„PER ELTAXBUS" De Tinbaggermolen „Doejoeng" vertrokken Wisselende beelden in Noord-China LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Bid Dinsdag 27 Juli 1937 Naar Uw Yacantiehuis Sleepreis van vier maanden naar Ned.-Indië aangevangen. Spanning en ontspanning volgen elkaar op Toestand blijft critiek SPORT BAGAGE INCLUIS PALESTINA Omar-Moskee tot een vesting omgevormd Naar uit Jerusalem wordt vernomen, heeft de moefti zich met een aantal aan hangers verschanst in de Omar-moskee. De moskee zou tot een ware vesting omge vormd «ijn. Op de muren moeten geregeld wachtposten zijn geplaatst en reeds ge- ruimen tijd geleden zou men begonnen zijn met het aanleggen van een groot wapen- en munitiedepot in de moskee. Naar verder verluidt, is de moskee om singeld door een sterke afdeeling politie en militairen en zijn de straten, die er heen •leiden, afgesloten. Ieder, die wil passee- ren, moet zich legitimeeren. Het gerucht gaat voorts, dat de Brit- sche autoriteiten den moefti, die de leider is van de extremistische Arabieren, zouden willen arresteeren. VEREENIGDE STATEN De stakingen Beschuldiging van communisme. Het comité voor industrieele organisatie heeft besloten al zijn aandacht te wijden aan de verwezenlijking der doeleinden, welke beoogd zijn bij het uitroepen der staking bij de Republic Steel Corporation op 26 Mei j.l. en voorloopig af te zien van zijn actie tot het verkrijgen van overeen komsten met andere onafhankelijke staal- ondernemingen. In Cumberland zijn gisteren dertien per sonen in arrest gesteld, onder wie een lid van het Huis van Afgevaardigden van Maryland en een propagandist van het comité voor industrieele organisatie, we gens verboden posten voor een fabriek der Republic Steel Corporation. Een ernstig incident heeft zich weer voorgedaan te Cleveland in Ohio, waar voor de poorten der fabrieken van de Republic Steel een vechtpartij ontstond, en een staalarbeider om het leven kwam, overreden door een auto met werkwilligen. De staking der vrachtrijders te Buffalo in den staat New-York is nog niet bijge legd. De chauffeurs en pakhuislieden heb ben de lijst met 12 voorstellen, welke de grossiers aan de stakers hadden voorge legd. om het conflict te doen beëindigen, van de hand gewezen. De staking duurt nu reeds zes dagen en het wordt steeds moeilijker voor een behoorlijken aanvoer van levensmiddelen te zorgen. De democratische afgevaardigde John Rankin, een van president Roosevelt's intiemste raadgevers in kwesties verband houdende met de New Deal heeft gisteren in het Huis van Afgevaardigden te Washington 'n scherpen aanval gedaan op de amb tenaren van de National Labor Rela tions-board, die hij beschuldigde van samengaan met de communisten ten einde de industrie in het Zuiden Rankin zelf is afgevaardigde voor den staat Mississippi naar den onder gang te brengen. Rankin zeide, te zullen eischen, dat de ambtenaren worden afgezet. Hij zou er naar streven, dat de Wagner Connery La bor Act. krachtens welke de commissie in het leven werd geroepen, zou worden ge wijzigd of herroepen, en hij zou zich ver zetten tegen elke nieuwe toewijzing voor deze commissie zoolang in de leiding geen wijziging is gekomen. „Er is m.i. geen twijfel aan, aldus Rankin, dat zij met som mige communistische kringen samengaan, om de industrieën in het Zuiden te vernie tigen en op deze manier de arbeiders in het Zuiden te berooven van een gelegen heid om een behoorlijk middel van be staan te hebben". Rankin ncemde geen namen van ambtenaren, die hij van com munistische actie beschuldigde. Hij zeide. dat zij op onverantwoordelijke wijze ge handeld hadden, door er aan mede te werken, dat een katoenfabriek te Tupelo in Mississippi tot stilstand is gebracht. Bo vendien zeide hij bewijzen te bezitten, dat de ambtenaren er prat op gaan alle fabrie ken in dit district te zullen doen sluiten. „Als dat geen Communisme Is. weet ik niet hoe gij dat noemt", zoo besloot Ran kin zijn betoog. De democratische afgevaardigde Samuel Dickstein heeft gisteren in het Huis van Afgevaardigden gewezen op het bestaan van een georganiseerd spionnagesteise! in de Vereenigde Staten en er op aangedron- ge een onderzoek naar de buitenlandsche propoganda in Amerika te doen instellen. Nadat eenige dagen op gunstig weer gewacht was, is hedenochtend vroeg de, in opdracht van de N.V. Gemeen schappelijke Mijnbouw Mij, Biiliton door de Fa. J. en K. Smit te Kinder dijk gebouwde tinbaggcrmolcn „Doe joeng" vertrokken om door L. Smit en Co's internationalen sleepdienst naar N'ed.-Indië te worden gesleept. Vóór zes uur lag de baggermolen waar over wij vorige week vele bijzonderheden hebben gemeld getrokken door vier slceDbooten, reeds voor de Koninginnebrug te Rotterdam. Even na zes uur gingen de Maasbruggen open en zonder stagnatie passeerde het transport in zeven minuten 'ijds de bruggendoorgangen. Verder op ae Maas kreeg het transport geleidelijk meer snelheid, doch niettemin was het reeds over half tien. toen men de sleepbooten en hun last bii Hoek van Holland in zicht kreeg. Bij de berghaven heerschte juist groote be drijvigheid doordat even tevoren het 3G.000 ton metende Fransche passagiersschip „Paris" was gearriveerd met verscheidene honderden Amerikaansche toeristen aan boord, die voor een eendaagsch bezoek aan Nederland gedebarkeerd werden, terwijl de „Paris" zelf op stroom bleef liggen om cp te stoomen naar Rotterdam, waar de toe risten vanavond weer aan boord zullen komen. De Amerikanen keken hun oogen uit. toen zij het gevaarte zagen aankomen en vooral, teen hun was duidelijk gemaakt dat de baggermolen niet alleen buiten gaats gesleept zou worden, doch zelfs een reis zou maken over oceanen naar den verren Indischen Archipel. Inmiddels hadden zich op de kleine sleepboot „Blankenburg" bij de berghaven verschillende autoriteiten ingescheept, o.a. de oud-minister van waterstaat jhr. ir. van Lidth de Jeude. de inspecteur van de scheepvaart Wolkammer en leden van de directie van de Billiton-Maatschappij. van de werf J. en K. Smit en van L. Smit's internationalen sleepdienst, met hun genoo- digden. Deze en nog eenige andere sleep booten begeleidden de „Doejoeng" buiten gaats tot enkele mijlen uit de kust. Bij de havenhoofden van Hoek van Hol land hadden zich vele belangstellenden verzameld om de sleep te zien passeeren. Bij het passeeren van de „Paris" heesch de sleepboot „Zwarte Zee" de drie seinvlaggen „goede reis", waarop de sleepboot „Hum- ber", die onder commando van kapitein 't Hart het geheele transport van de „Doe joeng" naar Oost-Indië zal leiden, de drie seinvlaggen „ik dank u wel" heesch, welke vlaggen tot ver buitengaats bleven wappe ren Naarmate de sleep het einde van den Waterweg naderde konden de sturende sleepbooten meer gemist werden en teen de „Doejoeng" dan ook eindelijk te onge veer tien uur naar buiten gleed werd hij neg slechts gesleept door de „Humber" en de „Oostzre", welke laatste, zooals wij on langs hebben gemeld, zal meegaan tot Port Said. Aan boord van de „Doejoeng" zelf heeft stuurman J. de Vos het commando als runner-kapitein, terwijl de Billiton-maat- schappij een machinist en een assistent- molenbaas aan boord heeft geplaatst. In totaal bevinden zich vijf man aan boord, die hun verblijf hebben in een der hoog boven het water-oppervlak tusschen de ijzeren stellages gebouwde houten hulzen. Als nietige figuurtjes ziet men de forsche kerels boven op 't gevaarte staan zwaaien als het transport zee kiest. Ook de bemanningen van „Humber" en „Oostzee" stonden aan dek of op de brug van de beide sleepbooten bijeen en zwaai den telkens opnieuw ten afscheid. Vooral de bemanning van de „Humber" gaat een zwaren tijd tegemoet, want eindeloos ge duld zal van hen gevergd worden geduren de deze lange, lange reis. tijdens welke zij slechts beschikken over het geringe com fort dat een sleepboot kan bieden. De „Humber" zal kolen laden te Algiers en te Port-Said en vervolgens te Aden, na dat het Suez-kanaal zal zijn gepasseerd, wat slechts bij daglicht mag geschieden, zoodat het transport hierover twee dagen zal doen met een oponthoud in de Bitter meren. Na Aden zal te Colombo, te Sabang of te Singapore gebunkerd worden. Waar schijnlijk zullen op de „Doejoeng" kolen geladen worden om de oversteek over den Indischen Oceaan zoo lang mogelijk te kunnen laten zijn. Te Singapore zullen de „Doejoeng" en de sleepboot „Humber" te zamen gedokt worden, om geheel te wor den schoongemaakt, alvorens de „Hum- ter" den baggermolen op het eiland Bii liton te Tandjong Pandan aan de N.V. Ge meenschappelijke Mijnbouw Mij. Biiliton zal afleveren Het tijdstip van vertrek is zoodanig ge kozen, dat men in de Indische wateren den gunstigsten moeson zal treffen. Men re kent dat de reis ongeveer 100 dagen zal duren, zocdat de „Doejoeng" in de eerste helft van November op zijn bestemming kan zijn Een groet wit bord. aan weerskanten van het gevaarte, verkondigt in groote zwarte letters aan alle passeerende schepen de herkomst van den molen „J. en K. Smit, Kinderdijk, Holland, gold- and tindredge builders" (goud- en tinmolen-bouwers). Twee reusachtige rood-wlt-blauwe vlaggen voor en achter het gevaarte, verkondigen trouwens reeds op een afstand, dat de Hollanders weer eens met een bijzondere sleep op stap zijn. Te kwart over tien was men reeds zoo ver uit de kust. dat ten gevolge van het heiige weer de kustlijn nog maar nauwe lijks zichtbaar was. Ondanks de verbeterde weersvooruitzich ten stond er nog een stevige bries uit het Westen, die een zware deining veroorzaakt. Hoog spatten de witte schuimkoppen op tegen den boeg van de beide sleepbooten over de logge ponton, waarop het ijzeren constructiewerk van den baggermolen dreef. Nu men eenmaal buiten was, worden de sleeptrossen verlengd en vele vamen zware manillatros zag men over boord gaan. doch even later toen de tocht werd hervat, span den zij zich reeds weer en gleed de „Doe joeng" verder, licht slingerend op de zware deining, doch boven op het gevaarte, waar de runners nog steeds stonden te zwaaien, waren de slingeringen reeds veel heviger. Toen was het ook voor de laatste sleep booten, die het transport uitgeleide hebben gedaan, tijd om terug te keeren. Uit de rich ting Hoek van Holland kwam de sleepboot „Zwarte Zee" aangestoomd, die op weg was naar Schotland, waar zij een der te Scapa Flow gelichte tijdens den wereldoorlog ge zonken Duitsche kruisers, de „Friedrich der Grosze", naar den slooper zal sleepen Weldra verdween de „Zwarte Zee" in noordwestelijke richting en begon de „Doe joeng" zijn lange reis. nu geheel overgelaten aan het inzicht en de bekwaamheid van de stoere zeelieden, die aan boord van de „Humber" en de „Oostzee" voor het lot van den tinbaggermolen zullen waken, tot deze in het Verre Oosten zal zijn aangekomen. WANDELSPORT. De eerste dag van den Vierdaagsche. Goed weer bij den start. (Vervolg van het 3e Blad). (Van onzen G.P D.-redacteuri Al heel vroeg was er vanmorgen leven en bedrijvigheid in Nijmegen en de man, die 20 minuten, voordat de eerste wandelaars zouden starten, door de donkere straten van de Keizer Karei-stad reed, was werke lijk niet een van de vroegsten Op het terrein van de Prins Hendrik kazerne was het al zeer druk en reeds had. den de eerste eroeoen zich opgesteld, wachtende tot de oranje-groene siagboom zou worden weggenomen bij den uitgang Uit de kazerne en uit het voor 2100 mar. ingerichte tentenkamp kwamen steeds nieuwe wandelaars aanzetten terwijl trom men roffelden en hoornsignalen weerklon ken Het weer hield zich best. Het was frisch doch niet koud. Bont mengden de kleuren zich door één; groen, blauw, grijs. rood. zwart Bijna iedere burge. droeg een griis flane'len broek. Optimisten en pessimisten. Men haalt ze er zoo uit De eersten hebben een stroohoed op het hoofd en enkele zelfs een zonneklep. De laatsten hebben zich met regenjassen gewapend! Om 5 uur kwam het sein van vertrek voor hen. die 55 KM voor den boeg hadden, j De ban was gebroken; de Vierdaagsche (de 27ste) was begonnen Een Haagsch polltie-agent was eerst even naar Nijmegen gesnelwandeid Dat vond hij een goede oefening. Overigens '.s hij lang niet de eenige. die een dergelijke prestatie verricht. Er waren meer wande laars, die naar Nijmegen waren komen loopen. PAARDENSPORT. Het concours-hippique te Hoofddorp. Te Hoofddorp is vandaag, onder gunstige weersomstandigheden, het traditioneela jaarlijksche concours hlppique van de vereeniging „Vooruit" gehouden In den voormiddag vond de voorkeuring plaats voor de individueele dressuurproef, de handicap en dressuur-proef voor acht tallen voor leden van de Nedertandsche federatie van landelijke rijvereenigingen. Tegelijk werden voorgebracht de MC. merriën. die in aanmerking kwamen voor het ontvangen van een geldprijs, wanneer zij hadden getoond behoorlijk te gaan in stap, draf en galop op beide handen en in voltes. Toen onder de vroolijke muziek van Hoofddorp's fanfaregezelschap „Excel sior" met de afwerking van het pro- i gramma werd begonnen, waren de over dekte tribune, evenals de verhoogde staan plaatsen. al flink bezet. Het eerste nummer van het eigenlijke programma, éénspannen dekhengsten, was niet ruim bezet. Aan de gebruikelijke lunch heeft de voorzitter van „Vooruit", de heer Noor- dam, woorden van dankbaarheid en er kentelijkheid geuit in verband met het voornemen van H.M. de Koningin om in den namiddag het concours bij te wonen cn verder dank gebracht voor de van het Koninkiijk Huis, door het schenken van medailles, ondervonden groote belang stelling. Ook bracht hij een woord van dank aan allen, die aan de vorming van het garantiefonds hadden meegewerkt en verder aan allen, die op eenigerlei wijze steun en medewerking hebben verleend, 4556 (inecz. Med.) terwijl hij tenslotte de beste wenschen uitte voor het welslagën van het concours. De voor het groote springconcours ge plaatste hindernisinstallatie onderging eenige wijziging, hetgeen het parcours in vele opzichten ten goede zal komen. Reeds tegen den middag viel er al een belangrijke toeloop van belangstellenden waar te nemen. In het dorp zijn eenige parkeerplaatsen ingericht, acodat een goede regeling van het verkeer verze kerd is. Morgen komen wij op een en ander nader terug. VOETBAL. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN 1938. Tal van eevechten. Het is gisteravond bij Peking tot vrij ernstige gevechten gekomen. Naar het schilnt was daar de staat van beleg al weer afgekondigd, in ieder geval waren gisteravond omstreeks halfacht de poorten van de stad gesloten. Uit Fengtal is toen het verzoek gekomen om 500 Japansche soldaten met lichte mortieren de stad bin nen te laten trekken. Berichten uit Sjang hai zeggen, dat de autoriteiten dit verzoek toestonden en dat de Japanners onmiddel lijk nadat ze de Kwanganpoort in het Zuid, Westen van de stad waren binnengetrokken het vuur openden. De Chlneezen beant woordden dit vuur en wierpen handgrana ten tusschen de Japansche soldaten. Vol gens de Japansche lezing werden de troepen niet toegelaten tot de stad. waarna zil het vuur op de poort geopend hebben. Welke van de twee lezingen ook de juiste is. er is gisteravond gevochten in de stad. of onder den muur van de stad.. Daarbij zou den 20 Japanners en een aantal Chlneezen waaronder een Chineesch politie-agent het leven hebben verloren. De Japanners be vonden zich op vrachtauto's, die werden opgeblazen. Onder de dooden zouden twee hooge officieren zijn. Het laatste bericht, dat gisteren omtrent dezen strijd bekend werd" was. dat de telefonische verbindingen tusschen Nanking en Peking omstreeks middernacht, plotseling verbroken waren en dat men veronderstelde, dat ergens een ernstig gevecht aan den gang was. Op tal van andere punten in de buurt van Peking is het gisteren eveneens tot vechten gekomen en men mag wel aan nemen, dat de troepen van de 37ste divisie, die zijn teruggetrokken met dat terugtrek ken zijn opgehouden Hoe de positie van deze troepen thans is. is uit de berichten nog niet op te maken, maar uit de gevech ten van Langfang valt af te leiden, dat de Japanners zich de volledige controle heb ben willen verzekeren van de spoorlijn van Tientsin naar Peking, langs welke spoorlijn gisteren Japansche versterkingen zijn aan gebracht. Bij Langfang zijn de Japanners hardhandiger opgetreden dan bil de ge vechten van de vorige week. De vliegtuigen hebben thans zeer actief deelgenomen aan den strijd. De Japanners spreken van aan zienlijke Chineesche verliezen. Uit Tientsin wordt toch gemeld, dat de Japansche troepen met medewerking hunner luchtstrijdkrachten een een heid van het negen en twintigste Chi neesche leger hebben omsingeld en vernietigd op 25 K.M. ten oosten van Peking. Naar gemeld wordt zouden 500 Chineezen gedood en gewond zijn, ter wijl een tiental Japanneczen gedood of gewond is. Japanners wilden deze troepen ont wapenen wegens anti-Japansche ge zindheid. doch de Chineezen verzetten zich Voorloobtg zal af te wachten zijn of de Japanners onmiddellijk strategische punten zullen trachten te bezetten, wat zij bij de vorige incidenten nog hebben nagelaten en of zij zich ook van de sDOorlijn naar Moek- den zullen verzekeren. De toestand lijkt zeker dreigender dan hü de vorige week was. Hii Is bovendien gecompliceerder doordat de Japansche vloot thans ook haar eischen heeft, namelijk te ruggave van den Japanschen marinier, die ergens in de buurt van Sjanghai vermist moet zijn. Naar men verder beweert vernomen te hebben, zouden oo de Mandsjoerijsche spoorlijnen alle Japansche militaire posten door reservisten ziln afgelost. In Oost-Hopel zouden alle stations Ja pansche chefs hebben gekregen. Ook het hulppersoneel zou gedeeltelijk met Japan ners ziin uitgebreid. In de Japansche concessie te Tientsin is een bom tot ontploffing gekomen. Zeven personen werden gewond. De Japansche autoriteiten hebben den staat van beleg afgekondigd en Spaansche ruiters aan de grens der concessie geplaatst. Uit Sjanghai wordt vernomen, dat de Jajpansohe vlag, welke gehesehen was op een Japansohe boerderij bij Tsjapei, ge stolen is en later aan stukken gescheurd teruggevonden is. Vermoedelijk is deze daad gepleegd door leden van een plaatse lijke anti-Japansche vereeniging. Ook zijn leden van het personeel van de boerderij door Chlneezen ontvoerd. Heden komen nog de volgende aanvul lende berichten; Hedenmorgen vroeg hebben alle Japan sche inwoners van Peiping instructie ge kregen voor 12 uur des middags (plaatse- Coiombesstadion te Parijs wordt niet uitgebreid. Dezer dagen is het organisatie-comité voor de wereldkampioenschappen te Parijs bijeengekomen. Aanwezig waren de heeren Chevailier (Frankrijk), Fischer (Hongarije), Barassi (Italië), Delaunay (Frankrijk), Lotsy (Ne derland) en de F.I.F.A.-secretaris Schricker Voornamelijk werden aangelegenheden van organlsatorischen aard besproken. Vast staat, dat het Colombesstadion te Parijs niet vergroot zal worden, zoodat het honderdduizend toeschouwers zou kunnen bevatten, een plan, dat oorspronkelijk wel In de bedoeling heeft gelegen. Het Colom besstadion zal maximaal vijftigduizend toe schouwers kunnen bevatten, een capaci teit, welke men ruim voldoende acht. De verschillende voorwedstrijden werden besproken. Het eindtournooi zal niet ver vroegd worden doch vastgesteld blijven op de data van 4—19 Juni 1938. Hebben de heeren hier vier frambozen limonade met koele besteld? lijken tijd) hun toevlucht te nemen in de g ezan tsöhapswlj k Bij den aaiwal der Japansche brigade op de westelijke poort van Peiping zijn gisteren ongeveer honderd Japansche sol daten de poort Koeanganman binnenge drongen. Zij werden van de overige troe pen afgesneden. Na langdurige onderhan delingen werden zij laat in den nacht overgebracht naar de Japansche militaire barak binnen de gezantsdhapswijk. In verband met den dreigenden toe stand zijn Amerikaansche marinetroepen opgeroepen Amerikaansche onderdanen te •begeleiden naar de Amerikaansche ambas sade en voor hun veiligheid zorg te dra gen. Aan aJlle Amerikaansche onderdanen, die in Peiping verblijf houden, is bevel ge geven zich in gereedheid te houden om bijeen te komen in de methodistische mis sie. het Peiping Union Medical Ooilege of op het marineterrein bij de ambassade, zoodra waarschuwingen gegeven zouden worden. In welingelichte kringen verklaart men, dat generaal Soeng-Tsje-Yoean, voorzitter van den politleken raad van Hopei en Tsjaihajr, den Chtneesohen troepen bevel heeft gegeven, elke Japansche provocatie te beantwoorden. Men voegt hieraan toe, dat de politiek van de Nanking-regeering blijft zooals zij bij den aanvang van het conflict werd gepreciseerd: China wenscht een diplomatieke regeling van het geschil en zal niet het initiatief nemen tot mili taire operaties, dobh anderzijds is het vastbesloten, zich te verdedigen. Het Chineesche blad Takoengpau ver klaart. dat de Chineesche regeering de voorwaarden van den wapenstilstand van 11 Juli als grondslag voor toekomstige on derhandelingen voorloopig aanvaardt, doch het accoord van 19 Juli tusschen Soeng Tsje-joean en de Japansche militaire auto riteiten beslist verwerpt. In welingelichte kringen verklaart men, dat het blad de meening van de regeering van Nanking juist weergeeft. De overeenkomst van 11 Juli behelst volgens Domei het aanbieden van verontschuldigingen door de autoritei ten van Noord-China, de bestraffing van de verantwoordelijke Chineesche officie ren, terugtrekking der Chineesche troepen tot een zekere lijn, onderdrukking communistische en anti-Japansche pro paganda. Van hun kant beloofden de Ja- oanners hun troepen van Loekoesjau terug te trekken nadat de Chineezen zouden zijn voorgegaan. Het Japansche leger zelfstand if. Steeds meer gespannen wordt de situatie Dat bewijst ook volgend bericht: Het Japansche kabinet heeft een ver gadering gehouden, waarin besloten werd in verband met de incidenten bij Langfang thans besliste maatregelen te nemen tegen „de vijandige houding van de Chineesche troepen in Noord- China". Het Japansche garnizoen in Noord-China, aldus wordt in een me- dedeeling over de kabinetsberaadsla gingen gezegd, heeft thans het recht zelfstandig alle noodige maatregelen te nemen ter bescherming van leven en eigendom van de Japansche bevol king in Peiping en in het gebied van Tientsin en het nakomen der verdragen af te dwingen. De Japansche regeering garandeert, dat zij bij de uitvoering van haar zeliverdedigingsmaatregelen geenerlei territoriale eischen wil stellen aan Noord-China en de internationale belangen wil beschermen. Zij hoopt door haar vastberaden ingrijpen het conflict uitsluitend tot Noord-China te kunnen beperken en het incident spoe dig te kunnen bijleggen. In politieke kringen verwacht men in verband met deze verklaringen van uur tot uur het uitbreken van hevige ge vechten. De Duitsche ambassadeur in China, Traul- mann, heeft gisteren een onderhoud gehad met den Chineeschen minister van buiten landsche zaken, Wang-Tsjoeng-Hoe, over den toestand in Noord-China. Trautmann had verder besprekingen met de vice-mi nisters Soe-Mo en Tsjang-Tsje. Ook de leider van de Italiaansche legatie en de Amerikaansche ambassadeur voerden besprekingen met den minister van buiten landsche zaken. Niettegenstaande de groote hitte in de hoofdstad zijn de ambassadeurs v. Dultsch- land, Engeland, Italië, Sovjet-Rusland. Frankrijk en Amerika uit hun zomerverblij ven naar de stad teruggekeerd, om de ont wikkeling van den toestand nauwkeurig volgen. Alleen de Japansche ambassadeur vertoeft nog in de provincie Shantoeng- Doch hierna is weer ontspanning in6c" treden. De beide Japansche ultima'* aangenomen! De Japansche ambassade bevestigt offi cieel, dat de beide ultimata door generaal Soeng Tsje Joean gisteren aanvaard z'Jn- Mocht deze generaal de aanvaarde verplich tingen niet uitvoeren, dan zullen miütake handelingen overeenkomstig de verschil lende eischen der ultimata, autoniatisW volgen. Wat er nu verder zal gebeuren. 2—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2