Eindelijk eenige spanning ie Noord wijk QUICK BOYS I - DE HOLLANDIAAN I De ronde van Frankrijk Kaagweek weer het hoogtepunt van het zeilseizoen LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Vrijdag 9 Juli 1937, De Stefani in 't gedrang! Twee Hollandsche dames en twee Hollandsche heeren in de halve beslissing. Bezoekt morgenavond half acht den wedstrijd Terrein Nieuwe Duinweg, Katwijk. - Gewone prijzen. Achtste etappe door Weckerling gewonnen Enorm aantal inschrijvingen (Van onzen redacteur) Dit was tot dusverre de beste dag van het Noordwijksche tournooi: méér stemming, méér pubiek (hoewel ook nu nog heel bescheiden), méér span ning en beter spel! Van verrassingen was echter geen sprake. Bij de heeren en bij de dames wonnen de favorieten overeenkomstig onze prognostic van gisteren en alleen voor de dames be staat groote onzekerheid omtrent de resultaten der halve eindstrijden. Twee Hollanders, een Italiaan en een Jougo-Slaaf zullen uitkomen in de demi finales van het heeren-enkelspel, hetgeen weer leiden zal tot een eindstrijd op Zon dagmiddag tusschen De Stefani en Kukul jevic. Beiden zegevierden gisteren met bedui dende meerderheid, maar voor den beker houder heeft er toch werkelijk een oogen- blik onzekerheid bestaan. Het is waar schijnlijk, dat hij voor z'n match tegen den omvangrijken Gallepe zoodanig overtuigd geweest is van z'n overwinning, dat hij het niet noodig achtte op volle kracht te star ten. Tot 55 ging het gelijk op. maar toen hij daarna even doordrukte en de set won met 75. heerschte algemeen de overtui ging. dat het thans met Gallepe was afge- loopen. Hoe geheel anders kwam het echter Uit! Daar vond die gemoedelijke Monagask, die zoo hartelijk lachen kon om eigen fou ten, een reeks van zóó listige slagen: dropshots, schitterende cross-drives (vlak achter het neti, vollies en smashes, dat de Italiaan er volkomen door in de war werd gebracht. Magnifiek maskeerde Gallepe z'n siagen en méér dan eens rende De Stefani precies naar den verkeerden hoek 12 werd het, 13, 14 en 15, Set- point volgdeen de wedstrijdleiding keek met bedenkelijke gezichten toe naar het falen van den bekerhouder, die immers de voornaamste attractie van dit tournooi beteekent! Nóg redde de Italiaan zich, hij kwam deuce, won zoowaar tot veler op luchting de game en als had een storm wind ineens de lucht schoongeveegd, zoo klaarde ook hier in enkele minuten de atmosfeer! Vruchteloos had De Stefani ge poogd zich te ontworstelen aan den greep van den listigen Monagask. maar nu, als met tooverslag, had hij het antwoord. Vreemd en wonderlijk hoe snel dat veran deren kan! Van dat setpoint af beheerschte de Italiaan het spel, flitsend werden z'n drives, links zoowel als rechts, doodelijk de smash, onhoudbaar de volley en een totaal ontredderde Gallepe onderging gelaten z'n lot en wachtte nog slechts op het eind, ÏWalf games achteréén sleepte De Stefani binnen en daarmede tevens een overwin ning in drie sets. Terwijl Heynen meer dan twee uur een vrij langdradig maar zeer hevig base-line- duel voerde met den Prince of Kutch en dezen in vier sets tot capituleeren dwong, zag Hughan, onze nationale kampioen, zich volkomen getroefd door Kukuljevic, die meer dubbel- dan single-speler moge zijn, doch in ieder geval een klasse uitging boven het spelpeil van den Hollander. Kukuljevic's backhand was niet sterk, maar hij wist er meestal listig om heen te loopen en zóó scherp en goed geplaatst waren zijn drives, dat Hughan kansloos was. Al leen ln de tweede set was er even strijd, maar ook toen was het initiatief altijd bij den Jougo-Slaaf, die vèr-uit de betere spe ler was en het De Stefani Zondag heel moeilijk maken kan. Een deceptie werd de match Van SwolTeschmacher! De poging van den Hagenaar om Van Swol's uitzen ding naar Wimbledon te diskwallfi- ceeren, is uitgeloopen op een misluk king, welke waarschijnlijk in hoofdzaak geweten worden moet aan zenuwen bij Teschmacher. Misschien dan Van Swol ook anders wel gewonnen zou hebben, maar hij ondervond thans geen tegen stand. Teschmacher zag bleek van ner- veusiteit, faalde in bijkans ieder op zicht en werd op die manier een uiterst gemakkelijke prooi voor den fel op de overwinning belusten Am- sterdamschen reus. die bovendien een veelzijdig spel paarde aan groote scherpte. Met 61, 63, 80 kwam het droevig slot en commentaar mag daarbij verder achterwege blijven! Voor de halve eindstrijden moeten thans worden gespeeld de partijen: De Stefani— Van Swol en KukuljevicHeynen. Ook twee Hollandsche dames brach ten het tot de halve finale: mej. Ter- windt en mej. Rollin Couquerque, bei den door uitstekend spel en een twee sets-overwinning! Zij komen nu res pectievelijk tegen mej. Kappel, die een walk over had, wegens het afschrijven door de senorita, en mej. Horn. Een wedstrijd HollandDuitschland dus, waarin de beste kansen aan Duitsche zijde zijn Mej. Horn had geen moeite met de jeug dige mej. Mechel, die een zeer verdienste lijk spelletje te zien gaf, maar het toch volkomen afleggen moest in routine en technische vaardigheid tegen de Duitsche kampioene. Mej. Terwindt had tegen mej. Kraus in zeer korten tijd de eerste set met 61 om daarna belangrijk meer tegen stand te ondervinden. De Oostenrijksche, die aanvankelijk tegen het bijzonder vaste en gevarieerde spel van mej. Terwindt niet op kon. herstelde zich nu en handhaafde tot 55 haar kans. In een laatste poging om de set te winnen verhoogde onze land- genoote toen het tempo en dit wij voor spelden het gisteren reeds gaf haar een nuttigen voorsprong op mej. Kraus, die te lang werk heeft voor haar returns. Met 61, 75 werd de Hollandsche overwin ning een feit. Waarna mej. Rollin Cou querque opnieuw voor een nationaal suc cesje zorgde door mej. Kovac te slaan, daarmede revanche nemende voor de on langs te Wiesbaden geleden nederlaag! De 62 der eerste set scheen te wijzen op een snelle zege. Toen bracht het trage, korte spel der Jougo-Slavische kampioene echter weifeling aan Hollandschen kant en een 51 voorsprong van mej. Kovac duidde op de noodzaak van een derde set. Maar gelijk De Stefani tegen Gallepe zóó vond ook mej. Couquerque hier het juiste antwoord op het meest critieke moment. Minder for- ceerend werd haar spel, de vaart ging ér uit en mej. Kovac moest van haar baseline af. Halfcourt stond ze telkens voor haar return, maar ineens was dan de Holland sche speelster aan het net om te laten zien hoe voortreffelijk zij nog steeds volleeren en smashen kan! Zoo werd de 15 achter stand teniet gedaan en zóó kwam zelfs de set mt 75 aan mej. Coujuerque, die warm werd toegejuicht voor haar tactische aanvalsmanoeuvre op 't beslissende oogen- blik Voor de dubbelspelen mogen verwezen worden naar de uitslagen, welke hier volgen Heeren-enkelspel, kwart eindstrijd: Ku kuljevic sl. Hughan 61, 6—4, 62; Heynen si. Prince of Kutch 7—5, 64. 4—6, 6—3; Van Swol sl. Teschmacher 61, 63, 60; De Stefani sl. Gallepe 9—7, 7—5, 6—0, Dames-enkelspel, kwart eindstrijd: mej. Terwindt sl. mej. Kraus 61, 75; mej. Horn sl. mej. Mechel 63, 60; mej. Rollin Couquerque sl. mej. Kovac 62, 75. Heeren-dubbelspel, 1ste ronde: Lysen en Ketjen sl. Hoeke en Peters 64, 62, v. d. Heide en Van Olst sl. De Brauw en Bar- telds 16, 63, 60; Marlnkelle en Fabius sl. Cabot en v. d. Poll 62, 6—2. Dames-dubbelspel, lste ronde: mej. Hel dring en mej. v. d. Bosch sl. mevr. Van Alfen en mej. Z. Kerckhoff 68, 75, 64; mej. Couquerque en mej. Terwlnd w.o. 2de rondeMevr. Boutmy en mejMechel sl. mej. Isaac en mevr. Joncquiere 64, 62; mej. Horn en mej. Kappel sl. mej. Heldring en mej. v. d. Bosch 62, 60. Gemengd dubbelspel, voorronde: Mej. Broese van Groenou en Bartelds sl. mej. Blum en Cabot 46, 61, 61; mej. Spies en Ketjen sl. mej. A. Kerckhoff en Van Olst 6—3, 9—7. Intern, afdeeling, lste ronde. Mevr. de Clercq en Hertz w.o.; mej. Terwindt en Van Swol sl. mej. Spies en Ketjen 60. 62; mej. Couquerque en Kukuljevic sl. mej. Broese van Groenou en Bartelds 62. 62, 2de ronde: Mej. Kraus en Hughan sl. mej. Kovac en Moreau 75, 79, 64, 4263 (2e klas K. N. V. B., Vlaardingen). Wederom een nieuwe étappe-winnaar en bijna had Bautz de gele leiderstrui heroverd: ziedaar de twee belangrijkste feiten uit den achtsten rit, welke giste ren van Grenoble naar Brianqon leidde over 194 K.M. Weckerling bereikte het eerst den top van de Bayard, en wist zijn voorsprong tot Brancon te behou den. waardoor voor de tweede maal een Duitscher een etappe der ronde heeft gewonnen. Bartali, die gisteren een oogenschijnlijk veiligen voorsprong in den rit over de Galibier had verkregen, struikelde vandaag bijna, immers on geveer 30 K.M. voor Briancou vond een ernstige valpartij plaats, waarbij drie Italianen, Bartali. Camusso en Rossi betrokken waren. Met veel tijdverlies kon Bartali doorgaan en kwam met groote vertraging aan. Met nog slechts 2 minuten verschil op nr. 2, Bautz, leidt de Italiaan in het algemeen klasse ment. De ronde van Frankrijk heeft reeds tal rijke slachtoffers gemaakt. Alle ploegen weten daarvan mee te spreken. Gisteren moest Rossi den strijd staken, zoodat de Italiaansche ploeg nog slechts uit de helft van het oorspronkelijke aantal bestaat. Bergopwaarts. Van Grenoble ging het de eerste 15 K.M. langzaam omhoog, doch te Vizille was de voet van de Laffrey bereikt, een top, welke niet meetelde voor het bergklassement. Bartali draaide ook nu zeer soepel, loste successievelijk allen en bereikte alleen de Laffrey met op 25 seconden gevolgd door Martano. Tot nu toe hadden de beide van Schen- del's uitmuntend gereden. Te Gap. aan den voet van de Bayard, was Weckerling alleen doorgekomen, op 1 minuut 20 sec. gevolgd door een groep, waarin Bartali zat en op 2'/z minuut gevolgd door een peleton, waar in zich ook S. Maes cn Lapedie bevonden. Op het laatste gedeelte wist Weckerling nog Albert van Schendel. die zich bij hem gevoegd had, van zich af te schudden en onze landgenoot, die ook nog een inzinking kreeg, geraakte achter en bereikte als 29e Bllancon, in den tijd van 6 uur 4 minuten 9 seconden. Anton van Schendel kwam als 16e aan in den tijd van 5 uur 58 minuten 30 sec. De uitslag der aohtste etappe was: 1. Weckerling (Duitschland) 5 uur 55 m. 45 sec.; 2. Amberg (Zwitserland) 5 uur 56 min. 14 sec.; 3. Vicini -(Italië) individueel zelfden tijd: 4. Braeckeveldt i België) indi vidueel; 5. S. Maes (België); 16e. Anton van Schendel 5 uur 58 min. 30 sec.; 29e. Albert van Schendel 6 uur 4 min. 9 sec.; 33e. Bar tali 6 uur 4 min. 14 sec. Het algemeen klassement. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Bartali Italiëi 51 uur 49 min. 36 sec.: 2. Bautz (Duitschland) 51 uur 51 min. 41 s.; 3. Amberg (Zwitser! nd) 51 uur 54 min. 53 sec.; 4. Braeckeve'it (België) individueel 51 uur 57 min. 56 sec.; 5. S. Maes (België) 51 uur 58 min. 28 sec.; 35e. Albert v. Schen del 52 uur 54 min. 38 sec.; 50e. Anton van Schendel 53 uur 26 min. 23 sec. Het landenklassement is als volgt samen gesteld: 1. Frankrijk 156 uur 16 min. 32 sec. 2. België 156 uur 27 min. 47 sec. 3. Italië 156 uur 49 min. 14 sec. 4. Duitschland 156 uur 51 min. 44 sec. 5. Zwitserland 158 u. 10 min. 29 sec. 6. Spanje 160 uur 4 min. 30 sec. 7. Luxemburg 161 u. 27 min. 6 sec. LAWN-TENNIS. OM DEN BONNARDEL-BEKER. Voor het tournooi om den Bonnardel- beker (voor profs) heeft Nederland te Southport (Engeland) gespeeld tegen Ier land. De uitslagen waren: Waasdorp sl. E. Burke 62. 64. 75; Hemmes sl. A. Burke 79. 61. 61. 68, 6—1: Hemmes sl. E. Burke 62, 63, 63; Waasdorp sl. A. Burke 63, 62, 6—0. E. en A. Burke sl. Hemmes en Waas dorp 6- 2 75. 3—1 (door Holland in ver band met regen gewonnen gegeven). Het eindresultaat was dus 41 voor Ne derland, dat heden tegen Frankrijk (Ra- millon en PI?-seeelt. Met bijzondere belangstelling zien wij steeds de inschrijvingen voor de Kaagweek tegemoet. De Kaagweek is immers het eerste groote zeilfeest in de vacantieweken. Op de Kagerplassen is de eerste groote reünie van Water sport-Holland. Daar komen de zeilsters en zeilers uit alle contra bijeen om el kaar te bekampen in nagenoeg alle klassen en het feest van Van Hoolwerff cs. is als 't ware een barometer voor de geheele Nederlandsche zeilerij. Laten wij direct constatecren, dat deze baro meter onveranderlijk en bestendig op mooi weer staat. Het resultaat van ons optelsommetje is, dat de Kaagweek aan aantrekkelijkheid zelfs in topjaren, nog niets heeft ingeboet. Kwamen wij ver- 1 leden jaar tot een totaal van 214 deel nemers, ditmaal tellen wij er 210, waar bij men dan in aanmerking dient te ne men dat er altijd nog wel 'n tiental laat komers is en dat wij de groepswed strijden en het gezellige onderlinge ge doe op den Vrijdag bij deze telling buiten beschouwing heben gelaten. Wat de onderlinge wedstrijden betreft zij even gememoreerd, dat ook daarvoor de animo zeer groot is en dat wij in afwijking van het traditioneele Vrijdagsche program ma ditmaal niet het balspel krijgen te be wonderen, maar een behendigheidswed strijd voor motorbooten, waarbij het de kunst zal zijn acfateruitvarende in den kortst mogelijken tijd tusschen twee boeien op een onderlingen afstand van pl.m. 3 M. Ie varen, zonder die boeien te raken. Zeer groote velden zullen tijdens de Kaagweek 1937 starten. Natuurlijk niet in alle klassen, want er zijn ook klassen, die hoewel beter bezet dan op vele andere na tionale wedstrijden, toch maar een matige animo vertoonen. Zoo vinden wij in het geheel geen D-klassers. Maar daartegen over staat een véld van niet minder dan twintig z.g. vergroote B.M.-ers en wilt u nog grootere velden: er zijn 24 B.-sharpies ingeschreven. 13 A-regenbogen en de twaalfvoetsjollenklassen A, B en C vermel den resp. 18, 16 en 21 namen van schepen en stuurlieden. De meeste klassen komen trouwens in de dubbele cijfers en dat het een gedrang van je welstë zal worden op de Kagerplassen tijdens de Kaagweek 1937 behoeft nauwelijks betoog. Bij de groepswedstrijden zal in de eerste plaats natuurlijk de belangstelling uitgaan naar den regenbogenkamp tuschen Holland en Friesland, welke op de Kagerplassen zal worden ingeluid en in Augustus op 't Snee- kermeer zal worden voortgezet. De 'Frie- sche ploeg is nagenoeg ongewijzigd verge leken bij vorige jaren. Vrolijk. Kuipers, Oppenhuizen en Hendriks zijn oude beken den en de vijfde is ditmaal Van der Wey in de Bruiser. In het Hollandsche team zeilden verleden jaar ook Van der Mey en Van der Velde, Zuiderbaan, Loopuyt en Klingen zijn nu echter vervangen door de Wit, de Vries en Bos. Jongeren als de Zaan- kanters zullen het Vrolijk c.s. zonder twijfel lastig genoeg maken, maar nu Zuiderbaan niet meer van de partij is beteekent dit ongetwijfeld een verlies voor Holland, al is Bos doorgaans uitstekend op dreef in de zen HollandFriesland-kamp. (Ingez. Med.) VOETBAL. DE SPILPLAATS BIJ V. S. Ia de Sportkroniek van gisteren staat dat W, van Weerlee z'n verzoek om over schrijving van Lugdunum naar U.VS. in getrokken heeft. Wij vernemen echter dat dit ln verband staat met het feit dat hij onlangs is uitgekomen in een onder auspiciën van den L.V.B. staanden wed strijd (voor het E.H.B.O.-tournooi), waar toe hij niet gerechtigd was. Het verzoek om overschrijving naar U. V. S. moet nu opnieuw worden ingediend maar ingaande September zal hij toch in ieder geval voor z'n nieuwe vereeniging mogen spelen. Vermoedelijk zal hij dan de spilplaats bezetten. OM DEN Z.H.B.-BEKER. Onder leiding van scheidsrechter le Maitre speelde een Haagweg-elftal tegen E.L.K. E.G. Rust gaat in met 1—0. Na de pauze doelpuntte de Haagweg-ploeg nog een maal en E.L.K.R.G. tweemaal, zoodat het einde kwam met 22. Hedenavond spelen de ambtenaren van ME. tegen de L.O.V. A-veteranen te 7.15 u. op het L.O.V HIT NIEUWVEEN. Morgenavond te half 8, zal op het Nic. Boys-terrein te Nieuwveen een veteranen- wedstrijd gespeeld worden. Een muziek corps uit Aarlanderveen zal eerst een rondgang door het dorp maken, en den wedstrijd opluisteren met muziek. OM DEN LUXOR-WISSELBEKER. Morgen te 3 uur speelt L.O.V. I thuis tegen Tramiboys en om 5 uur P.C. en L. tegen MBE. SPORTPARK „..L MUNNIK" (Leiderdorp). De uitslagen der voortgezette onderlinge wedstrijden zijn: Gemengd dubbelspel: Mevr. van Deven ter en F. Donkers sl. mej. H. Aidershoff en W. Wiethoff 6—0. 6—3; Mej. E. Koning en B. van Wijk sl. mej. I. Webber en J. van Deventer 64, 60. Damesdubbelspel (finale mevr. van Deventer en mej. D. Hanselaar sl. mej. E. Koning en mej. T. van Leeuwen 61, 60. ZEILEN. DE WEDSTRIJDEN OP HET BRAASSEMERMEER. De wedstrijden van „Braassemermeer" mogen zioh doorgaans in een groote be langstelling verheugen en daarom verwon dert het ons eenlgermate, dat voor de wedstrijden van morgen en Zondag de animo voor enkele klassen bepaald gering is te noemen. Mogelijk, dat er nog wat laatkomers zullen inschrijven, want het zou tech jammer zijn als b.v. in de 45M2- kruiserklasse Vermaat met de Walta alleen zou moeten varen. Dat zelfde is het geval met de Jet n van Wester in Vrijbuiter klasse en ook in de Pampusklasse B vinden wij maar één deelnemer, nl. W. de Vries Léntsoh Jr. met Wildebras. Daarentegen ls de Pampusklasse A met bijzeilen, waar van het nuttig effect nog altijd erg pro blematisch is vrij aardig bezet. Reitsma, Hofkes, Van der Steur en Van Essen zul len het elkaar moeilijk genoeg maken en ook Damme heeft dit seizoen bewezen, dat hij best in A mee kan, gezien de resul taten b.v. op den Westeinder. De belangrijkste klassen zullen die der regenbogen en draken zijn. Bijzonder spannend belooft de strijd te zullen wor den tusschen de acht ingeschreven dra ken, waarbij wij echter de „She" van mevr. Eykelen missen. Heynen heeft in de laatste weken enkele malen verstek laten gaan. maar bij de wedstrijden van West end zat hij weer direct ln de prijzen, die hem op het Braassemermeer echter danig betwist zullen worden door Van Benthem van den Bergh, Móret, Duerr e.a. De regenboogklasse A brengt het puikje van de Hollandsche regenboogzeilers aan den start. Klingen, v. Staveren, v. d. Mey. De Wit, Bos, Bergsma en voor het eerst dit seizoen ook weer den Zaankanter De Vries. In dit gezelschap zal Deichmann het heel wat moeilijker krijgen dan hij dat in Rot terdam gewend is. De regenboogklasse B telt vijf deelnemers. Braassemermeer wordt geen algemeene reünie van de Olympiajollen. Wij vinden een paar Amsterdammers als Lemstra en Klaassen, den Loosdrechtenaar Koops en den Kaagzeller Ritman, maar de Rotter dammers ontbreken en daar huizen tegen woordig de meest geoefende zeilers in deze Olympische klasse. Voor de B.M.-klasse en de Noord-Neder- landsche 16 M2-klasse is de animo niet groot en ook in de 12 M2-sharpieklasse had het aantal Inschrijvingen wat grooter kunnen zijn. Een voordeel is het echter, dat wij zeilers vinden uit verschillende centra. Goedegebuure, die uitstekend werk deed tijdens de Noord-Hollandsche kam pioenschappen en Stork uit de Amster- damsohe omgeving, de gebroeders Over mans uit Rotterdam, Nauta van De Kaag. Dat kan een aardige strijd worden, evenals trouwens in de twaalfvoetsjolleniklassen, die een zeer bevredigend aantal inschrij vingen geven. Wij noemen in A Van Hel- vert, van Vliet, Venema en v. d. Berg. Morgen wordt alleen gevaren in de 45 M2 kruiserklasse, de regenboogklasse, de dra- 'kenklasse en de Pampusklasse. De wedstrlj. den beginnen dan om 3,30, 's Zondags worden ln alle klassen twee races gevaren, aanvangende te 10 ijur en'te half twee. Bijzonder aardig had ook de groepswed strijd ln de Olympiajollenklasse kunnen worden. Er zijn helaas maar twee teams ingeschreven en de Rotterdammers Barzi- lay en Kagchelland zullen zonder twijfel hun handen vol hebben aan Borgerhoff Mulder en Ritmanen omgekeerd. Maar waarom is Loosdrecht niet van de par tij en de Zaanlandsche en de andere Rot- terdamsche vereenigingen? Vier groepen vinden wij in de 12 M2- sharpieklasse. Het zal wel gaan tusschen Loosdrecht en De Kaag, al is Amsterdam met Stap niet direct uit te schakelen. Wat de club van Dragt en Lüder er van terecht zal brengen hangt vooral ook af van De Munnlk, Louwerse en Gülcher en de belde Nauta's zijn kwade tegenstanders; wij mis sen helaas een ploeg van de Rotterdam- sche, waarvoor Van Muyden in den laat- sten tijd zulke goede resultaten heeft be reikt De Rotterdamsche is echter wel present bij de groepswedstrijden in de twaalfvoets- jollenklasse en heeft met zeilers als Van der Valk en Van den Berg een goeden kans. In deze teamrace vinden wij trouwens zeer sterke A-jollenzeilers. Van Helvert en Van Vliet voor de gastheeren, Landsman cn Van de Stadt voor de Zaanlandsche en Venema met Van Suylekom of Evers voor De H. J. C. De samenstelling van de ploegen van Hol land en Friesland doet ook ln den open wedstrijd der A-regenbogen een zeer span- nenden kamp verwachten. Wij vinden het jammer, dat behalve Deichmann nu ook niet Rotterdammers als De Goederen, Loopuyt of Jongeneel van de partij zijn. Op de Kagerplassen zal er tegen vijf Friezen en de rest der Hollandsche regenboogzei lers meer strijd zijn, dan dit het geval pleegt te zijn op de Rotterdamsche plassen Wij missen trouwens ook noode Cor van Staveren. Fel zal er ook worden gestreden ln de Drakenklasse, met elf schepen, Deze klasse gaat maar heel langzaam vooruit, maar zij telt enthousiaste wedstrijdzeilers, die ner gens ontbreken, wij behoeven de namen niet te noemen. Een enkele maal is er een nieuweling, nu Bohré, en wij zijn heel nieuwsgierig, naar wat deze oud-jollenzei- ler er in een draak van terecht zal brengen. De Olympiajollenklasse moest, gezien den groei van deze vloot in den afgeloopen win ter meer dan zestien scheepjes aan den start brengen, maar wij zijn tevreden als wij de namen van de deelnemers eens door zien. Wij herinneren ons de verwoede ge vechten in Rotterdam tusschen Kagchel land die overigens nog lang niet in Olympischen vorm was Barzilay, Huy- bers. De Jongh. enz., waarin zich nu Bor gerhoff Mulder. Ritman. Coops, Lemstra. Bollemeyer enz. zullen gaan mengen, om Van de Stadt, den Olympischen reserve niet te vergaten. Wij schrayen hierboven over een ge drang! Een gedrang belooft het te zullen worden in de Noord Nederlandsche 16 M2- klasse, die met twintig schepen wel den grootsten sprong vooruit heeft gemaakt, want velleden jaar waren er maar twaalf. Wij noemen slechts enkele namen. Jongs- ma, Van Eyck en Boer uit de Amsterdam- sche omgeving, waar ook Arendse en de ijverige secretaris van „Amsterdam" thuis hooren. Verder den Haarlemmer Flemming en dan de Kaagzellers als Van der Hoek, Alt, Kortmann, enz. Wij verheugen ons verder op den strijd ln de 12 M2-sharpieklasse. Stap heeft daar zijn roem van de Kieler Woche te verde digen tegen Kaagzeilers als de Nauta's, te gen de Loosdrechtenaren Louwerse en de Gülchers, tegen de Rotterdammers Van Muyden en de gebroeders Overmans. Wij zouden nog meer namen kunnen noemen, maar spannen zal het. Een zeer behoorlijk veld zal ook de Pam pusklasse brengen. Oude bekenden voor 't meerendeel, waarbij wij toch ook weer oude getrouwen missen. Huisken bijv. en Schoen en Van Hattem en natuurlijk ook den Pam- puskampioen van verleden jaar Monde. Wij hopen, dat het tijdens de Kaagweek een paar dagen nu ook eens wil doorwaaien, zoodat wij een oordeel kunnen krijgen over het nuttig effect van de bijzeilen. Moeten wij nog iets zeggen over de jol- lenvloot van maar even een zestig scheep jes, de damesjollen daarbij inbegrepen? Wij hopen een luisterpost te betrekken op het Zweiland, want een jollenkamp met een dergelijke bezetting moet men gaan hooren en niet zien. De bekendste jollenzeilers noemden wij hierboven reeds bij de groeps wedstrijden! De Kaagweek 1937 brengt weinig klas sen. welke niet behoorlijk zijn bezet. Maar toch valt bijv. de B.M.-klasse ons tegen. Wij hebben ln Amsterdam en in Rotterdam heel wat grootere velden gezien en bij de bezetting op de Kaag moet het voor den Noord-Hollandschen kampioen, Scholtens met de Benevemtum, een klein kunstje zijn om te winnen. De U-klasse is met zes schepen zeker niet slecht bezet en het zal tusschen Warners. Fenenga, Vermaat, Sieverts en Sythoff met de Föhn warm genoeg toegaan. Maar wij hadden hier zoo graag ook de minder geroutineerde zeilers gezien. Nu is De Koek de eenige oudslder en er zijn er toch meer, die het wel eens konden probeeren. Het Watersportverbond zou in deze klasse heel wat kunnen doen door wat soepeler bepa lingen ten aanzien van de meetgelden. Zes vrijbuiters binden tenslotte den strijd aan en hel zal een lust zijn de snelle scheepjes te zien planeeren. Maar ook hier ls de bezetting niet volledig. Waar is bijv. de Graaf Lumey van Ladan en waar zijn de Rotterdammers als De Wit, Vingerling en Pijper? Zij meenen toch niet dat de Jet II met Wester onverslaanbaar ls? De Kaagweek 1937 wacht met een zeer groot aantal Inschrijvingen, met strijd en spanning en met een perfecte organisatie, gelijk wij die van Van Hoolwerff c.s. ge wend zijn. Het gaat nu alleen nog maar om weër' en wind 2—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10