LEIDSCH DAGBLAD - Derde Btéd Dinsdag 27 Juli 1937 SPORT Vele Lei denaars naar den Vierdaagsche THIJS IJS EN DE TOO VERSPIEGEL TENNIS. Het dubbelspel voor Amerika. Onverwacht hevige tegenstand van Tuckey en Wilde. Voor ruim 10.000 toeschouwers is gister middag onder fraai, zonnig weer het dub belspel in de challenge round om den Da- visbeker tusschen de Vereenigde Staten en Engeland op het centrecourt van Wimble don gespeeld. Na een onverwacht moei lijken strijd wonnen Budge en Mako met 63. 75. 79. 1210 van Tuckey en Wilde, zoodat de stand thans 21 voor de Vereenigde Staten is. Tot nu toe is deze strijd een. zij het ook verzwakte, afspiegeling geweest van de in- terzone-finaie tusschen de Vereenigde Sta ten en Duitsohbmd. Ook toen was de stand na den eersten dag 11. ook toen hebben Budge en Mako eerst na een hevig gevecht !het tweede pun- veroverd en al was het gevecht van gisteren niet zóó hevig, ge makkelijk was het voor de Amerikanen allerminst. Men had toch een zonder moeite be haalde overwinning van de Wimbledon- kampioenen mogen verwachten tegen dit gelegenheidsdubbel van Engeland Want de eigenlijke Engelsche dubbels zijn Hughes en Tuckey en Hare en Wilde en niet Tuckey en Wilde, zooals thans het geval was. Wilde bleek dan ook een allerminst be vredigende plaatsvervanger voor Hughes te zijn en indien laatstgenoemde speler had gespeeld, zou de Amerikaansche com binatie wel eens verloren kunnen hebben, want dat Budge en Mako met dergelijke cijfers van een dergelijken tegenstander wonnen, duidt op niet al te groote kracht. De verrassing was het spel van Tuckey: letterlijk alles gelukte hem en het was hoofdzakelijk aan hem te danken, dat het Engelsche dubbel in de eerste set met 21. in de tweede met 50. in de derde met 32, en in de vierde set met 10—9 leidde. Wilde speelde te slap. zijn service, zijn returns, zijn lobs waren veel te zacht, ze ker voor spelers als Budge en Mako. De algemeene indruk was matig, bij het zwakke af. In de eerste set ging het aanvankelijk mooi gelijk op, zelfs wisten de Engelschen met 32 voor te komen, maar toen won nen Budge en Mako achter elkaar vier ga mes. In de tweede set hadden de Ameri kanen het al minder gemakkelijk, zelfs kwamen de Engelschen met 5—4 voor, maar toen verhoogden de Wimbledonkam- pioenen het tempo en wonnen drie games en daarmede de tweede set. In de derde set klopte het samenspel tusschen Tuckey en Wilde veel beter. Zij dreven de Amerikanen geducht in het nauw. Met 32 namen zij de leiding en na een heftigen strijd, waarin Tuckey de beste speler op het centrecourt was. slaag den zij er zelfs in de derde set met 97 te winnen, een prestatie, welke de ovatie van het publiek zeker waard was. De vierde set was wel de spannendste. De Engelschen droomden van een vijf sets partij. De Amerikanen zagen, niet ten on rechte. een mogelijke nederlaag in het verschiet. Bij den stand 87 in hun voor deel misten de Amerikanen vier match points. De Engelschen, hierdoor aangemoe digd. zetten hun achterstand met een uiterste krachtsinspanning in een 109 voorsprong om. maar toen kregen Budge en Mako weer een geniale bui en spoedig was het 1210. Het vuur was hun echter na aan de schenen gelegd en men kan heusch niet beweren, dat de Engelsche Davisbekerploeg den Davisbeker zonder strijd aan de Amerikanen afstaat. Heden worden de laatste twee enkelspe len verwerkt. Hare zal tegen Parker uitko men, Budge en Austin spelen de laatste partij. Tallooze deelnemers in tenten ondergebracht MEJ. ROLLIN COUQUERQUE NAAR HAMBURG. De Duitsche Tennis Bond heeft mej. Rol- lin Couquerque en mej. Terwindt uitgenoo- digd deel te nemen aan de internationale kampioenschappen van Duitschland. welke van 31 Juli tot 8 Augustus te Hamburg ge- den worden en waarin 16 landen vertegen woordigd zullen zijn, o.a. de Australiërs, de Zuid-Afrikanen, de Centraal-Europeesche landen e.a. Mej. Couquerque heeft de uitnoodiging be reids aangenomen. Zij zal in het gemengd dubbelspel waarschijnlijk Kho Sin Kie als partner hebben daar Kukuljevic. haar partner van Wimbledon en van Noordwij k, in een andere combinatie uitkomt. In het dames-dubbelspel zal zij met de sterke mevr. Sperling combineeren. Zooals men weet heeft de Nederlandsche Tennis Bond besloten om geen spelers af te vaardigen naar deze kampioenschappen. Nu echter de Duitsche Bond van zijn kant een uitnoodiging gezonden heeft (voor deze twee dames dan, niet voor onze spelers) is er geen bezwaar dat ons land door hen ver tegenwoordigd wordt. Mej. Terwindt heeft nog geen besluit genomen. Zij had reeds een uitnoodiging voor Huil, dat in dezelfde week valt, aangenomen. N. R. Crt. Nijmegen in feest stemming (Van een bijzonderen medewerker). Zooals gebruikelijk zijn wij gister morgen wederom afgereisd om aan het Vierdaagsche wandelfestijn deel te ne men. Na een zeer voorspoedige reis be reikten wij omstreeks half twaalf Nij megen. Onderweg stapten vrijwel op alle stations deelnemers in en het valt dan ook niet te verwonderen dat wij in groot gezelschap het einddoel bereik ten. Het gaan naar Nijmegen was nu op zich zelf al een feest: overal de blijde opgewekte gezichten van hen die hun krachten in die goede oude stad en haar omgeving weer eens gaan pro- beeren. Veel burgers waren er ditmaal op pad. Steeds meer trekken er elk jaar naar Nij megen op. om met volle teugen te genieten van wat de wandelsport biedt. Wie dat niet weet en kent kan zich met geen mogelijkhe d indenken hoe prettig en aangenaam deze 4 dagen, vrij van zorgen en beslommeringen voor ons. wandelaars, in deze prettige omgeving zijn. Alleen al de sfeer verplaatst een mensch in een andere wereld, zoo echt knus. omgeven van oude bekenden en vrienden, welke men door gaans maar eens per jaar ontmoet. Wie eenmaal dat sportgebeuren heeft medege maakt komt. als het eenigszins mogelijk is, telkens weer terug en zii. die door omstan digheden verhinderd zijn of op het appèl moeten ontbreken, gedenken met weemoed de vroegere wandelsportdagen te Nijmegen. Maar zoo is het nu eenmaal, er is een begin er zijn goede voornemens doch verschillende omstandigheden nopen ons zoo nu en dan eens om van wat ons lief en dierbaar is af te zien. Voor wat de Leide- naars betreft, die houden zich nogal bij hun gemaakte afspraken; er verdwijnt er wel eens een van het tooneel. maar als er een verdwijnt komen er beslist twee voor in de plaats en zoo doet zich het geval voor. dat de Leidsche wandelaars in steeds grooter getale voor de Vierdaagsche naar Nijmegen trekken. Wij waren, zooals gezegd in den besten welstand en tijdig binnengekomen en ieder haastte z.ch om met koffer en kist binnen de veilige poort van de Koloniale Kazerne, waar wij steeds gastvrijheid ge nieten, te komen. Een nieuwe stad van tenten. Aanmelden, kaarten en banden in ont vangst nemen is het eerste werk. Ben je daarmede klaar dan zoek je je aangewezen plaatsje op. Over het algemeen is het dit jaar niet meegevallen. Wij hebben het beter gekend, maar het groote aantal deel nemers. ongeveer 4400, speelt ons in deze parten Waren wij vorige jaren onder de pannen, voor de meesten is dat ditmaal niet het geval. Ze zijn vriiwel allen in tenten ondergebracht wat uit den aard der zaak wat meer ongerief medebrengt dan voor heen Het Molenveld is bezaaid met tenten welke aaneengerijd lange straten vormen die. om ieder zijn plaatsje makke lijker vindbaar te maken door een naam worden aangeduid. De hoofdstraten dragen den naam Wil- helmina-, Prinses Juliana-, Prins Bemhard. straat. Daaromheen zijn de Bandoeng-. Java-, Sumatrastraat gegroepeerd. PAARDENSPORT. CONCOURS HIPPIQUE TE SPA. Aan de overzijde hebben wij de wasch. en eettenten waar. al naar behoefte, de uit en inwendige mensch kan worden verzorgd. Zoo'n eersten dag is het een drukte van belang. Al de deelnemers melden zich aan de daarvoor bestemde bureaux aan, waar het soms een gedrang is van jewelste. De Nijmeegsche bevolking leeft van af den eersten tot den iaatsten dag geheel met ons, wandelaars mee en drommen staan er dan ook langs den weg om voor een blijden intocht zorg te dragen. Na van pak en zak ontdaan te zijn gaat een ieder er op uit om oude vrienden te ontmoeten en de vriendschap onder gezellig samenzijn te vernieuwen Daarna men kan niet den geheelen dag hier bltiven zwerven gaan de mees ten de stad verkennen en wij Leidenaars hebben den algemeenen regel gevolgd en zijn ook de stad ingetrokken. In „Bufetaria" ontdekten wfi neg een opgeruimd Leidsch gezelschap dat. daar juist zijn intrek had genomen De leden van de vereeniging Genot en Vreugd, waren een dagje met de autobus uit en ze hadden hun vrouwen medegebracht wat de feest vreugde zeer zeker verhoogde. De vlaggenparadc. Zoo langzamerhand was het inmiddels tijd voor ons om kazernewaarts te gaan, want tegen halfvfif zou de vlaggenparade worden gehouden een plechtigheid waar mede de Vierdaagsche officieel wordt ge opend en welke men niet gaarne voorbij laat gaan. Ditmaal kwam ook de L.W8.V. meer officieel uit en nadat ik mü met de dui zenden anderen achter de afzetting van het gevormde carree had opgesteld zag ik, vrij. wel als een der eersten de Leidsche kleuren binnenzweven Met waardigheid droeg mej. Stouten van de L.W S V.. geflankeerd door de heeren de Wekker en van Koperen en gevolgd door de heeren van den Berg en mevr. Bontebal, de vereenigingsvlag binnen, waarna, kort daarop de deputatie van Pro Patria onder haar commandant het vrijgehouden ge deelte betrad, gevolgd door velen die allen met vereenigingsvlageen en banieren luister bilzetten aan deze officieele Dlechttgheid. Het doe) goed zooiets te aanschouwen, ook al mankeert het voor dit sportgebeuren onmisbare zonnetje. Van het htischen der vlaggen, het pre- senteeren der geweren, door de onderschei dene troepen afdeelingen. gemengd met het afwisselend spelen der volksliederen van iedere vertegenwoordigde natie, gaat iets uit wat zich makkelijker gevoelen dan schrijven laat Duizenden zijn hier steeds bii tesenwoor. dig en het is al een vreugde zooveel gezonde opgewekte menschen bijeen te zien. Dezen dag hadden wii nog vacaptie en 's avonds zocht ieder een goed en prettig gezelschap. Het wemelde in de stad van vreemdelingen en het was een schittering van uniformen en prachtige wandelcostuums. Ieder laat zich op zijn best kijken. De stad zelf is als van ouds in feesttooi. Op de Groote Markt is een muziektent op gericht waarin des avonds concert zal wor den gegeven. Vrijwel al het rollend materiaal, mits gaders de auto's zijn versierd met vlaggen en vlaggetjes, hetgeen uit den aard der zaak het uiterlijk aanzien verhoogt en in zijn geheel prettig en aangenaam aandoet. Laat hebben de meesten het gisteravond intusschen niet gemaakt met het vooruit zicht dat zij in den vroegen Dinsdagmorgen reeds even voor vilt uur marschklaar voor de dan nog gesloten poort moesten staan voor den eersten tocht via Berg en Dal, Groesbeek. Cuyk en Overasselt weer naar Nijmegen. Nederlandsche deelneming. Naar wij vernemen zal een sterk Neder- landsch equipe deelnemen aan het inter nationaal concours hippique, dat van 21 tot 29 Augustus te Spa wordt gehouden. Het Nederlandsche equipe bestaat uit ritmeester van der Voort v. Züp, ritmeester G. de Kruyff, ritm. Pahud de Mortanges en luitenant de Bruine, terwijl als chef d'equipe res.-kol. jhr. K. F Quarles v. Ufford zal fungeeren. VOETBAL. Competitie-indeeling 2e klasse. MOTORSPORT. LEIDSCHE H.D.-CLUB. Door de Leidsche Harley Davidson Club is met 8 rijders deelgenomen aan den pla quette sterrit welke uitgeschreven was door het strandbad „Groenendaal" in Doetin- chem. Hoewel de lucht nogal dreigde met regen, bleef het aanvankelijk toch droog, maar in Arnhem ontlastte zich een kleine wolkbreuk en de deelnemers mochten nog van geluk spreken dat zij even konden schuilen. Nadat het weer droog was gewor den werd verder gereden en te 1 uur was Doetinchem bereikt. Daar is een paar uur genoten van de grasbaanraces, waarna te omstreeks 4 uur de terugtocht aanving In afwijking van de heenreis die over Drieber gen en Wageningen voerde, ging de terug reis over de Zijpenberg, Ede en Wouden berg. In Velp begon het wederom te rege nen Pas nadat Woerden gepasseerd was begon het droog te worden. Te omstreeks 9 uur werd Leiden bereikt. Ondanks den velen regen is er toch genoten dien dagl U.V.S. en Alphen niet in dezelfde groep. Naar „De Sportkroniek" meldt luidt de indeeling der Westelijke 2e klassers als volgt: Afdeeling I, 2e klasse A: ZW, WFC. West Frisia, HRC, OSV, Alcmaria Victrix, De Kennemers. DWV, ZFC, De Spartaan. 2e klasse B: Velox, DOS. BEC. Hilversum, EDO. AFC. RCH. Zeeburgia. HVC, HFC. Afdeeling II. 2e klasse A: HW. Quick, BEC. UVS, Hoek van Holland. De Hollan- diaan, VDL, Neptunus, DCL, Emma. 2e klasse B: Hercules, Vriendenschaar. UW. Overmaas. Gouda, Sliedrecht, ODS, Unitas, Alphen, SW. NEDERLAND—LUXEMBURG OP 28 NOVEMBER A.S. Voorronde wereldkampioenschap. Naar de Sportkroniek mededeelt, is de Luxemburgsche Voetbalbond er mee accoord gegaan om den wedstrijd Nederland Luxemburg op 28 November as. te doen spelen. Naar men weet, wordt deze wedstrijd in de voorronde om het wereldkampioen schap gespeeld. OM DEN LUXOR-WISSELBEKER. Gisteravond speelde L.O.V. I tegen de Veteraan om bovengenoemden beker. De Veteraan was volledig terwijl L.O.V. 1 speelde met 10 man. De rust ging in met 20 en in dezen stand is ook na de rust geen wijziging gekomen. A.S.C. (ADSP.i—ZWALUWEN (ADSP.j. Morgenavond om 6 uur spelen de A.S.C.- adspiranten tegen een Zwaluwen-adspiran- ten-elftal een vriendschappelijken wed strijd op het Pomona-terrein. Deze wed strijd staat onder leiding van den heer J. de Groot. Hierna spelen om halfacht de L.V.B.-officials een vriendschappelijken wedstrijd. SERIEWEDSTRIJDEN C.G.W. Gisteravond had onder groote belang stelling. de laatste wedstrijd in het C.G.W.- tournooi plaats tusschen de Metaal- en Fabrieksarbeiders. Nadat de rust was inge gaan met een 21 voorsprong voor de Fabrieksarb., gelukte het enkele minuten voor 't einde aan de Metaalbewerkers vol komen verdiend gelijk te maken, zoodat de wedstrijd eindigde in een gelijk spel (22) wat de verhouding zeer goed weer gaf. Alvorens tot de prijsuitreiking over te gaan bracht de heer A. v. d. Velden voor zitter der sportclub C.G.W.dank aan allen, die op eenigerlei wijze aan deze wedstrij den hebben deelgenomen. Een woord van bijzonderen dank bracht hij aan den initia tiefnemer van dit tournooi den heer P. J. Crama, alsmede aan de heeren de Korver. Slingenberg, wijlen ds. Thomas e.a. voor de geschonken prijzen. Ook dankte hij de E.H. B.O.. de scheidsrechters en het echtpaar L. Verwoerd. Hierna reikte hij de prijzen uit. De uitslag is als volgt: le prijs Metaalarbeiders (beker), 2e prijs L.D.W.S., 3e prijs Algemeene, 4e prijs R.K.W. (na loting), 5e prijs Fabrieksarb., 6e prijs A.S.V. Troostprijs: C.G.W. Namens de deelnemende elftallen bracht de heer F. Gordijn dank aan den voorzitter van C.G.W., voor de wijze, waarop de wed strijden zijn georganiseerd. Rest ons nog te vermelden dat het elftal der Metaalarbei ders ongeslagen de eerste plaats hèeft be reikt. U.V.V.—VIOS. Morgenavond te 7 uur speelt U.V.V. tegen Vios op het gemeenteterrein aan het Zwarte Pad. C.G.W.-COMB—FABRIEKSARB. II. Morgen te 3 uur, spelen bovengenoemde elftallen een wedstrijd op 't Gemeenteter rein aan het Zwarte pad. ATHLETIEK. HAENNI NEEMT DEEL TE AMSTERDAM. Wij vernemen, dat de bekende Zwitser- sche sprinter Haenni zal deelnemen aan de internationale wedstrijden, welke Zondag 8 Augustus in het Stadion te Amsterdam wor- I den gehouden. Haenni zal uitkomen op de 100 en 200 M. WIELRENNEN. DE ZES-AVONDEN-WEDSTRIJD TE ALPHEN. Gisteravond is de 6-avonden-wedstrijd op het terrein van „Alphen", achter 't Bosch park Ingezet. De belangstelling was dezen eersten avond zeer goed te noemen on danks de grillige weersgesteldheid. Het bleef gelukkig droog en dat is al een be langrijke factor voor het slagen dezer wed strijden. Het terrein verkeerde in goede conditie. Voor den aanvang van den kop pelwedstrijd was er allereerst een sprint wedstrijd tusschen Nieuw Swift uit Leiden en Steeds Hooger uit Gouda, waarbij in de demi-finales nog slechts een lid van Steeds Hooger geplaatst werd. terwijl de finale alleen door Nieuw Swift leden werd be reikt. Na twee spannende series was de uitslag als volgt: 1. K. de Haas: 2. M. C. Segaar; 3. Alb. Lodewijks, 4. C. Grosz. Hedenavond rijden de junioren van beide vereenigingen eveneens een sprintwedstrijd over twee ronden, welke om zeven uur be gint. Het vertrek voor Nieuw Swift is op half zes bepaald vanaf de Korevaarstraat. Het begin van den Zes-avonden-wed strijd op het Alphen-terrein is zeer sensa tioneel geweest en kenmerkte zich door voortdurende jachten. Direot na den start trachtte het koppel Severijnen-Schiiller een ronde uit te loo- pen, hetgeen door Daenen-Duguesnooy werd verhinderd. Beide koppels gingen eenigen tijd aan den kop, waarna het kop pel Verburg-Hofstede eveneens uit het pe- leton naar voren kwam. Een der meest strijdlustige koppels in het peleton was wel Lunenburg-Van Maren uit Woerden, die steeds aan den kop gingen van het peleton, terwijl ook v. d. Meer-Althuizen goed werk te zien gaven. De koppels R. Riethoven-De Groot en Severijnen-Schül- ler konden zich op de helft der course slechts met moeite handhaven, waarbij de Groot en Schüller het meest opvielen. Goed werk deden tenslotte ook Van den Berg- Wiilemse uit Gouda, die na een minder goed begin steeds meer naar voren kwa men. Het eerste klassement werd gewonnen door Hofstede voor Duguesnooy, R. Kooper en Althulzen, terwijl het laatste klassement werd gewonnen door Lunenburg voor Ber- kouwer, Daenen en J. Hesse. Het koppel Daenen-Duguesnooy won in totaal drie premies, waarbij een voor het uitloopen van een ronde. De eindstand van den eersten avond was: 1. en 2. C. Verburg-J. Hofstede en B. Daenen-G. Duguesnooy ieder 5 punten. 3. Lunenburg-Van Maren op een ronde met 5 punten; 4. op een ronde: P. v. d. Meer- Althuizen, 1 punt: 5. G van Wout-J. Hesse 1 punt; 6. 7 en 8 De Groot-Riethoven, Se verijnen-Schiiller en A. van Berg-Willem- se; 9. op twee ronden Berkouwer-Verwaal 3 punten; 10. van Nigten-Tap, 0 pnt.; 11. op 3 ronden: Ashman-Kooper. DUIVENSPORT. DE UIVER. Wedvlucht van Vilvoorde. Eerst geconsta teerde duif te 10 u. 29 m. 25 sec., laatst ge constateerde duif te 11 u. 1 m. 55 sec. J. Noordervliet, 1, 2. 12; J. Fakkel 3; A. Lancel 4, 8: J. Sülzle 5. 6, 7, 16, 20, 21; A. v. Leeuwen 9: N. Bousie 10; J. v d. Steen 11, 17; H. v. Alphen 13; T. Fasel 15. 23; K Stik- kelorum 14, 18; A. Dubbelaer 19; J. Bave- laar 22. „DE REISDUIF*. Wedvlucht van St. Katihelijne Wavr» (België), gem. 120 K.M. In concours 144 duiven welke om 7,30 uur met Z.W. wind en bewolkte luoht in vrijheid werden ge steld. De uitslag was als volgt: 1, 27 J. P. Groenedijk; 2, 25 Adr. van Egmond; 3. J. J. Keereweer; 4. C. W F Onvlee; 5, 6, 15, 17, 21, 28 J. Minke; 7' K. B. Brandt; 8, 9, 16, 19, 22, 23 J. Ligt,' voet; 10 D. Kramp; 11, 13 J. Sierat; 12, 20 29 P. Gijsman; 14, J. Flippo; 18 S. Koster; 24 N. P. Waasdorp 26 P. J. Fasel. De eerste duif werd geconstateerd 9 uur 15 min. 2 sec., gem. snelheid 1159,73 M. p. min.; de laatste of 29ste prijsduif 9 uur 40 min. 54 sec, gem. snelheid 930,42 M. p min. A.s. Vrijdag inkorven voor Vilvoorde (België). WASSENAARSCHE POSTDUIVENCLUB. Wedvlucht met jonge duiven vanuit Vii. voorden (België) afstand plm. 136 KM. Aldaar werden de duiven in vrijheid ge. steld te 8 uur 30 min. met Z.-Westen wind en bewolkte lucht. De eerste vogel bereikt het hok te 10 uur- 32 min. 14 sec. en had het traject af gelegd met een gemiddelde snelheid van 1110 4 M. per minuut. De laatste prijswin nende vogel werd geconstateerd te 10 uur 46 min. 44 sec. en had gevlogen met een gemiddelde snelheid van 996.19 M. per minuut. De uitslag was: 1, 3. 4 en 5 W. C. van Beekum. 2, 6 en 14 P. Bouwmans. 7, J. H. M. Brouwer. 8, 9, 10 en 13 K. I. Waasdorp. 11. C. Versteeg Jr. 12, L. H. de Kleine. De kampioenschappen met oude duiven over den langen afstand werden behaald als volgt: Kampioen met 1 duif en met 3 duiven K. I. Waasdorp met resp. 196 en 474 punten; 2de kampioen C. Versteeg Jr. met 188 en 406 p., eerste opvolger L. H. de Kleine met 98 en 266 punten. SCHAKEN. DE VIERKAMP IN DUITSCHLAND. Dr. Euwe verliest van Bogoljubow. Gisteren is de internationale vierkamp te Garmisch Partenkirchen voortgezet met de vijfde ronde. Euwe verloor van Bogoljubow, terwijl de partij van Aljechin en SamisCh in een gelijke stelling werd afgebroken. De stand is thans: 1. Euwe 3'/> punt. 2. Bogoljubow 2'/t punt. 3. Aljechin 2 punten plus een afgebroken partij. 4 Samisch 1 punt plus een afgebroken partij. HET TOURNOOI TE KEMERI. Landau wint den schoonheidsprijs. Naar wij vernemen is het thans definitief, dat de Nederlandsche kampioen, S. Landau, den schoonheidsprijs van het tournooi te Kemeri, uitgeloofd door de stad Riga, krijgt toegewezen en wel voor zijn partij tegen Boeoek, welke Landau met de Colle-opening na 29 zetten won. Deze partij had het vol gende verloop: Wit: Landau (Nederland), zwart; Boeoek (Finland). Colle-opening: 1. d2d4 d7d5 2. pgl—f3 pg8—f6 3. e2e3 e7e6 4. rfld3 c7c5 5. c2c3 pb8d7 6. 0—0 rf8d6 7. pbld2 00 8. tfl—el dd8c7 9. e3e4 c5Xd4 10. c3Xd4 d5Xe4 11. pd2Xe4 pf6Xe4 12. telXe4 tf8—e8 13. te4h4 pd7—f8 14. pf3g5 h7h6 ,15. ddlh5 e6e5 16. reld2 e5Xd4 17. talcl dc7e7 18. pg5e4 pf8g6 19. rd2g5 de7e5 20. f2f4 de5d5 21. pe4f6+' g7Xf6 22. rd3Xg6 rd6—f8 23. telc7 rc8e6 24. rg5 X f6 dd5Xh5 25. rg6X'h5 te8—c8 26. rh5Xf7 kg»—h7 27. tc7Xc8 re6Xc8 28. rfdXd4 rc8f5 29. th4h5 Zwart gaf op. 7.Thijs voelde zich eerst niet op zijn gemak, toen Daatje van zijn vaartuig sprak.... het leek niet veilig om er mee op reis te gaan! Maar hij moest toch achter Leo Listig aan, en bovendien viel 't bootje wel een beetje mee toen hij 't zag liggen in de zee. „Nu, Daniël", zei hü, „je overdrijft toch wel een beetje!" „Tja" sprak Daatje dan, „dat schip kon beter, weet je. Maar wees niet bang, dat Je ooit zult verdrinken: want wat het schip ook doet. het zal niet zinken. Ik zal je zeggen hoe je er mee zeilen moet, dus luister nu maar goed... Hij sprak toen lang en veel en luid. en legde Thijsje alles uit. en 'nii besloot: ..Stap nu maar in de boot; je hebl nu alles wel gehoord. Voedsel en een vaatje water zijn er ook aan boord. Ik wensch je dus een goede reis!" „Ik dank u wel tot ziens!", riep Thijs en na een korte wijl voer hij reeds af met bol-staand zeil. 2—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10