BUITENLAND CHIEF WHIP Het conflict in het Verre Oosten LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 17 Juli 1937 s» kW Onzekerheid duurt voort DE BIOSCOPEN TSJECHO-SLO W AKIJE Kabinet Hodza afgetreden. De regeering-Hodza heeft na een korte bijeenkomst besloten, het pollectief ontslag 4709 van het kabinet aan president BenesJ, die momenteel op vacantie vertoeft, aan te 1 bieden. De president heeft de demissie van het kabinet aanvaard. adieu beslommeringen .nu zalig nietsdoen trek in een sigaret hè, heerlijk dan zoo'n DE BESTE SIGARET VOOR UW GEZONDHEID! DE ALGEMEENE TOESTAND. De Turksche ministers uit Moskou vertrokken. Ben jaar duurt reeds de strijd in Spanje. Wat gaat de tijd toch snel! Maar een be slissing is nog niet ln zicht en ook voor Europa is het gevaar nog geenszins gewe ken. Evenmin als in het Verre Oosten het gevaar bezworen is. Doch er ls nog hoop. vooral nu het buitenland druk begint te oefenen. .Men zie hiernevens. De Turksche ministers van buitenland- sche en blnnenlandsche zaken, die deze week een bezoek aan de sovjet-unie heb ben gebracht, zijn vandaag uit Moskou vertrokken, am vla Odessa naar hun land terug te keeren. In het na afloop uitgegeven communi qué wordt geconstateerd, dat de betrek kingen van oprechte vriendschap tusschen beide landen bewezen hebben van onaan vechtbaar groote beteekenls te zijn voor de wederkeerige belangen van beide sta ten. alsmede een factor van het grootste belang voor den vrede in het algemeen. DUITSCHLAND Ds. Niemoeller Generaal von Mutius t Vermoedelijk zal ds. Niemoeller ln de week van 2d tot 31 Juli voor den rechter moeten verschijnen. Naar aanleiding hier van zullen bidstonden worden gehouden, waarvoor, naar het plan is, de klokken van de evangelische kerken geluid zullen wor den. Luitenant-generaal Albert von Mutius is te Gleiwitz in Silezië op 75-jarigen leeftijd overleden. Von Mutius was in 1917 com mandant van een reservedivisie en heeft een rol van beteekenis aan het Roemeen- sche front gespeeld. In 1918 was hij com mandant van Straatsburg totdat de Fran- schen de stad bezetten. Tusschen den minister van opvoeding en wetenschappen. Rust, en de nationaal-so- cialistische partij is een overeenkomst ge sloten, waarbij alle boeken met een weten schappelijk. opvoedkundig of populair ka rakter moeten worden onderworpen aan de censuur van de partij. RUSLAND In ongenade. Het bestuur van het centraal uitvoerend comité der Sovjet-Unie heeft besloten de plaats Sulimof ln het district Ordjonikidze te verdoopen tot Jejovo Tsjerkesk. Dit be sluit bevestigt de geruchten, dat Danil Su limof, voorzitter van den raad van volks commissarissen der betreffende nevenre publiek, vroeger lid van het centraal uit voerend comité en van het centrale par tijbestuur, in ongenade is gevallen. VEREENIGDE STATEN Senator Robinson ter aarde besteld. In tegenwoordigheid van president Roo sevelt, het geheele kabinet en het corps diplomatique is in het Capitool de begra fenisplechtigheid voor senator Robinson gehouden. Hodza. Heden keert Benesj terug naar Praag. De oorzaak is van agrarischen aard. Men is het niet eens kunnen worden in de regee- iingscoalitie over de vaststelling der graan prijzen. Men verwacht, dat aan Hodza op nieuw de vorming van een kabinet zal wor den opgedragen en zoo hij niet slaagt schijnt er kans op een vak-ministerie. PALESTINA Het Engelsche verdeelingsplan. Naar in Volkenbondskringen verluidt, hebben de meeste der in den Volkenbonds raad vertegenwoordigde regeeringen toege stemd in het verzoek der Britsche regeering, waarbij de op 30 Juli bijeenkomende per manente mandatencommissie wordt ver- aodht, het rapport der Britsche koninklijke commissie van onderzoek inzake Palestina en de aanbevelingen hierop direct te bestu- deeren en een voorloopig praeadvies uit te brengen aan de September-bij eenkomst van den raad. Men verwacht in Britsche kringen, dat de mandatencommissie het plan der ver deeling van Palestina ten minste princi pieel zal goedkeuren. Meer dan 50.000 Arabieren hebben gis teren te Bagdad gedemonstreerd tegen de voorgestelde nieuwe indeeling van Pa lestina. In den optocht werden spandoeken medegedragen met anti-Joodsohe opschrif ten en teksten, waarin de Engelsche poli tiek wordt veroordeeld. De ongeveer 60.000 te Bagdad wonende Joden hebben hun zaken den geheelen dag gesloten gehouden. Om ernstige incidenten te vermijden, heeft de regeering een demonstratieven op tocht door de Joodsché wijken verboden. De minister-president van Irak, heeft er op aangedrongen de discipline te hand haven. De commissaris van politie te Bagdad heeft het dragen van wapenen verboden, ook voor degenen, die daar anders toe gerechtigd zijn. Opmerkelijk is, dat van het Japansche ministerie van bultenlandsche zaken ge ruststellende verklaringen komen ten aan zien van de mogelijkheid van een regeling van het conflict in Noord-China, terwijl daartegenover staan de berichten van het ministerie van oorlog, die voortdurend blij ven wijzen op den ernst van den toestand, voortkomende uit belangrijke troepencon centraties der Chineezen. Het ministerie meldt, dat de hoofdstrijdkrachten der Chi neezen oprukken langs den spoorweg Pei- ping—Hankau en andere afdeellneen langs de lijnen TientsinPoekau en Peiping Soejoean. Gisteren waren reeds meer dan dertig Chineesche divisies samengetrokken bij de grenzen der provincie Sjansi. Voorts verlu'dt. da' Chineesche troepen de provincie Hopei zijn binnengerukt, doch zii hebben bevel ontvangen voorloopig niet verder naar het Noorden op te rukken dan tot Pao Fing Foe. Reeds vijf Japansche divisies tot een totale sterkte van honderd-duizend man hebben Japan sedert het begin van de tegenwoordige crisis verlaten. Een zeer groot deel van deze troepen is rechtstreeks naar Noord-China gedirigeerd en de rest naar Korea, waar de Japansche reservisten onder de wapenen zijn geroepen. Slechts een k e n incident heeft zich nog voorgedaan. Uit Tientsin wördt aan de bladen gemeld, dat Chineesche troepen te Anplng (op 30 K.M ten Z.O. van Toengsjau) geschoten hebben op een Japansch detachement. Tij dens de hierna volgende schermutseling werden meer dan 100 Chineesche militairen door de Japaneezen ontwapend Domei meldt, dat de vroegere comman dant van het Japansche garnizoen ln N. China, generaal Tasjiro, die aan een ern stige hartkwaal leed. overleden is. Op den llden Juli was generaal Kijosjl Katsoeki reeds in zijn plaats benoemd. Het gerucht doet de ronde, dat de on derhandelingen tusschen Soeng Tsjeh Yoean en de autoriteiten van het Japan sche leger hebben geleld tot een wapen stilstand. welke verwezenlijkt zou zijn door de terugtrekking van de 37ste divisie en het 29ste leger naar Pating en hun vervan ging irt de garnizoenen In de zone, waar zioh het incident hééft voorgedaan, door troepen van het 38ste leger, dat niet bij het conflict betrokken is geweest. Naar men voorts meldt, is het Duitsche vrachtschip „Snar", komende uit Dultsch- land. met een lading geweren, machinege weren en munitie, bestemd voor het Chi neesche leger, aangekomen. De lading werd overgebracht aan boord van een prauw, welke gemeerd lag aan de monding van de Hai Ho, de rivier, waaraan Tien Tsin is gelegen. Eeh gewapt/nde Japansche trawler sloeg de lossing gade zonder in te grijpen. Een woordvoerder van het Japansche leger heeft tegenover een vertegen woordiger van Havas verklaard er van overtuigd te zijn, dat het Japansche leger een uitbreiding van het conflict tot geheel China zal kunnen verhin deren. „Wij zijn vastbesloten aldus zeide hij een zekere grens niet te overschrijden, wanneer wij N.-China gezuiverd hebben. Wij zullen niet val len in den strik van Nanking, dat zal trachten ons in conflict met Moskou te brengen." De woordvoeder zeide verder, dat de duur van de expeditie zal afhangen van den datum waarop men begint, dat wil zeggen van den tijd, die men China zal laten om troepen samen te trekken en ver sterkingen aan te leggen. Het Japansche leger moet niet weer vervallen in de fout, die begaan werd tijdens de incidenten te Sjanghai. De veldtocht zaal een maand duren, als de omstandigheden gunstig zijn, en twee maanden, indien de Chineezen weerstand bieden. De operaties tegen de Chineezen zijn niet slechts van militairen, maar ook van politleken en dlplomatieken aard. Japan wij geen werkelijken oorlog voeren, doch een „fcodalen oorlog" van zeer bijzonder karakter; in een dergelijken oorlog streven de tegen standers er naar zoo weinig mogelijk te vechten en hun doel te bereiken door middel van onderhandelingen, die zelfs gedurende de gevechten voort duren en niet slechts de bespreking van vredesvoorwaarden ten doel hebben, maar ook de beperking der krijgsver richtingen en der troepenconcentra ties. Vreemde bemoeiing. Intusschen heeft China aan sflle groote mogendheden en aan de onderteekenaars van het Negen-Mogendheden-verdrag een verklaring doen toekomen over de gebeur lijkheden. Bij het verlaten van den Quai d'Orsay verklaarde de Cljlneesche ambassadeur aan een vertegenwoordiger van Havas: „De Chineesche regeering heeft den mogend heden doen weten, dat zij geen enkele overeenkomst, welke door de Japanners aan de plaatselijke autoriteiten in Noord- China zonder haar goedkeuring wordt op gedrongen, zou erkennen. De regeering is vastbesloten, aan elke nieuwe Japansche usurpatie van de Chi neesche territoriale souvereinitelt, met alle haar ten dienste staande middelen weer stand te bieden". Dirksen, de Duitsche ambassadeur te Tokio heeft gisteren een langdurig onder- (lngez. Med.) houd gehad met Hlróta over de verwikke, llngen in Noord-China. In Duitsche diplomatieke kringen ver- waoht men, dat het Japansche leger er in zal slagen, het conflict te localisesren en verklaart men, dat de oorlog met China ln strijd zou zijn met den geest van het Japanseh-Dultsche accoord. Dultschland heeft weliswaar het recht van Japan erkend, om Noord-China te mllitariseeren en onder zijn toezicht te brengen, teneinde zijn economische en stra tegische positie te versterken, doch men ls van meening, dat een Chineesch-Japan- sche oorlog schadelijk zou zijn voor de ge wichtige belangen, die Dultschland in China hef ft. De Amerikaansche minister Cordell Huil heeft Japan en China in een in diploma tieke bewoordingen gestelde politieke ver klaring een waarschuwing laten hooren, dat zij niet tot oorlog in het Verre Oosten kuhnen overgaan zonder de belangen van Amerika en van andere landen te schaden. In deze verklaring, welke een krachtige herhaling be toekende van de beginselen, waardoor de buitenlandsche politiek der Vereenigde Staten geleid wordt, noemde ae minister geen namen. Hij zeide, dat de waarschuwing universeel diende te worden toegepast en dat zij niet tegen een land in het bijzonder gericht was. De verklaring werd echter uitgegeven na een dag welke bijna zonder ophouden gevuld was geweest met conferenties tusschen Huil en zijn ad viseurs over den toestand ln het Verre Oosten, zoodat er niet aan viel te twijfelen, of zij was in hoofdzaak voor Japansch en Chineesch gebruik bestemd. Hoe vader met hulp van een paar doos jes punaises zich wapent tegen de op dringerigheid van zijn jongsten zoon, om Op zijn gemak te courant te kunnen lezen. HET RESIDENTIE-ORKEST. De abonnementsconcerten 1937/1938. Aan de zes abonnementsconcerten van 't Residentie-Orkest in het a.s. seizoen, zullen de volgende solisten medewerking verlee- nen: Nathan Mllsteln (viool), Myra Hess (piano), Rich. Odnóposoff (vdool) (deze violist ontving dit jaar den eersten prijs op het concours Eug. Ysaye te Brussel), Annie Fischer (plano), Ankie van Wicke- voort Crommelin (zang) en Carl Flesch (viool). FABRIEK „COBRECTUMr RAPENBURG 26 LEIDEN TEL. 2257 2954 clngez Med.) Trianon-Theater. „Sterker dan de wet" brengt een juridisch zeer interessant probleem ter sprake nj.: „Mag een advo caat zijn ambtsgeheim prijsgeven?" Moet hij, wanneer een onschuldige dreigt ver oordeeld te worden, blijven zwijgen, óf moet hij de waarheid aan het licht bren gen? Dat is het conflict, waar het in deze film om gaat, en in laatstbedoelden zin wordt opgelost. In het kort willen wij het geval hier even uiteenzetten. Een van moord beschuldigde wordt veroordeeld en bekent later tegenover zijn raadsman, dat hij inderdaad den moord gepleegd heeft. Nu komt door een samenloop van omstan digheden daarna een ander onder verden king en de vroeger veroordeelde, en im mers fhderdaad de werkelijke dader, komt vrij, terwijl de onschuldige verdachte thans veroordeeld dreigt te worden. Maar er is nog de advocaat, die als eenige de waar heid kent, dochdaar is zijn ambtsge heim, dat hem het zwijgen oplegt. Hier ligt het conflict! Moet hij een onschuldige la ten veroordeeld worden of moet hij een ge wichtig rechtsbeginsel, het ambtsgeheim verbreken? De oplossing is geenszins licht vaardig genomen en het geval wordt van alle kanten belicht. Moet aan het recht of aan de wet het meeste gewicht worden toegekend? De advocaat geeft zijn ambts geheim prijs! „Sterker dan de wet" bevat eenige goed vertolkte rollen, vooral van Manja Behrens en den advocaat van Paul Hartmann. Ver der is het geval rustig en vakkundig in beeld gebracht. De filmhond Greif krijgt in „Zijn beste vriend" ruimschoots gelegenheid, zijn bra- vour-staaltjes te vertoonen, waarbij Harry Piel, naast de hoofdrol, ook de regie heeft. Het Nieuwe Roxy-Theater. Het aantal Tarzan-films is schier onbeperkt en steeds beleeft deze wildernis-held weer nieuwe avonturen. Verschillende beroemde athle- ten hebben zich reeds aan de Tarzan- figuur gewaagd. Thans, ln „Tarzan's ge vaarlijkste avonturen" is het Herman Brix, die zich in de jungle evengoed thuis voelt als een visch in het water. Deze Tarzan is overigens meer geciviliseerd; hij kan vlot Engelsch spreken, beweegt zich goed in ge zelschap. kortom, gedraagt zich als een heer. Wat hij echter met vorige Tarzans gemeen heeft, is zijn ongekende durf ln de gevechten met wilde dieren; wij zien hem een „robbertje" vechten met een leeuw, en met een luipaard, dat hij in het rond slingert, als speelde hij „handbal". Aan spannende sensatie heeft dus ook deze Tarzan-film geen gebrek. Het verhaal zelf is gebouwd om een expeditie naar Guate mala, waar in het beboschte oerwoud Tar zan zich langs lianen honderdtallen meters ver slingert. Deze snelle manier van ver plaatsen komt hem uitstekend te pas, want er zijn documenten gestolen en de expedi tie heeft 'n te grooten achterstand op den dief. De achtervolging door Tarzan voert naar het gebied van de „groene godin", een dame met zonderlinge gewoonten, die haar gevangenen op wreede wijze het le ven beneemt, door hen in een vijver met krokodillen te werpen. Dank zij Tarzan's moedig optreden, worden de documenten weer terug verkregen en de leden der ex peditie uiteindelijk bevrijd. Deze zeer ge slaagde film wordt voorafgegaan door een boeiende Columbia-film, „De geheimzin nige wreker", naar het bekende gegeven van Peter Kyne. Charles Starrett is hierin de sympathieke hoofdrolvertolker. Het voorprogramma is als steeds keurig verzorgd. Een muzikaal filmpje en een vroolijke klucht „Pootige Jantjes", waarin Buster West zijn fenomenale tap-dance de monstreert, vormen de inleiding tot dit aantrekkelijke vacantieprogram Lido-Theater. „Le mioche", de kleine vondeling, mag van geluk spreken, dat hij in handen komt van een zeer braaf man op middelbaren leeftijd; de ongehuwde moeder deponeert den vondeling voor de deur van den ongehuwden vader, een Jong student, die het kind maar weer verder transporteert .Zoo belandt „le mioche" bij den goeaigen Prosper, een man, die in het léven min of meer mislukt is, hoewel hij op school steeds nummer 1 was. Even geeft de film den knappen leerling een steek onder water en laat vervolgens zien hoe Prosper, de autowasscher, het brengt tot leeraar ln een meisjespensionaat. Een tijdlang slaagt hij erin om de baby in zijn kamer te verbergen en te verzorgen, zonder dat iemand er iets van bemerkt. Doch het onvermijdelijke blijft niet uit: Prospers geheim wordt ontdekt en nogal liefst door zijn leerlingen. De scène in de klas, waarin een der meisjes haar leeraar vertelt, wat zij door een kier van het raam ln zijn kamer heeft gezien, is wel een van de beste van de film. Met deze ontdekking beginnen de narigheden, die tenslotte lei den tot Prosper's ontslag. Doch dit is niet naar den zin der meisjes die in den korten tijd tusschen hun ontdekking en die door de directrice zeer aan le mioche zijn ge hecht. Een schooloproer breekt uit, eveneens een scène, die prachtig wordt gespeeld en die oorzaak is, dat het happy end ook aan deze film niet ontbreekt. „Le mioche", buiten de film bekend onder den naam van baby Philippe, is een kostelijk ventje, dat precies op tijd lacht en huilt of liever ge zegd, dat precies voor de camera verschijnt wanneer zijn gezichtje in de gewenschte plooi was. Nochtans moet de film het niet van deze ongetwijfeld aardige baby heb ben, maar van het spel van Lucien Ba- roux, een uitstekend Fransch acteur, naar wien men met genoegen luistert en kijkt. De rol van directrice wordt zeer goed gespeeld door Gabrielle Dorziat. „Drie harten op een ijsschots", dat is de titel die men aan de tweede hoofdfilm heeft gegeven; een slechtere had men voor zoo'n geestige en uitstekend gespeelde rol prent moeilijk kunnen bedenken. Doch be ter zoo dan andersom! Dascom Dinsmore is de eenige blanke in een onherbergzaam deel van Labrador. Hij verveelt zich gru welijk, om ons dat duidelijk te maken be hoeft hij slechts driemaal zijn blokhut op en neer te loopen, dan weten we genoeg, woorden heeft hij er niet voor noodig. Een vliegtuig moet vlak bii zijn woning een noodlanding maken. De passagiers, een knap meisje en haar metgezel worden Das- com's gasten. Twee jaar is het geleden, dat hij voor de laatste maal een blanke vrouw zag. De zorgzaamheid en toewijding waarmede hij de vrouwelijke helft van zijn visite behandelt en de volkomen onver schilligheid waarmede hij zijn gast ne geert, is zoo vol humor en originaliteit, dat deze film tot een van de beste „lachfilms" wordt, die wij ooit zagen. De geestigheid in deze film heeft niet noodig. dat men een smijtpartijtje op touw zet. zooals Jammer genoeg, maar zoo dikwijls het geval is. Dascom (Robert Montgomery), heeft zulke middeltjes niet noodig; een enkele bewe ging van hem is voldoende om de lachers op zijn hand te krijgen. De heele film is eigenlijk een aaneenschakeling van bril jante scènes, waarvan we wel als allerbeste zouden willen noemen, die waarin de gast heer onder bedreiging van een revolver staat. Deze twee films vormen een succespro gramma, zooals men maar zelden te zien krijgt! Casino-Theater. Een film met George O'Brien beteekent een pittig verhaal met actie, spanning en sensatie en „Hard als graniet" neemt onder haar soortge- nooten een vooraanstaande plaats in. Zij heeft als achtergrond een tunnelbouw, waar „Hard Rock" Harrlgan een kundig boormeester is en een verbeten vijand van „Black Jack" Riley, den tunnelbaas. Gedu rende den werktijd houden zij zich rustig, want de opzichter heeft gedreigd met in houding van tantième bij den eersten klap, een maatregel, welke zich uitnemend laat verdedigen, gezien de stevige vuisten van de heeren. Doch dan komt de vrouw in het spel en de kleine Andy, die de beheerster is van de cantine en zich uit hoofde van haar werkzaamheid bij voortduring temid den van dit ruwe mansvolk beweegt wordt de aanleiding van het ontbranden van den strijd tusschen „Black Jack" en „Hard Rock". Immers, gedachtig aan het gezeg de, dat de weg naar het hart van den man langs de maag gaat, doet de liefde van Andy de maag van „Hard Rock" het best verzorgen en „Black Jack", die even eens zwaar verliefd is op Andy, vindt deze vertroeteling van zijn vijand allesbehalve aangenaam. Zoodat „Black Jack" zijn ri vaal den handschoen toewerpt en de strijd losbarst. Dan stort een gedeelte van den tunnel ln en „Hard Rock" schijnt nooit meer te zullen vechten. „Black Jack" redt evenwel zijn tegenstander het leven, waar na de dokter „Hard Rock" vertelt, dat Jack een hartkwaal heeft en de geringste inspanning hem het leven kan kosten. Met een goed gevonden oplossing maakt deze „Hard als graniet" een einde aan een uur var» groote spanning. George O'Brien, Fred Kohier en de lieftallige Irene Hervey vor men de driehoek van dit spel van liefde. „Chasseur No. 14" ls een werkelijk zeer onderhoudende film, met boeiende vertel trant, vlot spel en een geestig scenario, kortom een rolprent, die aan hoog gestelde eischen beantwoordt. Francis Lederer, in zijn Duitschen tijd Franz geheeten. en de bekoorlijke Frances Dee amuseeren voort durend door hun vermakelijk spel. Luxor-Theater. .Brigadier Schwenke" is de film van de familie Fröhlich! Im mers: Gustav vervult er de hoofdrol ln en de regie is van zijn broer Carl! Zij beiden dragen dus het succes van deze rolprent en voor hun prestaties verdienen zij groote waardeering. Het is geen grootsch pro bleem, dat hier ontwikkeld wordt Veeleer, zou men het een greep uit het dagelijksche leven kunnen noemen; een gebeurtenis, zooals er zooveel zijn, doch hier tot in fi nesses uitgewerkt en op meermalen tref fende wijze in beeld gebracht. „Brigadier Schwenke" schetst het conflict tusschen plicht en menschelijkheid: de plicht van den politie-man, die door een toeval een pakje door de justitie gezochte brieven in zijn bezit krijgt, en ze direct aan zijn su perieuren behoort te geven, en daartegen over: de menschelijkheid van den man Schwenke, die na den zelfmoord van een bankier, diens gezin voor meerderen smaad poogt te sparen Gustav Fröhlich speelt zijn rol met bij zondere levendigheid, vol verve, en pak kend van dictie en mimiek. Dat deze man zelf de dupe dreigt te worden van zijn hu mane inzichten kan men van den aanvang af reeds verwachten en de situatie spitst zich dan ook geleidelijk toe als een drietal meisjes, die allen in het drama betrokken worden, naar de gunsten dingen van den knappen brigadier en door hun onderlin- gen naijver de moeilijkheden voor hem steeds grooter maken. Schwenke, die nog juist aan een der vriendinnetjes verklaard heeft, dat hij nimmer fouten mag maken omdat de kleinste overtreding hem zijn functie zal doen verliezen, komt in het hoekje, waar de slagen vallen, niet het minst door de wraak van een arrestant, door wien hij van mishandeling beschul digd wordt, en een proces is het slot van deze film, die in haar soberheid van groote waarde is! Dat proces is door zijn merk waardig verloop trouwens geenszins het onbelangrijkste deel van deze rolprent, waarin Gustav Fröhlich uitstekend terzijde gestaan wordt door Harald Paulsen (die z'n traditioneele schurkenrol vervult), Sy- bille Schmitz, Claire Fuchs en Marianne Hopp. Zoowel fotografie als regie werden zeer goed verzorgd! „De onsterfelijke Weensche wals" is de tweede hoofdfilm van het programma de zer week; een film met een aardig be schreven liefdesavontuurtje tusschen een jongen musicus en een wat dweepziek meisje, dat nauwelijks de schooljaren ont groeid is, en met pittige walsmuziek, welke door het talrijke publiek gisteravond met dikwijls warme voldoening beluisterd is. Het journaal geeft o.m. tallooze OP"*" men van de Ronde van Frankrijk, welke wielerwedstrijd momenteel in het middel punt veler belangstelling staat. 21

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2