De hertog van Cavadonga gehuwd -/ Dameskampioenschap golf 78ste Jaargang LE1DSCH DAGBLAD Tweede BW BUITEN HAAR KRINGEN FEUILLETON Door HERMAN ANTONSEN. 8) Natuurlijk waxen de kantoren zeker nu het zomer was om vijf uur gesloten. Toch belde Terry van uit haar eigen kamer het kantoor van Conaway en Conaway op en kwam tot de bevinding, dat Jack er nog was. „Ik had je bijna opgegeven", zei hij. „Ik dacht, dat je liever niet had, dat ik opbelde", plaagde ze hem. „Dat had ik ook niet'antwoordde hij, „Maar er zijn nu eenmaal van die dingen waar we op hopen, al weten we, dat ze slecht voor ons zijn. Ga je met me dinee- ren?" „Ieder voor zich?" Ze zag bijna, hoe 'n leelijk gezicht hij trok. „Ik vroeg je met mij te dineeren", her haalde hij stroef. „En ik herhaal, dat ik graag wil, als we ïedei voor ons zelf „Terry.... je maakt, dat ik me zoo ba naal ga voelen!" „Ik zie niet in, waarom. Ik moet toch wel graag met je meegaan, is het zoo niet?" zei ze gedurfd. „Met een man, die niet eens je diner be talen kan!" zei hij smalend. ..Als ik iemand noodlg had, om voor mijn eten te betalen, zou ik er misschien wel een kunnen vinden", zei ze. Hij gaf toe, zonder verder tegen te strib belen. „Mag ik je komen afhalen?" „Ik zal je wel ergens ontmoeten." „Mag ik nog altijd niet weten, waar Je ergens woont?" „Nog niet", antwoordde ze. „Waar ontmoeten we elkaar dan?" Ze moest tante Martha naar den trein brengen. Tante Martha stond er altijd op, minstens een kwartier te voren in haar coupé te zitten en tien minuten voor het vertrekuur degenen, die haar wegbrachten, den wagon uit te sturen, uit angst, dat ze per ongeluk meegenomen zouden worden met den trein. „Om zeven uur. Voor het Centraalsta tion", zei ze tegen hem. Ze hoorde hem lachen. „Dat ls een eigenaardige plaats „Stel een betere voor", viel ze hem in de rede. „Ik weet er geen", gaf hij lachend toe. Terry bracht haar tante in haar coupé, wachtte, tot de trein wegreed en begaf zich dan naar het informatieloket. Ze wilde niet, dat hij haar met haar tante zou zien. Tante Martha met haar kamenier en haar rijke kleedij moest wel de verwondering van iederen jongen man opwekken. Daar om had ze wat later afgesproken en moest een kwartier wachten. Ze keek rond over het tafereel, dat het station haar bood. Over het geheel hing, evenals in Coney Island, een vrij burger lijke sfeer. De meesten van die menschen moesten op de dubbeltjes passen. Voor velen was een treinreis een buitengewoon avontuur Hij kwam met veerkrachtigen stap naar haar toe. Hij droeg weer hetzelfde blauwe pak en de bruine schoenen van den vofh gen avond; zijn slappe boord was niet tegenstaande de hitte, smetteloos en keurig. „Wat een zeldzame preciesheid! Zoo mooi op tijd!" zei hij lachend. De hand, die hij haar reikte, was koel en sterk. Ze had een hekel aan warme, klamme handen. „Jij toch ook!" „Waar zullen we gaan eten?" „Waar je wilt", antwoordde zij. „Ergens moeten we toch heen. Zullen we het dan maar deftig doen en op een van de Avenue's een plekje zoeken?" „Dat lijkt me verrukkelijk", zei ze. Ze wandelden naar de Vijfde Avenue en gin gen het uiterst nette Chain-restaurant binnen. Daar deden ze hun bestelling en hij keek haar glimlachend aan. „Ik had zoo gedacht, dat je me niet meer zoudt opbellen", zei hij. „En?" „Ik ben blij, dat je het wèl gedaan hebt", zei hij. „Ik ook", zei ze. „En ben je niet bang, dat je je diepe genegenheid voor miss Tar- peton zult kwijtraken?" Hij schudde het hoofd. „Dat is nou heelemaal geen gezegde voor jou, Terry." „Geen gezegde voor mij. Wat weet je eigenlijk van me af?" „Genoeg, om te weten, dat je niet den spot zoudt drijven met iets, wat je vertrou welijk meegedeeld is. En dat je niet van zins bent. met mij te flirten." „Deed ik dat dan?" „Hoe wou je het anders noemen?" Zijn onverstoorbaar goede humeur, zijn zelfbeheersching ontwapenden haar. „Ik zou het ook precies zoo noemen", lachte ze. „En jij moet heelemaal niets van flirten hebben, wel?" „Niet met jou, Terry." „Zou het heelemaal buiten mijn type vallen, als ik vraag waarom?" wilde ze weten. „Op slot van zaken zou ik me toch, zonder al te ijdel te zijn, wel kunnen ver beelden, dat een jonge man een beetje flirten met mij niet onaardig vond." „Het zou heelemaal niet onprettig zijn, Terry", gaf hij toe. .Alleenzeg Terry, ik kan me eigenlijk geen vreemder kennis making voorstellen, dan de onze. Ik had r.ooit kunnen denken, dat me zooiets zou overkomen." „Omdat we nooit vormelijk aan elkaar voorgesteld zijn soms?" vroeg ze ondeu gend. „Och Terry, wees nou niet dwaas! Het is, omdat ik je nergens mee heen kan nemen. Niets voor je doen kan. Ik zou niet graag flirten met een meisje, als ik niet eens haar diner kon betalen. Het zou zoogoed koop zijn. Maarik mag je nu eenmaal zoo vreeselijk graag lijden, Terry!" „Dank je Jack", zei ze, „bederf dat ge zegde nou niet, door eraan toe te voegen, dat je zoo doodelijk verliefd bent op die Therese Tarpeton, dat je me niets anders dan vriendschap kunt aanbieden." Hij kreeg een kleur en keek verlegen voor zich. „Toe, Terry!! Maak nou geen grooter dwaas van me, dan ik al ben. Dat was een geheimpje. „En we zullen het er nooit meer over hebben", zei ze vlug. „Zullen we naar een bioscoop gaan, als we gegeten hebben?" „Heel graag", zei hij. „Zeg, waar ergens buiten zat je wel?" „Op Long Island" antwoordde ze. „Op bezoek." „Dat lijjet me fijn", vond hij, „met zulk weer als dit, moest je zooveel je maar kunt de stad uitgaan. Misschien dat ik morgen of overmorgen eens naar Southamp ton ga." „Heusch?" vroeg ze, trachtend haar stem gewoon te houden. Hij knikte. „Ralph Conaway, onze jongste firmant, heeft daar een cliënt wonen. Hij voert een bespottelijk octrooiproces tegen de United Spoke and Wheel Company. Dat is te zeg gen, iedereen op kantoor vindt het bespot telijk, behalve ik. Die cliënt, 'n zekere mijnheer Woodwring, is een belangrijke klant en ze hebben hem zijn zin gegeven, om hem niet tegen het hoofd te stooten. Maar ik heb de stukken allemaal bestu deerd en wekenlang in de wetten zitten snuffelen we zijn ook octrooibezorgers en ik heb tenslotte Ralph Conaway er van kunnen overtuigen, dat onze cliënt wel eens gelijk kon hebben. En nu mag ik naar hem toe, om de zaak met hem te bepra ten." „Vind je het erg belangrijk?" „Of het belangrijk voor me is? Geen van de Conaway's kan de stukken in orde ma ken. Ik mag dan de zaak niet zelf op eigen naam behandelen, maar toch is het heel belangrijk voor me, Terry. Ik heb vandaag nog een lang gesprek met Ralph Conaway gehad." Ze keek aandachtig naar het vleesch op haar bord. „Mischien kon je er wel genoeg mee ver dienen, om miss Tarpeton te trouwen." Hij lachte. „Ik zou hoogstens honderd dollar opslag krijgen. Dat is alles. Maar ik zou dan tenminste in staat zijn, jou te di neeren te vragen." „Mogelijk zie je miss Tarpeton in Southampton", opperde ze. Hij boog zich naar haar toe. (Nadruk verboden). .(Wordt vervolgd). HET CHINEESCH-J.VP VNSt'HE CONFLICT. Een zwaargewa pende Chineesche soldaat voor een poort in den muur rondom Peking. TWEE „TOTEMPALEN" voor het, Jam boree-terrein te Vogelenzang, vervaardigd door een padvinder. De 800 k.g. wegende palen. EEN MODERNE 1I0ED met bijzondere bescherming van. het gezicht tegen de zon, te Londen getoond. HET HUWELIJK VAN DEN HERTOG VAN CAVADONGA, de oudste zoon van ex-koning Alfons, met Senorita Maria Rogafort Altuzerra Vededo. Bruid en bruidegom. INTERNATIONAAL - da- meskampioeiischap golf van Nederland te Hilversum. Miss Stroyen aan slag. DE CELLULAIRE GEVANGENIS in ,,de Hout" te Alkmaar, die .10 jaar. gesloten is geweest, wordt weer in gebruik genomen, daar in andere gevangenissen plaats te kort is. De ingang wordt nagezien. HET STUDENTENJvAM 1' \eyr; ininis.v hristelijke Studen tenvereniging op de Aschko i.i' i reine» te Niinspet-t Sportappèl. Na den maaltijd komen de deel '.ster-snp eerste signaal aangesneld

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 5