Uit de Omstreken 78 ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 12 Juli 1937 Vierde Blad No. 23709 Officieele Crisispublicafies AKKERTJES Eiken dag even „fit"., AALSMEER. DE GONDELVAART VAN „DE NIEUWE MEER". Prachtig geslaagd bloemenfeest. Onder zeer groote belangstelling van de burgerij en watersportmenschen heeft hier Zaterdagavond een gondelvaart plaats ge had, welke op initiatief der zeilsportveree- niglng „De Nieuwe Meer", ter gelegenheid van haar 25-Jarig bestaan werd georgani seerd en waaraan door pl.m. 60 versierde vaartuigen is deelgenomen. Er is gevaren van de Kleine Poel af door de Ringvaart naar de primaire brug. Overal langs den weg stonden de menschen in dichte drom men opgesteld om te genieten van 't fraaie schouwspel, dat deze bloemenvloot bood. Langs dezelfde waterwegen werd de terug tocht gemaakt. De jury had geen gemak kelijke taak, daar de meeste schepen en scheepjes schitterend, enkele zelfs op zeer origlneele wijze waren versierd. Deze jury was samengesteld uit deskundige plaats- genooten en 'n 2-tal leden van „De Nieuwe Meer". De prijzen, door de jubileerende vereeniging geschonken, werden als volgt toegekend 1. Verbeek en Bol (motorboot), zilveren beker met gelukwensch der jury, 10 pun ten; 2. mej. S. Hilverda (zeilboot) zilveren beker, 9'/« p.; 3. Centrale Aalsm. Veiling (motorboot) zilveren beker: 8 5/6 p.: 4. me vrouw De Geerv. Zanten (kano) zilveren beker, 8 2/3 p: Zilveren medailles verwier ven: 5. D. Alderden (zeilboot) 9 1/6 p.: 6. L. Joze Wz. (motorboot) 8 2/3 p.; 7. Joh. Harmsen (koriaal) 8 1/2 p.; 8. Joh. Hofman imotorboot)8'/i p. Zilveren bonbonlepels: 9. J. de Jong (motorboot) 8'/s p.; 10. W Spaargaren (id.) 8'/i p. Bronzen medailles verwierven (alle motorbooten): 11 K.W.A. Terreehorst 8 1/6 p 12. Fa. W. Eveleens Dz. 81/6 p.: 13. Fa. P Buis Gz. en Zn. 8 1/6 p.; 14. M. Harmsen 7 5/6 p.; 15. W. Maarse Az. 7 5/6 p.; 16. W. Tas 7'p.; W. v. Wir- dum 7 1/3 p.; Aid. Heeren 7 1/6 p.: Fa. wed. P. Eveleens en Zn. 6 2/3 p.; 17. W. Duinee 61/3 p: 18 D. Keessen (Erven W. C. Kees- sen) 61/3 p.: 19. K Keessen Wz. 6 1/6 p. Bronzen medailles (kano's): 20. Mej. G. Maarse 7 5/6 p.; 21. mej. T. Wegman 7'It p.; 22. Benjamin 6'/; p.; Idem (zeilbooten) 23. L. Klompe 7 5/6 p.; 24. P. en D. Bol Cz. 7 2/3 p 25. J. Hoogedoorn 7 1/6 p 26. mevr. G. Maarsev. Twuiver 6Vi p 27. J. Maarse 6 5/6 p. De overige deelnemers ont vingen allen een herinneringsmedaille. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Oomelis, Z. van W, Qualm en E. N. Gommerse. Ondertrouwd: Gerrit Pos, 25 Jaar en Lijntje Korbijn, 18 jaar. Geslaagd uitstapje. De leden der Chr. Gem, Zangvereeniging •Hosanna" maakten per touringcar een uitstapje, ditmaal naar Apeldoorn. Om 6 uur werd afgereden. Na te Soesterberg de vliegdemonstraties en de tentoonstelling van de vlieglndustrle gezien te hebben, werd de reis voortgezet naar de Echoput. Thans ging het naar het einddoei, waar werd gepauzeerd in de „Prinses Juliana- toren". Na den inwendigen mensch ver sterkt te hebben, werd Apeldoorn bezich tigd. Van het Paleis af werd de terugtocht aanvaard naar Ouderijn, waar men een be zoek bracht aan de kersenbongerd, waar voiop van de heerlijke vruchten genoten werd. Zeer voldaan over hetgeen men ge zien en genoten had, keerde de club des avonds te half twaalf In ons dorp terug. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. STEUN MARKTTUINDERS EN TELER HANDELAREN. De Nederlandsche Groenten, en Frait- centrale maakt bekend, dat de termijn binnen welken markttuinders of teler- handeiaren hun aanvragen moe.en hebben ingediend om eventueel voor steun over in 136 verhandelde tuinbouwproducten in aan merking te komen, ingevolge Ministerieele beschikking is verlengd van 1 Juli tot en met 31 Juli 1937. Aanvragen, na dezen datum ingediend, zullen onherroepelijk ter zijde worden gelegd. 4411 vue-Gezelschap de heeren Starreveld en v. d. Helden, het accordeon- en piano-or kest en verder allen die aan dezen feest avond heben meegewerkt. De heer Stomps sprak dan over „De voor- deelen der democratie", Deze rede werd met belangstelling gevolgd. Nadat de voorzitter Mr. Stomps dank had gebracht, bleef men gezellig bijeen, waarbij de leden van het revue-gezelschap op prettige wijze hun medewerking ver leenden en het Jazz-Orkest zich ook ver dienstelijk maakte. Met een geani meerd bal met attracties werd deze feest avond besloten. Bij de aanbesteding van het aanbren gen van noodzakelijke veranderingen en verbeteringen aan de Chr. School te Vijf huizen. werd het laagst ingeschrevean door Geboren: Klazina, d. van B. Raamsen D. Perceel I timmer- en metselwerk: H. van In het stampvolle clublokaal van „De Nieuwe Meer" zijn gistermiddag de prijzen door den voorzitter, den heer W. J. Heijen- ga, uitgereikt. Deze dankte voor de groote medewerking, inzonderheid van de orga- niseerende commissie, de jury, het gem.- bestuur, „Aalsm. Fanfarecorps" en niet te vergeten de Aalsmeerders zelve, waaV- door dit bloemfestijn zoo prachtig mocht slagen. De heer M. Harmsen sprak namens de Aalsmeerders woorden van vriendschap en erkentelijkheid aan het adres van „De Nieuwe Meer". De Bloemenhandel. Het verloop van den bloemenhandel ge durende de afgeloopen week was over het algemeen, zoowel voor den kweeker als handelaar weinig bevredigend. Er is tegen dezen tijd van het jaar blijkbaar weinig be hoefte aan snijbloemen, zoodat het afzet gebied sterk is ingekrompen en een groot gedeelte op den straathandel is aangewe zen. Dat deze zoo belangrijke schakel tus- schen de veilingen en de afnemers steeds niet alles wat aangevoerd wordt kan ver werken, ondanks de laag gestelde ophoud- prijzen, wordt wel bewezen door de vele doorgedraaide producten, waaraan ook de kasbloemen, o.m. de rozen en Amerikaan- sche anjelieren, evenmin ontkomen als de bloemen uit de vrije natuur. Wat de ver goeding der Sierteeltcentrale betreft, was het voor de kweekers weer een nieuwe te genvaller, dat in plaats van voorheen 80° thans 60°/o wordt uitbetaald voor doorge draaide bloemen, waarvan dan nog de vei- Ilngkosten moeten afgetrokken worden. Voor een Am. anjer wordt nu, mits goedgekeurd op kwaliteit, ongeveer cent en voor een roos ruim t/4 cent vergoed. Hoewel de kwee ker dus een zeer sobere vergoeding krijgt, is men overtuigd, dat het stellen van een zekeren prijs, waar beneden een product niet verkocht mag worden, toch zeker zijn goede zijde heeft; het algemeen prijsniveau kan hierdoor meer of minder gunstig wor den beïnvloed. Wat de opbrengsten van ver schillende bloemsoorten in de betere kwali teit betreft, kan geconstateerd worden, dat voor rozen veelal nog wel de beste prijzen, nb van 4—6'It cent is besteed, voor zoover het partijtjes waren, welke voor uitvoer in aanmerking kwamen. Van Am. anjelieren was een massaal aanbod, terwijl ook flinke hoeveelheden Jap. lelies, lathyrus, zonalen- bloemen enz. ter velling kwamen. De zinla's, dahlia's, bouvardia's. gladiolen enz. komen nu ook meer af, terwijl ook, zij het nog be perkt aanbod van chysanten, er op wijst, dat het seizoen van deze bloemsoorten weer is aangebroken. De chrysanten, mits van goede kwaliteit, gaven als nieuwigheden een be vredigende opbrengst. Het plumosus en an der snij groen werd tegen sobere prijzen ver handeld. Een 80-tal dames en heeren, leden van de coöp. „Samenwerking" alhier, heeft met een 3-tal autobussen van de fa. Maarse en Kroon den Int. Coöperatorendag be zocht, welke te Alkmaar was georganiseerd. Onder groote belangstelling is Zon dagmiddag door leden van „De Nieuwe Meer" op het water voor het clubhuis een pantomime ten beste gegeven, getiteld: „Het gestolen zeiljacht". Ér is om deze ver tooning, waarbij ten slotte alle medewer kenden te water geraakten/hartelijk ge lachen en veel genoten. gecostumeerde kinderzwemfeest, dat Zaterdag in „Het Oosterbad" zou wor den gehouden, is wegens minder gunstige weersomstandigheden uitgesteld tot Zater dagmiddag 24 Juli a.s. Klootwijk; Dirkje, d. van G Roubos en L. Bakker; Hendrikus Gerbrand, z. van D. J. Colijn en J. Eijk; Cornells Johannes, z, van W. Fl de Leeuw en J. M. de Krijger; Wil- helmina Cornelia Maria d. van B. v. d. Zwan en C. J. Braak; Theodoras, z. van J. J. Balk en C. J. Smit; Johanna Cornelia Maria, d. van Th. C. Suidgeest en A. M. v. d. Weiden; Ilse, d. van A Fielmich en Th. L. H. Leeman: Maria Hendrika, d. van J. J. Nijssen en M. D. van Bruggen. Ondertrouwd: Jan van Beusekom 32 jaar en Jannetje v. d. Eijkel 30 jaar; Cornelis G A. Kortenoeven 25 jaar en Antje de Rijk 22 jaar; Johannes P. van Leeuwen 29 jaar en Helena M. Zonneveld 23 jaar; Wil lebrordus J. Doeve 24 jaar en Hendrika van Raam 20 jaar; Cornelis P. P. Bisschop'27 jaar en Anna M. van Deijck 22 jaar: Cor nelis Bakker 29 jaar en Cornelia van der Blom 28 jaar; Reinder J. Bronkhorst 27 jaar en Catharina J. Claij 20 jaar. Gehuwd: Jacob Paans 25 jaar en Alber- tina G. M. Strijbosoh 22 jaar; Arie H. Bok horst 23 jaar en Grietje Weij 22 jaar. Overleden: Aaltje 5 dagen, d. van J. van Tol en A. van Iperen; Jan, 15 mnd., zoon van C. Joren en M. Berghoef. Loop der Bevolking. Gevestigd: Gtjsbert van Kersen, Eiken laan 38; Willem C. van Koperen, Nieuwe- meerdijk 311; Lammert Kraake, Lijnder- dijk 63; Otto Kwetters, Aal smeerder dijk 595; Petrus A. van dér Lans, Bennebroeker- weg 924; Jan M. Lüneburg, Esschenlaan 51; Christiaan H. Maas, IJweg 136; Sierk van der Meer, Leeuwerikstraat 48; Jean Luzac, IJweg 147; Jacobus J .F. van Mem-s, Plata nenlaan 16; Hendrik Molema, Lijnderdijk 227; Adrianus C. Leddy. Reigerstraat 54; Jan Muller, Sperwerstraat 6; Andries Neu- man, Eksterstraat. 19; Pieter L. Pauel, Pe likaanstraat 14; wed. H. H. Kerkhof, Peli kaanstraat 14. Vertrokken: Cornelis Hof mans. Mijdrecht A 329: Casper Wolffgramm, Ede, Prins Mauritskazeme: Hermanus H. Kreeften- berg, n Wierden. Rijssenscheweg WK. 80: Pieter Oomen, n. Nieuwer-Amstel, van Spaenstraat 6; Jobje Koper, n. Aalsmeer. Legmeerdijk 77; Johannes G. van Es, n. Lisse, Veldstraat 9; Joham Herfst, n. Am sterdam, Ruijsdaelstraat 15; Antonius de Bruin. n. Lisse, Molenstraat 9; Pieter B. Schelling, n. 's Gravenhage, Regentesse- laan 370; Teuntje Grebe, n. Aalsmeer, Oosteinderweg 30; Helena Korver, n. Enk huizen, Oudegracht 57; Pieter H. Tipker, n. Nieuwer-Amstel, De Surmontstraat 74: Jan van Maasdam, n. Voorschoten, Leid- schewec 101; Anna van Loon, n. Leiden Verl. Bloemistenlaan 46; Cornelis Koster, n. Haarlem, J. F Helmersstraat 22: Theo doras J W. van Lammeren, n. Bennebroek, Bijweglaan 12; Teunis Eland, n. Haarlem, Leliestraat 23a; Franciscus J. BrozT, naar Amsterdam, J. v. Lennepstraat 113, 3 hoog. der Fange te Zwanenburg voor f. 1195. perceel II. lood- en zinkwerk en sanitair: W. Wamsteker, te Hoofddorp voor f. 520. perceel III, schilder- en glaswerk: J. H. Rensink, te Hoofddorp voor f.251. In de plaats van den heer H. J. M. Nieuwenhuizen, is tot pastoor bij de R.K. Parochiekerk aan den Spieringweg te Vijf huizen alhier benoemd de heer H. W. van der Waarden, kapelaan te Amsterdam. Tweetal. De Kerkeraad der Chr. Ger. Gemeente te Nleuw-Vennep heeft in de bestaande vacature op het tweetal geplaatst de can- didaten E. da Marchie van Voorthuyzen, candidaat te Apeldoorn en H. Visser, can- aidaat te 's-Gravendeel. Over den kop geslagen. Op den Kruisweg nabij Hoofddorp raakte gistermiddag de bestuurder van een per sonen-auto, de 19-j. P. R. student, wo nende te Zeist, doordat de wielen slipten, de macht over het stuur kwijt, met het gevolg, dat de wagen door de afscheidings haag heenvloog en over den kop sloeg. In bewusteloozen toestand werd R„ die uit verschillende wonden bloedde, bij dr. N. in Hoofddorp gebracht, waar hij spoedig weer tot bewustzijn kwam en verbonden kon worden. Gelukkig kon worden geconsta teerd, dat hij geen inwendige ernstige kneuzingen had bekomen en zijn toestand naar omstandigheden bevredigend was. De zwaar beschadigde auto werd naar een ga rage gesleept. De politie was spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stellen. Feestavond Vrijz. Jongeren Club. De Vrijzinnige Jongeren Club in Haar lemmermeer, die zich in een steeds toene- menden bloei mag verheugen, hield in de Landbouw te Hoofddorp een goedgelaagde feestelijke bijeenkomst, waarin als spreker optrad de heer Mr. B. W. Stomps uit Heemstede. De zaal zag er met eenige versiering recht gezellig uit, terwijl de opkomst be vredigend was. De voorzitter, de heer Mr. J. E. Goudsmit, sprak een welkomstwoord, in 't bijzonder tot Mr. Stomps, den heer de Zeeuw, weth. dezer gemeente wien het welzijn van deze jonge vereeniging zeer het harte gaat, de leden van het Zwanenburg's Amateur-Re- HILLEGOM. Onhebbeijk telefoneeren. De politie heeft proces verbaal opgemaakt tegen een 16-jarigen jongen ter zake van baldadig telefoneeren en beleedigingen per telefoon. De iongen had de onhebbelijke gewoonte verschillende te'efoon-abonné's op te bellen, bestellingen aan winkeliers te doen, een hoogen toon aan te slaan en be. leedigende uitdrukkingen te gebruiken. De dader is ge'ukkig opgespoord Als iets dergelijks meer mocht voorkomen, houdt de politie zich aanbevolen voor mededee- lingen Het is zaak. vooral onmiddellijk te waarschuwen. Met een varken op reis! Het beroemde zware varken van bijna 1400 pond dat re'ëdi' groote belangstelling trok, gaat de Zilk beklaten. Twee inwoners van Haarlemmermeer hebben het plan met het dier de wereld in 'je trekken! Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje, D. van A. Bons en C. B. Dam Jozef Maria, Z. van A. C. Slobbe en W. M. Kaplteijn Elisabeth Theresia, D. van C. Weijers en H. Th. Bakker Cor nelis Johannes Eugène. Z. van C. Spierings en E. S. Ortwein Margaretha Maria Jo zef, D. van J. G. Stokman en C. M. War merdam Wilhelmina Gesina, D. van J. van El en W. J. Geitenbeek. Ondertrouwd: P A. Nawïjn en R. Brou wer J. J. Duinhoven en A. M. Brouwer A. Berkhout en M. A. G. Schleper. Getrouwd: A J. van Roode en G. M. Schrama J. Krauweel en P. J. Slagboom. Overleden: D. van der Wereld, Vr. 86 j., wed. G. van Beek. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. C. Berbee, Margrietenlaan 52 P. van de Boer. Hoofdstraat 80 J. G. de Graaf, Emmastraat 10 G J. van Kesteren, HaarLstraat 13 B. W. van der LaanDe Vries, Hoofdstraat 111 C. de Roode, Stationsweg 208 M. J. Weijer, v. d. Endelaan 1 H. J. Weijers, Leidsche- straat 100. Vertrokken: J F Braun, Zweden, Lin- köping, Park-Hotel P. J. Slagboom. Haarlem, Krelagestraat 34 rood G. M Schrama. Haarl.meer, Hilligommerdijk 319 M. de Ridder, Bennebroek, Kennemer- beekweg 5 L M. van Dreunen, Anna Paulowna, Breezand, Meerweg 39 D. Mooljeklnd, Noordwijkerhout, Zilkerduin- weg 73 L. Verbij, Amsterdam. Sloten, Sloterweg 1205 A. S. van der Zee, Oud- Gastel, Steenstraat B 20a. De vluchtheuvelpaal tusschen de van den Endelaan en de Mariastraa is door een auto omver gereden. De oaal brak bij den grond af. De auto was eenlgszins be schadigd De politie heeft proces verbaal opgemaakt. De R.K Harmonie „Crescendo" gaf bü vrij gunstig weer een concert in de muziektent bü den Stationsweg. De belang stelling was goed. De afd van den Ned. Chr. Vrouwen bond heeft een excursie gemaakt. De Kon. Zilverfabrlek te Voorschoten en het, Plane tarium in den Haag zijn bezocht. Gevonden: ceintuur, accu. dop van ra- diateur, dameshandschoen, groentekisten, nummerplaat L 34388 met. achterlicht; gymnastiekschoenen. Inlichtingen Bur. v. Politie. Gevonden: portemonnaie met inh. sleutel, stuk lint, gesloten brief, ceintuur. Inlichtingen bü de politie. leden van de plaatselüke afdeeling van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders. Ds. Fr. J. Broeyer sprak roerende woorden aan de geopende groeve en woorden van troost tot de weduwe. Aanbesteding. Door den architect D. Verloop alhier werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer IJ. Verdoes in het Waaigat. Inschrijvers waren: A. Haasnoot woon huis f. 5330, voor een serre erbij f. 190; L. de Best f. 5484, f. 120: A. T. Zwanen burg f. 5430, f. 290; G de Best f. 5490, f. 195; Gebr. Verloop f. 5576. f. 200; A. de Best f.5596. f.184; Jac. Parlevliet f.5757, f.203; G Haasnoot f.5836, f.280; W. en L. Guyt f.5878, f.225: Nic. J. van Duyven- bode f.5975, f.182; M. v. d. Plas f.5805, f. 225. De gunning is aangehouden. Heropening der „Katwijksche Oudheidskamer". De Ambachts-Teekenschool in de Voor straat zal, evenals het vorige jaar de Kat wijksche Oudheidskamer gedurende het badseizoen huisvesten. De zalen worden nu reeds in gereedheid gebracht, daar in den loop van de volgende week de Oudheids kamer heropend zal worden. Sedert de vorige expositie is de collectie met eenige mooie aanwinsten verrijkt. Stormloop van badgasten verwacht. Reeds meer dan 2100 badgasten staan in het badregister ingeschreven. Daar deze en de volgende week de vacanties op vele plaatsen beginnen, zal waarschijnlijk spoe dig wel een stormloop van badgasten plaats vinden. Ledenvergadering Konijnenfokkers- en Pluimvee-vereen. ,,Ko-Plu-Ko". Deze vergadering werd in Casa Cara ge houden; er was een goede opkomst. De voorzitter, de heer C. van Beelen opende. Er werden 4 nieuwe leden aangenomen, n.l. de heeren Jer. v. d. Boon, L. Parlevliet, C. Schoneveld en P. Varkevisser. De secr. de heer W. v. d. Bent las de notulen, waar na de ingekomen stukken in behandeling werden genomen. Hij bracht dan verslag uit van de algemeene vergadering van den Midden-Westelijken Bond van pluimvee- vereenigingen, welke op 16 Juni j.l. in Rot terdam gehouden werd. Tot tentoonstellingssecretaris-penningm.. voor de a.s. Nationale Tentoonstelling hier te houden werd benoemd de heer C. van Beelen. Er werd tevens een Commissie van bijstand benoemd, bestaande uit de heeren K. v. d. Visch. W, G. van Beelen, D. Ouwer- sloot. D. Lugthart, H. van Schie, Jac. Sehuitemaker en A. van Egmond. Tijdens de pauze had een verloting plaats van raspluimen en verschillende andere prijzen, die f. 7.66 opbracht voor het eere- prüsfonds. Na rondvraag sloot de voorzit ter deze goedgeslaagde vergadering onder dank voor de groote opkomst. Als Ge "AKKERTJES" in huis hebt, hebl Ge nooit„nare dagen". Al slaat Ge op met dat onbe haaglijke gevoel van een opko mende migraine, met hoofdpijn of andere klachten die voor vrouwen op gezette tijden echte dag-bedervers zijn, dan zal 'n "AKKERTJE" U dadelijk helpen. Volgens recept van Apotheker Dumont Metalen zok-etui met 3 stuks 20 cent. Glazen kokertje met 12sluks 52 cent. 4397 angez. Med.) val, dat plaats had gevonden, stelde voor een auto-botsing, waarbü 12 personen ge wond waren en been- en armbreuken of ontvellingen waren opgeloopen. Na het alarmsein waren de E. H. B. O.'ers spoedig aanwezig en werd met de demonstratie aangevangen. Een 12-tal jongens van de K. J. C. fungeerden als „verongelukten". De „ongelukkigen" werden na verbonden te zijn in het H. B. G. gebouw binnen gedra gen. Door den heer B L. Hooyer werden zü gecontroleerd waarbij bleek, dat de E. H. B. O.'ers 'oij een eventueel ongeluk uitstekende diensten kunnen bewijzen Er was veel pu bliek aanwezig. De politie zorgde voor af zetting van het terrein. Het was een leer zame demonstratie. Voor de zooveelste maal. KATWIJK AAN ZEE. Teraardebestelling van matroos L. v. d. Boon. Onder zeer groote belangstelling werd teraardebesteld het stoffelük over schot van den matroos L. v .d. Boon, die aan boord van de IJM. 283 plotseling onwel werd en spoedig daarna overleed. In het Diaconiegebouw werd een lükdienst ge houden, waarna de kist gedragen is door Ernstige aanrijding. Zaterdagmiddag had op den hoek Duin straatZuidstraat een ernstige aanrijding plaats. Per rijwiel reed het 13-j. zoontje van den heer van H. uit den Driepiassen- weg met den 10-j. jongen van A. op de stang voorop uit de Duinstraat toen uit de Zuidstraat richting Boulevard de schel- penkar met paard bespannen en bestuurd door van R. kwam. De fiets reed het paard aan. Dit begon te steigeren en de fiets met de twee jongens kwam er onder terecht. Het jongetje van A. kwam er met een hoofdwonde goed af. Het jongetje van H. bekwam een schedelfractuur. Dr. Lodder veileende de eerste geneeskundige bijstand en achtte overbrenging naar het Zieken huis noodzakelijk. Per ziekenatito werd van H. er heen vervoerd. Proeftocht met de Reddingboot. Zaterdagmiddag om half 5 had een proef tocht plaats met de reddingboot der N. Z. H. R. Mij. onder leiding van den schipper C. Jonker. Daar er nogal branding stond, bestond er veel belangstelling, ook van de oadgasten Bij de Watering kwam ongeveer een uur later de boot weer aan het strand De tocht werd meegemaakt door den heer W. Taat.. pl. vertegenwoordiger van de N. Z. H R MÜ- De politie onder leiding van den brigadier-majoor P Ruwhof zorgde voor de afzetting op het strand. De leerlingen S. Timmermans en W. den Duik van de Ulo-school, hoofd de heer F. w A Eikerbout. slaagden voor 't Mulo diploma A. Onze plaatsgenoot Hans Verloop is be vorderd tot de 4de of laatste klas van de M.T.S. te Haarlem. De leerling A Verhoog van de UX.O.- school alhier, hoofd de heer F W. A. Ei kerbout, is geslaagd voor Mulo-diploma A. Zuster G. Pieters alhier is te Rotter dam geslaagd voor het diploma van „enquêtrlce" voor de bestrijding der T.B.C. Door de Gebrs. Ouwehand uit de Zuidstraat is aan het gemeentebestuur een verzoek gericht tot oprichten van een schelpmalerü en kalk met grintfabriek te vestigen op het terrein van den heer L. Krayt bü de Zanderijvaart. KATWIJK AAN DEN RIJN. Onze wijkverpleegster, zuster Pieters, slaagde te Rotterdam voor het examen tot het verkrügen van het diploma enquétrice in de T.B.C.-bestrijding. LISSE. Tragisch. 't Is thans voor de zooveelste maal, dat de lichtpaal op de vluchtheuvel aan de Vuurst. omver werd gereden, een reden te meer voor de betrokken autoriteiten om dit verkeersobstakel ten spoedigste op Ic rui men of een betere vluchtheuvel in het midden van den weg aan te brengen. Nu was het weer een vrachtauto, welke in volle vaart op het laatste oogenblik nog de lichtpaal ondersteboven reed en door den schok het trottoir opvloog en het hekwerk voor den tuin van den gemeentesecretaris vernielde, alsmede het overgebleven stuk hekwerk voor de boerderü van wed. v. d. Salm medenam. dat nog was overgebleven van het laatste auto-ongeval dat eenige weken geleden plaats vond. De lange reeks van ongelukken, die op dit punt plaats vonden zal nog door vele ongevallen aan gevuld worden, indien daar niet zeer spoe dig een grondige verbetering wordt aan gebracht. Het is daar voor de tramreizigers en voor het verkeer in het algemeen le- vensgevaarüjk. Door slaap overmand? Alhier had een auto-ongeval plaats bij de Beekbrug doordat de chauffeur waar schijnlijk door slaap overmand is geweest. Een trailer uit de richting Haarlem naderde de Beekbrug. De chauffeur lette niet bij tijds oo een daar gestationneerde auto. Op het laatste oogenblik wist hij de auto nog te ontwijken. Hij haalde geheel links uit, doch lette niet op het verkeer dat van de richting Sassenheim naderde. De auto uit de richting Sassenheim moest de tram baan op en kon daardoor voorkomen dat de auto's op elkaar vlogen waardoor zeker de auto door de groote trailer versplinterd zou zijn. De auto werd nu aan de linker zijde geraakt, doch de materieele schade viel betrekkelijk mee. Gevonden: 2 sleuteltjes, beige kin dermuts, bril, grijze regenjas, lipssleutel, poes. portemonnaie met inhoud. Inlichtin gen bij de politie. Van de leerlingen der Geref. school slaagden voor het Mulo-diploma G. de Jong Z.zn. en mej. C. v. d. Spruit. Voor het Mulo-diploma slaagde te Den Haag onze plaatsgenoot R. Segers J. Fzn. Een tweejarig kind van den landbouwer D.< alhier werd vermist, Toen men aan het zoeken ging. vond men de kleine verdron ken in een sloot achter de boerderü. Buitenoefening E. H. B. O. Zaterdagavond werd door de afd. Lisse van de E. H. B. O wederom een buitenoefe ning gehouden. Werd dit anders gedaan op een terrein, deze keer werd de oefening ge houden op den openbaren weg, n.l. op het H.B.G.-plein. De oefening stond onder lei ding van den heer P. C, Storm. Het onge- NOORDWIJKERHOUT. Raadsagenda. De Raad komt hedenavond te 7 uur byeen. 1. Ingekomen stukken; 2. Voorstel tot B. en W. tot verhuring van het vlsch- recht in de Maandagsche Watering; 3. Schrijven van Ged. Staten van Zuid-Hol land ter zake van de behandeling van de beroepen, ingesteld tegen de besluiten van den Raad, d.d. 17 Maart 1937, waarbij de woningen Harde Pad 12 tot en met 20, Zeestraat 29 tot en met 37, Dorpsstraat 39 en 41, Harde Pad 2, 4 en 6 en Schoolstraat 27 t./m. 33 onbewoonbaar werden ver klaard en aanwijzing van een gemachtigde die namens den Raad ter zitting van Ged. Staten het woord kan voeren; 4. Vaststel ling kohier wegenbelasting 1937; 5. Vast stelling kohier rioolbelasting 1937; 6 Vast stelling kohier baatbelasting, electricitets- belastng Heerenweg c.a. 1937. Aan een zoon der St. Victor-parochie, alhier, den heer P. de Groot, zal Dinsdag a s. in de Kapel van het philosophisch Se- minairie te Warmond de H. Kruinschering worden toegediend door den bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers. Het parochiaal kerkhof van St. Victor wordt geheel gerestaureerd. Het Priester- graf en het Zustergraf zijn al bijna klaar. Monumenten welke in vervallen toestand verkeeren. worden alle geheel opgeruimd en door nieuwe vervangen. De eerste bedevaart naar „Ht-iloo" door den R.K. Middenstand, is vastgesteld op Zondag 18 Juli a.s. De bedevaartgan gers zullen de reis per autobus maken.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 13