LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 17 Juli 1937 Reino insectendood SPORT voetbal. Stcidsnieuws Binnenland wielrennen. waterpolo. Buitenland VRAGENRUBRIEK korfbal. uit ned. oost-indie. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 760. Hedenmiddag 3 uur; 771. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 769.5 te Roche- lort en Avord. Laagste barometerstand 757.3 te Jan- mayen. Verwachting: zwakke tot matige ver anderlijke wind, later uit Zuidelijke rich tingen. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Iets warmer. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De barometers zijn in het geheele waar nemingsgebied aanzienlijk gestegen en zijn giootendeels nog stijgende. Over Engeland en Schotland ontwikkelde zich een rug van hoogeluchtdruk met standen boven 765 m.M. De depressiekern welke gisteren be westen Ierland lag. trok naar het Noorden en werd minder diep. In Scandinavië waaien zwakke winden met meest licht bewolkte lucht, alleen langs het Zuidelijke deel van de Noorsche kust is de lucht betrokken met regen, ook in Ierland en West-Engeland valt plaat selijk nog lichte regen evenals in de omge ving van de Duitsche bocht. Overigens is in 't geheele waarnemingsgebied de lucht op geklaard met zwakke winden uit uiteenloo- pende richtingen. De temperatuur is in Duitschland vrij aanzienlijk gedaald, in Scandinavië en op de Britsche eilanden is zij gestegen, overigens loopen de veran- ileilngen uiteen. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Berlijn: West, 14 gr. C„ bewolking. Parijs: Windstil, 16 gr. C„ goed. Londen: N.W., 19 gr. C., mooi. Antibes: 22 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATU UR. 9 uur voorm.: 10'/: gr. C. (60 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 12 gr. C. (63 gr, F.l 3 uur nam.: 12'/i gr. C. (64 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zondag. Voorm. te 11 u. 40 min.; voorm. te 0 u. 11 min. Voor Maandag Nam. te 12 u. 50 min.; voorm. te 1 u. 18 minuten. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 'sMiddags 12 uur: 20 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 'sMiddags 12 uur: 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS eai. Zondag: 9.44 nam. tot 4.26 voorm. Maandag: 9.43 nam. tot 4.28 voorm. MAANS- OP. EN ONDERGANG. 17 JuM: op: 0 u. 13; onder: 16 u. 27. 18 Juli: 0 u. 42; onder: 17 u. 18. Vraagt Uw Drogist: 4509 RUIKT EN DOODT BETER P*. J. B. SCHIPPER Santpoort. (Ingez. Mcd.) ATHLETIEK. WEDSTRIJDEN TE RIJSWIJK. .De voetbaivereeniging .Rijswijk" organi- morgen atletiekwedstrijden. waar kan door een groot aantal juniores en dkmes en heeren C-klassers wordt deelge nomen. Nu dit seizoen het klasse-systeem gewijzigd is, beloven deze wedstrijden in teressant te worden De mogelijkheid be gaat nu, dat A. of B-klassers op b.v. de °oo en 1500 meter starten als C-klassers op aistanden van 100 tot en met 400 meter, rerwyl de afstanden boven 1500 meter sl^neens aPkrt gegroepeerd zijn. Door tSf luïste onderverdeeling kan o.m de «ederlandsch kampioen en recordhouder auu meter. Kalkman, morgen uitkomen e, meter. Het zullen wel speciaal e midden-afstanders zijn, die van deze gelegenheid gebruik maken om eens op een uvv,€r ""mmer dan de gebruikelijke 80U, 90 of 1500 meter uit te komen als voM 6 ™n de AV' "Holland" ts 100 meter: E. v. d. Water; 400 meter: H. Vinir- gSo' J' DeJrn- A- ten Ca te en A. 1toZ' t 0 meter: P- Lopez Cardozo; 4x wStiï?eor: M' nom J- v. Nierop, E. v. d. Nie™i t ,v- Benten; Verspringen: J. van i„„-' a kogelstootenM. Deyn Nota80 meter: J. Slot, C. Fuchs, W. voorcof' font; 4x80 meter estafette met ^mensteiling; verspringen: C. ZEILEN. De Kaagweek. Prachtig zeilweer. (Van onzen eigen verslaggever). Tot blijde verwondering en groote vreugde van de talloos velen, die spor tief of zakelijk rechtstrceksch belang hebben bij een gunstig verloop der Kaagweek, is hel weer ten goede om geslagen en heeft een flinke bries uit het noordnoordwestcn het wolkengor dijn uitecngescheurd. Wel is de hemel niet smetteloos blauw, doch er is toch volop zon en een behoorlijke wind, twee factoren, welke het welslagen van dezen eersten zeildag bij voorbaat verzekeren. Wegens verhindering van een der vier in geschreven deelnemers kon de team-wed strijd in de Olympiajollenklasse geen door gang vinden, zoodat het programma werd ingezet met den teamwedstrijd in de 12 M2 - klasse. Hieraan werd deelgenomen door J. H. Louwerse en C. P. Gülcher voor Loos- drecht, J. Vorst en C. Mohr voor de Onder linge. J. F. Stap en F. J. de Munnik voor Amsterdam en W. J. H. en C. M. H. Nauta voor de Kaag. Stap was na het vallen van het startschot het beste weg, doch lag, ondanks het feit, dat hij het hoogst aan den wind voer, bij de boei op het Zweiland op de zesde plaats. W. Nauta kroop heelemaal onder den lagen wal en oogstte daarmede ln zooverre succes, dat hij bij de eerste boei de tweede plaats bezette achter Louwerse en voor Vorst, Mohr, zijn broer. Stap, Gülcher en de Mun nik. Het kruisen bracht Stap wederom voor deel. zoodat hij op de Norremeer de tweede plaats innam. Louwerse bleef aan den kop en liet zioh van die plaats niet meer ver dringen. Toen wij het veld in het stoom bootengat weer tegenkwamen op den terug weg van de Dieperpoel was de volgorde aldus: Louwerse, Stap. C. Nauta. Vorst, Gülcher, W. Nauta, de Munnik en Mohr. Bij het ingaan van de tweede ronde la gen de gebroeders Nauta op de derde en vierde plaats, doch in het verdere verloop trad Gülcher in den meest letterlijken zin tusschen beiden, waardoor de finish in de volgende volgorde werd gepasseerd Lou werse, Stap, C. Nauta, Gülcher. W. Nauta, Vorst, de Munnik en Mohr. De stand is dus thans: Loosdrecht 13.1 pnt.; de Kaag en Amsterdam elk 9 pnt. en de Onderlinge 4 pnt. Voor den teamwedstrijd in de 12-voets- jollenklasse kwamen uit J. W. v. d. Berg Jr. en J. W. v. d. Valk Jr. voor de R'damsche Zeiiver.. G. Landsman en E. G. van de Stadt voor de Zaanlandsohe, H. van Suylekom en R. Venema voor de Haarlemsche Jachtclub en Th. van Helvert en W. Stoutenbeek voor De Kaag. Van der Bgrg was hiervan de eénige, die een tweeden man aan boord had; de rest probeerde het .alUeen. Stoutenbeek startte uitstekend èn rondde de boei op het Zweiland het eerst, gevolgd door v. d. Valk, v. d. Stadt, v. d. Berg, Ve nema, van Helvert, van Suylekom en Landsman, maar in het daarop volgende rak naar de Norremeer het eenige kruis- rak werkte van Helvert zich uit de achterhoede naai' voren en nam de leiding. Zijn teamgenoot Stoutenbeek deed het echter heel wat minder goed en verhuisde naar de laatste plaats, terwijl Venema den strijd opgaf. Na het kruisen was de volg orde als volgt: Van Helvert, van der Valk, v. d. Stadt, Landsman, v. d. Berg, v. Suy lekom en Stoutenbeek. Vanzelfsprekend onderging deze volgorde geen ingrijpende wijziging meer; alleen wisselden v. d. Stadt en Landsman nog van plaats. De stand is hier: Rotterdamsche en Zaanlandsche Zeilver. elk 11 pnt.; De Kaag 10.1 pnt,; Haartemsche Jachtclub 3 pnt. De 45-kwadraatkruisers zeilden een zeer regelmatige race, waarvan alleen de uit slag is zooverre een verrassing opleverde, dat de eeuwige winnaar Vermaat, de stuur man van de Walta, op de laatste plaats eindigde. De Benati II met Fenenga aan den helmstok, had zich reeds in de eerste rakken aan het hoofd van het veld ge plaatst, gevolgd door de Föhn van Sijthoff. de Walta van Vermaat, de Coppelstock van Sieverts en de Boekanier van Warners. Deze volgorde bleef tot in de tweede ronde ongewijzigd en toen deed zich het merk waardige verschijnsel voor, dat eerst de Coppelstock en daarna ook de Boekainer de Watla voorbij voeren. Men kan er verzekerd belust is! Jaarverslag Leidsche Voetbalbond. De Leidsche Voetbalbond houdt z'n Jaar vergadering op Donderdag 29 Juli, een o.sg later dan aanvankelijk was vastge steld. Inmiddels is het jaarverslag van den secretaris-penningmeester, den heer W Caro. in druk verschenen. Het is een boek werkje van niet minder dan 31 bladzijden, waarin op vlotte wijze het wel en wee van den bond beschreven wordt. Na gewezen te hebben op de moeilijk heden. welke de competitie ondervonden heeft van den regenval in de tweede helft van het seizoen en vooral ook het kam pioenschap (helaas niet gevolgd door pro motie) van L.D.W.S. te hebben aangestipt, wordt opgemerkt dat de slechte tilden nog steeds hun invloed in den L.V.B. doen gel den. Wederom is er eenige teruggang. Waar echter aldus het verslag de meeste vereenigingen zich goed konden handhaven en enkele nieuwe vereenigingen in plaatsen in de omgeving, waar nog geen L.V.B.-club gevestigd is. klaar staan om toe te treden, hebben wij gegronde hoop, dat het volgende jaarverslag weder van winst zal kunnen spreken. Wel waren er dit seizoen 34 clubs in den bond tegen 32 in het vorige jaar, doch Ket aantal leden liep terug van 2888 tot 2784 Hiervan waren 2410 gewone leden (vorig jaar 2440) en 374 adspiranten( vorig jaar 448). Hieronder volgt een overzicht van de elftallen, uitkomende i» de competities van den L.V.B., waarbij ter vergelijking de ge- Naar wij van de zijde der Ned. Herv. Kerk vérnemen kan nog niet overgegaan worden tot aanvrage van de z.g.n. „hand opening" inzake de predikants-vacature- Ds. Hartwigsen, omdat op één punt nog geen overeenstemming is bereikt tusschen Kerkeraad en Gemeente-commissie. Aan den heer I. H. Cornet, aannemer alhier, zijn door het ministerie van Defensie opgedragen de voorzieningen en herstellin gen aan militaire gebouwen en werken te Leiden en Katwijk. Door de Stedelijke Licht fabrieken weijd aan dezelfde firma de:: bouw van een hoogspanningsstation aan de v. d. Duinstraat alhier, opgedragen. VERHOOGING VARKENSPRIJZEN. Wij vernemen van bevoegde zijde, dal de prijzen van de met ingang van Maandag 19 Juli a.s, aan de Nederlandsche veehou derij centrale te leveren varkens, bestemd voor baconbereiding, met 2 ct. per kilogram geslacht gewicht worden verhoogd. JONGEN VERDRONKEN. Vanmorgen is aan de De Ruyterkade te Amsterdam een 14-jarige jongen bij het spelen in het water geraakt. Na vijf kwar tier dreggen wist men den jongen weer naar boven te halen. Hij bleek toen reeds te zijn overleden. tallen van het vorige jaar tusschen haak jes geplaatst zijn. Zondagcompetitie: Gewone elftallen^62 (58) Juniores-elftallen 7 (7) Adspiranten-elftallen 18 (25) Zaterdagcompetitie Gewone elftallen 43 (45) Adspiranten-elftallen 8 (7) Totaal 138 (142) De teruggang komt dus hoofdzakelijk voor rekening van as adspiranten-elftallen der Zondagcompetitie. Wat de financiën betreft, blijkt uit het verslag dat de ontvangsten (een saldo van het vorig jaar van f. 37.09 Inbegrepen) hebben bedragen f. 3355.26 en de uitgaven f. 3332.12. zoodat het saldo op 30 Juni j.l. f. 23.14 bedroeg. Nog te vorderen is een bedrag van f. 693.36. Het reservefonds be draagt f. 1548.38, -• ,iil DE ROIJJDE VAN FRANKRIJK. Antoon van Schendel vandaag vijfde. De etappe in de ronde van Frankrijk, welke vandaag verreden werd, leidde van Perplgnan naar Luohon. De etappe werd verreden in drie gedeel ten. Het eerste gedeelte van Perpignan naar Bourgmadaime werd gewonnen door Meu- lenberg in 3 uur 55 min. 15 sec. Vijfde werd Antoor van Schendel, eveneens in 3 uur 55 min. 15 sec. Het tweede gedeelte van Bourgmadame naar Aix-ks-Thermes werd gewonnen door Canardö in 2 uur 0 min. 5 sec. Antoon van Schendt', werd vijlde in den tijd van 2 uur 0 min. 5 sec. S.V.H.—L.Z.C. 4—2. Deze wedstrijd, welke gisteravond werd gespeeld voor de compe'itie van den KN. Z B. vond plaats te Hillegersberg. L.Z.C. heeft een inva Ier voor van Helvert en komt uit in de opstelling: doel: H. Overdevest; achter: H v. d. Reyden, J. Elsinga en F. Hofsteenge; voor: C. Walenkamp, J. de la Court en F. Tegelaar. Direct wordt keeper Overdevest verrast door een boogbal in den uitersten linker hoek, terwijl S.VH. kort daarna wederom succes heeft-. Deze 20 achterstand is voor L.Z.C. de prikkel om de zaak beter aan te pakken. Ze komt er dan ook veel beter in, waarbij enkele schoten van de la Court en Tegelaar een beter lot verdienen. Uit een worsteling voor het S.V.H doel ontstaat tenslotte een vrüe worp voor L.Z.C waar uit de la Court onhoudbaar doelpunt. 2—1. Kort voor het einde der eerste helft weet S.V.H. van een misverstand bij L.Z.C. ge bruik te maken en te scoren. 3—1 Na de rust doet L Z.C al het moge ijke om den achterstand in te loopen. Elsinga krijgt den bal goed geplaatst zwemt door alles heen en weet met een prachtig ach- terwaartsch schot te scoren. 32. Alles op alles wordt nu gezet voor den gelijkmaker en L.Z.C. is in het veld beslist sterker. Diverse schoten gaan echter over en naast het S.V.H. doel. Aan de andere ziide krijgt ook Overdevest flink wat te verwerken, wat hij naar behooren doet Bijna tellen we den gelijkmaker al. als Frits Tegelaar den bal bemachtigt en een formidabel schot lost. De bal gaat evenwel rakelings over de lat. Tenslotte heeft dan S.V.H. succes. Een ver schot wordt door keeper Overdevest verkeerd beoordeeld en belandt in het doel. Even later wordt het einde gefloten van dezen spannenden wedstrijd en heeft L.Z C met 42 van het sterke en gevreesde S.V.H. verloren Scheidsrechter was de heer Schevelenbos uit Den Haag die goed geleid heeft. INSTELLING VAN EEN VERPLICHTE KWALITEITSKEURING VAN ALLE VOOR EXPORT BESTEMDE BOTER. De regeeringspersdienst meldt: De minister van landbouw en visscherij a.i. heeft een beschikking genomen, volgens welke met ingang van 1 Augustus a.s. al leen dan restitutie van de ingevolge de landbouw-crisiswet 1933 verschuldigde hef fing op boter bij uitvoer van die boter zal worden verleend, Indien ten genoegen van de Nederlandsche zuivel-centrale te 's-Gra- venhage wordt aangetoond, dat die boter afkomstig is van aangeslotenen bij het zuivel-kwallteitscontrole-bureau (z. k. b.) bnder rijkstoezicht.te Amsterdam. Het zulvel-kwaliteltscohtrole-bureau (z.k.b.) Is 12 Juli opgericht. Het bestuur van het Z. K. B. bestaat ln totaal uit 12 personen, deels uit de kringen der coöpera tieve. deels uit die der particuliere zuivel bereiding, aangevuld met eenige vertegen woordigers van het ministerie van land bouw en visscherij en van de botercontrole. Als voorzitter fungeert ir. Alph. Roebroek, directeur-generaal van den landbouw, ter wijl als eerste directeur optreedt de heer F. Keestra, tot dan toe leeraartechnicus van den bond voor coöperatieve zuivelfa brieken in Friesland. Aan de verschillende boterfabrieken Is een circulaire gezonden om zoo spoedig mogelijk te komen tot haar aansluiting bij het Z K.B.. De keuringen zullen plaats hebben te Leeuwarden, Assen, Zutphen, Roermond. Breda en Amsterdam, waar bereids de noodige keuringslokalitei- ten ln orde worden gebracht. Mocht te zijner tijd de nieuwe land- bouwuitvoerwet het staatsblad bereiken, dan zal de regeling van de kwaliteitskeu- rng van boter van haar tijdelijken in de landbouwcrisiswetgeving gelegen grondslag worden gelicht en overgebracht binnen het raam van de nieuwe landbouwuitvoerwet. ERNSTIGE AUTOBOTSING OP DEN WEG NAAR SCHIPHOL. Vanmorgen is op den weg van Amster dam naar Schiphol, bij het viaduct, te on geveer kwart voor elf. een hevige botsing geschied tusschen een kleine personenauto, waarin twee dames en vier kinderen waren gezeten en een autobus van een firma uit Heemstede, waarin zich, behalve de chauf feur, slechts één passagier bevond. De kleine auto, kwam uit 'n zijweg en had de auto bus voorrang moeten geven. De bestuurster verzuimde dit echter, met het gevolg, dat beide wagens met een hevigen klap tegen elkander botsten, zóó hevig was de botsing, dat de bus omkantelde en op haar zijde kwam te liggen. De chauffeur en passagier bleken niet gewond te zijn. doch erger wa ren er de lnzitenden van den kleinen auto aan toe. uit welker wrakstukken, nadat spoedig hulp ter plaatse was, de twee da mes en een kind, allen vrij ernstig gewond, bevrijd werden. De andere drie kinderen waren met den schrik vrijgekomen. De drie gewonden zijn naar een der hoofdstedelijke ziekenhuizen vervoerd. Een der gewonde dames is mevr. C. M. Linthorst uit Goor, wier vier kinderen zooals'gemeld méde Tn 'den auto" zaten. De andere dame was een familielid. DRIE PERSONEN, VERDACHT VAN INBRAAK, AANGEHOUDEN, In den afgeloopen nacht zijn door de politie te Groningen drie personen aange houden, die er van verdacht worden zich gisteravond laat te hebben schuldig ge maakt aan diefstal van een groote partij aardewerk en porcelein, uit een pakhuis van de firma J. J. Geubels. in de Kosters gang te Groningen Een bakfiets vol goederen, verpakt in stroo en papier, kon ten huize van een der verdachten in beslag worden genomen. Vermoed wordt, dat de verdachten zich hebben laten insluiten, waarna de goederen op een bakfiets zijn ge'aden om daarmede vervolgens in den nacht uit het pakhuis te vertrekken. De verdachten, de 26-iari?e M. Rzijn 28-jarige broeder B R. en de 41-jarige J. A. S„ allen venter van beroep en wonende te Groningen, werden in de woning van laatstgenoemde aangehouden Zij zijn ter beschikking van den officier van justitie gesteld. INTERNATIONAAL CONGRES VAN LANDBOUWINDUSTRIEËN. ONDERTEEKENING VAN VLOOT - OVEREENKOMSTEN. Hedenmorgen zijn op het Britsche mi nisterie van buitenlandsche zaken, na on derhandelingen die ruim een Jaar geduurd hebben, de bilaterale vlootovereenkomsten geteekend, welke Engeland heeft aange gaan met Duitschland en Sovjet-Rusland. Deze overeenkomsten zijn bestemd om de clausules van het op de vlootconferentie van Londen in 1936 gesloten verdrag inzake de kwalitatieve beperking van oorlogs schepen en de onderlinge uitwisseling van berichten betreffende den voorgenomen nieuwen vlootbouw voor de marine, uit te breiden tot de mogendheden, die niet aan deze Londensche conferentie hebben deel genomen. Het vlootverdrag met Duitschland be staat uit drie deelen: a. een kwalitatieve overeenkomst, d.w.z. een afspraak inzake de grootte en de be wapening der oorlogsschepen en een af spraak om berichten over toekomstlgen vlootbouw uit te wisselen: b. een als „opheldering" gekenmerkte aanvullende overeenkomst op het Duitsch- Engelsche vlootaccoord van 1935, rekening houdende met de speciale positie van Duitschland na dit accoord; c. een uitwisseling van nota's, inzake de stillegging van den aanbouw van groote kruisers. De geteekende overeenkomst treedt in werking na de ratificatie, gelijktijdig met het Londensche vlootverdrag van 1936 en met het eveneens onderteekende verdrag tusschen Engeland en Sovjet-Rusland. Met het heden onderteekende verdrag zijn alle tusschen Engeland en Duitsch land bestaande vlootkwesties geregeld. Het geeft blijk van Duitschlands wensch naar samenwerking en van het voornemen alles in het werk te stellen om een bewapenings wedloop te verhinderen. Het conflict in het Verre Oosten. Japan wil resultaat der onder handelingen bespoedigen. De eerste secretaris van het Japansche kabinet, Kazami heeft medegedeeld, dat de heden gehouden conferentie der vijf ministers eenstemmig heeft vastgesteld, dat een verdere vertraging der onderhan delingen tusschen de militaire autoritei ten van het Japansche garnizoen in Noord-China en de plaatselijke autoritei ten van Hopei en Tsjahar voor Japan onduldbaar is. De regeering heeft derhalve lot maatregelen besloten om het resultaat der onderhandelingen te bespoedigen. In politieke kringen hecht men groote beteekenis aan de mededeeling van Ka zami. Men gelooft èen' scherpere houding der Japansche regeering. ten opzichte van de Noord-Ohineesche kwestie te kunnen verwachten. Bijzonderheden over de maat regelen waartoe besloten is, zijn echter nog niet bekend. Inmiddels valt in Kanton, Tsingtao en Hankau een toenemende geest van oorlog en van verzet tegen Japan waar te nemen. Japansche ambassadeur verlaat China. De Japansche ambassadeur te Sjanghai, Nsoe Sji Jing, is naar Tokio vertrokken. J. V. te L. Leiöen-Eerbeek 185 K.M.; Eerbeek-Amsterdam-Leiden 161 K.M. Hedenmorgen gesloten. Hedenochtend ls in het Palace Hotel te Scheveningen de slotzitting gehouden van het vijfde internationale congres van land bouwindustrieën. In deze slotzitting bracht prof. dr. Ir. G. van Iterson Jzn. het eind rapport uit. Dr. A. A. L. Rutgers sprak hier na een slotwoord. WISSELKOERSEN. Londen 9 031/8; Berlijn 73.05; Parijs 6.86; Brussel 30,55'/.; Zwitserland 41.52; Kopen hagen 40.32'/;; Stockholm 46,52'/.; Oslo 45.37'/;New York 1.819/16; Praag 6.34 Part-, disc. 1/16—1/4. Daggeld 1/4. SPORTLUST—SPORTIEF. Te Veur-Leidschendam won Sportlust gisteravond met 43 van Sportief uit Voorschoten. Beide twaalftallen bestonden geheel uit dames. G ENER AAL-MAJOOR A. BUTNER OVERLEDEN. In 80-jarigen ouderdom is te Breda over leden de gep. generaal-majoor van den geneeskundigen dienst A. Butner. HET A.S. TRANSPORT VAN DE „DOEJOENG". Omtrent het transport van den tinbag-- germolen „Doejoeng" naar Indië, dat op 22 Juli begint, meldt men ons nog, dat men een alarmsysteem heeft ontworpen, het welk in wetking treedt wanneer er water in een van de tanks van den baggermolen zou komen. In zulk een geval kunnen on middellijk de pompen worden aangezet. De pompen zijn overigens zoodanig opgesteld, dat zij onder alle weersomstandigheden kunnen worden bediend. Verder zullen twee technische ambterlaren van de BlUiton maatschappij de reis aan boord van den baggermolen medemaken. Deze technici zij uiteraard met de inrichting van het vaartuig volkomen vertrouwd. Het totaal op dezen tinbaggermolen ge dekte bedrag bedraagt f. 1.854.090.—. De assurantiefinna Blom en van der Aa had de verzekering van dit vaartuig reeds in Amsterdam en Londen ondergebracht voor dat het ongeval inet de „Kantoeng" ge schiedde. DE RAMP VAN DE „VAN DER WYCK". Batavia, 17 Juli (Aneta/A.N.P.) De raad voor de scheepvaart bepaalde de uit spraak inzake het vergaan van de „Van der Wyck" op 24 Juli as. MAIKT LEIDEN, Turfmarkt van 12 tot en met 17 Juli. Aanvoer lange turf 230.000 stuks prijs per 1000 stuks f. 7.00—8.00. LEIDEN. Botermarkt v. 17 Juli. Fabrieks- boter prima f. 1.55 per kilo. aanvoer 880 kilo, handel matig; boerenboter prima 141 tot 1.48 per kilo. LEIDEN. 16 Juli. Roode Kool f4.305. Uien f 1.703.80 Peen f37. Aardappelen f 1.30—4.20. Andijvie f 2—3. Sla f 2. Druiven f 4654. Aardbeien f 20 Snjjboonen f 5 20. Stokboonen f 21—24. Pronkboonen f 3— 6. Stamboonen f 1220. Tuinboonen f3—7. Doperwten f 5—20. Peulen f 5—19 Postelein f 3—7. Spinazie f 2—5. Tomaten A f 9—10.40 B f 10.40—12.80. C f 6.40—10.20 CC f4.40— 6.20 per 100 K G. Andijvie f 0.60-2.30. Kom kommers f 1.50—2.50. Bloemkool f 1.50— 9.10. Meloenen f 5—46. Salade f 0.60—1.30. Perziken f 0.9010.30. Rabarber f 0.300.90 per 100 stuks. Kroten f 12.10. Pieterselie f 1.20—2. Radijs f 1.20. Selderie f 0.70—2.60. Uien f 1.20—1.60. Peen f 2.70—7.70. Rabar ber f 1.40—2.80 p. 100 bos. KATWIJK AAN DEN RIJN, 16 Juli Eer stelingen f 0.801.10. drielingen f. 0.40 0.60, eigenheimers f. 0 801.10, alle p. kist van 25 KG. Bloemkool I per 100 f 8.10— 10.40; bospeen p. 100 bos f 5.608.20; sla per 100 stuks f.0.801.50; tuinboonen per 100 KG. f. 5.60—7.20. LEIDERDORP. 16 Juli Aanvoer 2460 st. Kipeieren, prijs f 3.503.70 p. 100: eend- eieren f 3 per 100; boter 60 ct. p. pond; kaas 1627 ct. p. pond: kippen 15—65 p. stuk; hanen 40—95 p. stuk; konijnen 15 f. 1.90 p. stuk. ROELOFARENDSVEEN, 16 Juli. Aardbeien 18 cent per kilo, sla 0.70—1.10. snijboonen 0.801.30, stek 0.800.85, prinsesseboonen 1.952.10, dubb. stamboonen 1.551.60, tuinboonen 0.550.57. per 10 kilo, augurken basterd 0.60, grof 0.27—0.36. bommen 0.16- 0.19, stek 0.28—0.29 per 25 kilo. ZOETERMEER, 16 Juli. Aanvoer 8000 st. eieren. Prijs kippeneieren f3.55—4.45. Een deneieren f. 2.553.40 p. 100 stuks. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3