Uit de Omstreken Gemeenteraad Zoeterwoude LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 27 Juli 1937 Verzoek van de caféhouders afgewezen AGENDA /I//CIUR'J_ BERICHTEN MUSEA. FAILLISSEMENTEN HILLEGOM. Veertig jaar Kerkkoorzanger. De heer G. Janssen is 40 jaar kerkkoor zanger. Op 17-Jarigen leeftijd werd hij lid van het zangkoor te Broekhuizen in Limburg; 5 jaar later verhuisde hij naar Nieuw-Vennep en zette daar 28 jaar het zelfde werk onafgebroken voort. De laatste 7 jaar is hij lid van het R.-K. zangkoor van de St. Martinuskerk alhier. Het kerk bestuur van St. Martinus wilde het jubi leum niet onopgemerkt laten voorbijgaan. Zondagmorgen is de Hoogmis als H. Mis van dankbaarheid te zijner intentie opge dragen, waarop een samenkomst volgde in de repetitiezaal aan de Mariastraat. De pastoor wenschte hem geluk en bood hem namens het zangkoor een enveloppe met inhoud aan. Ook de directeur van het koor. de heer Zwartkruis feliciteerde den jubilaris, die voor de huldiging hartelijk dankte. Te Utrecht zijn de volgende leerlin gen van mejuffrouw Veenboer alhier ge slaagd: Voor het examen lingerie de dames B. Cammenga, L. Buurman en A. Tromp te Lisse en voor het examen costumière me juffrouw D. Slotje te Lisse en M. Dingelhof alhier. RIJNSBURG. Concert. Het muziekgezelschap „Wilhelmina" gaf onder leiding van den directeur, den heer Smolders, een concert op het Rapenburg. Onder groote belangstelling werden de ver schillende nummers uitgevoerd. SASSENHEIM. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Maria Cornelia, d. van A. Verhart en C. P. Steenman Jeroen, z. van C. van Duijn en L. Hellenbere Guurtje Jeroentje. d. van A. van Delft en H. Korpelshoek. Getrouwd: J. Pauw en P. van Duijn G. Kfaüenoord en L. van Dirk D. A. Stravers en C. M. van der Boog. KATWIJK AAN DEN RIJN. ERNSTIG ONGEVAL. Jaarvergadering Sassenheimsche Zwemver. De secretaris opende de vergadering, waarna de nieuwbenoemde voorzitter, de heer G. Kuylenburg, werd geïnstalleerd. Notulen en jaarverslagen werden goedge keurd. De heer B. D. Kapteyn werd als secretaris en de heeren C. J. de Bruyn en W. Boekee als commissarissen herkozen. Besloten werd om op 14 Aug. a.s. een zwemfeest in het zwembad te organiseeren, zoo mogelijk met medewerking van enkele internationale zwemmers of zwemsters, crwijI voor den jaarlijkschen zwemwed strijd over 1500 meter een geschikte baa.i moet worden gezocht, in verband met dc ongeschiktheid van de Sassenheimervaart Op 7 Aug. zal, behoudens toestemming van de autoriteiten, een waterpolodemonstratie met attractie worden gegeven in de Oost Haven. Onze plaatsgenoot, de heer H J. Vann s aagde te Amsterdam voor het examen hoofdacte. Wielrijder zwaar gewond. De bloemist H. P. S wonende aan den Noordwijkerweg. komt meerdere malen langs het Oegstgeesterkanaal naar huis en moet dan een brug oasseeren. Deze brug is zeer smal en heeft slechts een leuning. Er over fietsen valt niet mee. Toch deed S. het. meermalen. Gisteren lukte het hem echter niet en met fiets en al geraakte hij te water. S. kwam precies op een onder water afgebroken paal terecht De firma Taat uit Katwijk was daar juist aan het oefenen met de nieuwe voor Ameland be stemde reddingboot. De stuurman zag het ongeval gebeuren en in een minimum van tijd was men met de boot bij den drenke ling en had men hem spoedig op het droge. S. werd met een auto thuis gebracht en direct onder geneeskundige behandeling gesteld. Daarna is hij. na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten, naar een zie kenhuis te Leiden vervoerd. Zijn toestand is vrij ernstig. Het ongeluk op den Noordwijkerweg. Bij informatie deelde men ons mede, dat de toestand van den Haagschen wielren ner Vermaas, die een dezer dagen op den Noordwijkerweg bij een aanrijding ernstig werd gewond, bevredigend is. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Overleden: A. A. van der Krogt. 23 j.; W. P. Th. de Jongh, 85 j. Gehuwd: J. H. Koot en M. A. G. van Mil. Ondertrouwd: P. Th. van der Lubbe, 23 j. te Veur, en J. P. van Wissen, 22 j. Loop der Bevolking. Ingekomen: J. Vonk v. Wassenaar, Donk laan 76; Mej. A. M. de Wolff, van Amster dam, Leidscheweg 479; Mej. C. S. Cornet en gez. van Leiden, Burg. Treubstr. 50; C. J. Goemans van den Haag. Bijdorpstraat 14: H. Baron de Smet. van Leiden, Voorstr. 16. Vertrokken: G. van Beek, naar Amster dam. Woestduinstr. 55huis; Mej. G. M. A. van Ouwerkerk, naar Rotterdam, Da Costa- straat 6; P. J. Schniedewind en gezin naar Leiden, Oranjestraat 9; J. H. van Veen en gez. naar Wassenaar. Windlustlaan 13: P. Vlugt, naar Amsterdam, Dapperstraat 90. KATWIJK AAN ZEE. Officieele opening koelhuis. De officieele opening van het koelhuis zal plaats vinden op Woensdag 4 Aug. des avonds om 8 uur in het gebouw. Concerten. Het muziekkorps van het Leger des Hells uit Leiden zal morgenavond om 8 uur een concert geven in de muziektent op den Boulevard. De Harmonie uit Valkenburg geeft daar Zaterdagavond om 8 uur een concert. De heer Nic. van Beelen, organist van de Oude Kerk zal aldaar morgenavond om 8 uur zijn eerste orgelconcert van dit sei zoen geven, met medewerking van mej. A. Roelofs, zang. De opbrengst is ten bate van het Restauratiefonds der Oude Kc-rk. Brandje. Op het erf van den heer Admiraal in de Zuidstraat ontstond een brandje. Met be hulp van de politie werd het vuur ge- bluscht. Gevonden voorwerpen: Blauw jasje met portemonnaie met één gulden; grijze ceintuur; wollen overgooier; witte badschoen: groene badschoen met witten rand; huissleutel; fototoestel; blauwe ceintuur; bruin lederen portemon naie met inh.; paar bruine kindersandaien; verchroomd nikkelen polshorloge; linnen strandparasol; boodschappentasch; duim stok; koralen kinderarmband; doublé arm band. Inlichtingen op het politiebureau van 912 uur. Tot onderwijzer aan de Centrale school voor het zevende leerjaar alhier is met ingang van 1 Sept. benoemd de heer A J. van der Graaff. onderwijzer aan de Kon. Wilha. school te IJsselmonde. Onze plaatsgenoot, de heer D. W. Wijbenga, slaagde te Amsterdam voor het examen hoofdacte. NOORDWIJK AAN ZEE. Oefening Reddingboot. Gistermiddag werd met de boot der N.-Z.- Hollandsche Redding-Mij. een geslaagde oefening gehouden onder leiding van Jan van Kan. De zee was vrij onstuimig, zoo dat men wel eenig idee kreeg van wat van de bemanning wordt gevergd wanneer in geval van nood moet worden uitgerukt. Voor de badgasten, die nu reeds eenige dagen door het slechte weer hun vermaak binnenshuis moesten zoeken, was deze oefentocht een welkome afleiding. WARMOND. Vergadering R.K. Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer J. Hogenboom hield de plaatselijke afdeeling van den Ned. R.K. Volksbond een algemeene vergadering in Hotel de Stad Rome. Na ope ning werden de notulen goedgekeurd, ter wijl een aantal ingekomen stukken voor kennisgeving werd aangenomen. Als afgevaardigde naar de studiedagen in Voorhout werd aangewezen de heer J. Hogenboom. Het woord was hierna aan den penningmeester tot het uitbrengen van zijn financieel verslag. Het verslag van de ziekenkas werd wegens ziekte van den betr. penningmeester aan gehouden. De voorz. deelde mede dat in de bestuurs vergadering besloten was paal en perk te stellen aan het herhaalde verzuim van le den tot het bijwonen van verplichte verga deringen. Zij die driemaal zonder een gel dige reden een vergadering verzuimen zal een boete worden opgelegd van f. 0.25. De heer Weijers bracht hierna verslag uit over het beheer der financiën van het ontspan ningslokaal. Medegedeeld werd dat boeken en bescheiden zoowel door den R.K. Volks bond als den Chr. Besturenbond in orde waren bevonden zoodat de penningmeester onder dankzegging werd gedechargeerd. De kapelaan wees op het groote nut van het werkkamp in Egmond en spoorde de leden aan hiervoor krachtige propaganda te voe ren. De gebruikelijke rondvraag bracht niets bijzonders naar voren. De tijdens de verga dering gehouden collecte ten bate der ver- eeniging „Hulp in Nood" bracht f. 2.66 op. Drinkwater voor de Geer- bewoners. Gisteravond vergaderde de gemeente- ïaad. Afwezig de heer Meijdam. De notulen werden vastgesteld. Mededeeling werd ge daan van verschillende ingekomen stukken o.m. goedkeuring van raadsbesluiten. Een verzoek van den autobusondernemer B., die zijn autobusdienst heeft moeten stop zet ten in verband met de werkzaamheden aan de wegen, waarbij gevraagd wordt om hem een schadeloosstelling toe te kennen, werd na eenige discussie afgewezen met 9 tegen 1 st. (de heer Starrenburg). Aangeboden werd de gemeente-rekening over 1936 en de bêgrooting van het water leidingbedrijf over 1936. De rekening sluit in den gewonen dienst met een nadeelig saldo van f. 3845,68 en in den kapitaaldienst met een voordeelig saldo van f. 1597,57. Tot leden der commissie van onderzoek werden benoemd de heeren A. C. Paarde- kooper, de Groot en Wessel. De begrooting voor 1937 werd gewijzigd conform het door B. en W. gedane voorstel, terwijl ten aanzien van een verzoek van M. van der Velden te Leiderdorp werd be sloten een electrischen kabel te doen leg gen op „Rhijnvreugd" mits verzoeker de kosten ad f. 165 aan de gemeente betaalt. I Na eenige discussie werd een crediet van f. 22,50 beschikbaar gesteld om een ge meenteveldwachter een politie-vakcursus te doen volgen, terwijl de instructie van den gemeente-ontvanger werd gewijzigd ln ver. band met de verandering van de controle. De verordening op de heffing van be smettelijke ziektegelden, die de goedkeu ring van den minister niet had kunnen verkrijgen, werd opnieuw vastgesteld con form de aanwijzingen van Ged. Staten, terwijl besloten werd met de gemeente Leiden een gemeenschappelijke regeling aan te gaan betreffende het toelaten van kinderen uit Zoeterwoude tot de openbare UL.O. scholen te Leiden. Ten aanzien van een verzoek van café houders om het sluitingsuur met een uur te verlengen deelde de voorzitter mede, dat daaromtrent bij B. en W. geen eenstem migheid heerschte, zoodat het college zich onthield van een voorstel. De heer Paarde- kooper deelde mede dat de R.K. fractie tegen inwilliging van het verzoek is, om dat, zooals in het adres wordt opgemerkt, niet de inwoners doch personen van an dere plaatsen slechts van dat latere slui tingsuur gebruik zullen maken. Voor Zoe terwoude is er dus geen behoefte aan. De heer Wessel was eveneens tegen verlen ging en wees er op cfét het sluitingsuur nog al eens wordt overtreden. De heer Starrenburg verdedigde het' verzoek. De voorzitter zeide dat hij voor gedeeltelijke inwilliging van het verzoek is omdat ln de zomermaanden tengevolge van het verzet ten der klok het sluitingsuur is bekort. Spr voelde er voor om te bepalen dat van 1 Juli tot 1 September het sluitingsuur wordt bepaald op 12 uur. De heer Tijssen voelde voor het voorstel van den voorzitter. De heer Wessel wees er nog op dat den caféhouders al tegemoet gekomen is, door de belasting op de biljarten te laten ver vallen. De heer Paardekooper deed een voorstel om het verzoek af te wijzen, welk verzoek werd gesteund door de heeren van Leeuwen en Wessel en werd aangenomen met 8 tegen 1 stem (de heer Starrenburg onthield zich van stemming als belang hebbende! Na ampele bespreking werd besloten de drinkwatervoorziening der Geerbewoners aldus te regelen, dat er waterreservoirs van gemeentewege zullen worden aange schaft waarin dan het water aan belang hebbenden, die een daartoe strekkend ver zoek hebben geteekend, zal worden afge leverd. B. en W. werden voorts gemachtigd om, indien t.z.t. noodig, alsnog tot den aan koop van een tankwagen over te gaan. Het verzoek van de Westeinde-bewoners tot het leggen van een drinkwaterleiding werd afgewezen. Hierna ging de raad in geheime zitting die na ongeveer 1 uur werd opgeheven. Conform de voorstellen van B en W. werd toen met alg. stemmen beslo ten te beschikken op de belastingreclames conform het gedane voorstel; een crediet te verleenen tot het benoemen van een controleur op arbeidsovereenkomst tegen een belooning van f. 25 per maand ter controleering dier steuntrekkers; tot het leggen van bouwverbod op een strook grond aan den Hooge Rijndijk in verband met den aanleg van een weg beoosten Lelden; tot het verstrekken van opdracht aan het Instituut Stad en Landschap van Zuid- Holland tot het ontwerpen van een uit breidingsplan voor gronden langs den Hooge Rijndijk iGrenshoek en park „Die Leijthe") en tot 't voorbereiden van plan nen met betrekking tot het gedeelte Hooge Rijndijk, voorbij Grenshoek tot aan den getraceerden rijksweg. Tenslotte werd be sloten tot het deen maken van een ijzeren hek langs den Noordbuurtschen weg, vanaf de woning van den heer A C. Paardekoo per tot aan de Steenbrug. Op voorstel van den heer A. C. Paardekooper werd de be paling opgenomen dat het hekwerk moet geleverd worden door een Zoeterwouder. Vervolgens deelde de voorzitter mede dat dezer dagen het contract geteekend is waarbij de weg aan de Provincie is overge dragen. Op een vraag van den heer Star renburg zeide de voorzitter dat het voetpad daarbuiten valt De heer Wessel wees er op, dat bij de uitvoering van de werkzaam heden der provincie op twee plaatsen de waterleiding is stuk geslagen. Hij vroeg een onderzoek wie de kosten moet betalen, hetgeen de voorzitter toezegde. Op een andere vraag van den heer Wessel ant woordde de voorzitter dat het hek voor het raadhuis eigendom was van den aannemer der werkzaamheden aan den weg en dat het plaatsen der watermeters vertraging ondervindt, doordat deze meters in gedeel ten worden afgeleverd. Nadat nog eenige vragen waren beant woord werd de vergadering gesloten. WASSENAAR. Marschconcert. Gisteravond werd onder begunstiging van vrij goed weer door de Muziekver „Excel sior" in de buurtschap Deyleroord en om geving een marschconcert gegeven. Alle kinderen, die meeliepen kregen van den heer v. d. Marei een vlag en een muts Bij Deyleroord kregen de kinderen door be middeling van de Fa. te Nijenhuis een zakje versnaperingen van de Firma Pel, terwijl de lunchroom „Sport" daar een Pa- rijsche wafel met ijs aan toevoegde en de heer v d. Marei al deze heerlijkheden vol tooide met een toetertje. Bij den Nieuwen Deyl werd op limonade getracteerd, de le den van Excelsior werden niet vergeten. Hier werd nog een tweetal marschen ge speeld en sprak de voorz. van de Buurtver. Deijleroord. de heer Fortuijn een dank woord voor dit 5de marschconcert. Met 't Wilhelmus werd deze geslaagde avond be sloten. ZEVENHOVEN. De Korenbouw. De korenbouw is in vollen gang; bet be schot valt niet mee. doch in aanmerking genomen hoe het gewas er eenigen tijd geleden door de vele regens van dit voor jaar voorstond is de oogst bijzonder vroeg. Voor het Vrije Universiteitsplan 1937 droeg de Geref. Kerk f. 6.45 af. ZOETERWOUDE. Nachtelijk rumoer. De heer W. de V. wonende in de Rijne- gommerstraat alhierriep des nachts de hulp van den veldwachter in, omdat eenige personen in beschonken toestand burenge rucht en loos brandalarm maakten. Veldwachter v. d. Vliet toog op onderzoek uit en ontdekte ten huize van den chauf feur K. een viertal personen die zich schuil hielden. Het bleken te zijn de caféhouder A. V. en de fabrieksarbeiders H. K., J. L. en H, B. allen alhier woonachtig. H. B. werd door den veldwachter aange houden en gehoord op vermoeden terzake van rijwieldiefstal en burengerucht. Vergadering Wilhelmina Vereeniging. In deze vergadering is nadat de onder linge bestuursfuncties van het nieuwe be stuur waren verdeeld, waarbij H. J. van Mil als voorz., N. Zwetsloot als secr. en W. Tijssen als pennlngm. werd benoemd, beslo ten dit jaar geen feest te houden. Weer een bedrijf opgeheven. De reeds jaren lang aan den Hooge Rijn dijk alhier bestaande Houtkooperij van den heer P. Koning J. Jz. is geheel stil gelegd. In de afgeloopen week ls de laatste partij hout afgeleverd. Thans is men begonnen met het afbre ken der loods. Ook het kantoorgebouw be nevens de woning van den bedrijfsleider zullen worden gesloopt. Op het groote leegkomende terrein zullen woonhuizen worden gezet. Het bouwen van zes nieuwe woningen zal deze week worden aanbesteed. De weduwnaar: Er was iets, dat mijn vrouw mij zeide lederen dag vooral niet te vergeten!?maar ik kan me waarachtig niet herinneren wat het wast JL VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 27 Juli. Tarbot per KG. f. 0.900.72; Griet per kist van 50 KG. f. 28—18; Tongen per KG. f. 1.701.30; Groote Schol per kist van 50 KG. f. 28; Middelschol per kist van 50 KG. f. 21; Zetschol per kist van 50 KG. f. 18 —17; Kleine Schol per kist van 50 KG, f. 15.504.60; Schar per kist van 50 KG. f.64.60; Vleeten per stuk f.21.90; Ka beljauw per kist van 125 KG. f.2926; Gullen per kist van 50 KG. f. 94.50; Wij ting per kist van 50 KG. f. 4.102.50. Aangekomen 1 stoomtrawler: IJM. 179 met f. 2083, en 1 logger: KW. 51 met f. 900, en 1 Deensche kotter E. 448 met f. 552. VLAARDINGEN. 26 Juli. Binnen van de haringvisscherij22 schepen, met 639 last, waarvan KW. 176 met 30 last; KW. 19 met 31 last; KW. 151 met 34 last; KW. 36 met 27 last; KW. 55 met f. 27; KW. 32 met f. 24; KW. 26 met 27 last; KW. 8 met 21 last; KW. 163 met 25 last; KW. 172 met 24 last. Prijzen: Maatjes groen f. 12.609.50; ld. klein f. 7.107.80; idem groot f. 7.208.00; idem Noord f. 7.908.80; volle Noord f 12.60 12.80; idem Zuid f. 10.7011.70; steur- haring f. 5.50. VLAARDINGEN, 27 Juli. Binnen van de haringvisscherij: VZ met 34 last. Prijzen maatjes klein f.89.50; idem groot f.7 8.30; volle Noord f. 12.40; Idem Zuid f.11 —10.50. STEUN AAN TONGVISSCHERIJ. Uit het landbouw-crisis-fonds wordt steun verleend aan hen, die als georgani- seerden bij de Nederlandsche Visscherij- Centrale zijn aangesloten en als zoodanig zijn toegelaten in de groep „eigenaars en/of gebruikers van zee- en kiistvisschersvaar- tuigen" tot een maximumbedrag van f. 8.292,61. De steun zal bedragen f. 0.0147 per kg. tong, gedurende het tijdvak van 1 April 1937 tot en met 30 Juni 1937 in de aanvoer- plaatsen Amsterdam, den Helder, Rotter dam, Scheveningen, IJmuiden en Zoutkamp De steun zal niet worden uitgekeerd voor tong, welke kleiner is dan Z3 cm. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoornende voo rde Woensdagnacht: Ewald IJm. 48. vangst 780 m. haring en 40 m. varia. Totaal 820 m. Hercules IJm. 196 met 95 m. schelvisch, 215 m. braadschelvisch, 50 m. gul, 45 m. platvisch, 25 m. makreel, 10 m. varia. Totaal 440 m. benevens 230 stuks stijve kabeljauw. HEDEN. Jeruël: Samenkomst te 8 uur nam. Pieterskerk: Concert Leo Mens en UK, van Isterdael, 8 1/4 uur nam. Prediker: Geref. Bond. Spr. de heer Ba- rendrecht, 8 uur nam. Woensdag. Oud-Poelgeest: Zendingsdag Ohr. Geref, Kerk, lO'/i uur voorm. Patrimonium: Spr. de heer Schoonder- beek, 7'/» uur nam. Vrijdag. W. de Zwijgerkerk (Gemeente Gods): Spr. W. Hacking en P. v. d. Woude, 8 u. n.m. Amsterdam (Keizersgracht 279—2831 Vergadering van 6 'la obligatiehoudens N.V. Kon. Ned.'Fabriek van Wollen dekens v.h. L. J. C. Zaalberg en Zn., 11 uur voorm. Academisch Historisch Museum: Ge durende de vacanties op werkdagen van 912 en Vit5 uur; Zaterdag 912 uur. Toegang 25 cent, Inbegrepen bezichtiging Academiegebouw. Stedelijk Museum „Dc Lakenhal". Oude Singel: Geopend in Januari, November en December van 103 uur; in Februari Maart, April, Mel en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur: op de Zondagen de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de beide Kerstdagen vanaf 1 uur. Het Museum is gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April—1 Oct. 105 uur; 1 Oct. 1 Nov. 104 uur; 1 Nov.16 Febr. 10— 3 uur; 16 Febr.—1 April 10—4 uur; 'sZon dags van 13, 4 of 5 uur. Entrée: 'sMaan dags f. 0 25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park. ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30 —12, 1.305 uur. 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium. Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 912.30 en 25.30 uur: Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en l'/i6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.31 Mrt. van 912 en Vla4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur: 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en l'/i4 uur. Kosteloos. DAGELIJKS Pieterskerkraoht 9: Tentoonstelling „Ars Aemula Naturae", 10 uur voorm. tot 5 uur nam. (tot 9 Augustus). DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderda. Inentlne tegen dlohterie, 3'/> uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „De laatste nacht". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater Breestr. 31: 8 uur nam. „De held van den dag". Woesdag- en Zaterdagnam 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. Obsessie". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Sequoia". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „Schuld en boete". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdag-nam. te 2'/t uur. Nova-bioscoop (Katwijk aan Zee): „D® Zigeunerbaron". 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid". echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor •moedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Juli tot en met Zondag 1 Augustus a.s. waargeno men door de apotheken P. du Croix. Ra penburg 9, tel. 807, en E. B. de Metz, Ka- merlingh Onneslaan 28, tel. 3553, en J. Doe- dens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274 Uitgesproken: P. A. Breddels. winkelier. Leiden. Aioe laan 53. R.C. Jhr. Mr. C. J. van der Wijck, Cur. Mr. H. R. Goudsmit, Leiden. A. van Straalen, landbouwer. Wassenaar, Buurtweg 92. R.C. Mr. J. H. van Laer, Cur. Mr. F. C. Stahle, Den Haag. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6