STADSNIEUWS 78 ste Jaargang DONDERDAG 8 JULI 1937 No 23706 Zeer zware bandjir in Indië HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Drie en twintig personen gedood MMimer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 3D "ets," J>er regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. iporto te betalen, - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.35 per week .frir.ï1.?.' f.0.18 Franco per post f. 2:35 per 3 maanden 4- portokosten. (voor birmertland LO.SO per 3 rrnidj Sfe&elijk Museum „De Lakenhal". Rondleidingen voor jong en oud. Teneinde ook in den eigen kring der stadgenooten meerdere bekendheid te geven aan het uiterst waardevolle be zit, dat tezamen den inventaris van het Stedelijk Museum ,De Lakenhal" vormt, heeft de Commissie voor ge noemd museum besloten op geregelde tijdstippen rondleidingen onder des kundige leiding te organiseeren. Daarbij wordt onderscheid gemaakt tus- schen algemeene en bijzondere rondlei dingen. De eerste worden eens per maand op een Zaterdagmiddag gehouden (de allereerste a.s. Zaterdag!) onder leiding van de assi stente mej. de la Rie en vangen aan om 3 uur. Wie er aan wil deelnemen, dient zich voor dat tijdstip bij den concierge aan te melden. De bijzondere rondleidingen staan onder deskundige leiding v. d. direct., den heer A. Coert en worden gedurende de zomermaan den in de avonduren gehouden. Zoodra een groep van minstens 12 personen daartoe het voornemen heeft opgevat, dient de leider zich in verbinding te stellen met den heer Coert. waarna het tijdstip definitief wordt vastgesteld. Voor deze laatste rondleidingen moet het gezelschap zich dus zelf van te voren sa menstellen. Voor beide categorieën blijft de toegangs prijs gehandhaafd op slechts één dubbeltje. Voorts wordt met de afdeeling onder wijs der gemeente-secretarie overleg gepleegd omtrent een regelmatig be zoek der schoolkinderen aan de laken hal, vooral aan die voorwerpen en schilderijen, welke betrekking hebben op de geschiedenis onzer stad. Voor deze rondleidingen komen in aan merking de leerlingen van de hoogste klas se der lagere en die van middelbare scho len. De Commissie hoopt, dat zich voor de bijzondere rondleidingen o.l.v. den heer Coert vooral onderwijzeressen en onderwij zers aanmelden, die op hun beurt dan straks weer hun leerlingen van voorlich ting zouden kunnen dienen. Het is inder daad te hopen, dat m. deze rondleidingen't beoogde doel wordt bereikt, want het pleit waarlijk niet voor de cultureele interesse onzer stadgenooten.dat bij de 13.000 per sonen. die jaarlijks de Lakenhal bezoeken, de vreemdelingen verreweg in de meerder heid zijn. LEIDSCHF. AQUARIUM- EN TERRARIUM- VEREENIGING ,J>E NATUURVRIEND". Excursie naar den Hortus. Begunstigd door opklarend zomerweer begon bovengenoemde vereeniging gisteren 'haar maandelijksche bijleenkomst met een excursie in den Hortus, welke op een uit stekende wijze door den heer W. Zwart werd rondgeleid, die tevens de vele bijzon derheden van de planten uiteenzette en de verschillende vragen tot ieders tevreden heid beantwoordde. Bijzonder trok de af deeling tropische waterplanten de aan dacht. Duidelijk constateerden allen het verschil van de diverse planten, thuis in het aquarium de onderwatervorm en hier de bovenwater-ontwikkeling. De excursie werd beëindigd met een huishoudelijke vergadering, waar allereerst het eenige uren voor den aanvang der vergadering bij het bestuur binnengekomen fusie-voorstel van de vereeniging „Scatofagus Argus" werd behandeld. Na een ampele bespreking werd op dit fusievoorstel, gezien eenige genoemde voorwaarden, niet ingegaan, hoewel de vereeniging zich met algemeene stemmen bereid verklaarde tot een fusiebespreking. Het bestuur kreeg opdracht om a.s. Maan dag een gecombineerde bestuursvergade ring te houden ter bespreking en regeling van diverse voorstellen. Gcruimen tijd werd hierna de van 1 tot cn met 6 September a.s. in de Oranjerie te houden tentoonstelling besproken, die. ge zien de ruime medewerking o.a. van prof. Baas Becking, prof. Bosma en dr. Koumans zeker slagen zal. Ook het. aantal inzen dingen overtreft nu reeds aller verwachtin gen. terwijl in tegenstelling met andere jaren ook buiten Leiden belangstelling be staat voor deze tentoonstelling. Zelfs uit Den Haag en Rijswijk werden deelnemers genoteerd. Uitvoerig werd stilgestaan bij de wijze waarop beplante aquaria het best vervcerd kunnen worden. Diverse na- kweeken van nieuwe importen, waarvan het tot voor 1936 nog niet gelukt was na- kweeken te verkrijgen, zullen worden in gestuurd. Uitvoerig werden de diverse eisohen welke aan de aquaria gesteld moe ten worden besproken. Nadat verschillende nieuwe leden waren voorgesteld, hield de voorzitter nog een propagandistische toespraak waarin hij er met klem op aandrong om de In Nederland veroverde vooraanstaande plaats onder de aquariumtentoonstellingen te behouden, waarna deze voor natuurvrienden zoo leer zame bijeenkomst, te circa elf uur werd gesloten. Nieuwe sigarenfabriek der firma A. H. J. Wijtenburg. Waar de „Edelachtbaar"-sigaar gemaakt wordt. Op een groot gedeelte van de voormalige Katoenfabriek, daartoe van de gemeente aangekocht, is de modern-ingerichte siga renfabriek der firma A. H. J. Wiitenburg verrezen, welke morgen officieel wordt ge opend. terwijl a.s. Maandag de werkzaam heden in hun geheelen omvang een aan vang zullen nemen. De firma Wijtenburg werd in 1845 door den grootvader der tegenwoordige firman ten opgericht in het stamhuis aan den Nieuwen Rijn 89. Sindsdien maakte de ge stadige groei van het bedriif diverse uit breldingen noodzakelijk, waarvoor in de onmiddellijke omgeving van het stamhuis geen gelegenheid bestond, zoodat tot voor kort het bedrijf over een viertal verschil lende perceelen was verdeeld. Uit den aard der zaak was op deze wiize een exploitatie op de meest economische manier niet mogelijk en toen de firmanten op gunstige voorwaarden de beschikking konden krijgen over het terrein nabti den Ziilsingel. direct aan het vaarwater en aan den nieuwen verkeersweg Heerengracht Zijlsingel gelegen, aarzelden zij geen oogenblik en gaven den architect B. J. Koldewey uit Voorburg opdracht op dit ter. rein, groot 6500 vierkante meter, een mo dem geoutilleerde sigarenfabriek te bouwen, ruimte biedende aan 1200 man personeel. In Januari vond de aanbesteding plaats en eenige dagen later begon de aannemers firma Bik en Breedeveld alhier met den 'oouw. Er is met groote voortvarendheid gewerkt en het resultaat hebben wii giste ren bij een voorbezoek mogen bewonderen. Behalve door 'n ruimen opzet kenmerkt deze bouw zich door de prachtige lichtvoorzie ning. waardoor alle lokaliteiten baden in een zee van licht. Het zou ons te ver voeren hier een gedetailleerde beschrijving te ge ven van dit overigens zeer interessante bedrijf. Slechts zij opgemerkt, dat de diverse werkruimten in logischen bedril fsgang op elkander aansluiten. Zoo voert een wandeling ons achtereen volgens door de opslagplaatsen van de ruwe tabak, zoowel dekblad als omblad en bin nenwerk; vervolgens door de diverse in- vochterijen en droogkamer installaties, door ir. A. G. Fuchs uit Arnhem volgens de nieuwste technische vindingen ingerichï, door de ombladplukkerij en deksorteerderii. door de machinezaal. waar de sigaren hun model krijgen en tenslotte naar de eigen lijke sigarenmakeri.1. waar rapoe handen met groote vaardigheid het dekblad aan brengen. Daarmede zijn wii echter nog niet aan het einde, want daarna worden de sigaren nog gesorteerd, gedroogd, gebanderolleerd en in kistjes verpakt, die tevoren met kleurige etiketten ziin beplakt en tensloite opgeslagen in het magazijn, vanwaar ze via het expeditielokaal hun weg naar de rookers vinden. Waar eenigszins mogeliik. geschiedt de bewerking machinaal. Zonder dat zou trouwens een weke'i.iksche productie van 7 a 390.000 sigaren ook niet mogeliik zijn. Momenteel vinden in dit bedrijf on geveer 300 mannen en 150 meisjes werk doch. zooals gezegd, er is plaats voor 1200 man personeel, zoodat voorloopig in de behoefte naar expansie kan wor den voorzien. Vermeldenswaard zijn verder nog de ruime waschgelegenheden. de sanitaire in stallaties. de gerieflijke schafUoka'en, voor zien van radio en de stijlvol ingerichte kantooriokalitelten De Leidsche kunstschilder Lode Sengers bracht zoowel in het kantoor als in de fabriekszalen kleurige muurschilderingen aan. waarvan de meeste betrekking hebben od het bedrijf. Zonder eenigen twijfel be- teekent deze nieuwe fabriek een belangrijke aanwinst voor de Sleutelstad en is haar tot. standkoming een oprechte gelukwensch aan de energieke firmanten dubbel en dwars waard. Morgenochtend om haifelf vindt de officieeie opening plaats, terwijl Zaterdag met het sehee'.e personeel een boottocht over de Kager- en Braassemermeren wordt gemaakt. Maandag vangen dan de werk zaamheden aan. Moge deze dag in het belang van allen, die er hun dagelijkschen arbeid vinden het begin zijn van een lang durige periode van grooten bloei van het Edelachtbaar-fabrikaat. ROEKON PALADJAR INDONESIA. Lezing over Petitie Soetardjo. In haar clubhuis, Hugo de Grootstraat 12, hield de Indonesische studentenvereeniging .Roekon Paladjar Indonesia" gisteravond een bijeenkomst voor leden en genoodigden, waar de heer Hadiono Koesoeno Oetoyo een lezing hield over de Petitie Soetardjo. De heer Hadiono Koesoeno Oetoyo werd ingeleid door den voorzitter der vereeniging, den heer Soedjono Djoened Poesponegoro, die daarbij gelegenheid vond de aanwezigen en speciaal de hoogleeraren Schrieke en Josselin de Jong en de heeren Kramer en Verkuyl welkom te heeten. De heer Hadiono Koesoemo Oetoyo, die hierna het woord verkreeg, begon met te wijzen op de groote belangstelling die zoo wel in Indië als Nederland voor de petitie, die een betere regeling en verstandhouding tusschen moederland, en koloniën beoogt, bestaat. Zooals 'bekend werd de petitie op 15 Juli 1936 bij den Volksraad ingediend, waar zij na een zeer uitvoerige bespreking met groote meerderheid van stemmen werd aan genomen. Waarom is de petitie Soetardjo zoo uiterst belangrijk? Om dit te begrijpen, aldus spr„ dienen we de buitenlandsche politiek van Ned.- Indië nader te bezien. Indië wordt bedreigd door Italië en Japan, die door hun sterke propaganda in Indië terrein trachten te winnen. Deze landen werpen zich op als de „be vrijders" van de Indonesische bevolking. Men maakt gebruik van de groote ellende en armoede der gekoloniseerde volkeren, om ze los te maken van het moederland, slechts met het doel ze als eigen koloniën te ver werven. De petitie Soetardjo nu, aldus spr„ be oogt door het toekennen van meerdere de mocratische rechten aan Indonesiërs, de bevolking in staat te stellen zich tegeh deze verdcrflijke tendenzen te weren, m.a.w. men wil, door het toekennen van een grootere zelfstandigheid, trachten de Indonesische bevolking het gevaar van de bevrijdingsleu zen der drie genoemde mogendheden te doen inzien. Vervolgens ging spr. na welke groepen in den Volksraad voor of tegen de petitie stemden en waarom zij dit deden. Gewezen werd op de wijzigingen in de verhoudingen, die zich de laatste jaren heb ben voltrokken tusschen verschillende mo gendheden en hun koloniën. Hierna besprak de heer Hadiono Koesoe mo Oetoyo de petitie zelve, die ongeveer als volgt luidt: ..Ondergeteekenden verzoeken een confe rentie van vertegenwoordigers uit Neder land en Nederlandsch-Indië bijeen te roe pen, die op voet van gelijkheid een plan zal maken teneinde binnen een bepaalden tijd langs wegen van geleidelijkheid aan Indië een staat van zelfstandigheid te geven bin nen de grenzen van art. 1 der Grondwet." Zooals gezegd, werd deze petitie door den Volksraad zeer welwillend ontvangen, de houding der Staten-Generaal echter was minder enthousiast. De Europeesch-Indone- sische pers staat, op een enkele uitzondering na, afwijzend tegenover de voorstellen, ter wijl de Indonesische pers na aanvankelijk een passief standpunt te hebben ingenomen, een steeds welwillender houding aan den dag legt. Laten we de motieven der tegenstanders de revue passeeren. dan zien we dat hun be zwaren hoofdzakelijk op het volgende neer komen: 1. het voorstel is praeamatuur, 2. het tijdstip voor indiening is zeer slecht ge kozen, 3. bestrijding van de meening dat de Indonesische massa ontevreden is, 4. vraagstuk der minderheden, 5. de grootte der zelfstandigheid. Tenslotte gaf spr. als zijn meening te kennen, dat het bijeenroepen van een im periale conferentie wel degelijk én voor Indië én voor Nederland van zeer groot be lang zou zijn, en deelde mede dat hem door den heer Soetardjo is verzocht in Neder land te pogen propaganda-commissies op te richten. Tot het slagen van deze pogingen riep spr. aller medewerking in. Na een korte pauze werden enkele vra gen beantwoord. 150 woningen weggespoeld. Aneta meldt uit Bandjermassin (Zuid- Oost Borneo) d.d. 7 Juli: Zeer plotseling, om cén uur heden nacht, vond een bandjir plaats, die de zwaarste is, welke sinds menschenhcu- genis in de omgeving van Martapoera en Ariamkanan is voorgevallen. De ver bindingen, ook telegrafisch en telefo nisch met het binnenland zijn verbro ken. De postweg is op 10 plaatsen weg geslagen. In de winkelwijk te Marta poera slaat het water ter hoogte van de huisdeuren. Alom staat het water 1 meter hoog. Een ijzeren brug hangt scheef en levert gevaar op. Het land- hoofd van de Stamboelbrug is wegge slagen. In de kampong Sei Alang zijn 21 dooden, terwijl te Martapoera twee mannen zijn verdronken. Het kamponghoofd en zijn gezin worden vermist. De plaatsen Tambakanjar, Toedjoengmoerong en Bintjau zijn zwaar geteisterd. Het aan tal slachtoffers is nog niet vastgesteld. In 6 kampongs zijn 150 huizen wegge spoeld. Het geteisterde gebied is nog niet te hereiken. De sluis over den Liangpolder is weggeslagen, terwijl te Tambak Anjar een dijk over 600 meter werd vernield. C. L. S. HAVENSTRAAT. ERNSTIG ARBEIDSONGEVAL. ST. JOSEPH-GE ZELLENVEREENI GING. Behalve het triduum in de St. Lodewijks- kerk zal de groote feestelijke bijeenkomst van het gouden feest der St. Joseph- Gezellenvereeniging plaats hebben as. Zondagmiddag op „Den Burcht". Rector H. Drost zal de feestrede uit sprekenterwijl de bisschop van Haarlem mgr. Huibers als eere-gast aanwezig za. zijn en een korte toespraak zal houden. Van een ladder gevallen. Juist bij het beëindigen van den arbeid heeft gisteravond on een bouwwerk in de de Kempenaerstraat te Oegstgeest een ernstig ongeval plaats gehad. De loodgieter J. C. v d. W. alhier wilde zich van het dak naar beneden begeven en deed daarbij een misstap op den ladder, waardoor hij viel. Hevig gewond bleef de man liggen. Zijn patroon, de heer Ch. v. H te Oegst geest zag het ongeval gebeuren en riep direct hulp in. Nadat dr. Hugenho'.tz de eerste hulp had verleend is de man. die bij den val zijn linkerbovenbeen had gebroken, 't rechteronderbeen waarschijnlijk had ge kneusd en een hevige hoofdwond bekwam. Der ziekenauto van de garage A. P. van Nieuwkoop naar het Ac. Ziekenhuis ver voerd Na behandeling aldaar is hii naar het Diaconessenhuis vervoerd. Bij informatie hedenochtend was de toe stand niet ongunstig. Ouderavond. In het gymnastieklokaal van bovenge noemde school is gisteravond een ouder avond gehouden, welke belegd was met 't, oog op de meikverstrekking aan de leer lingen van de Leidsche lagere scholen. Het bezoek was, gezien het ongunstig seizoen, niet onbevredigend. Het waarnemend hoofd der school, de heer W. Caro. heette alle aanwezigen en in 't bijzonder den spreker van dezen avond, den heer van der Ven. lid van het Zuivel- bureau, hartelijk welkom. Hij sprak tevens namens ouders en personeel den wensch uit, dat het hoofd der school de heer H. D Vriesema, weer spoedig geheel hersteld zijn taak zal mogen hervatten. Hierna werd het woord gegeven aan den heer van der Ven. die zijn inleiding begon met: „Melk is goed voor elk", hiermede aanduidend de groote waarde van melk voor schoolgaande kinderen. In tal van lan den heeft men reeds jarenlang het nut van melkgebruik op school ingezien, wat spr. met voorbeelden toelichtte. Kinderen die thuis geer melk willen drinken doen dat op school gaarne Alleen het fleschjc met het rietje vormt al een attractie. Een groot aantal plaatsen in ons land heeft reeds het voorbeeld gegeven, terwijl na de zo- mervacantie dit aantal nog vermeerderd wordt. De SDreker besloot zijn betoog, de ouders opwekkend hun kinderen deze heil zaam werkende drank niet te onthouden waarna de voorzitter nog eenige toelich tingen gaf over de kosten aan de meik verstrekking verbonden. Na de pauze die tevens benut werd tot het gebruik van een kopje thee en een koekje, besprak de voorzitter van de Ouder commissie, de heer P. Kruit, het nut en 't genoegen van de schoolreisjes, de ouders opwekkend de kinderen geregeld te late» sparen. Daarna werd overgegaan tot het tweede deel van het programma, n.l. het vertoo- nen van een drietal komische films cioor den heer Lingsma, wien dit werk uitste kend is toevertrouwd. De films, waarin Charley Chaplin en Harold Lloyd de hoofdpersonen waren, gaven ruimschoots gelegenheid om te schaterlachen over al lerlei potsierlijke situaties en gebeurtenis- sen. Met een kort woord van dank aan a! len. die hadden medegewerkt tot het wel- I slagen van den avond en een zeer bijzor der woord van dank aan den heer Lingsma die zich extrr. vee! moeite had getroost tot de voorbereiding, sloot de voorzitter do ver gadering. LEIDSCHE ONTSPANNINGSVEE. Evenals vorig jaar houdt de L. O V. op 28 Juli as. een vischwedstrijd in het Aar- kanaal. Voor dezen wedstrijd stelde de Fa. Parmentier. Schelpenkade 6. een dozijn paar wollen sokken beschikbaar. Inlich tingen bij den voorzitter der L. O. V., H. J. van Bohemen, Zuidsingel 62. LEGER DES HEILS. Vandaag wordt over het geheele land door het Leger des Heils het feit herdacht dat wijlen William Booth begonnen is met het werk, dat daarna is uitgegroeid tot het Leger des Heils De afdeeling Leiden stelt zich voor om hedenavond te 8 uur van haar gebouw Hooigracht in optocht te gaan via Hooigracht. Haarlemmerstraat naar Steen straat v/aar een korte gedachtenisrede zal worden uitgesproken door den bevelvoerend 1 officier en waar het zangkoor enkele lie deren zal zingen en het muziekcorps zal spelen. Ook de padvinders zullen in den optocht, meegaan. BINNENLAND. Meer personeel bij Sociale Zaken (3e Blad) Het congres van den Middenstandsbond. (Binnenland, 3e Blad) Rie Mastenbroek wint tweemaal van Ragn- hild Hvegier (Sport, 3e Blad.) BUITENLAND. Het plan tot verdeeling van Palestina. (3e Blad en Buitenland, le Blad) Een reeks economische besprekingen. Deels geslaagd, deels mislukt. (Buitenland, le Blad) Ernstige Chineesch-Japansche botsing in het Verre Oosten. (Buitenland, le Bi.) Miss Earhart nog niet gvonden. (Laatste Berichten, le Blad) ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD. MILITARIA. In het tijdvak van 1217 Juli as. komen bij het 6e Regiment Veld Artillerie alhier 8 reserve luitenants onder de wapenen voor het volgen van een gecomprimeerden- cursus vuurregelingsdienst. Van 1924 Juli zal bij het 6e Regiment Veld Artillerie alhier een gecomprimeerde cursus algemeene artillerie dienst worden gehouden, waaaan 12 reserve luitenants zul- deelnemen. In het tijdvak van 2631 Juli zal bii het 6e Regiment Veld Artillerie en gecompri meerde cursus terrein meetdienst worden gehouden waaraan 14 reserve luitenants zullen deelnemen en in hetzelfde tijdvak een cursus vuur- regeiingsdienst. waaraan. 7 reserve luite nants zullen deelnemen. De wachtmeester cap Hogenes van het 6e Regiment Veld Artillerie wordt met in gang van 10 Juli as. gedetacheerd te Legerplaats bij Oidebroek. 9 Bij het 6e Regiment Veld Artillerie alhier zijn van School voor Reserve Officieren der Bereden Artillerie uit Ede aangekomen de navolgende reserve wachtmeesters: Bloema. Brouwer. Janus. Brinkgreve. Butler, v. Gel- deren. Wolf, Landwehr Witte en Meurs. KIND TE WATER Gistermiddag omstreeks half vijf viel een jongen in de Oude Heerengracht nabij den molen de Stier. Een juist passeerende bakker sprong gekleed te water en bracht den reeds gezonken knaap behouden op het droge. DE WERELDTENTOONSTELLING TE PARIJS. Het blijkt ons, dat er onzekerheid bestaat ten aanzien van de vraag welke papieren men moet bezitten om de Fransche grens te passeeren. Is daarvoor in gewone om standigheden een geldig paspoort ver- eischt, dezen zomer kan men in verband met de wereldtentoonstelling te Parijs, vol staan met een geldig bewijs van Nederlan derschap. MULO-EXAMENS. Voor het Mulo-examen zijn geëxami neerd 33 candidaten. waarvan zijn ge slaagd voor diploma A: R. Roodbergen, Alphen a/d. R„ J. A. Smits, Alphen a. d. R.; A. M. den Ouden. Alphen a/d. R.: H. W. v. Oeffelen, Katwijk/Zee; C. Parlevliet, Kat wijk/Zee; G. H. Ingwersen, Katwijk/Zee; M. Dubbelman, Katwijk/Zee; G. H. v. d. Wel. Lisse; J, Kapteyn, Lisse; G. M. Vonk. Lisse; C. Hartman. Noordwljk: G. B. v. d. Wiel, Noordwijk; H. J. Toonen. Noordwijk: C. W. Secrève, Leiden; J. Bavelaar, Leiden: J. P. Smittenaar. Leiden: A. v. d. Velden, Leiden; H. J. Labordus. Leiden; G. F. La- feber. Leiden: A. M. de Jong. Leiden; A. J. v. d. Meene, Oegstgeest: C. A. Singeling, Oegstgeest: A. A. Buys, Oegstgeest. Voor diploma B slaagden: N. van der Boon, Bodegraven; D. Hazenoot, Noordwijk; G. H. Plaatzer, Noordwijk: D. Paase, Hille- gom; A. Volker, Katwijk/Zee.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 1