LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 12 Juli 1937 De spanning in het Verre Oosten Binnenland LUCHTVAART Stadsnieuws Buitenland BEURSOVERZICHT MARKT WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 765. Algemeene vergadering H. B. G. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 767.3 te Toulouse. Laagste Stand 750.3 te Memel. Verwachting tot den avond van 13 Juli: Zwakke tot matige Noordwestelijke tot Zuidwestelijke wind. Aanvankelijk licht tot half bewolkt, later toenemende bewolking. Weinig of geen regen. Iets warmer. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De depressiekern, welke Zaterdag over de Noordzee lag, trok Oostwaarts. In het Noordwesten op den Oceaan nadert een nieuwe depressie. In het Zuidwesten en in het Noorden van het waarnemingsgebied bleef de luchtdruk hoog. In Zweden waaien zwakke winden met helder tot licht be wolkte lucht. Langs de Noorsche kust is de lucht meest betrokken met matigen Noor delijken wind. Geheel Denemarken, Duitschland, Mid den- en Oost-Europa staan onder invloed 1 van de aftrekkende depressie. Er waaien krachtige Noordwestelijke winden met be trokken lucht en hevige regens. De tempe ratuur is in dit geheele gebied aanzienlijk onder normaal. In België en Zuid-Engeland en Noord- Frankrijk waaien zwakke tot matige Wes telijke winden met meest betrokken lucht en lichten regen. In Zuid-Frankrijk is het meest windstil met helderen hemel. Op het Westen van de Britsche eilanden is de wind onder Invloed van de naderende de pressie tot Zuid gekrompen. De lucht is be trokken met plaatselijk weer regen. Voor onze omgeving is naar Zuidwest krimpende zwakke tot matige wind te wachten. De lucht zal aanvankelijk licht tot half bewolkt zijn, doch de bewolking zal vermoedelijk later toenemen. Aanvan kelijk wordt droog weer, later toenemende kans op regen verwacht. De temperatuur zal vermoedelijk iets stijgen. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Berlijn: W„ matig, 17 gr. C., buiig. Londen: Z.W., zwak, 16 gr., betrokken. Parijs: N.W., matig, 13 gr. C„ regen. Antibes: Windstilte, 23 gr., fraai. LUCHTTEMPERATD UR. 9 uur voornj. 15 gr. C. (59 gr. F.i. 12 uur 'smldd.: 171/» gr. C. (64 gr. F.). 3 uur nam.: 19 gr. C. (66 gr. F.). ÜOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Dinsdag. V.m. te 7 u. 01 min.; n.m. te 19 u. 34 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ..Poelmeer" 's Middags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 'sMiddags 12 uur: 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ei. Maandag: 9.48 n.m. tot 4.21 v.m. MAANS. OP. EN ONDERGANG. 12 Jyli op: 10 u. 32; onder: 22 u. 50. Uitspraak voor behoud der bedrijfsmaatregelen. Te Haarlem is heden de algemeene ver gadering van het Holl. Bloembollenkwee kers-Genootschap gehouden. In deze ver gadering werd de wenschelljkheld der al of niet handhaving van de bedrijfsmaat- regelen besproken. Dc vergadering verklaarde zich met 151 tegen 66 stemmen vóór het behoud van bedrijfsmaatregelen. De voorzitter zegde toe, dat wenschen van leden door het bestuur zullen worden overwogen. Misschien kunnen middelen be raamd worden voor hulp aan hen, die on der de bedrijfsmaatregelen lijden. Op de vergadering zelve komen we mor gen terug. Zal de „Sarkani" beschermd worden? Onderhandelingen met Defensie. (Speciale G.P.D.-berichtgeving). Naar wij van welingelichte zijde verne men, zijn onderhandelingen gaande tus- schen het Nederlandsch Bevrachtingskan toor te Rotterdam en het ministerie van Defensie, betreffende het convoyeeren van de ..Sarkani" en andere schepen dier maat schappij. Hoewel het nog niet zeker is. dat de „Sarkani" weer zal uitvaren, heeft men daartoe wel de nooddge toebereidselen ge troffen. Van de zijde van het departement van Defensie is voorgesteld een door den minister aan te wijzen en door de maat schappij te betalen waarnemer de reis van de Sarkani mede te laten maken. In dat geval zal in de Spaansche wate ren aan de „Sarkani convooi worden ver leend. Dit plan heeft, zoo deelde men ons mede, veel kans van slagen. Reeds is een oud kapitein der koopvaardij aangezocht om als waarnemer op te treden. EEN VERGADERING VAN HET MODERNE A. C. O. P. GEYSSENDORFFER NAAR AMERIKA. Dezer dagen zal. naar wij vernemen, de K. L. M.-gezagvoerder Geyssendorffer naar Amerika vertrekken, daar hij belast is met 6e leiding van het overvliegen der beide nieuwe Lockheed Super Electra's van de fabrieken te Burbank in California naar ons West-Indië, waar zij dienst zullen doen OP de lijnen der jongste K.L.M.-afdeeling. Met hem vertrekken twee bemanningen, welke die in de West moeten aflossen. TWEEDE SCHELDEMUSCH VOOR N. L. S. De tweede van de drie bestelde vliegtuig jes van het type Scheldemusch werd door 6e Nat. Luchtvaart School overgenomen van de fabriek. Dit toestel heeft een open cockpit, in tegenstelling met de vorige, die gesloten is. Inmiddels werd reikhalzend naar dit kistje uitgezien, daar de andere voor geruimen tijd aan de K. L. M. werd afgestaan om haar piloten met dit type landingsgestel te laten kennismaken, om zoodoende een meening te vormen over de toepassing van een neus- in plaats van een staartwiel, aangezien de ontworpen Doug las D c 4 eveneens met een dergelijk neus- wiel wordt uitgerust. Besprekingen over de salaris.- en rechts positie van het overheidspersoneel. Te Den Haag kwam het comité ter be hartiging van de algemeene belangen van overheidspersoneel (A.C.O.P.) te 's-Gra- venhage in vergadering bijeen. Het besprak allereerst de loonen en salarissen van het overheidspersoneel, mede ln verband met de a s. behandeling van de financleele positie van rijkspersoneel en onderwijzers ln de centrale commissie voor georgani seerd overleg bij het Rijk. Men overwoog verder het doen van stappen, welke zouden kunnen leiden tot opheffing van het nog steeds voor de mo derne arbeidersbeweging bij defensie gel dend organisatieverbod. Met betrekking tot de rechtsriositie van de arbeidscontractanten in 's rijks dienst besloot het comité, bij de centrale com missie voor georganiseerd overleg, voorstel len in te dienen tot verbetering van de ziekengeldregeling en tot toekenning van een geldelijke tegemoetkoming in de kos ten. verbonden aan verpleging in zieken- inrichtingen. Vervolgens behandelde men de invoering in de daarbij betrokken gemeenten van een algemeen ambtenarenreglement, dat ln centraal overleg tusschen vertegenwoor digers van gemeenten met meer dan 40.000 inwoners en van een viertal centrales van overheidsoersoneel tot stand is gekomen. Ten slotte besloot men den voorzitter en secretaris af te vaardigen naar het inter nationaal ambtenarencongres, dat ter ge legenheid van de wereldtentoonstelling te Parijs, op uitnoodiging van de „federation generale des fonctionnaires", van 10 tot 13 Augustus a.s. aldaar wordt gehouden. EEN NIEUWE VLUCHT OVER DE NOORDPOOL. De vlieger Michael Gromof is vannacht om 3.10 uur van het Moskousche vliegveld opgestegen om te trachten een nieuwe vluent te volbrengen naar San Francisco via de Noordpool. Gromof, die vergezeld wordt door den navigator Danilin en den marconist Joematsjef, zal zijn weg kiezen door de substratospheer. Zijn toestel is van hetzelfde type als waarmede Tsjakalof de vorige maand, eveneens via de Noordpool, van Moskou naar Portland is gevlogen. Het mogelijk, dat Gromof zijn vlucht voort zet naar Los Angeles. JONGEN DOOR TREIN GEGREPEN EN GEDOOD. Gistermiddag had op den onbewaakten overweg aan den Lupineweg te Apeldoorn een ernstig ongeluk plaats. Een jongen van negen jaar, D. W„ wilde met zijn vijftien jarig zusje, beiden waren per rijwiel, den overweg passeeren. Zij waren van hun rijwiel gestapt, daar uit de richting Apel doorn een trein naderde. Toen deze was gepasseerd, sprong de jongen op zijn rij wiel. Oo hetzelfde oogenbltk naderde uit de richting Deventer een trein, die het knaapje greep en twintig meter mee sleurde. Het ventje was op slag dood. Het meisje bekwam geen letsel. De dalende werkloosheid. De directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling deelt mede, dat in de week 21 t/m. 26 Juni bij gesubsidieerde vereenigingen met werkloozenkas waren aangesloten 462.769 personen (de landarbeiders met 75.143 leden zijn hierin niet begrepen). Van deze 462.769 verzekerden was in ge noemde week 22.8 pet. geheel werk geheel werkloos (in de vorige verslagweek, 7 t/m. 12 Juni 1937 was dit percentage 23.4). Het werkloosheidspercentage voor geheel werkloozen was in de tweede verslagweek van de maand Juni ln de laatste Jaren als volgt: 1934 23.1»/., 1935 27.0%, 1936 28.9%, 1937 22.8%. In het tweede kwartaal 1937 daalde de werkloosheid niet alleen beneden die van het overeenkomstige kwartaal van 1934, doch zelfs beneden het peil van 1932. Zij was derhalve op het einde van Juni 1937 minder dan op het overeenkomstige tijd stip van alle vijf voorafgaande Jaren. Bij 1054 organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 26 Juni 1937 in totaal 1.327.592 werkzoekenden ingeschre ven, onder wie 310.108 mannen. Van deze werkzoekenden waren er 310.996 werkloos, onder wie 298.362 mannen. Aan het cultureel werk voor werkloozen namen einde Maart 1937 deel: a. cursussen 34.468, b. werkobjecten (ge middeld) 2.095, c. centrale werkplaatsen 2.389 en d. kampen voor Jeugdige werkloo zen 2.007 personen. NEDERLAND EN DE 415 M. GOLF. De persdienst der P.T.T. schrijft ons: Zooals reeds werd gemeld, wordt het omroepprogramma van de 1875 M. golf na 8 uur 's avonds teves uitgezonden op 415 M. Deze uitzending heeft de aanvankelijke verwachting niet beschaamd In aanmer king genomen dat de Nederlandsoh zend apparatuur met deze golflengte voor het eerst in den aether is en daarvoor, ook wat de plaats van uitzending betreft, nog niet volkomen is geoutilleerd, mag gesproken worden van een gelukkig initiatief van de Nozema, van wie deze maatregel is uit gegaan. Het instortingsgevaar te Alkmaar. De directeur van rijksmonumentenzorg, dr. J. Kalff, heeft vandaag aan den bur gemeester van Alkmaar en aan het kerk bestuur der Ned. Herv. Kerk geadviseerd onmiddellijk, met het oog op het groote gevaar dat voor Instorting dreigt ook het parkeerterrein bij het kerkplein af te zet- teh. Dr. Kalff adviseerde voorts den bur gemeester het postkantoor te ontruimen Vervolgens adviseerde hij den minister te verzoeken het gevaarlijke gedeelte van de kerk af te schutten. Pas daarna zal ln het minder gevaarlijke gedeelte de dienst mogen worden hervat. Voorts moeten dadelijk nieuwe extra beugels om de koorsluiting van de kerk worden aangebracht. UIT NED. OOST-INDIË DE BRAND IN DE SLAGERIJ TE LEEUWARDEN. Arrestatie op vermoeden van brandstichting. In verband met den brand, welke gister middag in een slagerij aan de Breedstraat te Leeuwarden woedde, zijn gisteravond de bewoners. C. de B. en zijn echtgenoote, die terugkwamen van een tochtje per mo torboot, door de oolitie aangehouden, op vermoeden van brandstichting. Dr. H. COLIJN NAAR HET BUITENLAND. De minister-president, dr. H. Colijn. is hedenochtendvoor eenlge weken met ver lof naar het buitenland vertrokken. JAVA—CHINA—JAPAN-LIJN. De nieuwe directeur benoemd. In de heden in het Scheepvaarthuis te Amsterdam gehouden algemeene vergade ring van aandeelhouders van de Java ChinaJapan-lijn werd het verslag even als de balans en de winst- en verliesreke ning over 1936, goedgekeurd. De heer mr. D. Crena de Iongh, die als lid van den raad van commissarissen vol gens rooster aftrad, werd met algemeene stemmen herkozen. In de vacature-Hum mel in dit college werd voorzien door de benoeming van den heer C. ter Poorten, directeur der Koninklijke Paketvaartmij. Ter aanvulling van den raad van com missarissen, welke voortaan negen leden zal tellen, werden als lid van dit college benoemd de heeren J. G. Wielenga en jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude. De jaarlijksche bezoldiging aan de com missarissen, welke in de crisisjaren geheel had stilgestaan, werd over 1937 en volgen de jaren bepaald op 6000 gulden per jaar. Tot directeur van de JavaChinaJa pan-lijn werd als opvolger van wijlen den heer P. J. Roosegaarde Bisschop benoemd jhr. C. F. J. Quarles van Ufford, thans ver tegenwoordiger der N.V. te Batavia. De benoeming gaat in met 1 September aanstaande. De minister van staat, commissaris der Koningin in Zuid-Holland, is verhin derd Donderdag 15 dezer audiëntie te verleenen. AARDSCHOKKEN. KOETARADJA. 12 Juli (Aneta-AJJ.P.) Hedenmorgen te ongeveer half zeven zijn te Koetaradja vrij hevige aardschokken ge constateerd. Er is geen materieele schade van eenlge beteekenis. MEDAN, 12 Juli (Aneta-A.N.P.) Ook hier is te ongeveer half zeven piaatselijken tijd ee.i vrij flinke aardbeving gevoeld. Schade werd niet aangericht. De strijd in Spanje. Strijd om Madrid. Naar de meening van den specialen ver slaggever van Havas. beteekent de dag van gisteren het einde der eerste phase van den tweeden strijd om Madrid. Het com mando der troepen van Franco is van mee ning, dat het regeeringsoffensief thans vol komen is geremd Het schat de verliezen van den vijand bii dezen strlld op ongeveer 10.000 dooden en gewonden Tevens wordt gemeld, dat de troepen van Franco in Bls- oaje in twee maanden tijds 9130 vierk. K M. grondgebied. 1200 K.M. verkeers. en 425 K.M. spoorwegen hebben veroverd. Franco en de graaf van Covadonga. Het hoofdkwartier van generaal Franco spreekt het in het buitenland verspreide bericht tegen, volgens hetwelk generaal Franco tot den graaf van Covadonga tele grammen zou hebben gericht, waarin hii hem uitnoodlgt naar het „Spanje der na tionalisten" terug te keeren Baders werden deserteurs. En zijn zooveel deserteurs uit Algeciras en La Llnea ontkomen naar Gibraltar, door Britsche wateren in te zwemmen, dat de autoriteiten der beide Spaansche steden strenge orders hebben uitgevaardigd be treffende sluiting der badinrichtingen aan de stranden. Men gelooft, dat een aantal dezer zwemmende deserteurs verdronken is bii de poging om te ontkomen Zoowel ln Spaansche als in Britsche wateren zijn een aantal lijken opgevischt. Honderden falan- glsten zijn thans oo de kust eeplaatst tus schen Algelciras. la Linea en Malaga. Zij hebben instructie zonder onderscheid het vuur te openen op de in zee zwemmende personen. ERNSTIG AUTOBUSONGELUK IN DUITSCHLAND. In de nabijheid van Gemuenden is in den afgeloopèn nacht een autobus met 32 arbei ders door te groote snelheid in een scher pe bocht over den kop geslagen. Alle 32 arbeiders werden gewond. Twee hunner bekwamen zulke ernstige verwondingen, dat voor hun leven gevreesd wordt. TWEE GEESTELIJKEN VEROORDEELD. De .Daily Telegraph" verneemt uit Keu len, dat de katholieke geestelijke Roling, oud dertig jaar, veroordeeld is tot vier maanden .gevangenisstraf, omdat hij in October j.l. van den kansel gezegd heeft, dat een toestand als in Spanje ook in Duitschland zou kunnen ontstaan. In Frankenbhal, in de Pfalz, is nog een geestelijke veroordeeld tot aoht maan den gevangenisstraf eveneens op grond van het feit, dat hij van den kansel onge oorloofde opmerkingen had gemaakt. Voor het Mulo-examen diploma A, slaagden te Den Haag: W. Altena en H. Hederlk, beiden alhier. De politie alhier heeft een tweetal stad- genooten aangehouden, den 22-jarigen W. K. J. D. en den 20-jarlgen J. H. R., die leder een vermoedelijk van diefstal afkomstigen zak met oud ijzer vervoerden. Het ijzer was afkomstig van de opslagplaats van H. aan de Cronesteinkade. In de Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen: 5 Juli 58. 6 Juli 59, 7 Juli 59, 8 Juli 58, 9 Juli 59 en 10 Juli 59 volwassen personen. Gisteravond is de 32-jarige H. V. met zijn motorrijwiel op de Kalvermarkt geslipt, waardoor hij viel en een bloedende hoofd wonde benevens een lichte hersenschudding bekwam. Via het Academisch Ziekenhuis, waar hij werd verbonden, is V. ter verple ging naar het Diaconessenhuls overge bracht. AMSTERDAM, 12 Juli. De nieuwe week werd op de Amsterdam- sche effectenbeurs od kalme wijze ingezet. De handel was niet omvangrijk, doch enkele fondsensoorten zorgden toch voor de noo- dige afleiding De stemming was goed prijs houdend en enkele specialiteiten lagen be paald vast in de markt. Van de Industrlee- len waren het A.K.U.'s. die de.grootste be langstelling trokken en flinke omzetten té aanschouwen gaven, waarbij de koers ge leidelijk wat kon aantrekken. Phiiipsaandeelen werden oogemschljnlti k goed verhandeld, doeh onnieuw kon een kleme koerswinst worden behaald. Voor diverse minder courante industrie- aandeelen kwamen hoogere noteerrngen tot stand. Op de Suikerafdeeling waren het H.V.A.'s die zich ln het centrum var. de belangstel ling bevonden. Reeds dadelijk openbaarde zich goede vraag, zoodat de openingskoers reeds enkele punten boven het vorige slot kwam en vervolgens kon een verdere ver betering worden geconstateerd. Naar het schijnt was de vraag afkomstig van buitenlandsche zijde. Ook de diverse andere Suikerfondsen, alsmede de aandeelen ln Indische cultuur- banken werden hooger afgedaan. Voor vrij wel alle aandeelensoorten werd flinke koop lust aan den dag gelegd, zoodat opnieuw winsten konden worden opgeteekend. Tabakken hadden een zeer stille markt en werden op onsystematische wijze geno teerd. Van openlijken handel in Rubberfondsen was niets te bemerken. Na «rijshoudenden inzet trad een kleine reactie in, doch het leidende fonds was ten opzichte van den vorigen beursdag zoo goed als onveranderd. Met de petroleumwaarden wilde het niet goed lukken. Koninklijken maakten slechts kleine schommelingen mee en bewogen zich voornamelijk op omstreeks het laagste peil van Vrijdag. Amerikaansche soorten waren verwaar loosd. Amerikaansche shares werden welis waar niet druk verhandeld doch de staal- en koperaandeelen gaven toch duidelijk teekenen van aanwezigheid en daarbij waren die over het geheel genomen prijs houdend. vooral wanneer rekening werd gehouden met het minder geanimeerde verloop van Wallstreet De belegelnzsmarkt was stil De 3 obligatiën 1937 kwamen opnieuw hooger te liggen. WISSELKOERSEN. Londen 9.12%: Berlijn 73.10; Parijs 7.05%; Brussel 30.83. Zwitsrland 41.67'/:; Kopen hagen 40.30; Stockholm 46.55; Oslo 45.37%; New-York 1.81 7/8; Praag 6.34'/:; Oostenr. Bankpapier 34%. Prolongatie 1; Part. disc. 3/16; Daggeld Registermarken 41; Crediet Sperrmarken 16; Effectensperrmarken 15%; Reismarken 54; Bankpapier 47%. Een nieuw accoord tot stand gekomen? DE BEGRAFENIS VAN DEN HEER A. HAMMARSKJOLD. In de hall van het Vredespaleis te 'sGra. venhage is hedenochtend een herdenkings dienst gehouden voor den overleden Zweed- schen rechter in het Permanente Hof van internationale justitie, den heer A. Ham- marskjold. Te kwart voor elf werd de kist met het stoffelijk overschot naar buiten gedragen en in den lijkwagen geplaatst. Te ruim half 12 zette de lange stoet zich in beweging. Aan het hoofd een detache ment cavallerie. daarachter de artillerie, gevolgd door de kon. militaire kapel en het le en 2e detachement van het regiment grenadiers. Od de algemeene begraafplaats werd het woord gevoerd door den president van het Hof DrofGuerrero, waarna de kist onder het SDelen van het Zweedsche volkslied ln de katafalk werd gedragen. Volgens betrouwbare Chineesche berich ten is een nieuw accoord tot stand geko men en trekken de troepen zich weer terug. Inmiddels wordt nog omtrent de gevechten van vannacht gemeld, dat deze de hevigste waren sinds de vijandelijkheden op S Juli begonnen Hierbij zijn aan beide zijden zware verliezen geleden en heoben ver scheidene dorpen schade geleden. Bij het aanbreken van den dag trad echter weer stilte ln. Naar ln Tokio uitdrukkelijk verklaard wordt, zijn dc laatste incidenten van piaat selijken aard en kunnen zij door onder handelingen ter plaatse tot oplossing ge bracht worden. De plaatselijke onderhan delingen gaan over militaire zaken zonder dat zij voor het oogenblik het departement, van buitenlandsche zaken bezig houden. De Inmenging van Nanking in de onderhande lingen wordt van de hand gewezen en 't protest der Nankingregeering afgewezen. De versterking van de Japansche garnizoen in Noord-Chlna met aanvullende troepen uit Japan. Korea of Mandsjoekwo kan dooi de loopende plaatselijke onderhandelingen en het eventueele gunstige resultaat daar van niet meer ongedaan worden gemaakt. China wijst verantwoordelijkheid af. De Chineesche minister van buitenland sche zaken heeft in een verklaring de ver antwoordelijkheid voor de eerste inciden ten zoowel als voor het hervatten der vijan delijkheden van de hand gewezen. China, zoo verklaarde hl), wenscht een vreedzame regeling van alle hangende Ja- pansch-C-i'neesche problemen langs diplo- matieken weg. China heeft het oprechte verlangen na het staken van alle militaire acties en na terugtrekking der Japansche troepen volgens de overeenkomst tot een regeling tc komen. De aanwezigheid van Japansche troepen bij de Marco Polobrug en het houden van maneuvres zijn in strijd met de verdragen. De tegenstand der Chineezen is derhalve uitsluitend geschied op grond van de nood zakelijkheid der zelfverdediging. Weer geen accoord? Het ministerie van oorlog te Tokio maakt in strijd met de andersluidende geruch ten. volgens welke de onderhandelingen over een aceoord tusschen de Chineesche troepen en hel Japansche garnizoen ln Noord-Chlna succes zouden hebben ge had, bekend: De voorposten van het leger van Honan zijn reeds in een gevecht ver wikkeld met Japansche soldaten. AMSTERDAM. 12 Juli. Veemarkt. Aan gevoerd 354 vette koeien, le kw. 7682, 2e kw. 63—74, 3e kw. 5762 per K G. slacht- gewicht. 64 melk- en kalfkoeien f. 185 250 per stuk. 84 vette kalveren. 2e kw. 50 60. 3e kw. 4248 per K G. levend gewicht. 110 nuchtere kalveren f.815 per stuk; 29 schapen 'f. 2833 per stuk. 496 varkens. Vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 6162; zware varkens 60—61; vette var kens 58—59 ct. per K G. slachtgewicht. 8 paarden f. 100170; 3 veulens. ROTTERDAM. 12 Juli. Aanvoer totaal 1940, t.w. 561 vette runderen, 212 vette kal veren, 8 nuchtere kalveren, 418 schapen en lammeren, 739 varkens, 2 biggen. Prijzen per K G.: vettekoeien le kw. 78, 2e kwa 70. 3e kw. 5464; vette ossen 74, 68, 5464; vette kalveren 95. 85, 6570; varkens (le vend gewicht) 50. 49. 48; schapen 52, 46, 36; lammeren 65. 58, 50. Prijzen per stuk: schajien f.30 f. 25, f. 20; Lammeren f. 18, f. 15, f. 11. ROTTERDAM, 12 Juli. - Buitenlandsche granen. (Op de conditiën van de Rotterd. Graanbeurs bij minstens 5 last, gezond, boordvrij). Stemming vast. Rogge (per 100 KG.): Bahia Blanca 74/75 Ko. stoomend naar aank. f. 1110.90; Canada No. 2 stoo mend f. 10.95: Hongaarsche 74/75 Ko. dis ponibel f. 0.40. Gerst (per 2000 KG)La Plata 65/65 Ko. aangekomen f. 169, stoo mend naar aank. f.169167; La Plata 61/62 disponibel f. 166, stoomend f. 164; Ca nada No. 3 disponibel f. 170'/:, .stoomend f. 168; Roemeensche 61/62 Ko. disponibel f.165; Irak aangekomen f.152; La Plata 46/47 Ko. aangekomen f.665; La Plata 55/56 Ko. aangekomen f. 965, stoomend naar aank. f. 6.956.85; La Plata Cinquantino, oude oogst disponibel f. 146, stoomend naar aank. f.146—141; Yoego-Slavische witte disponibel 1.126: Yoego-Slawische gele dis ponibel f. 125'/:; Witte Java disponibel f. 124'/:, stoomend naar aank. f. 127; Gele La Plata (oude oogst) disponibel f. 126'/»; idem nieuwe oogst aangekomen f. 1Ï0; Boekweit (per 100 KG): Manchoerijsche aangekomen f. 8.75. 3—

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3