BINNENLAND Donderdag gaat de tweede „Kctntoeng" naar Indië LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Dinsdag 20 Juli 1937 Prins en Prinses weer te Soestdijk. J. Lazonder t Nieuw rijwielplaatje. CUN/T EN IITTE&EM VRAGENRUBRIEK Insiantlne Zal de „Doejoeng" het er beter afbrengen? „Zonder geluk vaart niemand wel", zegt kapitein 't Hart. Gisternamiddag te kwart over zes zijn H.M. de Koningin en H.K.H Prinses Ju liana in een open auto uit Den Haag ten paleize Soestdijk aangekomen. Bij den Ingang van het Palels had zich een groot aantal belangstellenden verza meld die de Koninklijke personen harte lijk toejuichten. Na een kort oponthoud is H.M. de Ko ningin naar Het Loo doorgereden, waar ZIJ om kwart over zeven arriveerde. Gisteravond te half tien is Prins Bern- hard in zijn Zeppelin Maybach, waarvan de kap was neergelaten, uit Reckenwalde ten paleize Soestdijk teruggekeerd. De Prins werd verwelkomd door Prinses Ju liana. Oud-directeur en reorganis&tor van den Postchèque- en Girodienst overleden. Man van groote bekwaamheid. Op 66-Jarlgen leeftijd is te Den Haag overleden de heer J Lazonder, oud-direc teur van den Postchèque- en Girodienst. De heer Lazonder. die op 25 October 1870 werd geboren, trad op 18 Mei 1889 ln dienst der posterijen als surnumerair te Schoon hoven en was vervolgens in Harderwijk als zoodanig werkzaam. IN 1936 LAAGSTE LOONEN. Indexcijfers toonen in het eerste halfjaar van 1937 eenlge stijging aan. De zesde aflevering van het maand schrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek bevat de nieuwste indexcijfers van contractloonen en van uurverdien sten, welke door dit bureau zijn berekend. Voor het eerst sedert een reeks van la ren blijkt het indexcijfer der contractloo nen geen verdere daling te vertoonen. In het eerste halfjaar 1937 steeg het n.l. van 84 tot 85 (1926—1930 100). Het indexcijfer der uurverdiensten over dezelfde periode is nog niet beschikbaar. In het tweede halfjaar 1936 is het gedaald tot 82, terwijl het cijfer over het geheele Jaar 1936 83 bedroeg 11926—1930 1001. Daar sindsdien in de bij dit cijfer be trokken bedrijven geen loonsverlaging ln een aantal hiervan daarentegen loons- verhooglng heeft plaats gehad, kan men aannemen, dat ook het indexcijfer der uurverdiensten in 1936 zijn laagsten stand heeft bereikt. HANDELSBETREKKINGEN MET TSJECHO-SLOWAKIJE. Eenige verdragscontlngenteeringen verruimd. De Regeeringspersdienst meldt: Dezer dagen zijn de besprekingen over de handelsbetrekkingen tusschtn Neder land en Tsjecho-Slowakije, welke sinds eenlgen tijd te Den Haag werden gehou den, beëindigd. Over en weer zijn eenige verdragscontingenteeringen verruimd. GENERAAL SNIJDERS HIT NATIONAAL HERSTEL. Naar de „NH.Crt." verneemt, is gene raal C. J. Snijders, oud-opperbevelhebber van land- en zeemacht, eere-voorzltter van het Verbond voor Nationaal Herstel, uit dit verbond getreden. NOG GEEN VERLICHTING VAN BELASTING IN 1937/1938. Als gevolg van de economische crisis is de belastingdruk gedurende de laatste ja ren geleidelijk zwaarder geworden. De sinds eenige maanden Ingetreden ver betering in den economischen toestand zal eerst geleidelijk in de opbrengstcijfers der inkomsten-belastingen merkbaar worden, zoodat het niet te verwonderen is, dat deze verbetering ook voorloopig nog gepaard gaat met een verzwaring van den belas tingdruk op het Inkomen. Duidelijk wordt dit wederom, voorzoover den gemeentelijken belastingdruk op het inkomen aangaat, uit enkele gegevens be treffende de gemeentefondsbelasting, welke zijn opgenomen in de zoo juist verschenen zesde aflevering van het maandschrift van het centraal bureau voor de statistiek. Ondanks de crisis blijken er nog steeds gemeenten te zijn, die rechtstreeks geen opcenten op de gemeentefondsbelasting heffen. Het aantal is evenwel gedaald van 113 over 1933/1934 tot 19 over 1937/1938. Het aantal gemeenten met minstens het normale maximum aantal opcenten (80 tot en met 1934/1935 en 55 van 1935/1936 afi is in dit tijdvak gestegen van 655 tot 928. Het aantal gemeenten met 100. resp. 75 op centen is zelfs gestegen van 272 tot 697. Het aantal gemeenten, dat zich in de eerste klasse heeft gerangschikt, is gedaald van 86 over 1933/1934 tot 18 over 1937/1938. Over hetzelfde tijdvak is het aantal ge meenten der tweede klasse gedaald van 170 tot 53. Het aantal gemeenten der derde klasse is daarentegen gestegen van 822 tot 987. INDISCHE PADVINDERS EEREN ADMIRAAL DE RUYTER. De Ned.-Indische padvinders, die ter ge legenheid van de jamboree ln het moeder land vertoeven, hebben gistermiddag een krans op het graf van admiraal De Ruvter ln de Nieuwe Kerk te Amsterdam gelegd. Wijlen de heer J. Lazonder. Onmiddellijk na zijn benoeming tot commies op 16 November 1891 werd hij werkzaam gesteld bij het hoofdbestuur der P TT, alwaar hij ruim 18 jaar gedeta cheerd bleef en bij keuze werd bevorderd tot commies der posterijen en telegrafie le klasse. In deze functie was hij o.a. chef van de afdeellng brievenvervoer en rege ling van den postdienst. Den lsten Juni 1910 volgde zijn plaatsing als chef van de pakketpost en inklaring aan het spoorweg station te 's-Gravenhage en vervolgens als chef van de afdeellng brlevenbestelling ten postkantore aldaar. In de Jaren 19111916 was hij directeur van de Post- en Telegraafkantoren te Was pik en Zevenbergen. Op 1 Maart 1916 volg de zijn aanwijzing als hoofdcommies ten postkantore Utrecht en trad hij op als chet van de afdeellng postbehandeling en be stelling. Den 16 Januari 1918 werd hij be noemd tot directeur van het Post- en Tele graafkantoor te Leerdam. Zijn uitgebreide kennis van 't dienstvak, alsmede zijn Juiste kijk op het personeel bezorgden hem de benoeming tot eerste voorzitter van de commissie van beroep (het postale scheids gerecht). Op 1 Mei 1920 werd hij benoemd tot inspecteur in algemeenen dienst bij het hoofdbestuur, ln welke functie hij tevens belast werd met het voorzitterschap van de commissies voor de verschillende examens in den postdienst. Den lsten November 1921 volgde zijn benoeming tot directeur van het postkantoor te Rotterdam. De dienstleiding maakte meermalen ge bruik van zijn helder Inzicht door hem in tal van commissies te benoemen w.o. de classificatiecommissie, de reorganisatie commissie Nolting, en de commissie van overleg. Gedurende zijn directeurschap te Rotterdam werd o.a de dienst van het oude postkantoor naar het nieuwe gebouw aan den Coolsingel overgebracht. Eindelijk volgde op 5 Mei 1924 lijn benoeming tot directeur van den Post chèque- en Girodienst. Dit zette de kroon op zijn werken. Men zal zich her inneren, hoe ddar in vijf maanden or de en regelmaat werden geschapen en de dienst op 1 October 1924 kon wor den heropend. Met vaste hand had hij den opbouw geleid en met kennis van zaken de re geering omtrent het te volgen systeem geadviseerd. Onder zijn krachtige lei ding mocht de Postchèque- en Giro dienst zich bij voortduring in het be lang van de gemeenschap in groei en bloei verheugen. De regecring beloonde zijn verdiensten door benoeming tot Ridder in de Orde van den Nederland- schen Leeuw en tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau. Met ingang van 22 Juli verkrijgbaar. Met Ingang van 22 Juli zullen op de kantoren der posterijen verkrijg baar zijn de rijwielbelastingmerken voor het belastingjaar 19371938. (1 Augustus 1937 tot en met 31 Juli 1938). Gedurende het tijdvak van 1 tot en met 8 Augustus zal geen boete zijn verbeurd wegens 't op den openbaren weg berijden van een rijwiel, zonder voorzien te zijn van het verelschle belastingmerk. DE AANBIEDING DER PRINSELIJKE STANDAARDS. Het aanbieden, op Zaterdag 31 Juli, ten paleize Soestdijk, van de Prinselijke paleis- en autostandaards met het nieuwe wapen van prins Bernhard, zal geschieden in den tuin van het paleis. De burgerleden en do nateurs van „De Princevlag" die, voorzien van insigne, in grooten getale naar Soest dijk zullen komen, worden ln den palels- tuin in een halven cirkel rond het bordes in de paden opgesteld, vanwaar zij dan de aanbieding van de standaards, welke ge dragen worden door Prlncevlagleden, die dien dag van de Internationale vierdaag- sche terugkeeren, bijwonen. Ook de aan bieding van het album vindt op het bordes plaats. Ten einde een gelijktijdig binnentreden in den paleistuin mogelijk te maken, staan de afdeelingen van „De Princevlag", die op één na alle vertegenwoordigd zullen zijn, om 4 uur verzameld ln de Torenlaan ln het Koninklijk domein, waarna opgetrokken wordt langs het Waterloomonument en het twee dagen tevoren onthulde standbeeld van Christoffel Pulman. De Princevlag-tamboer- en pijperkorp sen, welke medekomen, worden tot een groot korps van 200 tamboers, pijpers en trompetters vereenigd, hetwelk op 't gras veld tegenover het Prinselijk paar komt te staan en bij het hijschen van den Prinse lijken standaard de eere-signalen geeft en gedurende het défilé de model-tamboers- trompetters en pijpermarschen uitvoert. De getiniformde leden met rood-wit- blauwe en oranje-blanje-bleu-vlaggen zul len een eerefront op het pad tegenover het bordes vormen en met de vlaggen het saluut aan het Prinselijk paar brengen. Ook bij het overhandigen der standaards en bij het spelen der volksliederen wordt het saluut gebracht, terwijl zij het défilé In den tuin zullen openen. Vervolgens defi- leeren de burgerleden en donateurs met vlaggen, waarbij het muziekkorps „Juliana" deflleermuziek en de volksliederen ten ge- hoore zal brengen. Alle deelnemers (stère)" zullen een herln- nerlngsteeken ontvangen. VERSPREIDE BERICHTEN. De gewone audiëntie van den minis ter van Koloniën zal In de maanden Juli en Augustus niet plaats hebben. Na een langdurige ongesteldheid ls gisteren in den ouderdom van 64 Jaar te Nijmegen overleden de gep. kolonel tlt. der infanterie C. Koning, oud-commandant van het 15e regiment infanterie. FEDERATIE VAN VERVENERSBONDEN OPGERICHT. In een gisteren te Emmen gehouden ver gadering van vervenersbonden in de pro vinciën Groningen, Drente en Overijsel is in beginsel besloten tot oprichting van een federatie van vervenersbonden. benevens tot stichting van een proefbedrijf voor de vervening, ten einde te geraken tot een meer ratloneele turfwinning. Het voorloo- plge bestuur bestaat uit de voorzitters en secretarissen der verschillende verveners bonden. DE „HERTOG HENDRIK" VAN BORDEAUX VERTROKKEN. Hr. Ms. „Hertog Hendrik" is gister middag van Bordeaux naar Den Helder vertrokken. DE HEER E. DE HOOP ZEVENTIG JAAR. Morgen zal de heer E. de Hoop te Amster dam. een bekende figuur in den diamant handel en het bioscoopwezen, zijn zeven tigsten verjaardag vieren. De heer de Hoop behoorde tot degenen, die den stoot hebben gegeven tot de stich ting van de beurs voor den diamanthandel. Hij was voorzitter van de bouwcommissie en ook jarenlang lid van de commissie van geschillen van de vereeniging „beurs voor den diamanthandel" en ls tot heden nog voorzitter van de commissie van obligatie houders. De heer de Hoop was verder een der op richters van den Nederlandschen bioscoop bond, waarvan hij gedurende 15 jaar pen ningmeester was. Daarnaast was hij jaren lang voorzitter van de afdeellng Amster dam van dien bond. Nadat hij zich uit het actieve vereenigingsleven had teruggetrok ken, werd hij benoemd tot eere-lid van den bond en tot eere-voorzitter van de afdee- ling Amsterdam. Ook op het gebied van filmverhuur heeft de heer de Hoop veel werk verricht en als zoodanig eenige belangrijke filmwerken naar ons land gebracht. Morgen zal in het hotel l'Europe van 2 tot 5 uur gelegenheid bestaan hem met zijn zeventigsten verjaardag geluk te wenschen. GABRIEL PIERNÉ. t Een oudere Leidsche schrijft ons: Het was in April 1921, de Lèldsche Zang- vereeniging van de Maatschappij ter Be vordering der Toonkunst was ln vollen bloei onder de krachtige leiding van den heer Anton Tierle. Dien winter hadden we La Croisade des Enfants van Gabriel Pierné ingestudeerd, een geheel nieuw werk en voerden dit uit onder leiding van den componist. Het was een gebeurtenis in de Sleutel stad en de groote zaal van de Stadsgehoor zaal was meer dan uitverkocht. De Zangvereeniging heeft eenige jaren geleden opgehouden te bestaan en Gabriel Pierné Ls dezer dagen heengegaan. De „N.R.Ct." memoreert zijn optreden in de Doelen in Rotterdam; lk wil nu niet nalaten de Leidenaars er aan te herinne ren, dat wij Gabriel Pierné ook ln ons midden gehad hebben. P. B. te L. Lelden, Hoofddorp, Am sterdam. 45 K.M. De boot Amsterdam Harderwijk vertrekt van de De Ruyter- kade. De vertrekuren zijn alle dagen 8,30 uur en 's Zondags een extra dienst om 10 uur voorm en 6 uur nam. Per persoon retour 60 ct. tweede en 75 ct. eerste klasse, rijwiel 30 ct. Enkele reis p.p. 50 ct. eerste en 40 ct tweede klasse. Een retour ls altijd geldig. Harderwijk. Elspeet. Uddeler- meer, Apeldoorn, Beekbergen. 36 K.M. H. de R. te L. Het adres van den mi nister van sociale zaken is prof. mr. C. P. M. Romme, Richard Wagnerstraat 1, Am sterdam (Zuid). K. W. te L. De boot Amsterdam- Lemmer vertrekt van de De Ruyterkade. De boot vertrekt 's morgens om 9,15 uur, 's Zaterdags ook om 14,30 uur. De retour- prijs per persoon ls eerste klas f. 2,25 en tweede klas f 1.50 Het vervoer van een rijwiel kost f. 0,25. Een retour ls een maand geldig. J. D. p. te L. Leiden, Voorburg, Delft, Rotterdam, Dordrecht, Werkendam, Nleu- wendijk. 78 K.M. i4*üe! zich rtief ten volle aan Uw arbeid wijden, wan neer neuralgie en luste loosheid dat verhinderen. Onthoudt goed stilt en voorkomt pijnen! 4822 Clngez. Med.)' ca (Van onzen redacteur) Blinkend in de «ftralende zomerzon, ligt de zilvergrijze tin-baggermolen „Doejoeng" ln het stille haventje van de werf van J. en K. Smit te Kinder dijk. Hoog rijst de enorme opbouw boven de werkplaatsen uit. Slechts enkele kranen en de schoorsteen van de ketel makerij hebben zich niet laten over vleugelen. Zij winnen het nog in hoog te van deze drijvende tinfabriek, die na maanden lang in het middelpunt van de Kinderdijksche belangstelling te hebben gestaan nu Donderdag dc lange en moeilijke reis naar Billiton zal aanvaarden. Het ls een wonder van techniek, wat daar in Kinderdijk op het 70 meter lange en 24 meter breede ponton ls gebouwd. Men noemt het een schip, waarschijnlijk omdat het drijft, maar dat ls dan ook de eenige overeenkomst, die tusschen een boot en de Doejoeng bestaat. Doejoeng ls het Indische woord voor zee koe; de Doejoeng ls een zeekoe, log, plomp en zwaar. We gebruikten reeds de benaming „drij vende tinfabriek" en dat was werkelijk geen overdrijving. Aan de achterzijde wordt de ertshoudende grond opgebaggerd en na het afleggen van een langen weg waar de eene wasscherlj op de andere volgt, wordt aan de voorzijde het vuil weer overboord gespoten, terwijl het tin zorg vuldig ln houten bakjes wordt opgevangen. Alle machines, waaronder de allermo dernste, worden electrisch aangedreven door stroom dien de „Doejoeng" zelf pro duceert. De ruimte in het ponton ls geheel vol gebouwd met, brandstof-, water- en bal- lasttanken; tijdens het transport zullen ze alle leeg zijn. Om eenig Idee van dit wonder der tech niek en het menschelijk vernuft te krij gen, moet men het zelf hebben gezien en zij, die daartoe in de gelegenheid zijn ge weest, zullen zich zeker niet verwonderen wanneer zij hooren dat dit „koetje" voor f. 1.854.000 is verzekerd. Er ls nóg een plaatsje in ons land, waar elk gesprek begint en eindigt met de „Doe joeng". In het oude stadje Maassluis, waar tot voor enkele tientallen jaren de haringvis- scherij welvaart en voorspoed bracht, doch dat men nU nog slechts hoort noe men, wanneer een ln nood verkeerend schip hulp behoeft of wanneer er, zooals ln dit geval, weer zoo'n zeetransport op het programma staat dat alle andere sleepbootmaatschappijen maar liever aan de blauwpljpers van Smit en Co overlaten liggen twee stoere zeesleepers, wier na men over de geheele wereld in scheep vaartkringen een welverdiende bekendheid genieten. Het zijn de „Humber" en de „Oostzee", die de voor een buitenstaander bijna onmogelijk lijkende opdracht heb ben gekregen om de „Doejoeng" naar Bil liton te sleepen. De 1500 P.K. sterke „Humbel"', een boot met een roemrijk verleden, die aan de moeilijkste sleepreizen heeft deelgenomen, was aan het einde van de vorige week reeds klaar voor „de lange trip", zooals de sleepbootgast zegt. Diep af gebunkerd ligt hij met zijn twee korte blauw-gebande schoorsteenen in de Maassluisohe buitenhaven. Brandstof kan op deze reis „duur" zijn, heeft men blijk baar gedacht, geen plaatsje werd onbenut gelaten; zelfs op het achterschip heeft men de zakken steenkool hoog opgestapeld, zoo dat er maar nauwelijks plaats overblijft vaor de ruim 160 meter lange 18 duims (plm. 45 c.M.) Manlllatros, die straks de verbinding tusschen sleepboot en sleep zal moeten vormen. Wat verder op ligt de kleinere en tevens nieuwere „Oostzee". Kapitein Hoogvliet, „de ouwe" van de „Oostzee", heeft een vooruitzienden blik gehad, toen hij enkele weken geleden te- rugkeerende uit Spanje, heeft gezegd: „Laat die rood, wit. blauw geschilderde radiohut maar zoo, het kan nog wel eens te pas komen!" Eerst Zaterdag jJ. is besloten dat ook de Oostzee" met het transport mee gaat, zij het dan voorloopig slechts tot Algiers. Zaterdagavond zijn we eens een praatje gaan maken met den heer Barend 't Hart, kapitein van de „Humber" en tevens com mandant van het geheele transport. De „Doejoeng" ls niet de eerste tinmolen die aan zijn zorgen wordt toevertrouwd. Met de oude „Zwarte Zee" bracht hij in 1927 de „Soerabaya" naar Indië, terwijl het ook zoo ontijdig aan de Zuidkust van Engeland geëindigde transport van de „Kantoeng" onder zijn leiding stond. Ja in '27 ls die reis prachtig gegaan, zoo vertelt kapitein 't Hart. Binnen de maand zaten we al in Port Said. De „Humber" had toen ook een molen, maar die heeft er niet veel plezier aan beleefd. Al dadelijk maak te hij water. In het begin konden de run ners (degenen die op het gesleepte schip zijn) het aardig bijhouden, maar ln de Middellandsche Zee werd het veel slimmer en het is maar net op het kantje af ge weest, dat ze hem in Malta hebben kun nen binnenbrengen. Of we de „Doejoeng" goed over zullen krijgen? Och waarom niet. Zonder geluk vaart niemand wel, zegt het spreekwoord en dat geldt ook voor ons. Een tinmolen ls nu wel direct geen mak kelijke sleep, maar als het weer een beetje meewerkt en we hebben een matig windje mee dan „kan Je hem om Je vinger win den." Maar bij tegenwind het hoeft niet eens veel te zijn kan het buitengewoon moeilijk worden. De vaart ls er direct uit, de sleep gaat) dwars achter je liggen en op allerlei ma nieren wordt je het leven zuur gemaakt De snelheid? Dat zou lk ook wel willen weten. Het kan 2 mijl. maar net zoo goed 4 mijl zijn, dat hangt natuurlijk ln hoofd zaak van zee en wind af. Met de „Soerabaya" ln '27. rekenden we 90 a 100 mijl per etmaal, het werden er 110. Maar dat zullen we met de „Doejoeng" wel niet halen, die ls een stuk grooter en veel zwaarder; hij weegt maar eventjes 3'/j duizend toni We zullen het af moeten wachten, daar om gaat de „Oostzee" voorloopig ook maar tot Algiers mee. Als het tegenvalt, is het best mogelijk, dat hij of misschien de „Ebro". die leeg van Indië naar huis komt, nog een eindje met ons meegaat, b.v. tot Port Said. De tijd hebben we ruim genomen: 4 maanden is de rekening, dat wil dus zeg gen midden November in Indië. Half September moeten we in den Indi- schen Oceaan zijn om van de moesson- kentering te profiteeren. Zijn we er vroe ger of blijft de West-moesson lang door staan, dan wachten we eenvoudig een poosje voor we den grooten oversteek gaan wagen. Zijn er op de „Doejoeng" nog bijzondere maatregelen genomen? De losse rommel, zooals goten, worden 'op een molen altijd gedemonteerd en aan dek vastgezet; dat is nu ook weer gebeurd. Dan hebben we verder ook de emmers van den ladder laten halen. Op de „Kantoeng" waren ze er op gebleven en daardoor lag het zwaartepunt natuurlijk een stuk hoo- ger. Een andere nieuwigheid is dat de „Doe joeng" zich met zijn eigen motorpompen lens zal kunnen pompen als het noodig ls. Op de andere molens waren alleen maar een paar handpompen, waar met storm weer natuurlijk weinig mee was te begin nen. Tenslotte is er een ingenieuze alarmin stallatie aan boord. Zoodra er water in het ponton komt, gaat er een alarmbel; de runners zullen dus nooit verrast kunnen worden door het water. Een groot bezwaar op de andere molens was altijd, dat onze jongens, die aan boord zaten, het schip niet voldoende kenden. Als er wat haperde moesten ze dikwijls te lang zoeken, voor ze de oorzaak hadden gevon den. Op de „Doejoeng" gaan nu twee ma chinisten mee. die den geheelen bouw heb ben meegemaakt en dit dus precies weten hoe de molen in elkaar zit. In totaal komt er zes man op de „Doejoeng". Vier van den sleepdienst en dan die twee machinisten. Een me- ter of tien boven het dek, in de hane- balken, is een huisje getimmerd, daar zullen ze zich een maandje of vier kunnen gaan zitten vervelen, tenmin ste als de reis een vlot verloop heeft, maar als het tegenloopt enfin dan hebben wij het op de sleepboot ook niet „lekker", maar daar moet je maar niet aan denken. Als je dat deed zou je beter koetsier kunnen worden! We vragen kapitein 't Hart of het waar Is dat de op stapel staande molens per vrachtschip naar Indie zullen worden ver scheept en daar in eikaar zullen worden gezet. Diepe rimpels trekken over zijn ge richt! Dat heb ik ook gehoord: het' zou voor ons een leelijke strop zijn. maar en zij" stem klonk weer wat opgewekter ik ge loof eigenlijk, dat ze eerst eens willen aan zien hoe wij het er af brengen. Nou, aan mij zal het niet liggen. Die vorige hebben we verspeeld, dat is waar, maar elke vrachtboot komt ook niet zonder averij in Indië. En daar een molen in elkaar zet ten vroeger hebben ze het ook eens geprobeerd, ze zeiden dat ze er meteen ge noeg van hadden. Met een stevigen handdruk en een „u komt nog maar gerust eens praten", nemen we, na hem een goede reis te hebben toe- gewenscht, afscheid van onzen vrlendellj- ken gastheer. 2-3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10