De Vierdaagsche - Het tentenkamp der voortrekkers-De „Java" in het dok Tweede Blad LEIDSCH DAGBLAD BUITEN HAAR KRINGEN 78iie Jaargang FEUILLETON BALISCH MASKERSPEL— in het Koloniaal In- «tituut te Amsterdam. Tjalon Araaig, de booze weduwe, die uit wraak dat men haar vaji hekserij beschuldigde, dood en verderf op Bali brengt. DE VFERDAAGSGHB APSTANDSM.ARSCHBN TB NIJMEGEN ZIJN BEGONNEN. Linksde vlaggenparade. Rechtsde opgehaalde dekens worden naar het tentenkamp gebracht. EEN TENTENSTAD Het groote kamp van de voortrekkers eens TE VOGELENZANG. op het Jamboree-terrein. Tenten en nog tenten. ?4. HR, 31S. ,)JAVA" -die o.a. dienst heeft gedaan in de Spaansche wateren, is thans in het dok der Rotterdamsche Droogdok mij. opgenomen om grondig schoongemaakt te worden. OP HET NIPPERTJE. Bij motorwedstrijden in Bagshot (Engeland) kwam een der rijders in volle vaart vlak langs de toeschouwers, van wie eenigen zich snel in veiligheid moesten stellen. DE MONTAGE VAN DEN TINBAGGEltMOLEN „SENGKELIE", gebouwd op de werf „Conrad" te Haarlem, voor de gemeenschappelijke Mijnbouw-raaatschappij ,,Tandjong-Priok" is gereed gekomen en van de Kali Mati naar Taudjong Priok's 3e binnenhaven gesleept, om aldaar proef te draaien. Het gevaarte onderweg. Door HERMAN ANTONSEN. f9) „Terry, houd die malle maskerade nou toch niet langer vol. Ik verzeker je, dal ik me niet heb kunnen vergissen. Een man, dis van een meisje houdt, kan zich r.let op die manier vergissen!" „Ik begrijp de vreemde vergissing niet die u maakt", hield ze vol. „U spreekt met Thcrese Tarpeton en al doet u nu, ot u me kent, ik weet zeker, dat ik u niet ken". Ze hoorde een zwak kuchje aan het an dere toestel. „Wil je nu heusch beweren, Terry, dat je Terry Converse niet bent? Waai L dat goed voor? Ik wéét, dat het wèl zoo is. En ik zal naar je toekomen, Terry. Neen, hang nu den hoorn niet op. Dan bel ik weer. Ik zal desnoods voor je deur b'.ijven slaan Ik moet je zien. Ik moet je spreken!" Ze gaf den strijd op. Ze kon hot niet volhouden. „Nu goed dan, Jack. Ik ben Terry Con verse". „Dat wist ik wel", riep hij triomfantelijk dit- „Ik had het van het begin af moeten weten! ik had moeten begrijpen, dat ik niemand anders kon liefhebben, dan The- Tese Tarpeton, zooals mijn hart me in- saf en daarom moest jij het wel zijn. O, terryTerrywaarom heb je zoo gedaan? En wanneer mag ik je weer zien?" „Ik wil je liever heelemaal niet meer zien", zei ze. „Niet? Maar ik laat me niet afschepen. Ik heb recht om „Wat voor recht?" vroeg ze koel. „Het recht, dat ik verkregen heb. door mijn liefde voor jou", zei hij, „En of je het nu graag hebt of niet, je zult me gauw zien". Ze haalde haar schouders op. „Nu, goed, dan maar zoo spoedig moge lijkMorgenochtend op het atelier". „Morgenochtend!" herhaalde hij. vm De portier van het flatgebouw was iets aan het herstellen op de trap en stond brommerig op, om haar voorbij te laten. Hij keek haar verwonderd aan, „Ik dacht, dat u gisteren voorgoed weggegaan was?" bromde hij. „U schildert ook niet al te veel wel?" Doch zijn vriendelijk gezicht verzachtte de brutaliteit van zijn opmerking. Ze gaf hem een nietszeggend antwoord en ging haar atelier binnen. Het was nu beslist de laatste maal, dat ze er komen zou. Ze zou oom Peter vragen, de huur op te zeggen. Mocht dat niet gaan, dan waren die paar maanden huur nog zoo erg niet Ze zou zich gelukkig achten, als ze voor haar af wijking van de conventies niet meer boete kreeg dan oen paar honderd dollars. Maar het zou beslist haar laatste afdwaling van het pad der vormelijkheid zijn. Het was even over tienen, toen ze op haar atelier kwam en ze had geen tijd afge sproken. maai' ze hoefde nog geen kwal- tier op Redding te wachten. Ze had ver wacht, dat" hij woedend zou zijn, maar hij kwam met een glimlachend gezicht binnen „Hallo, Terry Converse!" zei hij. De gemoedelijkheid van zijn toon ver raste haar, maar ze schikte zich onmid dellijk in zijn stemming. „Het is Therese Tarpeton", zei ze la chend en opgewekt. Hij ging zitten, bood haar een sigaret aan en stak er zelf een op. „Je voelt je zeker erg trotsch op jezelf. Terry, is het zoo niet?" begon hij. „De voel me, om je de waarheid te zeggen, erg beschaamd. Jack", antwoordde zij. „Ik zie niet in, waarom. Als we de vrou wen nemen, zooals ze nu eenmaal zijn en de mannen ook. dan is het heel begrijpe lijk, dunkt me". „Gisteravond begreep je het anders niet" „Ik was toen erg woest, hè?" gaf hij toe. „Ik voelde me ook zoobespottelijk ge maakt, Terry. Dat jij me uitgelachen zouat hebben en voor den gek gehouden „Dat is niet heelemaal waar, Jack", pro testeerde zij. „Zeg dan eens, waarom je het dan wèl hebt gedaan?" „Dat weet ik zelf niet precies", erkende ze. „Behalve dan, omdat jij er zoo zeker van was. dat je nooit van iemand zou kun nen houden dan van Therese Tarpeton en. je bent heusch wel aardig, Jack!" Hij hief zijn hand waarschuwend op. „Niets daarvan, Terry! Ik ben den heelen nacht op geweest. Ik heb de zaak heele maal zelf uitgevochten. Ik heb mezelf voorgehouden, dat mijn verwaandheid en aanmatiging me een gemakkelijke prooi hebben gemaakt. Maar nu moet je heele maal niet flirten, Terry! Want op slot van zaken heb ik je werkelijk lief". Zijn zakelijke toon maakte zijn woorden des te geloofwaardiger. „Het spijt me heusch, Jack". „Het hoeft je niet te spijten. Ik hield van Je portret, Terry. Toen ontmoette ik jou en begon van jouzelf te houden. Het was aldoor hetzelfde meisje, maar dat wist ik niet. En voordat ik je ontmoette, was mijn liefde hopeloos, dus.waarom zou ik me nu beklagen, als ze hopeloos blijft? Toen je Terry Converse voor me was, durfde ik hopen. Dat is nu eenmaal het risico van de iiefde. Ik wilde je vandaag zien, Terry en ik wilde je zeggen, hoe ik je nu haatte om wat je gedaan hebt. Maar ik haat je toch niet. Ik heb je lief. Terry. en tot mijn dood toe zal ik je blijven lief hebbeu „En ik zal mezelf haten, omdat ik jou zooveel verdriet heb aangedaan. Jack. Och. het was niet zoo gemeen bedoeld. Jack ja, toch eigenlijk wel. Het ergerde me, dat je, hoewel je mijzelf zag. tegen me zei. dat je van mijn portret hield. En ik huurde op slinksche manier dit. Je moest toch eigenlijk haat tegen me voelen, Jack". „Ik het meisje haten, dat met me naar Coney Island is geweest? Terry, wees toch niet zoo onzinnig. Jij zult altijd de liefste herinnering van heel mijn leven blijven, Terry!" Ze voelde dat er tranen in haar oogen sprongen. „Ik voelde me zoo kleintjeszoo min. De manier, waarop ik me gisteravond heb gedragen... terwijl ik Je nog wel aankeek! Jack, ik wantrouwde je toen Ik was bang. dat je een scène, zou maken!" „Nou, dat heb ik toch gedaanper telefoon dan altjjd!" „Maar ik had verwacht, dat je iets.... iets gemeens zou doen en daar schaam ik me zoo vreeselijk over, Jack. Enhet kan me niet schelenmaar je bént een schat!" „En jij bent het liefste, wat er op de we- reid voor me bestaat, Terry! Ik aanbid je gewoonweg.en daarmee is het uit!" „Niet heelemaal. Jack. We zullen goede vrienden blijven. Ik zal de Carsons te di- neeren vragen en Carol Terhune zeggen, dat ze een cavalier meebrengt en ik hoop. dat jij dat zult zijn". „Meen je dat?" „Natuurlijk meen ik het. Waarom kun nen we geen kennissen zijn? Waarom zelfs geen goede vrienden?" „Omdat het verschrikkelijk moeilijk voor me zijn zal". „Doe niet belachelijk, Jack. Er zijn meer mannen, die van me gehouden hebben en ze zijn toch goede vrienden gebleven". „Maar dan hielden ze niet zoo van je, als ik doe". Zc begon weer te blozen. „Alleen, Jack.... er mag geen sprake meer zijn van.liefde voor mij". ..Dat begrijp ik", zei hij, ..Maar Terry, jo zult toch altijd weten dat het zoo is". „Natuurlijk." lachte ze, „Ik zal waar schijnlijk op je trouwpartij komen en dan diep beseffen, dat je nog altijd van me houdtKom wees niet dwaas, Jack. Je hebt onder een dwangidee geleefd. Je bent verliefd geworden op een portret Je hebt het origineel van dat portret geidea- iseerd. Je hebt naar geen ander meisje gekeken Maar gisteravond scheen je je zelf toch wel te amuseeren". (Nadruk vgrboden). (Wordt vervojgtf)

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 5