Uit Omstreken LE1DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 21 Juli 1937 Middag- en Avondconcert SCHEEPSVERBINDINGEN „Nieuw Brittenburg" AGENDA Elke vacantie-dag is er één! SPREEKCEL VRAGENRUBRIEK AALSMEER. Uitstapje. Dinsdag maakten de leerlingen van de hoogste klassen der Oi school dorp met hun onderwijzers een uitstapje naar Mui- derberg en omstreken. BENTHUIZEN. Burgemeester neemt ontslag. Met ingang van 1 September a.s. Maar wij vernemen heeft de heer A. Verheul Azn., sedert .1903 burgemees ter dezer gemeente en sinds 1906 ook burgemeester van de gemeente Moer- kapelle, wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd met ingang van 1 September a.s. eervol ontslag aan gevraagd. Bouw ver. ..Alg. Belang". Heden bestaat de bouwvereeniging „Al gemeen Belang" 25 jaar. Door haar werden gedurende dien tijd 36 goede werkmans woningen gezet alle voorzien van een flinken tuin en tegen een huur van slechts f. 3 per week. Het oude bestuur (het nieuwe bestuur is nog maar kort in functie) kan dan ook met trots od zijn arbeid terug zien. Van het toenmaals gekozen bestuur heeft niemand zitting meer, doch is alleen de heer G. Spruijt overleden. Uitvoering van ..N.A.S." De gym. ver N.AS. gaf haar derde uit voering op het land van den heer Jst. van der Eijk. De voorzitter de heer A. Vreeman heette de talrijke opgekomen hartelijk welkom. Spr. bracht daarna namens de vereeniging dank aan allen die aan de voorbereiding hun krachten hadden gege ven. In het bijzonder aan de heeren Jst. v. d Eijk en W. Schuddebeurs. eerstge noemde voor het gratis afstaan van het terrein, laatstgenoemde voor het gratis aan. leggen van licht en het verstrekken van de noodige lampen Vervolgens richtte hij zich tot den directeur, wien hij als blijk van waardeering een prachtigen bloemenmand overhandigde. Hierna gaf hij de leiding aan den directeur den heer G. W. de Jong te Alphen a. d. Rijn Deze dankte voor dit blijk van waardeering en hoopte op een langdurige goede samenwerking, tot bloei der vereeniging. Hierna liet hij als verras sing door mej. M. Verhagen te Alphen a. d. Rijn een oefening vendelzwaaien uitvoeren, die daarvoor een daverend applaus oogstte. Vervolgens liet hij de verschillende oefe ningen aan de toestellen uitvoeren, welke vlot verliepen. Hieruit bleek dat het onder richt bij den nieuwen directeur in goede handen is. Tenslotte werden verschillende standen uitgevoerd. De voorzitter dankte het talrijke publiek en wekte de jongelui op. lid te worden van NAS. KATWIJK AAN ZEE. Straatevangelisatie. Het straatevangelisatiekoor, onder leiding van mej. R. Meijering, gaf gisteravond eenige zangnummers op het Koningin Emmapleln. Ds. Laarman, Geref. predikant te Hilversum, hield tot de vele toeschou wers een toespraak, getiteld: „Pak den Bijbel". In de Varkevisserstraat werd het 2' :-jarig dochtertje van De J. door een wielrijder zoodanig aangereden, dat zij be wusteloos neerviel. Door dr. S. Steinz werd geneeskundige bijstand verleend. Een zekere W., uit Den Haag, deed bij de politie aangifte, dat te zijnen nadeele een portemonnale met f. 15.Is ontvreemd. Onze plaatsgenoot, de heer C. Min- nee Czn. slaagde te Den Haag voor het Merourius-examen Nederlandsche Handels correspondentie. Prachtig zee-uitzicht met muzikaal genot, ENSEMBLE „PETERS SPEE" op het terras Café-Restaurant Boulevard - Katwijk aan Zee. 4840 LISSE. Benoemd. Onze plaatsgenoote, Mej. M. van der Wolf. die vroeger werkzaam was aan de Geref. Fröbelschool alhier en later naar de Fröbelschool te Sassenhelm vertrok, is, naar wij vernemen, thans benoemd tot hoofd dezer school. Schoolreisje. Dinsdag werd door de leerlingen der laagste klasen der Ned. Herv. School een schoolreisje gemaakt naar Valkenveen en omgeving. De kinderen hebben, dank zij het mooie weer. veel genoten. Gratis rijwielplaatjes. Ter verkrijging van een gratis rijwiel plaatje kon men zich Dinsdagavond voor het eerst aanmelden bij de belastingamb tenaren, die daartoe zitting hielden en ook heden Woensdagavond en Donderdagavond nog zitting zullen houden in het gebouw der Arbeidsbeurs. Laag werkloozencijfer. Het werkloozencijfer is nog steeds dalende Volgens de laatste telling stonden 91 werk zoekenden ingeschreven. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Ingekomen: C. van Rijn, 1.1. verpl. van Alphen a. d. Rijn, Bloemstr. 43 naar Zwar- teweg 20: A. H, den Duijn 1.1. verpl. v. Rot terdam Coolsingel 117 naar Quarles v. Uffordstr. 6: P. C. Th. Parlevliet van Was senaar, Pr. Hendriklaan 14 naar Huls ter Duinstr. 14; M. Th. van de Water, 1.1. ver pleegster van Hilversum, H. Laarderweg 273, n. Langeveld 29; A. van der Niet, db. van Oegstgeest Rhijng.sta.weg 153 naar Piet Heinstraat 76; A. G. Lagarde d-b. van Appeltern Kerkbuurt 100 naar Langeveld 29; R. Rondhuis, buffetjuffr. van Deventer Spoorstraat 10 naar v. Speijkstraat 4; C. Schaap, agent van politie van Katwijk 2e Kanaalstraat 1 naar Kerkstraat 5a; H. W, A. van Son, geb de Jonge en fam.. van Hil- legersberg Al v. Spangensingel 13 naar Quarles v. Uffordstr 16; T. Sloof db. van Bloemendaal Zonnebloem 15 naar Piet Heinstraat 18; E. B. Rosier db. van Lelden Roodenb.str. la naar Kon. Astrld Boule vard 5; H. Hamhuls, buffetjuffr. van Zwolle Duinweg 22 naar Rembrandtweg 9; M. Trimborn db. van Amsterdam Magelo- scraat 30 naar Kon. Astrid Boulevard 5; J. Harzing en fam. van Rotterdam Noord- plein lb naar Heerenweg 9. Vertrokken: A. M. van de Pasch. ver pleegster van Langeveld 29 naar Bergen iL.Wijk F. 102; J. C. Tack kant.bed. van Oude Werf 91 naar Den Haag, Hofwijck- straat- 35; Wed. J. Koek geb. Dekker van Wilhelminastraat 15 naar Alkemade B. 314 St. Jacobus Gesticht; C. Kamies 1.1. ver pleegster van Zwarteweg 20 naar Hellen- doorn (O.) Sanatorium; M. H. Kuljt 1.1. verpleegster van Zwarteweg 20 naar Am sterdam Columbusplein 51 I. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk z. van W. de Bruin en L. van der Niet; Nicolaas Theodorus z. van W. A. J. van der Weijden en M. C. Verwetj; Johanna Margaretha d. van H. W. G. van Urk e C. P. Ruigrok. Ondertrouwd: D. J. Nijkamp en Ol. Noppe; M. J. van Bakel en P. A. Brederode. Getrouwd: C. Plug en P. Korbee; P. J. Hocgervorst en A. M. A. Wijnands. Overleden: Barbara Warmenhoven 85 jr. Wed. M. Bamhocrn; Jacobus Janson 80 jaar geh. met M. J. E. Haan. Dr. C. F. Wieder. Dr C. F. Wieder alhier heeft om gezond heidsredenen ontslag genomen als bestuurs. lid van de Vereeniging tot bevordering van Inwendige Zending te Doetinchem, die de vooropleiding behartigt van hen, die voor predikant ln de Ned. Herv. Kerk studeeren. Het bestuur heeft dr Wieder onder dank betuiging voor wat hij voor de vereeniging heeft willen doen. eervol onts ag verleend. Gevonden: ceintuur, kindersokje, damesportemonnaie. zilver kettinkje, hond, rijwielbelastingmerk, armband horloge, sleutel, bal, vulpotlood, kinder mutsje. luchtkussen en strandschoen. Inlichtingen uitsluitend des Woensdags en 's Zaterdags van 12-13 uur, ten politie- bureele te Noordwijk-Binnen NOORDWIJKERHOUT. Z. Amerikaansche gezant bezoekt Herv. School. De Ned. Herv. School mocht zich ver heugen in een ongewoon bezoek n.l. van den gezant uit Venezuela, met een archi tect eveneens uit Z. Amerika. Deze heeren waren op een studiereis, om de inrichting van kleine scholen te inspecteeren. De Ned. Herv. School, heeft, na hare omzetting van openbare schoo', enorme verbeteringen on dergaan. De beide heeren waren enthou siast over de moderne Inrichting en rustige sfeer en ook over de wijze van les geven. OEGSTGEEST. Aanbesteding. Gistermorgen werd door den architect A. v. d. Heyden te Leiden de bouw van 37 woningen voor de wonlngbouwver. „Bui- tenlust" aanbesteed. Er waren 27 inschrij vingen binnengekomen: C. Kok, Nieuwer Amstel f 111.000; H. Bas Amsterdam f. 109.700; G. C. Blanken, Bus- sum f99.900B. J. Nijhuis en Zonen, Rijs- sen f. 99.730: J. Boer Czn., Krimpen a. d. IJssel f 98.930; F. J. de Vries, Bilthoven f98.700; P. d. Dikken, Zwijndrecht f96.956; Fa. Brandsen en Ouwerkerk, Amersfoort f 96.200; T. Meyvogel, Katwijk aan Zee f. 95.200; M. H. Vrink, Leeuwarden f 94.629: C. Boel, Voorburg f93.700; P. G. de Jong, Oegstgeest f. 93.300; P. Breyer, Den Haag f. 93.700; L. Ponsen. Krimpen a. den IJssel f. 92.600; Fa. M. Kleyn en Zn., Assendelft f. 91.587; A. Bergshoeff, Alphen a. d. Rijn f. 91.450; A. Voordouw en G. v .Eek, Zoe- terwoude f. 90.900; J. N. Kranenburg, Delft f, 90.800; N.V. Aannemersbedrijf v. G. Bergshoeff, Alphen a. d. Rijn f. 91.700; D. Kaay en Zonen, Oegstgeest f. 89.980: Fa. Roelofs, Haeze en Markvoort, Rijssen f. 89.950; N.V. Wormerv. Aann. Mij. Wor- merveer f. 89.500; Bouwbedrijf „Roxy", Hel mond f. 87.774; A. v. Deutekom, Heemstede f. 87.394; Fa. J. Reynders, Dieren f. 86.980; J. M. Krijger, Bergambacht f. 86.500 en Bouwbureau „Duinoord", dir. L. van 't Veen, Den Haag f. 84.747. Mej. I. W. Naar alhier slaagde voor het examen hoofdakte. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Christina, d. v. C. L. van Rijn en J. M. van der Hoeven Pieter- dlna, d. v. W. van der Molen en T. P. Scholtens George, z. v. J. C. Evers en M. E. Nolet, Overleden: J. H. Rotteveel 5 j. Ondertrouwd: E. J. J. Duijvestijn 32 j. en J. J. M. Bergman 29 J. Getrouwd: A. Hoekstra 32 j. en E. S. B. Tolde 31 j. P. C. M. Preenen, 28 j. en M. A. M, Schrama 24 J. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: G. van der Spek geb. Linzel d.; A. van Oudheusden geb. Oudshoorn z.; G. J. vaar Eyk geb. van der Meulen d. Ondertrouwd: A. C. Noteboom en C. L. Verdegen. Getrouwd: A. Versteege en H. C. Huis man. VALKENBURG. Kostelooze belastingmerken. Voor personen uit Valkenburg, die mee- nen voor een gratis belastingplaatje in aanmerking te komen, bestaat op 22 en 27 Juli 's avonds van 79 uur gelegenheid tot aanvrage te Katwijk a. d. Rijn in de nood- slachtplaats. Het uurwerk van den toren. Toen enkele jaren geleden ln den nieuw gebouwden toren een nieuw uurwerk ge plaatst werd, zijn er maar twee wijzerpla ten aangebracht, omdat de belde andere zijden geheel ln de boomen schuil gingen. Als slachtoffers van de iepziekte zijn zij gevallen en nu sprak de asymmetrie wel heel duidelijk. Het gemeentebestuur heeft echter twee wijzerplaten laten bijplaatsen, zoodat wij nu aan alle kanten kunnen zien, hoe laat het is. Een mooie verbete ring. VEUR-LEIDSCHENDAM. Te water geraakt. Dinsdagmiddag omstreeks halfvler heeft de motorboot Samenwerking van de Firma Noort uit Rijnsburg op de Oostvliet een zeil boot, waarin gezeten 1 dame en twee heeren uit Veur, overvaren. De dame wist op een voorbijgaande tuindersschuit te springen; een der heeren geraakte echter verward ln het tuig, waardoor deze te water geraakte. De tuindersknecht A. Tas, wonende aan den Achterweg, die daar met zijn tuinders- schuit aanwezig was, stak den drenkeling een vaarboom toe en wist hem behouden aan boord te krijgen. Uitvoering van „Odilo". De Gymnastiekvereeniging Odilo heeft Dinsdagavond onder leiding van den heer P. van Barneveld uit Voorschoten, een openlucht demonstratie gegeven, welke mede dank zij het uitstekende weer prach tig is geslaagd. De opstelling had plaats aan het Sluisplein. In hun keurige clubcos- tuum werd gemarcheerd naar het terrein aan de Prinses Julianaweg, waar een tal rijk publiek reeds aanwezig was en zich nog honderden langs den weg hadden ge schaard. Het gebodene stond op hoog peil en werd getuige het herhaalde applaus na elk num mer, door het publiek zeer op prijs gesteld. Tot slot werd om ca. 9.30 uur de afmarsch weder aanvaard en op het Sluisplein had de ontbinding plaats.i Met deze demonstratie heeft Odilo zeer zeker voor de zaak dér lichamelijke oefe ning een goede propaganda gemaakt. Gratis rüwielplaatjes. Vrijdagmiddag van 2.30 tot 6 uur bestaat ten gemeen'ehune gelegenheid tot het aan vragen van gratis rtiwielbelastingplaa'jes. VOORHOUT. Diefstal van bloembollen. Bij de politie alhier is door den heer M. v. W. aangifte gsdaan, dat te zijnen nadeele uit zijn MoemfcoUensehuur des nachts 3 H.L. bollen, genaamd Allard Pierson, zijn ont vreemd. De bloembollen waren daags te voren klaargezet om afgeleverd te worden. Kostelooze belastingmerken. Door den commies der directe belastingen alhier zijn 235 vergunningen uitgegeven tot afhaling van een kosteloos rijwielbelasting- plaatje. Diefstal van Z'lt ton ijzer. Gistermorgen kwam men bij de werken, welke uitgevoerd worden door de N.V. Ge- ruischlooee weg te Heemstede, tot de on aangename ontdekking dat bij déze werken te Voorhout, een hoeveelheid van pl.m. 2'/i ton ijzer was ontvreemd. De gemeente politie alhier heeft deze zaak in onderzoek. VOORSCHOTEN. Wielrijder door tram aangereden. En kort daarna overleden. Gisteravond omstreeks half acht. ls op den Haagweg nabij het Haagsche Schouw in deze gemeente een zeer ernstig ongeluk gebeurd. De 66-jarlge heer W. J. H. de J gep. commies Hoofdbestuur P. T. T. zou met zijn rijwiel de tramrails aldaar oversteken om naar zijn woning te gaan toen een tram van de HT.M. uit de richting Den Haag naderde. Waarschijnlijk heeft de heer de J. de tram niet gezien met gevolg, dat hij werd aangereden en zoodanig verwond dat de dood spoedig intrad. Dr. Baart de la Faille, dr. M. v. d. Stoel en enkele leden E.HiB.O. verleenden de eerste hulp. Het stoffelijk overschot is naar het lijkenhuisje op de begraafplaats alhier overgebracht. Eindexamens Instituut Wullings. De uitslag van het eindexamen Instituut Wulllngs, bUz. H.B.S. 5-J. c., afd. B ls, dat zijn geslaagd: A. H. Bracht, Haarlem; H. Elfrink, Den Haag; J. Th. Endert, Noordwijk aan Zee; L. E. v. d. Grinten, Venlo; W. v. Hees, Haarlem; H, C. Prager, Den Haag; E. W. F. Le Rütte, Den Haag; Liem Tjlauw Oen, Semarang; W. A. J. Nolen, Nijmegen; N. L. de Oude, Serooskerke; G H. de Vries, Gro ningen: G. Th. v. Bodegraven, R'dam; C J. de Graaff, Malang; P. A. A. Hoos. Rijs wijk (Z.H.iJ. Chr. Hugenholtz, Delft; T. B. Klljnstra. Den Haag; J. H. Kraal, Rijs wijk (Z.H.)Baron W. R. thoe Schwaxtzen- berg en Hohenlandsberg, Velp; O. Hansen, Amsterdam; J. Kloosterman, Den Haag; W. G. Lubbers, Laren (N.H.); F. J. Masten broek, Leiden; L. L. Mulder, Den Haag; F. H. Schweers, Hilversum; J. Talsma, Leeu warden; J. R Udema, Wassenaar; M. de Vries. Den Haag; H. H. Aikema, Schiedam, Afgewezen: 2. Voor het practijk-examen boekhouden van de Ver. van Leeraren in de Handels wetenschappen, slaagde te Den Haag onze plaatsgenoot L. Oostergo. Gevonden voorwerpen: Een step, een ring met sleutels, een doosje met geld, een ceintuur en een blauwe regenjas. Inliohtlngen aan het politiebureau tus- schen 9 en 10 uur voormiddag. De gehouden collecte voor het Ned. Roode Kruis heeft opgebracht f. 49.98. WARMOND. Oranje-Commissie. Onder Voorzitterschap van den waar nemend Voorzitter den heer J. Bergman had ln Hotel de Stad Rome een algemeene vergadering plaats van de Oranje-Commis sie. De agenda was hoofdzakelijk .gewijd aan de verkiezing van een bestuurslid en bespreking der te houden feestelijkheden. Over de nieuw aangelegde harddraverij baan werd uitvoerig gediscussieerd en al gemeen was men van meening, dat hier een mooi en goed stuk werk was gedaan. Als bestuurslid werd met groote meerder heid van stemmen gekozen de heer C. Stynman. Besloten werd de te houden fees telijkheden op den zelfden voet te organl- seeren als verleden jaar, terwijl de hier voor aan te bieden inteekenlijsten aan de Ingezetenen in den loop dezer maand zul len circuleeren. Na afloop der algemeene vergadering had nog een bestuursvergadering plaats voor de verkiezing van een Voorzitter. De Heer J. Bergman, 2e Voorzitter en sinds ge- ruimen tijd waarnemend Voorzitter werd als eerste Voorzitter gekozen, terwijl de Heer Stijnman als 2e Voorzitter werd be noemd. Hierna volgde sluiting der verga dering. Kano omgeslagen. Een kano, bemand met 5 personen, is door den golfslag van een motorboot om geslagen. De inzittenden waren nog zeer verontwaardigd en dachten er geen oogen- blik aan dat zij zelf de oorzaak waren van dit minder prettig ongeval. Dit maal kwa men zij er met een nat pak en verlies van eenige bagage af, maar een volgende maal kon het wel eens minder gunstig afloopen. WASSENAAR. Geslaagde autotocht voor ouden van dagen. Onder zeer gunstige weersomstandig heden verzamelde zich een 36-tal auto's op den Lange Kerkdam voor den auto tocht met ouden van dagen. Alvorens te vertrekken werd aan ieder een zakje bon bons of sigaren uitgereikt zoodat onder weg de oudjes zich tegoed konden doen. Voor het vertrek onderhield burgemeester Wiegman zich met ieder oudje om hem of haar een prettigen dag toe te wensohen. Allereerst werd een rondrit door de ge meente gemaakt, waarna naar Katwijk werd gereden waar in Nieuw Brittenburg aan de Boulevard een kopje koffie werd genuttigd onder de gezellige muziek van de muziekauto met versterker van den heer Boddeus, die de geheele route met deze auto heeft medegereden. Na deze korte onderbreking werd onder geleide van de Katwijksche politie gereden naar Oegstgeest en vla den Rijksstraatweg werd koers gezet naar Scheveningen. In Den Haag zorgde de politie weer op keu rige wijze er voor dat de geheele file auto's als één geheel door het drukke verkeer werd geleid Bij hotel de Witte Brug werd halt ge houden en de lunch gebruikt en na afloop een film vertoond van den autotocht van verleden jaar. Omstreeks vier uur werd de tocht weder voortgezet en ging men via de Boulevard naar Voorburg met als einddoel hotel Wykerbrug, nu om de thee te gebruiken. Veel ls er dezen dag geno ten. vooral nu het prachtige zonneweer zoo meewerkte. Een woord van hulde is hier zeker op zijn plaats voor het comité, dat wederom alles in het werk heeft gesteld om ieder oudje, ruim honderd ln getal, weder te laten genieten, en ook aan hen die weder belangloos de auto beschikbaar stelden voor dezen tocht. Concert op Duinrell. Op het landgoed Duinrell vond het open luchtconcert, dat de vorige week wegens de weersomstandigheden was uitgesteld, door gang. Medewerking verleenden de Chr. zangver. „Wassenaars Mannenkoor", dir. G. v. d. Water, de Chr. Gem. zangver. „Zingt den Heer" dir. Willem v. d. Meer en de muzlekver. „Excelsior" dir. L. C. Veerman. Bij den aanvang deelde de heer J. Kor bee mede, dat het Chr. Dameskoor „Eupho- nla" verhinderd was aan dit concert mede te werken. Het blijkt wel, dat dergelijke avonden op Duinrell bij het publiek bijzonder ge wild zijn, want ook ditmaal was een zeer groot aantal belangstellenden opgekomen die met groote aandacht de prestaties van de vereenigingen volgden en door een tel kens terugkeerend hartelijk applaus hun tankbaarheid toonden. De prachtige om geving en het fraaie weer deden een en ander zeer goed tot zijn recht komen. Met groote voldoening kunnen de uitvoerenden dan ook op dezen geslaagden avond terug zien. ZEVENHOVEN. Rijwiel ontvreemd. Van een der spuitgasten bij den hool- bergbrand van v. d. Weijden is een rijwiel gestolen. De politie doet onderzoek. Loop der bevolking. Gevestigd: C. G van der Linden, van Montfoort. De halfjaarlijksche collecte voor de R.K. Kerk bracht f. 180 op. HEDEN. Boskoop: Gebouw „Flora". Rozenten- toonstelling „Nos Jungunt Rosae". Rijnsburg: Ontspanningslokaal, Bij eenkomst Gemeente Gods, nam. 8 uur. Donderdag. Leger des Heils, Hooigracht 30: Samen komst, nam. 8 uur. Boskoop: Gebouw „Flora". Rozenten- toonstelling „Nos Jungunt Rosae". Katwijk a. Zee (Casa Cara)Ger. Bond. Spr. ds. Keets, Ned, Herv. pred. te Staphorst. DAGELIJKS Pieterskerk!acht 9: Tentoonstelling „Ars Aemula Naturae", 10 uur voortn. tot 5 uur ham. (tot 9 Augustus). DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau lBoerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderda. Inenting teeen dlphterle, 3'/» uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeyentleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Befoepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „Brigadier Schwenke". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Sterker dan de wet". Woesdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. ,,'t Jochie". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „De nieuwste avonturen van Tarzan". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling, Casino-Theater, Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „Hard als graniet". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdag-nam. te 2'/i uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Juli as. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 523 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. Ze zijn kostbaar die vrije dagen! Laat er géén verloren gaan, door hoofdpijn, migraine, onwelzijn of kou-vatten. Zorg zoo'n zakdoosje met 3 „AKKERTJES" bij te hebben. Helpen direct I Slechts 20 cent. 4370 (Ingez. Med.) De volgende schepen zijn morgen radio- telegrafisch te bereiken vla het kust- station Scheveningen Radio: Alchlba, Alcyone, Almkerk, Alpherat, Baloeran. Bloemfontein, Boschfontein, Chr. Huygens, Colombia, Costa Rlca, Cot- tica, Hoogkerk, J. P. Coen, Joh. de Witt, Joh. van Oldenbarnevelt, Marnix van St. Aldegonde, Meerkerk, Nijkerk, Oranje Nassau, Poelau Tello, Rotterdam Hal, Sibajak, Springfontein, Statendam, Streef kerk, Venezuela, Volendam, Zuiderkerk. KNARSENDE AUTOREMMEN. Eenige bewoners van den Warmonder- weg klagen over het hinderlijk knarsen en piepen van de remmen der autobussen, welke den dienst op Warmond onder houden. Hierin is toch met geringe moeite te voorzien. M. S., te L. Een bootdlenst van Rot terdam naar Heusden bestaat voor zoover wij weten niet. Wel vaart er van Rotter dam een boot naar Waalwijk. Vertrek uit Rotterdam dagelijks (behalve Zondag) 7 uur voorm. Maandag, Dinsdag en Zaterdag 1 uur nam. Woensdag en Vrij dag 2 uur nam. Donderdags 4 uur 30 nam. A. P. te L. Wij zullen graag van U ver nemen welke Chr. korfbalvereenlging door U bedoeld: wordt, A. v. d. V., te L. Dat hangt af, waar om hij direct is ontslagen. Was daartoe een geldige reden, dan heeft hij geen recht op 8 dagen loon. H. G. S., te L. Precies als vorig Jaar is wel gewenscht. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6