Waarvoor dienen de wenkbrauwen Oplossingen Goede oplossingen RAADSELS zijn van 't Leidsch Dagblad, heb je bij elke loting een kans op een boek. Is moe der weer beter? Tweetal Bekkering, het eerste grapje zal ik eens plaatsen Wim, het tweede is min der geschikt voor ons. Blijf maar flink oefenen Cor, het is zoo heerlijk, goed te kunnen zwemmen. Fijn, om in de vacan- tie te doen. Cornells Arbouw, ik was blij, dat je weer eens een briefje schreef bij je raadsels. Wat eenig, dat jullie een schoolreisje van twee dagen hadden. Vond je het uitzicht niet prachtig van den Domtoren? Wat veel trappen klimmen, hè? Toos en Beppie Bouter. Ja, dat was een heerlijke verrassing Zaterdag, toen je thuiskwam. Je bent een echte geluksvogel, hè. Lees maar plezierig in je vacantie, Toos. Jack de Geus, dat treft, vader juist op Woensdag jarig, als jij 's middags thuis bent. En nu prettige vacantie. Letta en Jaantje Vet wat een verre schoolreis, heelemaal naar Breda. En 't weer is prachtig geweest. Hebben jullie veel gezien en genoten? Vertel er maar gauw van, Jaantje, je brief was fijn. Mientje de Water, je maakt me al nieuwsgierig naar je rapport. Hoe gaat 't met Frans? Coba Verllnd, natuurlijk ben je tevre den en je hebt al eens een prijs gewon nen. Dus moeder kreeg dubbel van jou op haar verjaardag. Nu een „hazen"- paplertje, erg aardigi Drietal Laman. Marietje, jij schijnt een geluksvogel te zijn. Natuurlijk wist ik niets van Jouw kastje en bovendien, er wordt geloot. Maar 't treft prachtig. Een kiekje zal ik leuk vinden. Willy, ook al een gelukje met je potlood. Paulus, dat spreekt, jij kunt het boek ook lezen. Trijntje Bergman, gelukkig, dat je over bent. De schoolreis was dus ook fijn. En ga je nu naar zee? En gefeliciteerd met je verjaardag; je ziet. ik kan wel wat. ont houden. Lydia Botermans, ja, wat is dat aardig postpapier en gemakkelijke lijntjes. Aar dige raadsels, dank je wel. Veel plezier in Valkenburg. Bennie de Bruin, hoe is het met je? Zoo werd je onprettig gestoord in je brief, hè. Gelukkig, dat vader (of moeder), hem even voor je afmaakte. Ik hoop te hooren, dat je weer goed bent volgenden keer. Anny Boekestein, bedankt voor je grap pig vischvrouwtje. En ik ben heel be nieuwd naar den uitslag van 22 Juli. Jopie en Herman Seriier. Jopie, harte lijk gelukgewenscht alvast voor Zondag. Een fijne dag. om jarig te zijn. Natuurlijk hoop ik op een epistel van je over dien heerlijken dag. Matthy van Leeuwen, de volgende week hoop ik je raadsel te plaatsen. Sary Akkerman, 't is maar prettig, dat vader voor je schrijft, als Je geen tijd hebt ofslaapt! Ik heb natuurlijk lie ver vader* s brief, dan géén brief van ie Je schijnt al een druk leventje te hebben; er is ook zooveel heerlijks 's zomers. Leny Hartwijk, ja kindlief, ik gun jo graag een boek, maar met loten weet je nooit, waar het geluk valt en dat is maar goed ook. Was je dus ook in Luxor? Je hebt al gemerkt, met meer nichtjes en neefjes. Geniet nu nog maar eens heerlijk van je vacantie. Johannes en Anna Klos, welkom, nieu- welingetjes. En natuurlijk ben ik nu jullie tante geworden. En dan hoop ik jullie namen ook geregeld aan te treffen voort aan. En 't gaat jullie dadelijk goed al; alle oplossingen zijn goed. Rietje Kettenis, ja het spijt mij oor. voor je, Rietje, we zullen maar blijven ho pen. Ja. iedereen, die meedoet, blijft een kans houden. Kun je in je vacantie met een boek van iemand leenen, als je zoo graag wat leest? Er waren tweein je briefje, dus b ijna in orde. Gerrie Keinemans. gelukkig, dat de Vrijdag nadert, 't Is al achter den rug, als jc dit leest. En genoten? Ik hoor het v/el voieende week, he? Adriaan van Vliet, weineen. natuurlijk niet erg, ik begreep best, dat je niet schreef. Heerlijk, dat jullie een paar we ken uitgaan. En voor mij prettig, nu al te weten, dat er zoo'n prettige reden is voor jullie ,,niet zenden" dan. Heel veel genoegen allen. Jo Outshoorn, het geluk is dus nog eens op dezelfde plaats gevallen, merk ik. Nu, Ik begrijp, hoe verrast je was. Geen won der dat ik nu een langen brief van je kreeg. Waar het hart vol van is.... enz. Vul zelf maar in. Jo Drabbe, wat kun jij goed zwemmen, dat scheelde bijna niets voor den derden prijs. En hoe lang ga Je wel naar België? Op het oogenblik loopt alles voor mij nog over het Bureau .Leidsch Dagblad" en bereikt me dan ook. Dus ik zal jou ock even missen. Heel veel plezier. Gretha en Wim de Graaf, bedankt voor je raadsel. Wat gezellig was dat Zater dag, zoo allen met elkaar. Geen last- meer van de verbrande huid? Leendert Ravensbergen, wat een keu rige brief met die roode onderstrepingen. Nu, dat was jammer verleden week; ik dafcht wel, dat het een vergissing was. En weer bedankt voor je nieuwe raadsels. Jan Ravensbergen. Ik vond het prettig van Leendert te hooren van je mooie ge tuigschrift. Heb je ergens geschuild, toen je door de onweersbui overvallen werd? Fijn, dat je een eigen konijntje krijgt. Trijntje v. d. Bosch, je ziet, het gaat best met je raadsels. Veel plezier Maandag in Amsterdam. Dientje Olivier, dat vond ik ieuk, dat je ook eens een briefje bij je raadsels schreef. Stel je voor. dat ik dat kwalijk nam, als je twee weken niet inzendt; ik ben juist erg blij voor je, dat je al dien tijd zoo fijn uitgaat. Voor Zóó'n prettige leden mis ik je graag twee keer. Veel ple zier en schrijf me daarna eens over je reis. Ida Maria de Graaf, dus een groote ver rassing voor je en voor mij een verras sing, dat je zoo'n prachtrapport had. Dat gaat vlot op school. Henny Hoogstraten, wat was ik blij met je briefje, 't Was heel duidelijk. Wat heer lijk verleden Zondag en het was pracht- veer voor zoo'n boottochtje. Kitty en Martha Dreef, welkom Martha. Zusje van Kitty? Maar ik ben je Tante oor. Gehang t ie nu over zal ga au Kitty. Hoe was je rapport? En Martbu kreeg zeker voor dezen eersten brief een velletje post van Kitty? Die clowns "ko men me al bekend voor: ik ken hun af komst hè! Lenie Brocaar. gelukkig, dat je oog beter is. En nu moeten we den hoest nog wegjagen! Die kun je niet georuiken in de vacantie. Dan zal ik ook maar hopen, dat je postpapier krijgt. Voor allen; nogmaals heel veel plezier in de a.s. vacantie. Mijn adres is: Bureau Leidsch Dagblad. Ik zie jullie al sip kijken! Deze vacantie moeten jullie het er nog mee doen Kan ik jullie geduld nog een beetjë op de Droef stellen? Daar vertrouw Ik op! En, o ja, ik ben benieuwd, hoevelen het vierde raadsel raden. Daar moet je goed over denken en dan is het ineens heel gemakkelijk. Tot den volgenden keer. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante. Mevr. M. J. B. We hebben van de natuur onze wenk brauwen gekregen om twee redenen: ten eerste voor het nut en ten tweede voot de verfraaiing van ons gezicht. Als we geen wenkbrauwen hadden, dan zouden de zweetdrupre's die zich bij warm weer od ons voorhoofd vormen, dus in de oogen loopen en dit zou al heel verkeerd zijn: immers het zweet bevat vergiften, die slecht voor de oogen zijn. Verder hebben we onze wenkbrauwen voor de schoonheid: ze trekken de aan dacht tot de oogen. net on dezelfde manier als je 'n streep zet onder je handteekening. De oogen zijn de spiegel? der zie!, zect een bekende spreuk, ze mogen dus wel degelijk in het gezicht worden onderstreept. der raadssls uit het vorige nummer. 1. Een schaar. 2. Men vangt meer vliegen met honing dan met azijn. 3. Pa en Ma. 4. Hantel; Nel, man, mat. 5. Volendam; Driebergen. 6. Koekoek. 7. Paard; leeuw. 8. Hooiberg; ei, boer, rogge, hoog. ontvangen van: Mientje de Water, Jaantje Vet, Letta Vet, Jack de Geus, Tcos Bouter, Beppie Bouter, Cornells Arbouw, Annie Keyzer, Wim Key- zer. Rietje Keyzer, Piet Lagas. Marie Bro- kaar, Cor Bekkering, Wim Bekkering, Rika de Graaf, Jan Bronsgeest, Alida Stikke- lorum, Dirk de Neef, Nelly de Neef, Jannie de Neef, Mientje de Neef, J. J. Bink, Adri Arbouw, Jopy Hofstra, Rle Develing, Lucia Lut, Gerrit F. van Leeuwen, Jacques W. van Leeuwen, Abraham Fakkel, Jettie de Bree, Leendert Jongeleen, Chr. Jongeleen, Ludolf W. Bakhuizen v. d. Brink. Lenie Brocaar, Kitty Dreef. Martha Dreef, Henny Hoogstraten, Marietje Hoppentrouwer, Mimi Favier, Loeide Favier, Rie Hartevelt, Janny Hartevelt, Co Hartevelt, Prijna Hartevelt, Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Jannie van Biezen, Ida Maria de Graaf, Dientje Olivier, Trijntje v. d. Bosch, Jan Ravensbergen, Leendert Ravensbergen, Gretha de Graaf, Wim de Graaf, Jo Drabbe, Henny van Vliet, Jo Oudshoorn, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Gerrie Keinemans, Rietje Kettenis. Corrie de Pree, Gerard de Pree, Anna Klos, Johannes Klos, Leny Hartwijk, Willy van Rijn, Sary Akkerman, Matthy van Leeuwen. Jopie Seriier, Herman Seriier. Anny Boe kestein, Bennie de Bruin, Trijntje Berg man. Lydia Botermans, Annie Schipper, Freek van der Vist, Maartje Brueman, Marietje Laman, Paulus Laman, Willem Frederik Laman, Ooba Verlind. voor allen om uit te kiezen; de grooteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. I. Ingebonden door Corrie Holleman. Welke bieren maken het meeste schuim? II. Ingezonden door Drietal van Vliet. Verborgen beroepen. Wat doen: Peter Schesdok? R:e Ziger? Henk Scomare? Rein Vliege? Na Tersia ra. Ingezonden door Cornelis Arbouw. Waar treft men zeeën zonder water, steden zonder huizen en de aarde zonder inwoners aan? IV. Ingezonden door Jan Ravensbergen. 'k Heb negen broeders, en verklaar Rondborstig uit, in 't openbaar, Aan wie dit hoort of zelf mocht lezen, De minste van den hoop te wezen. Ben ik alleen, 'k word niet geteld. Maar als een broeder mij verzelt, Heb ik het zonderling vermogen, Hem negenvoud te doen verheogen. V. Ingezonden door Marietje Laman. 2, 3, 4, 5, 6 geeft een wijd uitzicht. Plaa 1 er voor, dan ziet ge er niets. Ingezonden door Kitty Dreef. Mijn geheel is een dier van 6 lette 2, 3 is koud. 3, 4, 5, 6, ziet men 's avo aan den hemel. 1, 5, 3 krijgt men op schoo VII. Ingezonden door Rietje Kettenis. Plaats naast elkaar: een medeklinke een andere naam voor ladder, een knaa dier. En het woord, dat nu ontstaat, noe een dier, dat je 's avonds door de luc ziet fladderen. vin. Ingezonden door Leendert Ravensberge Mijn geheel bestaat uit 5 lettergrepen 15 letters en noemt een zee (nieuwe sr ling). Een 1, 2, 3, 4, 5, 6 heeft elk men 5, 6, 8, 9 10 is een viervoetig dier. 12. 2, 8, 9, 3 is omgeven door water. In 13, 14, zwemmen we graag. 11 is een medeklin

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 18