LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 23 Juli 1937 MAIKÏ WEERBERICHT. Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek BEURSOVERZICHT Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 761. Hedenmiddag 3 uur: 761. binnenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kou. Ned. Meteoroi. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 763.8 te Tou louse. Laagste barometerstand 747.8 te Skuedesnaes. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Matige, tijdelijk wellicht toenemende Zui delijke tot Westelijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken met regen. Later opklarend. Weinig verandering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Terwijl de hoofddepressie naar Scan dinavië trok, heeft zich over de Britsche eilanden een diepe secundaire gevormd, welke snel Oostwaarts trekt. Ten Westen van Ierland herstelt zich de hooge druk king. Ierland heeft opklaring na zware re gen, in Groot-Brittanlë is de lucht licht tot zwaar bewolkt met regen in het Zuiden. In Zweden blijft de temperatuur boven nor maal en is regen in het Zuiden te wachten. In Noorwegen klaart de lucht op. In Duitschland valt bij matigen tot krach- tigen Westelijken wind nog regen in het Noorden, in Zuid-Duitschland is tijdelijk opklaring, de hoogste Alpentoppen zijn vrij van wolken, maar in de middelgebergten komt mist voor. Frankrijk heeft fraai wind stil weer In het Zuiden en midden en lichte tegen aan Het Kanaal. De secundaire zal vermoedelijk reeds heden regen brengen in onze omgeving met toenemenden Zuidelijken wind, daarna is opklaring te wachten. weersomstandigheden hedenochtend 8 uur. Berlijn: Z. W„ 17 gr. C., bewolkt, tonden: Z. W. 15 gr. C„ regen. Parijs: Windstilte, 24 gr. C„ goed. NiceWindstilte, 24 gr. C. fraai. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 13 gr. C. (55 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 14 gr. C. (57 gr F.). 3 uur nam.: 14 gr. C. (57 gr. F.). boogwatertijden te katwijk zee. Voor Vrijdag. Vin. te 4 u. 02 min.; n m. te 16 u. 32 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". '8Middags 12 uur: 20 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 'sMiddags 12 uuir: 18'/; gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS eja. Vrijdag: 9.36 n.m. tot 4.35 v.m. maans. op. en ondergang. 23 Juli: op: 20 u. 43: onder: 5 u. 06. kankerbestrijding in amerika. Een wetsontwerp, waarbij machtiging Begeven wordt tot het inrichten van een federaal instituut voor kankeronderzoek, waarmede een bedrag van 750.000 dollar gepaard gaart, en tot het uittrekken van een laarlijksche som vam 700.000 dollar tot be strijding der ziekte, is door den Amerik. «naat aangenomen en naar het Huis van Afgevaardigden gezonden. wat in deze congreszitting nog geschieden moet. Naar uit kringen, die in nauw contact Bet het Witte Huls staan omtrent de Pannen van Roosevelt verluidt, is de pre sident voornemens er met grooten klem op te dringen, dat nog in deze zitting van net congres twee belangrijke wetgevende maatregelen behandeld zullen worden, n.l. vsn reeds uitgewerkt program voor de op ruiming van krotwoningen op groote schaal en een wet op de loonen en werktijden. nationaal-socialistische oefenkampen in new-york. De Amerikaansche afgevaardigde Wil liam Oitron. democratisch afgevaardigde van Connecticut, heeft een dringend ver- ™ek ingediend nasporingen te doen naar wichten. volgens welke zeventien natio- naal-socialistische militaire oefenkampen "gericht zijn in Andover in den staat New- rork en elders. Ambtenaren van het ^departement en het departement van Justitie houden zich thans hiermede bezig. HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: Manus Griffioen IJweg 85; Wed. S. Grit, Hoofdweg 1169; Evert Hoe- demaker, Hoofdweg 133; Hendrik de Horn, Hillegommerdijk 316; Johannes Jansen, Hillegommerdijk 504; Gerard H. Komijn, Eikenlaan 26; Abraham Kramer, Leeuwe rikstraat 36; Gerhardus Langelaar, Wilgen laan 17; wed. Joh. Lindeman, Eikenlaan 16; Christiaan Snippe, Venneperweg 448: Nico- laas Stork, Aalsmeerderweg 812; Paulus Tol, Sloterweg 691; Gerardus Tromp, Nieu wemeerdijk 182; Teunis de Vlaming, Lljn- derdljk 5, Antoon Vonk, Leeuwerikstraat 29; Klaas de Vries, Friedalaan 64; Marti- nus J. van der Wal, Hoofdweg 96; Koendert Zijlstra, IJweg 49; Martinus Schmidt, Nieu- wemeerdijk 444; Petrus J. Wameling, Ven neperweg 446; Hermanns van der Weerdt, Nieuwemeerdijk 263; Hendrik van Tuinen, Leeuwerikstraat 27; Jan A Wessels, Mane gelaan 10; Josephus Th. van der Wiel, Vijfhuizerdijk 103; Willem J. de Wolf, Rei gerstraat 35; Maggiel IJsselstijn, Sperwer straat 8; Jan van den Berg, Nieuwemeer dijk 361; Johannes L. de Bock, Nieuwe meerdijk 462; Acilko de Boer, Huigsloter- dijik 395; Klaziena D. Broekema, Eugenie Previnaireweg 2; Everardus Dorresteijn, Vijfhuizerweg 52; Arrtonie den Heeten, Venneperweg 869; Herman Hootsen, Kruis weg 327; Johannes Lindeman, Rustoord straat 1; Maria C. Mank, Kruisweg 1087; Adrlanus F. J. Princen, Kruisweg 578; Jacob Rietdijk, Schiphofweg 13; Gijsje B. Splinter, Sloterweg 215; Cornelius M. A. Veluwen, Friedalaan 4; Wilhelmina C. Vermijn, Sloterweg 204; Hendrikus J. Vis ser, Lelmulderdijk 278; Melchior Waalwijk, Akerdijk 244; Annechien Welp. Groote Poellaan 79; Petronella M. de Wit, Hoofd weg 121; Cornelia M. van der Zouwen, IJweg 1107; Pieter van den Abeelen, Rei gerstraat 34Pieter Adriaanse, Nieuwe meerdijk 402; Arie Bax, Reigerstraat 9; Wilhelmus Bloemers, Schlpholweg 83; Jacobus Bon, Sloterweg 549; Marines Bon hof, Sloterweg 72; Christiaan van Druten, Nieuwermeerdijk 107; Albert van Dijk, Nieuwemeerdijk 130; Johannes Enthoven, Bennebroekerdijk 96. Vertrokken: Albert B. Dengerink n. Tiel, Waterstraat 46; Renze Veendorp n. Haarl.- liede c.a. Prins Hendrikkade 3: Willem Bakker, n. Zeist, Huis ter Heide, Dolder- scheweg 22; Pieter W Pijpelink n. Nieuwer- Ainstel Handweg 147; Peter Cohn. naar Naaldwijk, Kerkstraat 21: Jannlgje Pleters n. Amsterdam, Beethovenstraat 74 3 hg; Henri G. Vandenberghe, n. Parijs, 13 Rue Satérale St. Quen (Seinei; Jacob P. Vene- ma n. Amsterdam, 2e Goudsbloemdwars straat 8 2 hg; Wilhelmina J. Kandelaar n. Uithoorn, Drechtdijk 75; Aborensia H. Hagen n. Boskoop, Julianastraat 8; Petro nella A van Rijn, n. Amsterdam, Jac. van Lennepkade 211; Henricus J. M. Nieuwen- huiven n. Amsterdam, Jac. v. Lennepkade 211; Jan J. C. van Rijn n. Haarlemmer- liede c.a. Houtrakkerweg 19; Jannetje Nagel, n. Driebergen, van Oosthuijsenlaan 6; Liepman Keilerman, n Amsterdam, Rustenburgerstraat 281, 3 hg; Hildegard Selzer, n. Duitschland; Fany de Haas naar Amsterdam, Uiterwaardenstraat 136 3 hg; Pieter Th. J. Poederbach, naar Amsterdam Schi'ppersgracht 2. WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Cornelia Maria, d. van P. de Haas en M. J. van Haastrecht Cornelis Leonardus, z. van Chr. C. Zwet sloot en A. M. Langelaan Anna Catha- rina, d. van G. G van Eiburg en A. Vlaar Simon Petrus Wilhelmus Maria. z. van S. P. van Rijn en F. A. van Leeuwen. Gehuwd: J. L. W. E. Leenen jm. 23 j. en E. H. Slager jd. 22 j. H. J. v. d. Hulst jm. 26 j. en J. M. Roest jd. 24 j. De heer J. v. d. Linden, onderwijzer aan de School met den Bijbel alhier slaag de te 's-Gravenhage voor het examen hoofdakte. Knijnenburg en A. M. van Kuijen; Hendri kus Johannes Theodoras z. van M. v. Deursen en J. W. Weijers. Overleden: Aaltje Moolenaar, 36 jaar echtgen. van J. G. Brouwer; Kaatje van Egmond, 74 jaar. wed. van C. van Schie; Liborius Bernhard Timmer, 68 jaar, echtg. van H. E. Thöne; Maria Cornelia Breijer, 39 jaar, echtgen. van K. D. van den Bergh. Ondertrouwd: C. Goor en G. E. Molz; H. Verheul en T Theil; A. Hooijmans en C. T. Steinwegs; P. J. Bakker en H. C. M. Conijn; J. E. Boel en J. H. van den Berg; C. N. J. Looijestijn en J. C. Remmerswaal; H van Deursen en'J. M. Westgeest. Getrouwd: P. Vlugt en B. Hoogendoorn; H. W. Steinwegs en J. T. SnelderwaardH. v. Egmond en S. R. Nieuwenhuijzen; F. G. W. Visser en D. M. Vrijburg. Loop der bevolking. Ingekomen: P. Knijnenburg uit Voor schoten, Maaldrift 4; P. J. Bakker uit Utrecht, P. Oud Wassenaar 1; A. Baumfalk uit Loga Did., Zijdeweg 35; J. F. v. Bins- bergen, uit Delft, v. Zuylen v. Nijeveltstr. 298; M. Borgers, uit Haarlem, Backersha- genlaan 50e; Th. Bode, uit Den Haag, Langstraat 35; A. Buurman en virouw uit Leiden, Rijksstraatweg 362; A. M. van Eek, uit A'dam. Gr. Hoefijzerlaan 44; C. J. En- dert, uit Batavia, v. Z. v. Nijeveltstr. 72; S. Westendorp, uit Haarlem, Gravestraat 1; A. Goerin, uit den Haag, v. Z. v. Nije- veltstraat 277; G, de Grooth en gezin, uit Voorburg, Laan van Koot 43; P. C. Heijnis, uit A'dam, Vijverweg 27; N. A. Hoogewerff, uit Den Haag, KI. Persijnlaan 6; S. A. Hooij- donk, uit R'dam, Langstraat 49; J. Kool, uit den Haag, Eikenlaan 2; J. C. Leeuwens, uit Amersfoort, Hoogeweg 2; W. v. d. Meij uit Leiden, Zijdeweg 29, G Mol, uit Kat wijk, Langstraat 36; A, J. L. Mouton, uit Zeist, Hoógeweg 13; C. M. M Paling, uit R'dam, v, Zuylen v. Nijeveltstraat 298; H. Schopf, uit Leoben, Oostenrijk, Duinweg 11; M. C. Sohulenberg, uit Hengelo. Prinses Marielaan 4; C. Szerepanzki, uit Den Haag, Bremhcrstlaan 12; F. J. Sportol, uit Gro ningen, v. d. Oudermeulenlaan 6; A. v. d. Ven en g^zin, uit Diepenveen, Schouwweg 29; D. Roddenhof, uit Diepenveen. Schouw weg 29; J. W. H. M Verheijen, uit Den Haag, Wittelaan 20; C. J. Vriens. uit den Haag, Jagerslaan 2; H. R. Wright en vrouw uit Voorburg, Rijksstraatweg 596. Vertrokken: G. Bartels naar Gorssel, Sanatorium „Den Aldenhof"; L. J. Zonne veld en gezin naar Uithoorn, Burg. van Metelenstraat 27; J. S. H Hoek naar Den Haag, Atjehstraat 54; C. Mosterd naar Rotterdam, L. Rottekade 6; H R. Welke n. den Haag, Duinroosstraat 7; H. J. Corel n. den Haag, Nieuwe Heltkenlaan 56; H. S. Ripken n. den Haag. Gev. Deijncotweg 44; E v. d. Heijden n. Den Haag, Amandelstr. 54; H. Rietveld n Ter Aar, B. 75; A. Kruljff n. Leiden, Witte Rozenstraat. 51a; J. Vonk naar Voorschoten, Donklaan 76;. E. Stip Schild naar Den Haag, Laan v. Meerder- voort 47; F. Lipjes naar Capelle a. d. IJssel 's-Gravenweg 74; H. W. Steinwegs en vrouw naar Voorschoten, Donklaan 45; C. J. Seheffers naar Den Haag, Pijnacker Hor dijkstraat 106; A. C. v. Loo en gezin naar Den Haag, Schuitstraat 34: S. A. Mooyen naar Noordwljk, Duinweg 3; E. v. Duin naar Sassenheim, van Heem-trastraat 20; J. Grootveld naar Den Haag, Pluvierstr. 451. ZEVENHOVEN. Loop der bevolking. Vertrokken: naar Amsterdam P. Hoo gendoorn. De collecte in de Geref. Kerk voor de Theol. Faculteit van de Vrije Universiteit te Amsterdam bracht f. 6.63 op. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. POLITIEKE BOTSING IN FRANKRIJK. G's*®r"vond ls het te Doulleps ter gele es "de id van een door de Fransche sociale i/v belegde bijeenkomst tot botsingen iiob°men met Pcsonen van andere poli ver» .opvatt'nEen. die in de buurt van de l»il„ rzaa'. waï§fi samengeschoold. De oogers wierpen met steenen. De ruiten terJf* werden vernield en verscheiden onen door scherven gewond; bulten de C1,i werden vijf leden der Fransche so- e Partij gewond. Geboren: Harry Theodoor z. van J. Konst. en E. A. Kniick: Tjade Willem Nicollas z. van J. W. Ooenen en A. M. P. Wolff; Johan nes Petrus, z. van P. J. van Eeden en A. J. Streng; Jacoba Hendrika d. van G. L. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Simon Antonius z. van L. Bak ker en M. J. Steenbergen. Overleden: J. M. Vonk 9 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. J. van Dijk van Barwouds- waarder. Oud Bodegraven lib; L. H. Ste kelenburg van Schoonhoven, Kerkstraat 45; M. Var en echtge. van Woerden. Amma- kade 119; E. Verdoold en gezin van Waar der. Oud-Bodegraven 22; M. L. A. van Tilburg van Wadddnxveen, Zuidzijde 24; Vertrokken: M. Lugtenbuig en gee. naar Gouda, Karekietstraat 102; Wed. J. van Os- Hol naar Woerden, Ged. Binnengracht 3; A._ Edelman naar Haarlem van Nesstraat 80; A. M, Ravenswaaij en gezin, naar Bar- woudswaarder no. 119; W. van Velsen naar Aalsmeer, Weteringplantsoen 17; S. Bergs- ma en zoon naar Wijnbritseradeel. Woud send; G. C. Maten en gezin naar Waarder; A. J. v. d. Zaan en gezin naar Utrecht, Lombokstraat 6; P. Looij naar Bandoeng N.O.I; A. IJdo, naar Reeuwijk, Weth. Ven- teweg 110. i Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. recht of dwang. Hedenwerden wij verblijd met een mede- deeling van de Lichtfabrieken, luidende als volgt: Teneinde de werkzaamheden voor het meteropnemen en incasseeren te vereen voudigen, zal, tegelijk met het lichten van den muntgasmeter, ook de electriciteits- kwitantie worden uitgeschreven en aan geboden. Het overschot van het muntgas- geld zal dan voortaan ter verrekening van deze electriciteltskwitantie worden ge bruikt. Over dit laatste wil ik het juist even hebben. Tot heden gaat het zoo. bij het lichten van den muntgasmeter.krijgt de verbruiker zijn teveel betaalde geld terug, al naar gelang de meter aanwijst. Tegelijk werd dan de electriciteitsmeter opgenomen, waarvan de kwitantie dan een week daarna werd gepresenteerd. Men heeft dan nog het recht de kwi tantie een week te verdagen. Nu neemt de Lichtfabrieken het recht om het overschot van den gasmeter, welke van den verbruiker en niet van de Licht fabrieken is. tegelijk nu te verrekenen met de Electriciteits(meter)kwitantie. Hier neemt de Lichtfabrieken recht wat niet haar recht is. Terwijl de directie haar inziens misschien zou willen aantoonen om het 't publiek gemakkelijk te maken, zoo ben ik van mee ning, dat zü juist een gedeelte van haar verbruikers dupeert, omdat het overschot van den muntgasmeter en nu zeg ik weer, van den verbruiker is en niet van de Licht fabrieken en nu a's meevallertje door de nieuwe regeling te niet wordt gedaan. De electriciteltskwitantie wordt toch wel betaald gelijk met de radio-distributie, want bij niet betalen wordt het woord ,.d w a n g" gebruikt door middel van lei ding-afsnijden. Neen. De directie der lichtfabrieken heeft hier misgerekend om recht te spreken over iets waar ze geen recht op heeft en dan met zachten dwang te komen in den vorm van een mededeeling Neen. De directie zou den e" s moeten beginnen, om het crediet van de electrici teltskwitantie od te heffen. En indien de Directie wil aantoonen, dat 't voor sommige mensohen toch al zwaar is aan hun verplichtingen te voldoen, dan moet zij met een andere regeling komen. En wel deze: Om de electricitett- en gas meter per maand, en niet per twee maan den te doen opnemen. Want juist daardoor wordt de electriciteitskwitantie hoog. en voor vele me'nschen brengt dit moeilijkhe den met zich mede Om een voorbeeld te noemen: Per twee maanden kwitantie betaald men 2x35 cent Meterhuur is 70 cent; 2 x f"2.Radio is f4.00. Aan licht onge veer per dag met inbegrip van stroom voor stofzuiger enz. enz. tien cent. is ongeveer f. 6.00. Totaal dus 70 4.00 6.00 is f 10.70. Ongeveer terug overschot gas f 1.30, zou dus zijn f. 9.40. Zonder Radio, wordt 't f. 10.704.00 6.70. Terug van gas ongeveer f. 1.30 is dus f 5.40. Indien men nu per maand beide opneemt worden deze bedragen gehalveerd resp. f. 9.40 wordt nu f. 4.70 en zonder Radio f. 5.40 wordt nu f. 2.70. Door dit in te voeren n.l. maandelijksche opname zou de Directie een goede daad doen tegenover haar afnemers en het cre diet zoo laten, zooals het nu is. Dan zijn beide partijen gebaat. Want met onwettig recht en zachte dwang is niet veel te be reiken. Hopende dat de Directie der Lichtfabrie ken aandachtig dit schrijven wil doorlezen om groot ongerief te voorkomen, teeken ik beleefd met mijn dank mijnheer de Redac teur UW ABONNÉ. In het drukste van he„ badseizoen: Ja!.... er is Dlaats voor een dame van 1.65 lengte! de geheimzinnige goudvondst. De toch reeds sensationeele vondst van een aantal gouden baren tot een waarde van drie millioen dollar in Panama heeft gisteren een nog geheimzinniger tint ge kregen door een bericht, dat gisteren ver spreid werd en volgens hetwelk de enorme goudvoorraad weer verdwenen is. Niemand weet, waar het goud zich bevindt. Daar komt nog bij, dat tegelijk met het bericht over het verdwijnen van de goudschat be kend werd, dat Joanes van Stick, die de 1 autoriteiten in kennis heeft gesteld van de lontdekking, getracht heeft de hand aan zich zelve te slaan. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Th. S. Haakman en Alida Nannings; B. J. Janmaat en J. M. Janmaat. Gehuwd: Joh. Haeseker en Antoinette Nout. Géboren: Johannes Wilhelmus z. van E. G. v. d. Vlucht en J. Th. Luneberg. Loop der Bevolking. Ingekomen: J. J. Sohreuder van Hilver sum; G. v. Velsen van Leimuiden; J. M. Janmaat van AmsterdamE. B. de Zeeuw van Gouda; J. D. Volkers van Alkmaar; E. Groen van Maassluis: G. E. v. d. Neut van Amsterdam; H. L. Vossepoel van Amster dam; E M. Schouten van Crimpen a. d. IJsel. Vertrokken: J. A. v. d. Lek naar Nieuw koop; G. v. d. Lek naar Amsterdam. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Overleden: Pieter Vromans. echtg. van M. van Vuuren 75 j. Otto Cornelis van Hemessen, echtg. van J. van der Laan 82 J. AMSTERDAM, 23 Juli. Op den laatsten beursdag van de week bleven de omzetten op de Amsterdamsche Ellectenbeurs van beperkte afmetingen daar men aan den vooravond van 2 vrije dagen geen nieuwe avancementen wenschte aan te gaan. Desniettemin bestond er een goed prijshoudende stemming en enkele aandeelsoorten ontmoetten zelfs vrij groote vraag. In de eerste plaats werd de aan dacht getrokken door de Scheepvaartaan- deelen waarvoor eenige kooplust werd ge toond. Daarbij traden vooral Ned. Scheepvaart unies en Kon. Booten op den voorgrond. Na prijshoudende opening liep de koers onder beurstijd langzaam nog verder iets naar boven. Van de Petroleumfondsen waren in het bijzonder Koninklijken vast gestemd, reeds dadelijk werden eenige punten hoo- ger dan het vorige slot afgedaan en daarna had een verdere verbetering plaats. Groote schommelingen werden onder beurstijd overigens niet meegemaakt, van de Ame rikaansche petroleumafdeeling waren in het bijzonder Shell Unions goed gedispo neerd. Suikerfondsen vonden slechts ge ringe attentie, H.V.A.'s kwamen iets hooger te liggen. De Tabakken waren prijshoudend, in bet bijzonder voor aandeelen Deli Mij., die naar het scheen profijt trokken van de publicatie van het gunstige jaarverslag der betreffende maatschappij. Ook Se- nembah's werden enkele procenten hooger afgedaan. In Industrieelen ging weinig om, de Philipsaandeelen waren vast ge stemd, A.K.U.'s kwamen iets hooger te liggen, en de Rubberfondsen hadden een ongeanimeerd voorkomen, hetgeen ver band hield met de aanhoudende afbrokke ling van den rubberprijs. Het vaste verloop van Wallstreet had tot gevolg dat ook de Amerikaansche waarden te Amsterdam een koersavance konden boeken. Vooral de U.S. Steels lagen vast in de markt. De beleggingsafdeeling had een kalm voorkomen, de Ned. Staatspapieren konden zich handhaven aonder meer. Hier cn daar kwamen zelfs fractioneel iets lage» re noteeringen tot stand, de nieuwste 3°/i obligatiën daalden tot 96 1/4 procent. wisselkoersen. Londen 9.011/2 (9.011/4); Berlijn 72.87'/> (72.90); Parijs 6.76 (6.72); Brussel 30.49 (30.44)Zwitserland 41.57 1/2 (41.52 1/2); Kopenhagen 40.25 (40.25); Stockholm 46.47 1/2 (46.47 1/2); Oslo 45.30 (45.30); n.- York 1.811/8 (1.80 15/16); Praag 6.33 (6.30); Oostenrijksch bankpapier 43 1/2. Prolongatie 3/4; Pari. disc. 1/83/16; Daggeld 1/4. Reismarken 411/2; Crediet Sperrmarkea 15 3/4; Effectensperrmarken 14 3/4; Reis marken 54; Bankpapier 48 1/4. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN. 23 Juli. Veemarkt. Aangevoerd 251 runderen. 252 kalveren, 763 schapen, 1140 varkens. 28 stieren 150310 per stuk, 6067 ct. per K.G. schoon gewicht, kalm; 160 kalf- en melkkoeien 180300, kalm; 47 varekoeien e.a. 150220, vlug; 116 vette koeien 170300 per stuk, 6482 ct. per K.G. stroef; fokkalveren 1420, vlug: 49 vette kalveren 40100 per stuk. 6496 ct. per K.G.. t. vlur: 203 nuchtere kalveren 815; 20Ö vette schapen 2435; 92 weideschapen 24—30; 471 lammeren 8—14; 545 mestvar- kens 1836: 550 biggen 1217; 4 paarden: 16 veulens; 27 bokken en geiten 3—10; 45 zeugen 60—97, matig. LEIDEN, Kaasmarkt. 23 Juli. Aangevoerd 101 partijen. Goudsche kaas 82 partijen, le soort f 2526.50, idem 2e soort f. 22—24, Leidsche kaas 19 partijen, le soort f. 2526. idem 2e soort f. 2324. Handel goed. BODEGRAVEN, 22 Juli. B. P. K. V. Aanvoer 11309 stuks kipeieren, prijs wib 3.203.60, bruin 3.404.00; eendeneieren 3.10—3.30. BOSKOOP, 22 Juli. Coop, vereeniging De Boskoopsche veiling. Rozen per bos: But terfly 5—8 ct, Hadley 10—16 ct.. Gloria Mundi 14—20 ctAugust Noach 69 ct.. Else Poulsen 16—20 ct-, Florex 15 ct., Rosa- landia 10 ctRosa Mundi 30 ct.. Pechtold 2030 ct. Diversen per bos; Anjers 610 ct., Lelies 80100 ct., Clematis Durandi 14 17 ct idem Mevr. le Coultre 6070 idem Prins Hendrik 60—80 ct., idem thï President 60 ct. HOOFDDORP. 22 Juli. Rogge per 100 KG. f. 8.258.50; Chevalier Gerst f. 8.257.75; Nieuwe Wintergerst f. 7.758; Haver f. 7.257.50; Duiveboonen f.910; Gele Mosterd f. 1415; Kanariezaad f. 1415; Nieuw Karwijzaad f. 20.5021.50; Blauw- maanzaad f. 23.5024.50; Nieuw Koolzaad f. 11.50—12. KATWIJK AAN DEN RIJN, 22 Juli. Eerstelingen per kist f. 0.801.10; Drie lingen per kist f. 0.25—0.55; Eigenheimers per kist f. 0.75—1.10; Bospeen per 100 bos f. 3.90—6.10; Sla per 100 f. 0.60—1.40; Bloemkool I per 100 f 4.307.40; Tuin- boonen per 100 KG. f. 4.506.90; Waspeen per 100 KG. f. 0.200.40; Breekpeen per 100 KG. f.4—4.20. LEEUWARDEN, 23 Juli. Veemarkt. Aan gevoerd 67 Enter stieren, f. 120200, 175 Twenter stieren, f. 220—230 p. stuk. 262 vette koeien 5274 ct. per KG.; 377 melk en kalfkoeien f. 175270 p. stuk; 22 pinken f. 60150 p. stuk; 26 vette kalveren f. 22 60 per stuk; 370 graskalveren f.2070 per stuk; 284 nuchtere kalveren f.712 p. st.: 210 vette schapen f. 1737 per stuk; 148 weide schapen f. 1628 per stuk; 180 lam meren f. 9—16 p. stuk; 374 vette varkens 4854 ct. per KG.; 45 zouters f.2250 per stuk; 206 kleine biggen, f. 1018 p. stuk. Totaal aanvoer 2769 stuks. - Zuivel: Na gelkaas 1314; Goudakaas 2634; Edam merkaas 1320. Aanvoer 2461. Mijnboter f. 1.390.98 per KG.; veilingboter f. 1.36— 1.30 per K.G. Aanvoer 13/6 vaten. Com missie 80. Eierhandel: kipeieren, aange voerd 16.800 stuks. Prijs 34 1/4 ct. p. stuk. Handelsprijs f. 0.600.65 per K.G. Eend eieren, aangevoerd 150 K.G. Prijs 33Vz ct. per stuk. Handelsprijs 0.42'/;0.47'/; per K.G. - Pluimvee: 10 slachthanen f. 0.40 0.80 per stuk; 100 slaohtkippen f. 0.400.90 p. stuk; 150 jonge hanen f. 0.350.80 p. st.; 50 piepkuikens, f.0.150.25 per st.; 10 jonge duiven f. 0.15 per stuk. - Ver. van Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas 20 plus 10'/-11, idem 40 plus 1819; Goud sche 20 plus 1010'/;, idem 40 plus 1919'/;, broodkaas 40 plus 18'/;19, Leidsche 20 plus f. 11—11'/;. Alles per 100 KG. Vlug. NIEUWKOOP, 22 Juli. Aanvoer 4599 stuks. Prijs kipeieren f. 3.503.90 per 100; Eendeieren f. 2.40 per 100. NIEUWVEEN, 22 Juli. Kipeieren: Aan voer 1713 stuks, prijs "per 100 st. 3.604.00: Eendeieren: Aanvoer 31 stuks, prijs per 100 st. 2.00; Kalkoen eieren: Aanvoer 8 stuks, prijs per stuk 6 cent. RIJNZATERWOUDE. 22 Juli. Aange voerd 630 kipeieren. Prijs van f. 3.50 tot f. 4 de 100. Partij eendeieren, pr, f. 2.75 de 100. ROELOFARENDSVEEN, 22 Juli. Sla f. 0.601.60 per 100 krop; Snijboonen f. 0.650.94; stek f. 0.40; prinses.seboonen. f. 1.151.40; dubb. stamboonen f. 0.75 0.80 per 10 K.G.; augurken: baster f.2— 2.20; grof f. 1.12—1.32; stek f. 0.52—0.72 per 100 K.G. STOMPWIJK, 22 Juli. Blesse Paard. Aanvoer 4188 kipeieren, prijs f. 3.654.40; Eendeieren f. 3 per 100 stuks. VEUR, 22 Juli. Vrije velling. Aanvoer 7618 kipeieren, prijs f. 3.65—4.15 per 100 stuks: Konijnen 20—85 cent; Duiven 8—21 cent per stuk. TER AAR 22 Juli Tuinboonen 0.51. Snij boonen 0.73—0.94, Princesseboonen 1 10 1 45. Dubb. Stampr. 0.550.70, Witte Pronkb. 0.200.45. per 10 K G. Augurken fijn 2.45, idem f. bast. 1 00. idem bast. 0.75 idem grof 0.28—0.35, idem stippel 0 15 per 25 K.G. VEUR. 22 Juli. Gele komkommers le soort f.2—2.80; 2e soort f. 1.50—2; Kropsla le soort f. 0.60—1.20; Bloemkool le soort f. 10.50—12.35; 2e soort f. 5.207.30; Andij vie per 100 f. 1.50—2.30; Spinazie per 4 kilo 14—19 cents; Postelein f. 3.904.60. WOUBRUGGE 22 Juli Aanvoer 1700 e'-ren. Kioeteren 3.70- 3 90 oer 100 s'uks ZEVENHOVEN. 22 Juli Aanvoer 2100 eieren. Kipeieren 3 45—3.90. eendeieren 2.30 per 100 stuks. Bananen 20 ct. per 5 stuks. Druiven 30 ct. per pond. Bloemkool 10 ct. per stuk. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3