LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 23 Juli 1937 Vierde Blad No. 23719 De Spaansche kwestie 78ste Jaargang SPORT WETENSCHAPPEN DAMMEN WIELRENNEN. De Ronde van Frankrijk. Me«r pleizierritje dan wedstrijd. Achteraf blijkt dat de Belgische Indivi- dueelen gisteren wel gestart zijn in de ronde van Frankrijk. Belangwekkend ls de strijd eohter niet meer. Op alle drie gedeelten, waarin deze etappe verdeeld was. kwam het peloton gesloten aan, slechts de eindsprints brachten de be slissing. Het eerste gedeelte van Bordeaux naar Royan over een afstand van 123 K.M. werd gewonnen door den Duitsoher Bautz, die Lapébie in den eindsprint twee lengten achter zich liet. Hierop kwamen binnen de Belgische en Fransche Individueel Braecke- «ldt en Cosson, dadelijk gevolgd door de orerlge renhers, waaronder Anton van Schendel zich als een der eersten bevond. De afstand van Royan naar Salntes was hechts 37 K.M. lang. In den eindsprint ga ren de Duitscher Wengler en Braeckeveldt elkaar niets toe. Precies gelijk kwamen zij over den eindstreep. Zij deelden de eerste en tweede plaats. De overige deelnemers kwamen weer In een peleton binnen, waar bij Anton van Schendel als zevende werd geklasseerd. Het derde en laatste gedeelte naar La Rochelle over 67 K.M. leverde een sprintoverwinning op voor Lapébie, die Mar- tano met flink verschil klopte. Ook thans werd onze landgenoot zevende, weer met alle andere renners, behalve Chocque, die bijna drie minuten later aankwam. Dit gedeelte leek meer op een plezier- rltje dan op de ronde van Frankrijk. Algemeen klassement: 1. Lapébie (Frankrijk) 118 uur 22 min. 59 sec.; 2. Vlclnl (Itallaansch individueel) 118 uur !7 min. 53 sec.; 3. Amberg (Zwitserland) 118 uur 48 min. 4 sec.; 4. Camusso (Ita lië) 118 uur 48 min. 5 sec.; 5. Vissers (Belgisch individueel) 118 uur 54 min. 8 sec.; 6. Marcaillou (Frankrijk) 118 uur 58 min. 6 sec.; 7. Gallien (Fransch indi vidueel) 119 uur 22 min. 12 sec.; 8. Chocque (Frankrijk) 119 uur 24 min. 20 sec.; 9. Frechaut (Fransch individueel) 119 uur 34 min. 59 sec.; 10. Bautz (Duitschland) 119 uur 36 min. 10 sec. Landen-kl assement: 1. Frankrijk, 356 uur 44 min. 45 sec. S. Italië, 359 uur 43 min. 4 sec. 3 Duitschland. 359 uur 43 min. 36 sec. 1. Zwitserland, 360 uur 25 min. 31 sec. 5. Spanje, 360 uur 32 min. 39 sec. 6, Luxemburg, 366 uur 18 min 21 sec. NIEUW SWIFT. In de te Blerlck op de wielerbaan aldaar tehouden driedaagsche heeft het Nieuw Swift koppel gebrs. J. en R. Riethoven, on- cuiks veel pech, een mooie prestatie gele- utd door de derde plaats te bezetten, Ar Zondag zal er voor alle categorieën om a vissclbekers worden gereden. De A- ■tisse rijdt om den Stephan Veger beker. De afstand bedraagt hiervoor 100 K.M. De B-klasse om den Burgy-beker over 75 K.M.. terwijl de C-klasse om een fraaien beker rijdt welke door den wegrenner A. van Am sterdam is beschikbaar gesteld. Hiervoor bedraagt de afstand 45 K.M. De start vindt plaats om half tien aan de Ringvaart. De renners J. en R. Riethoven zullen morgen deelnemen aan het sprintkam pioenschap van Nederland op de baan. evenals de renner A. van Amsterdam, die echter tevens zal uitkomen in het kam pioenschap achtervolging tegen Pijnen burg, J. van Hout, J van Egmond, Slaats en anderen. Maandagavond a.s. begint te Alphen de Zesavonden wedstrijd waaraan de na volgende Nieuw Swift leden zullen deel nemen: gebr. J. en R. Riethoven, W Seve- rijnen, J. Schuller. B. van Leeuwen en Jac. de Groot. In de voorwedstrijden zullen slechts twee vereeniglngen uitkomen, n.l. .Steeds Hooger" uit Gouda en Nieuw Swift uit Lelden. Er zullen twee verschillende wedstrijden worden gereden nl. een voor de sterkere renners en een voor de junioren. De sterkere renners rijden Maan dagavond sprint, Woensdagavond afval en Vrijdagavond 25 ronden, alles met punten telling. De junioren rijden Dinsdag sprint, Donderdag afval en Vrijdagavond 15 ron den race. BIJ de sterkere renners zijn thans reeds Ingeschreven: F. v. d. Bere, C. Grosz, K. de Haas, J. v. d. Leest, A. Lodewijks, T. van Booyen. W. van Rooyen, M. C. Segaar, C. Slingerland. WATERPOLO. S. Z. V. I—DE ZIJL IV 2—3. Voor de competitie van den Kring Den Hug van den K.N.Z.B. werd te Sassenheim lespeeld de wedstrijd S.Z.V. I tegen De Zijl IV. De Leidenaren wonnen met 32. Rust M. ZWEMMEN. WEDSTRIJDEN TE OUDEWETERING. Op 8 Aug. zullen te Oudewetering na tionale wedstrijden plaats vinden. SCHERMEN. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN By de wereldkampioenschappen, welke te {"arljs gehouden worden, ls men gisteren bij J't personeel-floretschermen zoowel bij de dimes als by de heeren tot de finale-poule S'kom en Onze landgenoote, mej. van der Jjliuw, werd uitgeschakeld. Wel plaatsten hdh Edith Schacherer, de Hongaarsche jjymplsche kampioene van 1936, de dames ijrittaut von Waechter, Helene Mayer en Sfjwlg Hass, allen uit Duitschland, mej. 'eiss en mej. Grasser, belden uit Oosten- Va, mej Adams uit België en mej. Lach- ">nn uit Denemarken. ATHLETIEK. KAMPIOENSCHAPPEN VAN DE GOUDSCHE ATHLETIEK- COMMÏSSIE. Deze wedstryden zullen dit jaar voor het eerst eens buiten Gouda worden gehouden, en wel op het terrein van Alphla, te Alp- phen. Het aantal inschryvingen ls buiten gewoon groot. n.l. 90, zoodat men kan ver wachten dat er goede sport te zien zal zyn. De 100 M. b.v. Is zeer sterk bezet. Dit is even eens het geval met de 400, 800 en 1500 Me ter, en het zal o.l. de titelhouders niet ge- makkeiyk gemaakt worden. Kortom het zal morgenmiddag (aanvangende te halfvüf) spannen aan den Nieuwe Sloot. Ook de andere nummers zyn heel goed bezet. Het programma voor de dames is even eens zeer aantrekkeiyk. De deelnemende Vereeniglngen zyn: Vires et Celeritas, Achilles, Olympia, uit Gouda en A.A.V. '36 en Alphia, uit Alphen. NIEUWE LEIDING BIJ DE A. V. „HOLLAND". De bekende trainer P. de Korver Ilolland-coach. De Nationale Technische Commissie van de K.N.A.U. heeft het trainings-centrum Rotterdam opgeheven. De prominente ath- leten uit de Maasstad en omgeving gaan voortaan op de slntelbaan van „Te Werve" in Rijswijk trainen. Dit N.T.C.-besluit is voor de Leidsche athletiek van byzonder belang. De heer P. de Korver namelyk, de algemeen trainer van de K.N.A.U., die met medewerking van den „Holland"-trainer Jan Blankers, de nationale ploeg traint, neemt nu op ver zoek van de N.T.C. de leiding van de Leid sche vereenlging „Holland" op zich. Het was Jan Blankers, de huidige „Hol- land"-coach niet meer mogelijk door drukke bezigheden regelmatig in Leiden te komen Deze aangelegenheid had de aandacht der N.T.C. en is op een kort ge leden gehouden vergadering dezer commis sie besproken, waarby toen dit besluit is genomen. De A.V. „Holland", die sinds haar op richting in 1935 door gedegen leiding de Leidsche athletiek op hooger peil tracht te brengen ziet zich door dit besluit op pret tige wyze door het Unie-bestuur gesteund. Door deze trainingswyziging worden de oefenavonden vanaf de volgende week ge steld op Woensdag en Vrijdagavond, op het gemeenteiyk terrein aan den Zoeterwoud- schen Singel. NATIONALE WEDSTRIJDEN VAN DE TREKVOGELS. De „Holland"-dcelnamc. „De Trekvogels", de Haagsche athletiek- vereeniging organiseert Zondag as., ter ge legenheid van haar 15-Jarlg bestaan na tionale wedstryden. Deze zyn voor deze ge legenheid speciaal samengesteld uit^ loop- nummers en worden gehouden in 't V.y.C.- stadion aan de Schenkkade. Het Leidsche „Holland" neemt deel met een tweetal estafette-ploegen, een voor de 4 x 100 en een voor de Olympische esta fette. De ploegen worden pas op den wed strijddag definitief samengesteld. Voorts nemen aan de personeele nummers deel: P van Dyk 100 A; J. Deyn 400 B: A Vis ser 1500 B; O. Kronig 100 B; T. van Ben ten, E. van de Water 200 C. De „Holland"- junioren die reeds een uitstekende bekend heid genieten komen uit met 'n estafette ploeg en nemen tevens deel aan de 100 of 300 meter personeel. De samenstelling dezer ploeg is wederom: P Pont. J. Slot, C. Fuchs, W. Nota. ATHLETIEKDAG VAN LUGDUNUM. As. Zondag hoopt „Lugdunum" evenals vorig jaar op haar terreinen achter ..Po mona" een onderlingen athletiekdag te or- ganiseeren. De deelneming is zeer bevredi gend te noemen. Verschillende nummers zullen worden verwerkt o.a. 100 M„ 200 M„ 400 M. hardloopen en als hoogtepunt van den dag een 3 K.M. Veldloop. VOETBAL. U.V.S.—WEST-FRISIA. A.s. Zondag speelt U.V.S. een revanche- wedstrijd tegen de Enkhuizensche tweede klasser West-Frisia. De wedstrijd vindt plaats op het terrein aan den Zoeterwoud- sche-Singel en zal om 5 uur nam. aanvan gen. U.V.S. komt in de volgende op stelling uit: Doel: H. Kramp; achter: G Burgij en A. J. Graafmans; midden: W. Regeer, P. Hansen en C. v. d. Reijden: voor: T. Oos- terom, W. Weerlee, C. v. Goor, L. Platteel en B. Knul. ALPHIA I—A.R.C. I 1—7. De Raclngclub heeft met groote cyfers weten te zegevieren over haar zusterver- eeniglng Alphia. De overwinning is echter wel wat geflatteerd, alhoewel volkomen verdiend, het spel van AJR.C. was veel sneller dan dat der thuisclub, toch was de stand ongeveer 15 minuten voor het einde nog gelijk, nadat de rust met een 10 voorsprong voor A.R.C. was ingegaan. W. Bergshoef wist echter in het laatste kwar tier door bijzonder actief spel een vyftal doelpunten te scoren waaronder enkele van thjzondere kwaliteit. Hiermede kwam ae stand op 6—1 waarna nog voor het einde een zevende doelpnt werd gescoord. Scheidsrechter Bezemer floot naar ieders genoegen. ZUIDERKW. I—LUGD.-COMB. Hedenavond te halfaoht speelt Zuider kwartier I thuis tegen een Lugdunum- combinatie. WOUBRUGGE—L. SCHEIDSRECHTERS. Evenals vorig jaar heeft morgen om 5 uur op het Woubrugge-terrein de wedstrijd Woubrugge ILeidsche Scheidsrechters Vereen. I wederom plaats om den wissel beker. geschonken door den heer A. den Brave. DUIVENSPORT. „DE REISDUIF". Wedvlucht van Bordeaux (Frankrijk), gem. 896 K.M. In concours 40 duiven, wel ke Zaterdag te 1 uur nam. met Z.W. wind (welke later in Oost overging) ln vryheld weiden gesteld. De uitslag was als volgt: 1, 4, 9, 13: D. Kramp; 2: J. Sierat; 3 J. P. Groenedyk; 5: P. J. Fasel; 6, 12: K. B. rirandt; 7, 14: A. Flippo: 8, 16; C. W. F. Onvlee; 10: Adr. v. Egmond; 11: J. J. Kee- reweer; 15: H. V. de Haas. De eerste duif werd geconstateerd Zondag 1 uur, 9 min. 3 sec., gem. snelheid 830.54 M. per minuut, de laatste, of 13de puntendulf om 9 uur 1 min. 53 sec. Maandag van., gem. snel heid 497.38 M. per minuut, 's Zondags wa ren er 11 duiven geconstateerd. Het kam pioenschap lange afstand werd behaald door D Kramp 374.582 punten; 2de J. P. Groenedyk 374.010 punten; 3de J. Sierat, 371.585 punten Wedvlucht van Roosendaal met jonge duiven. De uitslag was als volgt: 1, 19; D. Kramp; 2, 4, 8. 9: P. Gysman; 3,12, 14. 22, 29: J. Mlnke; 5, 17. 21: S. Koster; 6, 11, 18, 26: J. P. Groenedyk; 7: H. V. de Haas; 10: K. B. Brandt; 13, 15, 20: J. J. Keereweer; 16: J. Sierat; 23: H. Tegelaar; 24: A. van Poianen; 25: J. Llgtvoet; 27, 28: Adr. van Egmond. Eerste duif 10 uur 6 min. 36 sec., laatste duif 10 uur 34 min. 4 sec. SCHAKEN. BOGOLJUBOW WINT VAN ALJECHIN. In de vierde ror.de van den vierkamp in Duitschland. won Bogoljubow met wit spe lend van Aljechin en nam daarmede re vanche voor zijn in de eerste ronde tegen Aljechin geleden nederlaag. De party tusschen Euwe en Saemisch werd afgebroken, waarbij de wereldkam pioen een iets betere stelling heeft. De stand is thans: 1. Aljechin, 2 pnt. en 1 afgebr. party. 2. Euwe l'/i pnt. en 2 idem. 3. Bogoljubow l'/> pnt. en 1 idem. 4. Saemisch 0 pnt. en 2 idem. KATWIJK—BADGASTEN 6—8. Gisteravond had in de Oranjezaal van het Jeugdhuis te Katwyk a. Zee de eerste schaakwedstryd van dit seizoen plaats tus schen badgasten en Katwykers. Verschei dene badgasten, die verleden jaar aan de wedstryden deelnamen, waren r.u weer te genwoordig. Er werd aan 15 borden ge speeld. De badgasten kregen 8 punten, de Katwijkers 6; één party moet nog voortge zet worden. Het openingswoord werd ge sproken door den heer A. Haasnoot. Spr. zei, dat hij wegens verhindering van den voorzitter, dezen avond zou openen. Hy hoopte, dat dit jaar evenals het vorige de party aangenaam zou verloopen en dat vele avonden als deze ln dit seizoen zullen volgen. De uitslag was: Maaskant (Badgasten)Th. Admiraal (Katwykers) 1—0; De Konink—Peters 1—0, G IJ. van MondfransG. J. Broest xx; C J Jansen—W Spierenburg 10: R Her berts—E. H van Gaaien 0—1; T. Teygeler— J C. Admiraal 1 <i—'A; Mevr. Teygeler-Mol Berkhey VaB. v. d. WildA. v. d. Oever 1—0. J v. d. Wlld-Schoneveld 10; J. M. van VelzenJ. v. Duyvenbode 1—0; SchuurmanJ. van Hulzen 01; P. H. de Bruin—Van Bruggen 0—1; G. van W*— K. Ros 0—1; A. RavensbergenVoous 01; J. v. d. PlasK. Jonker 1—0. DAMMEN. 031 DEN WISSELBEKER VAN K.D.C. (KATWIJK AAN DEN RIJN). De eindstand luidt: Tesp. gew. verl. pnt. J. Freke 3 3-6 J. C. v. Rijn 3 12 2 T v. Beelen 3 12 2 C. v. Delft 3 12 2 J. Freke is dus winnaar geworden van den wisselbeker. Hij behaalde voor den beker- «en borden-'wedstrijd 28 punten uit 15 partijen en bleef in den eindstrijd ongeslagen. Hij heeft getoond een sterk en serieus dammer te zijn, daar hij voor 1937/38 ook kampioen der le klasse is van Katwijk en Omstreken. De uitslag der 4e ronde van den zomer wedstrijd is als volgt: Groep A: J. Freke-C. Korpelshoek af gebr.; W Botcher-T v. Beelen 02; G. J. de Vink-C. v Delft uitgesteld; J. C. v. Ryn vrij. Groep B: R. Haasnoot-P. Bosman 11; J. v. Eik-C. Kcelewyn uitgest.; F. Spieren - burg-D. Hartkamp 0—2; R. de Lange vrij. Groep C: A. v. Beelen-W. v. d. Eshof 11: J Langeveld-J. de Best 20; D. Kloos-G. Peet 0—2; H. Koelewyn-W. Koe- lewijn 0—2; M. v. d. Gugten vrij. Hulde aan Marconi. Heel Rome heeft dezer dagen de laatste eer bewezen aan het stoffeiyk overschot van markies Guglielmo Marconi. In totaal zyn 75 registers van rouwbe klag, elk van honderd bladzyden, door de tailooze bezoekers geteekend. Schat men het minimum-aantal hand- teekeningen. dat elke pagina omvat op dertig, dan komt men tot een cyfer van 225.000 handteekeningen. Hierby dient er echter rekening mede te worden gehouden, dat slechts een deel der bezoekers in de gelegenheid was zyn handteekening te zetten en dat op sommige oogertblikken met het oog op den enormen toeloop van bezoekers, de registers werden gesloten. Het stoffeUJk overschot van markies Marconi is gisteren van de basiliek van de Heilige Maria der Engelen overgebracht naar het station, daarby gevolgd door éen enorme menigte. Om half een vannacht is het in een speciaal salonrijtuig, gevolgd door 5 wa gons, geheel gevuld met kransen en bloe men overgebracht naar Bologna. De ïyfc- klst is gewikkeld ln de Itallaansche vlag, terwyi de krans van den koning van Italië er bovenop ligt. Behalve de familieleden en de deken der Academie Formlchl. maakte ook de gou verneur van Rome. die het stoffeUjk over schot aan den burgemeester van Bologna zal overdragen, dezen tocht mede Alle correspondentie betreffende deze ru briek te zenden aan het Bureau van ons Blad of aan den Red. C. de Nie, Soestdyk- schekade 162, 's-Gravenhage. - Oplossingen binnen drie weken na publicatie. Probleem No. 3080. Zwart 8 sch. op: 3. 8, 9. 10, 12, 14, 20, 25 dam op 2. Zwart. 1 2 3 4 5 46 47 48 49 50 Wit. Wit 10 sch. op: 11, 21, 22, 23, 33, 39 42, 44, 48 en 50. Probleem No. 3081. Zwart 11 sch. op: 7, 8, 9, 10, 11. 12, 13, 15, 17. 20 en 22. Zwart. 1 2 3 4 5 46 47 48 49 50 Wit. Wit 14 sch. op: 18, 19 24. 26. 27 29. 31, 33, 36, 38. 45, 48, 49 en 50. Eindspel No. 3082. Zwart een sch. op 26, dam op 26. Zwart. 1 2 3 4 5 46 47 48 49 50 Wit. Wit 3 sch. op: 36. 47, 49 dam op 38. Een eindspel uit de party. Wit aan zet speelde 38—27, op 2631 van zwart zou wit als volgt winnen, 2716. 3137. 1632. 37—42, 32x14, 42—48, 14—25, 48—37, 47—42, 4943 wint. Zwart speelde echter 2346, in hoeveel zetten kan wit nu winnen? Problemathiek. De standen 3081 en 3082 zyn tydens on zen wedstryd Ingezonden als problemen; we plaatsen deze nu om te laten zien, dat elke stand, waarin een slagzet kan voor komen. geen probleem is. In No. 3081 is duidelyk te zien, dat er een damslag ge maakt moet worden over de schyven 20, 10, 9 en 8 naar 2; op veld 2 staat een zwarte dam die zes schyven slaan kan. Daar wit aan zet is, is er van zwart een zet aan vooraf gegaan, maar welke zet? Dit zou moeten zyn 712 en dit is niet mogeiyk want zwart had dan moeten slaan naar 47. vanaf 7. Aan den eisch dat de stand van een probleem zoodanig moet zyn dat men het kan beschouwen als een partygedeelte, is hierin niet voldaan; by het construeeren van problemen moet men er dan ook in de eerste plaats op letten dat de afgewerkte stand een natuurlyke stand ls. Het tweede voorbeeld No. 3081 doet ons een nog veel groote fout zien. Schyf 12 heeft keus van slaan naar 14 of 34. een zwarte schyf op 22 tusschen de witte schyven. Wat moet hieraan voorafgegaan zyn? In fantasie problemen ziet men wel eens zeer vreemde standen doch de bewer ker heeft het in dezen wat al te bont ge maakt. De eenige veronderstelling ls dat wit 2319 heeft gespeeld, doch dan is zwart aan zet en niet wit; een andere mo- geiykheid is er niet. Deze stand is wel in hooge mate onnatuurlyk, het blykt dui delyk dat de bewerker gezocht heeft naar een aardigen slagzet en in 't geheel niet gelet heeft op de eenvoudigste spelregels. (Wordt vervolgd). Correspondentie. J. K. te W Ik zal u schriftelyk antwoorden. Nieuwe Engelsche voorstellen. Het technisch subcomité, belast met da opstelline van een ontwerp voor de controle in de Spaansche havens door waarnemers te land. komt hedenmorgen op het Foreign Office weer byeen Naar Reuter meldt, heeft de Britsche re geering een geheel nieuw orocedureplan voor de bespreking der Britsche voorstellen ten aanzien van de niet-inmenging uitge werkt. Het plan zal worden ingediend op d» eerstvolgende byeentooinst der ondercom missie, waarvoor nog geen datum is vast gesteld. Het zal niet ter kennis van de andere regeeringen worden gebracht vóór deze bijeenkomst. De Italiaansche bladen zetten nogmaals het standpunt van Rome ten aanzien van het Engelsche compromis-voorstel uiteen. De Fransch-Russische zienswyze, dat aller eerst de kwestie van de terugroeping der vrijwilligers moet worden geregeld, wordt door Italië met beslistheid van de hand gewezen. De „Glornale d'Italia" wyst op de on overkomelijke moeilijkheden, welke een terugtrekken der vrijwilligers in den weg staan. „Het Italiaansche standpunt inzake het vrijwil igersvraagstuk werd gedurende de eerste maanden van den burgeroorlog van de hand gewezen. Thans is het te laat". De .JLavore Fasclsta" betoogt, „dat hei in vroegere burgeroorlogen ook niet aan medestrijders of vrijwilligers aan beide zy- den ontbroken heeft; dat was dan echter geen beletsel voor de andere mogendheden, om de beide partyen als belligerenten te erkennen" De Italiaansche bladen weten verder in navolging van de Duitsche, te melden, dat de Fransche autoriteiten volop van de af wezigheid der controleurs van de Fransch Spaansche grens profiteeren. om de rooden van materiaal en manschappen te voorzien En zouden o a 800 soldaten en 30 officieren van het Fransche vreemdelingenlegioen naar Spanje zijn gezonden. De Fransche regeering heeft echter al reeds met een categorisch dementi op deze beschuldiging geantwoord en gewaarschuwd tegen dergelijke berichtgeving, die de sfeer slechts kan vertroebelen. Van 't front. De strijd by Madrid duurt nog geregeld voort, maar hoewel Franco's troepen iets in de meerderheid schynen. weten zii die meerderheid toch niet ln waarneembaar succes om te zetten. Laat in den avond hebben de batterijen der rechtschen het centrum der hoofdstad gebombardeerd. Verschillende granaten vielen in de straten der stad. Eén kwam terecht in de nabyheid van een tram en doodde acht personen en verwondde er twintig. Het bombardement duurde een half uur. Het juiste aantal der dooden en gewonden is nog niet bekend Ook op Barcelona ztin vanuit zee eenige granaten afgevuurd. Schip tot zinken gebracht. Uit Gerone wordt gemeld: tegen twee uur 's middags heeft een kruiser der rechtschen naar men meent de Canarias of de Balea- res. een tot nu toe nog onbekend gebleven schip ter hoogte van kaap Bagur tot zinken gebracht. Het schijnt, dat het gezonken schip een visschersboot is. Tegen vier uur 's middags zou dezelfde kruiser ter hoogte van Caldetas een vreemd koopvaardyschip hebben aangehouden, na dat hy eenige kanonschoten had afgevuurd in de richting van dit schip om het te dwingen te stoppen. Volgens zekere geruchten zou het ge praaide schip van Fransche nationaliteit zyn. Officieele kringen nemen een volkomen stdlzwygen in acht. Beschouwing over de krijgs kansen. De ambassadeur van Spanje in Amerika, de Los Rtos. heeft bii ztin terugkeer uit Spanje tegenover journalisten een verkla ring afgelegd over den toestand. Ten aan zien van het tijdstip, waarop het conflict geëindigd zal zijn. gaf de Los Rios als ztin meening te kennen, dat de striid binnen drie maanden afgeloopen zal zijn of anders nog meer dan een jaar zal duren. Alles zal afhangen van de houding der Britsche regeering bli de onderhandelingen, welke thans worden gevoerd. Indien de Britsche regeering de terug trekking van de ..vrijwilligers" verkrijgt, aldus de Los Rios, zal volgens de verzeke ring van Miaja. binnen drie maanden aan ons de overwinning zyn Indien het Britsche plan faalt, zal de oorlog van zeer langen duur zyn. De Spaansche regeering vraagt slechts dezelfde faciliteiten als Franco, aldus be sloot de Los Rios. om zich materiaal en munitie te kunnen verschaffen. Julius, is het nog niet droog?!voel er eens even aan!

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 13