LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 17 Juli 1937 ViSSCHERIJ-BERICHTEN Officieele Crisispubiicafies gevraagd Het georganiseerd verzet tegen de Zuivelcentrale Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek AANGEBODEN «S: controke- In Noord wijk cn Omstreken. Uiteenzetting van mr. Nord Thomson Het Landbouw-Crisis-Bureau van het Dep. van Economische Zaken schrijft ons: In het bericht omtrent het georganiseerd verzet tegen de Zuivelcentrale in Noordwijk en omstreken, voorkomende in Uw blad van Woensdag 14 dezer, werd o.m. gezegd, dat de boeren in Noordwijk en Katwijk een procedure hebben gevoerd tegen genoemde centrale, bijgestaan door mr, Nord Thom son; de rechtbank zou de boeren in het ge lijk hebben gesteld op grond van het feit, dat de heffing voor Katwijk en omgeving onrechtmatig is. Dit is niet juist. Van een procedure, welke de boeren uit Noordwijk, ln samenwerking met die uit Katwijk, bijgestaan door mr. Nord Thomson tegen de Nederlandsche Zuivelcentrale voor de rechtbank zouden hebben gevoerd, is niets bpkend. Wèl heeft mr. Nord Thomson zich na- jnens de boeren ln Katwijk tot den Minis ter van Landbouw en Visscherij gewend. Een procedure'voor de rechtbank is niet gevoerd en deze heeft dus ook geen uit spraak gedaan. In verband met het bovenstaande hebben wij ons gewend tot mr. Nord Thomson al hier, teneinde de noodige inlichtingen te ontvangen. Mr. Nord Thomson deelde ons het volgende mede: Hetgeen de Centrale schrijft, is volko men juist. Ik heb geen procedure te dezer zake tegen de Nederl. Zuivelcentrale ge voerd; waarschijnlijk heeft Uw berichtge ver gedacht aan andere kwesties, welke ik zoowel bij den rechter als bij de Crisisar bitragecommissie tegen de Centrale aan hangig heb gemaakt. De onderhavige zaak is als volgt: In 1936 heeft de Minister van Landbouw besloten om Katwijk en omstreken ln te lijven in het z.g. wettelijke melk-consump-1 tiegebied. Dit had tengevolge, dat de vee houders en melkhandelaren in die gemeen ten onderworpen zouden zijn aan allerlei administratieve en andere regelen, door de Nederl. Zuivelcentrale voorgeschreven. Bo vendien zouden de boeren voor hun melk minder ontvangen, daar een gedeelte van hun melk als lndustrlemelk door hen zou moeten worden geleverd. Men heeft n.l. te onderscheiden „consumptiemelk" en „in- dustriemelk". Is de veehouder onderworpen aan de hierboven bedoelde regelen, dan kan hij niet al zijn melk als consumptiemelk verkoopen, maar gaat ook een gedeelte weg. welke laatste melk minder oplevert dan de consumptiemelk. De boeren namen het standpunt in, dat ie Landbouw-crisiswet. waarop een en an der berust, er is om de boeren te helpen en zij konden deze hulp ontberen, omdat door toevallige omstandigheden al hunne melk zonder bescherming voor de con-1 sumptle kan worden geplaatst. Bovendien zagen zij op tegen den administratieven rompslomp, terwijl zij van oordeel waren, dat de verschillende maatregelen, welke in wettelijke consumptiegebieden gelden voor inrichting en onderhoud der stallen enz., hoe wenscheüjk ook, wellicht hun alleen «noesten kunnen worden opgelegd krach tens de warenwet, indien deze soortgelijke voorschriften zou behelzen, en niet door een gelegenheidswetgeving, als de Land- bouwcrisiswet. Op verzoek derhalve van eenige honder den boeren heb ik mij verleden jaar tot Minister Deckers gewend, met de vraag om de voor Katwijk en omliggende gemeenten genomen maatregelen niet te laten door gaan. Ik maak van deze gelegenheid ge bruik, mijn dankbaarheid uit te spreken voor de buitengewone toegankelijkheid, welke deze bewindsman steeds heeft ge toond, als ik tot hem kwam met grieven en verzoeken op verschillend crisisgebied, waar toe voor mij, doordat ik toevallig nogal veel met de Crisiswetgeving in aanraking kwam, herhaaldelijk aanleiding bestond. De Minister heeft toen besloten, Katwijk vrij te laten, maar niet de omliggende ge meenten. In den laatsten tijd heeft de Cen trale de zaak terdege aangepakt en is tegen VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 17 Juli Tarbot per Kg. f. 0,84—0,72; Griet per kist van 50 Kg. f. 2511; Tongen per Kg. f. 1,701,05; Middelschol per kist v. 50 Kg. f. 2317; Zetschol idem f. 17—14; Kleine schol idem f. 14,50—4,10; Schar idem f. 6,50 —3; Pieterman en Poontjes idem f. 5,60— 4,50: Gullen idem f. 8—5,90; Wijting idem f. 3,602,10; Koolvlsch per stuk f. 0,25— 0,15; Makreel per kist van 50 Kg. f. 11—lo. Groote hake 4846,50; Groot middel lijke 46,5042,50; Klein middel 14,5013; Kleine hake 11—6,40; Pieterman 18 p. kist. Aangekomen 1 Stoomtrawler: IJM 31 m f. 7121 en 5 loggers: KW 78 met f. 1288. KW 166 met f. 393; KW 75 met f. 519; KW 80 met f. 980; KW 104 met f 454. VLAARDINGSCHE MARKT. 17 Juli Binnengekomen VL 132 met 24 last; KW 25 met 20 last; KW 37 met 23 last; KW 34 met 32 last; KW 26 met 26 last. Maatjesharing groen 9—12,40; idem klein 9,1011.20; idem grof 99,70; Volle haring Noord 13,70; idem Zuid 10,50—11,20; Steur- haring 77,10. VERWACHTE SCHEPEN. Dirkje RO. 53, vangst 525 manden haring, 50 manden diversen, totaal 575 manden. Mary. IJM. 198, vangst 125 manden schel, visch, 210 m. braadschelvisch, 30 m. gul, 40 m. radio, 25 m. platvisch, 20 m. varia. Totaal 500 m., benevens 30 stuks stijve kabeljauw. Hercules IJM. 196, vangst 50 m. schel- visch, 260 m. braadschelvisch, 100 m. gul, 50 m. platvisch, 60 m. makreel, 25 m. wijting, 45 m. varia, totaal 590 manden. Martha, IJM. 165, 19 m. tong, 18 m. radio, 25 m. kleine schelvisoh, 8 m. groote schel- visch, 15 m. wijting, totaal 73 manden. Gloria, IJM 37. 65 m. schelvisch, 310 m. braadschelvisch, 80 m. gul, 35 m platvisch, 40 m. makreel, 15 m. wijting, 95 m. radio, totaal 640 manden, benevens 310 stuks ijskabeljauw en 240 stuks stijve kabeljauw. voor de trawlharingvlsscherij bestaat en nu Is het maar te hopen, dat de markt niet te gauw overvoerd wordt. Als er zoo'n 25 trawlers op de haringvangst gaan. hetgeen bij een eenigszins gunstige visscherij be- teekent, dat er wekelijks een 15-tal booten met haring aan de markt komt; kan men een grooten aanvoer verwachten en dan is het de vraag, of de markt dien tegen een redelijken prijs kan verwerken. Wat de Noordzeevisscherlj betreft, voort durend gaan er weer booten in de vaart; met die welke heden naar zee gaan, zullen er ruim 55 varen. En de besommingen? Halen en brengen, maar er kan niet ge zegd worden, dat er meer gehaald dan ge bracht wordt, enkele reizen daargelaten natuurlijk. Zooals Donderdag bijvoorbeeld, toen er weer eens een boot beneden de duizend gulden kwam. Het nieuwe vlaggeschip van de Vem, de Erin" IJM 12, zal as. Dinsdag haar eer- ,te reis onder de Nederlandsche driekleur aanvaarden. Ook deze boot gaat, zooals reeds werd gemeld „op de haring". Er doen geruchten de ronde, die wij niet onvermeld willen laten, dat er in visscherskringen tegen gesputterd wordt, dat deze groote boot met elf man naar zee gaat, terwijl ze in Engeland met 17 man heeft gevaren. Er zal echter weinig aan te doen zijn, want het contract zegt, dat op groote booten elf man moeten varen en een groote boot is een groote boot, hoe rekbaar het begrip ook ls. KATWIJK AAN ZEE. GECOMBINEERDE VERGADERING C.J.M.V. en C.J.V. DE AFGELOOPEN WEEK TE IJMUIDEN. (Van onzen correspondent). Na een reis van niet veel meer dan een week kwamen de eerste haringtrawlers van de haringvisscherif op de Fladen Ground terug met aardige vangsten; niet overda dig, maar het kon er mee door. Het waren de Claesje RO. 46 en de Gerberdlna Johan- i na IJM. 38, die het nestje uithaalden. Belde schepen maakten een goeden prijs en dus ook goede besommingen, dde niet veel uit- eenloopen, immers de „Claesje" besomde f. 2820.en de Gerberdina Johanna f. 2730, wat voor zulk een kort reisje nog wel de moeite waard is. We hebben al gemeld, dat er veel animo de boeren en den melkhandel, voorzoover deze zich niet aan de bepalingen wilden onderwerpen, opgetreden door inbeslagne mingen, verzegeling enz. De boeren en de handelaren van Noordwijk, Rijnsburg. Voorhout en Noordwljkerhout hebben zich nu opnieuw tot mij gewend, met verzoek om alsnog van den nieuwen Minister ge daan te krijgen dat ook voor die gemeenten de bedoelde regeling niet zou gelden. Inderdaad is het hier een levenskwestie voor de betrokkenen. De toestand van de boeren in de wettelijke consumptiegebieden is in het algemeen reeds niet goed, (al schijnt het, dat daar deze regelingen niet kunnen worden gemist) maar in de hier boven genoemde gemeenten zou een min- dere ontvangst voor de betrokenen nog dubbel zwaar zijn, omdat zij het nadeel hebben, dat de woningen ver van het land af liggen en dus de exploitatiekosten hoo- ger zijn, terwijl ook de pachten meer be dragen, omdat de landeigenaren bij lagen pacht, er spoedig toe komen het land te scheuren en te bestemmen voor de bloem bollenteelt. Ik hoop nu met deze korte uiteenzetting welke natuurlijk onvolledig moest zijn, een zoo goed mogelijk beeld van de situatie te hebben gegeven. I DE HARINGVISSCHERIJ. (Van onzen Vissoherij-meclewerker). Voor het eerst in langen tijd zijn de vangstberiohten thans beter. Maandag waren er niet veel schepen aan de markt en de vangsten gaven nog geen blijk van ruimere visscherij. In den loop van de week kwamen er echter verschillende schepen binnen, die ln korten tijd groote vangsten gedaan hadden; somtijdis zoo groot, dat er onvoldoende tijd geweest was om de haring te kaken en een gedeelte van de lading als steurharing aangebracht moest worden. Met de groote visscherij bij Lerwick, die enkele dagen geduurd heeft was het weer spoedig gedaan. Er waren slechts weinig schepen, die hiervan geprofiteerd hebben; wel is er een groot aantal schepen Nooru uit gegaan, doch de meeste van deze arri veerden eerst, toen de visscherij reeds achter den rug was. Volgens de berichten uit zee is de visscherij thans aan den Westkant van het Zand. Het is een onge kend verschijnsel, dat daar ln dezen tijd van het jaar haring gevangen wordt. De visscherij op het Zand en aan de kanten daarvan begint normaal eerst in Septem ber. De kwaliteit van de haring, die vandaar wordt aangevoerd is buitengewoon goed en bestaat voor het grootste gedeelte nog uit maatjes, welke zoowel voor export als voor binnenlandsch gebruik geschikt zijn. Be driegen de vooruitzichten niet, dan kunnen wij tegen de volgende week ruime aan voeren tegemoet zien. De prijzen blijven vast in het bijzonder voor de voor binnenlandsch gebruik ge schikte maatjes. Groene haring wordt er thans ln te groote hoeveelheden aange voerd om een extra prijs te maken. Voor volle haring bestaat nog weinig vraag en de enkele kantjes, die thans worden aan gebracht brengen niet meer op dan de maatjes; het is echter zeer goed mogelijk, dat de prijzen voor deze soort haring, wanneer de export van dit artikel begint wel wat omhoog zullen loopen. Boven ver wachting konden de prijzen voor steur haring zich ook goed handhaven. Er be staat goede vraag v. export en ook voor de bnnenlandsche markt. De gerookte nieuwe maatjesharing is dan ook een bijzondere lekkernij, die meer en meer ln den smaak valt. DE TREILVISSCHERIJ. De prijzen waren deze week zeer vast en de loggers maakten dan ook over de ge- heele linie mooie weekreizen. Nu er een groot aantal stoomtreilers en groote motor booten op haring gaat treilen, wordt er weer een aantal opgelegde stoomtreilers in gereedheid gebracht cm de opengevallen plaatsen van de haringtrekkers in te nemen. De heer P. Siderius over „Kerk en Evangelisatie". Deze vergadering werd ln de Oranjezaal van het Jeugdhuis gehouden. De voorzitter de heer A. Ouwehand liet zingen Ps. 73 1, ging voor in gebed en las Exodus 5. De heer R. Varkevisser hield een inleiding naar aanleiding van het voorgelezene, waarna gezongen werd Gezang 193 1. Na de pauze werd gezongen Lied 251 1, 3 en 4. De heer P. Siderius sprak over: „Kerk en Evangelisatie". „Evangelisatie'' is het Evangelie brengen aan de gechristlaniseerde menschen aldus spr. Velen hebben ln hun jeugd het Evan gelie hooren brengen, maar zwerven later af. zij moeten weer komen tot het geloof, anderen moet die kennis bijgebracht wor den. In den loop der eeuwen is de Kerk daarbij onachtzaam geweest. Een spreek woord zegt: „toen de kerken waren van hout, waren de Christenen van goud". De gedachte, die hier inzit, werd door spr. naar voren gebracht. Toen ten tijde van Con- stantijn de Groote de Staatskerk werd in gevoerd, kwam de groote stroom binnen. Velen werden toen tot de Kerk gebracht, die er niet toe behoorden. In Duitschland, Engeland en ons land waren er velen in de eerste helft der 19e eeuw. die zich met de dorre leer, het dog matische, niet konden vereenigen; aan de andere zijde kwam er verwatering. Toen stonden er mannen op. die zeiden: „wij zullen het Evangelie zelf uitdragen". Dit ging dus uit van particulieren. De arbeid richtte zich op hen. die waren afgedwaald, wèl gedoopt maar die niet getrouw waren gebleven. Zij worden gerekend bij het Christelijke volk, maar waren geen Chris tenen meer. Met kracht door Gods geest bezield werd de arbeid aangevangen. Volkszonden werden bestreden: drankmis bruik en wat daaruit voortkomt, vloeken en de onzedelijkheid in alle lagen der maatschappij. In genoemde landen richtte I de arbeid zich op alles wat verloren of weggedreven was. Spr. besprak het leven van eenige be roemde personen, voor wat zij deden voor de Inwendige zending in Duitschland. Daar was Wlchern, de grondvester van het „Ranke Haus" in 1833 te Horn bij Hamburg Uitvoerig stond spr. bij diens leven stil. Door liefde gedreven nam hij drie kinderen in een moederhuls op; hij was de vader der diaconen. Klein begonnen, is zijn werk rijk gezegend. Velen stonden onder den invloed van het „Piëtisme". In de 18de eeuw leefde in Engeland Wesleij. Deze evangeliseerde op de straten, in stegen en sloppen, soms werd hij met projectielen bekogeld, maar God gaf rijkelijk zijn zegen en hij kreeg ook den steun der geleerden. De tijd van het „Réveil" werd nader verklaard. Spr. gaf een uitgebreide levensschets van Otto Gerard Heldring, die in Hemmen zijn ge meente had. Hij zwalkte uren lang op de Veluwe rond om daar de menschen te be zoeken. Hij gaf veel practischen raad en het gevolg was het ontstaan van „Hoender- lo". Een groot terrein voor het Evangelisatie werk ligt open onder de Jeugd. Na de Fransche Revolutie trachtten de mannen van het Réveil de afgezworven jeugd weer terug te brengen. Voor weezen werd gestreden. Zoo zijn ontstaan de Neer- boschlnrichting door van Lindenhout en de Martha-Stichtlng te Alphen. Ook voor de misdadige jeugd werd gezorgd, waarvan getuigen de inrichtingen van Nederl. Met- trey en Valkenheide. Dat alles is Evangelle- satie van de daad. Er wordt ook onder ver staan het werk onder militairen, zeelieden, schippers. Ook valt er onder het terrein der reclasseering, ziekenzorg, het werk op de slagvelden door de liefdezusters van het Roode Kruis. Dat alles is practisch Christendom. Op zooveel terrein wordt dat werk behartigd. Wat doen de Bijbel- en tractaatgenootschappen onder eigen volk om te zorgen, dat de Christenen geen hei-1 denen worden? Met volle waardeering sprak spr. over het werk van William Booth, den stichter van het Leger des Heils. Spr. be treurde het, dat deze zich gesteld heeft naast de Kerk; het Ideaal van Wichern was de Kerk te steunen. STEUNVERGOEDING ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouw-Centrale maakt bekend, dat de steunvergoedlng voor groene erwten gedenatureerd in het tijd vak van 12 Juli 1937 tot en met 17 Juli 1937 zal bedragen: voor kwaliteitski. A f. 2.85 per 100 K.G. voor kwaliteitski. B f. 2.35 per 100 K.G. voor kwallteitskl. C f. 1.85 per 100 K.G. Voor groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten, in hetzelfde tijdvak gedenatureerd, bedraagt de steunvergoedinj If 1.35 Der 100 K.G. 4739 Tenslotte volgde een uitvoerig pleidooi voor de samenwerking tusschen de Kerk, de ambtsdragers en de corporaties der lid maten. Er moet daartusschen een schoon harmonisch geheel zijn. Spr. zou in elke wijk van de gemeente een commissie willen benoemen, waardoor er contact komt tus schen de Kerk en de gemeente. Tenslotte deelde spr. mede, dat er binnen kort samenwerking zal zijn tusschen de Ned. Herv. Gemeente en de Gêref. Kerk om gezamenlijk te Evangeliseeren op bree- de basis. Ook deelde hij mede, dat weldra de Bijbelkiosk op het strand zal staan en riep daarvoor ieders medewerking in. Nadat uitvoerig eenige vragen beantwoord werden liet de heer Siderius zingen Lied 138 1 en 2 en sloot hij met dankgebed. De 18.000 gepasseerd! Sedert de vorige maand is het aantal inwoners van de gemeente Katwijk de 18.000 reeds gepasseerd. 450 schoolkinderen uit Uithoorn, die per extra-tram aankwamen, hebben giste ren een bezoek aan het strand gebracht. Door den betrokken minister werd af wijzend beschikt op het verzoek om werk- loozen te mogen belasten met het oprui men van papier tijdens het badseizoen op het strand. Van heden af tot 31 Augustus zal het P.T.T. kantoor alhier op werkdagen voor het publiek zijn opengesteld van 8 uur tot 19.30 uur. Voor de betrekking van ambtenaar ter secretarie alhier op een jaarwedde van f. 1600f. 1900 hebben zich reeds 114 solli citanten aangemeld. ALKEMADE. Aan den dood ontsnapt! Tijdens het zware onweder, dat zich boven onze plaats ontlastte, was de heer J. P. H.. wonende in het Zuid-einde aan den arbeid in zijn warenhuis. Plotseling sloeg de bliksem op de dakgoot van het warenhuis en werd de heer H. bewusteloos tegen den grond geslagen. Door den heer H. van Ruiten, die in de nabijheid was werd de heer H. gevonden. Dokter van Dooren. die in allerijl werd ontboden heeft geneeskundige bijstand verleend en constateerde een kleine hoofd wonde. Na eenigen tijd keerde de heer H. weer tot het bewustzijn terug. ALPHEN. Een 18 ponder! De heer P. v. Tellingen had het geluk in de Gouwe nabij het Stoomgemaal een karper te vangen met zijn hengel, die een gewicht had van plm. 18 pond. Woensdag 21 Juli zal alhier een vlag jesdag worden gehouden ten bate van „Pro Rege". De opbrengst van de busjes van „Uitbouw" der Ned. Herv. Kerk hebben over de afgeloopen maand een bedrag van f. 132.56 opgebracht. Voor zekerheid van plaatsing dezer kleine advertentiën, gelieve men deze den dag van tevoren aan te bieden. DUITS Handelscorrespondentie Conversatielessen. K. VONK leraar Instituut „Verko ren", Joh. de Witts tr. 55. Veeljarige ervaring. Spreekuur dagelijks v. 78 Tel. 3787. KLEINE AUTO koop gevraagd, D.K.W.. Opel of derg. Brieven met prijs en omschrijving on der No. 0126 k. Bur. v. d. Blad. UITSLUITEND Voor betere 2de handsch heerenklcedlng (niet zich- baar gedragen) ln zeer rui me sorteering ls uw adres: JAN J. SLOOS, Stille Rijn 11. Telsf 868. Betere ec- legenheldskleeding billijk in huur. ZEILKANO Gevraagd een zellkano, ih Prima staat, compleet. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 5846 k. ZEILTJE Te koop gevraagd een drie kantje of 'n gewoon zeiltje voor een schuit. Brieven rnet prijs en afmeting on- der N°. 6002 k. Bur. van dit Blad. ZANDLAND prima geschikt voor Dloem- kool, peen en bloemencul tuur of andere gewassen te huur, bi): C. ALKEMADE Azn.. Voorstraat 56. Noord- A'Uk (Vlnkeveld) INVALIDEWAGENS Modern, sierlijk, solide. Rol-, been-, closetstoelen. Groote voorraad. Goed koop adres 1 Ook nog een gebruikte, zelfbewoger duwwagen en Rolstoel. J. SIEPKES, Apcldoorn- schelaan 228, Den Haag, Tel. 39.24.51, Vouw- of Wandelwagen Gevraagd een ln goeden staat verkeerendo vouw- of wandelwagen. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 5988 k. KLEERENKAST ENZ. Wegens verhuizing te koop een klcerenkast, vlag gen- stok 2 waschtafels, 6 sloc- len cn eenlgo schilderijen f. 12.50. Nieuwe Rijn 40. boven. BOEKHOUDEN „l" «Mitegden voor de examens ..Handelskennis fïll „Verecnlglna van mïSnc°n<llue» 6 - Hondenliefhebbers 3 Jonge Bouviers, zeer mooie ouders, zeer geschikt voor dressuur. Zeldzaam mooi. Prijs billijk. Te be vragen; Watersteeg 4 HEERENKLEEDING Amsterdamsche firma biedt hccrenkleedlng aan naar maat prima coupe en af werking. Betaling des- gewenscht vanaf f. 6.per maand. Vraagt Inzage sta- lencollectic. Brieven aan R. BENNEMA. Buys Ballotstr. 62, Lelden Morschstraat 27 Is het bekende adres waar u voor weinig geld zulke prima complete garnituren koopt. Alles ln eigenwerk- plaats vervaardigd. Prima Javakapok f. 0.60 p. p. Beleefd aanbev., Tlx AKERBOOM Jr. NAAIMACHINE Laat Uw naaimachine niet verprutsen. Alleen een spe ciaal vakman repareert Uw machine afdoende. Onze 30-Jarige vakerva ring is Uw waarborg. G. VEENENDAAL v/h. Chef monteur Singer MIJ. Haarl.straat 27 Tel. 1511. AFBRAAK TE KOOP Balkon ramen, deuren, closets, waschbakkon, IJze ren en eternlet golfplaten, dralneerbulzen, kap- en vloerhout, eternlet pijpen, enz. M. DE RAAD, Bou- gelsdljk, bij Sportpark te Noordwijk Binnen. J. C. W. Blankwaardt Stucadoor. Langegracht 87 Ecleefd aanbevelend voor alle voorkomende stuka door- en wltwerken HJFI. Huiseigenaren, Bouwver- eenlgingen en Wonlngbu- reaux. Speciaal adres voor het repareeren en witten van uwe hulzen. GAAT U TROUWEN begraven, n. bal, diner of andere gelegenheid? huur dan costuum. en hooge hoed of wat bij zulk een gelegenh. gedragen wordt Het eenlgst goede adres hier ter stede. Verhuurln- richting Hoogl Kerksteeg. .,De Concurrent". I IJZER HEKWERK Te koop: pl.m 40 m. mooi Ijzer hekwerk, met 2 lnrij- hekken, staande voor het gemeentehuls te Zoeter- woude. IJzeren balken, Ijze- i ren tuinbankpoten. enz. NIC VAN DEN AKKER. Zoetcrwoude, Telcf. Lelden 1718. AUTOSLOOPERIJ Valkcnburgscheweg 16, Haagsche Schouw. Gem Voorschoten, Telel Lelden 2302. Thans ln sloping: Dodge vrachtwagen Cltroën '29 tot en met '33, Hup- mobile '31, enz. Onderstel len, alle maten. Grote voorraad banden AFBRAAK TE KOOP Enorme partijen solide af braak, als planken, platen, binten, palen. baddlng, kraalhout, 2 x 3en, rasters latten enz., enz. NIC VAN DEN AKKER. Houth., Mienlng, Zoeter- woude. Tel. Lelden 1718. LOODS TE KOOP lang 10 M., breed 4.40 M.. als nieuw, zeer geschikt voor bootenhuls. NIC VAN DEN AKKER. Aannemer v. sloopwerken. Zoeterwoude, Telefoon 1718 Lelden 2 IJzeren Garages Te koop: voor lagen prijs: 2 stuks ijzeren garages, 5 M. x 2.80 M., als nieuw, Te bevragen: NIC VAN DEN AKKER, Aannemer v. sloopwerken, Zoetcrwoude, Telcf Lelden 1718. DEUREN - RAMEN Groote voorraad deuren en ramen, alle soorten hout, nieuw en oud. dlverso soorten dakpannen en te gels, prima glazenwas- sc hersladders NIC VAN DEN AKKER, v.h. Gebrs. Smits Kore- vaarstraat 31, Lelden. AFBRAAK TE KOOP Enorme partijen zware en lichte balken, zeergeschikt voor het bouwen van hooi en korentasscn. ln alle lengten en dikten. NIC VAN DEN AKKER. Zoeterwoude, Tclef. Leiden 1718. TAXI NOODIG? voor uw vacantletochten, dagtrips enz.? Vraagt prijs voor 4- of 7-pcrs. auto bfj ..Tulntnx". billijke prij zen, nette bediening. Dag en nacht geopend Aanbev R. VAN STRATEN, Hee renstraat 82, Telef. 2607. Auto-rijschool. RIJWIELEN ENZ. Pracht dames Raleigh rij wiel als nieuw f.35; Hee renrijwiel, torpedo, slechts f. 18; sterke Jongensfiets f. 12; Singer salontrapnaal- machlne f. 125; heeren- costuum, kamgaren f. 10; strandtrekwagen f. 9.50. Heerengracht 25. Avro Luistervinken De nieuwste opnamen voorhanden van Avro's kin 1 derkoor, zooals: Ik wou. Het Angelus, enz. Van het I Avro Massa Koor: Zoo doet de boer. L. v GEELEN, I Haarl .straat 55. Tel. 593. UW RADIO-ADRES Rijnsburgerweg 185, Leiden Modernlsecren, repareeren. bouwen en ombouwen van i radiotoestellen en verster kers. Technlscho adviezen I kosteloos. Kostenopgave j vooruit! Prijzen billijk. Radio Rijnsburgerweg 185 voor Lelden en omstreken. B.S.A. Rijwielen Nieuwe B.S.A. rijwielen, door vervoer iets. bescha digd, voor spotprijs Rijwiel handel A. DE WIT. Oude Vest 111. Telef. 1328. UW NAAIMACHINE trekt ln. maakt lussen enz. Technische reparatie j en niet duur. Inkoop en i verkoop 2e handsch naai machines. H. OBER. Ple- ter de la Courtstraat 73. nabij den Lammenschans- weg Dit uitknippen en be waren. Tuinameubl. - Rijwiel Tuinameubl.: bank. 2 fau- teulls, tafel, slechts f. 15.-: pracht damesrijwiel f. 14 en f. 10; heerenrilw.. air nieuw f. 14 en f. 12.50 2 p. Eng. ledikant met 3-d. bcdstcl. 1 compleet f. 16; kinderstoel f. 3.Buitenrustatraat 9 (Schelpenkade) Beton - IJzerconstr. Voor Matheslanen en meer- j gevorderden. Civlol-lngc- nleur zal cursus geven Gew. Beton en IJzercon- structies met statica, pl.m. 30 lessen. Volledig statisch inzicht gegarandeerd Klaar voor praktijk, f. 1.per u Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 61I2k. Rijnstr oomrij wiel Gelegenheidskoop. alleen heeren, electr. lamp. Jasbe- schermer. licht beschadigd doch oude kwaliteit welk materiaal door niet één fabriek meer verwerkt wordt, van f. 71.50 voor f. 40.zoolang de voor raad strektl ALT, Mare. MOTORBAKFIETS Te koop of te huur. een motorbakfiets met 10 c.M.3 J.L.O. motor en open laad bak. B. HUISMAN. Hoofd straat 59 f Leiderdorp. Te lefoon 1708. KOOPMAN FILM Wilt gij verzekerd zijn van een goede film? Koopt dan de bekende KOOFMAN- FILM, slechts 37% cent. Deuren, Ramen enz. Te koop; deuren, ramen planken, binten, latten, brandhout, enz. Ook een motorschuit geladen met hout te koop. Sloop Mu seum Rapenburg Lelden. A. V. d POUW KRAAN AUTOs Chevr. '34. korte Truck, dubb. lucht f. 450; Ford "31 Cabr., 4 ond. de kap f. 225; Ford Sed. '30 f. 125; Chevr. Sed. '27 f. 50.—. Radio en Pathéfoons Wederom spotgoedkoop. Radiotoestellen voor licht- net en Anodeblok, prima spelend Mooie GramoXcoa- platen 10 ct.. rullen 5 ct. Mooie Gramófoons vanar f. 3.50 Luidsprekers, onaer- deelen, spelen, enz., alles spotgoedkoop. Janvossenst. 41, Lelden. RIJWIELEN Tc koop: ccnlge gebruikte dames- en hcercnrljwlelon ln prima staat vanaf f. 10. Ook Inruilen. Rijwielhandel Achilles". B. SJOUKE. Morschstraat 7. GEDIPL. COUPEUSE ln best gerenomm. hulzen ln het buitenland werk zaam geweest vervaardigt: dames avondtoiletten, com plets, damesjaponncn, jon gedames- en meisjesklce- din*r. Niet buitenshuis. K. WOLF—FRANCK, Vrouwensteeg 3 AUTOSLOOPERIJ Banden, accu's, lampen, ruiten, dynamo's, enz enz. Motoren voor luxe booten en opduwers ln versch. P.K. geheel compleet. On derstellen licht en zware op beste banden. Van ouds 39 Waardgracht 39, Lelden. RIJWIELEN Te koop: mcisjesrtjwicl en Jongensrijwiel, torpedonaaf. Goedkoopste adres voor rijwielen, ondcrdeelen kin- derrijwlelen, autopeds Voor carrierbanden. vraagt u bij ons prijs, alle maten, lagen prijs. Groote rljwlelrepara- tle-inrlchtlng. Adres: Rijwielhandel „De Molen" Nieuwe Beestenmarkt 9. j Telef. 3962. iHOUTWERF DEUREN Enorme voorraad Bruyn- zeel en Neerlandla kamer- kast-, schuif-, glas- keu ken- en voordeuren l Com plete schuifwanden, dor pels, kozijnen, UJstwerkll Vraagt prijsopgaaf! Goed- kooper dan „DE HOUT- WERF" bestaat nletl N Rijn 87. hoek Uitersteer. Telel 1176 DAMESRIJWIEL Te koop een damesrjjwlc! m. dubbele remmen nieu we banden. Jasbeschermci en garantie f. 1000; nieuw-- rijwielen vanaf f. 22.50. W. F. MIEREMET, Le vendaal 21, hoek Korevaar- VOOR ELKE ZAAK leveren wij verpakking, als pakpapier, winkelzakken. gebakdoozen taartranden, calsses, toonbankrollenpa- pler. fruitschaaltjes. ser vetten, vleeschschaaltjes. koord, touw, elastiekjes, etalagecrêpe, enz Groote sorteering. Concurreerende prijzen, prima kwaliteiten, N. PADDENBURG. Nieuwe Ryn 11, Telef. 2143. P. J. V. d. KLEIJ Metselaar, Morschweg 110, Telel. 237. Het goedkoopste adres voor alle voorkomen- do werkzaamheden. Vraagt prij.i zonder eenige ver plichting ook van alle soor ten tegelwerk. Vraagt prijs en monsters krakelingen- vloeren voor granietprljs. GOEDKOOPE VERF en toch goed, daar voor naar een vakman, dus „De Verfhandel''. Hooi gracht 74. Grondverf per K.G. 0.30; Glansverf vanaf 0.35 en toch. voor de beste glansverf bij ons. Accordeon. Wielrijders Voor een accordeon, rijwiel of onderdeelen, is uw aan gewezen adres: Rijwiel- en Accordconhandél Minerva. Haarl.straat 77. Voonxan- staande kwaliteiten en merken Door inruil prima gebruikte accordeons en damesrijwiel voorradig. SNIJMACHINE Te koop een goed onder houden van Berkei's snij machine met slijpapparaatt en een prima mes voor slechts f. 125.Te bezich tigen bij A. ZWAAN, Dorp straat 144, Zwammerdam, Tclef 32. RIJWIELEN Damesfiets 6.50; dames fiets 7.50; damesfiets 8. Jongensfiets 7.50; heeren- fiets 10.heerenflets m. lamp 5.heerenflets 7.50. HANS NEUTEBOOM. Narmstr., bij de Steenstraafc MOTOREN Raleigh 500 c c.; F.N.. 350 c.c.: RUsch 250; Damesmo tor (belastingvrij); Ford '29, prima staat. Verder onderdeelen en racefiets als nieuw. Spotkoop. Garage HINTZBERGEN, Krulsstr. 32, h. Morschstr. REPARATIE! aan uw naaimachine, kunt u alleen uit laten voeren door hen, die meer dan 50 jaar ervaring ln 't vak be zitten. Ook ln- en verkoop gebruikte machines. v.h. WESTDORP Co., Morschstraat 41. WAAROM probeert u niet bij ons een keer0 Ons prima kerniedcr loopt niet xilo en wij zijn goedkoop. U komt zeker tetug. Leder, rubber, sport artikelen enz. H. J. KRAMERS. Kore- vaarstraat 17 hoek Raamst. 3—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11