Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 23 Juli 1937 Een vacantie op de fiets NOORDEN. Bouwvergunningen. Het Gemeentebestuur verleende aan den heer J. Pletersen Jzn. alhier vergunning voor het bouwen van een autobox en aan den heer P. Blom vergunning om het win keihuis, eerder bewoond door J. de Jong, in te richten tot een zomerverblijf. De collecte ln de Geref. Kerk voor de Theol. Faculteit van de Vrije Universiteit te Amsterdam bracht f. 2.86 op. TER AAR. Kostelooze belastingmerken. Voor het aanvragen van kostelooze rij- wielbelastlngmerken bestaat Donderdag 29, Vrijdag 30 en Zaterdag 31 Juli a.s., telkens des avonds van 7—9 uur zomertijd gele genheid ten huize van den heer L. Koning, Dit geldt ook voor de inwoners van Aar- lmderveen. Zal ook de Geerdijk verbeterd worden? Een van de weinige wegen ln deze ge roeente, die nog in zeer slechten toestand verkeeren, is de Geerdijk. Naar wij vememen, is er thans sprake om dezen weg onder handen te nemen en behoorlijk begaanbaar te maken. Als het nu maar mogelijk blijkt een oplossing te vinden voor de moeilijkheden in verband met eventueele overdracht enz. Voor het moment schijnt dit nog vrijwel hopeloos, doch met aller medewerking moet het mo gelijk zijn ook deze zaak tot een goed einde te brengen. Naar wij vernemen interesseert de bur gemeester van Leimuideh zich zger voor deze zaak. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Wijnandus, z. van Joh. Fransen en M. J. van der Meer; Cor nelia Allda Maria, d. van C. Borst en A. A. Mank; Jacobus Nicolaas, z. van M. Lek en G. A. van der Pijl; Jilles, z. van G. E. Rosenboom en K. C. Kempenaar. Gehuwd: H. van Rijn 36 Jaar en J. C. A. Kroon 27 jaar. WADDINXVEEN. De heer J. la Grand heeft bedankt ais secretaris van de muziekvereeniging „Voor waarts". Wegens vertrek uit de gemeente heeft de heer C. Graafland bedankt als secre taris van de Waddinxveensche Burger wacht. WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. Conversie Woning veldwachter Uitbreidingsplan Brug Noordeinde. De raad vergaderde. Op voorstel van B. en (V, werd z.h.st. besloten een geidleening groot f.29 650 te converteeren bü de N.V. Mij. voor gemeentecrediet te Amsterdam tegen een rente van 3 7/8. In de vorige vergadering was besloten tot aankoop van een woning voor den veldwachter te Hoog made, waarbij tevens de mogelijkheid werd overwogen tot het aangaan van een rechts geding. Thans stelden B. en W. voor om, teneinde een minnelijke schikking te ver krijgen, de koop ongedaan te maken en als vergoeding voor eventueel geleden schade een bedrag van f 250 te vorderen. Met alg. st- werd aldus besloten. Hierna werden de rekeningen der gemeente en gemeente bedrijven over 1936 den raad aangeboden, in de commissie tot naziening der rekenin gen werden benoemd de heeren Donker, Zwetslpöt en Walraven. Van het bestuur der Chr. HB.S. te Alphen was een verzoek ingekomen om ten behoeve van een twee tal leerlingen uit deze gemeente een bij drage te ontvangen van f. 26 over 4 maan den van 1936. Aangezien de verplichte bijdragen der gemeente ingevolge de onder wijswetten vele zijn, meenden B. en W., dat deze niet behooren te worden uitgebreid tot niet. verplichte uitgaven Dit college stelde daarom voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Aldus z.h.st. besloten. Ged. Staten gaven den raad in overweging over te gaan tot vaststelling van een uitbrei dingsplan in de bebouwde kommen der gemeente. De voorzitter zette uiteen dat de hieraan verbonden kosten minimaal gesteld kunnen worden op f. 500 wat voor de ge meente te hoog is te achten. Aan een be hoorlijke bebouwing in de toekomst wordt daar de meening van B. en W. reeds ge tergd door de vast te stellen rooilijn-ver- ordening en artikel 26 van de Bouwveror dening. Zij zien daarom de urgentie van vaststelling van zulk een plan niet in en stelden voor voorloopig niet tot vaststelling van zulk een plan over te gaan. doch deze materie in hun handen te stellen voor wae-advies. Aldus besloten. Enkele wijzi gingen van de begrooting 1837 gingen daarna onder den hamer door. waarna bij de rondvraag de heer Walraven informeerde daar de te vernieuwen brug in het Noord- einde te Hoogmade, meer met betrekking tot de aan te leggen noodbrug. De voor zitter antwoordde hierop dat het werk on geveer 4 weken zal duren en dat een nood. bhig zal worden gelegd voor voetgangers en rijwielen. De heer Anker bracht den slech ten toestand van den weg Ofwe.genHoog made ter sprake. Spr. wilde bij de provincae aandringen op spoedig herstel of vernieu wing temeer daar de gemeente voor dien weg toch f. 600 per KM. en per jaar moet betalen. De heer Zwetsloot wenschte de aandacht van B. en W. te vestigen op den weg in het Noordeinde te Hoogmade. daarin komen gevaarhjke bochten voor waar het uitzicht door houtgewas totaal is belem merd Deze weg zal. volgens den voorzitter worden verhard en geteerd en dan zal tevens met de eigenaren van het houtgewas worden gesproken De heer Donker besprak de mogelijkheid van werkobject voor het weer toenemende aantal werkloozen. Hier na sluiting. Schoolreisjes. drie laagste klassen van de School mei den Bijbel maakten per autobus een «je naar Wassenaar. Volop werd geno- rJ?n strand en duin. ten nwr"ngen van de L School maak- met ouders en vrienden per autobus 'elsje naar Arnhem en omgeving. BENTHUIZEN. Schietwedstrijden Burgerwacht. Bij de schietwedstrijden van Burger wachten van den kring Rijnland te Kat wijk, behaalde in de A. klasse A. Blijleven den 2den prijs. M Vermeulen den 4den prijs. G. C. Diephout den 6den prijs. In de B. klasse: A. Blijleven Sr. den 13den en S. v. d. Does, den 14den prijs. In de C. klasse Aug, Mets, den 13den prijs. En bij het re- volverschieten voor commandanten G. C. Diephout den 4den prijs. Terwijl Z. Hart man, beslag wist te leggen op een geldprijs. Te Rotterdam slaagde onze dorpsge- noote mej. A. A. M. van Os, voor acte nut tige handwerken. HAARLEMMERMEER. DE HOOFDDORPSCHE DRAAIMOLEN- KWESTIE KOMT TOT OPLOSSING. Een oude traditie zal daarmede herleven. In vroeger jaren werd er in Hoofddorp veelal ter gelegenheid van den verjaar dag van H. M. de Koningin een alge- meene feestdag gehouden. Door allerlei omstandigheden is daarin wel eenige verandering gekomen, draai molens werden b.v. niet meer toegelaten. Dit werd steeds door velen betreurd. De Hoofddorpsche draaimolen-kwestie schijnt thans toch tot een oplossing te zul len komen en alle teekenen wijzen er op, dat de oude traditie weer herleven zal en er wat in geen 25 jaren is gebeurd bij gelegenheid van de eerste de beste feestviering in Hoofddorp weer een of meer echt-oud-Hollandsehe kinderdraaimolens ln het centrum van het dorp zuilen worden opgesteld. Het plan bestaat zelfs om dit reeds te doen plaats hebben op Dinsdag a.s. als de vereeniging „Vooruit" haar paardensport- feest viert. Motorongeluk. De bestuurder van een motorrijwiel, de heer K. uit Zandvoort, wilde op den Slo- terweg uitwijken voor een zwaar beladen vrachtauto en kwam daarbij zoover in den grasberm terecht, dat de motor slipte en omsloeg en de berijder er met zijn rech terbeen onder geraakte, waardoor dit lichaamsdeel zoodanig gekneusd werd, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Aan de bijzondere school aan den Sloterweg te Nieuwvennep is tot kweeke- linge met akte benoemd mej. A. C. Schilp- zand te Hillegom. Aan mej. G. A. Reimerink is ln ver band met haar voorgenomen huwelijk met ingang van 16 Augustus a.s. ontslag ver leend als leerares aan de Nijverheidsschool voor meisjes te Hoofddorp en Nieuw- Vennep. HILjLEGOM. Jaarvergadering Veilingvereeniging. De Coöp. Veilingvereeniging „Hillegom" U.A. Hillegomsche bloembollenveiling) heeft haar jaarvergadering in de veiling zaal aan de van Tetsstraat gehouden onder leiding van den voorzitter, den heer J. B. Meskers. Deze zeide in zijn openingswoord dat de handel staat in het toeken van de oploo- pende prijzen. Dat is nog voor den kweeker, noch voor den handelaar gunstig. De secretaris, de heer D. van Egmond Jr. las zijn uitvoerig jaarverslag, waaruit bleek dat de Hillegomsche veiling zich steeds uit breidt. De penningmeester, de heer G. H. Her mans. gaf bij monde van den accountant, den heer N. J. Assendeift, verslag over de financiën. Na de reglementaire afschrij vingen sloot de rekening met een winst saldo. De president-commissaris, de heer W. Veldhuyzen van Zanten Rzn. en de secre taris, de heer van Egmond, die periodiek aftraden, zijn herkozen. LISSE. Alweer een auto-botsing bij de Vuursteeg. Gisteren had nabij de Vuursteeg weder om een auto-ongeluk plaats. Een reis wagen van de firma Sommellng, komende uit de richting Sassenheim, passeerde tus- schen de vluchtheuvels een vrachtauto uit Voorhout. Doordat niet voldoende de rech terzijde van den weg werd gehouden, kwa men de wagens met elkaar ln botsing. De reiswagen werd deerlijk gehavend. Alle ramen aan de linkerzijde werden verbrij zeld terwijl het achterste gedeelte geheel vernield werd. De Inzittenden bekwamen lichte snijwonden. Van de vrachtauto werd het achterstuk van de cabine weggerukt terwijl de wagen geheel ontzet bleek te zijn. Schoolreisje. In een drietal touringcars maakten de leerlingen der hoogste klasse en de Ulo- afdeellng van de Ned. Herv. School, onder leiding van het personeel een schoolreisje. Allereerst werd naar Amsterdam gereden. Een bezoek werd gebracht aan het Bij- belsch Museum met zijn vele bijzonder heden. Hierna werd de reis vervolgd naar Monnikendam en Marken, waar oa. een bezoek werd gebracht aan de Ned. Herv. Kerk en eenige huisjes. Vervolgens ging het naar het strandbad en den speeltuin van Edam. Nadat men hier naar hartelust had gebaad en gespeeld, werd via Pur- merend en Santpoort naar Haarlem en Zandvoort gereden. Via Aerdenhout en Vo gelenzang werd naar huis gereden, waar men te ongeveer 8 uur aankwam. NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Albertus, z. v. C. Kle- veriaan en C. Bakker Maria Hendrika Catharlna, d. v. J. R. van Lierop en R. Smink Margaretha Maria Cornelia, d. v. C. F. Bemelman en J. A. E. Koot Wil helmus Petrus, z. v. W. P. Warmerdam en J. G. Disseldorp Nicolaas Franciscus, z. v. M. A. Meiland en Th. M. Romijn Mar garetha Christina, d. v. L. A. van den Burg en A. M. Meiland Wilhelmus Orianus, z. v. W. A. Duivenvoorden en M. M. Witte- man Petrus Theodorus Geertruidis, z, v. H. Duivenvoorden en J. A. van der Lans - Maria Agnes Catharina, d. v, C. C. M. In Der Rieden en A. M. E. van der Does Agatha Catharina Maria, d. v. W. J. van den Berg en M. C, van der Slot Petrus Antonius Maria, z. v, P. A. Bader en M. A. van den Heuvel Maria Alida Antonla, d. v T. G. Smit en C G. Beslen Petrus Qulrlnus Maria, z. v. S. B. Pennings en M. E. van Leeuwen Anna Klazina Ma ria, d. v. C. H. Conijn en J. M. van Emme rik Margaretha Maria. d. v. G. Broeke en M. M. Elllgens Petronella Wilhelmina d. v. W. Duivenvoorden en W. C. Edelaar Elisabeth Bernardina Maria, d, v, H. M. van Haaster en J. A. Warmerdam Petrus Johannes Maria, d. v. A. H. Verheljen en J. G. de Haart Trijntje, d. v. A. van der Niet en J. D. Vlieland Philippus Henri- cus Theodorus Petrus, z. v. Ph. J. Pijpers en A. M. Waasdorp. Overleden: F. Klinkenberg 8 m. J. J. Neyerweert 44 j. Johann Everhard de Geest 40 J. echtgenoot van H. Nuza P. C. Geerlings 3 j. H. van der Voort, wedn. van F. van der Ploeg 63 j. Gehuwd: P. A. M. Sengers, 31 j. en C. A. C. Wösten 31 j. L. J. Ruigrok 35 j. en J. van Kampen 32 j. A. Haasnoot 27 j. en M. H. van Rheenen 24 j. N, G. v. Noort 29 j. en W P. M. van den Berg 25 j. H, P. Pennings 32 j. en J. M. Broekhof 20 j J. M, W. de Groot 27 j. en A, M. van Parera 27 j. B. Kruse 33 j. en A. H. Dui venvoorden 26 j. A, M. Anthonissen 30 j. en J. E. Caspers 26 }rA. van Abswoude 27 j. en A. K. van Gijlswijk 28 j. N. C. Duijndam 28 j. en E. M. Ritter 22 j. Een onbekende gever schonk een groote gift voor de instandhouding van het R.K, jeugdwerk der K.J.C. alhier. ZOETERMEER. Loop der Bevolking. A. B v. d- Hof van Utrecht; R. G. A. A. Middelberg van dén Haag. Vertrokken: N. E. Ooms naar IJseel- monde; W. J. v. Leeuwen naar Berkel. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika Wilhelmina, D. van Hendrik Cornells Goebel en Neeltje van Tol Abraham, Z. van Pleter Adrlaan Konijn en Neeltje Knoop. Overleden; Cornelia Altena, 83 j„ wed. van Jan de Jong. Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen voor kantoorstenogra&f (130 let tergrepen per minuut) is geslaagd onze plaatsgenoot de heer P. Spek. De heer R. W. van Beek alhier deed met gunstig gevolg eindexamen aan de H.B.S. met 5-Jarigen cursus te Woerden. OEGSTGEEST. Loop der bevolking. Gevestigd: C. F. Morriën, De Kempe- naerstr. 17. van Velsen A. E. Raes, „En degeest", van Noordwijk A. G. J. v. d. Heijden, Hofdijck 45, van Leiden H. C. v. d. Bosch, Rijnsburgerweg 63. van Rijns burg W. Boer. O. Rijnzichtweg 22, van Bodegraven A.Glaudie. De Kempenaer- straat 50, van Leiden M. M. v. d. Plas, Rhijngeesterstraatw. 161, van Noordwijk M. A. v. d. Bergh, „Endegeest", van Zaan dam W. A. de Graaf en gez.. Regentes- selaan 1, van Amsterdam J. Siliakus, Sumatrastraat 24, van Den Haag J. M. Zwaanenburg en gez,. Rhijngeesterstr.weg 30, van Sassenheim J. v. d. Vijver, War- monderweg 34, van Rijnsburg W. W. Broer, Leidschestraatweg 11. van Sassen heim N. H. Roelink, Haarl.trekvaart 21, van Makassar, N.-I. A. de Wit, Rhijn geesterstraatw. 40. van Utrecht G. J. Wassink, De Kempenaerstraat 17, van Nij- kerk H. Wassink, geb. Van Sweden, De Kempenaerstr. 17, van Nijkerk H. H. G. Belgraver en gez.. W. de Zwijgerl. 41, van Gorinchem C. Groeneweg, Prins Hendr.- laan 11, van Leiden A. A. de Groot en vr„ Wilhelminapark 14, van Wiesbaden, Duitschl. J. Wassenaar, Duinzichtstraat 2a. van Leiden G. J. Visser, Fred. Hen- dviklaan 2, van Doetinchem K. H. van Juffermansstr. 31, van Leiden. Vertrokken: M. de Ruiter, naar Leiden, J v Goyenkade 8 N. v. d. Meene, naar Leiden, Nieuwe-Rijn 23a H. de Heer, n. Middelburg, Lombartstr. 21 A. M. Grif fioen, naar Leiden, Rijnsburgerweg 84 A. Kuchler, naar Emmerik, Duitschl. A. v, d. Niet, naar Noordwijk, P. Heinstr. 76 M. E. van Oss, naar Den Haag, Belvédère- weg 9 A. M. van Dijk, naar Voorhout, Kerkweg 15 C. C, de Quasteniet, naar Batavia, N.-I. J. J. van der Meij, naar Lisse. Heerenweg 448 f S. Hartveld, n. Ned.-Inalë G, C. M. Valentijn, naar Ter Aar, A 95 T. Huitema, naar Eindhoven, Poirterslaan K. J. C. Beekman, naar Zeist, Boulevard la T. Baas, naar Borne, Wensinkweg 14 C. Dolman, naar Cairo, (Egyptei G. H. Stil, naar Valkenburg, Z.-H, Valkenb.weg 17 F. Schild, naar Noordwijk, A. v. Royenstraat 4a M. E. v. d. Zwart, naar Sassenheim, Menneweg 69 F. Groot, naar Haarlem, Voltastraat 10 M. van Abswoude, naar Katwijk, Achterkerkstr. 2a E. J. C. Vergarden, n. Beverwijk, Meersteinplein 1 P. de Bruin, naar Leiden, Hooigracht 55 G A. Eg berts, naar Ter Aar, C 120 G. E. E. Po- lanen, naar Zeist, Broederplein 43 A. Leget, naar Leiden, Vrouwenkerkst. 18 W. Th. v. d. Horst, naar Katwijk, M. de Ruyterstraat la. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, D. van M. H. v. d. Zwart en C. v. Velsen Eduard Jacobus. Z. van T. Veldhuijzen en H J. v. d. Broek Herro Kiaaszen, Z. van H. K. Heeroma en M. J. Soetekouw Maria Adriana Eli sabeth, Z. van L. Th. Menken en A. H. M. v. d, Drift. Overleden: L. Verhoeven 62 j. Ondertrouwd: W. B. de Weerd 31 j. en G. J. G. Duinker 20 J. Spoedeischende raadsvergadering. De gemeenteraad ls tegen hedenavond 7 uur in spoedeischende vergadering bij eengeroepen ter behandeling van: Voor stel van B. en W. tot het aangaan van een tijdelijke kasgeldleening groot f. 30.000. RIJNSBURG. Kostelooze rijwielmerken. Voor het aanvragen van een kosteloos rijwielmerk bestaat gelegenheid op Don derdag 29 Juli a.s., van 7 tot 9 uur nam. op het politiebureau alhier. Dan Purol meenemen! Dit voorkomt, ver zacht en geneest doorzitten en zonnebrand. Doos 30 ct. 4960 (Ingea. MedJ SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Géboren: Geertje Adriana, d. van A. L. Dekker en van J. J. Couvee. Overleden: J. Roozeboom 45 j.. eohtg. van J. Nleuwenhuls, wonende te Leiden Ondertrouwd: E van den Berg 27 j. en A A. E. ten Bosch 26 j. Getrouwd: C. G. Westerbeek en C. R. van Dijk C. J. Zwetsloot en H. Hanelt. Loop der Bevolking. Vertrokken: A. M Onderwater naar Lisse P. J. Hoogervorst naar Noordwijk. Ingekomen: M. C. van Gessel. Rusthoff- laan 3. van 's-Gravenhage. Gevonden voorwerpen: kosteloos be- lastingmerk, verschillende portemonnaies met inhoud, hegschaar, dameshandschoen, beige kinderschoentje, glassnijder, duim stok, ring met sleutels, redicule inh. bad- artikelen, loonboekje, blauwe mantelceirP tuur, grijze colbertjas, leefnet, leeren broek, licht groen babyjasje. Inlichtingen bij de politie. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Getrouwd: G. Zandbergen, Katwijk en E. Gravekamp. VEUR-LEIDSCHENDAM. Schoolreisje. Onder leiding van het onderwijzend personeel hebben de leerlingen van de hoo- gere klassen van de O.L. School te Veur hun jaarlijksch schoolreisje gemaakt, dit maal naar Amsterdam. Desochtends werd per blauwe tram gereden naar Leiden, al waar de boot Succes van de firma Har- land gereed lag, welke hen via Kager- en Brasemermeer naar Amsterdam heeft ver voerd. Bezocht werd het Rijksmuseum, het Ko ninklijk Paleis en de Nieuwe Kerk. Nadat de kinderen eenige malen waren onthaald, werd op de zelfde wijze de terugtocht aan vaard. Nabij Aalsmeer, deed zich een ernstig ongeluk voor. Zooals we reeds gisteren heb ben gemeld geraakte een lid der beman ning met zijn voet tusschen een meertouw bekneld en werd zwaar gewond. Dit onge luk was oorzaak dat de kinderen eerst om half elf thuis waren. Arbeidsongeval. De arbeider H. B„ wonende in de Zijde straat te Veur en werkzaam bij de N.V. Beton Maatschappij Christiani en Nielsen, had het ongeluk met zijn been beklemd te geraken tusschen een ijzeren bint, waar door dit lichaamsdeel ernstig werd ge kneusd. De speldjesdag fen bate van Zonne gloren heeft opgebracht f. 35.43. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Adam Cornells Par- levliet, Z. van G. B. Parlevliet en J. G. Toussaint Maria Aleida van der Peet, D. van G. A. van der Peet en C. H. Kuijper. Ondertrouwd: Johannes Hendrikus Koot en Maria Antonia Gerarda van Mil. Overleden: Jan Coenraad Hillengenberg 68 j. Geboren: Jannetje Elisabeth. D. van J. Ravensbergen en H. Hoek Margaretha Johanna, D. van P. C. Rodenburg en M. J. Nieuwenhuizen Marinus Jan Pleter Cornelis, Z. van M F. Berkhout en L. M. M. van Meetelen Maria Christina, D. van H. van Tol en J. M. Langeveld. Overleden: Elisabeth Tuitel. 67 j., echt- genoote van E. J. Doorenberg. Gehuwd: C. H. Oudshoorn 27 j„ te Am sterdam en J. M. H. C. Schrassert Bert 28 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Sangers en gezin, Papelaan 5 F. Vrolijk, Pauwenstraat 11 L. Ver waal en gezin, Valkenburgscheweg 22 c J. van Maasdam, Leidscheweg 101 J. J. van Meel en gezin, Donklaan 1 M. J. van Gulden, Papelaan 194. Vertrokken: M. Rullig, naai- Palestina A. C. Vink, naar Stompwljk, Geermeer 23 H. E. van Leeuwen naar Leiden, Roden- burgerstr. la A. E. Goddijn, naar Lel den, Madoerastraat 29 G. Th. van Bo degraven, naar Rotterdam, Henegouwerl. 43 O. F. Weise, naar Wassenaar, Bac- kershagenlaan 19 J. A. Lint. naar Voor burg, Van Gisaustraat 149 C. J. N. van den Bos, naar Naaldwijk, Honselerd. Midd. br.weg 62 E. W. ie Rutte, naar 's-Gra venhage. v. Bevernigkstr. 103 d Fr. A. van der Scheer, naar Groningen, Steentil- kade 13 S. C. Rienistra, naar 's-Graven- hage, Deimanstraat 48. Ingekomen: S Marselus, van Willige Langerak, Nieuw-Voordorpstraat 18 W. Driesse van Den Haag, Leidscheweg 465 Mej. M. Kohlbrecher, van Houten, Voor straat 68 J. van Egmond en gezin, van Amsterdam, Bijdorpstraat 46. Vertrokken: M. H. A. van der Voort en gezin, naar Malang. Ned.-Indië J. van dei Velden naar Den Haag. Heerenstraai. 22 Mei. M. E. Lange, naar Castrop Rauchsel, Duitschl J. Tieland en gez", naar De Bildt. Julianalaan 251 C. W. Tieland en echtg., naar De Bildt, Juliana- laan 251 Mej. P. Bekker, naar Wasse naar. Maaldrift 4 Mej. M. Duda, naar Vlodrop, Vlodropperw. 113 J. Westmeijse en echtg., naar Rotterdam, Westzeedijk 51 Mej. A. ILaven, naar Noordwijk, Van Panhuysstr. 29 A. Kuiler, naar Voor burg. L. v. Leeuwenstr. 20 F. E. Straate- meijer, 'naar Den Haag, Cremerweg 12 b Mej. M. Schmltz. naar Den Haag, Leid- schestraatw. 35. De werkloosheid. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoeken den 115 pei-sonen ingeschreven. Op 18 Juli 1936 stonden als werkzoeken den ingeschreven 177 personen. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt in verga dering bijeen op Dinsdag a-s. 's avonds 8 uur ter behandeling van: Regeling inning vleeschkeuringsrechten: idem woonwagenstaangeld; wijziging orde- en veiligheidsverordening; voorstel tot aanvaarding van aangeboden geschenken voor het Wilhelminapark: controle finan cieel beheer bedrijven; aflossing geidlee ning pensioenfonds Nederlandsche centr. spoorwegmaatschappij, pro resto groot f.2900; herziening salaris-regeling opzich ter-incasseerder woningbouwvereeniging; vaststelling begrooting woningbedrijf, dienstjaar 1936; idem gemcenterekening, dienstjaar 1936 en benoeming leden com missie tot onderzoek dier rekening; ge meenschappelijke regeling Leiden, toela ting leerlingen openbare scholen voor uit gebreid L. O.; verzoek Jac. Stol, tegemoet koming artikel 13 der L. Onderwijswet 1920 en wijziging begrooting gemeente, dienstjaar 1937. Worden Schoolstraat en Leidscheweg beter verlicht? B en W. hebben aan de leden van den Raad een voorstel doen toekomen ter ver betering van de verlichting van de School straat en Leidscheweg. vanaf Bijdorpstraat tot de Elslaan. Zij zijn van oordeel dat in verband met de veiligheid van dit dorps- gedeelte. het niet langer verantwoord is, de bestaande verlichting te bestendigen, in verband met het feit, dat de Schoolstraat en de Leidscheweg tot de belangrijkste verkeerswegen van deze gemeente behoo ren. B. en W. hebben in het bijzonder het oog op de z.g. gemengde verlichting. Dit licht heeft het voordeel van in veiihouding tot de uitgestraalde lichtsterkte, zeer zuinig te branden. In tegenstelling met b.v. natrium- licht, is het niet onaangenaam voor de oogen. Het bovengenoemde gedeelte wordt mo menteel verlicht door 12 gaslantaarns en 5 elec. lantaarn. Dit aantal is voldoende, maar de lichtsterkte zal moeten worden opgevoerd en daarom willen B. en W. deze 17 lichtpunten vervangen door 15 nieuwe lichtmasten, waarbij echter de bestaande lantaarns voor het Raadhuis gehandhaafd zullen blijven. Gebleken is dat aan de licht masten, zooals geplaatst nabij de Gebr. Treubstraat, voorzien van een terzijde ge sloten emaille diepstraler, de voorkeur moet worden gegeven. Voor 15 nieuwe lantaarns zal een bedrag benooöigd zijn van rond f. 2000, plaatsing inbegrepen. De nieuwe verlichting zal gemiddeld per lantaarn per jaar f. 11.50 meer kosten, waartegenover staat het voordeel dat de Dorpstraat gedurende den geheelen nacht verlicht zal zijn. WASSENAAR. Auto in brand. In een garage aan den Rijksstraatweg geraakte een vrachtauto van J. alhier bij het schoonmaken met petroleum in brand. Door den garagehouder K. werd het vuur met een brandbluschapparaat gebluscht. Mulo-examens. De volgende leerlingen van de R. K. Ulo school aan de Kerkstraat zijn te 's-Graven hage geslaagd voor het Mulo-examen: voor diploma A de dames E. van den Barselaar, M. van den Berg. B. H. Th. Brouwer en de heer H. Knijnenburg. Voor diploma B: A. Duyvesteijn. Onze stadgenoote mej. A. C. Emeis, slaagde aan de huishoudschool Laan van Meerdervoort te Den Haag voor het tweede gedeelte van het examen voor de staats akte N VIII. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob Jan Willem Christiaan, z. v. J. G. F. Vromans en W. C. Ankér A. Hubertus Hlllegonda Maria, z. v. H. A. Koot en J. E. Zuidwijk Jacob Cornelis Karei, z. v. K. J. Schinkel en C. J. Koning. Overleden: Wilhelmina Gljsbertha v. d. Poel 5 J. Cornelis Lagerberg 73 j., echtg. van E. J. Ammerlaan Neeltje de Haan, 80 j. wed. y. J. v. Vliet T. Kruijver 87 j. Ondertrouwd: Christiaan Arnold Alphon- se Devilee 29 j. en Gedarda Maria v. Die- men 24 j. Jacobus de Groot 24 j. en Emmarencia Pieternelia Voordouw 22 j. Getrouwd: J. F. Schouten en H. Hille- brand L. A. Ham en B. M. Onderwater. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. H. Lenimerzaal. v. Velzen V. Stoker, v. Amsterdam C. A. Helle man. v. Alkemade P. H. Koek, v. Leiden C. A. H. Schouten, v. Amsterdam K. Groen, v. Mlddelharnis R. v. Kooij en gez., v. Leiden. Vertrokken: C. J, Vreeke, n. Leiden G. P. v. Velzen, n. Stompwijk J. M. Bak ker, n. Noordw.hout P. J. v. Velzen. n. Pijnacker L. P. v. Velzen, n. Alkemade - D. v. Nimwegen. n. Den Haag M. C. Truijers. n. Den Haag R. G. Broekhui zen, ;i. Voorburg .J. C. Slingerland, n. Den Haag C. J. W. v. Harteveld, n. Stompwijk A. v. Oord v. d. Vlies, naar Voorburg A. E. M. Visseur, n. Alkemade. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7