w: Parijs in feeststemming LEiDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 16 Juli 1937 KERK- EN KHOOLNIEUWS Een Edele Huidverzorging! Een merkwaardige nationale feestdag w 4 RECHTZAKEN VRAGENRUBRIEK PREDIKBEURTEN. t VOOR ZONDAG 18 JULI. I BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en Dam. 8 uur (o. t.l, ds. Bieshaar. Geref. Gem Voorm. half tien en nam. 6 uur to. t.)ds. Stulvenberg. BODEGRAVEN. Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Voorb. H. A.t en nam half zeven, ds. Klüsener Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half seven, ds. Dam. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. half ■even, leesdienst. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 u., ds. Pel BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien nam. C uur. ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Petersen. Hem. Kerk voor Vrljz. Herv.: Voorm. 10 uur, de heer Schouwink van Naaldwijk. Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. 6 uur. leesdienst Chr. Oeref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 8 uur, ds. Molenaar van Rotterdam. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. S. Kooistra van 's-Gravenzande; nam. 7 urn', de heer F B. de Haan van Oosterwierum. Geref Kerk; Voorm. half elf en nam. half acht, ds. Heuzenveldt. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf. ds. Vrtelink. DE KAAG. Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer 3. de Groot van Leiden. KATWUK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien. ds. de Bruin van Alphen: nam. 6 uur. de heer de Groot van Leiden. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 5 uur, ds. Meijering. R.K. Kerk: Voorm. 6 uur. stille Mis, pas toor Hesp; voorm. half acht, vroegmis, pa ter Verbeek O. F. M.; voorm. half tien. Hoogmis, pater Patricius; voorm. half twaalf, stille Mis. pater Gelacius; nam. 7 uur, Lof. pastoor Hesp. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 u„ ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Knoppers van Amsterdam. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Dankz.) en nam. half zeven, ds. Streeder. Kinderkerk (Kerklaan 21Voorm. half elf de heer P. J. D. van Malssen. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. H. Mulder van Kloosterburen NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur de neer Biderius van Katwijk aan Zee. Geref Kerk: Voorm. 10 uur, d,s. van der Bosch van Oude Wetering; nam. half acht. ds. Speelman van Nieuwveen. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. L. W. van Wijngaarden. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk; Voorm. half elf (Bed. H. A.) en nam. 7 uur. ds. de Vries. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, de heer Bos. cand. te Mijdrecht. Chr Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. 4 uur. leesdienst. OEGSTGEEST. Groene Kerkje: Voorm. 10 uur, ds. Ste- houwer van Alphen Pauluskerk: Voorm. 10 uur. ds. Jansen Schoonhoven; nam. 5 uur. ds. J. van Noort van Noordwijkerhout. Willem de Zwijgerkerk 'Ver. van Viijz. Hervormden)Voorm. half elf. ds. P. van der Veer, van Amsterdam. OUDE WETERING. Remonstr. Kerk: Voorm. half elf, ds. C. B. Heyn. SASSENHEIM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 u. ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 5 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. S uur, ds. de Bruyne Gemeente Gods: Voorm. 10.15 uur. pas tor van der Wouden van Rotterdam. VEURLEIDSCHENDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 u., ds. Vermet Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, de heer Spier. cand. te Den Haag. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. Steenbeek. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Klomp. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. Vroeg-in-de-Weij. Oeref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Smldt. Chr. Afg. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds van der Kraats. WARMOND Ned. Herv. Kerk- Voorm. 10 en nam 6 u. ds. de Bel. WOUBRUGGE Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 u„ da. Doornenbal. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half acht, ds. Dronkert. WASSENAAR. Dorpskerk: Voorm 10 05 uur. dr. Teriaak Poot van Den Haag; nam. half zes. ds. Slddré van Noordwijk n nnen. Klevietkerk: Voorm. 10.05 uur, ds. de Vries van Schipluiden. ZOETERMEER. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, dr. Woldendorp Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. Versluys. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 7 uur, leesdienst. Ver. tot verbreiding der Geref. Waar heid: Voorm. 10 en nam. 7.15 uur, de heer van Hoeven van Molenaarsgraaf. Ver. van Vrijz Herv.; geen dienst. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Eljk- man. Z W AMMERD AM. Ned, Herv Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H. A.) en nam. 7 uur (Dankz.), ds. van Woerden. Geref. Kerk: Voorm 10 en nam. 7 uur, leesdienst. Rem. Geref. Gem.; Voorm. 10.15 uur, mej. ds. Günther. NED HERV KERK Beroepen: te Biggekerke (toez.) C. de Ru, cand. te Sohevenlngente Noordlaxen (toez.) G. P. D. Locher, te Nijmegen (H.O.N.; te Oosterwierum (als hulppred.) J. A. Fricke, cand. te Leeuwarden. Aangenomen: naar Amsterdam (Duit- sche dienst) J. H. R. Fischer, cand. en hulppred: naar Arnhem (als hulppred.) W G. v. Leeuwen, em. pred. aldaar: naar Hoevelaken J. G. Abhringh te Papen- drecht. Bedankt: voor Asten (Br.) E. R. O. Ru- chard, cand. te Utrecht. Gebruik overdag Witte Purol. Dit wrijf: on zichtbaar uit, houdt de luild mooi en zuiver en voorkomt, en geneest tevens zonnebrand en vervellen. Doos 30 ct. Bij Apofh. en Drog. 4616 (Ingez. Med.) GEREF. KERKEN. Beroepen: te Oudewater J. H. Mulder te Giessen Oud- en Nleuwkerk. CHR GEREF KERK. Tweetal: te Zeist W. Ramaker te Kam pen en F. du Marchie v. Voorthutjsen, cand. te Apeldoorn. HERST. EVANG. LUTH. KERK. Beroepen: te Amsterdam (vac. wijlen C. F. Westerman) V. W. F. B. Schmidt te Schiedam. ~*OND VAN CHRISTELIJK GEREF. MANNENVEREENIGINGEN. De algemeene vergadering. In de Chr. Geref. Kerk te Haarlem kwam de Bond van Chr. Geref. Mannenvereenl- gingen in Nederland gisteren in jaarlijk- schen bondsdag bijeen. In de morgenverga dering werden de huishoudelijke zaken af gedaan. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester, de heeren K. Frugte van Amsterdam-O. en A. Kool van Dordrecht, werden goedgekeurd en de penningmeester van zijn beheer gedechargeerd. Het verslag van den secr. maakt melding van 27 aan gesloten vereenlgingen met 460 leden. Het aantal vereenlgingen steeg met 7, nJ. die te Aalsmeer. Amersfoort, Den Haag-C., Oosterbeek, Rotterdam, Schiedam en Zaamslag. Tot voorzitter werd gekozen het 2e Ka merlid, ds. C. v. d. Zaal te Den Haag, ter wijl tot leden van het bondsbestuur werden herkozen de heeren K. Frugte en M. Kreu- zen te Amsterdam-W. en gekozen de heer G. Boerrigter te Deventer. Aangenomen werd een nieuw bondsregle- ment dat direct geldigheid hebben zal. Een commissie werd benoemd bij welke nog amendementen kunnen worden Ingediend. Een voorstel-IJmuiden om de bondsda gen voortaan op een Chr. feestdag te hou den, werd verworpen. Eveneens werd ver worpen een voorstel-Rotterdam om het Initiatief te nemen tot vorming van een Onze Parijsche correspondent schrijft: 14 Juli! Nationale feestdag, feest der verkregen vrijheid, gelijkheid en broeder schap! Duizenden vlaggen wapperen te Parijs uit de ramen, op honderden straat hoeken wordt gedanst overal klinkt muziek, soms welluidend, dikwijls vaisch en schor, maar toch in elk geval muziek, die opwekt tot vroolijkheid. Optochten trekken door de stad, vuurwerk knettert op de Seine, verlichte booten varen langs de oevers. indrukwekkend zette hedenmorgen Frankrijks nationale feest in met een reusachtige parade, een der belangrijkste, die de-laatste jaren gehouden zijn en waar aan de modernste formaties van Frank rijks weermacht, soms tot vanaf de grenzen naar de hoofdstad geroepen, deel namen. Het was een eindelooze stoet op den vlakken grond en in de hooge lucht, een militair défilé van duizenden man schappen, een vlucht van honderden vliegtuigen. Het waren troepen van alle denkbare wapenen, die vanaf de Etoile de Champs-Elysées afdaalden langs President Lebrun, naast wien als eeregasten koning Carol van Roemenië gekleed in de prach tige maarschalksuniform bedekt door een breeden witten mantel en de Sultan van Marokko In zijn schilderachtige Opsterscr.e dracht hadden plaats genomen en acnter wie een eereplaats was gereserveerd voor den chef van den generalen staf van het Yougosiavische leger. Het is dus niet voor niets geweest, dat dit jaar de jaarlijkschp parade een grootscher aanzien had dan gewoonlijk: Frankrijks bondgenooten moesten een goeden indruk krijgen van 's lands paraatheid, terwijl de duizenden vreemdelingen, die tusschen de honderd duizenden Franschen langs de Champs Elysées het troependefilé gadesloegen, in hun land kunnen verklarenFrankrijk is gereed, het zal zijn man kunnen staan. Want inderdaad, deze parade is niet alleen een uiting van officieele vreugde geweest op den nationalen feestdag, het heeft in de tegenwoordige ernstige omstandigheden een diepere be.teekenis. Land-, zee- en luchtmacht hebben mee gewerkt om dit militair vertoon zoo luis terrijk mogelijk te doen zijn, Een paar dui zend matrozen waren in hun schilderach tige uniform, hun breede blauwe kragen, hun witte mutsen, hun hooge witte slob kousen van uit de oorlogshavens naar Parijs gekomen, zware batterijen gemotori seerde kustartillerie vergezelden hen en met onbeschrijfelijke geestdrift hebben de Parijzenaars die blauwkragen toegejuichd, die de herinnering met zich meevoeren aan de glorierijke dagen van Dixmuiden. In snelle korte pasjes trippelden de Alpen jagers voorbij, hun skis en Alpenstokken op den schouder. Vuurrood waren de uni formen van top tot teen en twee meter hoog de gestalten van de fameuse „Zwarte Garde", de persoonlijke lijfwacht van Marokko's Sultan. Wljd-uit wapperden de bournoussen der Marokkaansche ruiters op hun nerveuse volbloed-paardjes. In zware motorwagens defileerden voor het eerst door Parijs de pas in het leven ge roepen afdeeling parachutisten, die met him leeren valhelmen en hun zorvuldlg toegevouwen valschermen op den rug ge bonden de algemeene nieuwsgierigheid op wekten. Wat was er al niet meer Zouaven in wijde broeken, pontonniers met hun zware pontons, genietroepen met radio- wagens. koloniale infanterie, leerlingen van de cadettenschool en de militaire aca demie, de elite, die later het Fransche leger zal aanvoeren, ruiterij in eindelooze rijen. En dan eindelijk het gemotoriseerde leger: de cavallerie, die nu over heel wat meer paardenkrachten beschikt, lichte tanks, die als kleine monsterachtige rupsen over het asphalt voortkropen, zware aanvals wapens, donderende monsters met dreigen de .kanonnen en mitrailleuses. Het valt niet te ontkennen, dat deze troepenschouw uiterst Indrukwekkend was en de geestdrift der toeschouwers, die in ongekende getale zich langs den weg had opgesteld, een massa, die zeer zeker enkele honderdduizenden groot was, is te begrij pen. Het was een geestdrift, die zich tel kens uitte in luidkeels aangeheven Marseil laises, in donderende vlagen van applaus, in zwaaien met zakdoeken en hoeden. Die geestdrift was na het défilé nog niet be kceld, steeds weer opnieuw werd het volks lied aangeheven, maar al heel spoedig werd het duidelijk, dat toen het enthou siasme oversloeg in politieke manifestatie. Meer en meer drongen de toeschouwers op, toen de auto's met officieele persoonlijk heden bij de tribunes, voorreden en op het óbgehblik. dat minj'fjter.-president Chau- temps wilde wegrijden, werd het poiltie- cordon verbroken en dromde in een oog wenk een menigte van,, duizenden om den ministerieelen auto de 'arm uitgestrekt tot den fascistengroet uit volle borst een nieuwe Marseillaise aanheffend. Het was even een onschüldige manifestatie, die van zelf sprekend onmiddellijk beantwoord werd door een andere,, maar nu met ge balde vuisten. Even moest de politie hardhandig optreden om manifestanten en contra-manifestanten te verspreiden, doch verder verliep deze officieele plech tigheid zonder incidenten, dank zij vooral het feit, dat er heden opmerkelijk weinig sympathiebetuigingen voor het Volksfront werden geuit en dat bijna unaniem de menigte zich véreenigd" voelde in een ware vaderlandslievende eenheid. Doch we zelden, dat het een merkwaar dige nationale feestdag was geweest. Want oeze militaire manifestatie van hedenmor gen is slechts een onderdeel der gebeurte nissen van dezen dag geweest Een andere was het. einde van het sbciallstencongres te Marseille, een einde, dat eigenlijk een vrij sombere toekomst voorspelt. Het rumoerige verloop van dit congres wijst op een diepe innerlijke verdeeldheid tusschen de „ka maraden" zelf, doch op slot van zaken is dit een „binnenkamer-kwestie" van de socialistische partij, die op het oogenblik van minder belang is. Waar het nu op aan komt, dat is op de besluiten, die er geno men zijn ten opzichte van de regeerings- poliiiek. En dan kan men niet zeggen, dat dit congres een daverend succes is gewor den voor Léon Blum. Wel werd met zeer groote meerderheid zijn arbeid als minis ter-president goedgekeurd, doch met slechts even de helft der uitgebrachte stemmen werd de deelname aan het tegen woordige kabinet goedgekeurd, terwijl tenslotte een lanpe reeks wenschen bijna eenstemmig aan het programma, dat bin nenkort aan radicalen en communisten moet worden voorgelegd werd toegevoegd. En deze wenschen zouden niet alleen Dia tonisch zijn, ze zijn een uitdrukkelijke voorwaarde om verder mede te werken aan de regeerlngsarbeid. En dit is juist het ge vaarlijke punt," want deze wenschen gaan veel verder dan de tot nu toe geuite en het lijkt wel zeer twijfelachtig of de radicalen zich er mede zullen kunnen vereenigen. Wat zij dan bevatten? Nationalisatie der verzekeringsmaatschappijen, van de trans portondernemingen, van de zware industrie en controle over het crediet. En nu spreken we niet eens over een reeks bijkomstige verlangens, die werkelijk niet bevorderlijk voor de rust in het land zijn, zooals een vernieuwing van den kerkstrijd en het ver langen de non-interventie in Spanje om te zetten in een politiek van ravitailleering en bewapening der Spansche regeeringstroe- pen! Het met groote meerderheid aannemen dezer moties, van wier vervulling de ver dere deelname der socialisten aan de re- geering-Chautemps afhangt, doet het weder-bijeenkomen der Kamers in October somber tegemoet zien en men meent te kunnen voorzien, dat alles niet even voor spoedig zal afloopen, wanneer de radicalen geroepen zullen worden zich over deze wenschen uit te spreken. Al te pessimis tisch mag men toch ook weer niet zijn, 'aar in de komende drie maanden nog heel wat gebeuren kan doch opgeklaard "ls op "7-sn Nationalen feestdag, die men zonder beduchtheid voor de toekomst zoo gaarne had willen vieren, de politieke hemel abso luut niet. I Centrale van Vereenlgingen in de Chr. Geref. Kerk. In verband met de uitbreiding van het orgaan werd besloten de contributie te verhoogen met 100°/o. Vriendelijke woorden werden tot de ver gadering gericht door mej. M. A. Klomp van Haarlem namens den Bond van Chr. Geref. Meisjesvereenigingen en door den heer K. Alblas van Den Haag, namens den Bond van Chr. Geref. Jongelingsvereenl- gingen. In de middagvergadering hield ds. W. Bljleveld. Chr. Geref. predikant te Haar lem-centrum, een referaat over: „Mr. I. da Costa en zijn bezwaren tegen den geest der eeuw", waarop eenlge discussie volgde. Na rondvraag werd de vergadering op gebruikelijke wijze gesloten. DR. H. A. VAN ANDEL. Dr. H. A. v. Andel, miss. predikant te Solo, de oudste van de missionaire predi kanten vanwege de Geref, Kerken op het Zendingsveld in Ned.-Indië, die sedert 1912 te Solo werkzaam is, heeft de kerk van Delft, als zendende kerk aangeboden, hoe wel zijn diensttijd dit jaar om is en hij met verlof komen zou, tot 1940 te Solo te blijven om dan voor goed te repatrieeren. De kerkeraad van Delft heeft, gehoord het advies van zendlngsdeputaten, aan dr. v. Andel bericht, dat hij met dankbaarheid van dit aanbod gebruik wenscht te maken. Dr. v. Andel die thans 62 jaar is, werd in 1896 candidaat en aanvaardde zijn ambt in 1900 te Zuidland, welke standplaats hij in 1908 met Baarn verwisselde. In 1911 werd hij door de kerk van Amsterdam uitge zonden naar het zendingsveld te Solo. In 1922 ging dit zendingsveld aan de kerk van Delft over. Dr v Andel is in Zendingskringen ln Ned.Indië een man van groot gezag en ge huwd met een dochter van wijlen prof. dr. F. L. Rutgers. AGFA-KARAT IS 18 KARAAT De moderne kleinbeeld- Camera voor i e d e r beurs. Elegant, licht, gemakkelijk. *s(tc£ts OjMUX*H£4t 4613 (Ingez. Med.) hamer en Bijbel aan ten gebruike bij de bestuursvergaderingen te Huis ter Heide. Prof. Vtsscher aanvaardde namens het bestuur al deze geschenken met groote dankbaarheid en sprak tevens zijn groote erkenlelijkheid uit voor de talrijke bloem stukken, die het bestuur zijn vereerd op dezen dag en voor de zeer vele schriftelijke en telegrafische gelukwenschen. die het bestuur van vele zijden, o.a. van verschil lende ministers en van de commissarissen der Koningin in Zuid-Holland en Utrecht heeft mogen ontvangen. Nadat vervolgens dit samenzijn met dankgebed was gesloten, vereentgden allen zich aan een koffiemaaltijd in „Het Ja gershuis" te Zeist, tijdens welken maaltijd de heer E. van Ruller, bestuurslid der ver- eeniglng nog speciaal herdacht den toegë- wijden brief van den agent der vereeni- ging, wijlen den heer A. van Rhljn, wiens broeder, de heer W. B. van Rhijn als eenig vertegenwoordiger der familie Sasse, welke familie zooveel voor de „Johannes-stich- ting" geweest is, dit jubileum nog mag medevieren. Ook dankte spr. den belden directeuren, den heeren Koolstra en Ubblnk en hun echtgenooten voor hun toegewijden arbeid. Des middags werden in de kerkzaal van de stichting te Huis ter Heide films ver toond, die ln overleg met bestuur en stichr tingen-directle zijn opgenomen van het leven in de beide stichtingen. Nadat de thee was gebruikt en een rond gang door de stichting was gemaakt, is deze herdenking, welke door mooi zomer weer werd begunstigd, door den geestelijk verzorger van de stichting te Huis ter Heide, ds. R. Bartlcma te Zeist met dank gebed gesloten. DE VER. „JOHANNES STICHTING". Herdenking van haar 50-jarig bestaan. Ter gelegenheid van het halve eeuwfeest der Ver. „Johannes Stichting" de vereenl- glng, die zich aantrefct het lot van verstoo- ten, onverzorgde, hulpbehoevende, oude zwakke of gebrekkige personen en die hare stiohtlngen te Nieuwveen en Huis ter Heide heeft, had gisteren op de stichting ter Heide in besloten kring een herdenkings samenkomst plaats, onder leiding van den voorzitter, prof. dr. H. Visscher. Deze samenkomst werd o.a. bijgewoond door vertegenwoordigers van verschillende gemeentebesturen, diaconieën en aiidere corporaties, die met de jubileerende ver- eeniging ln relatie staan en door tal van bestuursleden, correspondenten en vrien den van de ver. „Jdhannes stichting" de geestelijke verzorgers, medici en personeel der stichtingen en predikanten, die gere- lfi-nst>de1ew1^?d?nSen V0OTBaan den PLAATSING IN OVERHEIDSBETREK- KINGEN VAN HOUDERS VAN AKTE LAGER ONDERWIJS. Herdenkingsrede .van prof. Visscher. In schrijven aaft ya,{ g De herdenkingssamenkomst ving aan met een samenzijn in de kerkzaal der stichting, waarin prof. Visscher een herdenklngs- woord sprak. De „Johannes Stichting" heeft moeilijke en donkere dagen doorgemaakt, aldus spr. Met dankbaarheid en waardeering her dacht hij de voortrekkers, niet het minst ds. N. A. de Gaay Fortman, die zich zoo zeer voor dit werk gegeven heeft. In het verleden is ln en door de „Johan- nes-stichting" veel zegen verspreid. Het werk hierin verricht ls de liefdedaad van het afdalen in anderer leed, een liefde daad, ontsproten aan de liefde Gods in de zending van zijn zoon. Spr. wees er voorts op. dat het werk der „Johannes-stichting" wel op zeer bijzon dere wijze Gods werk is. Prof. Visscher besloot met de bede, dat de Heere ook ln de toekomst over de „Jo hannes-stichting" het licht zijns aan- schijns zal verheffen en niet zal laten va ren de werken zijner handen. Vervolgens herdacht hij hoe de tweede voorzitter der vereeniglng de heer J. Dou- wes Jr. te Amsterdam, die zich voor de voorbereiding dezer herdenking zooveel moeite gegeven heeft, door ernstige ziekte verhinderd is aanwezig te zijn. Op spr.'s voorstel werd den heer Douwes een tele gram gezonden, waarin hem een spoedig herstel wordt toegebeden. Een speciaal woord van welkom richtte spr. tot de vertegenwoordigers van ver schillende gemeentebesturen en diaconieën, speciaal tot den burgemeester van Nieuw veen, den heer J. A. Bakhuizen en den wethouder van Amsterdam, den heer G. Baas Kzn. en ook tot de familieleden der „Voortrekkers". o.a, tot den heer en me vrouw dr. de Gaay Fortman-de Ligt. Tenslotte deelde prof. Visscher mede. dat het bestuur als een blijvende herinnering aan de herdenking van dit jubileum op den wand van het spreekgestoelte in deze kerk zaal een symbolieke voorstelling heeft doen aanbrengen Van het schriftwoord: „Die uwe jeugd vernieuwd als eens arends". van welke opdracht de kunstenaar, de heer Jac. Eriks, zich voortreffelijk heeft ge kweten. Aanbieding van geschenken. De heer G. Baas Kzn., wethouder van Amsterdam, bood' namens de Jubileum commissie het bestuur een bedrag in geld aan met het verzoek daaraan in overleg met de commissie een zoodanige bestem ming te geven, dat in de oudste der belde gestichten, die te Nieuwveen, een blijvende herinnering aan de goede samenwerking tusschen het bestuur der „Johannes- stichting" en de gevers zal worden aange bracht De burgemeester van Nieuwveen, de heer J. A Bakhuizen bood vervolgens namens het gemeentebestuur van Nieuwveen een electrische klok aan voor de stichting al daar. De directeur van de stichting te Nieuw veen, de heer H. Kooistra, overhandigde namens de verpleegden dier stichting aan prof. Visscher een nieuwen voorzitters hamer met Inscriptie, bij welk geschenk hij namens het rersoneel der stichting te Nieuwveen voegde een nieuwen Bijbel voor de bestuurskamer. De directeur van de stichting te Huis ter Heide, de heer J. W. Ubblnk, bood namens de verpleegden en het personeel dier stich ting eveneens het .bestuur een voorzitters- en W. der onderscheidene gemeenten brengt de minister van blnnenlandsche zaken, de heer van Boeyen, op verzoek van den min'ster-president het volgende onder hdn aandacht: Het groot aantal bezitters van de akte van bekwaamheid als onderwijzer, dat. mede ten gevolge van door de overheid noodzakelijk geachte bezuinigingsmaatregelen, bulten staat is geraakt om een aanstelling te ver krijgen ln de betrekking, waarvoor zij zijn opgeleid, heeft de regeering doen besluiten, een regeling te treffen krachtens welke zoovee' doenlijk zal worden bevorderd, dat bedoe'de personen plaatsing vinden in voor hen geschikt geachte betrekkingen bli het rijk. Het zou de regeering groote voldoening 'schenken. Indien B. en W. bli'de vervulling van de onder hen ressorteerende soortge lijke betrekkigen eveneens rekening zouden houden met die regeling. Voor plaatsing in dienst der gemeente zul'en desgewenscht uitsluitend in aan merking worden gebracht akte-houders, die in de betreffende gemeente hun woonplaats hebben. MAAK ZELF JAM MET 3729 NaTUUR-9^'° IN 10 MINUTEN OgetU HQ S(oQ«t 400. ToUI. 37059 Am,Hrd,m-C (Ingez Med.) KANTONGERECHT DELFT. De kantonrechter heeft veroordeeld we gens overtreding Drinkwaterverordening: A. S. te Zoetermeer, 2xf. 5 boete subs. 2x5 dagen hechtenis; overtreding Politieveror dening te Delft: J: M, V. te Leiden, f.1 subs. 1 dag; overtreding Motor- en Rijwiel- wet: C. v. S. te Stompwijk, J. W. B. te Leid- schendam f.2 subs. 1 dag; H. B. G. te Zoe termeer f. 5 subs. 3 dagen. G. B. te L Een kampeervergunning moet u aanvragen aan de gemeentesecre tarie van de gemeente waar u wilt kam peeren Foto's behoeven niet te worden in geleverd. De prijzen voor een vergunning zijn in alle gemeenten verschillend. F. A S. te L. De boot Amsterdam- KampenZwoBa vertrekt 's morgens om 9 uur 15 uit Amsterdam. Duur der reis circa 5 uur tot Kampen en 7 uur tot Zwol'e. Van Zwo'lle naar Meppe! kunt u pei- trein reizen en ve"dc- eer hu* naar Ruinerwold N. v. d. W. te L. Voor h t kunt U wellicht bij een drogist iets krijgen, als U hem de zaak uitlegt; aan het tweede zal niets te doen zijn. 2—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10