Zwemwedstrijd in den IJsel - Nationale zweef vliegwedstrijden 78ite Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad BUITEN HAAR KRINGEN FEUILLETON DE NATIONALE ZWEEFVLIEGTUIGWED. STRIJDEN op het vliegveld Teuge offi cieel geopend. De wedstrijden werden bijge woond door Prinses Juliana (links) en Prins Bernhard (op den voorgrond). DE VIJFTIENDE 8 K.M. ZWEMWEDSTRIJD IN DEN IJSEL - georganiseerd door de Zutphensohe Zwem- en Poloclub ,,De jonge kampioen". Overzicht van den start. CONCOURS D'ELEGANCE - in het Kurhaus te Scheveningen. Elegante combinaties vielen te bewonderen. CONCOURS HIPPIQUE TE DE STEEG, georganiseerd door de samenwerken de vereenigingen V.V.V. De Steeg en de paardensportvereeniging ,,De Veluwezoom". Als shownummer reden de Friesche sjeezen mee. DE INDISCHE PADVINDERS, zijn op het Jamboree-terrein aange komen. Een Arabische padvinder als verkeersagent. DE BELGISCHE KONING IN PARIJS, Voor het graf van den Onbekenden Soldaat, in het midden koning Leopold. Aan zijn rechterhand zijn broeder, Prins Karei. Door HERMAN ANTONSEN. 18) Wist hij, dat zij dezelfde was als Terry Converse? Natuurlijk zou hij er wel naar gevraagd hebben en antwoord gekregen hebben ook. Ze hadden hem natuurlijk al verteld, dat zij Therese Tarpeton was, het meisje uit zijn droomen. En al had een krantenportret hem kunnen misleiden, nu hij haar in levenden lijve had gezien, was twijfel voor hem onmogelijk geworden. Natuurlijk had hij zich niet kunnen voorstellen, dat Therese Tarpeton, het meest gevierde meisje van haar tijd, op haar eentje in een bus naar Coney Island zou rijden. Dat het meisje in de bus op haar leek, moest dus verbeelding van hem z'in geweest. Of ze was een soort dubbel gangster, meer niet. Maar nu was iedere vergissing uitgeslo ten. Nu moest hij weten, dat Therese Tar peton de jonge artiste was, die hij ontmoet had op haar atelier in de Elfde Straat. En bovendien was ze zoo dom geweest, om t'ch door hem Terry te laten noemen! Wel, wat zou het nog? Jack kon Immers b°g niets doen? Maar Redding was een heer. Hij was vandaag woedend op haar geworden en met het uur was zijn woede haar begrijpelijker geworden. En zijn woe de zou er niet op verminderd zijn. nu hij tast dat ze hem niet alleen vandaag, maar wekenlang voor den gek had gehouden. Maar dat beteekende nog niet, dat hij het haar lastig zou maken. Denkelijk zou zijn woede zich alleen uiten in zijn ver achting voor haar. Hij zou haar niet ha ten; hij zou haar minachten. Ze vroeg zich af, hoe Curt zou reageeren op haar ge dachten, als hij die eens wist. Zou zijn liefde voor haar artegen bestand zijn te weten, dat zij, puur uit ijdelheid, zich tegenover een anderen man had uitge geven voor Terry Converse? Voor de deur van haar huis nam ze onder voorwendsel. dat ze barstende hoofdpijn had, afscheid van Curt in te- woordigheid van den chauffeur, zoodat hij wel vormelijk moest blijven. Redding had gewacht, tot Terry met haar begeleider uit de zaal verdwenen wa ren. Dan vroeg hij zoo gewoontjes mogelijk aan Carol: „Wie was dat meisje, dat zoo even voorbijging?" „Terry Tarpeton? Wil je beweren, dat je vragen moet, wie zij is?" Meteen kreeg het jonge meisje een kleur. Er was geen enkele reden, waarom deze jonge man, die door een neef van Parker Carson. Tad Woodwring, in hun kringen geïntroduceerd was, die goed danste, zich keurig gedroeg en prettig converseerde, niet overal goed ontvangen zou worden, maar ze voelde opeens, hoe onaangenaam het voor hem zijn moest, te moeten be kennen, dat hij een bekend meisje als Terry Tarpeton, niet kende, Ze haastte zich dus om goed te maken, wat ze als een gebrek aan tact van zichzelf beschouwde, namelijk, dat ze Redding had laten voelen, dat hij niet tot hun kringen behoorde. ,.U moet haar beslist vergeten zijn," zei ze vriendelijk. Redding slaagde erin te glimlachen. „Dat kan bijna niet. Ze is Immers on vergetelijk, niet waar?" Carol Terhune trok een pruillipje. „Ik zou wel eens willen weten," zei ze, „of een man dat ooit van mij gedacht heeft." Redding hoopte Inwendig, dat zijn ge laatsuitdrukking niet zou verraden, hoe vervelend hij haar vond. Op slot van zaken was het toch heel aardig van haar zuster en schoonbroer geweest, hem te dlneeren te vragen. En het was werkelijk een heel gezellige avond geweest, tot dat zijn oog viel op het meisje, dat hem als Terry Tar peton werd aangewezen. Woodwring, al was hij dan ook een drif tige, oude heer, had hem toch maar aardig in de hoogere kringen weten te brengen. En zijn protectie zou hem, als jong advo caat, goed van pas komen. Woodwring was iemand, die er van hield bijzondere talen ten te ontdekken. Redding had een bijna vergeten wetsartikel opgescharreld, waar door het fortuin van Woodwring met de helft vermeerderd was. Woodwring was er tuk op aan de wereld te doen weten, dat er in heel New-York geen beter advocaat bestond dan de jonge Redding. En Parker Carson, die de waarde erkende van een suikeroompje, en diens protégé iemand vond, om mee voor den dag te komen, had hem dan ook mee uit dineeren gevraagd. Het was alles heel eenvoudig geweest, maar voor Jack. die de Ministry Club slechts bij naam kende, was het een ding van be lang, nu eens in de kringen te komen, waarin Therese Tarpeton gewend was te verkeeren. En toen had hij daar Terry Converse ge zien. Eerst kon hij zijn oogen niet geloo- ven. Daarna meende hij het te begrijpen. Ze had tegen hem gezegd, dat ze vaji een ander hield. Die man had ongetwijfeld geld. Waarom zou ze hier dan niet in zijn gezelschap zijn? Maar ze had zijn blik met volkomen onverschilligheid beantwoord. Ze scheen hem niet te kennen. En hij had ge hoord, dat de menschen haar Terry noem den. En de jonge man. die met haar weg gegaan was, moest haar verloofde Curt Suthers zijn. Alleen.hoe ze haar ook noemden, Terry Tarpeton was ze niet! Ze was Terry Converse. Dit stralende jonge meisje, dat ieders blikken trok, dat een bekende van allen scheen, dat allen groet ten, was dezelfde, die met hem in een bus naar Coney Island was gereden en met hem uit geweest was Hij luisterde werktuigelijk naar het ge babbel van Carol Terhune. Hij danste met Gladys Carson. Hij bedankte hun bij het heengaan voor den gezelligen avond en nam afscheid. En dan liep hij naar Madi son Avenue, zocht een telefooncel op, vond in den gids den naam en het nummer van Terry Tarpeton en belde haar op. Terry. die al in bed lag, keek bij het fiauwe licht van het nachtlampje naar het rinkelende toestel. Instinctief wist ze, wie haar opbelde en ze liet eenige malen bel len, voordat ze den hoorn opnam. „Met miss Tarpeton?" Het was de stem van Jack. „Ja." „Terry, je spreekt met Jack Redding." Ze nam een plotseling besluit. „Redding?" vroeg ze op verwonderden toon. „Ik spreek immers met miss Tarpeton?" vroeg de stem driftig. „Zeker, u spreekt met miss Tarpeton." zei ze. „Niet i$iss Copverse?" vrqpg ipj vefdej. „U spreekt met miss Tarpeton," herhaal de ze. „En u spreekt met Jack Redding, miss Tarpeton. Ik veronderstel, dat u dien naam niet kent." „Het spijt me, maar ik ken hem niet," antwoordde ze. „Terry, in vredesnaam, schei daar toch mee uit!" riep hij. „Ik heb je vanavond in de Ministry Club gezien. Jij hebt mij ook gezien. Je hebt me herkend ook. Net als ik jou herkend heb." „Ik vrees, dat dit een vergissing is," zei ze. „Ik ben daar wel geweest, maar „Maar u bent dus niet Terry Converse, het arme schilderesje van kamerscher men?" vroeg hij scherp en vinnig. „Ik ben niemand anders, dan ik ben," zei ze stroef. „U hebt toch zeker maar één persoon lijkheid, is het zoo niet?" „Ik doe denkelijk beter, met maar af te bellen," zei ze stroef. „Ja, doe dat," zei hij, „doe dat, als je denkt, dat het daarmee uit is. Maar als je het doet, dan kom ik naar je toe Vol ontzetting hing ze den hoorn op. En had er bijna onmiddellijk spijt van. Waar had ze bang voor te zijn? De telefoon belde weer. Aarzelend nam ze den hoorn op. „Met Jack, Terry. Het spijt me, dat ik zoo bruusk was. Ik.... Terry, ik ben m"n bezinning totaal kwijt. Waarom heb je zoo gedaan, Terry?" „U spreekt met Therese Tarpeton", zei ze nogmaals. (Nadruk verboden). (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 5