LEIDSCH DAGBLAD CHDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Maandag 12 Juli 1937 YISSCHERIJ-BERICHTEN Plaatst Uw advertenties OEGSTGEEST. Geslaagd voor het eindexamen der Zeevaartschool te Scheveningen onze plaatsgenoot Arie Koppier. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Nellie Margaretha. d. van B. Heemskerk en G. Jungerius. Ondertrouwd: M. Glasbergen j.m. 23 jaar en D. Klaassen j.d. 20 jaar. Getrouwd: A. v. d. Mey j.m. 21 jaar en G. Kulk j.d. 20 jaar. SASSENHEIM. Het gasbedrijf ln 1936. Aan het verslag van het gasbedrijf over 1636 ontleenen wij, dat het verbruik in 1935 gedaald was tot onder dat van 1928, niet tegenstaande de bevolkingsaanwas met ruim 28' steeg. Het contract met leiden liep eind 1936 af en daar met Lisse reeds ln 1935 een voor- deeliger contract gesloten was, werd, ten einde verdere terugloop, door de concurren tie met de petroleum, te voorkomen, beslo ten reeds van 1 Maart af een veel goedkoo- per tarief in te voeren, bestaande uit een vast recht en een prijs van 3 cent per M3. Het hierdoor verwachte verlies ad f. 8.600 zou uit de reserve betaald worden. Het ver lies was te laag geraamd, daar het f. 9695.80 bedroeg, wat met het verlies van 1935 ad f.1189 89 een totaal maakt van f. 10.880.69. Het doel der verlaging. n.L meerder gas verbruik zal bereikt worden, wat blijkt uit een meerder verbruik van 13.85°,». In totaal werd in 1936 afgeleverd 460.372 M3. Over de rechtvaardigheid van het vast rechttarief hoort men klachten, maar men moet niet vergeten dat de z.g. grensgeval len onvermijdelijk onbillijkheden met zich mede brengen. Ons bezwaar tegen dit tarief is. dat zij. die het gasbedrijf trouw bleven en dus de zelfde hoeveelheid bleven afnemen, slechts een verlaging van 1 cent per M3. kregen, terwijl anderen die minder gingen verbrui ken. bij meerder verbruik volgens nieuwe tarief een veel grootere reductie ontvingen. Het vastrecht is nJ. gebaseerd op het ver bruik in vorige jaren. Het buizennet werd niet uitgebreid: wèl werd over een lengte van 214.50 M. een zwaardere buis gelegd. De grootste aflevering had plaats op 24 December en bedroeg 1760 M3.: op 19 Febr. werd slechts 939 M3. afgeleverd. In December werd ruim 50.000 M3. afge leverd tegen 22.277 in Februari toen het nieuwe tarief nog niet bestond. De straat verlichting vroeg 3713 M3. Het gasverlies was 5.79 pet., tegen 7.25 in 1935. Er waren 1081 verbruikers waarvan 622 penning- en 12 „munt'-meterverbruikers. Voor een bedrag van f757.30 werd in huur koop aan toestellen geleverd of ruim lOOVo meer dan in 1935. De schuld daalde tot f. 57.622.21: aan in terest werd betaald f. 3377.08. Op de bezittingen zooals gashouder, bui- zennnet werd normaal afgeschreven, wat een bedrag vroeg van f. 4816.96. Verwacht wordt, dat de exploitatie in 1937 weer sluitend zal zijn. Vergadering H.B.G. De afd. Sassenheim van het H.B.G. ver gaderde ter behandeling van den beschrij vingsbrief voor de Alg. Vergadering. De op komst was matig. De voorzitter, de heer G. Zandbergen releveerde de moeilijkheden in het bedrijf van 1932 af. waaruit de saneering is voort gekomen. Hij bezag dan de resultaten van de saneering. Als afgevaardigden werden benoemd de heeren N. Lugtigheld en D. Ciggaar. Bij de door het hoofdbestuur gestelde bekende vraag zeide de heer G. Dannijs voor hand having te zijn: de saneering heeft nu veel offers gekost. Het is niet aanbevelenswaar dig om alles vrij te laten. Daardoor zou iemand die niets geofferd heeft, vrij kun nen teelen. Hij bepleitte voorts vrijwillige in'evering zonder vergoeding De heer J. A. A. v. d. Geest merkte od. dat de saneering het brood gekost heeft van de kleine kweekers. Men maakt 't hun nog moeilijker. Het surplus wordt gedeeld in Noord-Holland. Spr bestreed prof. Cleo- phas. Deze moet zich niet met de saneering bemoeien. De voorzitter deelde op een vraag mede dat de 24 pet. heffing op tu'nen niet geheei zal plaats hebben. De heer A. v. Dorp bestreed de opmerking van den heer v. d. Geest. Ook de arbeiders moeten een bestaan hebben. Prof. Cleophas beziet de zaak van de sociale zijde. Na langdurige bespreking werd met 10 tegen 6 stemmen besloten zich tegen de saneering uit te spreken. Na rondvraag volgde sluiting. Voor het Mulo-diploma A. slaagden de leerlingen van de „De Visserschool" J. Bergman M. Frijling, J. Kleijn. A. Koppier en J. H. Los. Tot vertegenwoordiger van den raad van Arbeid alhier is aangesteld de heer J. Roozen. Donderdagavond geeft het fanfare corps „Crescendo" een concert in de tent aan de Charbonlaan. De speldjesdag ten bate van „Herwon nen Levenskracht" heeft f. 104 opgebracht. Het Ohr. mondorgel-orkest „Excelsior" alhier, onder directie van den heer D. van Wouw, zal Donderdagavond a s een concert geven in de muziektent op het eiland. Voor het Mulo-diploma A slaagden te 's-Gravenhage A. v. Leeuwen en R. Segers. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. van Oudheusden geb. Ouds hoorn, z.: C. J. van Eyk geb. van Dijk, z.; S. van Wijk geb. van der Haak, d.: P. J. Roos geb. Meyburg, d. Ondertrouwd: J. N. Nieuwenbroek en H. A. Luyben; W. H. Veltkamp en M. J. Sloot weg: G. M. Pieterse en J. Bolleboom. Getrouwd: J. M. J. Havik en M. C. Jan- son; G. Q. Nieuwenbroek en A. M. Bronne- man. Overleden: A. J. Duijndam, 42 j, Geslaagd te Den Haag voor het di ploma A R.K. Mulo-examen onze plaats genoot K. Wïllemse. Geslaagd te Den Haag voor het di ploma A R.K. Mulo-examen onze plaats genoot J. Bruschke. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. Th. Blokland geb. van der Meer, z. Geslaagd te Den Haag voor het di ploma A R.K. Mulo-examen onze plaats genoot G. Ruiterman. VEUR-LEIDSCHENDAM. Uitgifte van reclame-bankbiljet. De 60-jarige grondwerker G. B. en de 30-jarige hotelknecht F. de B. belden wo nende aan den Broekweg alhier bezochten een café in Delft. De gemaakte vertering werd betaald door F. de B. met een bank biljet van f. 10. Toen het tweetal vertrok ken was kwam de caféhouder tot de ont dekking dat het bankbiljet valsch was, n.l. een reclameuitgave. Het gelukte de Delftsche recherche in samenwerking met de gemeentepolitie van Stompwijk, welke de woningen van beide personen onder bewaking had gesteld, hen bij hun thuiskomst te arresteeren. Na eerst naar het gemeentehuis te zijn vervoerd, zijn beiden naar Delft overge bracht en ingesloten. Auto te water. Dr R. plaatste zijn auto aan den Veurschestraatweg voor de villa ,Ro- zenrust". Blijkbaar was hij vergeten den wagen op de remmen te zetten, al thans deze zette zich in beweging, sloeg over den kop en kwam terecht in een daar loopende sloot. Een kraanwagen van de firma v d. Berg heeft drie uur doodig gehad om het zwaar beschadigde voertuig weder op den weg te brengen. Verzeke ring dekt de schade. Tijdens het bergings werk stonden aan weerszijden van den weg tientallen auto's en touringcars, welke niet konden passeeren. Hevige brand. Hedennacht te ongeveer 2 uur is een he vige brand uitgebroken in het gebouwen complex Veurschestraatweg 10. waarin ge vestigd de bakkerij en woonhuis van den heer M. A. Hollen. Deze alsmede zijn echt- genoote waren afwezig, terwijl de knechts, de dienstboden en de kinderen zich op de boven-étage ter ruste hadden begeven. Een der knechts werd wakker door den rook en vuurgeknetter en waarschuwde direct de overigen, zoodat allen zich nog juist ln vei ligheid konden stellen. De brandweer, welke inmiddels ter plaatse was gekomen, pakte direct met vol mate riaal aan, doch kon niet voorkomen, dat de geheele bovenverdieping ln vlammen op ging. De beneden gelegen winkel en woon huis kregen veel waterschade. Vermoed wordt dat kortsluiting de oorzaak is. De heer H. is zoowel tegen brand- als be drijfsschade verzekerd. Vergadering „Nooit Gedacht". De Harddraverij-Ver. .Nooit Gedacht" hield onder leiding van den heer A. Waayer een ledenvergadering. De voorzitter her dacht het overlijden van den heer A. de Haas. Goedgekeurd werd het verslag van den penningmeester, den heer L. C. Stijn- man. Besloten werd tot het op 4 Augustus a.s. organiseeren van 'n Korte Baandraverij, waarvoor als prijzen beschikbaar zullen worden gesteld f. 300, f. 100, f. 75 en f. 25. Als starter voor dezen wedstrijd werd be noemd de heer A. Oommijs uit Den Haag. Tot tweede secretaris werd gekozen de heer J. B. Boogmans. Nadat de regeling der a.s. feesten nog nader werd vastgesteld, werd de bijeenkomst gesloten. De Onderlinge Ver. voor Zlekenhuis- verpleging schreef over Juni j.l. 101 nieuwe leden in, waardoor het totaal is gestegen tot 10369. In verpleging werden opgenomen 44 leden. Zaterdagavond passeerde aan den Achterweg een paard en wagen van den melkhandelaar van der M„ op welken wa gen ook had plaats genomen diens 22-j. zwager Sch„ een viertal wielrijders uit Den Haag. Volgens de wielrijders haalde van der M. niet voldoende uit. wat het misnoegen van de Hagenaars opwekte; zij gaven daar aan uiting. Een en ander was niet naar ge noegen van Sch., die een ledige melkflesch greep en daarmede een der Hagenaars te lijf wilde gaan. Sch. kreeg echter met zijn eigen flesch een flinken klap. waardoor hij een snijwond aan het gezicht opliep, welke door Dr. Perquin is geheeld. Gevonden: een portemonnaie met inhoud een uniform, een ha'sketing een wit/zwart damesmantel, een rijwielbelas ting merk. Adres bureau van politie. Het aantal werkloozen bedraagt thans voor Stompwijk 70 (v. m. 79) en voor Veur 50 (v. m. 48). Donderdag a.s. wordt een speldjesdag gehouden ten bate van Zonnegloren, stich- tine voor Herv. min. en onvermogende tuberculoselijders. Over Juni is ten bate van de Diaconie in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd f. 49.47. Gedurende 1936 is in de Ned Herv Kerk ten bate van de zending gecollecteerd f. 189.55. VOORHOUT. Loop der Bevolking. Vertrokken J. A. Rammers naar Rotter dam; G. Benink en gezin naar Nijmegen; Cl. M. v. d. Meer naar Noordwijk; C. H. v. d. Meer naar Sassenheim; W. v. Fessem n. Zuilen; M. G. v. Tongeren naar Rijswijk; P. Th. v. d. Lans naar Sassenheim; Th. J. v. Werkhoven naar Vaals; M. Rooyakkers naar Noordwijkerhout; D. Hoek naar Lisse; T. v. d. Poll naar Bodegraven; A. C. Fran ken naar Wassenaar: P G. v. d. Hulst naar Alphen a. d. Rijn: P. v. Schaik naar Sas senheim; B. M. v. d. Voort naar Voorburg; W. J. Spilt naar Heemstede; L. A. Schmit- zer naar Voorschoten; M. A. v. d. Holst naar Warmond; M. L. Diemei naar Sassen heim. Ingekomen: M. A. Karstel van Breda; J. Rudolph van 's-Gravenhage; G. C. M. v. d. Nunnen van St. Michiels-Gestel; C. P. Vliet Vlieland van Noordwijk; A. W. Zee straten van Haarlem; G. v. d. Weyden van Hillegom: J. C. Heddes van Amsterdam; M. Th. M. J. v. d. Zijden van 's-Graven hage; L. J. M. Tonio van Uden; L. Dubbel man en gezin van Schimmert; C. J. Post- ma van Bolsward; J. J. Zajave van Heem stede; C. E. J. v. Werkhoven van Vaals; H. A. Bax van Amsterdam; A. G. Beyer van 's-Gravenhage: C. G. J. Hutten van Deven ter; J. A. Ran van Medenblik; H. Kozijn van Haarlemmermeer; A. v. Tol van Idem; A. Cl. Verhart van Katwijk; J. Hoogervorst van Lisse; C. v. d. Maat van 's-Gravenhage; A. M. de Groot van Noordwijk; P. C. v. Riek van Lisse; P. S. Baak van Woubrugge; J. G. v. d. Ploeg van idem; A. H. Verhaar van Lisse. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Petrus Maria z. van A. A. Warmerdam en G. H. Waayer. Tijdens de lessen op de Chr. School is een daar staand damesrijwiel, toebehoo- rende aan het dochtertje van den heer W. alhier, ontvreemd. Bij de politie is aan gifte gedaan van dezen diefstal. Aan het kantoor der posterijen alhier is in den loop van Juni op spaarbank boekjes ingelegd f. 2365,80 en terugbetaald f. 1538.50 Meer in gelegd dan terugbetaald f. 827,30. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg drie. VOORSCHOTEN. Ernstige aanrijding. Gistermorgen omstreeks 11 uur heeft in de Schoolstraat een ernstige aanrijding plaats gehad tusschen een vrachtauto uit Honselaarsdijk en een wagen beladen met groenten van J. A. v. V. alhier. Van V. stond juist artikelen af te wegen en kreeg daardoor geen persoonlijk letsel en ook niet zijn hond, die onder den wa gen was gespannen. De wagen werd echter voor een groot gedeelte vernield, terwijl aardappelen, groenten en fruit over de straat verspreid lagen. De politie heeft proces verbaal op gemaakt. Nieuw kerkorgel in de Ger. Kerk. In de Ger. Kerk alhier, zal een nieuw kerkorgel gebouwd worden. De raad der Ger. Kerk heeft besloten aan de firma Valcks en Verkouteren te Rotterdam op te dragen het bouwen van een pneumatisch instrument met 19 sprekende stemmen, hetgeen zal geschieden onder toezicht van de vereeniging van organisten van de Geref. Kerk. Dat dit kerkorgel kan worden gebouwd, is te danken aan de groote offervaardig heid van de lidmaten van deze kerk. Be halve een legaat van f. 504 is het benoo- digde bedrag bijeengebracht door het ver jaardagsfonds en het wekelijks ophalen van een klein bedrag in busjes, bij leden van de kerk, door kleine meisjes. Men hoopt het kerkorgel in December van dit jaar in gebruik te nemen. Eindexamens „Instituut Wullings". De uitslag van eindexamen afd. A. van het „Instituut Wullings", bijz. H.B.S. 5 j. c. alhier, luidt als volgt: Geslaagd: A. Buitelaar, Antwerpen; J. A. Herweijer, Amersfoort; J. v. Konijnenburg, Maastricht; A. Kuilen, Voorburg; E. H. Lauer. Amsterdam: Jhr M. J. Quintus, Wassenaar; A. v. d. Stalpe, Ouwerkerk (Zeeland); F. E Straatemeijer, Den Haag: D. J. E. de Vries, Groningen en R. M. de Vries, Den Haag. Afgewezen: geen. WARMOND. Vergadering R.K. Staatspartij. Het bestuur van de afd. Warmond der R.K. Staatspartij vergaderde onder voor zitterschap van den heer G. van Elburg. Het doel dezer bijeenkomst, aldus de voorzitter, is de oprichting van een per manente propagandaclub, die, hoewel ondergeschikt aan de kiesvereeniglng, toch een zelfstandige positie inneemt en der halve een eigen bestuur kiest. Gebleken is dat een dergelijk instituut zeer nuttig werk kan verrichten. Besloten werd over te gaan tot oprich ting van een permanente propagandaclub. Als voorzitter werd gekozen de heer J. Schakenbos en als penningmeesteresse- secretaresse mej. S. Moerkerk. De club zal zich belasten met het maken van propa ganda in den ruimsten zin van het woord. Besloten werd een lage contributie te hef fen, die dan geheel zal worden aangewend tot liet organiseeren van een feestavond voor de propagandisten. Het bestuurslid de heer C. M van Stijn werd aangewezen het bestuur in de propagandaclub te ver tegenwoordigen. Na een woord van opwekking door den voorzitter volgde sluiting. Vergadering Sportver. S. M. C. Onder voorzitterschap van den heer C. Schneyderberg hield de sportver. S.M.C. een drukbezochte alg. vergadering in de Stad Rome. De voorzitter opende en verwelkomde den geestelijken adviseur kapelaan ten Hengel. De toestand der vereeniging noem de spr. goed. De secr. las de notulen. Het jaarverslag van den secretaris gaf een duidelijk beeld van het wel en wee der vereeniging. De penningmeester bracht zijn finan cieel verslag uit. De vereeniging heeft thans een batig saldo van f. 60. De kas- commissie verklaarde alles in orde. Voor het volgende jaar werden als leden der kascommissie benoemd de heeren Th. Heemskerk en M. Meyers. De aftr. bestuursleden de heeren Schel- tens en Hartveld werden als zoodanig her kozen, terwijl in de vacatures ontstaan door het bedanken van de heeren Kroon en Hekker werden gekozen de heeren Alb. Papot en B. Slingerland. Als attractie werd overgegaan tot een verloting ten bate van de kas, welke verloting een groot succes werd. Besloten werd de training in den ver volge te doen plaats -inden des Donder- 'agsavond om 7>/; ut,.Mede werd besloten van half Juli tot half Augustus op Zondag geen Senioren wedstrijden meer te doen plaats vinden, doch deze te houden op een dag hi de week. Na rondvraag volgde sluiting. Geslaagd te Den Haag voor het di ploma A R.K. Mulo-examen onze plaats genoot J. van der Geest. WASSENAAR. Wassenaarsche IJsvereeniging. In het „Wapen van Wassenaar" hield de Wass. IJsvereeniging onder voorzitter schap van den heer C. van Tol een buiten gewone ledenvergadering ter bespreking van een voorstel van het bestuur om tot oprichting van een ijsbaan over te gaan. Na uitvoerige gedachtenwisseling werd het voorstel ln stemming gebracht en met groote meerderheid van stemmen aange nomen. De ijsbaan zal komen op het land goed „Duinrell" en zal een oppervlakte be slaan van 250 M. lang en 40 M. breed. Burgerlijke Stand. Geboren: Jansje, D v. P. Vermeulen en J. Hogenes Leonardus Antonius, Z. van G. T. Alkemade en C. M. van Wissen Louise Theodora. D. van A. L. Voorham en A. C. Kortekaas Gerard Hendrik, Z. van G. W Verhoop en W. L M. C. Kuhr- meijer Abraham, Z. van J. D. Binnendijk en M. van den Heuvel Leonarda Gijs- bertha, D. van T. A. Hakkeling en M. C. Westgeest. Overleden: Theodorus Cornells Remmers waal 8 j. Hommina Johanna Hendrika Hubner 74 j„ wede. van L. N. Alta Wil helm Aloys Hubert Dorst 69 j„ e. v. H. W. M. Sallmann Henri Haspers 54 j„ e. v. F. Knip Aloysius Gerardus Speijk 83 j„ e. v. J. Gordijn. Ondertrouwd: P. VlugtB. Hoogendoorn G A. Heijning en K. S. Reinders'— H. W. SteinwegsJ. T. Snelderwaard R. Nathan en F. Levy. GetrouwdL. v. Deursen en K. M. Drepper. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. J Bakker, zonder beroep, uit Rotterdam, Wassenaerstraat 10 J. Beets, zonder beroep, uit Rotterdam. St. v. 's-Gravesandeweg 127 (en vrouw) J. A. v. Benten. dienstbode, uit Alkemade, Rijks straatweg 465 A. W. v. d. Berg, dienst bode, uit den Haag, Havenstraat 8 W. J. G. Berns, maréchaussée, uit Echt, Wasse- naarscheweg 9c A. Bouma, zonder be roep, uit Renkum, Zijllaan 31 J. Braam, boerenknecht, uit Leiderdorp, Rijksstraat weg 189 M. Brielmayr, vreemd, dienst bode, uit Neuzeug, Oostenr., Bremhorst- laan 29 W. van Dalen en vrouw, huisbe waarder, uit Dordrecht, Gr. Haesebroek- scheweg 9 M. S. Damen, dienstbode, uit Wehl, Ridderlaan 1 Jhr. D, H. v. Doorn en vrouw, insp. lev. verz., uit Lelden, Cro- cusstraat 16 R. R. W. Driessen en gez„ procuratiehouder, uit Batavia. Wittenbur- gerweg 6 M. W. Gravekamp, dienstbode, uit Valkenburg Z.-H., Oranjelaan 20 A. C. Heemskerk, dienstbode, uit Noordwijk, Backershagenlaan 18 H. Henkes en vr., zonder beroep, uit Den Haag, Rijksstraat weg 306 A. Hoekstra, zonder beroep, uit den Haag, Laan van Koot 4 C. Th. Hoo- geveen, zonder beroep, uit Woerden, Kat- wijkscheweg 19b K. Huibregtse, zonder beroep, uit Leiden, de Lus 24 R. Klein- huis. dienstbode, uit Vlagtwedde, Gr. Hoef ijzerlaan 16 G. A. Klumper, werkster, uit Leiden, Oostdorperweg 128a J. H. M. Koopal en gezin, vertegenwoordiger, uit den Haag, Crocusstraat 13 F. M. Körmer, vreemd, dienstbode, uit den Haag, v. Bom mellaan 14 P. W. C. A. Brand, geb. Lan sing en gezin, zonder beroep, uit Soera- baya. Wittenb.weg 6 H. M. Loerakker, zonder beroeo, uit Bloemendaal, Berkhei- straat 40 Wed. A. C. Velders, geb. Luij- ten, zonder beroep, uit R'dam. Joh. de Wittstraat 28 W. J. M. van Niekerk, sla gersknecht. uit Alphen a. d. Rijn, Narcis laan 6 A. Noppen, verpleegster, uit den Haag, Crocusstraat 31 K. Verhagen geb. Plomp, zonder beroep, uit Katwijk, van Z. van Nijeveltstraat 296 G. Post, dienst bode, uit Ambt Hardenberg. Iepenlaan 3 W. Ras, zonder beroep, uit Hillegom, Rijks straatweg 382 M. C. van Rems, zonder beroep, uit Haarlem, Tulpweg 15 M. J. C. Riezebos, verpleegster, uit R.dam. Deijler- weg 113 H. S. Ripken, vreemd, dienst bode, uit den Haag, Bloemcamplaan 74 C. F. Schudel en gezin, koopman, uit Lei den. van Z. van Nijeveltstraat 64 E. J. van Steijn. dienstbode, uit Nieuwer-Am- stel. Langstraat 103 E Sulimma, vreemd, dienstbode, uit Woerden. Wittenburgerweg 80 J. V. Tap en gezin, assuradeur, uit den Haag, St. van 's-Gravesandeweg 135 W. A. Zunnebeld, landbouwer, uit Heino, Rijksstraatweg 500. Vertrokken: J. de Vries, naar den Haag, Valkenboschkade 466 J. R. Koerselman, naar den Haag van Alkemadelaan 350 M. Knorr, naar den Haag. Scheveningsche- weg 114 F. E. Spanderman. naar den Haag, Heerenstraat 25 J C. Schmidt, naar A'dam, Prinsengracht 613 M. Mas- talerz, naar Rijswijk Z.-H., Hoornburglaan 52 H. J. S. Tukker, naar Katwijk, Zee weg 46 Wed. C. A. Houtman, geb. Sut- torp, naar Hillegersberg, Oranjelaan 13 A. v. Egmond, naar den Haag, Theresia- straat 430 P. C. Th. Parlevliet. naar Noordwijk, Huis Ter Duinstraat 14 W. de Vries, naar Doniawerstal, St. Nicolaasga t H. Knol, naar R.dam, Zuidhoek 193d J. P. M. Boost, naar den Haag, Laan v. Meer- öervoort 599 J. J. Rietbroek naar Den Haag. Joh. Camphuysstraat 241 J. J. E. Almoes, naar Breda, Molengrachtsche- straat 77 A. C. Berbee naar Hillegom, Margrietenlaan 52. ZEVENHOVEN. Uit het raam gevallen. Het 4-j. zoontje van v. d. M. viel uit het zolderraam, bewusteloos werd de kleine opgenomen. De dokter constateerde geen letsel, zoo dat deze val goed ls afgeloopen. De opgeheven spoorlijn. De spoorbaan is nu geheel opgebroken tot aan den Hoef. Dientengevolge is de brug over de Ringvaart voor hel waterverkeer opgehaald. De verkoop van de K.R.O. miseie- speldjes heeft f. 18 opgebracht. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 12 Juli 1937. Tarbot per K.G. f. 0.900.60; Griet per kist van 50 K.G. f.2614; Tongen per K.G. f. 1.341; Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 29; Middelschol per kist van 50 K.G. f.2418; Zetschol per kist van 50 K.G, f.2113; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f.184; Schar per kist van 50 K.G. f.9— 3.60; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 42.80; Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f.3224; Middel Schel visch per kist van 50 K.G. f. 1814; Klein- middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 13 —9; Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f.8—2.40; Kabeljauw per kist van 125 K.G, f.44—21; Gullen per kist van 50 K.G. f.12 4; Lengen r>er stuk f. 1.250.90; Heilb\ per K.G. f. 10.92; Wijting per kist van 50 K.G. f. 3—1.10: Makreel per kist van 50 K.G. f. 11.50—6.60. Aangevoerd: Pieterman f. 17 per kist. Aangekomen 10 Stoomtrawlers: IJM. 133 met f.1380: IJM. 8 met f.2430; IJM. 4 met f.1740; IJM. 16 met f.2470; LJM. 77 met f 1870; IJM. 71 met f.3010; IJM. 115 met f 2510; IJM. 7 met f.2420; IJM. 118 met f. 1350: IJM. 103 met f. 1410; 1 Kotter E. 142 met f.440; en 31 loggers: IJM. 204 met f.330: KW. 169 met f.550; KW. 60 met f.290; KW. 166 met f.320; KW. 3 met f.900; KW. 175 met f.400; KW. 162 met f.330; KW. 89 met f.350; KW. 75 met f.510; KW. 147 met f.480; KW. 23 met f.470; KW. 64 met f.550; KW. 105 met f.290; KW. 46 met f.360; KW. 104 met f.390; KW. 153 met f.400; KW. 52 met f.320; KW. 132 met f.500; KW. 159 met f.1130; KW. 108 met f.290; KW. 178 met f.420; KW. 91 met f.400; KW. 154 met f.400; KW. 27 met f.330; KW. 112 met f.300; KW. 59 met f.420; KW. 155 met f.580; KW. 24 met f.440; KW. 35 met f.570; KW. 134 met f.610; KW. 114 met f. 270. DE HARINGVÏSSCHERIJ. (Van onzen visscherij-medewerker) Tengevolge van geringe aanvoeren lie pen de prijzen van groene haring de laatste dagen van de vorige week sterk omhooger werd van f25 tot f35 per kantje betaald. Voor de Maandagmarkt, die steeds de grootste aanvoeren van de week te zien geeft, waren er niet veel schepen binnen. Verschillende schepen hadden gejaagd, waardoor er dien dag voldoende aanvoer van groene haring was; de prijzen voor deze soort liepen dan ook weer naar hun oude peil van f. 10 tot f. 15 terug. Voor de andere soorten was de markt vast. Te Scheveningen kwamen in 't begin van de vorige week enkele schepen binnen met flinke vangsten Noordharing, welke voor een gedeelte uit Steurharing bestonden. De kwaliteit van deze soort haring was bijzonder goed en er werden dan ook flinke prijzen betaald. Het schijnt, dat er door enkele schepen, die zeer Noordelijk gevischt hebben, op de hoogte van Ler wick, de voorgaande week flinke vangsten gedaan zijn. De Visscherij om de Zvld blijft op 'n enkele uitzondering na schraal. Het verdere gedeelte van de week zijn er weinig schepen binnengekomen. Het gevolg hiervan was weer een omhoog loo- pen van de prijzen voor groene haring. Donderdag werd dan ook weer rond f30 per kantje betaald. Jammer is het, dat hiervan maar zoo weinig schepen proft- teeren. Uit de aanvoerstatistieken blijkt, dat niettegenstaande de geringe aanvoeren, er toch nog steeds meer aangebracht wordt dan het voorgaande jaar over de zelfde periode. Tot einde Juni bedroeg de meerdere aanvoer ongeveer 20.000 kantjes. De Schotsche vangstresultaten bleven zeer belangrijk bij 1936 ten achter; de Duitschers daarentegen vingen tot einde Juni 135.000 kantjes tegen 107.000 kantjes in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. Zaterdag vertrok het laatste gedeelte van de haringvloot; op enkele groote motor- loggers na, die thans nog aan de treilvis- scherij deelnemen, zal de geheele vloot dan zee hebben gekozen. DE TREILVISSCHERIJ. De resultaten van de kleine motorlog- gers waren ongeveer gelijk aan die van de voorgaande week. De groote motorlog- gers maakten in het algemeen mooie rei zen; enkele van deze schepen, die nog voor de haringvisscherij in aanmerking komen, zullen bij deze resultaten nog wel eenigen tijd door blijven treilen. Naar wij vernemen zal dit jaar een groot aantal groote stoomtreilers aan de ha- ringtreilvisscherij deelnemen. Het is te hopen, dat er voor de versche haring exportmogelijkheden zullen bestaan, daar de resultaten van deze visscherij anders wel eens tegen zouden kunnen vallen. Nu de haringdrijfnetvisscherij nog aan verschillende beperkende maatregelen on derworpen is, is het te hopen, dat de ha- ringtreilers geen haring gezouten in vaten, zullen mogen aanbrengen en dat het in zouten van haring aan den wal zooveel mogelijk tegengegaan zal worden. in hst het dagblad met verre weg de grootste publici- teitswaarde in en om de Sleutelstad. Advertenties worden zonder eenige prijsverhooging door onze plaatse lijke agenten aangenomen. Dit geldl ook voor onze „Kleine Advertenties" ~2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 14