardigd door Dick Meester. De band is van Zwitsersch leer, in Nassau-blauw. met de hand gestempeld met de initialen „J. B." De bladen zijn van zwaar gehamerd papier en voorzien van de wapens in kleuren der verschillende afdeelingen van ,,De Princevlag". Alle namen van hen die aan het geschenk deelnemen, zijn in kleuren, alphabetisch gecalligra- feerd. Het schutblad is versierd met de oude wapens van de prinses en prins Bernhard, terwijl de pagina met de opdracht voor zien is van een teekening van het paleis Soestdijk. De pagina's met de namen dei- deelnemers zijn beurtelings voorzien van een oranje-, rood-wit-blauw en oranje- blanje-bleu kader. oogenblik in China niet alleen de afwezig heid van een dergelijk begrijpen, doch te vens een toenemen der anti-Japansche ge voelens, waarvan het incident van Loe- koetsjau van 7 Juli het logisch gevolg is geweest. Het incident van Loekoetsjau Ten opzichte van dit incident handhaaft de Japansche regeering de in haar verkla ring van 11 Juli aangekondigde politiek: het zoeken van een regeling ter plaatse en het niet verergeren van den toestand. Dien tengevolge doet de Japansche regeering el het mogelijke om op de plaats van het con flict zelf een vreedzame oplossing te vin den. en de regeering van Nanking er toe te brengen de noodzakelijke maatregelen voor een spoedige regeling te nemen. Ik heb dan ook goede hoop. dat door zoo spoe dig mogelijk hun houding opnieuw te over wegen. de Chineesche autoriteiten zullen bijdragen tot een loyale uitvoering van de bepalingen der regéling. welke in den nacht van den llen Juli werd getroffen Door gebrek aan aanwijzingen, welke de houding der Nanking-regeering zal zijn is het niet mogelijk op het oogenblik te we ten welken terugslag de tegenwoordige toe stand op de Chineesche volksmassa's zal hebben. Elk oogenblik kan een gevaarlijke toestand aan den dag treden. Wij heb ben reeds vaak de aandacht der cen trale Chineesche regeering gevestigd op de noodzakelijkheid de anti-Japansche drijverijen te doen ophouden en heb ben onze landgenooten in China ge waarschuwd. Teneinde de veiligheid dezer laatsten te verzekeren, is de Ja pansche regeering vastbesloten alle middelen toe te passen in verband met de ontwikkeling van den toestand, in één woord: „China heeft den sleutel tot een regeling in handen". De betrekkingen met Sovjet-Rusland Sprekend over de betrekkingen met Sov jet-Rusland verklaarde Hirota: Aan de grens tusschen Sovjet-Rusland en Mand sjoekwo blijven zich incidenten voordoen. Het ergste incident was de onwettige in val en bezetting der Mandsjoekwosche eilanden in de Amoer. Dit leidde tot een treffen tusschen de Japansch-Mandsjoek- I wosche troepen en de Sovjet-Russische in- dringers. De toestand dreigde zich tot een ernstig conflict te ontwikkelen. De zaak- eindigde echter met een vreedzame rege ling, daar de regeering van sovjet-Rusland er in toestemde den status-quo te herstel len. Hirota voegde er aan toe, dat 't zeer noodzakelijk is practische maatregelen te treffen ter voorkoming van grens-lnciden- Wat betreft de betrekkingen met Groot- Brittannië herinnerde Hirota er aan, dat prins en prinses Tsjistsjiboe namens den keizer de kroning van koning George VI bijwoonden, op deze wijze getuigenis afleg gende van de traditioneele vriendschap, welke beide landen verbindt. Hirota wees erop, dat Engeland en Japan onlangs over eenkwamen openhartige onderhandelingen te openen, welke tot doel hebben een her nieuwing der betrekkingen tusschen beide landen. Hij voegde hieraan toe. te hopen, dat dit doel in de nabije toekomst zou worden bereikt. De betrekkingen met de Ver. Staten. AUTO OP GLADDEN WEG GESLIPT. Twee inzittenden ernstig gekwetst. NIEUWE KOMEET NADERT DE AARDE. Een groote, pas ontdekte komeet nadert momenteel snel de aarde en zal tegen het einde van deze maand met het bloote oog zichtbaar zijn. Volgens de berekeningen van de astronomen der Harvard-universi- teit zal de komeet op 10 Aug. a.s. de aarde het meest naderen. Op 4 Aug. zal zij zich ongeveer 15 graden beneden de Poolster bevinden en naar verwacht wordt om 5 uur in den morgen (Britsche zomertijd) zicht baar zijn. De komeet werd ontdekt door dr. P. Finsier uit Zürich. Hirota legde er den nadruk op, dat de betrekkingen van Japan met de Vereen. Staten den laatsten tijd inderdaad zeer goed waren geweest en gekenmerkt wer den door steeds toenemende vriendschap en goeden wil. Vervolgens zeide de minis ter, dat de economische commissie, welke voor enkele weken de Vereenigde Staten bezocht, in de meest uiteenloopende krin gen doelmatig werk verrichtte voor 't tot stand komen van een nauwer contact tus schen de beide volken op economisch en ander gebied. Tenslotte bracht Hirota het verdrag met Duitschland tegen de Komintern in her innering, „hetwelk wij op ons nemen daad werkelijk toe te passen en tegelijkertijd de vriendschappelijke en intieme betrekkin gen tusschen Japan en Duitschland te ont wikkelen". aldus de minister. Aan het slot van zijn betoog verklaarde Hirota nog, dat de Japansche regeering op alle manieren wil bijdragen tot bevorde ring van de handelsbetrekkingen door het sluiten van overeenkomsten met andere landen en door particuliere overeenkom sten, terwijl het verder zijn geheele stre ven wil richten op herstel van de vrijheid van den internationalen handel. Tot dit doel, aldus zeide spr. met nadruk is Japan bereid deel te nemen aan iedere nationale overeenstemming, die gaat in de richting van waarborging van de internationale vrijheid van handel. EEN AARDBEVIN IN MEXICO. Eenige slachtoffers en een vrij aanzienlijke schade. De bewoners van Mexico City hebben Zondagavond eenige lichte aardschokken gevoeld. Het centrum van deze aardbeving lag ongeveer 183 kilometer Zuid-oostelijk van de stad. In eenige deelen van het land hebben de schokken schade aangericht en slachtoffers geëischt. Het blad Excelsior meldt uit Vera Cruz dat de aardbeving daar vier slachtoffers heeft gemaakt, 20 menschen werden ge wond. Te Jalapa werden eenige hulzen be schadigd, o.a. het regeeringspaleis. Ook te Terra Blanca zijn eenige huizen ingestort. Het is nog niet bekend of daar ook slacht offers te betreuren zijn. Verder zijn op tal van plaatsen de telefoonverbindingen ver broken. TREIN INGEREDEN OP AUTOBUS. Zeven dooden Volgens een medcdeeling van de Mexi- caansche spooiwegdirectie zijn zeven perso nen gedood en zeventien gewond, toen een locomotief tusschen Tampico en Cardenas op een spoorwegovergang inreed op een autobus. Motorvrachtschip gekapseisd en gezonken. De Alpine V had een topzwaar gestuwde lading. Acht opvarenden gered. Gisteravond omstreeks zes uur is op de Nieuwe Maas te Rotterdam, een eind ten Oosten van de IJsselhaven de motorvracht boot Alpine V van de Nederlandsch-Zwit- scrsche Rijnvaart-maatschappij, welke op weg was naar Bazel, bij het opdraaien van de rivier gekapseisd en langzaam gezonken Een toegeschoten bootje van de Fa. Taze- laar heeft de acht opvarenden aan boord kunnen nemen. Een deel van de lading, welke naar verluidt, een waarde vertegen woordigt van een halve ton, werd drijvend op het water gevonden. Alles was verzekerd De Alpine V een motorvrachtboot van 5 meter lengte, een lange platte „kast", die icgelmatig op en neer vaart tusschen Rot- 'eidam en Bazel, had de laatste dagen in de IJsselhaven lading ingenomen. Het Schip meet 444 ton, en had als lading een dek last van 440 ton stukgoed, bestaande hit pakken cellulose, tabak en chemicaliën, bestemd voor Italië. Het schip verliet de IJsselhaven om streeks zes uur en personen, die het schip zagen vertrekken, maakten al de opmer king, dat de boot naar stuurboord over- heide. Zij vermoedden, dat de lading wat topzwaar gestuwd was, hetgeen bij deze soort schepen heel gemakkelijk kan voor komen. De Havendienst III". welke in de Schie- 'naven lag, heeft zich. toen het ongeluk ge schiedde, snel op weg naar de piek van het onheil begeven en de bemanning heeft nog kans gezien om de Alpine V op sleeptouw te nemen. Men mocht er even wel niet meer in slagen om het schip naar den wal te sleepen. Midden in de vaargeul, welke ter plaatse ongeveer 14 meter diep is, is het schip gezonken. Voorloopig heeft men er een baak bij gezet. Aangezien het schip zeer ongunstig ligt en hier juist voor den kop van de Waalhaven de scheepvaart zeer kan belemmeren, zal het ten spoedig ste worden gelicht. Het schip kan in elk geval niet erg beschadigd zijn. De lading moet als verloren worden beschouwd. Gisteravond omstreeks halfacht is op den Bredascheweg onder Huiten een ern stig ongeluk gebeurd. Een op weg naar Bergen op Zoom zijnde auto, waarin drie personen waren gezeten, en die werd be stuurd door den ongeveer 40-jarigen Th. A. uit 's-Hertogenbosch, is door de gladheid1 van den weg geslipt en tegen een boom gereden, waarna de wagen kantelde. De bestuurder kreeg een zware hersenschud ding en een schedelbasisfractuur. De on geveer 30-jarige A. v. L„ eveneens uit Den Bosch, die naast den bestuurder had ge zeten, kreeg een lichte hersenschudding en talrijke wonden tengevolge van glas scherven over het geheele lichaam. Beiden moesten door den G. G. D. naar het St.- Elisabethsziekenhuis te Tilburg worden overgebracht. Hun toestand baart zorg; vooral de heer A. is er ernstig aan toe. De 14-jarige A. v. D. uit Den Bosch, die cok in den wagen had gezeten, kreeg een niet-ernstige wonde aan het achterhoofd. Na verbonden te zijn, kon hij huiswaarts keeren. TANDEM RIJDT TEGEN MUUR. Echtpaar te Arnhem gewond. Gistermiddag is het echtpaar De G. uit Weesp, dat van die plaats per tandem naar Arnhem reed, op den Amsterdamschen weg in volle vaart tegen een steenen muur ge reden. In bewusteloozen toestand zijn beide slachtoffers opgenomen en per ziekenauto naar het gemeenteziekenhuis vervoerd. Een nader onderzoek wees uit, dat beiden een hersenschudding hebben opgeloopen. Voor al de toestand van den heer De G. is zorg wekkend. Tel. Het hoofdbestuur zal het album aan den prins en de prinses aanbieden, na het plechtig hijschen van den nieuwen stan daard op het paleis. VERSPREIDE BERICHTEN. De minister van Binnenlandsche Za ken zal gedurende de maand Augustus geen audiëntie verleenen. De gewone audiëntie van den minister van Onderwijs zal op Maandag 2 Aug. e.k. niet plaats hebben. ten. Daarom moeten de beide commissies tot afbakening der grenzen en regeling dei geschillen, tot wier instelling besloten is, spoedig tot stand komen. Wij kunnen er niet genoeg bij de Sovjet-Russische regee ring op aan dringen, dat zij bij deze zaak vrijwillig en zonder reserve met ons sa menwerkt. Japan zou gaarne willen weten of zijn onderdanen, die in de Noordelijke wateren visschen en zij die petroleum- of steenkolenconcessies bezitten in Noord- Sachalin al dan niet noodzakelijke garan ties zullen ontvangen voor een wettige uit oefening van hun bedrijven. Wij zijn vast besloten geen enkele omstandigheid te la ten ontstaan, welke zou neerkomen op een feitelijke vernietiging dezer ondernemin gen, wier bestaan door verdragen is goed gekeurd. In het kort, er b'ijven tusschen Ja pan en Sovjet-Rusland nog een aantal kwesties hangende, voor de oplossing waarvan Japan al het mogelijke zal doen. De betrekkingen met Groot-Brittannic INBRAKEN TE HOORN OPGEHELDERD. Geruimen tijd werd Hoorn en omgeving onveilig gemaakt door een groot aantal in braken. soms op klaarlichten dag, zonder dat het mocht gelukken de(n) dader(s) op te sporen. Zoo werd tijdens de landbouw tentoonstelling te Opmeer midden op den dag ingebroken ten huize van den heer J. Hartog. secretaris dier gemeente en dezer dagen werden bij een landbouwer te Zwaag tal van gouden en zilveren voorwerpen, alsmede baar geld buitgemaakt. Het is thans gelukt de hand te leggen op den dader, zekeren W. Bij het verhoor, dat hem werd afgenomen, bekende hij bui ten de genoemde, ook nog andere inbraken in den loop van dit jaar te Hoorn te heb ben gepleegd. Een aantal sieraden en voorwerpen van waarde, van deze inbraken afkomstig, kon bij een opkooper te Amsterdam in beslag worden genomen. De dader is naar het Huis van Bewaring te Alkmaar overge bracht. DOOR DEN TREIN GEDOOD. Gistermorgen is op de spoorbaan, nabij de spoorbrug te Bareveld. bij Wildervank, het deerlijk verminkte lijk gevonden van den 42-jarigen haringkoopman G. B. Tim mer, afkomstig uit Winschoten. Timmer, die jaarlijks de veemarkt te Wildervank bezoekt, lag hier met zijn schuit. Bij on derzoek is gebleken, dat de man Zondag avond door den laatsten trein, die om 10.10 uur uit Stadskanaal naar Zuidbroek was vertrokken, is aangereden en op slag ge dood. Het slachtoffer laat een vrouw met negen kinderen achter. BUITENLANDSCH GEMENGD. NOODWEER IN OOSTENRIJK. In het gebied van het Murdal in Stier marken is Zaterdag een noodweer losge barsten. dat enorme verwoestingen heeft aangericht. Verscheidene gehuchten werden geheel vernield. Talrijke stuks vee verdron- door de watermassa's die voortstormden, ken; vele gezinnen werden dakloos. Eerst gistermiddag kwam de natuur tot rust, zoo. dat een begin kon worden gemaakt met het opruimingswerk.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 9