LEIDSCH DAGBLAD Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 26 Juli 1937 Jamboree 2 P 10 CT. iUPER-KWALITEIT. Plaatst Uw advertenties SPREEKCEL KATWIJK AAN ZEE. Baldadigheid. Door den heer C. de B. werd bij de poliT (tie aangifte gedaan, dat op het Wantveld door jongens de kurken van de daar lig gende netten zijn afgesneden. Eerste predikatie. Onze plaatsgenoot de heer C. J. Larn- bour, theol. cand., heeft gistermorgen in de zaal voor Ohr. Prot. Belangen voor een talrijk gehoor zijn eerste predikatie gehou den in deze gemeente naar aanleiding van Lukas 19 5 en 6. Door de politie is een losloopend paard opgevangen en geschut. LISSE. Mulo-examens. Voor het Mulo-diploma slaagde onze plaatsgenoot L Landkroon. Alle 13 candi- daten van de Ned. Herv. U.L.O. school zijn geslaagd. Schoolreisje. De klassen 3, 4 en 5 der Ned. Herv. School maakten een reisje naar Valkenveen en het Muiderslot. Helaas was het weer niet gunstig, toch wisten de kinderen zich uit stekend te vermaken. Onze plaatsgenoot, de heer A. J. v. Tol, is geslaagd voor het eindexamen der Kweekschool voor Zeevaart te Amsterdam. Gevonden voorwerpen: Lederen mo torbroek. witte hoed, blauw gabardine re genjas, bruine muts. Inlichtingen politie bureau. OEGSTGEEST. Commandant van de Burgerwacht neemt ontslag. Naar wij vernemen heeft de comman dant van de Vrijw. Burgerwacht alhier, de heer K. J. C. Beekman, wegens vertrek uit de gemeente ontslag gevraagd. Dit vertrek zal zeer zeker voor de leden van de B. W. een groot verlies zijn, daar de heer Beekman door zijn onvermoeid stre ven dit instituut, dat eenigen tijd geleden steeds minder belangstelling trok, wist wakker te schudden en door aanwerving van een groot aantal jeugdige krachten, aanmerkelijk heeft weten uit te breiden. BURGERWACHT RIJNLAND. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Jantina, d. van W. Zandbergen en A. E. v. d. Windt Antje, d. van Tj. te Nijenhuis en S. v. Dlggele Alberdina, d. van A. v. d. Bosch en M. Schellingerhout. Getrouwd: M. Glasbergen en D. Klaas- ten. Overleden: J. Zandbergen 87 jaar. SASSENHEIM. Aanrijding. Een jeugdig wielrijder die zich op de Teylingerlaan door een auto Het sleepen, werd daarbij aangereden door een pas- seerende auto. Met een ernstige hoofdwonde werd hij naar Huize Bernardus overgebracht, waar hij werd verbonden. De speldjesdag ten bate van het «code Kruis heeft f. 56 opgebracht. Voor het toelatingsexamen aan de M. T S. te Haarlem is geslaagd J. Oostenrijk, alhier. VOORHOUT. Bloemendief gesnapt. Door een Sassenheimer werden bloemen Van het land van den heer Schr. gestolen. De dader werd door de politie gegrepen en legde een volledige bekentenis af. Ongeluk tijdens schoolreisje. Door de leerlingen van de hoogste klas sen der Chr. school, is een schoolreisje gemaakt, Per touringcar heeft men via het Jamboree-terrein, bezoeken gebracht aan aras en het Rijksmuseum te Amsterdam. in een speeltuin op den terugweg, ge raakte de 14-jarige A. V. onder een in be- Wglng Zijnde schommel, met het gevolg "at hij zijn dijbeen bezeerde en zijn heup ontwrichtte. Een inzameling in de Ned. Herv. Ge meente ten bate van de vervolgde geest- vrnwanten in Rusland heeft f. 30 opge bracht. VOORSCHOTEN. Vergadering Keuchenius. De A.-R. studie- en propagandaclub „Keu- cnemus" hield een vergadering, onder lei- Jing van haar voorzitter, den heer W. van opronsen, in het lokaal achter de Geref. kerk. De heer P. van Cuilenburg hield een 'Weiding over „Onze weermacht". Behandeld werden beteekenis en nood zakelijkheid van de weermacht, de weer- ™®t en onze neutraliteitspolitiek en de omwaren tegen de weermacht van hen, «re de ontwapening voorstaan, hierop volgde een bespreking. Het huishoudelijk gedeelte der vergade- •Jog bracht allereerst de reglementsher- 5ei>lng, die reeds op een vorige vergade ring was besproken. Nu werd dit reglement alg. st. goedgekeurd. «j5°rts werd meegedeeld dat op de vol gende vergadering een Oranje-avond zal worden gehouden ter herdenking van den r.aardag van H. M. de Koningin. WASSENAAR. landdag van de Chr. Hist. Jongerengroep. Door de Federatie van Chr. Hist. Jonge- Jïi™eperl in Zuid-Holland werd hier een mnddag georganiseerd f "e middagvergadering, gehouden in de ranjerie van Duinrell, werd geopend door P r,D®atseliikcn groepsvoorzitter. den heer v'Jakker, Hierna sprak mr Schmal uit ■wrturg over: Wat de Kamerverkiezing vjj?. 'eert. Spr legde den nadruk op de 'dscnap die er ondanks den tegenslag bij De wedstrijden te Katwijk. De Burgerwacht-wedstrijden te Katwijk zijn als volgt verloopen: A Corps: Hazerswoude 1 met 232 punten, Benthuizen 2 met 219 p., Leiderdorp 3 met 213 punten. B. Corps: Koudekerk 1 met 252 p. (hoogste van den dag), Hazerswoude I 2 met 234 p., Hazerswoude II 3 met 229 p„ Leiderdorp 4 met 228 punten. C. Corps: Zoeterwoude 1 met 234 punten. Leiderdorp 2 met 184 punten, Hazerswoude 3 met 175 punten. In klasse A behaalden de navolgende per sonen prijzen: le pr. J. H. Pels, 2e pr. A. Blijleven. 3e pr. G. den Braver, 4e pr. M. Vermeulen, 5e pr. C. Verdegaal, 6e pr. G. C. Diephout, 7e pr. L. de Wit, 8e pr. A. van Remmen. 9e pr. J. Dekker, 10e pr. G. de Koning J.Mzn., lie pr. W. Buitenhuis, 12e pr. H. J. Vahrmeijer. In klasse B: le pr. J. Ravensbergen (Kou dekerk. hoogste v. d. dag), 2e pr. Th. van Es, 3e pr. F. Bassie, 4e pr. B. Huisman, 5e pr. A. de Kort, 6e pr, C. de Groot, 7e pr. G. Schouten, 8e pr. Th. Verkleij, 9e pr. S. v. d. Does, 10e pr. M. Straver, lie pr. W. Hooge- boom, 12e pr. J. Smit, 13e pr. J. Bijleveld, 14e pr. N. Kapteijn, 15e pr. Joh. Dompeling, 16e pr. A. Blijleven, 17e pr. A. Wamaar. In klasse C: le pr. P. C. Molenkamp, 2e pr. J. Borst, 3e pr. C. van Muijden, 4e pr. A. van Ingen Schenau, 5e pr. A. Rademaker, 6e pr. J. Vervark, 7e pr. A. van der Voort, 8e pr. C. Dolijslager, 9e pr. W. Jansen, 10e pr. A. S. van Hees, 11e pr. Nic. Berg, 12e pr. J. Vonk, 13e pr. A. Mets. Op de vrije baan: le pr. L. de Wltt (Lei derdorp'. 2. J. H. Pels, 3e pr. W. Vroegrijk, 4e pr. Th. van Es, 5e pr. N. Kapteijn, 6e pr. Z. Hartman, 7e pr. C. J. Verkleij, 8e pr. Th. Verkleij, 9e pr. C. de Groot, 10e pr. W. Bui tenhuis, lie pr A. de Kort, 12e pr. J. J. Wolff, 13e pr. J. Bijlveld, 14e pr, A. v. Rem men, 15e pr. J. Smit, 16e pr. G. de Koning J.Mzn. 17e pr. C. Verdegaal, 18e pr. Th. Bassie, 19e pr. J. van Dorp. Revolverwedstrijd voor burgemeesters en commandanten le prijs A. van Remmen, commandant Zoeterwoude. 2e pr. A. Wamaar, Burgemeester Hazers woude, 3e pr, J. Dekker, commandant Hazers woude. 4e pr. K. Brug, burgemeester Leiderdorp. 5e pr. G. C. Diephout, commandant Bent huizen. De wisselbeker is gewonnen door de bur gerwacht van Hazerswoude. ALPHEN. De nieuwe provinciale weg. Met den aanleg van den nieuwen pro vincialen weg van de nieuwe brug af over het Aarkanaal-Heerenweg, blijkt men nu de brug bijna klaar is haast te gaan ma ken. Naar wij vernemen heeft men met de onderhandelingen tot grondaankoop een begin gemaakt. Het conflict bij de firma Bos. In het conflict bij de firma Bos begint eenige ontspanning te komen, zoodat de hoop op een schikking begint toe te ne men. De besprekingen met den rijksbemid delaar zijn in de vergadering van werk nemers besproken. Aangedrongen werd tot verdediging van de voorstellen van het hoofdbestuur. Deze week zal vermoedelijk nog opnieuw worden onderhandeld tus- schen de besturen der werknemers, werk geversorganisaties en de firma Bos Wegrenner breekt rechterbeen. Gistermiddag kwamen een tweetal wiel renners uit Rotterdam, alhier, met elkaar in botsing. De 20-jarige L. Klipper vloog na de aan rijding tegen een boom. Na onderzoek bleek hij zijn rechterbeen te hebben gebro ken en verschillende bloedende verwon dingen te hebben bekomen. Per zieken auto werd K. vervoerd naar het ziekenhuis aan den Bergweg te Rotterdam. Padvinders, onthoudt dat Purol het eenige middel is om Vlug een doorgezeten, zon verbrande of stukgeloopen huid, alsmede geblaarde stukgeloopen voeten, te ver zachten en te genezen. 5115 (Ingez. Med.) de kamerverkiezing nog Is in de Chr, Hist, elederen omdat de beginselen der C. H. Unie nog altüd doorwerken en een levende kern vormen in ons volksleven. Van de ge legenheid (ot vragen stellen werd een druk gebruik gemaakt en voor een groot deel werden deze vragen door mr. Snoeck Hen- ckemans beantwoord. Een gezamenlijke wandeling over het landgoed „Duinrell" besloot de middagver gadering. In de avondvergadering, die gehouden werd in het gebouw voor Chr. Belangen, sprak ds. A. Verwaal van de Kaag over .Staat Pal". De Chr. Hist, jongeren hebben een taak als Nederlanders en als trouwe aanhangers van onze Koningin, aldus spr. Maar dat pal staan moet rustig zlin. Rus tig en vastberaden in de golven van natio nale en lnternatloale stroomingen. Pal staan voor de eeuwige goederen die ons volk eigen zijn nj. God. Oranje en Nederland. Het beginsel uitdragen, bestudeeren en zich wapenen tgen alles wat het zuivere doel wil aantasten is de taak der longeren- groepen. De pauze werd gevuld door eenige attrac. ties die ten doel hadden de kosten te be strijden Hierna deed mevr. M Secrève uit Den Haag allen genieten van haar voor drachtskunst Na een dankwoord aan allen die dezen dag hadden doen slagen sloot de heer P. Dekker op de gebruikelijke wijze. ZEVENHOVEN. Kostelooze rijwielmerken. Kostelooze rijwielmerken kunnen te Nleuwveen te 7.30 morgen en overmor gen worden aangevraagd bij den ambte- naar der dir. belastingen. De opbrengst van den vlagjesverkoop ten bate van „Pro Rege" bedraagt 1, 71,56. Te Rotterdam zijn voor het praktijk diploma boekhouden geslaagd mej. B. v. Hellemond en de heer G. Seijpesteln. Zij werden opgeleid door den heer G. Klok alhier. De heer A. C. Linssen, commies der directe belastingen alhier, wordt op zijn verzoek met ingang van 1 September as. overgeplaatst naar Nijmegen. De heer Teppema, leeraar in de Duit- sche taal aan de Chr. H.B.S. alhier, is in gelijke lunctle benoemd aan het Ohr. Lyceum te Zeist. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Joannes Maria, Z. van A. Th. Straathof en J. Rotteveel Hugo Corne lls, Z. van L. J. van der Poel en J. C. Koot. Ondertrouwd: A. Luijt jm. 46 J. en A. Vreeken Jd. 30 j. BOSKOOP. De rozententoonstelling gesloten. De rozententoonstelling „Nos Jungunt Rosae" behoort weer tot het verleden. Gis teren werden de poorten van Flora ge sloten. Door ongeveer 4000 personen werd de tentoonstelling bezocht. Verdacht van diefstal. In verband met de vele diefstallen heeft de politie den alhier wonenden S. aange houden en in verzekerde bewaring gesteld. Geen nieuwe vuilnisstortplaats. Op het verzoek van B. en W om vergun ning tot het oprichten van een vuilnis stortplaats aan den Reijerskooperweg heb ben Ged. Staten afwijzend beschikt. R.H.B.S. te Gouda. Bij de overgangsexamens aan de R.H.B.S. te Gouda zijn de volgende leerlingen uit onze gemeente bevorderd: naar de 2e kl.: H. de Loos en Th. Wiegersma, naar de 3e klasse: D. Koster, Jac. Koster, Ph. van Nes en H. Struve; naar de 4e klasse: E. Struve; naar klasse 4b: J. Verheul en naar de 5e kl, b A. Heijkoop. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik, z. van B. C. Hoogen- dijk en C. v. Toi Teunis Gijsbertus, z. van T. G. Ruitenburg en N, Vlaskamp. Ondertrouwd: M. J. C. Vurens en M. W. Boer W. H. Hardijzer en W. Verkade C. L. H. Marchant en A. E. Rooker. Getrouwd: A. Vuijk 28 J. en N. Booij 27 j. W. J. v. d. Plaat 21 j. en P. v. Tol 22 J. Woningbouw. Door de dames Mesman is aan den heer M. Oppelaar, aannemer alhier, opgedragen heb- amoveeren van een tweetal woningen aan den Zijdeweg en het bouwen van drie woningen. Het. timmerwerk is gegund aan den heer D. Bitter te Reeuwijk en het schilderwerk aan de firma T. Goudkade alhier. Gevonden voorwerpen: bankbiljet, be- lastingmerk, bos staaldraad, reservewiel, zilv. potlood, portemonnaie, hondje, zwem pak met muts, halsketting, Inlichtingen politie-bureau. Kinderfeest in bet Studentenkamp. Zaterdagmiddag hadden de kinderspe len van het studentenkamp plaats. Onge veer half drie trokken de studenten met de gildevlag voorop, marsch- en wandel liederen zingende, door het dorp, waarbij de kinderen zich aansloten. Aan het einde van de dorpstraat gekomen, werd rechts- omkeerd gemaakt en met heel de kinder schaar naar het kamp getrokken. Hier werden de kinderen door de studenten bezig gehouden met het uitvoeren van ge zellige kinderspelen en het zingen van liederen. Auto met jongetje te water. Zaterdagmiddag geraakte de onbeheerd staande auto van den kaashandelaar C. de G. in beweging en reed in een sloot. Een 4-jarig zoontje van den heer Hoo- geveen, dat op de treeplank was gaan zit ten maakte de buiteling mee. Een passeerende militair begaf zich di rect te water en bracht den kleine op het droge. De auto werd door een kraanwagen op den wal geheschen. KOUDEKERK. Uitstapje naar Alkmaar. De kinderen van de hoogste klassen van de Herv. School maakten een reisje naar Alkmaar en omgeving. Natuurlijk werd een bezoek aan de kaasmarkt niet ver geten. De tocht ging verder tot Bergen Binnen. Op den terugweg werd de ruïne van Brederode bezichtigd. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: W, Borreman, 26 jaar en C. A van Vliet, 25 jaar. Geboren: Regina Maria. d. van L. J. v. d. Ing en J. v. d. Werf; Johan Hendrik, z. van H. Brinksma en B. Nieuwenhuls; Hen- dereina, d. van B. Kapteijn en W Roden burg. LEIMUIDEN. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter Gerrit, z. van M Satter en J. Kant. Ondertrouwd: N. C. A. van Ruijven, 33 j. en C. J .Wesselingh, 30 jr.; P. J. van Nuland 37 j. en E. M. Nobel, 29 j. Geitenkeuring. Bij de geitenkeuring werd voor eenjarig ongehoomd de le prijs toegekend aan H den Hollander te Koudekerk, de 2e aan J. Bos alhier, de 3e aan A. Kastelein alhier, de vierde aan J. v. d. Berg te Koudekerk en de 5e aan L. van Gorkum alhier. Tweejarig ongehoornd: le prijs J. Lekx te Koudekerk; 2e pr. J. Bos alhier; 3e pr. B. van Luljk alhier; 4e pr. W. van Klaveren alhier. Oudere ongehoornd: le pr. B. van Luijk, tevens kampioen, wisselbeker tweemaal in bezit; 2e pr. H, v, d. Maas, Koudekerk; 3e pr. Jac. v. Ofwegen alhier en 4e pr. A. Ver kerk alhier. Driejarig ongehoornd: le pr. H. Duijzer, Benthuizen; 2e pr. A. van Soest, alhier; 3e pr. J. v. d. Graaf, alhier. Bonte andere: le pr M. Maat, Koude kerk; 2e pr. P. de Gelder alhier; 3e pr. J. van Waaij, alhier. Jonge gelten: le pr. M. Noordam, alhier; 2e pr. W. Bleeker, alhier; 3e pr. A. van Soest alhier; 4e pr. J. Lekx, Koudekerk en 5e pr. M. Maat, Koudekerk. Schoolreisje. De leerlingen van de U.L.O. en de daar voor in aanmerking komende leerlingen der Chr. school (hoofd de heer B. Oflringa) maakten met een tweetal autobussen een uitstapje naar Rotterdam en Breda. In Rotterdam werden de havens bezichtigd, terwijl de Moerdijkbrug te voet werd over gestoken. Aanrijding. Zaterdagmiddag werd het 4-jarig doch tertje van den heer Staal doordat het on verwachts den rijweg overstak, door een bestelauto van de Residentiebode aange reden Na een voorloopige behandeling werd het meisje met een gebroken been en een hoofdwonde naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Door C, F. O. alhier is bij de politie aangifte gedaan van het ontvreemden van een paar nieuwe laarsen uit de direc tiekeet bij de sluiswerken bij het Rietveld. De politie is er in geslaagd een twee tal personen aan te houden dat bij den rijwielhandelaar v. N. een tandem had ge- I huurt en niet teruggebracht. DE VERBOUWING VAN HET RAADHUIS. Het werk aanbesteed. Zaterdag heeft de aanbesteding van de verbouwing van het raadhuis plaats gehad. Ingekomen waren 14 biljetten, waaronder 2 ongeldige. De inschrijvingen luiden: G. C. Charlet alhier f.13985, alternatief archiefruimte f.705; Blaazer en Bik te Rijnzaterwoude f.14095 ,idem f.677; A. van Dam te Alphen aan den Rijn f. 11570, idem f.625; C. Koppe, idem f.12604; W. van der Helm, idem f.11944, idem f.455; Wed. C. Langhout, Oude-Wetering f. 12960, idem f.1120; Kinkel en de Graaf, alhier f.12984, idem f. 875; C. J. van Berkel, alhier f. 12671, idem f.780; J. P. Snel en M. Greuningen, Alphen f.13537, idem f.398; F. Donker te Alphen aan den Rijn f.12150, idem f.595: G. van der Laan te Woubrugge f. 12400; C. de Raadt en J. Tolk te Alphen a. d. Rijn f.12795, Idem f.990. Het werk is gegund aan den laagsten in schrijver, den heer A. van Dam te Alphen aan den Rijn. Schoolreisje. Met drie autobussen maakten de leerlin gen van de O.L. school Rijnsaterwoude Leimuiden een schoolreisje. Vla Aalsmeer werd er gereden over Am sterdam naar Hilversum. Daar werden het raadhuis en de A-V.R.O.-studio bezichtigd. Tc Scestdijk werd langs het paleis van Prinses Juliana en Prins Bernhard gere den. Na een korte pauze in een speeltuin ging het naar de Pyramide van Austerlitz, het einddoel van de reis. Nadat het groot ste gedeelte van den dag daar was door gebracht vertrok men via Doorn, waar het verblijf van den Duitschen keizer en het rosarium werden bezichtigd, 'naar huis. BLAUW BAND VOL AROMA WIT BAND EXTRA LICHT 5118 (lnsez. Med.) TER AAR. DEMONSTRATIE REDDEND ZWEMMEN. Onverwachte medewerking. Onder groote belangstelling werd door de reddingsbrigade te Oude-Wetering een de monstratie gegeven van het redden van drenkelingen. Een en ander stond onder leiding van dl", van der Bijl te Oude-Wetering. e|ie regel matig toelichtingen gaf bij de toepassing der diverse vervoer- en bevrijdingsgrepen, welke werden afgewisseld door pantomimes. Het hoofdnummer van het programma was wel het tewaterlaten van een auto-cabine, waarin zich iemand bevond die er in slaag de 3'/ï minuut onder water te blijven. Onverwachte medewerking bij de de monstratie verleende een baby, welke door de moeder eenigszins nonchalant aan de zijde van het Aarkanaal was neergezet. In aandachtige beschouwing van de oefeningen welke zich rond de zwemdemonstratie afspeelden als zij was, had de moeder niet bemerkt dat haar 1-jarige kindje kans had gezien zich eenigszins te verplaatsen. Totdat plotseling algemeene consternatie ont stond doordat baby van den schuinen grasberm afrolde en in het Aarkanaal tuimelde. Zoo groot was de consterna tie, dat aanvankelijk niemand een hand uitstak om het wicht, dat blijken gaf weinig waardeering voor het natte ele ment te hebben, te redden. Het publiek aan de overzijde vroeg zich intusschen af of dit nummer bij het programma behoorde of dat er sprake was van een werkelijk ongeval. Deze onzekerheid werd evenwel spoedig opgelost, toen enkele personen, waaronder een veld wachter, zich te water begaven en baby op het droge brachten. De reddingsbrigade van Oude-Wetering mag op een geslaagden middag terugzien. Onder de toeschouwers bevonden zich o.m de burgemeester en eenige artsen, ter wijl het hoofdbestuur van de vereeniglng tot redding van drenkelingen vertegen woordigd was door haar secretaris. Eerste H. Mis van pater Snabel. Zaterdagavond te ongeveer 7 uur had zich een groote stoet, gevormd bestaande uit Jongelui te paart, diverse R.K. Jeugd verenigingen en het muziekkorps ..Artl et Religioni" teneinde pater Y. Snabel een feestelijken intocht te bereiden. Toen de auto's waarin de geestelijken der parochie Langeraar, de neomist en zijn vrienden en bekenden gezeten waren, bij de Groote Brug arriveerde, hield de heer Roberts een begroetingsrede. Daarna werd naar de R.K. Kerk gereden. Het geheel bevlagde dorp en de talrijke bruidjes in den stoet gaven een feestelijk cachet aan deze gebeurtenis. Na een welkomstwoord door kap. Groen werd een plechtig Lof gecelebreerd.' Gistermorgen droeg Pater Snabel zijn eerste H. Mis op. Hierbij assisteerden pastoor H. Billars ala presbyter-asslstens, pater Wentholt ala diaken en de heer Zyerveld als sub-diaken. De feestpredikatie werd uitgesproken door pater A. Verlaan. Na de H. Mis zong het zangkoor de priestercantate van Haagh. Des namiddags had een huldiging plaats in het Patronaatsgebouw. Hier spraken da voorz. van de R.K. Propaganda-club, de heer C. Hoogervorst en pastoor Bilars. Bloemen werden aangeboden door de kinderen der fröbelschool. Pater Snabel sprak een dankwoord. De ouden van dagen op reis. Het jaarlijksche uitstapje van de min der goed gesitueerde ouden van dagen kon ook dit jaar, dank zij de ondervonden medewerking van autobezitters en publiek, doorgang vinden. Ditmaal ging de tocht naar Schiphol-Heemstede-Zandvoort-Bloe- mendaal. Onder dreigende luchten stelde de stoet, bestaande uit 24 auto's zich in beweging en nagewuifd door vele belang stellenden, ging het naar onze grootste vlieghaven. Een tocht over Heemstede naar Zandvoort besloot dezen, door de oudjes zoo gewaardeerden feestdag. Na van Pulmot af te zijn ingehaald door „Arti" werd de stoet bij de R.K, kerk ont bonden, waar dr. Post Uitérweer dank bracht, namens het comité, aan allen die tot het welslagen van dezen dag hadden bijgedragen. a WADDINXVEEN. Begin van brand. In hotel Kwaak ontstond een begin van brand. Daar er juist vergaderd werd, was het vuur spoedig ontdekt. Met emmers water was het brandje spoedig gebluscht. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit Sijbrand, z. van J. Zek- veld en van J. Huizer Cornelis, z. van A. Zwanenburg en van J, van Hofwegen, Verzoek van de Ned. Herv. Gemeente. De kerkeraad van de Ned. Herv. Ge meente heeft aan B. en W. verzocht gods dienstonderwijs op school te mogen geven aan enkele leerlingen van de eerste en tweede klasse der beide openbare scholen. Het verzoek heeft betrekking op de op de openbare scholen geplaatste kinderen van Hervormde ouders. WOUBRUGGE. Een karper van 17 pond gevangen. Een visscher wist aan den hengel een karper van 17 pond te bemachtigen. Het merkwaardige was, dat de karper zichzelf aan de haak had geslagen, deze was n.l. in een buikvin gedrongen. De heer Spruitenburg héeit het ge meentebestuur doen weten dat hij geen gebruik wenscht te maken van de aan hem verleende machtiging tot het stich ten van een radió-centrale. in hst 107*5 het dagblad met verre weg de grootste publici- teitswaarde in en om de Sleutelstad. Advertenties worden zonder eenige prijsverhooging door onze plaatse lijke agenten aangenomen. DU geldt ook voor onze „Kleine Advertenties" DE MEER WERK ACTIE. Een lezer dringt er bij het gemeentebe stuur op aan over te gaan tot spoedige slooping van de vroegere Nutrixfabrieken, zulks in den geest der Meer Werk Actie. En waarom, zoo vraagt hij, is op de Hooge- woerd nog steeds geen nieuwe verlichting aangebracht, waartoe toch werd besloten? 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7