Onze Prijsraadsels Ons hart een kleine, perfecte motor Oplossingen Goede oplossingen RAADSELS houdt. Of vindt zij oplossen ook niet pret tig? Ja, het was Zondag ..raadsel" weer. Jettle de Bree Wat fijn, dat Je een week uit logeeren gaat. Veel plezier alvast. Misschien schrijf Je me nog één keer voor dien tijd. Gerrie Keinemans Heb je de kiek ge zien. kun je jezelf onderscheiden? Ik las van het feest in de krant. Coba Verllnd Dus het staartje van het feest heb je nog te pakken gehad! Dat le peltje was zeker Moeders verjaarscadtau? Snoezig postpapier is dit. Marietje Hoppenbrouwer Jammer, dat je één raadsel niet hebt ingestuurd. Emma de Groot In vind je schrijven lusschen mooi en leelijk, dus middel matig. Maar ik zie wel, dat je Je best er doet. Wat heb je er voor op je rapport? Dus jij komt ook nog bij je Tante. Mientje de Neef Nu weet je goed den weg in het drukke verkeer. Hoe bedoel je je raadsels, zijn dit alleen de oplossingen? Lenie Brocaar Dat was akelig aan je oog. Is het nu weer goed? Knap, dat je het heelemaal alleen hebt gedaan, het groote raadsel. Alida van der Holst Leuk, dat je het zulk fijn werk vindt op de naaischool. De jurk schiet zeker flink op? Lucia Lut Ook welkom. Fijn, dat je weer mee kunt doen. En je verwent me direct met mooi postpapier. Alida Stikkelorum Nu, Jij hebt je best gedaan, alles opgelost. Ik denk, dat je heel erg van raadsels oplossen houdt. Corrie Holleman Zeker kan ik je raad sels gebruiken. Alleen kan ik niet zeggen, wanneer ze geplaatst worden; in ieder ge val krijgen ze een beurt. Welbedankt. Nelly de Neef Al weer een uit de „Neef"-familie. Gezellig, hoor. Doe jc ia- ter dan verkeersexamen? Jannle de Neef Jij hebt een lange va- cantie dit jaar. Heb jij ook een diploma gekregen? Wat zul jij blij zijn met je boek. Jaantje en Letta Vet Gelukkig, dat jullie er nu weer bij waren. Het gaat nu goed met de raadsels. Fijn, Jaantje, dat je me een langen brief gaat schrijven. Tweetal Bekkering Hartelijk welkom allebei. Het waren keurige briefjes van jullie. Blijf zoo maar doorgaan. Ik ben jul lie Tante, hoor. Dirk de Neef Dacht je, dat jij alleen mijn naam mocht weten? Dan allen tege lijk. De heele Raadseljeugd popelt al van ongeduld: dus ook jij nog even wachten. Natuurlijk hoop ik voor je, dat je ook eens gelukkig loot. Van Jannie is voor jou toch ook een beetje fijn. Geertrui de Groot Ja, jullie lossen ge regeld goed de raadsels op, en zijn dus trouwe nichtjes. Veel plezier in Amsterdam heerlijk is dat voor je. Gefeliciteerd met goeden uitslag van je verkeersexamen. Heb nu nog maar even geduld met wat je vraagt, tot je mijn naam ook weet. Abraham Fakkel Alweer een mooie teekening. Nu, jij bent toch goed af, om dat je een paar weken geleden pas een boek hebt gewonnen men den verjaardag van den Prins. Heb je het al uit? Adri Arbouw Hoe was het schoolreisje? Vond je het fijn, aan de prijsraadsels mee te doen? Denk jullie ook bij gewone raadsels aan naam, leeftijd en adres? Wen je dat steeds aan; dan vergeet je het bij prijsraadsels ook niet. Tot de volgende week. Allen har telijk gegroet door jullie Raadseltanle, Mevr. M. J. B. Het hart van een mensch is eigenlijk niets anders dan een prachtig loopende kleine motor. Het is (bij een volwassen man l ongeveer zoo groot als zijn vuist, weegt 300 gram en heeft een arbeidsvermogen van één 375e paardekracht. De arbeidsprestatie van het hart kan men als volgt voorstel len; de hartekracht is in staat om een last van 600 K.g. In één uur tijds 13 M. hoog te heffen. In 8 uren zou dus deze last door het dappere kleine hart ruim 100 M. hoog ge tild kunnen worden, d.w.z. nog boven den Amsterdamschen Westertoren uit! Deze motor is wonderbaar volmaakt ingericht en werkt onafgebroken dag en nacht door, zoolang we leven. Alleen gedurende den slaap geniet ook het hart een betrekkelijke rust, die het gebruikt om nieuwe krachten te verzamelen. Daarom begrijp je natuur lijk wel dat een ongestoord rustige slaap voor de werkzaamheid van het hart van het grootste belang ls. De prijzen der GROOTEREN zijn bij loting toegekend aan: MARIETJE LAM AN, JANNIE DE NEEF, JO OUTSHOORN, TOOS BOUTER, 11 JAAR. 13 JAAR. 13 JAAR. 15 JAAR. De prijzen der KLEINEREN zijn bij loting toegekend aan: HENDRIENTJE BLOTKAMP, 10 JAAR. IDA MARIA DE GRAAF, 9 JAAR. HERBERT GIJSMAN, 10 JAAR. GERRIT F. v. LEEUWEN, 10 JAAR. De prijzen kunnen aan ons Bureau worden afgehaald a.s. Woensdag tus- sclifen 12 uur en half een of tusschen 4 en 5 uur. Red. LD. van het Prijsraadsel voor allen: Zoeken Oosten Melken Eieren Rivier Varken Zomervaoanfóe Arbeid Cadeau Aalbes Naaien Tranen Iemand Ekster van de Prijsraadsels der grooteren: 1. Arbeid adelt. Ar, Ida, dat, bal. Ede. 2. Lepelaar. Lepel. aar. 3. Dieseltnein. D. pit. steel, vuisten, chiiventil, dieseltrein, slenteren, noorden, fiets, kin (lip), n. van de Prijsraadsels der kleineren: 1. Pepermunt. Peper, munt. Hansworst. Hans. worst. 2. Tak, kat. 3. Rozen. R, oom, rooen, pen, n. van de Prijsraadsels voor de grooteren ontvangen van: WiMy van Rijn, Cornells Arbouw, Leen- dert W. Jongeleen, Dientje Olivier, Wim Bekkering, Letta Vet, Jaantje Vet, Antoon de Kier, Jannie de Neef, Kitty Dreef, Loekie de la Bije, Anny Boekestein, Oorrie Holle- man, Piet Lagas, Wim Keyzer, Annie Key- zer, Lucia Lut, Jo Wildschut, Alida van dei- Holst, Mappy Riihrwiem, Mientje de Neef, Maartje Brugman, Lida Heemskerk, Leny Hartwijk, Corrie de Pree, Gerard de Pree, Trijntje de Boer, Jopy Hofstra, Jannie van Kampenhout, Gerrie Keinemans, Prijna Hartevelt, Jannie Hartevelt, Toos Bouter, Rle Hartevelt, Jo Drabbe, Jannie van Groeningen, Marie Brokaar, Marietje La- man, Jan Ravensbergen, Rietje Kettenis, Wim Nieboer, Bep Nieboer, Jitske van Akker, Marietje van Akker, Tine van der Pot, Rika de Graaf, Jan de Graaf. Riek van Egmond, Henny Hoogstraten, Jacques W. van Leeuwen, Jannie van Blezen, Jo Outshoorn, Jo Dreef, Adriaan van Vliet, Martha van der Burg. van de Prijsraadsels voor kleineren ontvangen van: Rie De veling, Etl Kips, Annie Sohip; Adri Arbouw, Abraham Fakkel, Christi: Jongeleen, Brammie Kret, Koosje Kj Jan Bronsgeest, Meiske Mulder, Geert de Groot, Dirk de Neef, Cor Bekkeri Ida Maria de Graaf, Nelly de Neef, Ma de Graaff, Rietje Keyzer, Alida Stikke rum, Jopie Seriier, Herman Seriier, Ja< Kruit, Adrie van Leeuwen. Lenie Broes Herbert Gijsman, Freek van der VI Emma de Groot, Gerda Heemskerk, An Hartwijk, Loekie Fa vier, Hielke de Be Trieneke van Manen, Coba Verlind, W< ter van Kampenhout, Jettie de Bree, Si Akkerman, Cootje Hartevelt, Sjef H< driks, Bep IJouter, Matbhy van Leeuw Grettoa de Graaf, Wim de Graaf, Trijn van den Bosch, Gerrit F. van Leeuw Paulus Laman, Willem Fred. Laman, He Luttje, Jack de Geus, Egbert van Akk Annie van Zuiden, Betsie van de Kree Kees van de Kreeke, Grietje de Gra Mientje de Water, Henny van Vliet, W van Heel, Lydia Bo termans, Hendrien Blotkamp, Bennie de Bruin, Bernardus v Vliet, Marietje van Vliet, Trijntje Bet man. voor allen om uit te kiezei de grooteren vier; de klein ren drie goede oplossinge: I. Ingezonden door Annie van Zuiden. Ik maak. groote dingen klein, En verdeel, wat niet bij e kaar mag zij II. Ingezonden door Johan van Duuren Welk spreekwoord staat hier? M.n v.n.t m..r v...g.n m. h.ng dn m.t a.ij. III. Ingezonden door Leendert Ravensbergen Maak van de helft van een paal en helft van de maan eens twee mensche IV. Ingezonden door Jettie de Bree. Mijn geheel is een kleedingstuk van letters. 3 5. 6 is een meisjesnaam; 1, 2. is een mensch; 1, 2. 4 ligt in de gang. Ingezonden door Marie Brokaar. Welke plaatsen staan hier? VOELMAND GIERENBERD. VI. Ingezonden door Bram en Koos Kret. Ik zit buiten op de takken. Tweema achtereen roep ik héél hard om iets lekke en ga dan weer heen. Wie ben ik? VH. Ingezonden door Leendert W. Jongeleen Verborgen dierennamen. Moet Bep aardappels schillen? Den t\jd van de Kruistochten noemt me Mid-deleeu wen vin. Mijn geheel bestaat uit 8 letters en ku je bij vele boerderijen zien. 6. 4 smaa lekker bij het ontbijt; 5, 3. 6 7 beoefei de landbouw'. 7, 2. 8. 8, 6 gaat naar molenaar; 1, 2, 3. 8 Is het tegengestelc van laag.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 18