Zaterdag 24 Juli 1937 No. 29 Van een eigenzinnig jongetje 8ste Jaargang Toto wilde altijd z'n zin hebben, maar hij kreeg een harde les Toto was een erg stout, lastig klein jon- etje. Hij wilde altijd zijn zin hebben en Is dat niet ging, dan huilde en stamp- :-tte hij 't heele huis bij elkaar! De vader en moeder van Toto wisten elemaal geen raad met hem: daarom •men ze iedere maand maar weer een naer kindermeisje om op hem te passen. Het eerste meisje heette Engeltje. Ze lief en zacht voor Toto, maar hij laagde haar zoo vreeselijk, dat zc na een aand grijs haar had en huilende weg- |P.1 :iet tweede meisje heette Amalia. Ze as vreeselijk streng voor Toto en toen lilde eii brulde hij net zoo lang, tot hij ziek van werd. En toen werd Toto's ceder boos op het meisje en ontsloeg 3Jf. Ja, die Toto was een naar, akelig jon- 'je! Iet derde meisje, dat op Toto moest sen, heet Tilde. Het lieve kereltje keek ar wantrouwend aan; van 't eerste jenblik af mocht hij haar niet graag en. 11de was een heel vreemd meisje, vond i0, Telkens, als hij iets hebben wou, ze het hem. Hij hoefde er nooit om te iren. Wou hij een ijsco'tje? Hij kreeg een. Wou hij drie ijsjes? Goed! Wou een ons toffees achter elkaar opeten? kreeg ze direct! fa een week was Toto's maagje heele- al van streek en toen moest hij naar 1 Tilde kwam met een bitter drankje, ar Toto wilde 't niet innemen. ,Goed, dan maar niet hoor" zei Tilde en nam 't drankje weer mee. Toto vond erg raar. Tot dusverre had hij overal moeten schreeuwen en brullen, nu g alles even gemakkelijk. „Niets leuk", :ht hij. En toen verzon hij iets heel nogelijks. Ik wil eens een fee zien", zei hij tegen „Nu dadelijk!" dat is heel gemakkelijk. Kijk dan ar naar mijik ben een fee". Dat is niet waar", zei Toto. .Feeën zijn en mooi en dat ben jij niet". ?t alle feeën", zei Tilde. „Alleen de de zijn lief. maar je hebt ook booze ïn. En als je erg stout bent, komt hier booze fee in huis, pas maar op!" oen werd Toto een beetje bang. Hij Tilde eens van opzij aan en dacht: u ze echt een fee zijn?" Maar den vol den morgen was hij dit alles weer ver- rilde" zei Toto, „ik wil de peer op- i". In de salon van Toto's ouders lag peer van was, op een schaal bij andere chten. 0 Toto had al tegen al z'n kindermeis- ?ezeurd, dat hij eens van die peer wou ven, maar ze hadden het hem altijd ig verboden. „De wassen peer, Toto?" 1 Tilde lachend, „maar die kun je toch l eten!" kan het wèl!" huilde Toto „ik wil „Goed hoor!" zei Tilde „eet hem dan maar op!" Toto bleef een oogenblik verbaasd op den grond zitten, dan bracht hij de peer lang zaam naar zijn mond en beet erin. Hij smaakte afschuwelijk, maar Toto wilde 't niet bekennen „Heerlijk!" zei hij. „Hmm" deed Tilde ,,'t Lijkt- me niet erg gezond voor je. Ik zou liever maar uitschei den met eten, Toto". Nu, dit was het jongetje ook van plan geweest, maar toen Tilde het voorstelde, werd hij juist koppig er tegenin. „Ik eet hem heelemaal op" zei hij. „O, best" zei Tilde. Toen hij twee stukjes gegeten had, voelde Toto zich erg raar van binnen. Hij bleef stilletjes op den grond zitten en keek met een schuin oog naar Tilde. Ze zat er nog, maar wat was ze veran derd: haar gezicht was veel mooier gewor den, maar ze keek een beetje boos. Ze was gekleed als een echte tooverfee en had een stafje in de hand met een klein sterretje aan het eind. Toto probeerde iets te zeggen, maar hij kon zijn mond ndet opendoen. Hij wilde schreeuwenmis Toen lachte de fee Tilde geheimzinnig; ze nam het kledne kereltje op en zette hem op het buffet, vlak naast de schaal met wassen vruchten. En toengebeurde er iets verschrikkelijks: langzaam maar zeker verstijfde hij en kromp hij ineen tot een klein wassen popje. Hij kon geen arm of been be wegen: alles aan hem was was, koude, stijve was! En Tilde, de wonderlijke toover fee, ging zonder iets te zeggen de kamer uit! Uren en urenlang stond Toto op het buffet. Hij had graag willen huilen, zoo hard als hij nog nooit gedaan had, maar er kwam geen enkel traantje. Natuurlijk niet, als je heelemaal van was bent. Eindelijk, eindelijk kwam Tilde weer binnen. „O, ge lukkig", dacht de arme Toto. maar hij kon niets zeggen. „Zie je wel, Toto" zei Tilde kalmpjes „dat alles verkeerd afloopt, als je zoo stout en eigenzinnig bent? De andere kinder meisjes hebben je altijd verboden, van de peer te eten, maar ik ben nu eenmaal een booze fee, ik laat de kleine, ondeugende jongetjes precies doen, waar ze zin in hebben. Je ziet nu, wat er van komt, hè? Zul je nu wéér stout zijn?" Toto kon niet eens met het hoofd schud den, hoe hij ook z'n best deed; hij keek Tilde alleen maar heel smeekend aan. En toen nam het meisje hem van 't buffet en trok hem op haar schoot. Wat deed ze nu met hem? Toto voelde z'n hoofd duizelen en sloot de oogentoen hij ze weer opendeed, zat hij nog bij Tilde op schoot en was weer een gewoon jongetje en zij was weer een gewoon kindermeisje, geen booze fee meer. Vlug kleedde ze Toto uit eii stopte hem in bed. Het jongetje durfde haar niets vragen. Maar eindelijk toen hij in z'n bedje lag, fluisterde hij: „Tilde, als ik voortaan altijd zoet ben, word ik dan nooit meer.nooit meer. „Wat?" vroeg Tilde. „Een wassen poppetje" zei Toto. En hij vertelde haar, wat een angst hij had uit gestaan, toen hij op 't buffet stond. „Daar heb je 't al!" zei Tilde. „Ik had je toch gezegd, dat je niet van de peer mocht eten!" „Nooit, nooit ben ik weer stout!" riep Toto. En Tilde, zul jij geen booze fee meer zijn?" „Ik ben alleen een booze fee voor een stout jongetje. Als het jongetje lief is, ben ik een gcede fee", zei Tilde. En ze dekto hem lekkertjes toe. ....dan bracht hij de peer langzaam naar zijn mond.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 15