LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 12 Juli 1937 De polo-competitie 2e klasse ATHLETIEK. Zweden wint met 8149 punten van Nederland. Slechts de 100 en de 200 Meter door Nederland gewonnen. Nieuw Nederlandsch record van Petit op de 3000 meter. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Stadion te Stockholm werd gister avond een landenwedstrijd georganiseerd tusschen de Zweedsche en de Nederlandsche atheltiekploeg. welke door Zweden met groot verschil. 8149 punten, gewonnen werd. Alleen de nummers 100 en 200 meter hardloopen leverden overwinningen voor onze landgenooten op. Ondanks het feit van de groote meer derheid van Zweden zijn er nog twee Nederlandsche records verbeterd, waar bij vooral de prestatie van Petit buiten gewoon fraai mag worden genoemd. Hij bracht het Nederlandsch record op dc 3000 meter op 8 min. 39,6 sec. terwijl het oude record eveneens op zijn naam stond met een tijd van 8 min. 48 sec., gevestigd tijdens den laatsten landen wedstrijd tegen Oostenrijk te Weenen. En De Ruyter bracht zijn eigen Neder landsch record op de 1500 meter van 4 min., 4 sec., gevestigd bij den landen wedstrijd te Boedapest tegen Hongarije, terug tot 4 min. 2,6 sec. De uitslagen luidden: 100 Meter: 1. van Beveren, 10.9 sec.: 2. Sandstroem. 11 sec., 3. Boersma, 11.1 sec.: 4. Lindgren 11.1 sec Kogelstooten1. Bergh, 15.35 M., 2. Fern- stroem. 14.68 M.. 3. Houtzager. 13.95 M., 4. Lamoree, 12.43 M. Hoogspringen: 1. Pesson, 1.93 M., 2. Lund- kyist, 1.90 M., 3. Spanjerdt, 1.85 M., 4. Bras ser, 1.80 M. 3000 Meter: 1. Jansson 8 min. 32,8 sec.. 2. Larsson 8 min. 37 sec.. 3. Petit 8 min. 39,6 s. (nieuw Nederl. record), 4. Jan Zeegers 9 m. .7 sec. 400 Meter: 1. Danielsson 49 sec., 2. Baum- garten 49,2 sec., 3. Stroemberg 49,4 sec., 4. Wernink 51,4 sec. Speerwerpen: 1. Attervall 69,33 M., 2. Teg- stedt 61.97 M 3. Lutkeveld 58.09 M., 4. van de Poll 54.86 M. 200 Meter: 1. van Beveren 21,8 sec., 2. Boersma 22 sec., 3. Sandstroem 22,2 sec., 4. Stenkvist 22,9 sec. 110 Meter horden: 1. Lindman 14,7 sec.. 2. Brasser 15,3 sec., 3. Nilsson 15,4 sec., 4. Kaan 15,6 sec. Polsstokhoogspringen: 1. Lindblad 4 M., 2. Bexell 3.90 M., 3. Lamoree 3.50 M., 4. Lutkeveld 2.80 M. 800 Meter: 1. Andersson 1 min. 53,7 sec., 2. Bouman 1 min. 55,9 sec., 3. Bruce 1 min. 56 sec.. 4. Zaal 2 min. 0,9 sec. Discuswerpen: 1. Hedvall 48,23 M., 2. Bergh 48,21 M., 3. Brasser 42.56 M., 4. van Dijk 36.65 M. 1500 Meter: 1. Jonsson 3 min. 51,4 sec., 2. Nilsson 3 min. 55,6 sec., 3. De Ruyter 4 min. 2,6 sec. (nieuw Nederlandsch record), 4. Jan Zeegers 4 min. 23.8 sec. Zweedsche estafette: 1. Zweden 1 min. 56,4 sec.; 2. Nederland 1 min. 59,4 sec. Marathon-loop te Rotterdam. De Belg Meskens winnaar. Groeneweg tweede Gisteren zijn op het Nenijto-terrein athletiekwedstrijden gehouden, georgani seerd door Pro Patria. In samenwerking met deze vereenlging werd voorts de Ma rathon-loop van ,.Het Leven" gehouden, welke een internationaal tintje had ge kregen door de deelneming op invitatie van de bekende Belgen Nevens en Meskens. De twintig deelnemers aan den Marathon over 42.200 M. startten om even voor één uur. De route ging eerst door Blijdorp, naar den Kralingschen Plas en verder naar Nieuwerkerk a. d. IJssel. Even voorbij dit dorp was het keerpunt. De terugweg was ongeveer eender en eindigde met een an derhalve baan op het Nenijtoterrein. Bij de start wisten de twee Belgen al gauw een flinken voorsprong te nemen. Dan volgden Groeneweg en Walbeek. Nadat 11.350 meter waren geloopen had den de Belgen nog steeds flink de leiding en 3 min. na hen kwamen Walbeek en Groeneweg. dan Poelgeest en Rooyakkers. Hierop volgde een groot peleton. Bij het keerpunt bij Nieuwerkerk was 23.725 meter afgelegd. Hier passeerde als eerste Meskens. die een voorsprong van 110 meter op nummer twee. Nevens, had Direct achter den Belg kwam Groeneweg, die bijzonder goed liep en vooral na het verlaten van de stad. flink naar voren was gekomen. Het was bij het keerpunt al te voorzien, dat Groeneweg op de tweede plaats zou komen. Dit geschiedde ook in derdaad, kort na het keerpunt en nadien heeft Groeneweg deze plaats weten te behouden. Op den terugweg kwam in de volgorde aan den kop geen verandering meer. Tes- sers wist zich naar de vierde plaats op te werken. Om even halfvier kwam de winnaar het terrein oploopen. De Belg Meskens liep nog zeer fit en maakte een tijd van 2 uur 44 min. 14 sec. Van de athletiekwedstrijden vermelden wij. dat het nummer 100 meter hardloopen dames klasse C werd gewonnen door mej. B. de Vos (Alphiai ir. den tijd van 13,9 sec. Het verloop van de waterpolocompe titie 2e klasse is dit jaar, wat de ploe gen uit Leiden en Oegstgeest aangaat, uitermate spannend, vooral omdat het degradatie-gevaar dreigt. S.V.H., R.Z.C. en G.Z.C. vormen hier de bovenste helft, terwijl L.Z.C., De Zijl en Poelmeer teruggedrongen zijn naar het hoekje waar de slagen vallen. De stand, bijgewerkt tot en met gis teren, luidt voor dit drietal momenteel als volgt L. Z. C. 6 2 1 3 5—18 5 De Zijl 6 1—5 12—30 2 Poelmeer 7 2 5 5—19 2 L.Z.C. speelde gistermiddag uit tegen R.Z.C., waarvan zij hier ter stede met 9—0 verloor. Onze stadgenooten, bij wie Van Helvert vervangen was door den oudsten Overdevest. speelden nu een goede par'ij en wisten tot rust de score zelfs blank te houden. Met een mooi schot van dichtbij nam R.Z.C. na de pauze de leiding, maar Van der Reyden maakte weldra gelijk en L.Z.C. legde zidh toen op verdedigen toe. Reeds dacht men aan een draw toen R.Z.C. nog juist voor het einde ten twee den male te scoren wist, waardoor zij met 21 won. Morgenavond speelt De Zijl I alhier haar zevenden wedstrijd voor de competitie tegen G.Z.C. I (Gouda). De Zijl komt uit als volgt: Doel; C. Rameau; achter: K. Kraaien- brink, J. Key en H. Blansjaar; voor: D. Kraaienbrüik, P. Lut en W Geeve. Deze wedstrijd biedt De Zijl de mogelijk heid tot verbetering der gevaarlijke positie mits men zich geeft voor de volle honderd procent en de Leidenaar de noodige rust in hun spel weten te brengen. De eerste ontmoeting te Gouda tusschen beide ploegen leverde een 54 nederlaag voor de Zijl op. Verder moeten deze week nog te Haarlem worden gespeeld de volgende competitie wedstrijden: Morgen: H.V.GB. UI—De Zijl II Woensdag: D.WJR. II(De Zijl II. ting. Ook de zweminrichting bestaat 10 jaar, terwijl de heer Wiedijk 10 jaar zwem meester is. Namens H.Z.V. bood de voor zitter den heer Wiedijk een polshorloge aan uit dankbaarheid voor de aangename samenwerking. In zijn woord van dank deelde de zwem meester mede dat hij in deze 10 jaren 1000 menschen heeft leeren zwemmen, en dat 600 gewone diploma's benevens 300 diplo ma's aan zeer goed geoefende zwemmers zijn uitgereikt. Hij en de voorzitter hoop ten dat het aantal zwemmers en het aan tal leden nog sterk zullen stijgen. Met de aanwinst van twee kleuter-leden bereikte H.Z.V. thans de 100 leden. De 5 maal 50 M. estafette zwemmen voor Hillegomsche sportvereeniglngen dames ls gewonnen door de Zwaluwen; Jahn werd nr. 2. In de estafette heeren 5 maal 50 M. plaatsten zich de Trekkers der C B S. nr. 1, de Zwaluwen nr. 2 en Jahn nr. 3. H.Z.V. zwom buiten mededinging en had den koristen tijd met 2.54 2/5 minuut. Het schoonspringen is gedemonstreerd door drie dames en een heer, dit nummer had veel bijval. Komisch was het. koekhappen voor damesleden van H.Z.V. en spannend het boegsprletloopen voor heerenleden van H.Z.V. Het zwemfeest is besloten met waterpolo- wedstrijden van H.Z.V.-adsp. tegen Haar- lem-adsp. H.Z.V.-dames tegen D.W.R.- dames en H.Z.V. I—H.V.GB. De uitslag was: H.Z.V.-adsp.Haarlem-adsp. 22; H.Z.V SWIFT. Sprintwedstrijd. Alleen B-klassers waren gisteren aan den start voor den sprintwedstrijd over 500 me ter. Een 40 K.M. sprintwedstrijd die na den sprintwedstrijd zou worden verreden moest wegens regen worden afgelast.. De leiders van deze competitie lieten ver stek gaan, hetgeen nu juist niet direct sportlef genoemd kan worden. Er werd in sommige ritten aardig strijd geleverd. Vooral ln die tusschen N. de Bruijn en Th. Holst, welke eerstgenoemde na 2 maal aangevallen te hebben met banddikte won. De strijd tusschen W. LeuvenA. J. Zaagman was weer van een ander gehalte. Zaagman liep direct hard weg en slaagde er ln met banddikte te zegevieren. Th. Stavleu reed zijn beste sprint tegen Holst, hij wist deze wel niet te winnen, doch Holst moest toch alle zeilen bijzetten hem van het lijf te houden. Een kwart wiel was het waarmee Holst zegevierde. N. de Romijn is ongeslagen uit den strijd gekomen en gaat r.u met 8 punten aan den kop van de competitie. Th. Holst zagen wij voor het eerst rijden. Er zit voldoende vechtlust in dezen jeugdigen renner, zoodat wij hem nog menigmaal een overwinning zullen zien behalen. Slechts 1 rit verloor hij. W. Leuven, Th. Stafleu en A. J. Zaagman moesten ieder met 7 punten uitmaken, wie derde, vierde en vijfde was VV. Leuven toon de tot iets goeds in staat te zijn. Hij pas seerde het eerst de streep met een flinken voorsprong op zijn concurrenten. Stafleu en Zaagman werden resp. 4de en 5de. Laatst genoemde rijdt nog maar zeer kort, zoodat wij van hem nog maar zeer weinig kunnen zeggen. Bedriegen de voorteekenen ons niet, dan gelooven wij wel dat hij het zijn club- genooten nog vrij lastig zal maken. GOUDSCHE ZEVENTALDE ZIJL. De Sportcommlssie heeft besloten te be- Het lid van de Zwem- en Poloclub „Bos- glnnen met as. Woensdag wederom regel- koop" H Groese, is gekozen ln het Goudsche 1 matig een^trainlngsrlt te houden. De stalt damesD.W.R -dames H.V.G.B.-comb. 2—1. 0—6; H.Z.V. I— WATERPOLO. In de finale werden zij met gering ver schil 5 en 6 met 11.8 en 11.9. De juniores- estafette-ploeg Pont, Slot. Fuchs en Nota werd 2e in de serie met 48.2 sec. en 4 ln de finale met 47.8 sec. Otto Kronig plaatste zich eerste bij het kogelstooten met 12.52 meter voor den be kenden P.S.V.er Kamerbeek. J. Nota werd 2e in de serie 100 Meter en 5 in de finale (11.7 sec.). In de 800 meter had Visser in de finale tot op 700 meter de leiding. Deze race werd ten slotte gewonnen doo: Bühr- mann, terwijl J. Duyn en A. Visser resp. 4 en 6 werden (2.10.4 en 2.10.7). ZWEMMEN. RIE VAN VEEN SLAAT WILLY DEN OUDEN. Zaterdag zijn in 't zwembad La Tourelle te Parijs de internationale zwemwedstrij den van de Paxijsche dameszwemclub „Les Mouettes" gehouden, waaraan van Ne derlandsche zijde een ploeg zwemsters van de R.D. Z. deelneemt. Onze landgenooten wisten steeds op de nummers, waarop zij uitkwamen, de eerste plaatsen te bezetten. Op de 100 meter borstcrawl, het nummer van Willy den Ouden, moest zij een feilen strijd leveren tegen haar clubgenoot Rie van Veen. Het jonge zwemstertje slaagde erin haar be roemde rivale te verslaan. Met 0,4 sec. verschil tikte zij in den tijd van 1 min. 9.8 sec. als eerste aan. Annie Timmermans werd derde met flin ken achterstand op de beide andere zwem sters in 1 min. 16 sec. Ook op de 100 meter rugslag wist Willy den Ouden de eerste plaats niet te bezetten. De eveneens nog jonge Ita Mol maakte hier den niet fraaien tijd van 1 min. 25,8 sec Willy werd weer tweede met precies een seconde achterstand. NATIONALE WEDSTRIJDEN TE SCHIEDAM. Jopie Stroomberg wint van Jopie Waalberg. Gisteren zijn ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Schiedamsche Zwemclub te Schiedam nationale wedstrij den gehouden, die als groote verrassing een overwinning van Jopie Stroomberg op de wereldrecordhoudster Jopie Waalberg hebben gebracht. Met 1 3/5 sec. voorsprong tikte de Y- zwemster als eerste op de 200 meter school slag aan ln een tijd van 3 min. 2 4/5 sec. De overige wedstrijden hadden een nor maal verloop. NATIONLE B- EN JUNIORES- KAMPIOENSCHAFPEN. O. Kronig Nederlandsch B-kampioen. Deze kampioenschappen vonden gisteren op een zware sintelbaan en onder slechte weersomstandigheden te Utrecht plaats. Op de 100 Meter Juniores plaatsten W. Nota en P. Pont zich met resp. 11.9 en 12 ln de demi-finale en finale. DEANE WINT DEN SCHELDEBEKER. Zaterdag ls te Vlissingen bij minder gunstig weer en een vrij zware zee voor de zevende maal de internationale zwem wedstrijd om den Scheldebeker gehouden over een afstand van ongeveer 5 K.M. De uitslag was: 1. C. T. Deane, Londen, tijd 1 uur 11 min. 43 sec. 2. J. Stender (Dolfijn), 1 uur 18 min. 42 sec. 3. J. Guilini, Brugge, 1 uur 23 min. 20 sec. 4. Mej. J. Kastoin (H.D.Z.), 1 uur 24 min. 9 sec., winnares van den zilveren schaal. ZWEMFEEST VAN H.Z.V. (HILLEGOM). De Hillegomsche Sportvereeniging H.Z.V. heeft Zaterdag haar 10 jarig bestaan ge vierd in de Gemeente-Zweminrichting. Er was vrij veel belangstelling toen de voor zitter de heer Brauckmann het openings woord sprak tot de aanwezigen, onder wie opgemerkt werden burgemeester van Nispen en Wethouder Klaver, voorzitter der raadscommissie voor de zwemlnrich- Kringzevental dat op Zaterdag 17 dezer bij de in het zwembad .Elfhoeven" te Reeu- wijk te houden wedstrijden om de kam pioenschappen van den Zwemkring Gouda een match speelt tegen De Zijl I uit Leiden. WIELRENNEN. De ronde van Frankrijk. Albert van Schendel gewond en uitgevallen. zal om 7.15 uur plaats hebben. WILDSCHUT WINT TE RIJSWIJK. Voor de door Hollandia op de Rijswijk- sche wielerbaan gehouden wedstrijden ach ter kleine motoren bestond groote belang stelling. De resultaten waren: 2 x 15 k.m. achter kleine motoren: le rit: 1. Leijsse (gangmaker Booti 16 min. 2 sec., 2. Wildschut (Groen) op 300 M„ 3. v. d. Meer (Berkhout) op 1 ronde 295 m., 4. Hol- j lander (Veldhuysen) op 3 ronden 200 m. Vervaecke wint de tiende etappe. 2e rit: 1. Wildschut (Boot) 15 min. 5 sec., 2. Leijsse (Groen) op 1 ronde 180 m„ 3. v. p. id- Meer iVeldhuysen) op 2 rond., 4. Hollan- De 31ste ronde van Frankrijk heeft def (Berkhout) op 3 ronden 30o m Totaal voor Nederland wel een bijzonder on- 11 wildschut 3 pnt. (afgelegd 29.700 M.), 2. gelukkig verloop. Moesten Piet van Nek, jLeijsse 3 pnt. (afgelegd 29.420 M.), 3. v. d. Van der Ruit, Braspenning en Mid delkamp reeds eerder opgeven, in dc tiende etappe, welke gisteren vaji Digne naar Nice ging, is Albert van Schendel tusschen Menton en Monte Carlo ge vallen. Hij was in het dorpje Sostrelles als tweede gesignaleerd, doch bij de afdaling naar Monte Carlo maakte hij plotseling een buiteling, met het gevolg Meer 6 pnt., 4. Hollander 8 pnt. HollandiaSpartaan. Sprint: 1. Buchly (S.), 2. van Rossum <S.), 3. Duyn (H.), 4. Beukers (H Achtervolging: 1. Spartaan (Hoogland- A. van Rossum-van Rijn) 5 min. 22 sec., 2. Hollandia (Grimme-van Es-Meijer) 5 min. 23.4 sec. Totaal: 1. Spartaan 2 pnt., 2. Hol landia 4 pnt. 10 K.M. juniores: 1. Juffermans, 2. Jan sen, 3. Schuurman, 4. Blokpoel. Sprintmatch: 1. tïoogland 3 pnt., 2. dat hij zijn hand--dusdanig verwondde, Korüng 3 piit. (na overrijden), 3. Snabel 6 dat hij enkele minuten bewusteloos bleef liggen en per auto verder moest worden vervoerd. ;Een nader onderzoek zal moeten uitwijzen of hij een vinger gebroken heeft, in het ziekenhuis te Monte Carlo werd hem een noodver band omgedaan en vervolgens werd hij met een auto naar Nice gebracht. Ook hij heeft den strijd dus moeten staken, zoodat zijn broer, Anton van Schendel, de eenige renner is, die ons land nog in de Ronde van Frankrijk vertegen woordigt. Twee gele truien. Degenen, die langs den weg stonden ge schaard, tusschen Digne en Nice, hebben wel even verwonderd gekeken, toen zij twee renners met een gele trui zagen pas- seeren. Wat was er n.l. gebeurd? Men her innert zich, dat Vicini, de Italiaansche in dividueel, een minuut straf had gekregen en dat hij daardoor Vrijdagavond te Digne niet als eerste in het algemeen klassement kon worden opgenomen. Sylver Maes kwam bovenaan te staan. Deze beslissing viel echter niet direct na afloop van de etappe BrianconDigne, zoodat Vicini eerst later er van in kennis moest worden gesteld. pnt., 4. van Rijn 8 pnt., 5. Kamerman 10 p. CRICKET. Nederlandsche Cricketbond. Uitslagen van gisteren. le klasse: V.V.V.—H.C.C. II: gewonnen door V.V.V. met 47 runs op de eerste in nings; H.D.V.S.—Haarlem: gewonnen door Haarlem met 9 runs en 6 wickets op de eerste innings; H.C.C. IV.O.C.: gewonnen door V.O.C. met 37 runs op de eerste in nings; R. en W.V.R.A.: gewonnen door V.R.A. met 66 runs en 4 wickets op de eer ste innings. 2e klasse B: V.C.C.—Ajax: gewonnen door Ajax met 5 wickets; V.U.C.A.S.V.: gewon nen door A.S.V. met 74 runs op de eerste innings; H.D.V.S. II—V.O.C. II: gewonnen door H.D.V.S. I met 55 runs op de eerste innings. 3e klasse B: A.C.—L.C.C.gewonnen door L.C.C. met Innings en 49 runs; H.C.C. V— H.B.S. III: gewonnen door H.B.S. III met 83 runs op de eerste innings; N.LC.C.— Sparta II: gewonnen door N .L.C.C. met inning en 44 runs; LeonidasH.D.V.S. III: dat niet hij, doch Maes drager van de gele gewonnen door Leonidas met 3 runs; A.S.V. trui was geworden. Om nu eventueele moei- n_Excelsior III: gewonnen door A.S.V. II lijkheden le voorkomen, nam men 't wijze i met 19 runs op de eerste Innings, besluit in de tiende etappe ook Vicini met een geie trui te laten rijden. De etappe naar Nice werd op een speciale Overzicht wijze gereden. Eerst ging het direct naar l de Riviera, 156 K.M. van Digne verwijderd. Er schijnt bij de Haagsche iets niet in maar van Nice uit moest nog de Col de orde te zijn. Twee nederlagen op een dag Braus ter hoogte van 1000 meter beklom- is in jaren niet gebeurd. Dat H.C.C. I men worden. En ook de moeilijke Turbie slechts 181 stelde tegenover 218 voor 9 van vlak voor Nice moest worden genomen. V.O.C. is niet zoo'n groote verrassing als de Van Digne naar Nice lag het peleton vrij- nederlaag van H.C.C. II (87) tegen V.V.V. wel voortdurend bij elkaar, doch op weg. (134). naar de Braus vielen de eerste slachtoffers Intusschen blijft V.R.A. het pad naar het leeds. Niet allen konden het tempo, door kampioenschap bewandelen. R. en W zat Vervaecke en Puppo aangegeven, bijhouden dank zij Klink (722) voor slechts 70 aan Vier renners bereikten tegelijkertijd den den kant en V.R.A. maakte daarna 136 voor top van den Braus. 6. Een verrassing was de overwinning van Bij de afdaling toonde Bartali zijn durf. Haarlem (117 voor 4) op H.D.V.S. (108). door 30 seconden uit te loopen, maar hij j Voor de lagere klassen verwijzen wij naar werd weer ingehaald en op de Col de Cas- den uitslag. Nog iets over de verrichtin- ttllon kwamen 7 renners tezamen aan. gen van de Leidsche elftallen. Het was een Hier had Anton van Schendel groote pech goede dag, want zoowel Ajax als L.C.C. met zijn fiets, waardoor hij verscheidene wonnen, minuten verloor en een achterstand ver- kreeg, welke hij niet meer kon inhalen. zoo heeft Ajax dan voor de tweede maal Vervaecke nam de bochten schitterend, in in dit seizoen het zoet der overwinning mo- razende vaart, zonder haast te remmen. gen smaken, maar erg overtuigend is het Zoo nam hij een voorsprong, welke niet j nlet geweest en het heeft er een paar ma meer kon worden ingehaald. Alleen be- Ten naar uitgezien, dat het toch weer op reikte hij de finish te Nice in den tijd van 'een nederlaag zou uitdraaien. Het was in 8 uur 29 min. Voorburg trouwens heelemaal geen prettige De uitslag der tiende etappe was: Digne- wedstrijd. Er werd slechts van een zijde N!ce-Col de Braus-Nice 251 K M.: 1. Ver- gebowld op een pitch, welke levensgevaarlijk vaecke (België) 8 uur 29 minuten 19 sec.: was Een paar toeschouwers waren wat al te 2. Puppo (Frankrijk) individueel, 8 uur 29 rumoerig en toegegeven, dat enkele beslis- gooien was soms wat onbesuisd, wat rung kostte. Ajax heeft voor het verlies van min der wickets meer runs gemaakt en derhalve zou men kunnen eoncludeeren. dat Ajax beter batte dan V.C.C., hetgeen zeker niet het geval was. De verdediging van Ajax maakte een zeer zwakken indruk en met angst en vreeze werd het V.C.C.-totaal bij een gezwengeld. Dit zwakke batten klemt te meer, omdat de Voorburgsche bowlerij niet erg veel om het lijf had. Alleen Kave laars maakte een uitzondering. Men zie verder het verslag. De Leidsche heeft in de prettige omge ving van het A.C.-veld onze verwachtingen niet beschaamd. Haar eigen innings bracht 146 op en vijf Leidsche batsmen kwamen in de dubbele cijfers. In het wedstrijdverslag vindt men de namen, maar wij mogen wel weer eens speciaal noemen den L.C.C.- sklpper, want Metsch was met 57 weer topscorer en het scheelde maar heel wei nig, af hij had opnieuw zijn bat door de innings gedragen. L.C.C behaalde een Inningsoverwinning, De gastheeren werden n.l. voor 51 en 46 aan den kant gezet en het behoeft geen betoog, dat het met de bow lerij uitstekend lukte. In de tweede innings ging het meer tegen den tijd dan tegen de runs. Maar het lukte en de Leidsche staat er nu uitstekend voor. Wij willen nog even wijzen op den zeer spannenden kamp. welken de jongeren van Ajax en L.C.C. hebben gespeeld. Daarin schuilt cricket-propaganda. AJAX WINT VAN V.C.C. Met vijf wickets. Dozy, die den opgooi had gewonnen, stuurde V.C.C. het eerst naar de mat en reeds in de eerste over van Van Oudgaar- den sneuvelde het openlngspaar en het derde wicket was neer voor een totaal van 5. Daarna kwam er even een inzinking in de Leidsche bowlerij, waarvan Mouton ge bruik maakte om 13 runs te scoren. Hij was de eenige, die ln de dubbele cijfers kwam, want na 22 voor 4 vielen de wickets weer regelmatig en voor een totaal van 47 kwam er een einde aan de V.C.C.-innings. Van Oudgaarden had uitstekend gebowld en negen wickets genomen voor drie runs per stuk, Versteeg 111. Het heeft Ajax moeite genoeg gekost, dit totaal te passeeren. Bij een stand 32 voor 6 scheen het zelfs een debacle te zullen worden. Dozy met 10 en Van Oudgaarden met 12 brachten wat hoopvoller perspectie ven en tenslotte zorgde Den Holder (5) er voor, dat het Ajax-totaal 57 werd. Kave laars 514, Wils 35 en Bouman 127. V.C.C. ging het natuurlijk nog eens pro- beeren en bracht het nu tot 52, voorname lijk dank zij van Tuyl (25). In het begin had Verburg (422) vrij regelmatig de Voorburgsche wickets opgeruimd, daarna was het C. Wenting (43), die zorgde voor een laag totaal der gastheeren. Van Oud gaarden 118. Versteeg 3, Janssen 5, Zwanenburg 0. Het werd weer knijpen of Ajax de runs zou maken. Maar de „skipper" hield stand en toen Dozy voor een harde 33 l.b.w. werd gegeven, had Ajax het V.C.C.-totaal ge passeerd voor het verlies van vijf wickets. Kavelaars 315, Wils 1—13, G. van Thuyl 1—6, ALOYSIUS COLLEGE—L.C.C. L.C.C. wint met innings. In een wedstrijd, die bijna den vollen speeltijd vergde, is het L.C.C, gelukt met innings dezen wedstrijd te winnen waar door zij tlhans de leiding in haar afdeeling heeft. L.C.C, trekt het eerst naar de wickets waar Metsch en Hopp hui: geluk gaan be proeven. Voor Hopp is het slechts van korten duur want voor 1 wordt hij door Bakker gebowled. T. Kantebeen 12 en A. van Es 11, steunen Metsch, die er weer goed het oog in heeft, uitstekend en als dan ook Laman, die na een lange afwezig heid zijn heroptreden met een 10-tal runs vierde, is verdwenen, Oh. van Goor voor 2 runs wordt gevangen, passeert Metsch ln gezelschap van F. van Es de 100 runs, waarna voor de lunch gestopt wordt. F. van Es scoort tenslotte 13 runs alvorens hij door Bakker wordt gebowled en als dan ook Metsch het veld moet ruimen heeft hij 57 runs achter zijn naam. Van de staart roert Jongerheld met 19 zich geducht en met een 15-tal extra's sluit de innings op 146. P. Bakker had van de Hagenaars het best gebowled 538 in 30 overs, Couturier 343, van Wijk 1—25, L. Bakker 1—15. Het totaal der le innings der A.C. be droeg slechts 45 runs. Hiervan hadden P. Bakker 14 en B. Bakker 12 dubb. cijfers. De Leidsche bowlers, die door uitstekend veldwerk werden gesteund, niet minder dan 10 vangen werden over de beide in nings genoteerd, konden mooie cijfers boeken. Oh, van Goor 310, A. van Els 415 en F. van Es 24. In de tweede innings verging het weer niet veel beter en thans was het eindtotaal 51 runs. Daarvoor waren zes bowlers in het geweer geroepen Ch. van Goor 29, A. van Es 214, F. van Es 311. Kantebeen 14, Hopp 15, Ch. Laman 03. AJAX-JEUGD WINT WEER. min. 55 sec.; 3. Ezquerra (Spanje) zelfden tijd; 4. Bartali (Italië) 8 uur 31 m. 5 sec.; 57. Anton van Schendel 9 uur 57 sec. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. S. Maes (België), totaaltijd 68 uur 37 sec.; 2. Vicini (Italië) Individueel, 68 uur 1 min. 12 sec.; 3. Lapebie (Frank- singen van de umpires aanvechtbaar waren de manier, waarop sommige spelers die be slissingen aanvaardden (sic) was geen cricket. Veel nadeel heeft intusschen noch V.C.C., noch Ajax van die aanvechtbare be slissingen gehad. Ajax heeft welverdiend gewonnen. Aan- rijki 68 uur 1 min. 59 sec.; 4. Vissers (Bel- vallend waren onze stadgenooten zeker gië) 68 uur 2 min. 33 sec.: 54. Anton van sterker dan de gastheeren en wij moeten Schendel 70 uur 49 min. 39 sec. dn het bijzonder het bowlen van Van Oud- In het landenklassement behoudt België gaarden ln de eerste, en dat van Wenting de leiding voor Frankrijk en Italië. in de tweede Innings noemen. Ook het veld- Vandaag wordt er niet geyeden. |werk van Ajax was goed. Alleen het aan Van L.C.C.-juniores. De Ajax-juniores zijn voor de Haagsche Jeugdcompetitie nog steeds ongeslagen. Zaterdag j.l. werd na een spannenden strijd met slechts enkele runs van L.C.C. gewonnen en deze overwinning werd nu ook werkelijk door rood-zwarte jongeren bevochten, zonder den steun van stock spelers van het eerste elftal, een enkeling uitgezonderd. Bij de Leidsche was den enkeling er ook, n.l. Kantebeen Jr. Op hem dreef de geheele L.C.C.-jeugd en het was werkelijk een lust dezen jongeling te zien spelen. Hij mepte een paar ballen naar de boundary op een wijze, die menige geroutineerde speler hem moeilijk zou kunnen verbeteren en met den bal was hij een wanhoop voor de rood zwarten. Aan den Ajax-kant waren Gouds waard en Wenting met den bal en Kelder en Wenting met het bat de groote men schen. In den schaduw van Kantebeen scoorde Hagenaar en deed verder Diets als bowler goed werk. Het. was een wedstrijd van lage totalen aan beide kanten en de cijfers doen er niet zooveel toe. Wij vermelden alleen, dat L.C.C. 41 runs scoorde en Ajax 45.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10