STADSNIEUWS 78 ste Jaargang MAANDAG 12 JULI 1937 No 23709 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN H.M. de Koningin zal Jamboree openen Dit nummer bestaat uit VIER bladen LEI DSC H DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd rtjju per 3 maanden f. 2.3S per week .7... f. 0.18 Francb per post f. 2:35 per 3 maanden portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 3 tnncU) Het geschenk voor het Stadhuis. Wederom f.1000.binnengekomen De commissie tot aanbieding van een carillon voor het nieuwe stadhuis deelt ons mede. dat zij Zaterdag een zeer goeden dag heeft gehad. Twee giften werden ontvangen van elk f. 10ü, terwijl een bekende Leidsche firma niet minder dan f. 500 schonk. Met eenige kleine bedragen -werd Zaterdag in totaal ongeveer f. 1000 ontvangen. DE LAKENHAL. Algemeene rondleidingen. Zaterdagmiddag om drie uur was een groep belangstellenden opgekomen om deel te nemen aan de eerste der algemeane rondleidingen, die in de Lakenhal gehou den zullen worden. De heer F. G. Rosier, secr. van de Museum-commissie, wees in een korte inleiding op het eigenaardige, dat duizenden vreemdelingen verre reizen maken om dit mooie museum te bezoeken, terwijl de belangstelling van de Leidenaars maar matig is. De bedoeling is deze be langstelling te wekken. Bij voldoende deel neming zullen bovendien bijzondere rond leidingen voor leeraren, onderwijzers e. d. worden gehouden door den directeur op zomeravonden. Hiervoor kan men zich op geven aan het museum. Overigens wordt nog getracht rondleidingen voor school klassen te organiseeren, in aansluiting op het geschiedenisonderwijs Mej. S. de la Rie. assistente aan het museum, nam hierna de leiding op zich. Zij nam de groep eerst mee naar de be kende hutspot en andere voorwerpen betreffende Leiden's beleg en gaf daarbij Interessante inlichtingen. Bezichtigd wer den de lokalen in de Lakenhal, waar vroe ger het laken werd gekeurd en gemeten, met de daarbij behoorende schilderijen en voorwerpen. In de schottenzaal werd de zeldzame meubel-collectie gezien en de leidster wees hierbij op de merkwaardige stijlverschillen van meubels, plafonds, deu ren en behangsels. Het geheele museum werd doorgewandeld om te eindigen bij het wereldberoemde drieluik van Lucas van Leyden. De leidster deelde hierbij mede, dat kort geleden dit stuk voorzichtig van een gedeeltelijke overschildering was ont daan, waardoor het kunstwerk weer in zijn oude glorie was te voorschijn gekomen. De leidster is er in geslaagd door een heldere toelichting, in anderhalf uur tijüs, aan de bezoekers een goeden indruk te geven van al het mooie, dat op het gebied van kunst en historie in het Leidsche museum is te vinden. Dat de belangstelling was gewekt, bleek wel hieruit, dat meerderen informeerden, wanneer de volgende rondleiding zal plaats hebben. Het is de bedoeling deze eens per maand te houden: de juiste datum zal nog nader worden gepubliceerd. Een aanwinst. Het Stedelijk museum De Lakenhal heeft een schilderij aangekocht van Jacobus Fransz van der Merck (1610—16641. voor stellende een stilleven van vruchten. Dit ooek van betrekkelijk groote afmetingen (93' x 123'/? c.m.) is het tot nu tos eenig bekende stilleven van dezen Leidschen portret- en genreschilder. PLANTSOEN- CONCERT. Donderdag a.s. 's avonds 8 uur precies, zal het Leidsch Politie Muziekgezelschap onder leiding van den heer M. Bolderdijk, hst zesde concert van den Bond van Leid sche Harmonie en Fanfarevereenigingen in het Plantsoen (Musis Sacruml verzorgen. Het programma luidt: 1. Heil Hollandia. marsch. A. J. Plu. 2. Le Masque d'Or, ouverture dramatique H. Staz. 3. Les Roses d'Antan, suite de valse, Alfred Delbecq. 4. Mignon, fantasie, A, Thomas. 5. Steeds Voorwaarts, marsch. M. Bolderdijk. 6. Cleopatra, ouverture romantique, F. J. Schweinsberg. i. Les Amouettes, cèlébre suite de valse, J. Jung'l. 8. Voorwaarts, marsch potpourri, W. Ciere. 9. Finale. knaapje bijna verdronken. Kunstmatige ademhaling redde zijn leven. Gisteravond is de 4-jarige C. b. bij het spelen op het terrein eener houtzagerij aan den Maredijk te water geraakt. De vader van den jeugdigen drenkeling, die kort na het ongeval ter plaatse kwam, zag tot zijn schrik twee klompjes in het water drijven. ^P,ronS direct geheel gekleed in de sloot, doch kon het kind niet vinden. Een buur man. de heer J. Nijenhuis slaagde er even wei in den jongen, die het bewustzijn reeds serioren had. met een haak op den kant te halen. Omstanders pasten onmiddellijk tmatige ademhaling toe, hetgeen succes nad Na een korten tijd keerden de levens geesten terug, zoodat de inmiddels gearri veerde E.H.D. geen hulp meer behoefde te verleenen. HET GOUDEN FEEST DER ST. JOSEPHS- GEZELLEN-VEREENIGING. Pontificale Hoogmis door Haarlem's bisschop opgedragen. Het was gisteren een groote dag voor de St. Josephsgezellen-vereeniging. n.l. de dag der viering van het gouden jubi leum. Reeds in den vroegen morgen werd in de H. Lodewijkskerk de feestdag met een H. Mis met algemeene H. Communie der leden plechtig ingezet. Bij het gemeen schappelijk ontbijt in de zaal van het ver- eenigingsgebouw, dat daarop volgde, heerschte weldra een feestelijke stemming. Het woord werd gevoerd door den vice- praeses. kapelaan Schrama, die vooral hul de bracht aan de oprichters en de leden aanspoorde met een „trouw aan Kolping" het voorbeeld van die stoere werkers met de daad te blijven volgen. Te halfeif werd in de St. Petruskerk een Pontificale Hoogmis opgedragen door den bisschop van Haarlem mgr. J. P. Huibers, geassisteerd door deken A.Homulle als pres byter assistens, pastoor J. van Veen en rector van der Ven als diaken en sub-dia ken en als troon-diakens pastoor Th. Beu kers en rector H. A. J. Drost. Door het zangkoor werd onder leiding van den heer A. Martijn de driestemmige mis van Hub. Cuypers uitgevoerd en werd na het Offer torium het „Ave Maria" van Fr. Witt ge zongen Na de H. Mis verliet de bisschop zegenend het kerkgebouw, waarbij het zangkoor het „Laudate Domine" aanhief. Na den middag recipieerde het bestuur der jubileerende vereeniging in het Gezel- lenhuis, waar o.m. deken Homulle, de pas toors en verdere geestelijkheid uit de stad en verre omgeving, vele afgevaardigden van zustervereenigingen en corporaties van diverse instellingen en vereenigingen uit den lande en tal van andere belangstellen den hun gelukwenschen kwamen aanbie den. Een schat van bloemen, en vele tele grammen en schriftelijke gelukwenschen toonden evenzeer hoevele vrienden de ju bileerende vereeniging telt. Te half drie had op den Burcht een groote feestvergaderüig plaats, welke door vele honderden belangstellenden werd be zocht. Ook hier toonde mgr. Huibers door zijn tegenwoordigheid in ruime mate met de jubileerende Kolpingszonen mede te leven. Pastoor Th. Beukers heette in zijn openingswoord allen hartelijk welkom en richtte zich daarbij in het bijzonder tot den bisschop, den deken van Leiden en de jubilarissen, waarna het woord werd ge geven aan den centraal praeses, rector H. A. J. Drost. In een geestdriftige rede schetste spr. de beteekenis van dit jubileum. Vijftig jaren lang trekt het leger van mannen en jon gemannen achter het Kolpingsvaandel. Eén is er slechts, die het weten kan, wat er is uitgegaan van al deze Kolpingszonen. God en de mensch steeds meer, steeds inniger tot elkander brengen, dat is het Kolpings- ideaal en God alleen weet, hoevelen be waard zijn gebleven door het zegenrijk werken en streven der gezellenvereeniging. Spr. weidde dan uitvoerig uit over de noodzakelijkheid van een jeugdorganisatie ais die van de Josephsgezellen, ook ten opzichte van het gezin, want deze vereeni gingen zijn er om de kinderen in dezen tijd meer tot de ouders en de ouders tot de kinderen te brengen. Met een trouw aan Christus, trouw aan Kolping, trouw aan den bisschop en uw priesterlijke leiding, besloot spr. zijn luid toegejuichte rede. Pierre Balledux voerde met zijn gezel schap. de Vereenigde Haagsche Spelers vervolgens met groot succes „de Dorps- poëet" op. een stuk vol gezonde volkshu mor. dat vlot naar voren werd gebracht. Mgr. Huibers hield daarna een korte toe spraak. De bisschop sprak allereerst zijn groote vreugde uit in Leiden te zijn bij de jubileerende St. Josephsgezellen, juist om dat ik hier. aldus mgr.. zooveel oude be kende gezichten zie en omdat ik houd van uw stad en de Leidsche bevolking. Daarom is de Leidsche af deeling der St. Josephs gezellen voor mij „iets anders dan ande ren", want wat mij bij uw vereeniging steeds zoo heeft getroffen, is de vaderlijke verhouding: iedere afdeeling is een gezin met een priester aan het hoofd. Steeds zal een gezel zich bij een belangrijk gebeuren beroepen op z'n vaderlijken vriend. De bisschop besloot zijn toespraak met de aansporing trouw te blijven aan het ge loof, de priesters en de kerk. Een huldiging van meerdere jubilarissen was mede een der hoofdnummers van het programma. Onder telkens herhaald ap plaus werd de gouden medaille uitgereikt aan de heeren: J. Brussee, P. Devilée, J. Faes, L. v. d. Meel, J. Pegt en N. Wasser man. Den heeren H. v. Barneveld. H. Nijs- sen, M. Nijssen. J. V. Oyen en H. Vogelen- 7,ang, werd de zilveren medaille op de borst gespeld. Na een dankwoord door den vice-praeses kapelaan H. Schrama. behoorde ook dit deel van de jubileumviering tot het ver- Met 'n plechtig lof met Te Deom in de St. Petruskerk, werd het feest besloten. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing. P. J. Oosthoek, van Mandersloostraat 27, Alphen a. d. Rijn. Slijterij. GROOTE VEE- EN ZUrVEL- TENTOONSTELLING. Het vraagprogramma verschenen. Zoojuist is verschenen het vraagpro gramma van de groote tentoonstelling van vee en zuivelproducten, welke door de Ver eeniging „Vebo" op Donderdag 16 Sept. 1937 alhier wordt georganiseerd. Inschrij ving is opengesteld voor de volgende ru brieken: Geregistreerd Fokvee (Groninger Zwartblaar Veeslag. Zwart-Bont Hol- landsch Veeslag, Schapen. Varkens en gei ten): Slachtvee (Rundvee); Har.delsvee (Rundvee, Schapen cn Varkens); Kaas en boter. De rubriek der zuivelproducten omvat de afdeelingen: Goudsche kaas, bereid op de boerderij in Zuid-Holland uit volle melk en voorzien van het Rijksmerk; Leidsche kaas, bereid op de boerderij door gebrui kers van het gedeponeerde handelsmerk Leiden-Holland: Leidsche kaas. bereid op de boerderij zonder het merk Leiden-Hol land Er heeft bovendien keuring en ten toonstelling plaats van boter, bereid op de boerderij in Zuid-Holland door Leidsche kaasproducenten. Naast de tentoonstelling is een wedstrijd georganiseerd in de beoordeeling van folr- vee. opengesteld voor leerlingen of oud- leerlingen van onderwijs inrichtingen op landbouwkundig gebied. Tevens vindt er een melkwedstrijd en melkdemonstratie plaats. Een uitgebreid concours-hippiqué 'besluit de tentoonstelling. Het bestuur van de vereeniging „Vebo" heeft voor deze tentoonstelling waarvan jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, Minister van Staat Commissaris der Koningin in Zuid-Holland het beschermheerschap heeft aanvaard een groot bedrag aan prijzen, benevens talrijke medailles beschikbaar ge steld. Het vraagprogramma is op aanvraag gratis verkrijgbaar bij het Secretariaat van ■ie „Vebo", Laan van Oud Poelgeest 13. Oegstgeest. VOLKSTUINEN VAN „ONS GENOEGEN". Geslaagde excursie. Gistermorgen heerschte er al vroeg op de volkstuinen van „Ons Genoegen" een op gewekte stemming, niettegenstaande het met al te fraaie weer. Deze stemmig vond haar oorzaak in het feit. dat een 70-tal cur sisten van de Volkstuinvereen. „Eigen Hof" uit Rotterdam werd verwacht. Te ongeveer 12 uur arriveerden zij per fiets aan de tuinen. Het gezelschap werd in tegenwoor digheid van het bestuur van „Ons Genoe gen" en vele anderen welkom geheeten door den heer A. Zaalberg, 2en voorzitter van „Ons Genoegen". Spr. hoopte dat allen een aangenamen en leerzamen dag mogen hebben en dat zij iets van de excursie mo gen medenemen tot groei en bloei hunner vereeniging. Namens de reisgroep „Eigen Hof" te Rotterdam werd het woord ge voerd door den heer J. Rolfing; de heer J. A. Stouthamer, wnd. secr. van „Eigen Hof" sprak namens „Eigen Hof" en namens den voorzitter woorden van dank voor de uit- nooalging om naar Leiden te komen. Hier na ging men over tot het versterken van den inwendigen mensch. Te ongeveer 2 uur verzamelde men zich op het terrein, al waar eenige festiviteiten werden gegeven. De mondaccordeonver. „Voor Ons Plezier", directeur de heer P. Ph. Jansen en dirigent de heer D. v. Wouw van hier, liet zich op zeer verdienstelijke wijze hooren, terwijl de tooneeiclub van Oosterkwartier onder lei ding van den heer Jo de Haas evenmin achterbleef. Zij" voerde diverse stukjes op, welke de lachspieren terdege in beweging brachten. Aan het slot heeft de voorzitter van „Ons Genoegen", de heer K. Mulder, nog een enkel woord gesproken en bedankt voor alle medewerking. De wnd. secr. van „Eigen Hof" sprak woorden van dank voor de aardige ontvangst en hoopte, dat „Ons Genoegen" op haar beurt spoedig naar Rot terdam zal komen voor een excursie. CHR. KWEEKSCHOOL. Voor het eindexamen werden 6 candi- daten geëxamineerd. Geslaagd de heeren G. Endhoven Zegwaard i, F. C. Hageman (Ter Aar), N. Hoek (Katwijk aan Zeel, N. J. v. Hulzen (Katwijk a. Zee) en L. H. de Jong (Lelden I. Afgewezen: één. NED. HERV. ZENDING. De godsdienstoefening in de Hoogland- sohe kerk, waarin gisteravond dr. Riemens voorging, stond in de bijzondere belang stelling, omdat de heer G. E. E. Polanen, die op de Zendingsschool zijn opleiding ontving en weldra in dienst der zending naar zijn vaderland Suriname, zal ver trekken, na ingeleid te zijn door dr. Rie mens, een toespraak hield over „de groote dingen, die de Heere in Suriname gedaan heeft. De heer Polanen bracht als broeder uit de negerlanden den dank en de groeten der inheemsche bevolking over en gedacht welke groote dingen de Heere in Suriname onder zijn broeders gedaan heeft. Spr. toonde aan hoe de zending in Suriname veel zegen gebracht heeft en in diepe af hankelijkheid van zijn „Zender" aanvaardt hij dan ook de opdracht om ir. de neger- landen het evangelie te brengen. Nadat den heer P. de zegenbede was toegezon gen. en dl'. Riemens den zegen over dit werk had afgesmeekt, verliet de groote schare onder orgelspel het kerkgebouw. Op 31 Juli défilé der naties voorbij Hare Majesteit. De persdienst van de Wereld-Jam boree meldt: Het staat thans vast, dat de opening van de Wereld-Jamboree op Zaterdag 31 Juli des middags te 2 uur door H. M. de Koningin zal geschieden. De plechtigheid zal plaats vinden in de groote arena en onmiddellijk wor den gevolgd door een opmarsch van de meer dan 25.000 padvinders uit de ge heel e wereld. Zij zullen langs de Ko ninklijke tribune trekken met hun na tionale vlaggen en banieren, ieder land voorafgegaan door eenige verkenners met een schild, waarop de naam van het land. Deze opmarsch der naties geschiedt in alphabetische volgorde naar de En- gelsche benaming. Het groote Neder- landsche contingent zal het défilé sluiten. CHR. H. B. S. Toelatingsexamens. Geslaagd voor het toelatingseexamen Chr. H.B.S. le klasse: J. R. v. Beek. Joha. v. Cittert, W. F. v. Eelen, Ada de Graaf. E. ten Hooven, Rina J. A. L. Hubbeling, Corn, de Jong, Mart. de Jong, Gerda G. Los, N. H. P. v. d. Mast, D. A. Munnik, H. de Planque. C. A. Somerwil, F. J. Vermeer. D. Zitman, M. Zonneheld, W. H. Moelker, Afgewezen: 6. TOONEELVEREENIGING „OEFENING BAART KUNST". 70ste uitvoering. In de concertzaal van „Zomerlust" gaf de Tooneelvereeniging „O.B.K." Zaterdag avond haar 70ste uitvoering. Andere jaren, zoo zeide de voorzitter, de heer H. de Vroede, in zijn openingswoord was het de gewoonte des zomers een boottocht te or ganiseeren voor leden en donateurs, doch in verband met de geldmiddelen was dit helaas nu niet mogelijk. Om de O.B.K.- vrienden echter niet teleur te stellen, be sloot het bestuur dezen extra-tooneelavond te geven. Een speciaal welkomstwoord richtte de heer De Vroede tot de vertegenwoordigers der zustervereenigingen, den eere-voor- zitter, den heer Van Zijp en de leden van verdienste. Spr. deelde mede, dat enkele leden een verzoek hebben ingediend om een reisje met touringcars te organiseeren. In een binnenkort te beleggen algemeene leden vergadering zal dit verzoek behandeld wor den. De heer De Vroede wees er op, dat mocht dit plan kans van slagen willen hebben, het noodzakelijk is de financiën van O.B.K. te versterken door toe te tre den als lid of donateur. Het eerste programma-onderdeel, het komische duet „De rijk geworden vis- schersjongen", was al direct een daverend succes en wist de aanwezigen in een fees telijke stemming te brengen. Doch ook de opvoering van het tooneel- stukje ..De inkwartiering bij Joop Beyersch droeg daartoe het zijne bij. Het waren hier speciaal de beide onnoozele recruten, die op de lachspieren werkten. Na de pauze werd de klucht „Dolle Dries ten tooneele gebracht en ook in dit stuk toonden de O.B.K.'ers zich goede tooneel- cpelers. die aan de voorbereiding der op voering de noodige zorg hadden besteed. Tot slot van het programma was het duet A. en Z. gekozen, waarmee de opvoe- renden niet minder succes oogstten dan met dat aan het begin van den avond ge bracht. Een gezellig bal onder leiding van den heer G Mieremet en met muzikale mede werking der Melody Boys, besloot dezen extra tooneelavond. M.U.L.O.-EXAMENS. Geëxamineerd 29 candidaten, waarvan zijn geslaagd voor diploma A: H Ahles, Nieuwkoop: C. M. van Delft, D. A .G. Slot, A. E. Eikelenboom; A. Koppier, Sassen- heim; J. C. E. Bergman, idem; W. Los, idem; F. M. Frijlink. idem; J. W. Klijn, idem; W. den Duik, Katwijk a. Zee: K. Timmermans, idem; P. Drost, Noordwij- kerhout. Voor diploma B. slaagden: B. Sloos, A. D den Dolder. B. B. Gaykema, H. Jonge- leen, W. J. de Wolf, C. H. Boom. G. F. van Bovene; D. Knuttel. Oegstgeest; G. H. Menses Hillegom: G. van der Wiel Noord- wijk a. Zee; 'j. H. v. d. Veld, Leiderdorp; D. P. M. v. d. Hulst. Lisse. Waar geen plaatsnaam Is vermeld, is deze Lelden. EERSTE BLAD BINNENLAND. H.M. de Koningin zal de padvinders jamboree openen. Ge Blad). Dreigende staking bij Smit en Co.'s inter nationalen sleepdienst. (Binnenland, 2e Blad). Jaarvergadering van de Avro. (Binnenland, 2e Blad). Een gToot aantal branden. (3e Blad). Het Nederlandsch duurrecord zweefvliegen door Hoekstra gebracht op 24 uur. (Luchtvaart, 3e Blad). Het Hollandsch Bloembollenkweekers- Genootschap heeft zich uitgesproken voor behoud der bedrijfsmaatregelen. (Laatste Beriohten, le Blad). BUITENLAND. Toenemende spanning in het Verre Oosten (3e en le Blad). De Fransche gren; langs de Pyreneeën blijft geslotende controle wordt echter mor gen opgeschort. (3e Blad). Het Valencia-offensief bij Madrid vastge- loopen. (3e en le Blad). Het verzet der Arabieren in Palestina. Emir Abdoeliah niet geheel afwijzend (le Blad). De hotelstaking te Parijs verre van volledig (Buitenland, le Blad). Spoorwegongeval in Frankrijk eischt 9 dooden. (Buitenl. Gemengd, 2e Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD. VOETBALVER. „ZUIDERKWARTIER". Een goed geslaagde avond. Zaterdag gaf de Voetbalver. „Zuider kwartier" in „Oud Hortuszicht" een gezel- ligen avond ter gelegenheid van het 5-ja- rig bestaan. De voorzitter de heer A. C. v. d. Woerd, opende te negen uur deze bij eenkomst. Hij memoreerde hoe 22 Juni 1932 onder leiding van den heer J. de la Befje een voetbalgroep werd opgericht, die al dadelijk de aandacht voor zich opeischte Toen na enkele jaren de club door reorga nisatie tot een zelfstandige sportvereeni- ging was uitgegroeid, begon men in den L.V.B. te spelen en reeds nu neemt de ver eeniging daar een behoorlijke plaats in. Het eerste elftal speelt reeds in de eerste klasse. Spr. huldigde den secretaris, den heer Burgerjon, die altijd op de bres staat en de ziel van de vereeniging mag worden genoemd. Ook de heeren Kriek, Van De venter, v. d. Burg en Flippo mochten woor den van waardeering voor hun werkzaam heden in ontvangst nemen. Medewerking aan dezen avond werd ver leend door het trio v. d. Woerd-Beurze, den, pianist Simonis en het lid Gerard Houps, die evenals vorig jaar enkele accordeon- soli ten beste zou geven. Met de verwach ting, dat allen zich naar hartelust zouden amuseeren, verklaarde de voorzitter den avond voor geopend. Vervolgens had de voorzitter 'n fraaien bloemenmand in ont vangst te nemen, aangeboden namens de leden door den heer Ooijendijk. Het woord was daarna aan het trio Van der Woerd-Beurze, dat met leuke stukjes er de stemming al dadelijk in bracht. Ook Gerard Houps oogstte veel succes met zijn muzieknummers en moest een toegift geven. In de pauze had een verloting plaats, waaraan fraaie prijzen verbonden waren. Vele winkeliers en zakenlieden uit de buurt hadden daarvoor fraaie voorwerpen be schikbaar gesteld. Na de pauze had de huldiging plaats van het derde elftal, dat op zoo fraaie wijze het kampioenschap in zijn afdeeling had weten te behalen. Het elftal werd door den voorzitter hartelijk toegesproken en tot voorbeeld aan de anderen gesteld. Nadat het trio v. d. Woerd-Beurze nog een toe passelijk nummer ten tooneele had ge bracht. werd deze goed geslaagde avond met een dansje besloten. Diep in den nacht ging men zeer. tevreden huiswaarts.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 1