Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 16 Juli 1937 ken AGENDA AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Jacoba d van M. A. Burkennolen en G E. v d Poel Leen- der Johannes. 2. van J H Koster en N. Kroes Adrlanus Cornells, z. van A Bijl en N. Langstraat, Ondertrouwd: W Engel. 29 iaar en A W van Kesteren, 23 jaar. Getrouwd: W. M. v. Grieken, 33 jaar en J. Hijstee. 28 jaar J. de Vries 30 jaar en B C. v. d. Schilden. 24 jaar J v. d Lugt 52 jaar en M. A. v. d Beek. 39 jaar. Overleden: K. Joren. 64 iaar wedr van E. Buis G. Oompaan. 94 laar ongehuwd. Huldiging van den heer P. J. v. Overbeeke. Gisteren was-het 40 jaar geleden, dat de heer P J. v. Overbeeke. directeur o.m. van „Aalsmeers Fanfarecorps" en bekend com ponist. zijn loopbaan in de muziekwereld begon. Het bestuur van „Aalsmeers Fan farecorps" organiseerde In verband hier mee een feestelijk samenzijn In ..De IH Kolommen". De concertzaal was mooi met bloemen en groen versierd en velen gaven blijk van hun belangstelling. Het corps speelde eerst een paar num mers, waarna de voorzitter, de heer W. B Buis den heer Van Overbeeke en diens echtgenoote hartelijk welkom heette. Spr. herinnerde eraan, dat het den 15den Juli 40 jaar was geleden, dat de jubilaris (toen 17 jaar) voor het eerst den dirigeerstok ter hand nam In zijn geboorteplaats Oostburg. Verdere opleiding genoot hij aan het con servatorium te Amsterdam. In den loop der jaren verschenen vele composities van zijn hand. terwijl hij zitting had als jurylid op menig concours en nu alweer 18 jaar di recteur van .Aalsmeers Fanfarecorps" is. Namens het corps feliciteerde de heer Buis den heer Van Overbeeke 'en diens echtge noote met het Jubileum en constateerde met dankbaarheid, dat onder de bekwame leiding van den Jubilaris ,.A- F." mag te rugzien op schitterende resultaten. Spr. wenschte dat de heer Van Overbeeke nog vele jaren directeur van „A. F." zal mogen blijven. Tevens spraken de heer J. Teeuwen na mens „Aalsmeers Harmonie"; mevr. Man nes de eigenares der „III Kolommen"; de heer Look. namens „Dlxi"-theater; de heer G. Hazenberg, namens de commissie van bijstand van ,A. F." en de heer Bakker, voorzitter van het Fanfarecorps „V.I.O.S.". waarvan de heer Van Overbeek eveneens directeur is. De Jubilaris mocht talrijke bloemstukken In ontvangst nemen, bene vens enveloppes met Inhoud van ,,A. F." en „V.I.O.S.". De heer Van Overbeeke dankte, mede namens zijn echtgenoote, voor de hem ge brachte hulde. Ververschingen werden rondgediend en gramofoonplaten van de op het concours te Baarn door ,.A. F." gespeelde nummers zijn door het „Dixi"-Theater gedraaid. Deze avond is voor den jubilaris en diens echtgenoote tot een onvergetelijke gewor den! Been gebroken. Het 5-jarig zoontje van H. v. L„ aan den Aalsmeerderweg alhier, was zonder dat de bestuurder het wist op de treeplank van een stilstaande auto geklommen. Toen hij wegreed viel het knaapje, met het onge lukkig gevolg, dat het met een zijner bee- nen onder de auto kwam. Het been brak Dr. B. verleende de eerste hulp, waarna het kind ter verdere verpleging naar een zie kenhuis te Amsterdam is gebracht. Bloemenkoopster gehuldigd. Gister was het 25 jaar geleden, dat mej. Sara Bacharach als bloemenkoopster ter Centrale Velling hier haar Intrede deed Het is te begrijpen, dat waar „Saartje", zooals zij steeds kortweg wordt genoemd, reeds 25 Jaar deel heeft uitgemaakt van hen, die dagelijks de veiling voor 't koopen van bloemen bezoeken, dit jubileum niet onopgemerkt mocht voorbijgaan. Een prachtig met bloemen en groen versierde tafel, waarop een fraai bloemstuk „1912 1937" vermeldde den tijd, welke „Saartje" lederen dag weer AmsterdamAalsmeer en terug was gegaan met haar kleurigen en fleurigen handel. Toen „Saartje" plaats had genomen en het rustelooze veiling- apparaat enkele oogenblikken stil stond, is zij hartelijk toegesproken door den be drijfsleider, den heer P. Groeneveld. die haar. mede namens het personeel, 'n doos met zilveren lepels aanbood. „Saartje" dankte met een kort woord voor de haar gebrachte hulde. Vervolgens is de jubila- resse in de directie-kamer gecomplimen teerd en toegesproken door den voorzit ter. den heer W. Maarse, die haar namens het bestuur eveneens een blijk van waar deering ter hand stelde. Voor „Saartje" was 't een prachtige dag. De speldjesverkoop ten bate der kas van het Centr. Genootschap, heeft f. 199,36 opgebracht. BENTHUIZEN. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De raad kwam in openbare vergadering bijeen Afwezig de heer W. C. Diephout, voorzitter de heer A. Verheul Az.. burge meester-secretaris De notulen werden na lezing onveranderd vastgesteld. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten, waarbij wordt terug gezonden een goedgekeurde wijziging Begrooting 1937. als mede een schrijven van den Commissaris der Koningin, waarbij wordt terug gezon den de goedgekeurde wijziging verordening veldwachters. Proces-verbaal van kasopne- mlng door B. en W, bil den gemeente ontvanger waaruit bleek, dat de inkomsten hadden bedragen f. 84.765.34 de uitgaven f. 83.749.60, zpodat in kas was f. 1015.74 Deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van den secretaris den heer Verheul, tevens eerste ambtenaar der Burgerlijke Stand om ontslag uit deze functie met ingang van 1 September a.s. B. en W. stellen voor dit op de meest eer volle wiize te verleenen. waartoe z.h.st, werd besloten. Z.h.st werd de verordening be treffende de ziektegelden vastgesteld Aan bieding rekening Bouwver. „Algemeen Be lang". Over 1936 sluit plan I met een batig saldo van f 361 11 en plan II met een batig saldo van f. 2251.72 B. en W. stelden vbor de rekeningen en balans aldus goed re keuren. Z hst. bes'oten. Aanbieding gemeenterekening 1936. De ontvangsten bedroegen f. 43.530.48. de uit gaven f 38 219 49. batig saldo f. 5310.99 Als commissieleden voor onderzoek dezer reke ning werden benoemd de heeren W C Diephout en G van Staalduinen die daar over in een volgende vergadering rapport zullen uitbrengen. Z h st werd de begroo- ting 1937 goedgekeurd. Na rondvraag vo'ede sluiting. De meisjesver. ..Een ding is noodig" maakte dit jaar onder leiding van de pre sidente mevr. Idema haar reis naar Giet hoorn Na des 's morgens 6 uur per tou ringcar afgereden te zijn. werd te Amers foort gepicnict. Na bezichtiging van het Belgische monument enz., werd naar het doel der reis n.l. Giethoorn gereden. Na ge dineerd en gepunterd te hebben, werd de terugreis aanvaard. Nadat men nog te Er- melo en te de Bilt had verpoosd, keerde men des avonds te 10.30 uur hier hoogst voldaan terug. HAARLEMMERMEER. Goedgeslaagde demonstratie der E.H.B.O. Gisteravond werd te Nieuwvennep een goedgeslaagde demonstratie gegeven door de ver. „E.H.B.O.", waaraan door de afdee- lingen Hoofddorp en Hillegom en eenige personen uit Nieuwvennep die den cursus in Hillegom hebben gevolgd, werd deelge nomen. Deze gecombineerde oefeningen werden door honderden belangstellenden en in tegenwoordigheid van geneeskundi gen bijgewoond. Toen het aantal nieuwsgierigen steeds grooter werd, scheen het een oogenblik of de politie zou het niet makkelijk hebben vrij baan te maken, doch alles liep goed en ordelijk van stapel. Het vlugge en voortreffelijke werk. dat de dames- en heerenleden van de afdeeiin- gen te zien gaven bij het behandelen der gewonden der verkeersongevallen en an dere ongelukken die verondersteld werden, leverde duidelijk het bewijs, dat de ver. .iE.B.O.' een prachtig instituut is, dat ln voorkomende gevallen belangrijke diensten kan bewijzen en dan ook groote waardee ring verdient. De demonstratie, waartoe ook de Kring Nieuwvennep van „Het Witte Kruis" het initiatief had genomen, werd mede ge houden ter propagandeering van het doel om ook in Nieuwvennep te komen tot de oprichting van een afdeellng der vereeni- ging „E.H.B.O.", hetgeen na de thans daar zoo welgeslaagde oefeningen wel spoedig met gunstig resultaat zal worden bekroond, te meer daar het eigenlijk zou zijn een u'.ttreiding ran Het aantal leden, omdat dit dorp onder zijn inwoners reeds eenige personen telt, dfe een de ree lij ken cursus hebben gevolgd. .tanbesteding Bij de aanbesteding voor den bouw van een woonhuis met schuur aan den Siotcr- weg te Hoofddorp (bouwkundige L. Kraak) werd ingeschreven als volgt: Gebr. Over beek. Hoofddorp f. 5863.—; F. Jansen, Nieuw Vennep f 5852.Gebrs. Moolhulj- zen, Aalsmeer f.5774; Kinkel en Bras Nieuw Vennep f. 5752.—; Gebrs. v. Keulen, Halfweg f.5679: Fa. Mik en Rood. Hoofd dorp f.5663.Gebr. Luiing. Rijk f.5577.— De gunning ls aangehouden. In verband met het plan om op 1 Sep tember 1937 de dag waarop het 25 jaren geleden zal zijn dat de R.K. scholen A en B te Hoofddorp ln gebruik werden genomen en de heer P. Heilker en mej. L. W. B. M. Spaapen hun taak aan deze scholen resp. als hoofd en onderwijzeres aanvaardden deze feiten feestelijk te herdenken, verne men wij, dat zich een commissie heeft ge vormd om de organisatie van deze feest viering voor te bereiden.' De handel op de Donderdagsche bloem- bollenbeurs was van weinig beteekenis. De afwachtende houding ten opzichte van de oploopende prijzen blijft voortduren. Er waren ongeveer 100 bezoekers. Een paar vazen bloemen van Asclepias Tubcrosa waren ter bezichtiging gesteld. KATWIJK AAN DEN RIJN. "Tuinbouw-Overzicht. Er was ln de afgeloopen week een vlugge handel in alles zoowel de vroege aardap pelen als de verschillende groentensoorten, doch vooral ln de bospeen. Het veralgen van den minimumprijs voor vroege aardap pelen tot f. 3.50 per 100 kg. heeft niets uit gehaald, want steeds ging alles weg boven den minimumprijs, soms ver daarboven tot f. 1.40 per kist van 25 kg. De massa groote ging trouwens van f. 1.tot f. 1.25 j>er kist. Drielingen kregen geregeld koopers voor f. 0.50 tot f .1.— per kist, en kriel bracht van f. 0.25 tot f. 0.50 op. Er draalde niets door. De aardappelenhandel had dus wel een goed verloop. Voor bospeen was er buitengewoon veel belangstelling en steeds ging de prijs lets op. Was deze de vorige week van f. 5. 50 tot f. 8.10. Maandag j.l. was het zoo graag dat iedere schuit een hoogere prijs kreeg en dat tot f. 10.50 per 100 bos genoteerd werd. Dinsdag was het wel weer iets lager, doch de prijs was meer gelijk n.l. van f. 7.10 tot f. 8.60 in de beste kwaliteit. Er werd nog al wat gekocht voor export. De aanvoer neemt mede de aan lokkelijke prijzen, dagelijks toe. Donderdag kwam hierin eenige verandering ten on gunste en daalde de prijs even. Ook voor sla was goede vraag. De kwali teit was matig, doch de prijs was bevre digend. Wanneer de sla van den kouden grond nog van f. 0.60 tot f. 1.90 per 100 krop opbrengt is er geen rede van klagen. Tuinboonen blijven steeds duur en gaan voor f. 5.10 tot f. 6.10 per 100 kg. naar ge lang van kwaliteit. Ook een goede prijs die in langen tijd niet gemaakt werd De aan voer van bloemkool is nog beperkt. Met het koele weer bleef het gewas steeds maar in het blad groeien en komt de kwaliteit zeer ten goede De eerste soort bracht van f. 12.10 tot f. 15.20 per loo op. De gewassen der verschillende naprodücten staan er goed voor. J reikte men de Spuistraat. Daar stond dc tram gereed, die het gezelschap naar huis terugbracht Vroolijk zingend bereikte men om half 10 Katwijk waar veel ouders gereed stonden om hun kinderen af te halen. Wel voldaan keerde men vroolijk huiswaarts na een prettigen dag! Na de opfrisschende onweersbul, die heerlijke verkoeling bracht na den snik- heeten zomerdag, was het een genot om gisteravond te luisteren naar de mooie uit voering van het concert in de muziektent op den Boulevard van „U.N.I.". Velen waren aanwezig om te genieten van de muziek, die onder leiding van den directeur den heer P. C. Langmuur werd uitgevoerd. KATWIJK AAN ZEE. HEROPENING VAN DE „KATWIJKSCHE OUDHEIDKAMER". HILLEGOM. Geslaagde schoolreisjes. Op verzoek van het bestuur der afd. Volksonderwijs en Oudercoimmissie is dit jaar weer een schoolreisje georganiseerd voor de 5e. 6e en 7e klasse der openbarp school. Per trein reisde het gezelschap naar Amsterdam waar bij het Centraal Station de kinderen en de drie geleiders werden afgehaald door een boot voor een tocht door de Amsterdamschc grachten en over het IJ om in de nabijheid van Artis van boord te gaan en den Dierentuin te bezoe- 's Middags zijn het Aquarium, het Dio rama van Heymans en de Artisfilm bezich tigd. Met een wandeling door de stad, ein digde het verblijf in Amsterdam. Alles ver liep prachtig tijdens mooi weer; alleen bij de aankomst te Hillegom moest een poosje geschuild worden voor de zwaire onweers bui. De drie hoogste klassen van de Juliana- school hebben een schoolreisje per tou ringcar gemaakt. Eerst ls IJsselmonde be zocht waar kennis is gemaakt met kinde ren der Wllhelmlnaschool. waarmede school-correspondentle wordt gevoerd. Daarna werd naar Rotterdam gereden, waar per boot van de Spldo een tocht is gemaakt door de havens naar Waalhaven, waar de hangars zijn bekeken en het restaurant ls bezocht. In Delft is het Prin senhof bezichtigd en van daar door het Westland gereden naar Kijkduin om een poosje aan het strand te vertoeven. Vóór de bussen Den Haag bereikten, barstte de onweersbul los, welke de vreug de niet vermocht te storen. Om halfacht kwam men vroolijk en voldaan thuis. Aan het aannemersbedrijf A. J. SeU- sener alhier is opgedragen het bouwen van een woonhuis aan de Eerste Poellaan te Llsse voor rekening van den heer J. van SlUn. en het bouwen van een woon- en winkelhuls met bakkerij en bovenwoning aan den Binnenweg te Heemstede voor rekening van den heer H J. Dijkstra te Heemstede. Een prachtige verzameling. In de Ambaohts-teekenschool had gister middag de heropening plaats van de Kat- wijksche Oudheidkamer, die verleden jaar voor de eerste maal door meer dan 4000 personen bezocht is. Sedert verleden jaar is de mooie collectie uitgebreid met oud tinwerk en een mcoie vlinderverzame ling van den heer G. F. Witmink. De keer J. Vooys zond in een oude fiet6 uit het jaar 1880 met duo-zitting, waarvan indertijd eigenaar was wijlen de heer Dijkers. Ook de collectie schilderijen is met eenige waar devolle doeken vermeerderd. Bij de heropening waren behalve het bestuur dfer Oudheidihmer aanwezig bur gemeester mr. W. J, Woldringh v. d. Hoop, de gemeente-secretaris D. C, O. Boekhoven, de inspecteur van politie mr. R. Warmoltz, de directeur van gemeente-werken ir, J. H. de Bruyn. notaris Matthijs, mevr. Eerd- beek, dr. J G. P. Bouman, de heeren C. van Tongeren, J. Holtrust, P. Siderins, .1. Volbeda en andere genoodigden. De ouc- burgemeester van Katwijk mr. dr. J. Schok king uit Den Haag had een telegram van verhindering gezonden. De voorzitter van bet bestuur de heel D. Taat sprak het openingswoord. Namens het bestuur heette hij allen welkom bij deze tweede opening Voor het wederlnrichten is veel wilskracht noodig geweest, veel activiteit is ontwikkeld en veel tijd ervoor in beslag genomen. Een woord van hulde bracht spr. aan de heeren C. Varkevisser, dir. van de Visscherijschool, Nic. van Bee- len en W. Groen, die aan de Viss'.herij- school les geelt in splitsen, knoopen, breien van matten, enz. Dsze drie heeren hebben dit jaar gezorgd, dat, de Oudheidkamer weer opnieuw tot haar volle recht is geko men. De inrichting, aldus spr., mag ver geleken bij die van verleden jaar, schitte rend genoemd worden. Het bestuur' heeft het afgeloopen jaar gezocht naar een vast verblijf om het geheele jaar te kunnen exposeeren, maar men stuitte op veel moeilijkheden. Spr. hoopte, dat men nog eens met behulp van de gemeente ln 't be ziet van een permanent gebouw zal komen. Na een opwekkend woord verklaarde hij <ie Oudheidkamer voor geopend. De burgemeester merkte op, dat de ten toonstelling een veel beter effect dan ver leden jaar maakt. Spr. vestigde im 't bij zonder de aandacht op de mooie verzame ling van verschillende louwknoopen, steken en splitsen, die onder leiding van den heer Groen gemaakt zijn Dit is een verzameling, die waarlijk uniek in ons land is. Vooral is die dit jaar zoo buitengewoon belangrijk met het oog, op de te houden Jamboree. Spr. hoopte dan ook, dat vele padvinders deze zullen komen bezichtigen em is ervan overtuigt, dat leder bezoeker van de Kat- wijksche Oudheidkamer daaraan een pret tige herinnering zal meedragen. Ongetwij feld zal ook dit jaar de Oudheidkamer een groot succes hebben! Na deze officieele heropening werd een rondgang door de zalen gemaakt. Moge velen ook dit Jaar ln de vele merkwaardig heden, vooral die van Oud-Katwijk genie ten! De heer Pauw uit het Waaigat had voor een bloemenversiering zorg gedragen. Geslaagd Schoolreisje. Onder begunstiging van fraai zomerweer maakten leerlingen van de 5de en 8de kl, van de Herv. School, hoofd de heer P. v. d. Laan. onder leiding van de heeren H. J. de Groot en J. Haasnoot een schoolreisje naar Amsterdam. Om kwart voor 8 ving de tramrels aan en tegen half elf bereikte men de hoofdstad. Een wandeling door de druk ke Kalverstraat voerde naar 't Muntplein, waar de motorboot van de reederij P, Kooy gereed lag om dc kinderen aan boord tc nemen. Een heerlijk tochtje door de grach ten en havens volgde. Na de rondvaart wera de wandeling voortgezet, nu naar Artis met het Aquarium Eerst werd dc In wendige mensch versterkt. I11 Artis werden prettige uren doorgebracht. De kinderen genoten volop en geraakten niet uitgeke ken. Om ongeveer uur werd Artis verla ten en na een wandeling door de stad be LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Abraham z. van L. Moolenaar en G. E. Posthumus; Jan Albert z. van A. de Groot en C. Vuijk; Bartholo- meus Hutertus Adrlanus z. van J. Waas dorp en A. A. Molkenboer. Overleden: Frederik Johannes Duineveld oud 2 Jaren: Johanna Hendrlka Rotteveel, oud 5 Jaren. Ondertrouwd: W. van der Lans en H. dhr. Duijndam. Gehuwd: M. J. van Asselt en A. van 't Wout. Loop der Bevolking. Ingekomen: Mej. A. E. Koestal van Naaldwijk, Wagenstraat 23; H. van Kop pen van Amsterdam, Nleuwstraat 39; Mej. C. J. van Stein van Heemstede, Kanaal straat 226; Mej. H. M. A. Persoon van Rot terdam, Heereweg 337; J. J. van der Meij van Oegstgeest, Heereweg 448 f; Mej. B. P. Lamboo van Bergen (N.H.) Heereweg 293. Vertrokken: M. M. M. Buschman, naar Sassenheim; S. T. Boerema naar A'dam: Mej. C. J. Boekei naar 's-Hertogenbosch; Mej. J. Grimbergen naar Bennebroek; A. H. Lammerse. naar 's-Gravenhage; A, de Graaf naar Leiden. NOORDWIJK. Naar wij vernemen zal spoedig wor den begonnen met het verbeteren van de Scheveningschestraat, waaraan wel drin gend behoefte is In de laatste raadsver gadering is besloten tot overname van bo venbedoelde straat. Vergunning is door B. en W. verleend voor speldjesoagen aan: „Roode Kruis", ,Chr. Militair verband" en „Zonnegloren". Naar wij vernemen heeft een eigenaar van een der villa's aan den Noord-Boule vard zijn voorgrond ter beschikking gesteld wanneer ook dat gedeelte van den Boule vard zal worden verbreed. B en W. hebben aan de R.K. Ver. tot bestrijding der T.B.C. „Herwonnen Levens kracht", toestemming verleend tot het hou den van een bloempjesdag op Zondag 18 Juli a.s. Aan het elryje der'vorige week stonden bij het oirgaan der arbeidsbemiddeling' al hier 299 werkzoekenden ingeschreven, dit is 55 minder dan 14 dagen daarvoor. HEDEN. W. de Zwijgerkerk (Gemeente Gods) Spr. W. Hacking en P. v. d. Woude; 8 uur nam. Zondag. Poelmeer: Doopdlenst Gem. Gods: 3 uur nam. W. de Zwijgerkerk (Gemeente Gods) Spr. W. Hacking en P. v. d. Woude; 8 uur nam. DIVERSEN. s •s Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderda. Inenting tegen dlnhterie. 3'/« uur Drecies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „Brigadier Schwenke". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater. Breestr, 31: 8 uur nam. „Sterker dan de wet". Woesdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.16 uur nam. ,,'t Jochie". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Tbeater, Haarl.str. 7 „De nieuwste avonturen van Tarzan". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „Hard als graniet". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdag-nam. te 21/» yur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenlonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor sDoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 Juli a.s. waargeno men door de apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502; D. J. v. Drie- sum, Mare 110, telef. 406 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. DJ)D. la *«n heldere rloel- •tof, die diep ln de porlto doordringt en de ziekte- RITNSBURG. Teraardebestelling van Burgemeester J. A. Charbon, Onder zeer groote belangstelling had op de begraafplaats ..Rhijnhof" de teraarde bestelling plaats van wijlen den heer J. A. Charbon, in leven burgemeester van Goe dereede en Stellendam en oud-ambtenaar ter secretarie alhier. Achtereenvolgens voerden het woord: de heer P. D. Holle man. wethouder van Stellendam: de heer J. Tanis, wethouder van Goedereede: de heer J. den Hollander burgemeester van Middelharnls, de heer O. van Eek. oud- secretaris van Sassenheim. zwager van den overledene en de heer J. L. Bosschleter, burgemeester onzer gemeente. Deze laatste herinnerde er aan hoe de heer Charbon hier ruim 12 jaar ambtenaar ter secretarie ls geweest en zich gedurende dien tijd heeft doen kennen als een nauwgezet en voor komend ambtenaar. Namens de gemeente Rijnsburg bracht spr. den overledene har telijk dank voor al zijn arbeid, hier ver richt. De oudste zoon, de heer J. A. Char bon Jr., dankte voor de betoonde belang stelling en de waardeerende woorden. N het bollenpellen in vollen gang is, zijn een aantal werkloozen in dat bedrijf werkzaam gesteld. GENEESMI00EL TEGEN HU'IDARNOOENIN GEN 8260 (Ingez, Mëd.) SASSENHEIM. OFFICIEELE OPENING ASFALTFABFIEK „RHENANIA". De industrie is hier welkom! In tegenwoordigheid van vele belang stellenden, w.o. vele directies van Gemeen tebedrijven en andere afnemers, oa, B. en W. dezer gemeente, had de officieele ope ning van de Asfaltfabrlek Jthenania" ge vestigd aan den Warmonderdam plaats. De directeur, de heer Schouten, sprak sen woord van welkom, waarna hij het ontstaan en het vervaardigen van het as- faltproduct, dat zich langzamerhand en afzetgebied vormde, uiteenzette. Het be drijf was op kleine schaal te Alphen a. d. Rijn begonnen en moest geleidelijk ver groot worden Een brand veroorzaakte een groote stagnatie, vooral toen op het terrein van de Staatsspoor geen vergunning meer werd verleend. Door medewerking van het gemeentebestuur van Sassenheim, inzon derheid van den Burgemeester, werd hier een terrein aan den nieuwen verkeersweg gevonden en de nieuwe fabriek gesticht. Spr. vertrouwde, dat het product nog meer ingang bij de afnemers zal vinden De burgemeester vanSassenheim sprak waardeerende woorden voor het initiatief om hier het bedrijf te stichten. Dat hier de Industrie welkom ls, is te begrijpen als men de perspectieven ziet welke zij mede brengt en waar de gemeente wel bij vaart: liet electrisch bedrijf heeft een croote af- ïemer gekregen. Spr. wenschte, dat het mi'üf moge groeien en bloeien! Nadat ververschingen waren aangeboden •verd de fabriek bezichtigd. Namens de deelnemers dankte de burgemeester van Oud-Beyerland voor de ontvangst. Uitvoering van „Excelsior". Gisteravond gaf het mondorgelorkest .Excelsior" onder leiding van den heer van Wouw uit Lelden een concert in de tent aan de Charbonlaan. Hiervoor bestond groote belangstelling en het viel ons op, dat de uitvoering in alle stilte werd aangehoord. Het programma werd vlot afgewerkt en het bleek dat .Excelsior", na de uitvoering, alweer vorderingen had gemaakt. Het applaus groeide af en toe aan tot 'n ovatie! VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit z. vam G. v. Leeuwen en H. Wolmerstett. Ondertrouwd: G. Zandbergen van Kat wijk en E, Gravekamp. De Harmonie hoopt Zaterdagavond bij gunstig weer een concert te geven in de tent op het „Eilandje". VEUR-LEIDSCHENDAM. Aanhouding. Door de Rijkspolitie is aangehouden de tuindersknecht C. A. van H. wonende aan de Prins Hendriklaan wegens diefstal van een rijwiellampdynamo van een rijwiel ge stald achter de woning van K. aan de Prins Hendrlklaan. De gestolen dynamo heeft hij aan zijn verloofde geschonken, ten wiens huize te Voorburg deze ln beslag is genomen. H. heeft bekend de diefstal te hebben gepleegd In verband met meerdere diefstallen waar van H, wordt verdacht, o.a. bij G. aan de Prins Hendriklaan, waarbij de dienstbode hem had herkend, heeft men hem inge sloten. H. die een bekende is van de justitie stond onder voortdurend politietoezicht. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Johanna Maria Cornelia d. van M. C. Hoogervorst en M, J. Hoog kamer; Hendricus Gerardus, z, van C. A. Kraakman en M. J. Heerings; Gerarda Catharina, d. van N. v. Kempen en H. C. v. d. Mey. Gehuwd: Theodorus Johannes Witteman 24 Jaar, won. te Sassenheim en Petronella Maria v. d. Lans. VOORSCHOTEN. Schoolreisje O. L. S. Rijndijk. Begunstigd door prachtig zomerweer maakten de leerlingen der O.L School aan den Rijndijk een schoolreisje naar Am sterdam. daartoe ln de gelegenheid gesteld door de milde gave van een Ingezetene onzer gemeente. Des morgens 8 uur vertrok de juichende 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6