BUITENLAND Het Chinee Japansche conflict „PER ELTAXBUS" LAATSTE BERICHTEN LEiDSCH DAGBLAD Eerste Blad Dinsdag 20 Juli 1937 Naar Uw Yacantiehuis RECHTZAKEN BAGAGE INCLUIS Binnenland DE ALGEMEENE TOESTAND. Japan stelt een ultimatum. De kwestie in het Verre Oosten is in een fcrltlek stadium eekomen. De Japansche militaire attaché heelt den Chineeschen minister van oorlog een ..laatste waarschuwing" overhan digd met den eisch, dat de centrale regeering haar troepen zal terugtrekken op hun eerste stellingen en dat de naar Hopei gesonden vliegtuigen worden teruggeroepen. Den Chineeaen is tot heden de tyd gegeven, om deze Japansche clschen na te komen. Het laat zich echter aanzien dat China d.w.z. Nankinz niet zal voldoen aan de Ja pansche eischen. In dat geval is de oorlog er met of zonder oorlogsverklaring! De eerste berichten over striid komen reeds binnen. Volgens te Sjanghai ontvangen berichten zouden de Japansche troepen begonnen zijn met een bombardement van Wangping. De desbetrelfende uit Peipine door het Japan, sche telegraaf agentschap Domei geseinde berichten melden, dat het bombardement om 14 uur 27 geopend is. Nadere berichten van Japansche zijde melden, dat de Chineesche batterijen te Wangping tot zwijgen zijn gebracht, maar dat levendig geschutvuur wordt gewisseld met een andere groep Chi neesche troepen, die nabij Wangping geconcentreerd zijn. Optimistisch was de rede van Eden over de buitenlandsche situatie in ons eigen werelddeel, men zie het 3e Blad. Het is tenminste een gelukkige tegenstelling. In Italië Is Eden's rede ook goed ontvan gen. De in Turijn verschijnende ..Stampa" verklaart dat Eden 'n opmerkelijke rede voering heeft gehouden. Hij heeft zich herinnerd, dat tusschen Italië en Enge land een accoord over de Middellandsche Zee van kracht is. Het feit, dat men van Engelsche zijde er weder over spreekt kan een niet te overziene beteekenis hebben. De uiteenzettingen van den Engelschen minister betreffende leveringen van oor logsmateriaal naar Spanje in geval van een mislukken van het Engelsche com promisplan zijn echter door de gebeur tenissen achterhaald. De Fransche wa pensmokkelarij naar Spanje heeft nooit een zoo grooten omvang gehad als juist gedurende de laatste weken. In antiwoord op een vraag in het Lager huis verklaarde Neville Chamberlain dat hij het in verband met de komende vacan cies niet het juiste oogenblik achtte om de uitnoodlging aan den Duitschen mi nister van buitenlandsche zaken von Neu- rath te hernieuwen. Het staat thans vast dat de Volken- bondsraad in de buitengewone zitting van 30 Juli de aanbevelingen van de commis sie van onderzoek naar den toestand in Palestina en de desbetreffende verklaring van de Engelsche regeering zal bespreken om voorloopig advies uit te brengen vóór de bijeenkomst van den Volkenbondsraad in September as. DUITSCHLAND De Kerkstrijd. De correspondent van de .Times" te Ber lijn meldde gisteren: De Gestapo heeft weer een predikant van de beljjdeniskerk gearresteerd en twee lee- kenbroeders. De predikant, dr. Hildebrandt, werd gevangen genomen nadat hij den och tenddienst in de St. Anna's kerk in Dahlem had gehouden, waarschijnlijk omdat hij daarbij een collecte had aangekondigd tot steun van de familie van de gearresteerde predikanten. Het is immers niet geoorloofd collectes te houden voor een ander doel dan die. welke de kerkelijke autoriteiten, die door den staat zijn erkend, goedkeuren. De wereldconferentie der kerken te Oxford, waar de kerken van 45 landen zijn verte genwoordigd, heeft eenstemmig besloten een boodschap te zenden aan de Dultsch- Evangellsche kerk. De vertegenwoordigers van deze kerk mochten de conferentie niet bijwonen van de Duitsche regeering, hun passen werden ingetrokken. Verder werd besloten een delegatie te zenden om deze boodschap te overhandi gen. De boodschap luidt als volgt: „Wij 2ien den ernst van den strijd, waarin niet alleen Uw kerk, doch ook de Roomsch-Katholieke kerk ls ge wikkeld tegen de verstrooiing en het onderdrukken van het Christelijke ge tuigenis. Wij, Uw broeders in de andere kerken, zijn een met U. lijdende broe ders van de Duitsche Evangelische kerk in liefde en gebed". De Gestapo in Weimar heeft de ontbin- HAAGSCHE RECHTBANK. Te Nieuwkoop had W. de L. een rijwiel gestolen ten nadeele van A. v. d. M. te Alphen, toen belde personen aan het zwem men waren geweest. De officier van justitie had tegen De L. een jaar gevangenisstraf geëischt. De rechtbank legde negen maan den gevangenisstraf op. Rijwieldiefstal. Te Voorschoten had S. K. O. uit Den Haag, ten nadeele van mej. S. een rijwiel gestolen. Tegen O. was een jaar gevange nisstraf geëischt, waarvan zes maanden voorwaardelijk. De rechtbank heeft een Jaar gevangenisstraf opgelegd, waarvan 8 voorwaardelijk. Grossier in diefstallen. Vijf rijwielen had J. R. de J. uit Leiden gestolen te Delft. De officier van Justitie had tegen De J. deswege een jaar gevan genisstraf geëischt. De rechtbank legde cleze straf op. In Voorburg, Voorschoten. Dejft en Rijs wijk, had E„ thans gedetineerd ln het Huls van Bewaring, totaal zeven rijwielen gestolen. De officier had tegen hem tien maanden gevangenisstraf geëischt. De rechtbank heeft een jaar gevangenis straf opgelegd, waarvan acht maanden voorwaardelijk Het Japansche antwoord op de Chineesche nota. Het Japansche ministerie van buiten landsche zaken heeft heden aan de regee ring van Nanking haar antwoord doen overhandigen op dè Ohlneesche nota van gisteren. Naar het agentschap Domei meldt, roept Japan in dit antwoord de Nankingregee- ring op de uitvoering van de plaatse lijk tot stand gekomen overeenkomsten ln Noord-Chtna niet te storen en allé vijan delijke maatregelen tegen Japan te staken. Het door Nanking geëischte gelijktijdige terugtrekken van de Japansche en Chinee sche troepen wordt van de hand gewezen en opnieuw wordt geëischt, dat de naar N. China gedirigeerde troepen der centrale regeering onmiddellijk teruggetrokken worden. De Japansche nota verklaart ver der, dat de oplossing van het conflict langs diplomatieken weg dóór China zelf verhin derd wordt, de naar het aantal buitenge wone superioriteit van de Chineesche troe ft .1 pen in Noovd-Ohlpa bedreigt het leven van Op roof uit geweest, de japansche kolonie en van het Japan Rijwieldiefstal te Leiden. JPI H H HH. In de Frederikstraat en de Wasstraat te ding gelast van alle jeugdorganisaties der Lelden, verder te Voorburg en Delft, had protestantsche oppositie in Thueringen. A. H. een rijwiel gestolen, en te Rijswijk een motorrijwiel weggehaald, en dus ben zine gestolen. Tegen H. was tien maanden gevangenisstraf geëischt. waarvan vijf voorwaardelijk. De rechtbank veroordeelde hem tot een jaar gevangenisstraf, waarvan acht maanden voorwaardelijk. FRANKRIJK BONNETS FINANCIEELE MAATREGELEN Bezuinlgingspolitiek aangekondigd. Bonnet heeft met zijn medewerkers ge arbeid aan de voorbereidingen der flnan- cleele maatregelen. ZIJ hebben verscheidene ontwerpen in gereedheid gebracht, die aan den ministerraad zullen worden voorge legd. Omtrent deze ontwerpen heeft Bon net het volgende verklaard Nog op dèn dag van mijn terugkomst in Frankrijk zijn wij begonnen met ons werk ten bate van het financieel herstel. Eenlge dagen later hadden wij de decreten uit gevaardigd die evenwicht moeten brengen op de gewone begrooting, en die van het land een hoogere belastingopbrengst vra gen. Hier kan het echter niet bij blijven, want buiten de begrooting rusten op de schatkist in '37 en '38 zeer zware vernlich- tingen. Na de verhoogingen van de belas tingen kan van het land geen nieuwe opoffering gevraagd worden. Wij zijn dus verplicht te. streven naar de grootste zui nigheid en naar beperking van de uit gaven. die de schatkist belasten Wij willen de gewone begrooting in evenwicht bren gen, en de uitgaven ten laste van de buitengewone beperken tot een minimum ten behoeve van de defensie. Het ls zaak den bezitters van staatsfondsen het ver trouwen terug te geven Ik zal hieraan miin bijzondere zorg besteden. Bonnet deelde voorts mede over deze materie een gesprek te hebben gehad met minister-president Chautemps. Onze taak, aldus besloot de minister van financiën, is moeilijk. Wij moeten belang rijke bedragen besteden aan de verdedi ging des lands. Mijn programma voor financieel herstel voer ik methodisch uit en bij dezen arbeid die veel tijd vergt, ondervind ik den steun van de geheele regeering. RUSLAND Nieuwe arrestaties. Uit verschilleno e bronnen wordt verno men. dat Kaminski, volkscommissaris van openbare gezondheid, in hechtenis zou zijn genomen. Officieel is dat niet bevestigd. Ook Eliava, plaatsvervangend volkscom missaris voor de lichte Industrie, Antiof, voorzitter van de controlecommissie bij den raad van volkscommissarissen en lid van den raad van arbeid en defensie, en Spe- limof. voorzitter van den raad van volks commissarissen der federatieve republiek, zouden gearresteerd zijn. Bij de aankomst van'den Turkschen mi nister van binnenlandsche zaken aan het grensstation Negoreloje heeft men opge merkt, dat hij verwelkomd werd door Oem- bly^, gedelegeerde Vau het commissariaat van buitenlandsche zaken hij de regeering van wit-Rusland, een ftmctle, die tot dus verre" bekleed was door Kalina. De „Petit Parisien" publiceert, een tele gram van zijn correspondent te Moskou, volgens hetwelk hij uit goede bron verno men zou hebben, dat Morgolone. de direc teur van fabriek nummer 22 gearresteerd is. Fabriek 22 is gevestigd te Fili, een voor stad van Moskou, er worden viermotorige bommenwerpers vervaardigd. Men zou ont dekt hebben dat Morgolone zich heeft schuldig gemaakt aan sabotage op in structie van Piatakof. Verscheidene leden van het hooger tech nisch personeel der fabriek zouden even- 4556 (ingez. Med.) ZUID-SLAVIË Godsdienstmoéilijkhedcn te Belgrado. Een processie, die zop aansluiten op een Orleksch-Katholleken kerkdienst voor de genezing van den patriarch, was door de politie van Belgrado verboden, omdat men een tegenbetooglne vreesde. Niettemin trachtten de Grieksch-Katholieken 'n pro cessie te houden. De politie greep in en er ontstond een vechtpartij, waarbij verschei dene personen werden gewond. Er zijn tal rijke arrestaties verricht. In een officieel communiqué wordt ge zegd. dat de politie de processie, welke na de godsdienstoeflnlng yoor het herstel van sche garnizoen en weerlegt terzelfdertijd dc door Nanking naar voren gebrachte be wering. dat het dlrlgeeren van troepen naar Noord-China uitsluitend geschied is binnen het kader van maatregelen tot zelf verdediging. De Chineesche eisch, dat alle plaatselijk tot stand gekomen overeenkom sten door de Nanklngregeerlng moeten worden goedgekeurd, ls in tegenspraak met den organlsatorischen aard van den polltieken raad van Hopel en Tsjahar. Tenslotte verklaart Japan, dat de Chi neesche houding het gevaar met zich medebrengt, dat de toestand „bulten con trole" geraakt. De Nanklngregeerlng wordt ten slotte opgeroepen den toestand op nieuw te bestudeeren. Hidaka bij den Chineeschen mi nister van binnenlandsche zaken. Naar het agentschap Domei meldt, heeft daarin vastgelegde beginselen, aldus Wang. geven de uiterste concessies, waartoe China tegenover Japan In staat is. Politieke' kringen alhier hechten zeer groote beteekenis aan dit onderhoud. Na een zitting vam den kabinetsraad, die heden bijeen was gekomen, was verklaard, dat het kabinet zijn aanstaande besluiten in verband met het Noord-Ohlneesche conflict van dit onderhoud afhankelijk zou stellen. De strijd bjj Wangping. Volgens een uit Peiping ontvangen tele gram waren de vijandelijkheden, welke zich vanmiddag te Wangping hebben voorge daan. van erooten omvang. Dc chef van de bijzondere militaire missie van het Japansche Kwantoeng- legcr in Peiping, kolonel Matsoei, heeft gisteren een ultimatief protest inge diend bij de Chineesche autoriteiten bi verband met de schietpartij bij de Marco Polobrug. Voor hedenmiddag twaalf uur moest voldaan worden aan de gestelde eischen. Van Chineesche zijde is het protest onbeantwoord ge bleven. Drie malen, te weten sisteravond om negen uur en hedenochtend om twee uur en om vier uur hebben Chineesche troepen Japansche troepen met loopgraafgeschut beschoten. Chlneezen hebben de telegraaflijnen doorgesneden, welke de Japanners tusschen Peiping en Tientsin hadden aangelegd. Vertrek van Japanners uit Nanking. Domei meldt uit Nanking, dat de gezin nen van het personeel van de Japansche Ji ambassade en het Japansche gezantschap de raadsheer van de Japansche ambas- Nanking zich gereed maken om uit sade. Hidaka, .ln een onderhoud, dat hij hedenmorgen gehad heeft met den Chi neeschen minister van buitenlandsche zaken, een duidelijk en ondubbelzinnig antwoord geëischt op de kwestie van de^ plaatselijke overeenkomsten ln Noord*-' Ohtna en op de kwestie van het stop zet ten van alle Jegens Japan vijandelijke handelingen, aangezien de Japansche regeering de gisteren overhandigde nota van de Nanklngregeerlng beschouwt als j regel „het begin van ernstige ondernemln niet in overeTstamming met den toestand [gen". en onbevredigend. 1 Het Japansche leger, aldus dit Japansche De minister van buitenlandsche zaken, telegraaf-agentschap. heeft alle hoopop- Nanklng te vertrekken. ZU zullen om 23 uur Nanking verlaten en zich naar Japan begeven. Medegedeeld wordt, dat de Japansche ■troepen bi) Wangping onmiddellijk na den 'ksinyang van den strijd ook tegen de om liggende stellingen van het negenentwin tigste leger gesloten de „strafexpeditie" hebben lnezet. Domei ziet ln dezen Japanschen maat- Wang Tsjoeng Hoei, antwoordde, dat China zich niet verzet tegen plaatselijke over eenkomsten. De minister handhaafde ech ter het standpunt- van Nanking, volgens hetwelk deze overeenkomsten -de toestem ming van de Nanklng-regeéring noodig hebben. Voorts verklaarde Wang, dat China den vrede wil en hoopt, dat het conflict gelocaliseerd zal kunnen worden. gegeven, dat nog een vreedzame bijlegging van het Incident bereikt kan worden. In militaire kringen in Tokio hoopt men echter nog op een beperking van de ge vechten tot het district Wangping. De gevechten weer gestaakt, eer^,vSMrwfie<F?n vaHf jettérkimdiaen wordt den"patriarch van Varnava zou worden ge- Ook In gingen v^ lettérkund gen w houden, heeft verboden, aangezien zij wist ^ri^et OnTanlfSerd de drijver Boris dat onverantwoordelijke elementen zouden Pilniak gearresteerd, terwijl ten slotte het gerucht in omloop is. dat Mirski, een lid van een hoogadellijk geslacht, die grooten naam heeft gemaakt als letterkundig cri ticus, eveneens gearresteerd zou zijn. TSJECHO-SLOWAKIJE De kabinetscrisis. Hodza. die met de vorming van het nieuwe ministerie is belast, heeft ziin besprekingen met de vertegenwoordigers der oolitieke partijen voortgezet. De onderhande ingen duurden tot laat in den avond. Volgens de eerste Indrukken, die men gisteravond kreeg ls het essentieele deel van het vraagstuk van den graanprijs tlidens deze eerste on derhandelingen opgelost. Men denkt, dat nogen van deze gelegenheid gebruik te maken om de orde te verstoren Niettegenstaande dit verbod werd ge tracht toch een processie te houden. Een groep van een duizendtal communisten en andere personen organiseerden optochten, welke van de kathedraal naar het centrum der stad moesten trekken. De politie greep in en verzocht dc betoo- gers zich te verspreiden. De geestelijken trokken zich in de kerk terug en de poli tie verspreidde de'overige personen. Na veertig minuten geduurd te hebben, waarbij levendig mitrailleur- en geschut- De gisteren door Nanking overhan- vuur werd uitgewisseld, ls de strijd weer digde antwoordnota wijst den weg gestaakt. De spoorwegdienst Peiping— naar de oplossing van het conflict. Dc Tientsin is geschorst. VEREENIGDE STATEN Om de hervorming van het federale Hooggerechtshof. VIER OPSLAGPLAATSEN IN DE ASCH GELEGD TE ALMELO. In de oude binnenstad van Almelo heeft vanmorgen in de vroegte een felle brand gewoed, waardoor vier opslagplaatsen in de asch zijn gelegd, terwijl aan twee woon- °rof. Gerbrandy voorzitter van den Radioraad. Bij Kou. besluit is voor het tijdvak van 19 Juli tol en met 31 December a.s. benoemd tot voorzitter van den ra dioraad en tot lid tevens voorzitter van d* radio-omroep-controle-commissle: prof. mr. F. S. Gerbrandy, lid van den radioraad. Voorts is bij beschikking van den minls- In den strijd om de hervorming van het federale Hooggerechtshof volgens de plan- in gebruik bij den orgeldraaier Bruggeman, Hodza ln staat zal zt.in den bondspresident nen van president Roosevelt heeft zich een die er een paard en een orgel had onder- Benesi tegen het midden dezer week de nieuwe factor voorgedaan, doordat de gou- gebracht. lijst van ministers voor te leggen. verneur van New York, Herbert Lehmann, Ook de zolderverdieping van het huis, be- Vandaag za' hli zijn besprekingen voort- die door dan OTesldent vroeger zijn „goede woond door den heer Veneman, raakte in zetten met vertegenwoordigers der coalitie rechterhand" genoemd is, zich aangeslo- brand. Hier ging een partijtje graan verlo- en deskundigen Daar Hodza in den loop ten heeft bij de tegenstanders van dezen ren. De brand kon evenwel spoedig worden van den eersten dag de vertegenwoordigers maatregelen. beperkt. De woning van Bruggeman kreeg heeft ontvangen van de coalitie, die door Toen de leden van den Senaat terug- eveneens lichte brandschade, hun partijen, welke reeds te voren zl'ting keerden van de teraardebestelling van het De groentenhandelaar Arends en de heer in het ministerie hadden, van volmachten stoffelijk overschot van den meerderheids- waren voorzien, gelooft men in het alge- leider in dit lichaam, Joe T. Robinson, meen in goedingelichte kringen niet aan kreeg men den indruk, dat zij geneigd een uitbreiding der ceal'tie. Waarschijn Uk Waren een behandeling van het ontwerp zal de kabinetswijziging zich slechts tot een I betreffende de hervorming van het Hoog- huizen schade werd aangericht. Twee paar- ter van binnenlandsche zaken prof. Oer- den zijn in de vlammen omgekomen brandy benoemd tot voorzitter van de al- De brand is vermoedelijk ontstaan In de „emeene programma commissie en lid, te- loods van den groentenhandelaar Kist. In vens voorzitter van de Indlë-programma deze loods, waarin een paard gestald stond, -jommissie en de commissie voor den draad waren verschillende goederen opgeslagen, omroep. Van hieruit heeft het vuur zich medege- Bepaald ls dat deze benoeming geschiedt, deeld aan de opslagplaatsen van den heer v00r zoover betreffende de algemeen pro- Arends, eveneens groentenhandelaar. van de ,ramma-commissie en de Indië programma firma Hagedoorn. die de loods als opslag-coinmissie van 19 Juli tot en met 31 De- plaats voor tabak gebruikte en aan de loods cember a-s., en voor de commissie voor Bruggeman zijn niet tegen brand verzekerd. Voor de brandweer, die met veel mate riaal den brand bestreed, was het vrijwel den draadomroep voor het tijdvak gedu rende hetwelk de commissie de haar opge dragen taak nog zal hebben te verricihtën, DE ARBEIDSVOORWAARDEN BIJ „DE SCHELDE". Een nieuwe regeling getroffen. Beg.n Mei werd op de Koninklijke Maat schappij „De Schelde" een loonsherzienlng toegepast, waarvan de verhooging volgens de directie een verdeeling van 2900 centen wijziging in personen beperken. POLEN De aanslag op kolonel Koe. onmogelijk lets van beteekenis uit te rich- beteekende onder ruim 1800 man ten, daar de houten loodsen als fakkels £ersoneel gerechtshof uit te stellen, totdat morgen brandden. Een schaftlokaal van een aan- Deze herziening bracht echter geen be- •- 1grenzende confectiefabriek kreeg water-1 vrcriigir|g schade doordat, tengevolge van de hooge Na een tweetal conferenties op het kan toor van den metaalbond te Den Haag. Het schijnt thans vast te staan, dat de dader van den aanslag op kolonel Adam 1 Koe, de werklcoze bouwvakarbeider Wojc- gouden hebben weten te krijgen, dat eenig zek Bieganek is, geboren in het 1 Robinson's opvolger zal zijn aangewezen. Intusschen zijn de voor- en tegenstanders van het. ontwerp gereed voor den strijd. Naar verluidt hebben vrienden van senator Pat Harrison, democraat, en een van de senatoren, die het meest kans schijnen te maken tot opvolger van Robinson gekozen te worden, dezer dagen hun invloed aan gewend bij de democratische tegenstanders van het wetsontwerp, waarbij zij gedaan ITALIË. Polen stelt eere-consu'aat in te Addis Abeba. De Poolsche regeering heeft besloten te Addis Abeba een eere-consulaat ln te stel len. dat ondergeschikt zal zijn aan het consulaat-generaal van Polen te Rome. Pozen ln 1908 en Lid van de nationaal de mocratische partij, de groote rechtsche op positie-partij. Hij was de zoon van een ge zeten boer. Zijn gearresteerde broer Jan, bij wien hij twee jaar geleden logeerde, verklaarde hem sedert een jaar niet meer te hebben gezien, maar toch wordt hij ter beschikking van de justitie gehouden. gebied uitstel ln de behandeling komt van het temperatuur, de automatische bluschlnst-al- latle in werking trad. Een paard van den heer Veneman, dat in een reeds in brand geraakt schuurtje stond, kon nog naar buiten worden gebracht. GENERAAL SNIJDERS EN „NATIONAAL HERSTEL". In verband met het aftreden van gene- het heeft „de Schelde" zich thans tegenover de algemeene, roomsch-katholieke en christe lijke werknemersorganisaties in de metaal industrie bereid verklaard tot de volgende concessies le een algemeene verhooging van het uurloon met twee cent. 2e. in de plaats van drie dagen een volle week vacantle, waarvan echter de Donder dag door het personeel gratis moet worden ingehaald. De onderneming zal van 2 tot en met 7 voorstel om het ontwerp terug te zenden PL. - JP naar de juridische commissie. Verscheidene raai Snijders als eerevoorzitter van republikeinen zijn echter geporteerd voor een zoo spoedig mogelijk ln behandeling nemen van dit voorstel. In kringen, die in nauw contact staan met het Witte Huis verklaarde men gister avond, dat president Roosevelt en zijn De reden van den aanslag is nog steeds raadgevers vertrouwen, dat de Senaat de niet bekend, doch men vermoedt, dat het pogingen om het wetsontwerp op de her toetreden van enkeie leden van de natlo- vorming van het federale Hooggerechtshof Of hij hiertoe nog zal overgaan, zal gene naal-democratische partij tot de nationale terug te doen zenden naar de commissie raai Snijders laten afhangen van een reor- Naar wii vernemen wordt de broeder unie van kolonel Koe niet vreemd ls aan voor Juridische aangelegenheden zal doen ganlsatle van „Nationaal Herstel" en de den Mikado van Jan^n nrlns Chlchibu, »**r w 2—1 „Verbond voor Nationaal Herstel", hebben P wij ons tot den generaal gewend, met het Augustus worden stilgelegd. Het personeel verzoek, de reden van zijn bedanken mede telt ruim 2000 man. te deelen. I De werknemersorganisaties hebben met Generaal Snijders wensehte zich echter resultaat genoegen genomen, over de aanleiding tot dit bedanken niet uit te laten. Wel legde hij er den nadruk j °P' dat h,y n'et ult het verbond ls getreden. prins CHICHIBU IN ONS LAND. deze daad. Te Warschau en ln de provincie zijn vele arrestaties verricht.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2