Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 23 Juli 1937 Middag- en Avondconcert THIJS IJS EN DE TOOVERSPIEGEL „Nieuw Brittenburg" 'AALSMEER. het muziekconcours. De eerste dag. Het Federatief Muziekconcours, dat al hier gehouden wordt ter gelegenheid van het 3de lustram van „Ulterwegs Fanfare corps", is ingezet met een ontvangst ten raadhuizeX>e burgemeester, de heer J. Kas telein sprak waardeerende woorden tot de lubileérende vereenlging, directeuren en besturen van deelnemende corpsen, jury leden e.a. Spr. hoopte, dat het na dezen mijlpaal te hebben bereikt, met „U. F." steeds excelsior zou mogen blijven gaan. Met de beste wensohen voor het welslagen van het concours eindigde de burgemees ter Verder hebben bij deze gelegenheid het wórd gevoerd de heeren A. v. d. Leur, voorzitter der prijscommissie, namens de Nederl. Federatie en M. Ogler d'Autre- EOnt ibeiden leden der jury). De heer v. d Leur noemde „Uiterwegs Fanfarecorps" ook in organisatorisch opzicht, een sieraad van de Federatie. Hij prees den durf van het corps om een concours in deze onzekere tijdsomstandigheden te organiseeren. Spr. kon de verheugende mededeeling doen, dat Zondag as. de alg. voorzitter der Federatie mr van Lanschot. de populaire burgemees ter van 's-fHertogenbosch, het concours hoopt bij te wonen. De voorzitter van „U. F.', de heer J. Spaargaren, dankte inzonderheid den bur gemeester voor zijn hulp en steun en de burgerij voor, haar vele schenkingen (me dailles enz.), waarbij hij nog kon meedee- len dat door den commissaris der Konin gin' in dit gewest een zilveren medaille, door de Centrale Veilingeveneens en door den heer J. Mensing een zilveren lauwer tak was geschonken. Na een slotwoord van den burgemeestei en het ronddienen van den eerewijn, ging het in optocht, begeleid door de muziek van „U. F.", naar het concours-terrein. Aangevangen werd met den Marsohwed- Strijd. waarin een 2-tal corpsen meedong. De uitslag was: 1ste afdeeling Fanfare: Nijkerks Fanfarecorps". Nijkerk, (dir. H. Lureman) le prijs met 32 punten. 3e af deeling Harmonie: „Heelsums Harmorüe Heelsum (dir. F. Kwast) le prijs met 36 p. Dan volgde de Concertwedstrijd, waarin dezelfde corpsen waren ingeschreven, met tot uitslag: lsbe afdeeling Fanfare: „Nlj- kerks Fanfarecorps", 2e prijs met 82 pun ten (42 40). 2de afdeeling Harmonie: „Heelsums Harmonie" le prijs met 5- P Hiermede was voor dezen dag liet con cours, dat Zaterdag wordt voortgezet, af- geloopen, waarna het publiek, dat in flin- I ken getale was opgekomen, gelegenheid had zioh te ontspannen op de kermesse I dïté. Burgerlijke Stand. Geboren: Hazina Johanna, d. v. J. Eve- leens en S. Moleman - Willy, d. v. G. W. C. Dooier en W. Maarse Hendrika Martina d. v. A. Ronner en M. Potma Klaas Cor nells z. v. J Mantel en A. Spaargaren Keeltje Guurtje, d. V. M. Dekkers en N. Schaak Grietje, d. v. D. Jongkind en A. Piet Cornells Anthonius, z, v. P. Konst en C. A. Molenaar. Getrouwd: H. Oosterbeek en F. v. Soest. Ondertrouwd: J. Lanser 33 j. en G. Maar- re 30 j. J. Harting 25 j. en A. V. d. Heu vel 19 j. Overleden: A. Zwartendijk 74 j. echgen. van G. Heeren N. Jongkind 3 j. d. v. D. Jongkind en A. Piet. De versicringswedstrijd. Ter gelegenheid van het muziekconcours heeft de- Middenstandsorganisatie voor haar leden een etalage-versieringswedstrijd uitgeschreven, waaraan plm. 40 winkeliers deelnamen. De jury bekroonde als volgt: le pr. Van Gils, banketbakker: 2e Joh. Jongkind, sigarenhandel: 3e Pistorius' Boekhandel4e G. Vcnema, sigarenhandel; 5e J. J. v. d. Zwaard, zaadhandel en 6e sla gerij Kroes. Concert. „Ulterwegs Fanfare" heeft een goed ge daagd concert gegeven in de tent op het concoursterrein. Hoewel er velen waren opgekomen om het concert aan den voor avond van het muziekconcours te beluis- 'eren, had het bezoek toch belangrijk groo te kunnen zijn, indien de weersomstan digheden beter waren geweest. De collecte voor de Vereeniging „Het Hoogeland" heeft f. 116 opgebracht. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Johannes, z. van P. A. Moïlers en C. J. van Haastrecht Samuel en Jan Louis, zns. van J. L. Vlaanderen en F. de Zoete Johann Martin, z. van R. van der Klip en M. K. Voigt Hilda, d. van K. Koopmans en H. K. Döring Paul Henri, z. van P. H. G. Sabel en L. C. oehurmann Walterus Antonius, z. van F. Geerilngs en E Arink Arie, z. van A. Wies en M. Heijstek Peter Jacques Sylvester Henri, z. van J. R. Muller en R. o. Goudeket Catharina Augustina, d. var. Th. J. Zwetsloot en A. F. E. Meijer nuibertus Pieter. z. van L. C. Baas en J. van der Luit Dirkje Antonla. d. van G. «e Koter en N. Zaal Johannes Jacobus, a. van C, Lodder en G. van Elswiik Maaike, d van G. de Vries en G. Koopman Harmen z. van H. Hopman en M. den nartog jan, z van J. Faas en N. M. Muilwijk Joliannes, z. van J. van Stave- Jon en C. Blom. Ondertrouwd: Bernardus J. Hollander 24 war en Cornelia J. Otten 18 jaar Jaco- vüt S-' 9i Hoogland 24 jaar en Neeltje M. vÏÏn- 18 'AAr Arie Mol 24 jaar en L vr VaiS den Bos 23 iAAr Eduard J- Maat 28 jaar en Anna Verschoor 22 jaar inir= t'^.A Jansen 24 jaar en Wilhel- 33 I Leildelclter 19 jaar Ubel Venema a?„r en Adriana van Wattingen 25 jaar A i^i0xa?der Pheilffer 68 iaar en Maria rw r 49 laar. Jacobm Glas en Sophia J. p BoS»b~ H'oolaas S. Breed en Johanna gens Johannes p. van Leeuwen en Helena M Zonneveld Jan van Beusekom en Jannetje van den Eijkel Cornells Bakker en Cornelia van der B om Cor nells G. A Kortenoeven en Antje de Rijk Wlllebrordus J Doeve en Hendrika van Raam Retnder J. Bronkhorst en Catharina J. Clay. Overleden: Petrus Rijke 68 iaar geh. met L. van Bruggen Anna Adriana Sophia Fljten 81 iaar wed van G. J Dljkerman Cornelia A. Duivenvoorden 31 jaar eeh met A. M Trompert Adriana Stolwijk 80 jaar geh. met Th N. van der Helm Gerardus Hermanus Antonius Menting 18 iaar, z. van Th. F. Menting en W. Weijers Prachtig zee-uitzicht met muzikaal genot, ENSEMBLE „PETERS SPEE" op het terras Café-Restaurant Boulevard - Katwijk aan Zee. 4849 HILLEGOM. De bloemboflenbeurs. De bloembollenbeurs alhier was gisteren verre van druk bezocht; 80 personen waren aanwezig. Er is veel kooplust, maar het aanbod bleek gering te zijn omdat de kweekers niet gekomen waren. De prijzen van bloembollen zijn vrijwel ongewijzigd gebleven. KATWIJK AAN DEN RIJN. DE NIEUWE GROOTE VERKEERSWEG. Het werk begonnen. Nu door het raadsbesluit in de voorlaat ste raadszitting het maken van den nieu wen verkeersweg vanaf Wassenaarsche weg door de Zanderij en verder door een tun nel vanaf N. Duinweg onder Callaoweg en Cuden Zeeweg naar de Nieuwe Zandery, zyn beslag gekregen heeft, blijkt er spoed achter dit besluit gezet te worden. De Prov. Waterstaat heeft een kantoor gevestigd vlak bij den Callaoweg en met de boringen voor de tunnel onder den Zeeweg, dus on der de tramrails door, is thans een aan vang gemaakt. TUINBOUWOVERZICHT. Groote drukte. Ook nadat geen garantieprijs voor vroe ge aardappelen meer bestond bleef de vraag zoodanig dat doorloopend een bevredigen de prijs kon worden gemaakt, zoowel voor de Eerstelingen als de Eigenheimers. Voor al de mooie zandaardappelen vonden gre tig aftrek tegen pryzen van 0.80 tot 1.15 per kist van 25 kilogram en voor Drie lingen kon zelfs nog tot 0.90 genoteerd wor den. Zwarte grond aardappelen gingen van 0.50 tot 0.90 per kist. De aanvoer is nu wel aan het verminderen doch als ln Augustus het oogsten vrij is. wordt weer een groote aanvoer van Eigenheimers verwacht. Er is nog geen spoor van ziekte te bespeuren zoodat de handel hiervoor geen vrees be hoeft te hebben Met peen liep het deze week wel verschillend. In het laatste der vorige week kwam na eenige dagen van vluggen hantjel met hooge pryzen. spoedig een inzinking doordat niet gekocht werd voor export. Doch begin dezer week kwam weer groote vraag en zelden is er zoo'n levendige handel geweest. Dit wel voorna- melyk vanwege de vraag voor export. Was aanvankelyk de prijs voor bospeen van 4.60 tot 6.10. spoedig ging het weer tot 8.10 per 100 bos om later onrustbarend te dalen tot 3.406.Voor breekpeen werd van 4.10 tot 5.— per 100 kg. betaald. Soms werd meer dan 25000 kg. op één dag geboekt en ook de bospeen kwam soms met enkele tien duizenden. Bos-, breek- en waschpeen en aardappelen zyn momenteel de hoofdpro ducten. Bloemkool ging aanvankelyk in de beste kwaliteit voor 10.tot 15.doch die prijs kon zich niet handhaven, vooral niet toen het weer wat warmer werd. Warm weer moet men voor bloemkool zeker niet hebben. Begin deze week was de noteering voor eerste soort van 4,50 tot 7.40. Tweede soort ging voor 1.50 tot 2.40 per 100 Vol gende week zal de aanvoer geleideiyk toe nemen. De gewassen staan varieerend, by den een best, bij den ander matig. Tuin- boonen bleven alsmaar duur, met kleine schommelingen. We kunnen als prijs wel noteeren van 4.00 tot 7.50 per 100 K.G. naar gelang van kwaliteit. 't Is in de tuinbouwbedryven nu by- zonder druk. Er moeten aardappelen ge oogst, peen gebost of gebroken worden, bloemkool planten geplant want 't is eigen lijk volgende week de laatste week dat zulks nog kan gebeuren, er moeten bollen gepeld en klaar gemaakt worden, in één woord, 't is razend druk In de bedrijven. Doch 't loopt goed. Over de uitkomsten In de bloembollenbedryven is niet te kiagen en de bollen zyn duur. Dit laatste voorna- melyk vanwege de saneering door de na tuur. De gewassen vielen in het algemeen tegen. De pryzen maken echter een en an der weer goed. Ernstige aanrijding. Gisteravond omstreeks 8 uur had op den Noordwijkerweg een ernstige aanrijding plaats tusschen een auto en een wielrenner Deze laatste reed op den Noordwykerweg achter een vrachtauto welke hy wilde voor- byryden. Toen hy ln snelle vaart van ach ter de auto wegschoot werd hij door een van de andere richting komende auto ge grepen en tegen den grond geslingerd. He vig bloedend kroop hij naar den berm van den weg waar hij bleef liggen. Onmiddellyk schoten verscheidene omwonenden toe die doktershulp inriepen. Een drietal doktoren was zeer spoedig ter plaatse. Na verbon den te zyn werd het slachtoffer naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd Een hevige hersenschudding en ernstige hoofdwonden werden geconstateerd. Zyn toestand was levensgevaariyk. Onze plaatsgenoote. mej. W. Zuyder- duin behaalde te Rotterdam de acte Nut tige Handwerken. KATWIJK AAN ZEE. Toezegging beroep. Qqze vroegere dorpsgenoot ds. W. de Jong, Ned. Herv. pred. te Pidam en Idsega- huizen (Fr.) ontving toezegging van be roep naar Holwierde by Delfzyl. LISSE. Burgerlijke Stand. Groeren: Albertine Petra. d. van H. van Waveren en C van Erik Gerrit Mattheus z. van A van der Voet en A. Boer. OndertrouwdLeonardus Jacobus van der Meer 24 iaar en Anna Maria Onderwater 28 jaar. Getrouwd: M. Oudshoorn te Sassenheim en J. de Kooker. Loop der bevolking. Gevestigd: C. van der Berg uit Benne- broek H M. Verhaar geb. Berkhout uit Hl 'legom A. M. Onderwater uit Satsen- helm. Vertrokken: A van Asselt geb. van 't Wout naar Sassenheim D Douma naar Hennaarderadeel. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: A K. van Gtjlswijk. echtg. van A. van Abswoude. van Noordwijkerhout naar Marcellusstraat 9 J. M. Bakker, van Zoeterwoude naar Langeveld 26 M. J. van Abswoude. van Wassenaar naar Zeestraat 32 A. Laven van Voorschoten naar van Panbuysstraat 29 Chr. M. Teunisse, van Den Haag. naar Zwarteweg 20 Th. M. Steenvoorden, van Den Taag naar Emma- weg 27 J. Ippel van Goes naar Zwarteweg 20 H. Tappenbeck en fam.. van Holly wood naar Kon. Astrid Boulevard 5 Ver trokkenH. Bosgoed, naar Haarl meer Ha'fwsig. iepenlaan 28 M. H. Montanus, naar Lisse. Heerenweg 453 J P. Pauwels naar Velsen IJmuiden. Trompstraat 177. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Catharina. d. van A. Ottevanger en P. J Ruigrok Mattheus Joannes Antonius Maria. z. van A J. N. J. Witteman en M. P. van Zaal Clazina, d, van P van Hoorn en N. Spaargaren Johannes Adrianus, z van A. Wijnands en H. M. de Ridder Margaretha Engelina Anna Maria. d. van J. P J. Caspers en M. A. van Gylswük Johannes Jacobus z van J. de Mooti en K. Wassing Catharina, d. van F. Kramer en J J. Schoenmaker. Ondertouwd: K. J. E. van der Slot en C. H. Steenvoorden K. Passchler en A. van der Niet PW. Borst en P Wynands M. C J Sedelaar en J. C M Mathot J. VJiet Vi'eland en C. H. Ruigrok Getrouwd: D. J. Nykamp en K Noppe J. W. Moerkerk en F Schild. RIJNSBURG. Voor het examen M.U.L O. A is ge slaagd de heer G. Hogewoning a hier. SASSENHEIM. Overstroomingsgevaar voor den Floris Schouten-polder. Na een nacht hard werken is het gevaar gekeerd. Voor de werkzaamheden aan den nieu wen Ryksweg wordt in afwachting van de definitieve doortrekking van de Sassen- heimschevaart, een gedeelte van deze vaart verlegd. Men is thans bezig dit gedeelte uit te graven. Het was de bedoeling dit met handenarbeid te doen geschieden. Gisteravond omstreeks half 10 is een dykje dat de Molensloot scheidt van dit te graven gedeelte doorgebro ken. Ondanks krachtige pogingen om de doorbraak te stoppen mocht dit niet gelukken. Een tweetal modderbakken die men voor het gat ledigde bracht geen uitkomst. Het water had de bag ger vlug weggespoeld en liep de sloot in. Door de werkputten voor de brug stroomde het water, achter de bergen zand die daar gestort zyn om, den polder in. De landbouwer van Dijk was geheel geïsoleerd. Deze en ook andere land bouwers dreven hun vee naar de stallen. Door het leggen van een dijk beginnende op de plaats waar de werkzaamheden voor de brug en de te graven vaart plaats vin den is mén er tegen den morgen in ge slaagd de overstrooming te localiseeren. Men heeft hierby handig gebruik gemaakt van den reeds gereed zijnden dyk en de bergen zand. Met alle macht heeft men evenwel moeten werken om dit resultaat te be reiken. Het binnengestroomde water kon worden opgevangen door de slooten van den Floris Schoutenpolder en wordt nu door een groote pomp weer uit den polder gemalen. Voor het examen Engelsche Handels correspondentie voor de Vereeniging van Leeraren is geslaagd onze plaatsgenoot de heer D. H. Durieux. VOORHOUT. Burgeriyke Stand. Geboren: Josefa Catharina. d. van G. Bel en J. M. v. Schooten Jacobus Wilhelmus z. van P. M. Angevare en M. M. C. v. d. Ploeg Rudolph Andries, z. van J. Bette en J. Wagemans. Overleden: Anna Maria Kortekaas. 78 iaar echtgen. van J. A. Warmenhoven. Ondertrouwd: Hermanus Cornells Sctouu. rink 23 iaar en Neeitle Roskam 23 jaar. VEUR-LEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD. Om Capitulantenverordering vastgesteld een bouwvergunning. De raad van Veur kwam in openbare zitting bijeen. Afwezig de heer Boheemen. De ingekomen stukken werden voor ken. nisgeving aangenomen. Voorstel tot vast. stelling eener capitulantenverordering. De heer Zuidwijk acht het droevig dat de Kroon hier Ingaat tegen het belang van de gemeente. De voorzitter de capitulantenwet is door de Kamer vastgesteld en wij hebben de wet te aanvaarden: tegen de weigering heeft spr. in de vorige zitting reeds ge waarschuwd. De heer Roest hoopt dat B. en W. by de uitvoering hun toezegging gestand zullen doen inzake het toetsen van de bekwaam heid van de aangewezenen. De voorzitter zegt dit laatste toe, waarna het voorstel z.h.st. werd aangenomen. Voorstel tot renteverlaging en conver sie van geldleeningen. De voorzitter kan mededeelen. dat dit voorstel een voordeel brengt voor de eerste vyf jaren van f. 3185.- en de volgende vijf jaren f. 5148.—. Het voorstel werd z.h.st aangenomen. .Voorstel tot wijziging van het raadsbe sluit van 13 Augustus 1934 tot terubetaling van f. 7060 05 aan de R.K. Woningbouw vereniging St. Willibrordus, wordt aan gehouden. Voorstel inzake beroepschrift G. van der Meer inzake geweigerde bouwvergunning. De heer Uytenhout meent dat, als men zoo doorgaat er veel teleurstellingen in de gemeente zullen ontstaan. De Gemeente opzichter heeft de plaats aangewezen en daarop is het maken van een teekening gevolgd. Een tydelyke vergunning zou hier zeker gewenscht zijn. De heer Koerts geeft B. en W. geiyk met deze weigering; de Woningwet verzet er zich nu eenmaal tegen. De voorzitter: Wanneer men wenscht, dat de gemeente geen ander aspect krijgt dan moet men niet van een vast plan af- wyken. Art. 8 der woningwet verzet zich tegen deze vergunning. Daar 't hier geen bedrijf betreft, doch eey handel, is geen tijdelijke vergunning mogelijk. Besluit de raad tot het wel verleenen van een der 4. Thys was met den tooverspiegel heel erg ingenomen. „Ik wist wel, dat ik hier heusch niet vergeefs zou komen", zoo sprak hy „ik dank u zeer, ik ben heel bly. Ik kan nu dus wel gaan probeeren. Leo Listig eindelijk zyn booze streken af te leeren! Uit de kaart kan ik nu ook wel wys, dus als lk nu een boot kan vinden ga ik vlug op reis". „Een bootl", zoo riep Alasius; „dat had ik by na nog vergeten maar die zal 'k ook wel voor je weten. Kom mee ik breng je 'n eindje weg, en ga dan verder ook precies zooals 'k het zeg. Kyk Je gaat links af. daar tusschen gindscbe boomen; dan zal je na een korten tijd al by een huisje komen.je hoort al ln de verte golven klotsen, want 't is gebouwd by 't water, op de rotsen. Aan den bewoner van dat huls moet je maar zeggen dat Alasius je heeft gezonden; dan heeft hij stellig vlug een boot voor je gevonden. Hij is een goede man; zyn naam is Daatje." Alasius en Thysje maakten even nog een praatje; toen namen zy weer afscheid van eikaar, en Thys ging voort hy vreesde nu niet één gevaar. gelijke vergunning dan zal vernietiging vaa dit besluit aan de Kroon worden verzocht. B. en W. zijn niet verplicht het advies van den gemeente-opzichter te volgen, de ver- antwoordeiykheid berust by B. en W. en niet by dien ambtenaar. De heer Uytenhout wenscht dat de op zichter onderhouden wordt; als het advies juist was geweest, dan waren al de onaan genaamheden achterwege gebleven. De voorzitter: Juist Is, dait de opzichter hier een fout heeft gemaakt, doch B. en W. hebben diens advies niet gevolgd. Het afwijzend voorstel werd hierna z.h.st. aangenomen. Z.h.st. werden hierna aangenomen: Aan vulling raadsbesluit van 11 December 1931 tot toekenning van kindertoeslag aan de ambtenaren Heydt. en Trapman en wijzi ging begrooting 1936 en 1937. Hierna sluiting. WARMOND. DE VEEHOUDERS ONDERLINGE TE ALKMAAR. Vorderingen afgewezen. Door den Kantonrechter te Leiden is uitspraak gedaan in eenige procedures, aanhangig gemaakt door de Veeverzeke- ringsmaatschappy „Veehouders Onder linge" te Alkmaar in liquidatie, tegen een tweetal veehouders alhier. Zooals men weet verkeert de Veehouders Onderlinge sinds 1920 in liquidatie en worden de vee houders steeds weer vervolgd met nieuwe omslagen om beweerde tekorten te dekken. De Kantonrechter heeft de vorderingen, thans ontzegd. Hij overwoog o.m. dat de lange duur der liquidatie en hetgeen in den loop dier jaren was geschied, alsmede de hooge bedragen die reeds door de vee houders waren opgebracht aannemelijk maakten, dat de omslag in strijd met de goede trouw was opgelegd. WASSENAAR. Bondsdag Vereeniging van Oud-leerlingen. Dit jaar is de bondsdag van den Ned. Bond van Vereen, van Oud-leerlingen der Tuinbouwcursussen alhier gehouden in het Wapen van Leiden. De bond bestaat dit jaar 12'/; jaar. Omstreeks tien uur werden de ruim 200 deelnemers door den voorz. der plaatselyke afd„ den heer H. Schipper, welkom geheeten. De voorz. van het bondsbestuur. de heer Amsen, dankte de afdeeling Wassenaar voor de harteüjke ontvangst. Hierna werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het programma. Aller eerst werd een wandeling gemaakt naar het landgoed van den heer D. Th. Ruys. Te omstreeks twaalf uur was men weder in het „Wapen van Lelden" byeengekomen, waar inmiddels een koffietafel was aan gericht. Hier werd weder het woord ge voerd door den Bondsvoorzitter, den heer Amsen, die in korte trekken het 12V«-jarig bestaan van den Bond memoreerde en allen opwekte actief deel te nemen aan het bondsleven, door het bezoeken van de vergaderingen en het deelnemen aan de excursies. Voorts voerden het woord de heeren Belius uit Wagenlngen en Van Leeuwen uit Doorn. De heer Hoek uit Haarlem spoorde vooral de jongeren aan zich in het vak te bekwamen. Verder sprak nog de heer Van der Tuin uit Zeist. Hierna nam de heer Schipper, voorz. van de afd. Waasenaar, het woord. Deze bracht allen sprekers harteiyk dank voor het gespro kene. Spreker deelde voorts mede, dat vol gend jaar de Bondsdag waarschijnlyk ge houden zal worden te Enschedé, welke afdeeling dan het 12'/«-jarig bestaan her denkt. Met autobussen vertrok men ver volgens naar de landgoederen „Rust en Vreugd" en „Backerhaegen" Nadat deze buitens geheel waren bezichtigd werden de ververschingen aangeboden. Hierop volgde een rondrit door de gemeente, waarby o.a. werden bezocht „Meyendell", Park de Kie viet en Nieuw Wassenaar. Hierna werd gerezen naar het landgoed Duinrell, waar door de afd. Wassenaar aan de deelnemers een thee werd aangeboden. Door den bondsvoorzitter, den heer Am sen. werd uit naam van alle afdeelingen dank gebracht aan de ontvangende afd., waarna de heer Schipper allen een goede thuisreis en een tot weerziens toeriep. ZOETERWOUDE. Begin van brand. Gistermiddag ontstond er een begin van brand bij de woning van den heer N. O. in de Ncordbuurt alhier. Vermoedelyk door dat een vonk uit den schoorsteen op het rieten dak terecht kwam vatte het dak vlam. Op het geroep van brand snelden de bu ren te hulp en met enkele emmers water wist men het vuur te dooven. zoodat de brandmeester, de heer P. terstond met den" slangenwagen ter plaatse was geen hulp behoefde te verleenen. Raadsagenda. De raad komt Maandagavond aa. om 7 uur ln vergadering by een. De agenda luidt: Aanbieding gemeente- rekening en rekening waterleidingbedrijf 1936 en benoeming commissie van onder zoek; Voorstel tot wyziging der gemeente- begrooting 1937; Verzoek van M. van der Velden te Leiderdorp tot uitbreiding vair het electrisch kabelnet met voorstel van B. en W.; Voorstel om gelden beschikbaar te stellen voor het doen volgen van een politie-vakcursus; idem tot wyziging van de instructie van den gemeente-ontvan ger; idem om een nieuwe verordening vast te stellen tot heffing van besmettelyke ziektengelden; idem tot het aangaan van een gemeenschappelyke regeling met de gemeente Leiden betreffende toelating van kinderen tot de U.L.O. scholen; idem tot wyziging der verordening als bedoeld by art. 4, eêrste lid, 2e der Hinderwet; Ver zoek der caféhouders tot verlenging van het sluitingsuurVoorstel tot aankoop van een tankwagen ten behoeve van de drink watervoorziening; Belastingreclames: Be noeming van een controleur der steun- Tegeling; Voorstel om een besluit te nemen als bedoeld by artikel 36. vierde lid, dei- Woningwet. met betrekking tot gronden aan den Hoogen Ryndyk en idem om een crediet beschikbaar te stellen voor het plaatsen van een hek aan de oostzyde van den Noordbuurtschenweg. vanaf de grens scheiding van perceel E 142 aan de Stee- nenbrug. 3—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11