Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 20 Juli 1937 Middag- en Avondconcert YISSCHERIJ-BERICHTEN euw Brittenburg Leening f. 40.000— thans nog f. 38 400 AGENDA NIEUW-VENNEP. Tot leerares aan de Nijverheidsschool alhier ls benoemd mej. J. Nederkoora te Doetinchem. Tot onderwijzeres aan de Chr. school alhier ls benoemd mej. B. Schllpzand te Hillegom. Onze plaatsgenoot de heer J. M. Bak ker werd door de M. T. S. te Haarlem ln de afd. vliegtuigbouw bevorderd van Ret tweede studiejaar naar het praetlsche leerjaar. AALSMEER. De snijbloemenhandel. Aan de veilingen van snijbloemen in deze gemeente ls het nu goed waarneembaar, dat de zomer zijn invloed laat gelden. Bij den handel toch is de lust tot het koopen van bloemen zeer beperkt, met tot gevolg, dat gedurende de afgeloopen week over het algemeen lage prijzen voor de meeste producten werden besteed. Zoowel voor den handelaar als den kweeker Ls er thans weinig te verdienen, al zijn er. natuurlijk ook op het gebied der snijbloemen, nog wel uitzonderingen op den regel. De bloemist b.v., die om dezen tijd van het jaar producten van heel goede kwali teit wel eens Zoo IQMi chrysanten verkocht tot 24. rozen tot 7 en Herv. Sanatorium „Zonnegloren" te Soest- Am anjers tot 6 cent per stuk Dat zijn duinen De collecte wordt morgen gehou- heel mooie prijzen, doel; daar tegenover den. staat, dat soms belangrijke hoeveelheden Tot agenten van politie tijdens het bloemen onverkoopbaar zijn, die dus de badseizoen zijn benoemd de heeren Th. A. laag gestelde minimumprijzen met kunnen j Heemskerk en c Kalker opbrengen, zooals b.v. de vorige week met ae rozen het geval was. terwijl de Am anjers, veelal niet hooger dan 1' .—2 cent per stuk kwamen. Aan den toevloed van laatstgenoemde bloemsoort op de veilingen is het goed waarneembaar, dat hier tegenwoordig een uitgebreide cultuur is van Am. anjers, welke vooral nu bij massa's worden ge sneden. Van Jap. leliekelken was ook nog veel aanbod terwijl de prijzen van deze bloemen eveneens laag waren. Hoewel geregeld nog lathyrus wordt aangeboden, is de lust tot het koopen dezer bloemen er bij den handel vrijwel geheel uit. Beter was het nog gesteld met de zinnia's bloemen, welke in goede kwaliteit een bevredigende opbrengst gaven. Met de dahlia's en gladiolen ging het ook nog wel. Langzaam aan breidt het aanbod van bou- vardia's zich Raadsagenda. De raad komt Vrijdagavond om 7.30 uur in openbare zitting bijeen. Aan de orde komen: Notulen, Ingekomen stukken. Voor stel tot conversie en renteverlaging van geldleenlngen. Voorstel tot huur van een veldwachterswoning. Voorstel tot wijziging van de begrooting 1936 en 1937. Reclames Straatbelasting. Kohier Bedrijfsbelasting 1937. Verder voorkomende zaken. VEUR-LEIDSCHENDAM. De Harddraverij Ver.. „Nooit Gedacht". Evenals andere jaren wordt door de Harddraverij Vereeniging „Nooit Gedacht" den schoolkinderen op 4 Augustus a.s. een feest aangeboden. Dit feest vangt aan om 8.30 uur des ochtends. Van de R.K. Jon gensschool trekken de kinderen vooraf ge gaan van de Harmonie Prinses Juliana naar het feestterrein, waar gekampt zal om fraaie prijzen, onder leiding NOORD WIJK. rNaar wij vernemen heeft.de burge- teit 'kan aanbieden, treft het hiermee nog I meester toestemming verleend tot het hou- worden weiden vorige week nog den van een collecte ten bate vanhet Ned. van het hoofd der school den heer Boog- .- mana 0es middags om 2 uur vangen dan de kortebaandraverljei) aan. waarvoor reeds thans verschillende eerste klasse dravers zijn ingeschreven. De bevolking wordt verzocht dien dag de vlag uit te steken. R.-K. Jeugddag. Op het A.V.V. terrein ls een R.-K. jeugd dag gehouden, waarvoor veel belangstelling bestond. Naast verschillende gymnastiek- demonstratles, werden kinderspelen gehou den. In de verschillende nummers werden de eerste prijzen behaald door B. van der Velde. J. Wensveen, Horters. De R.-K. E.H.B.O. hield een oefening on der leiding van dr. Perquin. Bij de voortgezette wedstrijden werden de volgende prijzen behaald. 100 meter hardloopen J. Willemse. 4x100 meter estafette L. Hooymans, J. Nieuwen- broek, N. Nleuwenbroek. J. Garhreman. 2e prijs Albatros den Haag. Marathonloop 1000 M„ J. Nleuwenbroek. Handbal. Kruisvaart tégen Sport Staalt Spieren, winnaar de Kruisvaart. De wedstrijden werden opgeluisterd door de jeugdleden van de R.-K. Harmonie St. Cecilia. NOORDWIJKERHOUT. Geslaagd uitstapje. De leerlingen der Chr. Herv. School maakten met twee autobussen der firma Beuk een reisje naar Utrecht en omstre ken. De terugreis ging over Amsterdam ?n Haarlem. In Hilversum werd bij Heek het middagmaal gebruikt. In Soestdljk werd het paleis met veel aandacht ge passeerd. Onze vroegere dorpsgenoot, de Rijksveldwachter Willemse, die daar toe vallig aanwezig was, werd met gejuich begroet. In Utrecht werd nog een bezoek aan de dom gebracht en ln Amsterdam werd „Artls" bezocht. Na een zeer leerzame en genoeglijke uit en naast de gekleurde reis keerden allen 's avonds om 9 uur be komen nu ook de witte bloemtakjes. Over I houden terug, het geheel genomen is de prijs van deze bloemen tot nu toe niet onbevredigend geweest. Plumosus snijgroen noteerde tot 24 cent. per 10 ranken. Aan de veilingen van potbloemen en -planten was steeds een flink aanbod van velerlei producten. Over het algemeen bewogen de prijzen zich ook ln deze afdeeling van het bedrijf in - dalende richting. Voor de beste Ster van aan elders hun tenten moeten opslaan. Bethlehem-potten werd van 4065 cent per stuk betaald, voor bladbegonia's tot 34 cent. De „Boekhorst" wordt gesloten. Velen zullen met leedwezen vernemen, dat de bekende „Boekhorst" alhier, voor goed voor het publiek gesloten wordt. Ook padvinders, die hier geregeld het week end kwamen doorbrengen, zullen voort- De jeugdige wielrijder K L. uit Den Haag, had aan den Vlietweg het ongeluk I over den kop te slaan, waardoor hij won den aan beenen en hoofd opliep. Gevonden: 1 huissleutel. Adres bureau van politie. Gedurende Juni J.l. is in de Ned. Herv. Onze vroegere veldwachter P. Jansen Kerk ten bate van de Kerkvoogdij gecollec- is thans benoemd tot Rijksveldwachter te teerd f. 120.02. HAARLEMMERMEER. WEER EEN INBRAAK. Er wordt niets vermist. Oegstgeest. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba, d. van J. H. Glasbergen Naar wij vernemen, is in Haarlemmer- en H. de Mooy: Henrietta Helena d van L meer weer ingebroken en wel bij den heer de Mooy en H. Glasbergen' Albertus z' S. aan den Aalsmeerderdijk, die gistermor- van A. van Egmond en A Heemskerk-' gen tot de ontdekking kwam. dat onge- Margaretha Cornelia, d. van N W A Po- wenschte bezoekers zijn woning waren bin- Lane, en N. de Jong; Dirk z van j' van nengedrongen en alles overhoop hadden Egmond en C de Mooy gehaald. Ze hebben blijkbaar niets van hun gading kunnen vinden en zijn vermoedelijk door het een of ander onraad ln hun werk gestoord. Er wordt niets vermist. Tegen een boom gebotst. Op den Spaarnwouderweg, raakte de be stuurder van een in de richting Schiphol rijdende personenauto, de macht over het stuur kwijt, met het gevolg dat de wagen tegen een boom botste en gedeeltelijk werd vernield. Een inzittende dame werd zoodanig aan het hoofd verwond, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De aardappelziekte breidt zich uit. Vooral bij de minder sterke soorten be gint in Haarlemmermeer de „aardappel ziekte" waaromtrent aanvankelijk ver moed werd dat ze dit Jaar weinig schade zou teweegbrengen zich sterk uit te breiden. Ten aanzien van de oogst-resul- taten, zijn de vele verbouwers over t alge meen dan ook niet optimistisch gestemd. De nieuwe R.K. Kerk in Badhoevedorp. Met den bouw van de nieuwe R.K. Kerk ln Badhoevedorp worden goede vorderingen gemaakt, zoodat het wel te verwachten is, dat het gebouw nog vóór den a.s. winter in gebruik zal kunnen worden genomen. Het beeldhouwwerk, dat wordt aangebracht is een geschenk aan de kerk. Als het ge bouw voltooid ls, zal in afwachting van hetgeen omtrent de meubileering zal wor den beslist voorloopig gebruik worden gemaakt van de gebruikte bakken uit de St. Dominicuskerk te Leeuwarden. Tot leerares aan de Nijverheidsschool voor meisjes te Hoofddorp, is benoemd mej. Nederkoorn te Doetinchem. HILLEGOM. Afnemende werkloosheid. In de vorige week ls de werkloosheid volgens den staat, afgesloten op 17 Juli, teruggeloopen van 183 op 166. Een jaar ge leden stonden er nog 250 werkloozen inge schreven. Prachtig zee-uitzicht met muzikaal genot, ENSEMBLE „PETERS SPEE" op het terras Café-Restaurant Op verzoek van den burgemeester van Bodegraven zijn door de politie bij van der Z. in beslag genomen elf eenden, welke vermoedelijk van diefstal afkomstig zijn. De Chr. Oranjevereeniging Prinses Ju liana heeft als onderdeel van de door haar op 31 Augustus a.s. te organiseeren Oranje feesten, besloten bij voldoende deelneming op 8 September a.s. een boottocht te hou den naar Dordrecht en omstreken. Ondertrouwd': M Glasbergen, jm 23 jaar en D. Klaassen. jd. 20 jaar; B. Durieux. jm. 26 jaar en G. Ravensbergen, jd. 24 Jaar. i Getrouwd: A v. d. Luyt en P v. Voor bergen; J. v. d. Nagel en M. ten Donkelaar. De collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze gemeente f9.22 op gebracht. SASSENHEIM. Voor het R.-K. Mulo-diploma zijn ge slaagd A. de Zwart, A. van Leeuwen, J. v. Niekerk, A. Schrama, J. v. d. Voort, R. de Jong en M. Feernstra. Voor het examen costumlère zijn ge slaagd de dames C. v. Hoogmoed en B. Bruynen. Ten bate van 't Roode Kruis zal alhier op 24 Juli een collecte worden gehouden. Op 19 Juli bestaat het Roode Kruis 70 jaar en de opbrengst van deze collecte zal geheel ten goede komen aan de hulpposten langs de groote wegen, die dringend uitbreiding vragen. Laat de opbrengst kunnen getuigen van een jubileum-collecte! Aan mej. S. Voorsluys is tegen 1 Aug. eervol ontslag wegens huwelijk verleend als hoofd der Chr. Fröbelschool alhier. In haar plaats ls benoemd mej. v. d. Wolff thans 2e onderwijzeres. Onze plaatsgenoot de heer H. J. Dreef, werd aan de M.T.S. te Haarlem in de afd. Vliegtuigbouw bevorderd van de eerste naar de tweede klasse. STOMPWIJK. Raadstukken. B. en W. deelen den raad mede, dat zij na het overlijden van den chef-veldwachter, den veldwachter v. Beu- ningen hebben geplaatst te Leidschendam. Voor deze is gehuurd het ln de kom lig gende perceel Veenestraat 16, eigenaar A. H. van den Akker, tegen een huurprijs van f. 350.— per jaar, ingaande 1 Maart 1937. Gevraagd wordt de goedkeuring van den raad op deze transactie. B. en W. deelen den raad mede dat zij per 1 Oct. as. de volgende renteverlagin gen hebben bedongen voor onderstaande geldleeningen. Leening f. 60.000.— thans nog f. 57.600.— met de N.V. Rott. Verzekerings Sociëteit R.V.S. van 41/4 op 3 3/4 gedurende Mi, i M.de eerste 10- jaren daarna 4 met de N.V. Levensverzekering Mij. de Boulevard - Katwijk aan Zee. Nederlanden van 1845 te den Haag van gedurende de eerste 4849 4 1/4 op 3 3/4 10 jaren daarna 4 Provisie 1/4 echter ls de boete met 1/4 verminderd. Verder kunnen gecon verteerd worden: De leening f. 40.000.— a 4 1/4 thans nog f. 38.400 met de N.V. Verzekerings bank Victoria te Amsterdam, bij de N.V. 5a_d,m,an^_en bada-hoen. P*ar witte kin- stT*/. De leening f. 11.900.— a 4 1/4 V. thans KATWIJK AAN ZEE. Gevonden voorwerpen: Heerenhorloge, zonnebril, bruin lederen damesportemon- naie, zwart leeren dameshandschoen, blauw damesmutsje, badpak met badhanddoek. VOORJJDUT. ERNSTIGE AANRIJDING. Meisje zwaar gewond. Bij den gevaarlijken driesprong Teylin- gerlaan-Loosterweg-Jacoba van Beieren- weg had Zaterdagavond weer een ernstig verkeersongeluk plaats. Te omstreeks kwart over zeven kwam vanuit de richting Voorhout een perso nenauto uit Haarlemmermeer, bestuurd door D.V. aldaar. Op de plaats van het ongeluk kwam het dertienjarige dochtertje van den heer de B alhier per rijwiel uit de richting Sas- senheim. Terwijl zij de bocht nam is zij tegen de auto opgebotst. Haar rijwiel werd geheel vernield, terwijl zij zelve tegen het wegdek werd gesmakt. Toevalligerwijze reed dr. Legrant uit Sassenheim voorbij. Deze stelde een onderzoek naar den toe stand van het meisje in, waarna het meis je op zijn advies bij v. W. werd binnen gebracht. Bij een nauwkeurig onderzoek werd een zware hersenschudding gecon stateerd. ling Hulpbetoon", waarvan hij nog steeds voorzitter is. Verder is hij voorzitter van de Prot .Wijkverpleging en van de Herv. Schoolvcreeniging. Door zijn toedoen werd aan de Wijngaardenlaan een modern ge bouw voor Chr. Belangen gesticht, dat in een zeer groote behoefte voorziet en vooral voor het jeugdwerk van zeer groot belang is. In April 1935 herdacht ds. Fortgens on der groote belangstelling zijn 12Vi-Jarig jubileum in deze gemeente. De jubilaris heeft den wensch te ken nen gegeven, dit Jubileum onopgemerkt te laten voorbijgaan. Enkele dagen vóór, dit jubileum vieren mevrouw Fortgens-De Haan en ds. H. P. Fortgens hun zilveren huwelijksfeest. Be langstellenden zullen in de gelegenheid worden gesteld as. Vrijdag 's middags van 35 en 's avonds van 79.30 uur hun ge- lukwenschen aan de Herv. Pastorie aan te bieden. WASSENAAR. Eerste plechtige H. Mis opgedragen. Father J. Kroon, uit deze gemeente af komstig, die de vorige week in Mill-Hill tot priester werd gewijd, heeft ln de parochie kerk van St. Willlbrordus zijn eerste plech tige H. Mis opgedragen. BIJ den Ingang der kerk, die zoowel van buiten als van binnen was versierd, werd de neomist opgewacht door pastoor Thole- naar. Bij de H. Mis werd de neomist ge assisteerd door pastoor Tholenaar als pres byter assistens, father A. Kroon, broeder van den neomist als diaken, pastoor J. C. Vijverberg uit Rotterdam als subdiaken en kapelaan Jos. Blankers als ceremonlarius. Cantores waren pastoor Bos en kapelaan Thysse. Het zangkoor onder leiding van den heer J. C. Beuk zong de Mlssa in festis duplicibris van Liclnio Refice. De predikatie werd gehouden door father A. Kroon. Na de H. Mis werd gezongen een 4 stemmig Tantum Ergo van A. Diepen- brock en een priestercantate van pater Haagh. Des middags hield de neomist receptie. Father J. Kroon zal in October as. naar de missie van Fransch Kameroen ln Afrika vertrekken. Onze dlaatszenooten de heeren J. H. Dekker. J. J Frilling. S. J. Kleinschmidt en C. Thell, slaagden te 'sGravenhage voor het eindexamen 5-jarize HBS. Onze plaatsgenoot de heer W J. G. Hendriks slaagde te Den Haag voor het examen hoofdacte. Gevonden: dameshoed en handschoen, fietspomp. 3 dameshandschoenen, badmuts, bril ln etui. damesparaplule. duif heeren- hoed. damesjasje, damesportefeuille met inhoud, actetasch. jongensjas damesarm bandhorloge 2 rllwielbelastingmerken. K.N. A.C.-vlag. ceintuur, damesportemonnaie m. inhoud, mantelceintuur, kinderbadmantel, armband bril. damesregenjas. Door K. alhier werd aangifte gedaan van dlefs'a van een heerenrilwiel dat op een bouwwerk aan den Rijksstraatweg stond. HEDEN. Rijnsburg, Ontspanningslokaal: Bij. eenkomst „Gemeente Gods". Nam. 8 uur. Woensdag. Rijnsburg: Ontspanningslokaal, Bij eenkomst Gemeente Gods, nam. 8 uur. Boskoop: Gebouw „Flora". Rozen ten toonstelling „Nos Jungunt Rcsae". DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderda. Inenting teeen dlohterie. 3"', uur precies nam. 's Woensdags: Inst v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „Brigadier Sohwenke". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater. Breestr. 31: 8 uur nam. „Sterker dan de wet". Woesdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenstr. 30: 8.15 uur nam. ,,'t Jochie".. Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarlstr. 7 „De nieuwste avonturen van Tarzan". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „Hard als graniet". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdag-nam. te 2'/i uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor >ooedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Juli as. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 523 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. iesharing Noord f. 10.509.40: maatjes haring Zuid f. 11.30—9.30; steurharing f. 7.50—6.50. Meljendell in het prikkeldraad waarbij hij een hoofdwonde kreeg. Onze plaatsgenoot^ mej. E. M. H Vreede, slaagde voor het voor-examen heilgymnastiek en massage afgenomen door het Nederlandsch Genootschap voor Heilgymnastiek en Massage te Rotterdam. derlakschoenen witte lok. grijs jongens broekje, blauw badpak, lichtgrijze regen jas, bruine plusfour, paar zwarte jongens kousen met bruine randen. Inlichtingen op het'politiebureau van 9—12 uur. VOORSCHOTEN. Zilveren jubileum van ds. Fortgens. 25 jaar geleden deed hij zijn intrede te Nieuwpoort. Woensdag 11 Augustus a.s. is het 25 ja ren geleden dat ds. H. P. Fortgens, predi kant van de Ned. Hervormde Gemeente alhier, in zijn eerste gemeente, Nieuwpoort a. d. Lek zijn intrede deed. Ds. H. P. Fortgens werd 19 September 1884 te Hazerswoude geboren, waar zijn vader hoofd was van de openbare school. Na met goed gevolg het Gymnasium te Lelden doorloopen te hebben, studeerde hij aan de Rijks Universiteit te Leiden en werd in 1911 cand. t. d. H. Dienst in Noord- Holland. Op 11 Augustus 1912 deed hij zijn in trede te Nieuwpoort a. d. Lek en verbond hij zich aan zijn eerste gemeente met als tekst Fs. 121 1 en 2, na door zijn zwa ger ds. D. A. v. d. Bosch te Den Haag te zijn bevestigd. In Nieuwpoort was geen orgel in de kerk. De nieuwe predikant rustte niet voor hij de gelden tot aanschaffing van een orgel bijeen had. Door een groote gift van de familie Prins te Slledrecht daartoe in staat gesteld, kon ruim een jaar later een prachtig orgel worden ingewijd. Op 17 October 1915 deed ds. Fortgens zijn intrede te Lage Zwaluwe met als tekst Exodus 33 14 en 15, waarbij wederom zijn zwager, ds. D. A. v. d. Bosch te Den Haag zijn bevestiger was. In Lage Zwaluwe werd een Hervormde school gesticht en was de Jubilaris lid van het Prov. bestuur van het „Groene Kruis" Noord-Brabant. Op 8 October 1922 deed ds. Fortgens zijn intrede in deze gemeente, waar hij sprak naar aanleiding van Lucas 5 46. Ook hier werd hij door zijn zwager bevestigd. Ds. Fortgens is lid van het Class, bestuur van Leiden; hoofdbestuurslid der Ned. Zendingsvereenlging en als hoedanig hij zitting heeft in het bestuur van de Ned. Praairapport Hr. Ms. „Jan van Brakel". 17 Juli. Tussdhen 54 gr. 34' en 55 gr. 8' De 7jarige H. uit Hillegersberg viel od Nbr. en 0 gr. 36' en 1 gr. 7' Ol VL. 39, 170 kantjes. vl 5Q 340 kantjes; VL. 112, 300 kantjes; VL. 155, 230 kantjes; VL. 156, 180 kantjes; VL. 190, 240 kantjes; VL. 193, 210 kantjes; VL. 205, 320 kantjes; SCH. 4, 300 kantjes; SCH. 5, 42 kantjes; SCH. 16, 90 kantjes; SCH. 37. 120 kantjes; SCH. 50, 255 kantjes; SCH. 120, 200 kantjes; SCH. 229, 279 kantjes: SCH. 242, 200 kantjes; SCH. 260, 230 kantjes; SCH. 261, 8 kantjes; SCH. 789, 170 kantjes; SCH. 361, 40 kantjes; SCH. 365, 250 kantjes; KW. 5, 276 kantjes; KW. 8, 270 kantjes; KW. 9. 130 kantjes; KW, 22. 130 kantjes; KW. 29, 300 kantjes; KW. 33, 255 kantjes; KW. 36, 190 kantjes; KW. 39, 30 kantjes; KW. 40, 130 kantjes; KW. 42, 238 kantjes; KW. 45, 280 kantjes; KW. 50, 170 kantjes; KW. 70, 50 kantjes; KW. 97. 90 kantjes; KW. 101, 36 kantjes; KW. 130, 250 kantjes; KW. 138. 0 kantjes; "W. 163. 100 kantjes; KW 173, 200 kantjes; KW. 179. 170 kantjes; IJM. 268, 250 kantjes: GDY. 189, 200 kantjes. Alles wel. 18 Juli. Te Scarborough VL. 142, 2E1 kantjes; SCH. 79. 160 kantjes; SCH. 186, 240 kantjes; KW. 39, 0 kantjes; KW. 41, 0 kantjes; KW. 43, 316 kantjes; KW. 135, 240 kantjes. Alles wel. ZOETERWOUDE. De heer G. van der Krol te Maarssen is met ingang van 1 Augustus a.s. benoemd tot assistent bij de Directe Belastingen, alhier. Tot motordrijver van het pompgemaal van den Kleinen Oronesteijnschen- of Knotterpolder is benoemd de heer Adriaan Hulsbos alhieT. Toen de petroleumventer C. v. d, B. alhier zijn trekhond uit het hok haalde en onder de kar wilde spannen, ontglipte deze aan zijn bewaker en rende onmiddellijk op een in de nabijheid grazende geit af van J. de M. alhier. De hond beet het weerlooze beest zoo danig, dat het na eenige oogenblikken dood was. Gevonden: een doublé armband; een kindercape. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 20 Juli. Tai.;ot per KG. f. 0.820.46; Griet per kist van 50 KG. f.2211; Tongen per KG. f. 1.451.08; Zetschol per kist van 50 KG. f. 18.508; Kleine Schol per kist van 50 KG. f. 15—3; Bot per kist van 50 KG. f. 14 8.50; Schar per kist van 50 KG. f. 6.50 3.30; Tongschar per kist van 50 KG. f.26 7; Vleeten per stuk f. 1.20; Pieterman en Poontjes per kist van 50 KG. f. 4.102.70; Groote Sehelvisch per kist van 50 KG. f. 16; Middel Sehelvisch per kist van 50 KG. f.12; Kleinmiddel Sehelvisch per kist van 50 KG. f.11—6.80; Kleine Sehelvisch per kist van 50 KG. f.61.70; Kabeljauw per ldst van 125 KG. f.3816; Gullen per kist van 50 KG. f. 6.501.20; Lengen per stuk f. 0.56; Heilbot per KG. f. 1.45—1.25; Wijting per kist van 50 KG. f. 2.40—1.60; Makreel per kist van 50 KG. f. 11.508. Hake-prljzen: groote hake f.4241.50; groot, mlddelhake f.40 4039; klein mld- delhake f. 12.50—7.50; kleine hake f. 8.50 —5.30. Aangekomen de stoomtrawlers: O. 310 iBelgiël met f.876; IJM. 112 met f.5972; IJM. 253 met f. 1876 f.1947; IJM. 135 met f.1002; IJM. 432 met f.1174: E. 142 (Den.) met f.527; E. 482 (Den.) met f.543. De loggers: RO. 9 met f.994; KW. 60 met f. 380. VLAARDINGEN 19 Juü. VERWACHTE SCHEPEN. Thulsstoomende voor de Woensdag- markt: Poolzee IJM. 677. vangst 55 m. platvisch, 25 m. sehelvisch, 115 m. braadschelvisch, 15 m. radio, 35 m. gul en kabeljauw. 20 m. wijting en schar, 20 m. makreel. Totaal 285 en 40 stuks stijve kabeljauw. Antje RO. 15. vangst 105 m. gToote sehel visch, 140 m. braadschelvisch, 80 m. hake, 10 m. kl. hake, 65 m. gul, 15 m. platvisch, 20 m. radio, 15 m. wijting. 10 m. stokkebit. Totaal 460 manden en 600 st. stijve kabel jauw. Thuiskomende voor de Donderdagmarkt: Knikker IJM. 4. en En Avant IJM. 8. PROEFTOCHT K.W. 16. Gisteren heeft op de Noordzee de proef vaart plaats gevonden met den haringlog- ger KW. 16 van de reederij fa. Gebr. Haas noot te Katwijk aan Zee. waarin geplaatst is een nieuwe 4-tact campressorlooze „In dustrie" Dieselmotor 3 cil. 150 P.K. Schip en motor voldeden ruimschoots aan de gestelde elschen en werden door de reederij overgenomen. HET DREIGENDE PUFAANVOERVERBOD. Adres van de Coöperatieve Vischmeel- fabriek. De coöperatieve vlschmeelfabriek „Noord zee", gevestigd te Haarlem, heeft dezer aagen een adres gezonden aan den raad der gemeenten 's-Gravenhage, Katwijk, Urk. den Helder en Texel, waarin zij ver zoekt den minister van landbouw en vis- LJM. 2 met scherij er op te willen wijzen, dat de coöperatieve vlschmeelfabriek „Noordzee" bij een uit te vaardigen pufaanvoerverbod niet ln staat is de belangen der visschers j te behartigen, waardoor aan deze groep der bevolking dan een groot financieel nadeel wordt berokkend en bovendien het voor Nederland nog f. 10.200— met de N.V. Bank voor Ned. Jfl Des[uur Gemeenten te Der. Haag. bij de N.V. Maat- Zending^choolte Oewteeest dam1?13 5/SVbollockAm5t<!r~ In onze gemeente stichtte hij de veree- aam koers 100 {«iging voor ziekenhulsverpleging „Onder- Binnen van de haringvisscherij 13 Kat- I ïïïf'Srt feSSfe <taS"niëf in^aaï WraUMiSst"S m6t i V* KW. 44. KW. 47. KW 29 KW 147 KW. W0rda" betrokken, 68. KW. 158. KW. 9, KW. 58. KW. 49, KW 67, KW. 161, KW. 79. KW. 138. Prijzen, volle haring Noord f. 12.80— 13.10 volle haring Zuid f. 12.60—10.40; maatjesharing groen f. 11.90—10.40; maat- D boeren hebben het recht hun melk :..i de coöperatieve zuivelfabrieken af te leveren, met heizelfde recht eischen nu de visschers om hun eigen gevangen vlsch aan hun coöperatie tér verwerking tot visohmeel af te leveren. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6