Purol bij Doorzitten Zonnebrand - Slukloopen JftMÈèr—-imWH IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woenrdag 21 Juli 1957 Vit de Rijnstreek LUCHTVAART BURGERLIJKÈ STAND VAN LEIDEN THIJS IJS EN DE TOOVERSPIEGEE ALPHEN. Waarschuwing. De politie verzoekt ons te willen waar schuwen tegen de dikwijls oneerlijke practijken van rondtrekkende fotografen. Herhaaldelijk komen klachten bij de politie dat men zich op straat heeft laten foto grafeeren, vooruit geld heeft betaald eir van den betrokken fotograaf niets meer verneemt of zeer slechte foto's ontvangt. Men zij dus op zijn hoede. Door een autobus van de V.I.O.S.- maatschappij uit Wateringen werd Dins dagavond in de Julianastraat van den pas nieuw geopende bloemenwinkel van de firma van G. het zonnescherm finaal af gereden. De schade zal vermoedelijk onder ling worden geregeld. Onze plaatsgenoot A. Blom slaagde toor het examen boekhouden, afgenomen door de Federatie en Vereeniging van leeraren in de Handelswetenschappen. Tot hoofd van de Chr. school alhier Is benoemd in de plaats van den heer J. Bol. die naar den Haag vertrekt, de heer F. Stouthamer te Badhoevedorp. BODEGRAVEN. Ds. P. A A. Kliisener. Ds. P. A. A. Kliisener, Ned. Herv. predi kant alhier, heeft voor het beroep naar Zuid-Beyerland bedankt. BOSKOOP. Chr. Geref. Gemeente. De kerkeraad der Chr. Geref. Gemeente alhier heeft beroepen als predikant den heer H. Visser te 's Gravendeel, cand. aan de Theol. School te Apeldoorn. Burgerlijke Stand. Geboren: Leendert Cornells, z. van C. W. Verkade en K. Troost Gijsbertus, z. van B. J. van den Nleuwendijk en J. Roden burg Jacobus z. van A. van Eijk en I. van der Weijde. Ondertrouwd: R. Boonstoppel en C. M. Grootendorst. Overleden: Jacobus van Hevelingen 79 j. - W. Vurens wed. van Th. van der Star 68 jaar. Te Woerden slaagden voor het eind examen H.B.S. onze plaatsgenooten, de gebroeders E. B. L. en B. S. G. Stijkel. HAZERSWOUDE. Een koe kreeg heimwee De veehouder G. aan den Rijndijk iracht een jonge koe naar het weiland, «vegen over den spoorweg. Toen G. weer naar zijn woning was teruggekeerd, scheen de koe helmwee te krijgen naar haar vorige verblijfplaats, althans door een sloot ging zij naar den spoorweg. Veel genot heeft het beest van dit uitstapje niet beleefd, want een Juist passeerende trein zorgde er voor dat ze in het slacht huis belandde. De eigenaar zal dit min der aangenaam hebben gevonden, daar tegen hem bovendien proces-verbaal werd opgemaakt. Loos alarm. De dorpsbewoners werden Maandagavond opgeschrikt doör het geroep: „Brand in 't Westeinde". Dadelijk was alles op de been om zich naar het aangegeven punt te spoeden. De autobrandspuit met het personeel snelde ook „full speed" door het dorp naar de hofstede van den veehouder Droog, waar echter geen rook, laat staan vuur te bekennen was. Wat was het geval? Een controleur van de Verzekering-Mij. ,De Nederlander" was op inspectietocht en peilde verschillende hooibergen op temperatuur. Bij den veehouder Droog wees de thermometer echter even te hoog. Daarom gelastte hij uithalen van den hooiberg, waarbij tevens de brandweer gewaarschuwd werd. De kom achter gemaal A. Het baggerwerk aan de kom achter ge maal A, welk werk in werkverschaffing werd uitgevoerd, is thans beëindigd. De kom is geheel uitgediept en kan nu weer een reeks van jaren zijn diensten ver lichten. De handbaggermolen, die reeds een twintigtal jaTen door de Hazerswoud- •whe Droogmakerij ls gebruikt, is nu ver kocht naar Sliedrecht. Om het gevaarte op de plaats van bestemming af te leve ren, is het noodlg de baggermolen eerst uit de groote droogmakerij te krijgen. Sluizen om van genoemden polder in een andere of in de Ringvaart te komen, zijn ar niet. Men zal dus genoodzaakt zijn den baggermolen over den Ringdijk heen te sleepen. Het ls te begrijpen dat dit werk nog al wat moeite zal kosten. Een tienjarig zoontje van den heer A. Schakebos aan den Rijndijk, werd, toen bij op weg was naar de school, bij het oversteken van den straatweg Leiden— Utrecht in de Oostbuurt door een auto aangereden. De Jongen werd bewusteloos opgenomen. De spoedig ontboden genees heer dr. Vlaanderen van Koudekerk, con stateerde een lichte hersenschudding, volgens ooggetuigen treft den chauffeur van de auto geen schuld. De Chr. Muziekvereeniging maakte onder- groote belangstelling een muzikale handeling door het dorp. KOUDEKERK. Raadsagenda. Vergadering van den gemeenteraad van koudekerk, Donderdag 22 Juli 1937 des 'Oormiddags 11 uur ten Raadhuize. Onderwerpen ter behandeling Notulen; 2. Ingekomen stukken.; 3. verzoek van de vereeniging tot stichting instandhouding eener Ned. Herv. school et den Bijbel voor Koudekerk en Hazers- 4869 (Ingez. Med.) woude (Rijndijkl te Koudekerk om mede werking voor uitbreiding van de speelplaats en voor het plaatsen van een nieuw hek om de speelplaats; 4. Wijziging van de Verkeersverordening; 5. Aanbod van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente tot verkoop van grond bij de Ned. Herv. Kerk; 6. Voorstel tot het aangaan van een ge meenschappelijke regeling met de gemeen te Leiden, omtrent de toelating van kin deren uit deze gemeente tot het openbaar U.L. onderwijs; 7. Voorstel tot definitieve benoeming van den tijdel. administrateur van het waterleidingsbedrijf; 8. Wijziging begrooting dienst 1937. Aan den metselaar D, Leenheer alhier en den timmerman B. P. Boers te Hazers- woude-Rijndijk is opgedragen de bouw van een woonhuis met stallen in de Lagewaard alhier, voor rekening van den heer G. van Winde. De echtgenoote van den fabrieksar beider W. Sch. in de Hoogewaard had het ongeluk uit te glijden, waardoor zij een been brak. Dr. Vlaanderen verleende heel kundige hulp. In de gehouden vergadering van de Oranje vereeniging, besloot men tot feest viering ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin op 31 Aug. as. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: K. Oudshoorn jm. 23 j. en H. van Winkel Jd. 23 j. Getrouwd: J. Anker en J. Meel Johs. de Vogel en M. N. Bervoets. Bij den dienst der directe belastingen enz., voor de gemeenten Leiderdorp en Zoe- terwoude, wordt met Ingang van 1 Augus tus a.s. naar hier overgeplaatst de heer G. v. d. Krol, thans assistent bij genoemd dienstvak te Maarssen. LEIMUIDEN. De burgemeester zal van 27 Juli t/m. 18 Aug. a.s. met verlof bulten de gemeente verblijven. Door Burgemeester en Wethouders is aan de N.V. Autobusondernemers Maarse en Kroon vergunning verleend tot uitbreiding hunner garage en tot het plaatsen van een 5-tal benzine-reservoirs elk Inhoudende 20.000 Liter. RIJNSATERWOUDE. Gratis rijwielplaatjes. Voor het aanvragen van een kosteloos- rljwielbelastingmerk, zal de dlenstgeleider der directe belastingen te Woubrugge, al hier ln het gemeentehuis zitting houden den 22 Juli en den 26 Juli, telkens des avonds van 7 tot 9 uur. ROELOFARENPSVEEN. Wederom had de Jaarlijksche op tocht van het genootschap de H. Kinds heid plaats. Ook ditmaal was er bijzondere zorg aan besteed. Niet minder dan 3 groote praalwagens werden meegevoerd Een bij zondere groep vormde de Rozenkrans, ter wijl op een der praalwagens de Lourdes Grot natuurgetrouw was weergegeven. De belangstelling was zeer groot. TER AAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. A. Egberts van Oegstgeest; H. Rietveld v. Wassenaar. Vertrokken: E. M. Mank naar Aalsmeer; A. Vis naar Leiden; J. Rosa Gastaldo naar Beverwijk. Mej. K. Buis te Langeraar slaagde voor het examen hoofdakte. ZOETERMEER. Het zwembad. In de afgeloopen week werden in het zwembad alhier totaal 308 baden genomen, verdeeld als volgt: Dames 67, heeren 89, meisjes 99, jon gens 53. ZWAMMERDAM. Kwajongensstreek. De reeds hoogbejaarde mej. J., inwo nend in het St. Jozef-gesticht alhier, kwam, doordat enkele Jongens haar plaagden, zoodanig te vallen, dat de ont boden geneesheer overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk achtte. Hooiberg afgebrand. Door hooibroei ontstond in den afge loopen nacht brand in den hooiberg van den veehouder J. L. v. d. B. in den Tem pelpolder alhier. Dank zij de windstilte wist men de nabij gelegen woning met stallen te behouden. De motorspuit uit- Reeuwijk verleende hulp. De geheele nieuwe hooioogst ging verloren. De schade wordt door verzekering gedekt. Een achtjarig jongetje, dat achter op den bagagedrager van een tandem zijner ouders zat, geraakte nabij Spokersbrug onder deze gemeente met zijn voet tus- schen de spaken van het rijwiel. Het ventje werd daarbij zoodanig verwond dat doktershulp moest worden ingeroepen. Na door dr. v, B. te zijn verbonden, kon de reis worden voortgezet. Mej. C. J. v. d. Poll alhier slaagde te Utrecht voor het R.K. Mulo-diploma. Zij werd opgeleid aan de R.K. Ulo-school verbonden aan het St. Jozef-Pensionaat alhier. DE 25.000ste PASSAGIER OP HET VLIEGVELD HAAMSTEDE. Gisteravond om half zeven landde met het K.L.M. toestel de 25.000ste passagier op het vliegveld Haamstede. Het was mevr. Kersten, echtgenoote van lr. Kersten, werkzaam bij de Philips fabrieken te Eind hoven. De burgemeester van Haamstede, jhr. Röell, wenschte mevrouw Kersten geluk en bood haar namens het gemeentebestuur bloemen aan. Verder voerden nog het woord een der leden van het luchtvaart comité Schouwen-Duiveland en de verte genwoordiger van de K.L.M. die een ge schenk overhandigde. HET NEDERLANDSCHE LUCHTVERKEER IN WEST-INDIE. Resultaten steeds beter. Het door de KX.M. onderhouden lucht verkeer in West-Indië blijft zich gunstig ontwikkelen en ook de cijfers van het ver voer over de eerste zes maanden van 1937 toonen een voortdurende stijging. In het eerste halfjaar van 1937 werden op de dagelijks, met uitzondering van den Zondag, in beide richtingen bevlogen luchtlijn CurasaoAruba 1752 passagiers vervoerd. In het eerste halfjaar 1936 be droeg dit aantal 1385, Tusschen Curasao en Maracaibo, welke luchtlijn sedert het einde van het vorige jaar drie maal per week in beide richtingen wordt gevlogen, vervoerde men in het eerste halfjaar 1937 691 passagiers en op het traject CurasaoLa Guatra, dat twee maal per week wordt gevlogen, vervoerde men gedurende hetzelfde tijdsverloop 480 passagiers. Het totale aantal ln de eerste helft van 1937 vervoerde passagiers op het West- Indische luchtnet der K.L.M. bedroeg 2851, of 450 meer dan het aantal, dat men ln het geheele jaar 1935 vervoerde. Ook het vrachtvervoer neemt geleidelijk toe. Een aardig gevolg van het instellen van ds luchtlijn CurasaoLa Guari is, dat men sedert dien voor het eerst op Curasao versche bloemen kan krijgen. Tot voor kort was daar op het eiland niet aan te komen. Thans bren-gen de K.L.M.-vlieg- tulgen via Caracas uit La Guari de in het hooggebergte van Venezuela gekweekte bloemen mee. Het wachten is nu op de niéuwe, ln Amerika aangekochte Lockheed Super Electra-vliegtutgen, om over te gaan tot de verwezenlijking van de verdere uitbrei dingsplannen. De Super Electra is op het oogenbllk een der snelste verkeersvliegtui gen ter wereld, met eeh kpuïsslielheid boven de 330 K.M, per uur. De twee' voor West- Indlë bestemde Lockheeds worden tegen het einde van het j'&aY oj> hun plaats van bestemming verwacht; JEAN PICCARD ZAL HET OPNIEUW PROBEEREN. Naar vernomen Wordt, heeft Jean pic- card een nieuw toestel geleend, dat van een grooter aantal kleine ballons is voor zien, om nogmaals een stratosfeertocht te ondernemen. DE POSTVLUCHTEN. De „Ibis" is-hedenochtend van het vlieg veld Tjililitan vertrokken met medenem'ng van 366 K.G. post. 1 K.G. pakketDOSt en 100 K G goederen. Er zijn geen passagiers voor den geheelen tocht. Wel werden 25 personen geboekt voor tusschen trajecten Vanmorgen te zes uur Is de „Valk" van Schiphol vertrokken voor den tocht naar Indië. Aan boord zijn vier passagiers resp. voor de plaatsen Rangoon, Calcutta. Alla habad en Karachi. In Halle-Leipzig komen vijf reizigers aan boord t.w. een voor Batavia en vier voor Bagdad. Medegeno men ls 473 K G. briefpost, 13 K G. cakket- post en 77 K G. vracht. De Varkensmarkt was evenwel goed ge stemd. Voornamelijk de Rotterdamsche en Purmerender en Alkmaarder Markten wa ren duur. Vanuit Gelderland wordt op 't oogenbllk veel vleesch goed op de Holland- sche markten gekocht. De noteeringen va- rieeren van 26—27 cent per pond levend, terwijl er zelfs nog iets duurder ls verkocht. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Den stedeling mag het misschien niet ongeloofwaardig voorkomen, maar het wei land had hoewel deze zomer nu niet be paald „droog" genoemd kan worden toch gebrek aan regenwater en er is dan ook lang geen overvloed aan gras, Integendeel. De regen die er in de vorige week dan ook nogal flink ls losgekomen, was den boer in 't algemeen zeer welkom. De drang tot verkoopen van slachtvee was dan ook begin dezer week merkbaar minder. De aanvoeren waren Maandag zoo wel als Dinsdag over de geheele linie be paald kort en ofschoon er op de slachtvee- afdeelingen wel niet van een vlotten han del kon worden gesproken, waren de prijzen weer aanmerkelijk vaster. Trouwens de ge heele rundermarkt toonde uitgezonderd te Groningen een aanzienlijk vaste tendenz. Dus ook het gebruiksvee was weer iets aan den duurderen kant. Voor het slachtvee no teerden we van 6584 cent, voor slacht- stieren 6272 cent per kg. geslacht gewicht Kalf en Melkkoeien f. 180—f. 315.— Fok stieren (eenjarige) f. 130.f. 170.per stuk Gust weidevee f.160f.225.— per stuk. Er komen momenteel nog buitengewoon wei nig goede Kalfkoelen aan de markt en gis teren te Rotterdam waren deze dan ook zeer duur. In verhouding duurder dan een versche Melkkoe. De vette Kalverenmarkt verliep ook weer tamelijk vlug en Iets duurder. We noteer den van 2436 cent per pond levend ge wicht. Nuchtere Kalveren eveneens vlug te plaatsen en flink prijshoudend f. 9.—f14.— per stuk. De Wolveemarkt ondervindt zeer veel schade van de gedeprimeerde Fransche va luta. Bovendien zijn de Fransche Invoer rechten en de Spoorvrachten met ongeveer 20 verhoogd. De prijzen van Schapen en Lammeren waren begin dezer week ln ver houding nog niet zooveel lager, maar toch was de teruggang wel gemiddeld f. 1.— per stuk. GEBOREN Dirk Jacobus Ernst, Z. van D. v. Elleswijk en M. Rensen Gerard Donald, Z. van A. Klaassen en G. E. Hartlief. ONDERTROUWD: P. Kuhn jm. 26 j. en W. Brugman jd. 23 j. OVERLEDEN: D. Bennmg, M. 75 j. N. Jongkind, Dr. 3 j. F. W. A. Schulz, Dr. 9 mnd. J. Bredewold, Z. 14 j. GEVESTIGD J. L. Baartwijk en fam., zilverslijper, 3 Octoberstr. 47 H. B. Blechstein en fam.., lithograaf, Breestr. 24 A. G. Boekwijt, rijkstelefoniste, Kagerstr. 2 C. W. E. Boon, klerk, Marislaan 9 G. D L. Brede- veld, Cobetstr. 81 J. M. A. Broerse, on derwijzeres, Haarlemmerstr. 68 P. de Bruin, bloemkw.knecht, Hooigr. 55 C. MieremetVan Es, Alexanüerstraat 15 Wed. J. M, de HaanGotz, Schachtenhof 4 A. de Graaf, rijwielherst., Lijsterstr. 6 A. M. Griffioen, kinderjuffr., Rijnsb.- weg 84 A. Groenenboom, contr. landb.- crisls-centr., Oude Singel 186 A. H. v. Hameren, dienstb., Rljnsb.weg 47a M. Klein en fam., uitv. betonwerken, Van 't Hoffstr. 32a - G. Kooien en fam., los werk man, Waardgr. 149 H. R. Lan, admini strateur, Mare 90 C. J. v. Oostenrijk, v. Bemmelenstr. 11 E. Roth, Lijsterstr 8 M. de Ruiter, J. v. Goyenkade 8 I. F. Schaar, Morschkade 7a M. M. Schouten dienstbode, Heerengracht 13 J. J. Slot houwer, leerl.-teekenaar, Jac. Catslaan 24 A. W. K. M. Sneep, evangelist, Waard- gracht 169 Th. J. Trip, alg. proc.houder, Zoeterw. Singel 20 M. E. Uljee, timmer man, Utr. Jaagpad 101 A. Janssensv. d. Vaart, hulshoudster, aan boord „Annie" H. Visser, constr.werker, O. Varkens- markt 7 P. N. Wareman en fam., ver- tegenw. APC„ P. J. Blokstraat 29 G. Wortman, schipper, aan boord „Corrie". VERTROKKEN: H. Antonijsen, Amsterdam, 1ste Helmer straat 104 M. O. Bethe en fam., Over- schie, Pr. Maurltssingel 15 E Wed. N Thorbecke-Boon, Den Haag, Patrijslaan 26 J. M H. Bour, Heerlen. Geerstr. 105 J. E. Bruschwiler, Rotterdam, 'Boergoen- schevliet 128 J. Burger. Amsterdam, Middenweg 177 Wed. C. S. Houtzagers Cornet en fam.. Voorschoten, B. Treubstr. 50 Wed. G. J. Hollebeek—Dozij, De Bilt, Bilderdljklaan 90 Th. A. v. Duuren, Am sterdam, Sarphatipark 66 bov. R, Eder. Düsseldorf, Dl., Rubensstr. 10 C. A. Egter van Wtssekerke, Den Haag, Haze- laarstr. 9 M. F. Eikerbout en fam Eind_ hoven, Aalsterweg 146a Wed. J. W. BlommendaalErades, Amsterdam, H. de Keijserpl. 7 1 A. C. Gaastra, Workum, D 39 P. B. Groenveld, Haarlemmermeer, Huigsloterdijk 399 Wed. J. Vink—v. Haeften en fam., Zeist, Bethaniepl. 10 bis J W. Happé, Oegstgeest, Terweeweg 3 G. J. Hoedemaker, Bergschenhoek, Dorps straat 7 J. P. Houps, Den Haag, Patrijs- laan 26 J. M. v. Kins, Den Haag, A. v. Solmsstr. 117 J. Kloet en fam., Soest, Luit. Koppelaan 16 W. Kruger, Rotter dam, Aart v. Nesstr. 142a G. J. de Maat, Hulst, Molenberg B 215 Wed. J. Jas- perseOnderwater en fam., Leiderdorp, Accacialaan 7 N. Onderwater en fam., Leiderdorp, Acacialaan 7 W. Opechowski cn fam., Warschau, Polen, Flory 2 A. C. P. Otto, Warmond, Dorpstr. 158b A. C. Peters, Beverwijk, Hotel „Ter Burg" J. P. Redegeld, Den Helder, Hoofdgr. 3 C. ZaalbergRanselaar, Rotterdam, W. Var- kenoordschew. 193 b - C. BrokadTRijn»» burger en fam., Zoeterwoude, Vrouwenwég 82 J. M. C. Sadée, Rotterdam, Voor schoterlaan 34 J. H. G. Scheffer, Schie dam. Rotterd.dijk 64 b F. C. Schroot, Utrecht, Cath.singel 101 T. Titzing, Den Haag, Bilthovenschelaan 52 I. Verhoe ven, IJmuiden, J. P. Coenstr. 73a A. P. J. Vliet Vlieland, Noordwijk, Boerenb.weg 84 A. Wortman, Hazerswoude, Groe nendijk A 148 P. J. v. d. Zanden en fam., Den Haag, Patrijslaan 26 W. v. Vreeden- daalZiegelaar, Rijnsburg, Vliet N.Z. 45. DONDERDAG 22 JULI 1937. Hilversum I 1875 M. AVRO-uitzendlng 8.00 Gram.-muziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gram.-muziek 10.30 Gram.-muzlek en decla matie 12.30 Avro-dansorkest 1.00 Kovacs Lajos' orkest 2.00 Declamatie 2.30 De Octo- phonikers, orgelspel en gram.-muzlek 4.00 Voor zieken en thuiszittenden 4.30 Gram.-muzlek 4.50 Voor de kinderen 5.30 Kovacs Lajos' orkest 6.30 Sportpraatje 7.00 Orgelconcert en zang 7.45 Voor rijwieltoeristen 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen 8.10 Omroeporkest en solisten 9.30 Carillonconcert 10.00 Het Omroeporkest, opera-koor en soliste 11.00 Berichten ANP. Gra- mofoonmuzlek 11.3012.00 Avro-dansorkest. Hilversum II 301 M. 8.009.15 Kro, 10.00 NCRV, 11.00 Kro, 2.00—12.00 NCRV 8.00—9.15 en 10.00 Gramof.-muzlek 10.15 Morgendienst 10.45 Gram.-muzlek 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 Kro-orkest (om 1.00 Gram* muziek en postdulvennleuws) 2.00 Handwerk- cursus 3.00 Orgelconcert 3.45 Bijbellezing 4.45 Voor de jeugd 5.15 Zang en piano 6.00 Gram.-muzlek 6.45 CNV-kwartiertJe 7.00 Berichten 7.15 Luchtvaartcauserie 7.35 Cau serie over voetreizen 7.45 Reportage 8.00 Be richten ANP. Herh. SOS-Berlchten 8.15 Christ. Mandoline-gezelsch. „Excelsior" 9.00 Bijbel- sche causerie 9.30 Gram.-muzlek 9.55 Be richten ANP 10.00 Kamerorkest „Ars nova et Antlqua" 11.3012.00 Gram.-muzlek. Hierna: Schriftlezing. Droitwich 1500 M. 11.35 Gram.-muzlek 12.05 BBC-Wels-orkest en soliste 1.05 BBC-Zangers 1.35 Gram.-muzlek 2.05 Het Elman-Sextet 2.35 Declamatie 2.50 Gram.-muzlek 3.35 Ste delijk orkest Bournemouth 5.05 Gram.-muzlek 5.20 Oscar Rabln en zijn Band 6.20 Berich ten 6.40 Boekbespreking 7.00 Lou Preager, en zijn Band 7.35 Het Menges-strljkkwartet 8.20 Gevarieerd programma 9 20 Berichten 9.40 BBC-orkest 10.20 Kerkdienst 10.40 Orch. Raymonde en soliste 11.35 Jack Harris en zijn Band 11.5012.20 Dansmuziek (Gr.-platen). Radio-Paris 1648 M. 7.10, 8.10 en 11.20 Gram.- muzlek 12.50 Orkestconcert (ln de pauze zang) 2.20 Gram.-muzlek 4.05 Zang 7.35 Viool voordracht 7.50 Plano-voordracht 8.05 Zang 8.50 Concert m. m. van solisten, Raugel-koor en het Nationale orkest 10.50 Gram.-muzlek. Keulen 456 M. 6.50 H. Putsche's orkest 7.30 Orkest van het Lipplsche Landestheater 8.50 E. Börschel's orkest 9.50 Gram.-muzlek 10.20 Volksliederen 12.20 Kurhesslsch Landes-orkest - 2.35 Omroepkwlntet en solisten 4.20 Stedeiyk orkest Gelsenkirchen 6.20 Gouw-orkest 7.20 Omroeporkest 9.30 Dansmuziek (Gr.-platen) 10.50 Literair-muzlkaal programma 11.2512.20 Landesorkest Gouw Baden en dansorkest. Brussel 322 en 484 M. 322 M.12.20 Gram.-muz. 12.50 J. Schnljders' orkest 1.30 Salonorkest - 1.502.20 Gram.-muzlek 5.20 Salonorkest en Gram.-muzlek 6.50 en 7.23 Gram.-muzlek - 8.20 Omroeporkest 10.3011.20 Gram.-muzlek. 484 M.: 12.20 Gram.-muzlek 12.50 Salonorkesfc 1 30 J. Schnljders' orkest 1.502.20 en 5.20 Gram.-muzlek 6.35 en 7.35 dito 8.20 Omroep- symphonle-orkest 10.3011.20 Gram.-muzlek. Deutschlandsendcr 1571 M. 8.30 Radiotooneel 8.50 Het Omroeporkest 10.20 Berichten 10.50 Cello en piano 11.05 Weerbericht 11.2012.20 Dansmuziek (Gr.-pl.)4. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Donderdag 22 Juli. Ie programma: lederen dag van 824 uur: Avro, Vara, enz. 2e programma: lederen dag van 824 uur: Kro, Ncrv, enz. 3e programma: 8.00 Keulen 10.50 Parijs R. 12.35 Brussel VI. 14.20 Keulen 15.20 diversen 15.35 London Reg. 16.20 Keulen 17.50 Deutschlandsender 18.20 Keulen, 19.50 London Reg. 20.20 Keulen pl.m. 20.50 Parijs R. 22.50 Berlijn. 4e programma: 8.00 Brussel VI, 9.20 Lllle 9.50 diversen 10 35 London Reg. 14.50 Droit wich 18.20 diversen 19.00 Droitwich 20.20 Brussel Fr. 21.20 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 2. Alasius begreep dus al zeer ras, wat er op die kaart getee- kend was; maar Thijs riep, erg geschrokken: „Dus daar is Leo met den kleinen Dick naar toe getrokken? Hoe kan ik ooit naar dat Geheime Eiland gaan hoe kan ik ooit dien Leo daar verslaan Hij zal mij daar te pakken krijgen, wie weet hoe vreeslijke gevaren daar wel dreigen. Ik denk. dat daar verschrikkelijke monsters loerenen Leo kent ook toovertoerenIk vrees, dat ik de nederlaag moet lijden en dat 't niet lukt om Dickie te bevrijden. Alasius keek Thijsje vriend'lijik aan, toen is hij opgestaan. „Ik sta je bij", zei hij. ,,"k Geloof dat ik je helpen kan, dus hoop er maar het beste van. Kom mee, dan gaan we boven, in de tooverkamer, kijken, of daar geen middel is waar Leo's list voor moet bezwijken!" 32

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7