Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede B(ad Vrijdag 16 Juli 1937 Thijs IJs zoekt Dickie Dons (chare per autobus naar de hoofdstad. Al lereerst werd halt gehouden bij Schiphol, waar men buitengewoon genoot van dit .prachtige vliegveld en van de binnen komende en vertrekkende vliegtuigen. Na den lnwendlgen mensch versterkt te heb ben, volgde een Interessante rondvaart door de grachten en havens. De middag werd doorgebracht in Artis, waar verschillende mooie diersoorten sterk de aandacht trok. (ken. Opgetogen en in het minst niet ver moeid, keerden de leerlingen dezer school des avonds om half negen eerst naar hun woonplaats terug. Het was voor allen een onvergetelijke dag! Enkele dagen te voren hadden de Jongste leerlingen der school reeds een tochtje eveneens per autobus naar Katwijk ge maakt, waar zeer van strand, zee, zon en diverse versnaperingen werd genoten.'Ook over dit uitstapje waren de kinderen vol lof. Een woord van dank aan den milden gever is zeker op zijn plaats. VOORSCHOTEN. Aan de arbeiderstooneelvereen. „Voor schoten" is bericht gezonden, dat de Bur gemeester de toestemming heeft gewei gerd voor de opvoering van het tooneel- stuk „Het zevende gebod" van Heyermans, waarvan men in November een opvoering had willen geven. In hotel ..Deurloo" is een ledenverga dering gehouden van de brandstoffenver- eeniging „Winter provisie" onder leiding van den heer P. J. H. Pieron, voorzitter. Na gehouden inschrijving werd de levering van de brandstoffen voor de leden opgedragen aan de Fa. A. J. van Haasteren te Leiden. Als controleur werd benoemd de heer J. Relel. Tot bestuurslid werd herbenoemd de heer J. Mooten. terwijl ln de vacature D. Limburg tot bestuurslid werd gekozen de heer H. F. van Seventer. De Leidsche Schietbond hield tc Kat wijk wedstrijden met scherp. De Voor- schotensche Schietvereenlglng V. S. V. be haalde den eersten prijs met 232 punten. De kampioen van dezen wedstrijd werd de heer G. J. Yperlaan met 97 pnt. Deze be haalde een tweeden prijs op de personeele baan met 47 pnt en ook den dagprijs met 60 punten. WARMOND. Bezoek van Oostenrijkers. Een 100-tal Oostenrijkers, waaronder ver schillende dames, brachten een bezoek aan onze gemeente. Zij maakten o.a. een boot tocht over de Kagerplassen en genoten van het mooie landschap! De inzameling ten bate van de R.-K. Jeugdwerkloozenzorg. heeft hier het be langrijke bedrag opgebracht van f. 165.50. Met deze inzameling heeft zich belast de St. Josephgezellenvereeniging, aan wie daarvoor dank toekomt. De hier gehouden collecte ten bate van het Santosfonds, heeft een bedrag opgebracht van f. 60.80. Een woord van dank aan de Ijverige collectrices. WASSENAAR. „Groot Haesebroek" verkocht. Het buitengoed „Groot Haesebroek" is aangekocht door den heer D. Wolf, direc teur van het Nederl. Bevrachtingskantoor te Rotterdam. De verkaveling van het om liggende park gaat niet door. Kortgeleden heeft de heer Wolf het landgoed „Maar- heeze" aangekocht. „Vad". Loop der bevolking. Gevestigd: M. V. Bakker, zonder beroep, uit Rotterdam, Wassenaerstr. 10 H. Be cker, vreemd, verpleegster, uit Karlsruhe i Did.L. Kerkdam 40 H. Böhne en ge zin, timmerman, uit den Haag. Rijks straatweg 344 H. G. Broek, kantoorbe diende, uit den Haag, Rijksstraatweg 344 A. Bruggink. zonder beroep, uit Vevey (Zw. i. Santhorstlaan 10 J. M. Brulnsma, hulp in de huishouding, uit Sassenhelm, Wittenb.weg 22 A. J. J. Coerts en gez., zonder beroep, uit Nijmegen, v. Zuylen van Nijeveltstraat 120 M. A. van Dorsser. verpleegster, uit Middelharnls. Gravestr. 1 M. C. den Duik, hulp in de huishouding, uit Rijswijk Z.H.. v. Bommellaan 16 L. K. Hartl, vreemd, dienstbode, uit de Bilt, Stoeplaan 12 Wed. A. G. de Nivelle, geb. Hennebert. zonder beroep, uit den Haag, Eikenlaan 5 Wed. M. J. Dorlas geb. Hen- uevelt en gezin, zonder beroep, uit den Hug, Rijksstraatweg 93 C J. v. Herpe, winkelbediende, uit Hardinxveld, Tuinpad '9 L. Hermanski. dienstbode, uit B'ier- Hassel (Did Eikenlaan 3—5 L. W. van den Hil, kruideniersbediende, uit Maassluis Langstraat 63 E. Hille. dienstbode, vreemd, uit den Haag. Duinrell 2 Wed. M- C. J. van Dijk, geb. Hoogenraad, zonder beroep uit den Haag, Pr. Frederiklaan 6 -- A. Jetzinger. vreemd, dienstbode, uit den Haag, KI. Persijnlaan 16 J. E. Kouwen- berg, pensionhoudster, uit R dam, v. Z. v. Nijeveltstraat 77 H. L. C. Th. Kuntze cn gezin, makelaar in assurantiën, uit den Haag, KI. Persijnlaan 6 J. M. C. v. Lam ineren, kinderjuffrouw, uit Rheden. Wlt- tenburgerweg 6 J. G. Lljberlng en vr„ toep. Reg. en Dom., uit den Haag, Duin weg 22 E. J. Marcus en vrouw, vreemd, zonder beroep, uit A'dam, Hoflaan 11 II. Margiol, vreemd, dienstbode, uit den Haag. Vyverweg 23 J. Ph. van Mastrigt en vr., kaP- Inf. N. I. Leger uit Rapallo (Ita- t 1 Yfh Zuljlen van Nijeveltstraat 77 Mühlbacher, vreemd, dienstbode, uit den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 15 Wed. E. Meinecke geb. Nagel, vreemd, dienstbode, uit den Haag, Wilhelminalaan 8 H. Neu- vreemd, dienstbode, uit den Haag, Wlttenburgerweg 70 p. J. E. van Hal, geb. van Onzen, zonder beroep, uit den Haag, Schoolstraat 39 A, Pawlaszozljk, dle"stbode, uit den Haag. Lange Kerdkdam 9 M. Piek, vreemd, dlenst- i,. 1 „dlt Graz. Oostenrijk, Teylingerhorst- Jf. f A. Pronk, dienstbode, uit Kat wijk, Rijksstraatweg 392 Jhr. R. A. Qutn- tus en vrouw, zonder beroep, uit den Haag, Bloemcamplaan 74 J. W. Qulntus, zon- -a bbibbP' uit den Haag, Bloemcamplaan '4 A. M. Simons, dienstbode, uit Brussel, Lange Kerkdam 24 p. m. Sorbi, zonder r°eP; uit Amersfoort, van Calcarlaan 20 l. c. Sparling, uit Valburg, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 61 (zonder beroep) M. Steinkellner. vreemd, dienstbode, uit den Haag, Persijnlaan 6 J. van Strlen, dienst bode, uit Leerdam, Meyendell 1 b H. Valk, ass. apotheker, uit den Haag, Rijks straatweg 340B P. van Veen, zonder be roep, uit Koudekerk Z.H Vinkelaan 13 Wed. R. J. J. Scholte Ubing geb. Wald, zonder beroep, uit Haarlem. Ridderlaan 1 I. Wasserbauer, vreemd, dienstbode, uit den Haag, L. Kerkdam 48 O. F. Weise, zonder beroep, uit Voorschoten, Backers- hagenlaan 19 W. N. J. van Welij en vr„ zonder beroep, uit Ginneken, Crocusstr. 41 G. A. van der Werf. kinderjuffrouw, uit Bolsward, Raaphorstlaan 14 M. Wins en vrouw, zonder beroep, uit Berlijn. Buurt weg 111 A. J. Zuidhof, dienstbode, uit den Haag, L. Kerkdam 3 M. v. d. Zijden, dienstbode, uit Ameide, Raaphorstlaan 1. Vertrokken: S. Lammering, naar den Haag, Paramaribostraat 20 N. Ley, naar Hlllegom, Loosterweg II 9 D. Lemmers naar R dam. Oostplein 14 R. Heschl, n. den Haag, L. Copes v. Cattenburgh 16 J. G. N. van Otterdijk. naar den Haag, Alb. Thijmstraat. 19 J. M. C. E. Lohr naar A'dam, Stadhouderskade 136 A. M. Knub- ben, naar den Haag, Wassenaarsche weg ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Reintje. dochter van G. van raken. De voorzitter de heer W. A. Lam, gaf omtrent een en ander een uitvoerige uiteenzetting, waarop met de aanwezige leden een uitvoerige bespreking werd ge houden. Tenslotte werd met alg st. aange- Middelkoop en Cornelia M. Rijken; Johan- nomen de vereeniging te laten voortbe- na dochter van Hendrik Meijers en Geertje staan. Voorts gaven eenige heeren zich op. Star; Wilhelmina Adriana, dochter van Ja cob Blom en Cornelia Kom; Johanna, doch ter van Johannes Kenbeek en Jansje van Klaveren; Engellna Adriana, dochter van Johannes Wilhelmus de Groot en Engel- bertha Theodora Mourlts; Willem Jacob, zoon van Jan W. den Hertog en Neetje van Spengen Gehuwd: Leendert van Donk. oud 24 Ja ren en Bartha Gijsbertha van der Steeg, oud 21 jaren; Cornells Ketel, oud 24 jaren en Adriana Pieternella Vermeulen, oud 24 Jaren. Overleden: Teunls Willem van der Vrlng, 106*'—*A? A.*Bollen, B&ar"Mteï^Noórd Pa- °ud 6? overleden te Lelden; Paulus Hnhorrne vtnAmone nuri Tf ïoran rrohiinrn rallelweg 8 F. G. van Dommelen, naar Delft. Houttuinen 26 E. J. H. Eijken. broek, naar den Haag, v. Mohtfoortlaan 35 C. A. Noordcrmeer, naar Sassenheim, Hoofdstr. 124 p. Soorsma, naar den Haag 8oestdijkschekde 126 H. M. Vermasen, naar Overschie, Hofweg 3 Ph. C. Esser, naar den Haag. Cromvlietplein 41 A van Ameyde, naar den Haag, Mauvestr. 38 M. J. v. Abswoude, naar Noordwijk, Zee straat 32 J. W. A v. Wijk. naar Voor burg, Hofwijkstraat 70. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Wilhelmus Henari- kus, zoon van G. W. Morssink en C. M. Stoopman Hendricus Leonardus, zoon van H L. Westenberg en C. H. Lut .Jan- ny Nelly Anny, dochter van H. J. Otto en A. C. Otto Aart Cornells, zoon van. W.. de Otter en J. de Waal Clara Anna, dochter van C. W. van den Barselaar en E. J. F. Venhuis Gerrit Teunis Cornelis, zoon van F. Pas en J. Dekker. Overleden: Hermine Georgine Adelgun- de Katharine Ring, oud 52 jaar. weduwe van F. van den Corput. Ondertrouwd: H. Spies en W. Goor. Getrouwd: J. C. A. Geerts en H. W. van Noort N. W. Hilgeman en B. N. Breed- veld H. D. Hackenberg en A. Borenstein. ZEVENHOVEN. Vertrokken: Warmond. Loop der Bevolking. A. G. den Braven, naar ZOETERWOUDE. Door Z. de Vogel i.s bij de Kroon be roep ingesteld tegen het besluit van B. en W., waarbij hem, de ingevolge de Hinder wet gevraagde vergunning voor de oprich ting van een pottenbakkerjj aan de Bes jeslaan werd geweigerd. Bij de door de Lichtfabrieken te Lei den in deze gemeente gehouden controle der electrische leidingen in boerderijen, zijn in meer dan 100 gevallen gebreken gecon stateerd. Op grond van gehouden inschrijving is het vervoeren van ongeveer 300.000 straatklinkers vanaf de opslagplaats aan den Hooge Rijndijk naar het werk op het Dorp en ln de Noordbuurt alhier door B.en W. opgedragen aan de gebroeders Omtzigt, Hooge Rijndijk alhier voor de som van 1.32 per 1000 stuks. Door v. V. alhier werd aangifte gedaan dat een tweetal varkens tengevolge van de varkenspest zijn gestorven. Hubertus Koomans, oud 72 jaren, gehuwd met Marijtje Hoogendoorn, overleden te Leiden. Nerveuze Angstaanjagingen verdwijnen snel en worden voorkomen door Hijnhardt's Zenuwtabletten Zenuwsfillend - Zenuwsterkend. Buisje 75 ct. Bij Apothekers en Drogisten. 4617 (Ingez Med.» Loop der bevolking. Vertrokken naar: Alkemade, Rijpwete- rlng, Cornelia M. Outshoven, dienstbode Steekterweg 89; Oegstgeest, Julianalaan 16, Kunnechina C Westerbrink, zonder be roep. Hazeveld 28; 's-Gravenhage. J. Is- raëlslaan 42. Hendrika de Vries, zonder be roep, Bloemhofstraat 41; Spanbroek, No. 62b, Geertruida J.- B. Domburg, zonder be roep. Zeilmakerstraat 31; Zwolle, Th. a Kempisstraat 105a, Melis Lieftinck, horloge maker, van Dijkstraat 27; Utrecht, Malie baan 111, Antje van Muiswinkel, hulp i.d. huish. Lindenhovenstraat 29; Opsterland, Gorredijk 517. Arnold G. Smljter en gezin, drogist, Raadhuisstraat 236a. Ingekomen van: Wedde, A 494, Geukina Kruise dienstbode, jtidderbuurt 63, Bloe- mendaal Rustenburgherweg 20. Hendrikje Ambagtsheer, dienstbode, van Reedestraat 5; Vorden C. 120. Gerrit de Man, zonder be- roepm, Raadhuisstraat 44; Woerden Singel 102, Jan H. Spannemaker, zonder beroep, Wilhelminastr. 28; Valburg. Hoofdstraat 17. Margaretha J. van der Kemp, zonder be roep, Raadhuisstraat 44; Woerden Singel weg 20, Johanna G. M. van der Putte, on derwijzeres, Paradijslaan 1; Lelden, Lage Rijndijk 95a, Jannetje J. Bergman, zonder beroep. Aarkade 50. 's-Gravenhage, 's-Gravenzandelaan 26, Pierre J. M. Kop pen en gezin, kapper, Hooftstraat 97. Zilveren jubileum van den heer van 't Wout Gisteren herdacht onze plaatsgenoot de heer J. W. van 't Wout, zijn 25-jarig jubi leum als metaaldraaier bij de motoren- fabriek „De Industrie" voorheen firma D. en Joh. Boot NV alhier. De jubilaris, die als 13-jarige jongen "bil „De Industrie" 'zijn werk is begonnen,, heeft .dus de gansche ontwikkeling dbzefQrotorenfabriek mede gemaakt. In de. morgenuren werd de jubi laris in zijn woninggefeliciteerd door één der directeuren ondeï aanbieding van een couvert met Inhoud terwij! ook vele van zijn collega^ hun gelukwenschen kwamen aanbieden. Tevens werd hem ook namens zij collega's een fraai stoffelijk blijk van belangstelling aangeboden. Het voortbestaan der W.V.-vereeniging. „In hotel „De Vergulde Wagen", werd een vergadering gehouden van de leden der Wllhelminaverèenlging. Gedurende de laatste jaren, werd ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin, regel matig samengewerkt met de Chr. Oranje- vereeniging alhier. Hoewel deze samenwer king van aangenamen aard was, hebben zich echter meer en meer de leden van de W.V. afzijdig gehouden en is het werk voor het bestuur derhalve zeer moeilijk gewor den. Dit was dan ook aanleiding, dat het bestuur deze algemeene ledenvergadering had uitgeschreven en aan de orde stelde de vraag over het al of niet voortbestaan der vereeniging, en welke maatregelen moeten worden genomen, om althans tot een kin derfeest op 31 Augustus a s. te kunnen ge- 21. Men onderzocht den bedelaar; zijn hemd, zijn hoed, zijn schoenen en zijn pak; maar men vond niets dan een papier, ver borgen ln zijn linker-binnenzak. „Een landkaart", zei de commissaris „wat moeten wij daar mee beginnen?" Maar nu schoot Thijs je iets te birtnen; hij ducht Ineens aan het gefluister, dat hij bij Simmie's woning had gehoord in 't duister! Natuurlijk waren 't Leo Listig en de bedelaar, die aan 't plannen smeden waren daar; dus had het allen schijn, dat deze kaart van Leo's schuilplaats wel moest zijn. Thijs greep nu dus de kaart en snelde naar Slm's huis, met groote vaart hij heeft aan Sim en Brom-oom vlug verteld, hoe 't met de zaken was gesteld. De kaart werd bestudeerd, werd om- en om gekeerddoch zonder dat zij hem begrijpen konden, of er één dutd'üjk teaken slechts op vonden. Toen was het Sim, die sprak: „Steek deze kaart maar in je zak; wij krijgen het alléén nooit voor elkaar, dus ga er mee naarAlaslus, den goeden toovenaarl" Dat plan leek Thljsje goed; toen hij nu afscheid weer genomen had, ging hij, vol goeden moed, zeer haastig maar op 't pad. die door huisbezoek zullen werken tot het vergrooting van het ledental en tevens zul len trachten de noodlge gelden bijeen te brengen voor het organiseeren van een kinderfeest, waaromtrent dan binnenkort opnieuw zal worden vergaderd. Wagon uit rails geloopen. Op het emplacement der Spoorwegen, vlak nabij het station, is gisteravond tij dens het rangeeren een goederentrein uit de rails geloopen. Nadat een materialen- wagen uit Utrecht was gerequireerd. kon de wagen weer op de rails worden geplaatst Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor; het treinverkeer werd niet gestagneerd. Aquarium- en Terrarium-vcreeniging „De Natuur in Huis". Bovengenoemde vereeniging hield haar maandelljksche vergadering in één der zalen van het Nutsgebouw. Aanwezig wa ren 20 leden. Spreker was de heer A. Blok uit Leiden, die een lezing hield over het kweeken van visschen. Spr. liet vooral uitkomen, dat men niet maar moet kweeken. doch vooral moet trachten den vischstand te verbeteren. Hoofdzaak is dus te zorgen, dat men een goed kweekstel heeft. Door de meeste lief hebbers is hierop niet gelet en dit Is oor zaak dat men, om eenige soorten te noe men, nog maar zelden mooie Paradijs- visschen of Plaatsjes ziet. In de eerste plaats moet men op de kwaliteit letten, aan op de kwantiteit. Ook gaf de heer Blok talrijke wenken betreffende de In richting van de bakken, zoowel wat betreft de gezelschaps- als de lcweekbakken. Van vele soorten visschen deelde spr. de kweek- wijze mede, en uit zijn lezing bleek wel, dat een zeer ervaren liefhebber aan het woord was, van wien men nog veel kon leeren. Tot slot deelde spr. mede, op welke wijze infusie gekweekt kan worden en hoe men de beste resultaten kan krijgen. Met aan- daoht werd de lezing gevolgd en een dank baar applaus was sprekers belooning. De voorzitter bracht den heer Blok dank voor zijn zeer leerzame uiteenzetting. Na de gebruikelijke verloting werd in beginsel besloten op 31 Juli a.s. des middags per rijwiel een bezoek te brengen aan het aquariumhuis van den heer de Vlerk te Voorburg. Door K. de J werd bij de politie aan gifte gedaan van het feit dat hi.i werd mishandeld door J Kwaardoor hii hoe dend werd verwond en zich onder heel- tounige behandeling moest stellen Proces verbaal wordt opgemaakt. In verband met het feit. dat de ad ministratie van het burgerlijk armbestuur de laatste jaren belangrijk is uitgebreid, stellen B. en W den raad voor den heer A v. Hoorn speciaal voor deze administra tie aan te st* len en hem van de functie voor bevolkingscontroleur ontheffing te verleenen. Door de leerlingen van de Chr. school Hooftstraat werd gisteren een boottocht naar Katwijk gemaakt, waar. dank zi1 het bil uitstek gunstige zomerweer volop van strand en zee door de kinderen werd ge noten. Voorts werd door de kinderen der hoogste klassen van de Chr scholen. Hoorn. J. Nieuwenhuizenstraat, Jullanastraat en Gouwsluis per extra Dieseltrein een uit stapje naar Rhenen gemaakt, waar een bezoek aan Ouwehands Dierenpark werd gebracht. Begrüpe lik werd van dit evene ment eveneens bijzonder door de kinderen genoten! BODEGRAVEN. Verbetering van straten. B. en W. zijn voornemens verschillende gemeentestraten te verbeteren. O.a. valt daaronder de geheele vernieuwing en voor ziening van trottoirs waar die niet zijn van Julianastraat. de vernieuwing van de Nieuwstraat, van de Koningsstraat en van den Stationsweg. gehouden aan den avond van 31 Augusts waarbij als spreker zal optreden ds. D. A. v. d Bosch van Den Haag. Voorts Is van het middagprogramma een deel, n.l. de tandemwedstrijden en de hinderniswed strijden op motoren, verplaatst naar den morgen, 's Middags komt dan het bloemen corso. Voor het avondfeest Is thans defini tief gekozen een historisch spel. Verschillende ondercommissies van het Oranjecomité bereiden de verschillende deelen van het programma nader voor. De a.s. Autotocht voor Ouden van Dagen. Voor den tocht van de Ouden van Dagen hebben zich reeds een 150 tal deelnemers aangemeld. Er zijn echter nog niet voldoen de auto's beschikbaar gesteld, zoodat nog maals een beroep gedaan wordt op de autobezitters om zich met hun wagen op te geven. De gelden vloeien ruim binnen, maar dat moet nog enkele dagen zoo voort gaan. wil het verelschte bedrag voor een werkelijke lustrumtocht binnenkomen. Het bestuur van de v.m. zweminrich ting „Rijnstroom" heeft thans de liquidatie beëindigd en het resteerende bedrag, na de ultkeerlng aan de aandeelhouders, zijnde f. 48.verdeeld over de drie wljkveiple- gingen ter plaatse. Daarmee is nu defini tief aan het leven van „Rijnstroom" een einde gekomen. De leden van de Chr. Knapenver. „Obadja" maakten een geslaagd reisje naar Gorcum en Loesteln. Er werd gezwommen ln de Merwede, de oude stad werd bezich tigd. de toren beklommen, gegeten in het tehuis van de C.M.J.V., waarna 's middags werd overgevaren naar Loevesteln, terwijl aan het slot van den dag een bezoek ge bracht werd aan Waalhaven, waar men het trof dat Juist een vliegtuig voor Parijs en een voor Londen een tusschenlandlng maakten. Gevonden: 1 Jonge herdershond, 1 leeren kinderriem, 1 rugzak met Inhoud, 1 kinder- portemonnaie met Inhoud. Te Utrecht slaagden voor het R.X. Mulo-diploma mej. C. v. d. Poll en dc heer J. Piscaer, leerlingen van de R.K. Mulo- school alhier. Burgerlijke Stand. F. Geboren: Dirkje Jannetje, d. van J Stouthart en J. Hage. Ondertrouwd; J. D. van Rijn 30 J. en J. de Vos 20 j. Getrouwd: A. Baelde 28 J. en J. van Leeuwen 28 j. Overleden: J. Drijver echtgenoote van K. v. d. Voorst 62 j. W. Groeneveld wed. van A. Oliroek 67 j. Loop der Bevolking. Ingekomen: B. J. Spronkers en gezin, caféhouder van Dordrecht, Julianastraat 15 Wed. B. J. Spronkers-de Vos, zonder beroep van Dordrecht, idem E. van Leeuwen en gezin, incasseerder van Reeu- wijk, Nieuwstraat 70 A. Hoogendoorn, zonder beroep van Rotterdam, Noordzijde 20 Th. de Jong, los werkman van Oost- stellingwerf, Weipoort 20. Vertrokken: C. Jansen, zonder beroep van Prinsenstraat 75 naar Lelden, Groen- hazengracht 12. Vergadering „De Vijfjaarlijksche". In de jaarvergadering van de ver. „De Vijfjaarlijksche". de neutrale Oranjev., die onder leiding van den heer A. H. v.d. Most werd gehouden, werden de gebruikelijke jaarverslagen uitgebracht. Het bestier ge waagde van de prettige samenwerking met de Chr. Oranjever. en het Oranjeeomité. Tot bestuurslid in de plaats van den afge treden heer K. Steijn, werd gekozen de heer H. Jenné, terwijl werd herkozen de heer A. W. v. d. Kleijn, die afwezig was en naasi wlen als reserve werd gesteld de heer J. Hortensius. De kas sloot met een batig saldo van f. 450.Besloten werd de sa menwerking voort te zetten, terwijl aan het voorloopig plan voor 31 Augustus de volledige goedkeuring werd gehecht; De a.s. Koninginnefeesten. In de plannen voor de viering van den Koninginnedag ls eenige wijziging gebracht De eigenlijken feestdag blijft 1 September, doch de wijdingssamenkomst zal worden BOSKOOP. Raadsagenda. De Raad komt Maandag a.s. des n.m. te 7 uur bijeen. 1. Opening, trekking van nummer voor stemming en rondvraag. 2. Vaststelling van de notulen der vergadering van 31 Mei en 16 Juni 1937. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. 5. Aanbieding van het ver slag van den toestand der gemeente over de jaren 1931 tot en met 1935. 6. Aanbieding van de rekening van het electriclteits-, gas- cn waterbedrijf over 1936. 7. Aanbieding van de rekening van Inkomsten en uitgaven van het Burgerlijk Armbestuur over het dienstjaar 1936. 8. Voorstel tot onbewoon baarverklaring van zeven woningen aan de Zuidkade, de Zijde en de Puttekade. 9. Nota inzake de pensioenverordening voor de wet houders. 10. Voorstel om te besluiten tot het voeren van verweer tegen een tegen de gemeente Ingestelde rechtvorderlng. li. Voorstel tot het verleenen van vrijstelling van belasting op tooneelvertooningen en andere vermakelijkheden aan de Tentoon- stellingsvereeniging „Boskoop" (tentoon stelling 1937). 12. Voorstel tot vaststelling van een verordening, betreffende het be roep, bedoeld ln de artikelen 13, 15, 17 en 18 van het Reglement Autovervoer-perso- nen. 13. Voorstel tot wijziging der gemeen- tebegrooting, dienst 1937. 14. Rondvraag. Dc toestand van den Groeneweg. B. en W. deelen den heer H. Haring op diens vraag ln een vorige vergadering mede, dat zü van het gemeentebestuur van Alphen bericht hebben ontvangen, dat de Groeneweg in onderhoud ls bil de aange landen ln den polder Rijnweld. B. en W. van Alphen hebben het polder bestuur met de opmerking van den slechten toestand, waarin de Groeneweg verkeert, in kennis gesteld. B. en W stellen den raad voor te be sluiten tot onbewoonbaaxverklaring van de woningen, gelegen aan de Zuidkade no. 9, 11 en 15. Zijdeweg 216, 218 en 228 en Putte kade 351. Op grond van den financieelen opzet der groote bloemententoonstelling, waar mede van den aanvang rekening is gehou den. stellen B en W. den raad voor om te besluiten tot het verleenen van vrilstelling van de vermakelijkheidsbelasting van de J.l. gehouden bloemententoonstelling. Voor Zondag 18 Juli zal de Zondag- dienst worden waargenomen door dr. P. du Buy, Telef. 40. De doorvaart, door de z.g Sluisbrug, alsmede het verkeer over die brug, in Laag-Boskoop, is met ingang van heden opgeheven. LEIDERDORP. De heer J. P. J. Jansen werkzaam als volontair ter gemeente-secretarie alhier, ls als zoodanig benoemd te De Lier. KOUDEKERK. De bestrating van den Lagewaardsche weg Naar wij vernemen zal volgende week een aanvang gemaakt worden met de be strating van den Lagewaardsche weg. Het gemeentebestuur heeft besloten om tel kens het gedeelte van den weg dat ln uit voering is, geheel af te sluiten voor het verkeer met motorrijtuigen (behalve op twee wielen) en rij- en voertuigen, dus ook des avonds. Intusschen kan men door om rijden practisch alle bewoners van de La- gewaard bereiken. LEIMUIDEN. Loop der Bevolking, Vertrokken: Naar Alphen a. d. Rijn-Aar- landervesn, Dorpsstr., A. P. Visser, dienst- boed Naar Nieuwveen, Dorpsstraat J80, G. van Velzen. dienstbode. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. M. Heijdenrljk, 24 Jaar en P. C. Deters, 22 jaren.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7