BINNENLAND De Parijsche tentoonstelling nog niet gereed LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 12 Juli 1937 De Franschman zelf schaamt zich AGENDA (Van onzen bijzonderen correspondent) Parijs, Juli Treinen vol vreemdelin gen daveren naar Parijs. Over de hoofd verkeerswegen rolt 'n onafgebroken stroom van toeristenauto's, ook al naar het oude Lutetia. Het vreemdelingenverkeer bereikt in deze dagen zelfs voor een stad als de Fransche metropool een hoogtepunt en de statistiek wijst uit, dat alleen uit het kleine Nederland voortdurend 5000 personen in Parijs vertoeven! En dat in het warme zomerseizoen, waarin gemeenlijk 't vreem delingenverkeer zijn hoogtepunt hier niet bereikt! Een groot gedeelte van deze vreemde lingen wordt aangetrokken door de wereld tentoonstelling, die als een magneet werkt. Iedereen weet, dat men er weliswaar niet alles kan zien, dat daarvoor meer tijd noo- dlg is, dan den vacantieganger ter beschik king staat, maar zoo'n „wereld-in-zakfor- maat" heeft toch telkens weer iets fasci- neerends en natuurlijk vooral als zij aan de Seine-oevers te vinden is. Voor deze duizenden vreemdelingen ech ter is de tentoonstelling tot nu toe slechts een desillusie Op den lsten Mei had zij geopend moeten worden en zij werd eind Mei geopend. Het is nu zoo ongeveer half Juli en wie nu naar Parijs gaat, verwacht vanzelfsprekend een voltooide tentoonstel ling te kunnen bezoeken. Helaas, de Fran- schen hebben, zooals steeds, met den Franschen slag gewerkt. Iedere ontevreden heid werd aangegrepen als een welkome aanleiding om te gaan staken en het resul taat is dat niet de expositie eigenlijk uog maar half voltooid is, maar dat het geheel een uitermate slordigen, rommeligen in druk maakt. Grootsch opgezet, dat is deze expositie en men heeft er een schitterende plaats voor uitgezocht: midden in Parijs, langs de Seine-oevers, met het Trocadero en den Eiffeltoren als centrum, met paviljoens langs de rivieroevers en op de eilandjes de overzeesche gewesten van Frankrijk. Het Trocadero echter, waar de hoofdingang is en dat speciaal voor deze tentoonstelling verbouwd wordt, is nog niet gereed. Met koortsachtige haast wordt eraan gewerkt, maar het zal nog wel eenlge weken duren, eer het klaar is. Tegenover het Trocadero staat het paviljoen van den Vrede, waarin dezer dagen een brandje gewoed heeft. Het is niet klaar, alleen de geweldige groene zuil rijst voor het eigenlijke paviljoen hoog ten hemel. Men betreedt de tentoonstelling en komt tot de ontdekking, dat de water werken nog niet voltooid zijn, slechts de helft der fonteinen kan nog maar spuiten. Men wandelt verder en ontdekt zelfs in het centrum wegen, die niet klaar zijn, waar over men door mul zand moet sloffen, men bemerkt, dat de verbindingswegen tusschen de verschillende deelen der expositie niet af zijnom maar te zwijgen van de pa viljoens Om enkele voorbeelden te noemen: het paviljoen van de luchtvaart is nog in bouw het paviljoen van de architectuur lijkt nog meer op een geraamte, dan op een pavil joen, het paviljoen van Tsjecho-Slowaklje is niet gereed, paviljoens zelfs van groote mogendheden zijn onvoltooid. En het slechtst van allen komt Frankrijk zelf voor den dag. De paviljoens der overzeesche ge westen zijn nog dicht, onaf, onbevolkt, de meeste afzonderlijke paviljoens van Frank rijk eveneens. Het is waarlijk geen wonder, dat deze tentoonstelling op den bezoeker dikwijls een triesten indruk maakt. Men heeft op het tentoonstellingsterrein een Elzasserdorp willen optrekken. Het is natuurlijk nog niet voor de helft klaar. Zelfs in het amusementspark moet nog hard gewerkt worden, al is daar al wel veel gereed. Toen wij het echter wilde bezoe ken, werd er voor de verandering weer eens gestaakt Het spreekt vanzelf, dat onder dit alles ook de illuminatie te lijden heeft. Waar de paviljoens niet klaar zijn, is ook de ver lichting niet in orde. Prachtig geïllumi neerde gedeelten wisselen af met tentoon- stellings-fragmenten, waar practisch geen lamp brandt Voor de bezoekers van buiten Frankrijk is de expositie tot nu toe een groote teleur stelling. Zij halen er hun schouders over op en kunnen er niets aan veranderen. Ook den Franschen zelf echter zit het dwars, dat er zooveel niet op tijd gereed is. Zij vragen den vreemdeling telkens weer opnieuw, wat hij van de tentoonstelling denkt en geven dan zelf al het antwoord. Zij trekken dank zij hun volksaard snelle en krasse conclusies, zij spreken zelfs van een tentoonstellingsblamage en zijn niet malsch met hun critlek. Zij schamen zich de uitdrukking is niet te sterk dat zij slecht voor den dag komen, zij schamen zich, dat de kern van deze tentoonstelling gevormd wordt niet door de Fransche, maar door de buitenlandsche paviljoens. Merkwaardig: dat er op de tentoonstelling zoo veelvuldig en zoo langdurig gestaakt is, keuren ook de trouwste regeerlngsaan- hangers niet goed. Het algemeene oordeel is, dat de tentoonstelling niet bloot had mogen staan aan stakingsgevaren, dat men vóór alles had moeten zorgen, dat de expo sitie tijdig gereed was. Dat er toch gestaakt werd. beschouwt men als een gevolg van het feit, dat noch de betrokken arbeiders noch de instanties, die met de inrichting der tentoonstelling waren belast, voldoende de beteekenis van deze expositie hebben beseft. Er heeft tijdens de inrichting en den bouw een gebrek aan discipline ge- i heerscht. waardoor Frankrijk zich voor langen tijd bij duizenden vreemdelingen blameert. Weet U, mijnheer, zoo merkte een ge moedelijke Franschman op, waar de heele kwestie om draait? In Duitschland is te veel discipline en dat is natuurlijk niet goed. Maar bij ons is te weinig discipline endat is ook niet goed Of er dan niets te bewonderen valt? Natuurlijk wel. Er valt zelfs veel te be wonderen. Wat klaar is, is indrukwekkend, grootsch. En zelfs op de tentoonstellings gedeelten, die niet klaar zijn, valt het ro yale van den garischen opzet te onder kennen. Neem bijvoorbeeld de twee meest opval lende paviljoens, het Russische en het Duitsche. Beide staten hebben hier tegen elkander opgeboden. Kolossaal is de bouw. Hoog tegen den Parijschen hemel steekt de Duitsche Adelaar met zijn hakenkruis af en pal daartegenover flonkert het sov jet-embleem m. sikkel en hamer in de zon. Een schril contrast, waartusschen op den achtergrond, precies er tusschen in, de eiffeltoren oprijst. Van binnen wint het Duitsche oaviljoen het. Gedegen werk suggestieve Indeeling, veel minder propaganda dan men verwach ten zou. Knappe staaltjes van technisch, artistek en kunstnijver kunnen. Een show. die imponeert, zonder dat nochtans ge streefd is naar een verbijsteren van den bezoeker. Het Russische paviljoen is van binnen één groot blok propaganda, hier is het wel de bedoeling geweest den bezoeker ie ver bijsteren. En hinderlijk doet hier de Stalin. verheerüjking aan. Ontelbare malen vindt men er den Russlschen dictator afgebeeld, op allerlei manleren, in allerlei functies, vaak meer dan levensgroot, Lenin ls slechts een enkelen keer te zien. Stalin overheerscht ales. Merkwaardig genoeg staat hit er ook afgebeeld te midden van zijn cavaleriegeneraa'.s. waaronder.... de onlangs terechtgestelde Tuchatschewskl Ironie van het lot! Zoo is er meer. Ook het Nederlandsche oaviljoen maakt een uitstekenden indruk. Het heeft een slecht plaatsje gekregen, het is misschien architectonisch niet wat het had kunnen riin. Het is jammer, dat als men precies wil-weten wat er te z en is, een extra catalogus gekocht moet wor den. Maar als totaliteit doet ons paviljoen het van binnen uitstekend en kan het de vergelijking met landen als Noorwegen, Zweden. Polen etc, met glans doorstaan. De Nederlander, die de tentoonstelling bezoekt, behoeft zich niet te schamen. Zijn land komt goed voor den dag! Op een dine valt en dit tot besluit nog de aandacht. Op de stilte. De eenige geluiden die men op deze ten toonstelling hoort, zijn het geklop en ge hamer van werklieden, het voetgesohuifel der ontelbare bezoekers en het rumoer van hun stemmen Muziek hoort men nie:! Deze wereldtentoonstelling is er onder meer een van techniek. En er werd dan ook een speciale commissie ingesteld om het. muzikale gedeelte de geluidstechniek builen de paviljoens te verzorgen. Deze coownissie heeft-haar.jherk echter ook met den Franschen slag gedaan en men hoort geen muziek, men wordt getroffen door de stilte, die overal heerscht Het is eerlijk ge zegd wel 'n beetje a! te doodsch. De Fran schen lachen om dit verzuim. De vreemde lingen verwonderen zich over het feit. dat zooiets vergeten kon worden en dat tijdens de inrichting van de tentoonstelling nie mand er aan gedacht heeft, eens te vragen hoe het met het geluid stond. Hoe langer men over de tentoonste ling rondloopt, hoe meer de stilte opvalt. Lang niet alles is dus volmaakt. Er is zelfs zeer veel onvolmaakt. En toch wordt deze lentoonste ling, als het avond is geworden en de Eiffeltoren. met rood en goud-bruin licht bestraald, zich afteekent tegen den donkeren hemel, tot iets onvergetelijks. Zij is een deel van Parijs. En ook Parijs heeft zijn gebreken. Maar is het desondanks niet in velerlei opzicht Europa's hoofdstad? Het Prinselijk bezoek aan den Helder. Nadat Prins bemhard, zooals wij Zater dag nog hebben gemeld, van Hr. Ms. Mercuur de zeilwedstrijden op het Mars diep had gadegeslagen, stapte hij over op het jacht „Prinses Juliana", dat hem naar het vliegkamp de Mok bracht. De Prins werd begroet door den com mandant van het vliegkamp, overste Pitlo. Vervolgens inspecteerde de Prins de voor de hangers opgestelde officieren, en man schappen, waarna hij zich onmiddellijk in de hangers begaf, waar alle vliegtuigen van hét kamp aanwezig waren. Tijdens een wandeling over het terrein, werden verschillende andere inrichtingen bezichtigd, waarna in de hall ververschln- gen werden aangeboden. Inmiddels was de „Mercuur", die te Nieuwediep de gasten had afgezet, voor het vliegkamp de Mok verschenen en te kwart over twaalf scheepte de Prins zich aan boord van dit vaartuig in om naar den Helder terug te keeren, waar de lunch ten huize van vice-admlaal Kruys gebruikt werd. In den namiddag nam Prins Bernhard, luide toegejuicht door een dichte menigte afscheid van de Marinestad. om naar Soestdljk terug te keeren. Dreigende staking bij L. Smit en Co. /CIIEIP/ HALCYON LIJN. STAD ZWOLLE, 9 Juli v. Les Falaisses HOLLAND—AMERIKA LIJN. BEEMSTERDIJK, 9 Juli v. Philadelphia te Baltimore. HOLLAND-AFRIKA LIJN. AAGTEKERK, thuisr., 10 Juli van Brisbane JAVA—NEW YORK LIJN. KOTA INTEN, 9 Juli v. Java te Halifax KON. NED. STOOMB. MIJ. VESTA, 10 Juli v. Gibraltar te Londen. MIJ. NEDERLAND. POELAU BRAS, 10 Juli v. Amst. n. Java. ROTT. LLOYD. SLAMAT, thuisr., 10 Juli van Port Said. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. EMMAPLEIN, 9 Juli v. Narvik n. R'dam. WINTERSWIJK, 9 Juli v. Amst. te Archan gel. ZONNEWIJK, 8 Juli v. R'dam te Archangel BEVERWIJK. Newcastle n. Finland, pass. 9 Juli Elseneur. ALDERAMIN, R'dam n. Narvik, pass. 9 Juli Udsire. DELFSHAVEN, Antwerpen n. Montevideo, pass. 9 Juli Ouessant. WALBORG, 10 Juli v. Goole te Nykjobing. DOBESA, Goole n. Aarhuus, pass. 9 Juli Spurn Head. AMSTERDAM, tank, 9 Juli v. Houston te Algiers. MERWEDE, 9 Juli v. R'dam te Swansea. BOEKELO, Newcastle n. Stockholm pass. 10 Juli Kopenhagen. WARMOND. 9 Juli van Gibraltar. AMSTEL, Libreville n. Rochefort. pass. 9 Juli Finlsterre. SLIEDRECHT, 9 Juli van Aruba n. Fedhala Niet-erkenning van de vakorganisatie de diepere oorzaak. Nadat besprekingen met het hoofd bestuur van den centralen bond van transportarbeiders en de directie van L. Smit en Co.'s internationale sleep diensten te Rotterdam zonder eenig resultaat waren gebleven, dreigt er thans een staking uit te breken, waar bij niet minder dan tien bemanningen van sleepbooten zijn betrokken. Er heerscht momenteel onder de opva renden van de verschillende sleepbooten groote ontstemming over de nieuwe loon regeling, waarbij de gages van sleepbooten, welke binnenllggen en die niet repareeren of klaar liggen voor alle diensten, met vijftien procent zullen worden verlaagd. Het gevolg hiervan is geweest-, dat de op varenden van de sleepboot „Zwarte Zee" vorige week het werk hebben neergelegd. Zaterdagmiddag, na het beëindigen van de weektaak heeft ook de bemanning van de sleepboot „Oostzee", die met ingang van heden op deze nieuwe voorwaarden moest gaan werken, besloten, heden niet aan het werk te gaan. Teneinde de^e kwestie nader onder oogen te zien, is Zaterdagmiddag een ver gadering gehouden, waarbij een zeer groot aantal opvarenden van sleepbooten aan wezig was. Na een breedvoerige bespreking met een lid van hét hoofdbestuur van den centra len bond van transportarbeiders is met algemeene stemmen de volgende motie aangenomen: „De bemanningen van de sleepbooten „Zwarte Zee", „Oostzee", „Indus", „Humber", .Lauwerzee", „Seine", „Blankenburg", „Hoek van Holland", „Rot terdam" en „Maas", ter vergadering bijeen en gehoord hebbende de uiteenzettingen van L. Smit en Co.'s internationalen sleep dienst uit haar schrijven van 9 dezer, ge zonden aan den centralen bond van trans portarbeiders, besluiten de firma in ken nis te stellen en hun verontwaardiging uit te spreken over de ingevoerde maatregelen en verzoeken deze ongedaan te maken. Eveneens verzoeken bovengenoemde be manningen de toezegging van de directie, dat loon- en arbeidsvoorwaarden in een collectief contract zullen worden geregeld, en dringen er bij de directie van L Smit en Co.'s internationalen sleepdienst op aan, dit antwoord vóór Woensdag 14 Juli des namiddags vijf uur in het bezit van den centralen bond van transportarbeiders te Rotterdam te doen zijn. Indien dit door de directie niet zal worden nagekomen, be sluiten de bemanningen van boven genoemde sleepbooten het werk op Don derdag 15 Juli as. te staken. Voorts is besloten, dat zoolang het ant woord van de directie niet is ingekomen van Zaterdagmiddag af geen enkele boot zal monsteren. Slechts de sleepboot „Seine", die reeds voor een klein reisje is gemonsterd, zal uitvaren. De ontevredenheid der sleepbootbeman ningen moet in hoofdzaak worden toege schreven aan het feit. dat de directie van genoemden sleepdienst de vakorganisatie niet wil erkennen. L. Smit en Co.'s inter nationale sleepdienst exploiteert in totaal zeventien sleepbooten. Voor zooiets gevoeligs als Uw huid moet U de zuiverste zeep nemen die U kunt koopen. Een zeep die de huid niet té vet of te schraal maakt, een zeep waar de naam DOBBELMAN als garantie op staat. CaiUlla, de zuivere schoonheidszeep bevat kostbare olijfolie, die Uw huid verrukkelijk zacht en soepel maakt. En ze heel even parfumeert. Haal een stuk Castella, (l2'/j ct.) en houd Uw uiterlijk jeugdig. HEDEN. N.V, Leidsche Uitgeversmij.: Alg. verg. van aandeelhouders; 8 uur nam. W. de Zwijgerkerk (Gemeente Gods): Spr. W. Hacing en P. v. d. Woude. 8 u. n.ra. Dinsdag. W. de Zwijgerkerk (Gemeente Gods): Spr. W. Hacing en P. v. d. Woude. 8 u. n.m. Woensdag. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Spr. da heer Schoonderbeék. Th uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderda Inenting teeen diohterie. 3'/i uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. 4390 (Ingez. Med.) TE WATER LATING VAN HET M.S. TEGELBERG. Het voor rekening van de N.V. Ko ninklijke Paketvaart Maatschappij door de N.V. Nederlandsche scheepsbouw maat schappij te Amsterdam gebouwde triple- schroef-motor-passagiers- en vrachtschip Tegelberg, is Zaterdagmiddag te water ge laten, waarbij mej. D. W. Tegelberg, klein dochter van den man, die zoo'n belangrijk aandeel heeft gehad ln de oprichting en ontwikkeling van de Kon. Paketvaart Mij., de doopplechtigheid heeft verricht. Redevoeringen werden gehouden door de heeren Goedkoop, Brand en Tegelberg. Het was het 39ste schip dat door de Ned. Scheepsbouw Maatschappij voor de K.P.M. werd gebouwd. „DE PRINCEVLAG" Zaterdagmiddag 31 Juli zullen door bo vengenoemde vereeniging aan Z.K.H. Prins Bernhard de Koninklijke Standaards wor den aangeboden. Deze aanbieding is nog een onderdeel van het huwelijksgeschenk voor het Prin selijk Paar, aangezien toen nog de gegevens voor deze standaards niet bekend weren. De Prins zal persoonlijk dit geschenk in ontvangst nemen, terwijl de vereeniging in de gelegenheid gesteld wordt, voor de Prin selijke familie te defileeren. De jaarvergadering der A.V.R.O. te Assen. Bij de voortzetting van de Zaterdagmid dag geopende algemeene vergadering van de A.V.R.O. te Assen werd het door de controle-commissie, bestaande uit de heeren Keegstra, Brouwer, en Kruisslnk, goedgekeurde rapport over het boekjaar 1935 aanvaard. Voor den heer de Clercq was dit een historisch oogenbiik. In 1935 was hij nl. nog penningmeester en voor de laatste maal werd hem in die functie décharge verleend. Hij wenschte zijn opvolger, den heer de Korver ook een tijdperk van verderen bloei der vereeniging toe. In de vacatures J. A. Brouwer en K.1 Keegstra werden tot leden der controle commissie tot 1 Juli 1938 benoemd de heeren J. Pelser Jr. te Amsterdam en J. Peper, te Amersfoort. De begrooting 1938= werd met algemeene stemmen goedgekeurd met een eindcijfer van f. 1.200.000, waaronder begrepen een voordeelig saldo van f. 200.000. Medegedeeld werd, dat deze raming zeer voorzichtig is. De vergadering bekrachtigde de goed keuring van het algemeen- bestuur tot den aankoop van twee panden te Amsterdam, waardoor in de toekomst de kantoorgebou wen te Amsterdam tweemaal zoo groot zul len worden. Art. 6 sub 2c van het huishoudelijk regle ment werd met algemeene stemmen aan gevuld met de volgende zinsnede: Het dagelijksch bestuur is gemachtigd, telkens wanneer het dit in verband met den stand der kasmiddelen en de finan ciering der loopende verbintenissen ge- wenscht acht, tot het opnemen van gelden in rekening.-courant bij de Nederlandsche bank of bij andere banken, al of niet tegen onderpand van effecten der vereeniging, tot een maximumbedrag van f. 300.000. Bij de rondvraag bracht een der afge vaardigden hartelijke woorden van dank aan het bestuur voor hun goede en vele werk in het afgeloonpi jaar In het slotwoord' van deze tiende alge meene vergadering bracht de voorzitter de afdeellng Drenthe dank voor haar prettige ontvangst. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „De kroongetuige". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Angst". Woesdag- en Zaterdagnom. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater Steenstr 39: 8.15 uur nam. „De passagier des doods". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Vrouw of secretaresse". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „Hiep, hiep, hoeral" Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdag-nam. te 2'/j uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor -poedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst) der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 Juli as. waargeno men door de apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502; D. J. v. Drie- sum, Mare 110, telef. 406 en J. Doedens, Wlihelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. GENERALE REPETITIE OP VOGELENZANG. Hoofdverkenner Rambonnct spreekt. Op het groote Jamboree-demonstratie terrein te Vogelenzang is Zaterdagmiddag, aldus de „Tel.", met tromgeroffel en marschmuziek generale repetitie gehouden door ruim duizend Nederlandsche demon stranten te zamen met de verkenners en voortrekkers uit het district Haarlem. In groote troepen kwamen de padvinders uit Amsterdam, Den Haag, Leiden, Amersfoort en nog een aantal andere plaatsen per fiets of met aiftobussen naar de prachtige duin- welde, welke aan drie zijden Is afgesloten door reusachtige tribunes. Deze eerste massale uitvoering van door de afdeelingen afzonderlijk gedurende vele maanden ingestudeerde feestnummers, stond onder leiding van den distrlcts-com- missaris uit Utrecht, den heer Rozendaal, die eens echt de ruimte had om te onder zoeken wat zijn Jongens er in groot ver band van terecht zouden brengen. Onge twijfeld zal hij tevreden zijn. Eerst tegen negen uur 's avonds werd er een einde aan gemaakten een begin met de kamp- vuurproeven! Het hoogtepunt van den dag. Op een van de andere velden waren de vendelzwaalers op de maat van trommelslag en pijpers zich met bewonderenswaardige taaiheid aan het oefenen. Intusschen ver zamelden de groepen padvinders zich op het middenterrein, waar zij getraind werden in het gezamenlijk zingen van het volkslied en het „Hoort! zegt het voort" onder leiding van den componist van het Jamboree-lied, den heer Schaap. Omstreeks half vijf kwam de hoofdverken- ner, staatsraad Rambonnet, met generaal Behrends op het terrein aan. Op de tribune heeft de hoofdverkenner-, nadat eerst het Volkslied was gezongen, een toespraak tot de demonstranten gehouden. De openingsplechtigheid, die gij thans gezamenlijk repeteert, zoo zeide de hoofd verkenner, is een ceremonie, waaraan ik zeer groote waarde hecht. Die waarde wordt I ontleend aan het feit, dat deze ceremonie ec, uitbeelding is van het gemeenschappe lijk menschelijk streven naar volmaaktheid, j Het belangrijkste onderdeel is de aankomst I (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van de ai of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. VROUWENVEREEN. „DORCAS". De Vrouwenvereeniging „Dorcas" heeft van B. en W wederom vergunning verkre gen, om met lijsten bij de huizen der inge zetenen te collecteeren, voor de winter hulp aan de armen van verschillende rich ting. Zij beveelt deze collecte dringend aan om ook in den komenden winter, zoo mo gelijk bijstand te bieden in gezinnen waar het beslist noodig ls. De collecte zal ge houden worden van 1216, 1923, 2630 Juli. van H. M. de Koningin en daarna de plecht- tlge opening van de Jamboree zelve met het hijsehen van de vlag. Daaraan mag niets ontbreken, wil de ceremonie volkomen aan haar doel beantwoorden. Met een „Leve de Koningin!" besloot de hoofdverkenner zijn rede en dit was tevens het sein tot een indrukwekkende hulde- „Jell" aan staatsraad Rambonnet voor zijn aanwezigheid op dezen dag, ondanks het feit, dat hij nog niet geheel hersteld scheen van zijn ziekte. DE KONINGIN NAAR DEN HAAG. H. M. de Koningin is Zaterdagmiddag per auto van Soestdljk naar Den Haag te ruggetrokken. NIEUWE GEZANT VAN DE VER. STATEN. De heer George Gordon benoemd. Uit Washington wordt gemeld: President Roosevelt heeft George Gordon benoemd tot gezant te 's-Gravenhage, als opvolger van den heer Emmett, die kort geleden tot gezant te Weenen werd be noemd. N. DREESMANN 70 JAAR. Zaterdag vierde de heer N. Dreesmann te Nijmegen, directeur van de N.V. Manufac- turenhandel Vroom en Dreesmann zijn ze ventigsten verjaardag. Zaterdagmiddag is hij door het personeel op hartelijke wijze gehuldigd, waarbij hem een bronzen pla quette, vervaardigd door prof. Wenckebach werd aangeboden. De burgemeester van Nijmegen, de heer J. A. H. Steinweg, voerde bij deze huldiging eveneens het woord, waarbij hij mededeelde, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd den heer Dreesmann te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. DE HEFFING OP BOTER. De heffing op boter ls voor de week van 11 tot en met 17 Juli, behoudens tusschen- tijdsche wijziging, wederom vastgesteld op I. 0.70 per kg. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6